PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה 75 24V - לא מצליח לפתור בעיית קטבים של המצברים.

רכס חיים
02-03-14, 11:00
בכל שבועות ספורים אני מוצא את אחד המצברים עם קוטב שנמס מחום עקב קשת חשמלית בין הסופית לקוטב. כבר ניסיתי את כל הדרכים להצמדת הקטבים באופן
הכי הדוק שאפשר כדי למנוע את התופעה - והיא ממשיכה לחזור על עצמה.

היום אני כבר מומחה לייצור קטבים חדשים גם בשטח - אך זה לא פתרון .ידוע לי שבמשאיות יש תופעה דומה - אך אני לא יודע אם יש לה פתרון יסודי.

למישהו יש ידע על פתרון הבעיה ?

asafk
02-03-14, 19:57
כמעט כל נעחי הקוטב שיש בשוק עשויים נחושת מצופה. לכן יש הפרש פוטנציאלים גלווני בינם לבין קוטב המצבר העשוי עופרת.
הפתרון הוא נעלי קוטב בתקן ימי או צבאי, עשויים 100% עופרת.
אליהם מתחברים הכבלים דרך בורג מוליך ונעל כבל מנחושת מצופה (המהדרין משתמשים בנעל כבל אטומה) וכך בין העופרת של המצבר לבין הנחושת של הכבל, הפוטנציאל הגלווני יורד ביותר שלבים ובהדרגה.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

boaz avrahami
02-03-14, 20:07
יש לי משהו כזה צבאי מאוד מסיבי אבל לא בטוח שזה מעופרת.
זה לא מתנגש עם תקן ROHS?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asafk
02-03-14, 20:10
מתנגש. בגלל זה זה לא קיים במכוניות.

אסף.

opl
02-03-14, 20:27
כאלה?
http://www.ebay.com/itm/M35A2-MILITARY-POSITIVE-NEGATIVE-BATTERY-TERMINAL-SET-M54-M813-M35A2-M818-M109-/111290888496?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item19e9743130&vxp=mtr

asafk
02-03-14, 20:30
למשל.. יש סהכ שלושה סוגים בשוק, זה הצבאי הנפוץ ביותר. יש צבאי קצת יותר גדול (ונוח לעבודה) ויש ימי עם אום פרפר בצד העליון.

אסף.

boaz avrahami
02-03-14, 20:48
לי יש זוג כאלו למכירה ( מתאים למצבר אחד).
כולל כיסויי גומי שחור איכותי.

150 שח.

http://bit.ly/1eHwmbe

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

ד ו ר ו ן
02-03-14, 21:22
ויש כאלו על גרוטאות בשטחי אש.

amirk
02-03-14, 21:40
רכס, כמה אתה צריך?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

itayhi
03-03-14, 01:20
סליחה שאני מתערבב אבל עניין אותי ה
תקן ROHS הזה שדיברתם עליו.
אם יש איסור על שימוש בעופרת בציוד חשמלי ואלקטרוני איך מייצרים קטבי מצברים
או מצברים בכלל מעופרת???

איתי

asafk
03-03-14, 08:47
לייצר מותר. להשתמש בתור חלק מקורי, בתעשיות מסוימות, אסור.
יש תעשיות שבהן הביצועים והאמינות חשובים יותר. (ואני יכול להעיד ממקור ראשון שמוצרים צבאיים בייעוד שלהם נמכרים בכמויות גדולות מאוד גם לשוק האזרחי... כאפטרמרקט- ולאף אחד אין בעיה עם זה)

אסף.

רכס חיים
04-03-14, 03:27
אני צריך לפחות שני זוגות במיידי ועוד 4 זוגות למחסן החלפים ברכב. בעדיפות לצבאי הגדול יותר שאסף אומר שהוא נח לעבודה.

היות ואני לא יודע לרכוש באיביי אין לי בעיה להזמין אצל מישהו כאן תמורת רווח עבורו ולשלם מראש.

