PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה מים צורך דשא של מגרש כדורגל?

אייל
04-03-14, 14:27
אני צריך תשובה כללית. כמה מים אצטרך להשקיע לשלושה דונם דשא לכדורגל במושב. זה לא צריך להיות שופע מדי, משהו ברמה של בין צהוב לירוק.
כמה מים אצטרך להשקיע עונתי לדונם?

תודה רבה.

moshik999
04-03-14, 19:16
אני צריך תשובה כללית. כמה מים אצטרך להשקיע לשלושה דונם דשא לכדורגל במושב. זה לא צריך להיות שופע מדי, משהו ברמה של בין צהוב לירוק. כמה מים אצטרך להשקיע עונתי לדונם?תודה רבה. בין 700-1000 קוב לדונם לשנה עם מערכת גלקון פשוטה.אם מנהלים השקיה עפ"י נוסחת השקייה עם מחשב שמקבל נתונים על אידוי יחסיומשנה תוכנית השקייה לפני כל השקייה ניתן להגיע גם ל 400 קוב לדונם לשנה.אפשר גם להקטין צריכה ע"י שינוי תוכנית ההשקיה לפחות אחת לשבוע בגלקוןצריך גם שמערכת הפיזור של המים תהיה מתוכננת נכון והפיזור יהיה עם חפיפה נכונה.מה אינטנסיביות השימוש במגרש?

boaz avrahami
04-03-14, 19:33
כ 500 קוב. אפשר גם פחות אם השימוש לא אינטנסיבי/ סוג הקרקע בלה בלה ..

בגודל מגרש כזה תשים כבר קו נוע 😄

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אייל
04-03-14, 20:21
בין 700-1000 קוב לדונם לשנה עם מערכת גלקון פשוטה.אם מנהלים השקיה עפ"י נוסחת השקייה עם מחשב שמקבל נתונים על אידוי יחסיומשנה תוכנית השקייה לפני כל השקייה ניתן להגיע גם ל 400 קוב לדונם לשנה.אפשר גם להקטין צריכה ע"י שינוי תוכנית ההשקיה לפחות אחת לשבוע בגלקוןצריך גם שמערכת הפיזור של המים תהיה מתוכננת נכון והפיזור יהיה עם חפיפה נכונה.מה אינטנסיביות השימוש במגרש?

במקרה קיצוני, פעם בשבוע ישתמשו בו.

stavamrosi
04-03-14, 20:22
אייל, אפשר לחשב את זה בקלות...
ישנה נוסחא( פנמן מונטיט) שמתאימה במיוחד לדשא (פותחה על בסיס נתוני דשא) שתוכל בקלות לפתור לך את הבעיה.
אני מצרף לינק למחשבון פשוט של plug & play , תכניס נתונים ותקבל הערכה גסה של כמות ההשקיה הנדרשת.

חשוב שתכיר את סוג הקרקע (לא בהגזמה) סוג הדשא הרצוי , טמפרטורות שנתיות (בערך)..
http://www.agrolan.co.il/calcagri.asp

או שאתה יכול ללכת על השיטה הפשוטה של פעם.
תניח גיגית מים רחבה עם מטר בפנים עומד, מלא X מים, בדוק לאחר יממה כמה התאדה, ותדע את המינימום השקייה שאתה צריך להשקות.
חשוב לזכור שאת השיטה הזו חשוב ליישם בימי חום ממוצעים לארץ, כדי שתשקה בעודף ולא בחוסר.

עם אתה צריך עזרה בחישובים, צור קשר בפרטי...

סתיו

ד ו ר ו ן
04-03-14, 20:31
יש מפות אידוי פוטנציאלי etp לאזורים שונים בארץ.
בנגב זה עומד על 350 ממ לשנה או כ-10 ממ ביום.

זרקו
05-03-14, 06:33
אין לי מגרש וגם לא מבין כלום בכדורגל, אבל למדתי כמה דברים חדשים. תודה

dingo1st
05-03-14, 07:52
ענק !!
אתם לא תאמינו כמה חיפשתי את הנוסחה הזאת...
אני בדיוק בשלבים של נטיעת עצים בשטח החקלאי שלנו וחשוב לי לדעת כמה מים אצטרך....
מעולה !!! תודה חברים..

ד ו ר ו ן
05-03-14, 21:09
או שאתה יכול ללכת על השיטה הפשוטה של פעם.
תניח גיגית מים רחבה עם מטר בפנים עומד, מלא X מים, בדוק לאחר יממה כמה התאדה, ותדע את המינימום השקייה שאתה צריך להשקות.
חשוב לזכור שאת השיטה הזו חשוב ליישם בימי חום ממוצעים לארץ, כדי שתשקה בעודף ולא בחוסר.
סתיו
בשביל להשתמש בשיטה זו בצורה אפקטיבית אתה צריך לצבור נתונים במשך שנה שלמה.
או לאתר קיבוץ קרוב, ולדבר עם הפריק מזג אויר המקומי (בכל קיבוץ יש אחד שמתעד את התחנה המטאורולוגית.)

חנן-ג'יפולוג
06-03-14, 07:06
בנגב זה עומד על 350 ממ לשנה או כ-10 ממ ביום.

המכפלה לא מסתדרת לי, בהנחה שיש יותר מ35 יום בשנה באיזור שבו גר השואל.

ד ו ר ו ן
06-03-14, 07:29
בהר הנגב מדדנו כ10 ממ ליום בתחנה שמודדים בה די הרבה שנים.
מפת ממוצעים לכלל המרחב מציגה ערך של כ-350.

8ball
06-03-14, 09:38
בכל שרשור הזוי שכזה אני נדהם מה אפשר ללמוד פה בין קהילה כל כך מגוונת למרות שהיא קטנה. עכשיו אפשר לחשב כמה להשקות את הדשא

ד ו ר ו ן
06-03-14, 17:29
חנן,
עכשיו עליתי על הבאג..

כן, המספר הנכון הוא כ-10ממ ליום.

חנן-ג'יפולוג
06-03-14, 18:23
הבנתי. תודה.

stavamrosi
07-03-14, 10:38
היי נימרוד, אתה צודק...
אבל בגלל שמדובר במשהו למטרות הנאה ולא פרנסה אפשר לקצר תהליכים ולעשות כמו שציינתי בתגובה...
לקחת יום חם ממוצע באוגוסט/יולי (או שבוע חם), למדוד אוופרציה ולפי הנתונים להבין שאתה בערך בנקודת המקסימום של ההתאדות לפי טמפ...(ברור שצריך להתחשב בעוד הרבה גורמים -רוח סוג דשא וכו...) אבל לפי המסקנה הזו אתה יכול להניח הנחה שזה מקס התאדות יומים שתקבל ולהשקות כול השנה לפי המכסה הזו... אומנם זה יצרוך יותר מים, אבל שוב, לא ניראה לי שהתקציב למים במושב שמאפשר 3 דונם דשא הוא בעייתי...
וכמובן שניתן להשתמש בהגיון ולהשקות בחוסר בימי חורף, אם בכלל.

מקווה שהסברתי את עצמי יותר טוב הפעם...

דינגו, אם אתה זקוק לעזרה בחישובים ובנתונים לפנמן דבר איתי בפרטי.

סתיו.

-->