PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהסבר ליפני קניית פרדו

levitsik
07-03-14, 09:35
שלום לכולם
לאחר החלטה קשה אני מוכר את הויטרה שלי
ורוצה לקנות פרדו ופה אני צריך את עזרתכם
איזה דגם עדיף 163 כ״ס או ה125 כ״ס ולמה
כי אני רוצה לבין לעומק ממה כולם מפחידים אותי שהרכב יקר מאוד לתחזוקה של טיולים וגם כביש .
אשמח לעזרת המומחים בפורום

kimi
07-03-14, 15:48
שלום לכולם
איזה דגם עדיף 163 כ״ס או ה125 כ״ס ולמה
כי אני רוצה לבין לעומק ממה כולם מפחידים אותי שהרכב יקר מאוד לתחזוקה של טיולים וגם כביש .
אשמח לעזרת המומחים בפורום

עדיף את המנוע החזק כמובן. לגבי תחזוקה שטויות במיץ הכל תלוי ממי ובאיזה מצב אתה קונה את הרכב ועד כמה אתה יודע לשמור עליו.
תעשה טיפולי שגרה בזמן אל תפרק אותו בשטח סע כמו בן אדם בכביש ותהנה ממנו.

levitsik
08-03-14, 12:26
ניראה לי שמצאתי רכב שיכול להיות מעניין
מבקש את עזרת המומחים לחוות דעת ראשונית
פרדו 2002 300k הדגם החזק 163 כ״ס מוגבבה רק בעזרת אוקולונים הדגם הקצר אוטומטי יש טמבון ברזל וכננת רכב לא מטופל במורשה אבל לפי המוכר מטופל במוסך של חבר שלו הבחור דורש 70 אלף מחיר אחרון
מה דעת המומחים ??
תודה מראש לכל המגיבים

tooshey
08-03-14, 14:33
אמרת הכל ולא אמרת כלום.

לך תראה בעינים שלך ואח"כ תשאל שאלות.

בברכה,טושי

levitsik
08-03-14, 16:53
כבר ראיתי את הרכב השאלה אם שווה לקחת לבדיקה לפי הנתונים של הרכב

יואב פולס
08-03-14, 19:52
היכן אתה מתכוון לבדוק את האוטו? קח בחשבון שמכוני בדיקה לא יתנו לך אינדיקציה אמיתית על מצב הרכב אלא רק יכסתחו את עצמם בבדיקת רכב מהשנתון הזה ובקמ' הזה.
טופס הבדיקה יהיה יותר ארוך ממגילת העצמאות, וזה בתמורה ל 800 שקלים.
על מנת לקבל אינדיקציה מדוייקת למצב הרכב אתה צריך לקחת אותו למוסך שמכיר את המכוניות הללו, ולבקש/ מהם בדיקה וגם חוו"ד לעלות התיקונים.

לגבי העסקה עצמה - וולא, לא יודע לענות. מצד אחד אלו המחירים שלהם, וגם אני שילמתי בהתאמה הרבה כסף ( בדיעבד הרבה מדי) על הפראדו שלי, מצד שני לא מצאתי אוטו עם ק"מ נמוך משמעותית. אתה מקבל את הרכב עם תוספות כמו פגוש וכננת, (תרשה לי לא להעריך יותר מדי את האוקולונים), אבל במחיר הזה לרכב בן 12 עם 300.0 אלף ק"מ. מצד שלישי, גם כשתמכור אותו הוא יעוף מהר ובמחיר טוב. זו כבר ממש החלטה סובייקטיבית שלך.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.

oferziv1
08-03-14, 20:37
אהלן,

הייתי בנק' הזאת לפני חצי שנה שקניתי את הפראדו שלי (2002 קצר דיזל).
אני לעומתך הייתי חסר ידע לחלוטין בכל עניין השטח.
התייעצתי כאן הרבה בעניין הבדיקת רכב, וההמלצה הייתה חד משמעית שזה חסר משמעות לחלוטין.