מקווה להיפטר מבעיה חוזרת.רק בשבת האחרונה - לאחר הפסקת קפה בנחל שמתחת למעלה עמוס כשמעליי כל העוינים הפלסתינים נתקעתי פעם נוספת לבד בשטח עם מכסה מנוע מורם.לקח לי עשר דקות לתקן את הבעיה, אבל במיקום הזה לא היה לי נח להתקע - כי זה יכל להגמר ממש לא טוב להם - וגם לי.

רכס חיים
04-03-14, 03:32
מהתמונות שבקישורים לא הבנתי להיכן מתחברים הכבלים עצמם כי יש רק מקום לקוטב שעל המצבר ואין בסופיות האלה את החיבור לכבל.

opl
04-03-14, 06:11
האקסטרה בורג מאחורה הוא החיבור. אתה צריך להרכיב סופיות לכבל שלך.

dingo1st
04-03-14, 07:39
אני לא רואה בעייה להשיג כאלה סופיות בארץ...
היה לי על ההיילקס..
אפשר להשיג בכל מקום שמוכר ציוד לצמ"ה .. ( מ.מיכאל . קומסקו. זוקו. צמ"ד. א.ד משולם.... וכו)
וזה לא יקר בכלל...
אני הייתי מגדיל את החיווט ומעבה לו את כבל המינוסים למנוע ומוציא לו פלוס חזק מהאלטרנטור...
והמון הצלחה...
ראם

amit1
04-03-14, 07:47
הי רכס,
מספר דגשים:
כדאי להחליף את הכבלים לעבים יותר ובכל מקרה חשוב לבצע את העבודה עם חותך כבל ומהדק סופיות שמתאימים לסופיות שמתלבשות על הכבל. הידוק עם לוחץ כבל מקצועי חשוב ביותר.

רכס חיים
04-03-14, 11:01
אני מרתך את הסופיות בבדיל חוץ מהלחיצה.

asafk
04-03-14, 12:51
רכס... אתה מוזמן להתקשר תקבל קורס מזורז באיך מחברים כבלי כוח dc.

אסף.

רכס חיים
04-03-14, 14:31
תודה אסף.
אתקשר.

boaz avrahami
05-03-14, 17:57
http://img.tapatalk.com/d/14/03/05/bareda2u.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/03/05/vadysy6e.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/03/05/agy6avuz.jpg

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
07-03-14, 05:54
לאחר שרכשתי את כל סוגי הסופיות לכבל עבור מחסן הרכב ,עדיין חסרות לי הסופיות של הקטבים. מצאתי בגל אור ת''א - טלפונית - ואני מקווה להיות אצלם היום ולקנות 10 יחידות.

בינתיים - כעזרה ראשונה הכרחית - פירקתי את כבל האפס שעל המצבר המחובר לבודי של הרכב שנראה כמו הפרצוף של חמותי,והחלפתי אותו בשני כבלים חדשים 25 מ''מ.רציתי לחבר אחד מהם לבודי ואת השני למנוע אך עקב בעיה בפתיחת ברגים על המניפולד - חיברתי את שניהם בינתיים לבודי במרחק 20 ס''מ אחד מהשני.כך קיבלתי הרדונג של 50 מ''מ. אני מאמין שהפעם לא עשיתי שטויות בפיצול של האפס. בכל חיבור כזה אני יוצק בדיל לסופיות משני הצדדים למרות שזה עולה לא מעט כסף. כל סליל בדיל עולה לי 120 שקל וזה נראה ממש המון כסף. יש לסלילים האלה בקוטר 3 מ''מ מחיר נורמלי ? . עם קבלת הסופיות של הקטבים מחכה לי עבודה לא קטנה כי בדעתי להחליף גם את הכבלים מ- 25 מ''מ למשהו בסביבת 40 מ''מ - תלוי בגמישות של הכבל. מה דעתכם על הגדלה מטורפת של שטחי החתך להקטנת ההתנגדויות ? אולי כבלים לא מנחושת יוליכו יותר טוב ? אם כן מאיזה חומר ?

boaz avrahami
07-03-14, 08:24
איזה רכב, כמה מצברים כמה אמפר כל מצבר והאם יש לך צרכנים חזירים במיוחד?
בדוק גם זליגת זרם.
האם המצבר שינה מקום והוא מקבל אוויר חם במיוחד? ( תמונות לא יזיקו)

אם אין שינוים דרמטיים ברכב אז חפש את הבעיה ואל תתחיל להנדס טילים.

תחליף כבל/ים מינוס לגוף. תבדוק גם את הפלוס על הדרך.
נחושת זה בסדר לא צריך מזהב 😜

בדוק את אזור החיבור לגוף שאין חלודה, ששטח הפנים גדול דיו אבל לא להיסחף אם אנחנו בלי שינויים מרחיקי לכת.
גם בעובי החוטים אפשר להגדיל מעט אבל בלי להיסחף בהרבה מעל המקור.

על קצוות הכבל שים סופיות יעודיות כמו התמונה ותלחץ אותם אצל אחד שיש לו לוחץ סופיות. זה חשוב שהלחיצה תהיה נכונה.

ההמסה כנראה בגלל קרבון של הכבל או מגעים לא מספיק טובים.
על הבדיל אתה סתם זורק כסף לדעתי.

בהצלחה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
07-03-14, 09:26
טויוטה לנד-קרוזר 75 מודל 98. שני מצברים קטרפילר 100 אמפר במצב חדש.החשמל ברכב האורגינלי בסיסי לחלוטין. הוספתי צרכנים רגילים לג'יפ - מכשיר קשר,GPS,שעוני לד למדידת טמפרטורות,תאורת לד חיצונית ופנימית,לא משהו שחריג בצריכת חשמל.את המקרר אני לא לוקח - אולי פעם בשנה אם אני מוצא אותו.

חשבתי להרכיב את נעלי הכבל ולאחר מכן ליצוק על הקטבים בדיל שימנע כל מרווח בין המצבר לקטבים ויוסיף שטחי מגע שימנעו המסה. איך ניראה לכם הפתרון ?

בשבוע הבא תהיה מערכת כבלים חדשה עם סופיות לפי ההמלצה שלכם והכל ירותך בבדיל לאחר לחיצה במלחציים עם פטנט שלמדתי להבטחת המגעים.

boaz avrahami
07-03-14, 09:51
נשמע די סטנדרטי.

מה יש לך מהאורנג׳דה (בדיל)?
רד מזה. לדעתי מיותר לחלוטין.
אני קצת מוטרד מהלחיצה במלחציים.
יש מכשיר לחיצה עם ידיות ארוכות שנותן לחץ שווה מסביב לכבל עם זיזים בהיקף להגדלת המגע והחיכוך.
לא אוהב את המלחציים והבדיל.

תסתכל בתמונות שלי.
אמנם רכב בנזין מצבר יחיד 70 אמפר אבל בלי שמנים והגנות תראה איך הקטבים נקיים

מכשיר לחיצה-
http://www.aresco.co.il/index.php?page=products_show_cat&expandable=5&subexpandable=13&current_cat=179

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asafk
07-03-14, 09:55
רכס.. אתה ממשיך לעשות טעויות. כבל מינוס רק מנחושת. סופיות מתאימות ורצוי insulated. לחיצה עם כלי מתאים ולא צריך בדיל. והכי חשוב שטחי חתך מתאימים - כיוון שהמערכת 24 אז 35 ממר מספיק, אבל למינוס טוב לוקחים יותר עבה- 50 יהיה בסדר.
שני חוטים בתוך נעל כבל אחת זו עוד טעות, שעולה בהפסדים.

והחומר של הבורג המחבר את המינוס לבודי גם חשוב.

אסף.

asafk
07-03-14, 09:56
וגם... אני יודע איפה יש מלאי גדול של נעלי קוטב. ונעלי כבל. ועוד אביזרים.

אסף.