את הפראדו הראשון הלכתי לראות, חיצונית היה מטונף אבל חוץ מזה סה"כ נראה בסדר, אמרתי יאללה נלך לבדיקה, בבדיקה תוצאות הרכב היו זוועתיות, אפילו העלתי את תוצאות הבדיקה לאתר ואמרו לי פה אחד שכל פראדו שאקח התוצאות פחות או יותר יהיו זהות, על הפראדו הזה ויתרתי (משהו מה הרגיש לי לא נכון)
לאחר שהלכתי וראיתי עוד 6-7 רכבים, מצאתי את האחד, הדרישה עליו אומנם הייתה כ 20,000 מעל המחירון אך אמרתי לעצמי ששווה שאלך לראות. (וטוב שכך עשיתי)
את הרכב הלכתי לבדוק אצל קרוב המחזיק בדגם כ - 8 שנים, הגעתי אליו הוציא חצי בקבוק והתחיל להקשיב למנוע (סטייל סטטוסקופ של רופא) בדק עוד כל מיני דברים לכשאז היו נראים לי הזויים לחלוטין, שורה תחתונה אמר לי שהאוטו במצב נדיר.

הלכתי עם בעל הרכב לבצע בכל זאת בדיקה (הוא התעקש ואמר שרוצה להיות רגוע) בבדיקה התוצאה הייתה סבירה יותר מהקודמת אך עדיין כל מיני כסת"חים של מכון הבדיקה.
לאחר מו"מ עם בעל הרכב הצלחתי להוריד אותו קצת במחיר ורכשתי את הרכב.
הכנסתי כעבור שבוע את הרכב ליישור קו קטן (הרוב היה במצב נדיר כמו שקרוב אמר) בהילוך שישי ביפו, שם המוסכניק (חבר ואדם נדיר טיפל לי שנים בקורולה), חיבר את הרכב למחשב ואישש את ממצאי המקורב על מצב הרכב.

שורה תחתונה, מצא אדם שמבין בדגם תן לו לתת את חוו"ד. תרצה לעשות בדיקה תעשה בשביל הכסת"ח אבל קח בחשבון שזה לא המדד למצב הרכב בכלל.

עופר

- - - Updated - - -

אהלן,

הייתי בנק' הזאת לפני חצי שנה שקניתי את הפראדו שלי (2002 קצר דיזל).
אני לעומתך הייתי חסר ידע לחלוטין בכל עניין השטח.
התייעצתי כאן הרבה בעניין הבדיקת רכב, וההמלצה הייתה חד משמעית שזה חסר משמעות לחלוטין.

את הפראדו הראשון הלכתי לראות, חיצונית היה מטונף אבל חוץ מזה סה"כ נראה בסדר, אמרתי יאללה נלך לבדיקה, בבדיקה תוצאות הרכב היו זוועתיות, אפילו העלתי את תוצאות הבדיקה לאתר ואמרו לי פה אחד שכל פראדו שאקח התוצאות פחות או יותר יהיו זהות, על הפראדו הזה ויתרתי (משהו מה הרגיש לי לא נכון)
לאחר שהלכתי וראיתי עוד 6-7 רכבים, מצאתי את האחד, הדרישה עליו אומנם הייתה כ 20,000 מעל המחירון אך אמרתי לעצמי ששווה שאלך לראות. (וטוב שכך עשיתי)
את הרכב הלכתי לבדוק אצל קרוב המחזיק בדגם כ - 8 שנים, הגעתי אליו הוציא חצי בקבוק והתחיל להקשיב למנוע (סטייל סטטוסקופ של רופא) בדק עוד כל מיני דברים לכשאז היו נראים לי הזויים לחלוטין, שורה תחתונה אמר לי שהאוטו במצב נדיר.

הלכתי עם בעל הרכב לבצע בכל זאת בדיקה (הוא התעקש ואמר שרוצה להיות רגוע) בבדיקה התוצאה הייתה סבירה יותר מהקודמת אך עדיין כל מיני כסת"חים של מכון הבדיקה.
לאחר מו"מ עם בעל הרכב הצלחתי להוריד אותו קצת במחיר ורכשתי את הרכב.
הכנסתי כעבור שבוע את הרכב ליישור קו קטן (הרוב היה במצב נדיר כמו שקרוב אמר) בהילוך שישי ביפו, שם המוסכניק (חבר ואדם נדיר טיפל לי שנים בקורולה), חיבר את הרכב למחשב ואישש את ממצאי המקורב על מצב הרכב.

שורה תחתונה, מצא אדם שמבין בדגם תן לו לתת את חוו"ד. תרצה לעשות בדיקה תעשה בשביל הכסת"ח אבל קח בחשבון שזה לא המדד למצב הרכב בכלל.

עופר

פלג_
08-03-14, 23:18
היי

אנחנו עם הרכב כבר 4 שנים, לפני שעבר אליי הוא היה אצל אבא שלי ואבא שלי עבר לדגם הבא.
אני יכול רק להמליץ על הרכב.
המנוע חזק ומגיב יפה, בסה"כ רכב מאוד אמין אבל יש לו תחזוקה כמו כל רכב וזה מאוד תלוי באיזה רמת תחזוקה אתה רוצה את הרכב.
הרכב לא השאיר אותי מעולם בצד הדרך ונתן לי להתמין לגרר אבל תמיד יש חלקים שצריך להחליף, זה לא רכב חדש ודברים מתבלים...
הכל תלוי בהתייחסות של בעל הרכב.

בכל מקרה, זה לא בדיוק המקום, ואפרסם בהמשך בלוח המתאים.
פשוט חזרתי אתמול מחו"ל, היתי שם חודש לא היה לי שום עניין לפרסם את הרכב שאני לא פה.
אך אני מוכר את הפראדו שלי כי כבר מאוד קשה לי עם התצורה של השתי דלתות, אני כבר עם שתי בנות וזה נהיה רק יותר ויותר קשה.
הרכב הבא הוא ככל הניראה היה לאנד קרוזר ארוך סביב 2004-2006.
כמו שאמרתי זה לא המקום ולכן לא הפרט.
העלה מודע מסודרת בהמשך ללוח.

שבוע טוב.

oferziv1
09-03-14, 00:30
היי

אנחנו עם הרכב כבר 4 שנים, לפני שעבר אליי הוא היה אצל אבא שלי ואבא שלי עבר לדגם הבא.
אני יכול רק להמליץ על הרכב.
המנוע חזק ומגיב יפה, בסה"כ רכב מאוד אמין אבל יש לו תחזוקה כמו כל רכב וזה מאוד תלוי באיזה רמת תחזוקה אתה רוצה את הרכב.
הרכב לא השאיר אותי מעולם בצד הדרך ונתן לי להתמין לגרר אבל תמיד יש חלקים שצריך להחליף, זה לא רכב חדש ודברים מתבלים...
הכל תלוי בהתייחסות של בעל הרכב.
.

אההה ועוד דבר קטן, אם כבר פלג הגיב פה.
תתייעץ עם אנשי הפורום כאן, הם מבינים ביותר ומאוד נחמדים.
פלג לדוגמא (אני לא בטוח שהוא זוכר) מבלי שהכיר אותי כלל, הקדיש חצי שעה בטלפון ביום שישי לשמוע את כל ממצאי הבדיקה לרכב שעשיתי, הכל כמובן בסבלנות ענקית ומתן עצות שלא מוצאים באף מקום!!

אז אל תתבייש, תשאל תתייעץ החבר׳ה פה תותחים אחד אחד.

עופר

tooshey
09-03-14, 04:48
בלי לחשוב פעמיים, קנה את האוטו של פלג.

בברכה,טושי

DANI1
09-03-14, 06:35
רכב זה עניין של מזל ,אני קניתי פראדו מודל 2001 ארוך , במחיר 47000 ₪ ,הבדיקה היחידה שעשיתי היא מנוע ,כל מכוני הבדיקה לא מבינים בנושא רכבי שטח ,וכותבים בדוח כדי לקבל כיסוי.
הרכב שקניתי היה במצב תחזוקתי נמוך ,בישור קו של 5000 ₪ העלתי אותו לכביש, כל גיפ שתחפש תמצא לקויים, השאלה עד כמה אתה מוכן להשקיע, הבעיה ברכבים אלו מחיר גבוהה לשוק. אם הרכב במצב טוב אז כדאי ,צריך סבלנות למצוא גם מציאות.

archi1963
09-03-14, 18:55
הי
כאחד שבירשותו פראדו 2001 כ- 5 שנים - בענין התחזוקה - קח בחשבון כי עקרונית האוטו הזה "לא אוהב" חלפים שאינם מקוריים.
חוץ מזה, מחזק את דברי קודמיי.
בדוק פרונט: בולגוינטים + בוקסות משולשים.
בהצלחה.

levitsik
12-03-14, 00:15
תודה רבה לכל העונים ואם ישנם עוד אנשים שיכולים לעזור אני ישמח
אבל את האמת אני סטודנט ולהשקיע 70 k על רכב שנתון 02 ולשים את כל הכסף שיש לי אני מודאג ממחירי האחזקה ,אם יש פה מישהו שיכול לתת בערך מיספרית הערכה גסה כמה עולה שימוש סביר ברכב וטיפולים (שיבוצעו כמובן רק במוסך יבואן ) כי אני בעייתי ואוהב שיש לי אחריות כי ״הזול בסוף עולה יקר ״ מניסיון שלי
אז אם מישהו יוכל לתת אומדן כספי על אחזקה שוטפת וכל מיני חס וחלילה (שבירות וכו׳)
תודה מראש לכל העונים

פלג_
12-03-14, 07:07
בוקר טוב

אני יכול לומר שההחזקה של רכב כזה היא לא זולה בייחס לרכב משפחתי, אני מחזיק גם פריווט מאותה שנה ואני מעריך שההחזקה של הפראדו (כל רכב שטח, לפני זה היתה לי היילקס), היא לפחות פי שלוש בחישוב ארוך טווח.

אתה יכול ליתקשר למוסך לקבל הצעות מחיר לטיפולים, קטן, גדול וכו'.

levitsik
04-04-14, 18:04
תודה פלג
אני מחפש רכב במצב טוב אבל לא מצליח למצוא אולי חברים בפורום פה יוכלו להציע
תודה רבה לעונים

יוש
04-04-14, 22:49
כסטודנט לשעבר וכבעל פראדו, ג'ימני ועוד כמה רכבי שטח, אין לדעתי סיבה לסטודנט להחזיק פראדו.
קנה לך ג'ימני בשנתון חדש פי כמה, קפל מושב אחורי, תעמיס את החברה ותעבור יופי בכל מקום שתרצה, עם מינימום אחזקה לרכב שטח עם יכולות בסדרי גודל כאלו.

מוני אורבך
05-04-14, 07:56
גם אני הייתי בעל גימיני ועכשיו בעל פראדו.
פראדו הוא מאוד אמיו, ובזה אני לא מחדש.
כדי שישאר אמין צריך להרכיב לו חלקי חילוף מקורים.
התחלפים רובם זבל, ואם אתה לא מנוסה לא תוכל להבדיל בין זבל לטוב.
מבחינת עבירות טכנית, ופראדו וגימיני משופר פחות או יותר משתווים.
במקור הפראדו יותר טוב משמעותית, אבל עם שיפורים הגימיני משתווה.
יש מקמות יותר ויש פחות אבל שניהם יעברו את אותם המסלולים.
היתרון הגדול של הפראדו הוא בגודל בנוחות ובחוזק המנוע!
הפראדו הרבה יותר מפנק נוח לנסיעה וגדול. אפשר להסיע בלי בעיה גם 4 נוסעים
לטיול של מספר ימים לנגב.
כוח מנוע אין בכלל מה להשוות! עולם אחר. הגימיני הוא רכב צעצוע לעומת הפראדו
ואני מדבר על גימיני ידני כי האוטומט בכלל בדיחה..
זהו, עכשיו תחלט אתה מהחשוב לך יותר כוח ונוחות או חיסכון בהוצאות דלק.
אגב פראדו אוטומט עושה 1 ל 9 גימיני אוטומט 1 ל 11
כ 20 אחוז הפרש

עוד סעיף כלכלי, הפראדו מחזיק מחיר מעולה (אפילו מדהים)
בשנה שקניתי אותו המחירון כמעט ולא ירד
ובשוק החופשי רצים מחירים מטורפים.
גימיני לעומתו יורד בערכו, וחזק. במיחד בשנתונים הצעירים

Redoren
05-04-14, 09:16
ממש מחמם את הלב כל הג׳ימינולוגים שעברו לפראדו.
לי יש ג׳ימיני כבר די הרבה זמן..מתי זה קורה? (:

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

levitsik
06-04-14, 11:44
קודם תודה לכל התגובות
אבל אני עדיין מתלבט בין הפרדו 163 כ״ס
או הפרדו 125 כ״ס מה עדיף לקנות ?
מה מהניסיון האישי של החברה בקבוצה פה
יותר קל לתחזק וסביר מבחינת מחיר ( אני מטפל רק בחברה .....וזה יקר )
ועוד משהו למה המחירים כאלה גבוהים ? ( מטורף ממש )

יוש
07-04-14, 21:40
חס וחלילה לטפל בחברה. מה קרה לך?

שחר 9
07-04-14, 22:15
אני נוסע על פראדו שנת 2000 כבר כמה שנים טובות , הרכב אמין מאד אבל זה עולה כסף ....
קח בחשבון רכב משנתון כזה אוכל עלויות תיקון שנתיות של 5000 ש"ח בשנה - תמיד יש משהו קטן תפוחים ,הגה,בולגויינטים,ראדיאטור,וכו וכו ...
גם אם תמצא רכב מאד שמור זו תהיה פחות או יותר ההוצאה השנתית , אבל בתמורה לזה אתה זוכה לאמינות ושקט .

אני נוסע על ה125 כ"ס , מנוע פשוט יותר ,לטעמי אמין יותר (לחבר יש את ה163 כך שיש מדד להשוואה), ובעיקר חלש יותר.
בשטח לא תרגיש הבדל , בכביש 120 110 שיוט לא יותר .
לדעתי זה אחרון הרכבים שעוד עשויים מברזל ובעלי עמידות בריאה.

תנסה למצוא רכב שמור שטופל באהבה - כבר ראיתי כאלה עם 580000 קילומטר ומנוע שלא נפתח .
מבחינת נוחות טובה ואפילו טובה מאד , טיפול טוב לדשבורד ימנע את בעיית הקירקושים המוכרת .

אל תיבהל מחופש קל בטרנספר (יש לכולם) מתבטא במכה קלה בהאצה , לומדים לנהוג עם זה עד כדי שזה נעלם ....

בקיצור - תמורה לעלות לדעתי מצויינת .

בהצלחה.

levitsik
10-04-14, 13:17
טוב חברים ממש תודה על התגובות
הגענו לשלב ההכרעה הרכב נמכר עכשיו ישנם שני זוכים שעלו לשלב הגמר
הראשון :
שנת 2001 עם 250 אלף ק״מ יד 2 סטנדרטי
השני :
שנת 2002 עם 300 אלף ק״מ יד לא ידוע מושקע ביותר
ההבדל בחיר הוא כעשרת אלפים שקלים
כמובן שניהם מבקשים מעל המחירון
נא עזרתכם ההתלבטות הינה קשה
תושה מראש.

balmog
10-04-14, 13:45
יד לא ידוע ??? לא בדקת רישיון רכב ?

מוני אורבך
10-04-14, 14:09
שניהם ובמיוחד ה 2001 נשמעים לי עם קילומטרז מזויף
2001 - 2002 הם השנים עם חגיגת הסולר, נסעו אז 40 אלף בשנה בקלות.
אז רכב מתקופה זו עם 250 אלף ?!!

כמו כן מה זה בדיוק מושקע? מושקע במה, מה מותקן עליו?

raanan
10-04-14, 14:11
הראשון :
השני :
תושה מראש.
סלח לי אבל, אתה כותב (וכנראה גם הידע) כמו טירון בתחום הג'יפאות (שזה קצת משונה בכול זאת החזקת ויטארה).
חוץ מהמנוע (שדיזל זה עולם אחר ) אתה אמור לדעת איך ומה לבדוק.
ואם בכול זאת אין לך הקישורים לכך, מצא חבר (עדיף עם רכב דומה) שיבצע לך הבדיקות והסינון הראשוני.

כול עצה אחרת שתקבל כאן במי לבחור (מבין זוג "המתמודדים") על סמך מה שתארת, שווה פחות או יותר להטלת מטבע ...
קח זאת כהארה בונה.

בנצלחה בכול מקרה
רענן

Bernard
10-04-14, 14:35
הראשון :
השני :
תושה מראש.

זו בדיחה או משהו?
אחת השאלות היותר הזויות (אם להתבטא בעדינות) שקראתי פה.. בכלל...

נראה לי שיש לך יותר זמן פנוי מאשר לי...

levitsik
10-04-14, 16:49
דבר ראשון אני לא מנוסה בתחום הפרדו
דבר שני לא שאלתי יד (טעות אני יודע ) והק״מ בשניהם על פניו ניראה אמיתי ולא מזוייף (אחד מהם שוטר אז לא ניראה לי הונאה )
דבר שלישי בדקתי (עם העין הלא מנוסה שלי)
את מה שאני מכיר ויודע ויכול .
והראשון 2001 יש לו היסטוריית טיפולים רכב שלישי במשפחה רכב סטנדרטי לחלוטין
השני 2002 מאובזר מיגונים הגבהות טמבון כננת צמיגים מאה אחוז שטח
השאלה היא לא כזו הזויה מה עדיף לקחת לבדיקה במוסך של טיוטה

פלג_
10-04-14, 17:48
בדיקה במוסך של טויוטה? מה אתה מצפה לקבל שם?

בכל מקרה מהניסיון שלי עם מוסכים מורשים לא הייתי נותן להם לגעת באוטו מעבר לטיפולים סטנדרטים.

Bernard
10-04-14, 17:50
איציק.
מה שהזוי זה:

שאתה נותן פרטים "חסרים" וזה לא קשור למה שאתה יודע או לא יודע על פראדו. פראדו זה רכב.. כמו ויטארה. מה שחשוב לויטארה, חשוב לפראדו- אותן שאלות שהיית שואל/בודק לגבי ויטארה (לפני בדיקה) רלוונטיות גם לפראדו ולכל רכב, לצורך העניין.
אתה שואל שאלות שכל תשובה עליהן תהיה נכונה ולא נכונה באותה מידה - מה יוטר טוב בלונדינית עם חזה "כזה" או בלונדינית עם חזה אחר - התשובה היא.. כן. וכל זה בלי שבכלל ראינו את הבלונדיניות..

כן. רכב עם פחות קמ' טוב יותר מכזה עם יותר.. אלא אם טיפלו ברכב עם היותר, יותר טוב... ואם הוא לא עבר תאונה קשה..
בעצם, רכב עם קמ' גבוה יותר, יותר טוב, אם הוא מגיע עם פגוש וכננת וצמיגי שטח...
בעצם, רכב כזה, יכול להיות "עבר הרבה".. עדיף אחד בלי כלום..
בעצם אם מקזזים את עלות התיקונים של רכב "שעבר הרבה" אבל יש לו כננת ופגוש וצמיגים, עם מחיר התקנת הפגוש והכננת והצמיגים לרכב האחר, כדאי יותר זה "שעבר הרבה".
בעצם עדיף רכב "נקי" ואני אספוג את כל השיפורים שלו.. שלא יהיו תיקונים/קילקולים.
בעצם, אני סטודנט, אז אולי ניקח סיכון שלא יהיו תיקונים ברכב "שעבר הרבה" ונרוויח כננת וכו'...
אבל, בעצם, אם יהיו תיקונים - אכלתי אותה... אבל מי אומר שלא יהיו תיקונים ברכב שלא "עבר הרבה"...

התשובה היא - כן.

חבר טוב שלי לא לקח לבדיקה אף רכב שהוא קנה - הוא אומר שצריך להתרשם מהבעלים. אם הוא מתרשם ממנו לטובה, סביר להניח שהוא גם טיפל ברכב ולא ירמה...

קשה לך להחליט - קח את שניהם לבדיקה... 1600 ש"ח זו השקעה לא גדולה, יחסית לנפילה של 70K...

יואב פולס
10-04-14, 18:13
- מה יוטר טוב בלונדינית עם חזה "כזה" או בלונדינית עם חזה אחר - התשובה היא.. כן. וכל זה בלי שבכלל ראינו את הבלונדיניות..

אתה צריך עזרה בזה? אני קצת מופתע, שלא לומר מאוכזב...

Bernard
10-04-14, 18:25
מה? למה אתה מופתע וממה אתה מאוכזב?
אני שמח לכל עזרה... מה עדיף "כזה, או "אחר"?

יואב פולס
10-04-14, 18:59
הייתי שם תמונות כדי שניישר קו, אבל זה לא הפורום המתאים...

levitsik
10-04-14, 19:52
ברנרד מה שאתה אומר בעצם עדיף בלונדינית
אבל לבדוק לה טוב את השיניים
בקיצור אז נעשה בדיקות לשניהם וניראה מה יצא !
מה הכי חשוב לבדוק ברכבים האלו , הדברים הקריטים??

ד ו ר ו ן
10-04-14, 22:30
הייתי שם תמונות כדי שניישר קו, אבל זה לא הפורום המתאים...

לא כייף איתכם..
בדיוק כשהתחיל להיות מעניין.

Bernard
10-04-14, 22:37
תמיד עדיף בלונדיות אבל אתה בחרת במשהו אחר...

מה שאני אומר, איציק, שעלסמך מה שאתה מתאר והשאלות הכלליות... אין ממש תשובה שתעזור לך להחליט...

אני, במקומך (ואני לא),אם לוקחים בחשבון מה שאתה מתאר (וכאמור,זה לא ממש הרבה/עוזר) הייתי נוטה לכיוון הרכב "המתועד" ולא זה המשופר... נוטה... משום שאין מספיק מידע.

אגב.
בניגוד לאחרים, לדעתי, אם אין לך מומחה שיעזור, כן הייתי הולך לבדיקה (מכון/יבואןמה שלא יהיה). לא כדי שיבדקו לי כמה חיים נשארו לטרנספר או לגיר אלא יותר כדי לוודא שהרכב לא מורכב משניים ולא רותך באיזו קורה ולא הוחלף הגג וכו'...

levitsik
11-04-14, 09:00
ברנרד ממש תודה
הבעלים של הרכב המשופר זרק את היד כדרך אגב כך שאם אני לא טועה האוטו יד 3-4 מקסימום
הרכב הסטנדרטי יותר חיצונית ניראה לא מי יודע מה ולפי שראיתי יש קצת רטיבות של שמן מסביב לחיבור בין המכסה שסתומים לראש המנוע
ויש עוד אחד 2002 יד 3 380 אלף ק״מ דורש 77? אוטו ניראה שמור ומטופל אבל המחיר גבוהה

tooshey
11-04-14, 09:12
איציק
אני אשתדל להיות עדין
בגלל שאתה מבין כל כך מעט ובגלל שכל דעה שנכתבת כאן מבלבלת אותך יותר, המלצתי היא לשלם יותר אבל לקנות שקט ואמינות.
לו הייתי במקומך הייתי רץ לקנות את האוטו של פלג, המפורסם באתר, למרות שהמחיר גבוה.

בברכה,טושי

יואב פולס
11-04-14, 09:16
+11

ולמען ההגינות - אני לא מכיר את פלג ולא ראיתי את האוטו שלו מעולם.

raanan
11-04-14, 09:20
שלום לכולם
לא יודע למה, אבל להרגשתי דילגת על שלב קריטי של ייעוץ וקפצת ישר להחלטה.
יכול להיות שההחלטה היא מתוך מחשבה מעמיקה או אפילו אמוציונלית (ככה בא לי ), שגם זה בסדר ! אבל,
בכול זאת ממליץ לך לפתוח שרשור מסודר בפורום "גיפאים מתחילים - יעוץ לפני קניה" , תן כמה שיותר פרטים על דרישות/צרכים , פנטזיה וחששות.
אולי תהיה המלצה שונה ממה שהחלטת (פראדו) שבתקציב שלך תתן אפשרות לרכוש מודל מתקדם יותר עם פחות קילמוטראז' מלהגיע לירח ...

אם בכול זאת התקבעת לרק פראדו, אז קח את הזמן (יכול לקחת חודשים) ובלי לחץ תחפש את הפראדו שנועד עבורך.
נצל זמן זה לראות, לנסוע ולהרגיש כמה שיותר רכבים.
על הדרך חפש פה מישהו שמבין (ולא מעוניין למכור את שלו) שינחה אותך (עדיף במפגש פיזי) מה לחפש ולבדוק בעצמך ברכבים המועמדים.

בהצלחה בכול מקרה
רענן

tooshey
11-04-14, 09:21
אני דווקא מכיר את פלג והאוטו, ולכן יכול לתת המלצה חיובית.
לא מכיר הרבה כלים שמתוחזקים באהבה (ובכסף) כמו האוטו של פלג.

בברכה,טושי

Bernard
11-04-14, 14:43
קח את הזמן. אל תמהר.
כל אחד חושב שיש לו "בונבוניירה" ודורש מחיר בשמיים (רק תסתכל פה באתר, כמה "מוקפצים" יש) - תקנה מה שמתאים לך, בלי לחץ ובלי טובות ממוכרים "שזוקרים את היד, כבדרך אגב"...
תמצא אחד שיראה לך טוב ואותו תבדוק..

levitsik
12-04-14, 10:44
באמת תודה מראש לכל העונים
סליחה מראש אם שאלתי שאלות טיפשיות (זה רק מחוסר הבנה בדגם ) בכל מקרה המשופר ירד מהפרק הבחור משחק אותה קשה להשגה
( הפסד שלו) אני משקיע פה המון כסף ובאמת
אוליי הגיע הזמן להוריד הילוך ( אבל מגרד ביידים לצאת שוב לשטח ) ולחפש ברוגע
לגביי הרכב של פלג פגשתי את הבחור ואת הרכב באמת שעזר לי להגיע לתובנות על הדגם והסביר באמת מתוך כוונה לעזור ולא למכור ,הייתי לוקח את הרכב שלו פשוט זה מעבר לתקציב שלי
אני יעדכן אם אני ימצא אחד הראוי לבדיקה ואתייעץ עם הגורואים בפורום ליפני הקנייה

levitsik
14-04-14, 00:10
טוב חברים לאחר חיפושים רבים ניקנה היום פרדו 2002 יד שלישית 371 ק״מ תודה לכולם על העזרה והייעוץ

levitsik
14-04-14, 00:11
טוב חברים לאחר חיפושים רבים ניקנה היום פרדו 2002 יד שלישית 371 ק״מ (של פלג מהפורום מי שמכיר )
תודה לכולם על העזרה והייעוץ

raanan
14-04-14, 08:04
תתחדש !

רענן

Redoren
14-04-14, 09:17
אם קנית את של פלג אתה יכול להיות רגוע.
מזל טוב ובהצלחה.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

-->