הירשפלד יובל
07-03-14, 10:17
ג€‹חיים . כמו שאמרו לך חברים אחרים לפני , הבדיל יכול לשמש כתוספת ללחיצה -אבל לפניה - אבל הוא לא תחליף ללחיצה נכונה . אני עובד עם ציוד כרייה ,כבלי נחושת ואלומניום 95,120,150,185,240 ממ"ר בזרמים של עד 500A AC .בדיל יש לי בשפע ובעבר עשיתי חיבורים בתוך כוסות חיבור עם בדיל בלבד. בציוד / רכב שעובר ויברציות לא שורד / שרד אצלי לפחות את חוזק ההלחמה והיום בחבורי נעלי כבל / מופות חיבור אני משתמש אך ורק בכמה סוגי לוחצים.אם אתה רוצה להיות מהמהדרין , תמלא בדיל -שזו התוספת ולאחר מכן הקפד על לחיצות מרובות ונכונות -שזה העיקר .

רכס חיים
07-03-14, 20:37
מכשיר לחיצה איכותי שאין לי הוא השקעה גדולה בשביל 4 לחיצות - זה לא נראה לי הגיוני לקנות כזה.לכן ניראה לי שאכין תבנית לצורך לחיצה עם מלחציים שאין יותר חזק מהם ללחיצה.
צריך לעשות על השפתיים שתי תעלות במידות נכונות ואת השאר יעשה הכוח הענקי של מלחציים ''5. אני עדיין מאמין שתוספת הבדיל גם מגדילה את שטח המגעים של הכבלים ואוטמת את החללים לקורוזיה.
אסף - ניסיתי להתקשר אך כנראה שאין לי את הטלפון הנכון. שלי הוא 0556655665.

ועכשו אני צריך להשלים ציוד לטיול של מחר בבוקר.

asafk
07-03-14, 21:18
...אז אני אתקשר בתחילת השבוע.
אין מה להשקיע בלוחץ. תמצא חשמלאי או מחווט שיש לו לוחץ בשביל 4 לחיצות חד פעמי.
אגב, יש לקנות ברשת לוחצים מהסוג הזול שנכנסים למלחציים או לדפיקה עם פטיש. סדר גודל של 20 דולר.

אסף.

רכס חיים
08-03-14, 20:44
אסף - אין לי בעיה לייצר לוחץ כזה שישאר אצלי קבוע.

boaz avrahami
08-03-14, 21:19
אתה נהנה לסבך דברים...?
לך לחשמלאי שילחץ לך או לנועה פרזול שהם למיטב זכרוני ספקים שלך ותעשה 4 לחיצות עם מכשיר יעודי פעם אחת ולתמיד.
לא קונים פרה בשביל כוס חלב ולא מהנדסים לוחץ בשביל כמה לחיצות בעשור

http://img.tapatalk.com/d/14/03/09/musa4e3a.jpg

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

amit1
08-03-14, 21:26
רכס,
הלחיצה חשובה ביותר!!.
השקעת בקטרפילרים...אל תחסוך כמה גרושים, קפוץ לחשמלאי (למשל רמי) ובצע את העבודה כמו שצריך. איכות החיבור קריטית.

רכס חיים
09-03-14, 01:54
כמה זה ''כמה גרושים'' - אולי בשבילם כדאי לקנות לוחץ ?

itayhi
09-03-14, 03:19
לוחץ פשוט יעלה כ-150 ש"ח אצל כל סיטונאי חשמל

אני באופן אישי מתעב שימוש בבדיל. אם המגע כבר יתחמם הבדיל ימס ואז איכות המגע תרד עוד יותר

איתי

asafk
09-03-14, 08:07
בדיל גם מונע מחוטי הנחושת להימעך זה על זה ולהפוך לחתך אחיד.

אסף.

רכס חיים
09-03-14, 09:44
את הבדיל אני מוסיף לאחר הלחיצה כדי שימלא את החללים. המוליכות החשמלית שלו כפולה משל עופרת.

rlzel
10-03-14, 13:42
רכס,
אומנם טויוטה זה לא הרכב המושלם אבל זה לא אומר שצריך להנדס אותו מחדש.
אין ב75 מחלה כרונית בנושא החיבורים למצבר ולכן אין מה להנדס שם חיבורים בתקן של מעבורת חלל.
כבלים עבים יותר משמע עוד משקל שעלול להפעיל עומס פיזי מיותר על הקטבים.
בשביל מה מצברים של 100 אמפר במיוחד כשאין לך צרכנים גדולים? המקורי זה 70 אמפר ובהתאם גם האלטרנטור.
בנוסף לאפשרויות שהעלו כאן לבעיה,
המצברים מקובעים כמו שצריך?
הכבלים מגיעים למצבר מהכיוון הנכון\המקורי ועם מעט עודף ?
הכבלים מעוגנים לאורך הדרך ?
החור בסופיות תואם לגודל הבורג?
כל הדברים האלו יוצרים נדנוד\לחץ\עומס על הכבלים ועל הקטבים שבסוף תורמים להתכה של קטבים.
הראל

רכס חיים
10-03-14, 18:13
היי הראל.
כייף לשמוע ממך. אחרי שהתחתנת נעלמת מהאופק - אולי כי היית מאוד עסוק.....
אז ככה - פיתחתי לי פחדים מיוחדים שאקום בבוקר בשום מקום ולא אוכל להניע כי אני לבד בשטח ובדרך כלל במקומות שאין בהם גם GPS......
לכן יש לי גם מצבר 72 אמפר רזרבי על הסיפון שמשמש אותי לתאורת לדים בלילה כדי לא לנצל את מצברי הרכב. את המקרר העפתי מהרבה סיבות - אבל אחת מהן זה צריכת החשמל בלילה. 100 אמפר נועדו להבטיח זליגות למינהן שעדיין יותירו לי מספיק חשמל להתנעה. אתה ישן אמנם במידבר אך בתוך בית אבל אני זרוק במקומות שרק אתה יכול למצוא אותי.
בכל מקרה עכשו מאוחר מדי להצעות שלך ,כי רכשתי היום מחברי קוטב וסופיות לעשר השנים הקרובות בהתאמה לדרישות במטוסי נוסעים רחבי גוף שלא עולים גרושים. את הימים הקרובים אני מתכנן להנאה צרופה של בניית כבלים חדשים בשטחי חתך כפולים מהצורך רק כדי להרדם רגוע בשקט המדברי.
אתה בטח מבין שזה גם יעזור לך אישית - כי למי אקרא לסיוע אם לא לך שתמיד נמצא פחות משעה ממני.

lior_b.s
10-03-14, 19:50
ואם אתה מזדמן לאיזור העמקים, יש לי לוחץ איכותי, כזה שעולה הרבה כסף, אתה מוזמן ללחוץ עד שימאס לך, ואם תהיה נחמד תקבל גם שרוול מתכווץ שיהיה יפה יותר :)
אבל באמת שאין צורך בהנדסת טילים, אני לוחץ כבלים שמעבירים 300-400A בלי בדיל ושאר תוספות..

נ.ב
ההצעה תקפה לכל מי שמעוניין באיזור . .

ליאור

רכס חיים
10-03-14, 21:48
קניתי שני לוחצים של קלואקה גרמניה עם מאריכים לעוביים מ- 6 מ''מ עד 120 מ''מ. שלמתי על שניהם 350 ש''ח מיד שניה במצב חדש.שיהיה עוד משהו במפעל.

אני לא יודע את המחיר שלהם בחנות - הימרתי שקניתי אותם בחצי מחיר.

רכס חיים
21-03-14, 16:44
אז הנה הפתרון.

רכשתי סופיות בתקן שמאוד התאים לי אחרי ששקלתי אותם ביד.משהו של F16 אם אני לא טועה. אולי רק F15. - בטוח בזה לפי המחיר.
הצטיידתי בכמות שמעשית גם לרישום בצוואה.

בנוסף רכשתי כבל חשמל 50 מ''מ באורך כפול מהנדרש. ולבסוף קניתי שני זוגות של לוחצים בכל המידות עד 120 מ''מ. ( מוכנים להשאלה לכל חבר בפורום - בתאום טלפוני ).

היום - יום שישי פנוי - הקדשתי להחלפת כל מערכת החשמל של שני המצברים - 24V - במערכת חדשה שלא תכזיב אותי לפחות שנתיים. יש להתחשב גם שיש ברכב שני מצברים קטרפילר חדשים 100A . בנוסף יש מצבר שלישי של וארטה 72A למטרות תאורת לד ולגיבוי אם אם אם משהו יתפשל.

עבדתי כל היום כדי לעשות 4 קטבים הכי טוב שאפשר. מיד בהתחלה ייצרתי שייבות מנחושת לפי המלצת אסף. עקב מחסור בשייבות נחושת - עשיתי אותם מצינור נחושת שנחתך לחתיכות של 30 מ''מ ואז חתכתי את הצינור ויישרתי אותו לפחית ולאחר השחזה מיפיפת קדחתי בו חור של 9 מ''מ וקיבלתי שייבה נהדרת עבור כבל האפס. כך עשיתי חצי תריסר יחידות.

את כבל האפס עשיתי כמו בחללית רגילה.כלומר 3 כבלים נפרדים למקומות שונים. כבל 35 מ''מ חיברתי למנוע. שני כבלים 25 מ''מ חיברתי למרכב בשני מקומות שונים לאחר שהשחזתי את הפח והכנסת שייבה נחושת להפרדה.

כל הכבלים קיבלו ציפוי שרינק היקפי ובכבלי האפס דאגתי למלא בדיל כי הם היו מסוג לחיצה בבורג ולא לחיצה במכשיר לחץ.

עכשו ניראה אם הקטבים ימשיכו להתבשל.

asafk
22-03-14, 16:39
עכשיו צלם.
שנראה האם בכל סבבי הניצוצות הקודמים קטבי המצברים איבדו צלם קונוס או שהם עדיין תקינים.

אסף.

רכס חיים
22-03-14, 19:02
אסף - עדיין אני לא יודע להעלות צילומים. יתכן ואמצא מישהו לכך.

boaz avrahami
22-03-14, 19:41
חיים,

אני מניח שיש לך סמארטפון.
תוריד אפליקציה בשם tapatalk
תתחבר דרכה לגיפולוג ודרכה אתה יכול לעלות תמונות בקלי קלות ישר מהטלפון.

http://tapatalk.com/

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

רכס חיים
22-03-14, 20:00
וואלה ? נראה פשוט.

מה זה סמרטפון ? זה גם טלפון ?

boaz avrahami
22-03-14, 20:48
איזה טלפון יש לך?

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

ד ו ר ו ן
22-03-14, 21:03
איזה טלפון יש לך?
JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex
2 כוסות אשל מאלומיניום..

(חיים, אתה מוזמן, כמו בעבר לשלוח מייל ונסייע).

רכס חיים
23-03-14, 03:02
נוקיה E72 .

הוא רק טלפון . אני אמנם משלם עבור גלישה אבל לא יודע איך עושים את זה. אולי הטלפון הזה בכלל לא תומך בזה.

קניתי טלפון חכם שמורחים את המסך כדי לזוז ואחרי יום נתתי אותו במתנה לנכד שלי.

boaz avrahami
23-03-14, 08:55
טוב, משם לא תבוא הישועה.
מבין לליבך אבל צריך מכשיר קצת יותר חדש- מאלו שהכול מסך מגע ועם מערכת הפעלה אנדרואיד או אפל...

אם תצליח להתרגל החיים שלך יהיו קלים יותר

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
23-03-14, 10:03
ומה רע בחיים קשים ? התרגלתי להם.

boaz avrahami
23-03-14, 10:14
על זה נאמר

you can't teach an old dog new tricks

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex