PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחלת פרויקט סמוראי ארוך

Matan Gottfried
07-03-14, 19:06
חברים אני חוזר למקורות הבאתי סמוראי ארוך במצב גמור ואני עכשיו מתחיל פרויקט ועוד לא נעול לאיזה כיוון לקחת אותו אם יש פה אנשים שעברו את זה אשמח לטיפים תמונות וחוות דעת עדיין לא החטי בעניין הסרנים עם רחבים או היילקס בעניין המנוע סטנדרטי או ויטרה הזרקה או קרבורטור או אפילו פתוח או סגור ככה שאשמח לטיפים ממבינים בעניין תודה מראש מתן

שגיא S
07-03-14, 19:11
שמע..כלהדברים שאתה אומר פה זה עניין של כסף. וזמן.
יש לך הרבה כסף וזמן להשקיע? אי אפשר סתם לזרוק באוויר.

אני מכיר את הסמוראי שקנית, ומצבו, ואני עדין - גרוע.
תתחיל מלבדוק איפה יש הרקבונות הכי חמורים - זה דורש טיפול דבר ראשון.
מנוע סרנים וכו' - תגיד לאיזה רמה של רכב אתה רוצה להגיע בסוף ומהתחלה תחתור לשם.

omri_t
07-03-14, 19:13
זה בכלל לא משנה- העיקר שתצלם לנו הרבה תמונות!! :)

לגבי סרנים- אם אתה יכול לך על טויוטה, זה הרבה יותר מוצלח.
מנוע- כמה יותר גדול עדיף, אני לא יודע כמה הביצ*& שלך גדולות בנושא בעיות רישוי וכו'.

פתוח... אם כבר אז כבר...

בהצלחה!!

Matan Gottfried
07-03-14, 20:03
זמן מפנים כסף לאט לאט לא בבום להפיל חבילה העניין הוא שאין אצלי דבר כזה אתה לא מצליח לעלות ולפני 9-10 שנים לפני שהיה את כל השיפורים וההכלאות האלה היה לי קצר עם 4/16 נעול אחורה 8/235 קרבורטור כפול של וובר והרכב לא עצר ולא אכזב היום כבר יש יחסים יותר נמוכים ויש ספואה ויש סרנים של היילקס ואני כבר לא יודע לאיזה כיוון לקחת אותו

שגיא S
07-03-14, 21:26
זמן מפנים כסף לאט לאט לא בבום להפיל חבילה העניין הוא שאין אצלי דבר כזה אתה לא מצליח לעלות

רק לפי זה אני מניח שאתה עושה שטח טכני, גם לא מפחד לתת בגז

לדעתי הסמוראי האידיאלי:
סרני טויוטה, צמיגי 32/33, מנוע באלנו/ויטארה. יחסי העברה לדעתי 6.5 זה מוגזם, אבל אם אתה באמת עושה עבירות קשה אז לך על זה.
זה יהיה יקר, מאוד. לא פחות מ30 אלף שקל לדעתי בלי כל מניי בלת"מים ופחחות צבע וכו'.

חן דן
08-03-14, 05:47
תתחדש
מה עם קצת תמונות של הכלי?
מה היכולות המכניות שלך?
מה יכולות הריתוך שלך?
וכמה כסף יש לך להשקיע?

מוני אורבך
08-03-14, 07:32
כאשר אתה מתחיל פרויקט כזה, יקר ארוך ושדורש הרבה מאמצים.
אתה חייב לשאול את עצמך מה המטרות שלך בביצוע הפרויקט.
אחרת כשתסים יתברר לך שהלכת על הדבר הלא נכון )-:
האם אתה רוצה לשפץ רכב אספנות? רוצה רכב עבירות? או אולי רק רכב טיולים קלים יחסית?
אם המטרה שלך רכב עבירות, אתה בחרת את הפלטפורמה הלא נכונה.
באופן בסיסי יש שלושה גורמים שיוצרים רכב עבירות
1. מידת צמיגים
2. בסיס הגלגלים
3. הרוחב של הסרנים

מידת הצמיגים קובעת איזה גובה מכשולים תוכל לעבור.
בסיס הגלגלים ורוחב הסרנים קובעים את מידת היציבות של הרכב.
דוגמא קיצונית של הנושא הוא ההמר, שעל אף מהלך לתלה מצחיק הוא עביר מאוד.
בגלל גודל צמגים ענק בסיס גלגלים גדול ורוחב מטורף. קשה מאוד להפוך המר, וניסו...

סמוראי ארוך הוא מאוד צר ועם בסיס גלגלים קטן, אלו נתוני התחלה גרועים.
גם אם תרכיב לו צמיגי 33 וסרני הייליקס הוא עדין יהיה חסר יציבות.
להפך, היציבות רק תהיה יותר גרועה.

פלטפורמה הרבה יותר טובה הוא סיקס ארוך, או אפילו יותר טוב גלדיטור או ווגוניר
ווגוניר רחב מסמו בכמעט 30 סנטימטר ובסיס גלגלים גדולביותר מ 50 סנטימטר.
גם אם תרכיב "רק" גלגלי 33 תקבל רכב עביר מאוד יציב מאוד.
הרבה הרבה יותר מסמו ארוך עם 33 וסרני טויוטה.
והבונוס הוא שזה רכב חוקי למהדרין.

אז כדאי שתחשוב טוב מה בדיוק המטרה הסופית שלך.
אם זה רכב עבירות מטורף, אתה לא בכיוון.

עדיאל
08-03-14, 10:10
אני נוטה לקבל את הדעת של השונה .. ובדרך כלל די שקט כאן
אבל.....
כמה אי דקויות בתגובה אחת.
סמוראי לא פלטפורמה טובה לרכב עבירות אל סיקס או שאר ירקות ??? פשש קלעת בול
סמוראי עם סרני טיוטה לא רכב יציב ??אתה מדבר מניסיון או סתם ככה מתחושת בטן .. יש לי ניחוש פרוע שכתבת את זה על סמך תחושת בטן
וכו' .. וכו' .......

אתה יודע אם אתה לא מבין או לא יודע דברים ברורים לא חייב סתם להגיב ...

אני מקווה שתקבל את ההערה הזו בצורה חיובית ומתקנת

שגיא S
08-03-14, 10:31
עדיאל אל תעלב...
אבל תחשוב על מה שמוני רשם ותראה שהוא לא רחוק מהאמת.

בסיס גלגלים: סיקס 104 סמוראי ארוך 93 היילקס גדול יותר משניהם

רוחב: סמוראי סרן רחב: 1300 היילקס: 1397 סיקס סרן רחב: 1362 (לפי חיפוש זריז באינטרנט לא בטוח בקשר למספרים)

אז נכון שאפשר להגיע עם סמוראי לרמות מאוד מאוד גבוהות - מי כמוך יודע. אבל זה כבר לא סמוראי. ובכל זאת - כל היילקס עם 33 עבירה יותר מהרכב שלך עם 33, לא ככה?

הסמוראי הוא הרכב שכנראה הכי זול להגיע איתו לרמות הגבוהות, אבל לא יותר מזה. ברגע שתעשה סיבוב על היילקס עם 33 או על רכב סופה/סיקס משופר בצורה דומה אתה תבין.

בקשר לפרויקט של מתן:
אם אתה מכוון לרמות הגבוהות כמו עדיאל וחבריו - אז ההצעה שלי היא תחשוב מה אתה רוצה בסוף, ואז תבנה את הרכב ישר לשם. יהיה יותר זול מלבנות ואז לשפר שוב.
רוצה 33 על הרכב? תתכנן אותו ככה מבחינת הברקסים, המתלים, הסרנים, רכבת הכוח וכו'...

בהצלחה ותפרסם תמונות...

עדיאל
08-03-14, 10:43
שגיא
דבר אחד חשוב ועיקרי שחכת
מרכז כובד מאוד מאוד נמוך שיש לסמוראי וחוסר משקל מטורף
שרק עוזר בעבירות שומר על מיכלולים ומוזיל עלויות בטרוף

לגבי החלק שהיילקס עם 33 עביר יותר מהרכב שלי אני חולק עלייך

שגיא S
08-03-14, 10:49
שגיא
דבר אחד חשוב ועיקרי שחכת
מרכז כובד מאוד מאוד נמוך שיש לסמוראי וחוסר משקל מטורף
שרק עוזר בעבירות שומר על מיכלולים ומוזיל עלויות בטרוף

לגבי החלק שהיילקס עם 33 עביר יותר מהרכב שלי אני חולק עלייך

נכון שהמרכז כובד נמוך יותר בגלל שרוב המשקל נמצא בסרנים...
אבל מצד שני זה גם גורם לחוסר נוחות. אבל הרוחב של הרכבים אחרים מפצה על זה.
לגבי המשקל הנמוך של הסמוראי - גם נכון. אבל בהחלפת לסרני היילקס עם צמיגי 33 אתה מוסיף עוד די הרבה משקל יחסית לסמוראי.
בכל מקרה זה נכון...נחכה שיכנסו לפה המבינים שיוכלו לחוות דעה על נושא המשקל והתרומה שלו לעבירות.

בקשר לרכב שלך מול היילקס, אז אני מודה שאני לא הכי מבין בעבירויות טכניות שיש, הניסיון שלי קטן במעלות האלו לעומתך,
אבל יש לי חבר עם היילקס שיחלוק עלייך...

Matan Gottfried
08-03-14, 11:55
קודם כל היעוד שלו הוא אספנות למטרת טיולים בלבד זה רכב שלישי בבית ולא טיולי שבילים בכלל אני מעדיף שטח טכני הצלבות חמרה לא איש של דיונות ואני חוזר ואומר שפעם לפני כל האופציות שקיימות היום הרגשתי מרוצה מאוד מרכב ששיפרתי אותו בזמנו עד הקצה העניין הוא שהקצה של פעם זה המינימום של היום מבחינת מידת צמיגים ה235 סיפקו אותי בהחלט ביחס ליחסי העברה ה4/16 קיבלתי תתגובות שאני אוהב מהרכב אבל אם אני ילך על יחס יותר נמוך אז אני מאמין שאני יצטרך גם לעלות במידת צמיג ובעניין תמונות אין לי מושג איך מעלים לגיפולוג אבל אם מישהו יודע איך לעביר את הפוסט הזה לקבוצה בפייסבוק אז בכייף

שגיא S
08-03-14, 12:07
מתן שלח לי במייל ואני אעלה לפה : [email protected]

בכל מקרה - אתה צריך להחליט איזו מידת צמיג תרצה בסוף, מכיוון שאתה מחליף חצי ממערכת ההינע, היחסי העברה וחוזק המכלולים שנדרשים תלוים גם במידת הצמיגים.

עצה שתחסוך ממך הרבה כסף - אל תשים לב עם מה אחרים נוסעים, מה שאנשים עוברים עם 6.5 אפשר לעבור גם עם 4.16 בטרנספר.
ועם אנשים שנוסעים עם צמיגי 33/31 נוסעים גם אנשים עם צמיגי 235...

omri_t
08-03-14, 12:13
אני נוטה לקבל את הדעת של השונה .. ובדרך כלל די שקט כאן
אבל.....
כמה אי דקויות בתגובה אחת.
סמוראי לא פלטפורמה טובה לרכב עבירות אל סיקס או שאר ירקות ??? פשש קלעת בול
סמוראי עם סרני טיוטה לא רכב יציב ??אתה מדבר מניסיון או סתם ככה מתחושת בטן .. יש לי ניחוש פרוע שכתבת את זה על סמך תחושת בטן
וכו' .. וכו' .......

אתה יודע אם אתה לא מבין או לא יודע דברים ברורים לא חייב סתם להגיב ...

אני מקווה שתקבל את ההערה הזו בצורה חיובית ומתקנת

תחזור ותקרא שוב את התשובה עליה הגבת,
ותנסה להבין מהי תשובה על סמך תחושת בטן ומה היא תשובה עם נתונים.
(מזכיר שרשור מלפני יומיים עם בחור שלא יודע מה הוא דיפרנציאל אבל בחר לזלזל באנשים שאולי שכחו מה שהוא עוד לא למד.)
קצת דרך ארץ. קצת סבלנות. וקצת יותר הקפדה על כתיבה מסודרת.

אתה מוזמן לחפש מעט נתונים על CJ ועל סמוראי ארוך- ולשפוט בעצמך איזה רכב מתאים יותר כפלטפורמה לעבירות.

והתשובה שבאה כאן לא הייתה בכדי לרפות את ידיו של פותח השרשור.
גם לא נועדה כדי לומר שסמוראי הוא רכב לא טוב.
אלא פשוט לתת עצה למי שהולך לפתוח בפרויקט שמראש מתחיל בנקודת מוצא פחות נוחה.

omri_t
08-03-14, 12:24
לגבי ייחסי העברה-
תלוי בשימוש ובציפיות שלך.
בעיקרון 4.16 על 235 הוא שילוב נהדר לרכב טיולים. זה לא סופר-זחלן אבל בהחלט בסדר.
ככה נסעתי חלק מהזמין על הסמוראי שהיה לי בעבר.
יש יתרון למעבר לצמיד 31 מבחינת זמינות וכו'
ואז צריך לרדת עוד טיפה בייחסי ההעברה.

מאוד תלוי איזה מנוע אתה הולך לשים, ומה הציפיות שלך מהרכב מבחינת אופי הטיולים.

Matan Gottfried
08-03-14, 12:35
מנוע אני מאמין שבסופו של דבר ישב שם ויטרה 16 שסתומים קומפלט עם ההזרקה רב נקודתית השאלה אם באמת לקחת את זה לכיוון של סרנים רחבים סמוראי קפיצים סיקס אחורה וסמוראי אחורה לקדימה יחסי העברה 4/16 עם 235 או יותר נמוך עם 31 ? ואם ללכת על כיוון הספואה או להשאר בנורמה

שגיא S
08-03-14, 12:48
מנוע אני מאמין שבסופו של דבר ישב שם ויטרה 16 שסתומים קומפלט עם ההזרקה רב נקודתית השאלה אם באמת לקחת את זה לכיוון של סרנים רחבים סמוראי קפיצים סיקס אחורה וסמוראי אחורה לקדימה יחסי העברה 4/16 עם 235 או יותר נמוך עם 31 ? ואם ללכת על כיוון הספואה או להשאר בנורמה

על זה רק אתה בעצמך יכול לענות...
מצד אחד אני יכול להגיד לך שלהתחיל פרויקט זה זה מאוד מאוד לא כלכלי, היילקס סטנדרטי על 31 עם 2 נעילות יהיה עביר לפחות באותה מידה כמו הסמוראי שאתה רוצה לבנות, והוא כנראה גם יעלה פחות. מצד שני אני מת על זה שאתה רוצה פרוייקט אז בוא נעזור לך כמה שאפשר.

אתה הולך לעשות עבירות טכנית קשה? מה זה קשה בשבילך? המשל"ט ומעלה קובי לדוגמא? או שאתה לכיוון של המדרגות העצומות באלעד, ומעלה הגהנום והבדואי וכו'?
אם אתה בכיוון של המשל"ט/הנסתר/הרטוב ומעלות כאלו - אתה עובר אותם בקלות גם עם צמיגי 235.

אם אתה הולך לרמה מעל - צמיג 31 ומעלה כבר עדיף. צמיג 31 עוד אפשר על סרני סמוראי עם ציריות מחוזקות, כנל גם 32, אם תעלה ל33 - כבר מומלץ שלא.
בכל מקרה אתה צריך לעשות חישוב כמה יעלה לך:
סרנים רחבים של סמוראי + נעילות + ציריות מחוזקות +הסבה לSPOA, מול סרני היילקס+שינוי מערכת הגה+התאמה לרכב(תושבות חדשות לקפיצים וכו')+נעילה של סרן קדמי וחיווט הנעילות לסמוראי.
כמו כן תבדוק כמה יעלה לך ג'נטים + צמיגים לטויוטה
ובכמה אתה יכול למצוא ג'נטים + צמיגים לסרני סמוראי
אל תשכח גם להכניס לחישוב עלויות שלך - כלוב התהפכות, תושבת מחוזקת לטרנספר, קיט הסבה ל1600 לפי מה שאתה טוען...

ועדיין - אני אומר לך...תתחיל דבר ראשון מהפירוק של הסמוראי ושיפוץ הפחחות ואז תראה מה הכיוון שלך בטיולים וכו'.

Matan Gottfried
08-03-14, 12:58
ברור שגיא שלדה ובודי זה ההתחלה לגמרי אבל סתם אני רוצה לעשות לי קצת סדר בראש מאנשים שכבר עברו תתסביך הזה וברור שאני מעדיף תרכב כמה שיותר עביר אבל גם כמה שיותר סטנדרטי לפחות לעין כלומר בלי לעשות יותר מידי שינוים בשלדה כרגע הראש שלי אומר לי ללכת למה שאני מכיר שזה 235/8 4/16 סיקס אחורה ואחורה לקדימה סרנים רחבים סמוראי זה להתחלה של המכנית העניין הוא שרועי וזיו ודקל ועוד ממליצים מראש ללכת על ההילקס ואני בדילמה

שגיא S
08-03-14, 13:33
ברור שגיא שלדה ובודי זה ההתחלה לגמרי אבל סתם אני רוצה לעשות לי קצת סדר בראש מאנשים שכבר עברו תתסביך הזה וברור שאני מעדיף תרכב כמה שיותר עביר אבל גם כמה שיותר סטנדרטי לפחות לעין כלומר בלי לעשות יותר מידי שינוים בשלדה כרגע הראש שלי אומר לי ללכת למה שאני מכיר שזה 235/8 4/16 סיקס אחורה ואחורה לקדימה סרנים רחבים סמוראי זה להתחלה של המכנית העניין הוא שרועי וזיו ודקל ועוד ממליצים מראש ללכת על ההילקס ואני בדילמה

שמע הרכב שאתה מתאר 235+4.16+סיקס וRUF זה בדיוק מה שהיה לי...אני מאוד אהבתי את זה.
עם 2 נעילות גם הגעתי מאוד רחוק בתחום העבירות, אבל לא יכולתי להתחרות בחבר'ה עם צמיגי 32 ו33.
אבל לי זה לא הפריע כי הרכב שלי היה יותר לטיולים ופחות לעבירות.
אם סרני ההיילקס זה מה שמטריד אותך אז תעשה מה שאמרתי לך, תחשב עלויות:
סרני היילקס+התאמה לרכב+דריישאפטים+ברקסים+נעילה קדמית+חיווט והתאמה לרכב מבחינה חשמלית
מול:
סרני סמוראי רחבים+2 נעילת+ציריות מחוזקות(בעיקר קדימה, אפשר גם אחורה) + חיזוק הסרנים+כל מה שצריך לSPOA

ותראה מה יוצא לך מבחינת כסף...אולי ההפרש בניהם לא כזה גדול בשבילך ואז עדיף ללכת על היילקס באמת.
סרני סמוראי רחבים + מחוזקים+ ציריות - יאפשרו לך לשים 32-31.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/77042-%D7%93%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%99-%D7%AA%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%99-%D7%A1%D7%A8%D7%A0%D7%99-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%A1-VS-%D7%A1%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%99

תקרא בקישור לעוד הבדלים ואופציות בנוגע לסרנים. אני חושב שהוא ממצה את הכל.
אגב אל תשכח שגם זרקו מטייל עם דקל וחבורתו והוא עם סרני סמוראי ו31, ולא חושב שהיה מקום שהם עברו והוא לא...גם יש הרבה מקום לנהג בדברים האלה.

אגב, אם אתה מתכנן מנוע 100 כ"ס לעומת ה60 המקוריים - הייתי אומר שזה עוד שיקול לטובת הסרני טויוטה שידעו להתמודד עם הכוח הזה.

*** עוד הערה, אם אתה מתכנן לבנות רכב לעבירות קיצונית, אתה יכול לשכוח ממה שרצית שרכב יהיה סטנדרטי למראית העין. צמיגים גדולים SPOA ומנוע גדול זה בדיוק ההפך ממה שאתה מחפש! עכשיו רק תחליט מה יותר חשוב לך...עבירות או חוקיות***

Matan Gottfried
08-03-14, 16:24
קודם כל תודה לכולם על היעוץ מישהו פה היה עם ויטרה 16 מוזרק וסרנים סמוראי רחב ויחסים 4/16 עם צמיג 235 או לחליפין 6.5 עם צמיג 31 כי לפי ההיגיון שלי ביחס לצמיג זה פחות או יותר אותו דבר ותקנו אותי אם אני טועה ויכול להגיד לי איך הרכב היה ומה היה הנקודות תורפה

שגיא S
08-03-14, 16:45
קודם כל תודה לכולם על היעוץ מישהו פה היה עם ויטרה 16 מוזרק וסרנים סמוראי רחב ויחסים 4/16 עם צמיג 235 או לחליפין 6.5 עם צמיג 31 כי לפי ההיגיון שלי ביחס לצמיג זה פחות או יותר אותו דבר ותקנו אותי אם אני טועה ויכול להגיד לי איך הרכב היה ומה היה הנקודות תורפה

יש פה שני אנשים כאלה...
סמוראי עם 31 ו6.5 נוסע לא רע בכביש.
אל תשכח שכל השינויים האלו מעלים את צריכת הדלק..אז אל תצפה ל1 ל10

Matan Gottfried
08-03-14, 16:53
לא מעניין צריכת דלק מעניין בלאי ציריות קדמיות נשברות כל שני וחמישי או שורדות עם הנהג לא בעייתי דריישאפטים צריך מחוזקים או שעומדים בלחץ?

שגיא S
08-03-14, 18:25
לא מעניין צריכת דלק מעניין בלאי ציריות קדמיות נשברות כל שני וחמישי או שורדות עם הנהג לא בעייתי דריישאפטים צריך מחוזקים או שעומדים בלחץ?

שמע אתה צריך לקרוא בשביל זה...תעשה חיפוש, סרני היילקס, צמיגי 31, צמיגי 33...על הכל דיברו פה.
כעיקרון - לא חובה ציריות מחוזקות אבל מומלץ. תלוי מאוד בצורת הנהיגה שלך ולפי מה שמשתמע מהכתיבה שלך אתה עובר או שובר - לכן לדעתי כדאי לשים ציריות מחוזקות.
דריישאפטים אתה מחליף למחוזקים וארוכים יותר כשאתה שם SPOA.
אתה משנה את כל האוטו ולכן אני אומר לך מלכתחילה להשקיע ולשים חלקים משופרים.
ציריות מחוזקות אפשר להשיג ב2800 שקל פה בארץ בסדנאות השיפורים....דריישאפט אחורי של סיקס יכול להתאים, לקדמי אני לא סגור.

זרקו
09-03-14, 00:03
מתן שלום,
לפני הכול אתה מוזמן להתייעץ גם בטלפון (או בה"פ).
היילקס או לא היילקס.
הקו לדעתי עובר בקיצוניות הייעוד שתייעד לו.

תבין מה אתה רוצה.
עבירות ברמה גבוהה או גבוהה מאוד או אקסטרים.
גבוהה עד גבוהה מאוד:
נעול כפול, SPOA, צמיגים עד 31, סרנים רחבים וציריות קדמיות מחוזקות ויחסי העברהלא פחות מ: 5:14 ועדיפות ל6.5. קרבורטור וובר או אחר איכותי (או הזרקה)
גבוהה מאוד אקסטרים:
חבילת ההילקס ואז אתה הרי לא תעצר בצמיג 32, נכון?
אז לך גם על טרנספר מחוזק כולל תושבות אחרות, אבל הסרן האחורי ירצהלהתפתל... אז גם שם צריך לתת עבודה רבה... ואז מה עם המנוע?
הסבה להיילקס היא לא פשוטה.
אהה כן, אם היילקס אז כבר תרחיק את הסרנים ועוד ועוד. בקיצור זה לאנגמר.

ההבדל בכסף כן ניכר בין שתי החבילות.
אולי אתה חושב שאם תלך על הווי דיוטי סטייל היילקס שזה מכלולים שלאאמורים להישבר מסמוראי לא יהיו נזקים. תאמין- יהיו. תמיד יהיו נק חלשות יותר שאותןתשקיע ותחזק.

כמה עושה בעבודה לבד? כמה רצית להשקיע?

יונימוג אדום
09-03-14, 06:54
אתה סתם מתקשקש .
סיקס סטנדרטי יתן לך את מה שאתה מחפש , ללא עלויות גבוהות וגם תצרוכת הדלק תהיה יותר שפויה .
לי יש גם שני סיקסים וגם סמוטנדר 87 , כך שאני יודע "קצת" על מה אני מדבר .
שפץ את הסמוראי הזה לסטנדרט ובמקביל תרכוש סיקס - הכי נכון והכי כלכלי .

אילן

foty
09-03-14, 07:16
מתן קודם כל בהצלחה !
תפסיקו להוריד לו את האוויר מהרצון לבנות פרוייקט על סמוראי ארוך . כייף לשמוע ולראות אנשים שמשפצים ומשפרים את הרכבים שלהם .
מתן אתה כבר יודע מה דעתי בנושא , 1.6 + 6.5 + 31 + סרנים (דנה יותר זול ) + מערכת מתלים כמו שצריך ( 4Link ) .

שבוע טוב !

זרקו
09-03-14, 07:37
4link זה אחלה אבל יקר מאוד. בכל מקרה בהצלחה!

ishc
09-03-14, 08:29
פרוייקט סמטוראי זה לא כלכלי והפלטפורמה לא הכי אידאלית... למצי אכפת???
שעושים פרוייקט כמו שפות"ש מתאר לא עושים את זה בגלל שיקולים כלכליי ו/או הגיונים. עושים את זה כי רוצים!!!
עכשיו לפות"ש, לפני הגבהות, צמיגים, יחסי העברה ושאר ירקות... אם הרכב אמור להשאר אצלך תקופה ואתה מתכנן לבנות מאפס אתה צריך לטפל קודם כל בבודי ובשלדה ולהביא את שניהם למצב "חדש" בעיקר בבודי ובעיקר בחלודות. זה פרוייקט לא קטן בפני עצמו וכל זמן העבודה שם יתן לך מספיק זמן לחשוב על המפרט.
* מפרט החלומות שלי (סתם כי זה כיף):
צמיג 32/33
סרני היילקס עם נעילות נשלטות ק+א
הסבה לקוייל אוברים
מנוע ויטרה 16V + גיר אוט' + יחדת HI/LOW של ויטרה + טרנספר של סמוראי עם 4.16
מיכל דלק מוגדל ושאר ירקות כמו גלי הינע מחוזקים, הגה כוח והדימיון הוא הגבול (מצד שני אין לי יותר סמוראי).

רון נחמן
09-03-14, 08:58
פרוייקט סמטוראי זה לא כלכלי והפלטפורמה לא הכי אידאלית... למי אכפת???
שעושים פרוייקט כמו שפות"ש מתאר לא עושים את זה בגלל שיקולים כלכליי ו/או הגיונים. עושים את זה כי רוצים!!!
עכשיו לפות"ש, לפני הגבהות, צמיגים, יחסי העברה ושאר ירקות... אם הרכב אמור להשאר אצלך תקופה ואתה מתכנן לבנות מאפס אתה צריך לטפל קודם כל בבודי ובשלדה ולהביא את שניהם למצב "חדש" בעיקר בבודי ובעיקר בחלודות. זה פרוייקט לא קטן בפני עצמו וכל זמן העבודה שם יתן לך מספיק זמן לחשוב על המפרט.
* מפרט החלומות שלי (סתם כי זה כיף):
צמיג 32/33
סרני היילקס עם נעילות נשלטות ק+א
הסבה לקוייל אוברים
מנוע ויטרה 16V + גיר אוט' + יחדת HI/LOW של ויטרה + טרנספר של סמוראי עם 4.16
מיכל דלק מוגדל ושאר ירקות כמו גלי הינע מחוזקים, הגה כוח והדימיון הוא הגבול (מצד שני אין לי יותר סמוראי).

חותם על כל מילה של צחי.

בנוסף-
התחלתי לאחרונה לכתוב על הפרויקט הקודם שלי ורוב התגובות היו "וואו, איזו חזרה לימים הטובים של ג'יפולוג!". מה שקורה פה זו בדיוק הסיבה שכבר אין פרויקטים כאלה בג'יפולוג (וגם הסיבה שרק בפורום סוזוקי יש עוד קצת בונים...)
במקום לעזור לבנאדם בעצות טכניות, ולענות לו על השאלות, חשוב פה לאנשים רק להסביר לו כמה הם חכמים יותר ממנו.

הבנאדם בחר סמוראי כי בא לו סמוראי, ותמיד יהיו פה אנשים שיגידו לו להחליף לסיקס. רוצה להתחיל פרויקט שיפורים שאפתני, ומוציאים לו את הרוח...
וזה דווקא מגיע מאנשים עם ניסיון - אנשים שאמורים לדעת שאפילו בתחומים המעטים שיש בהם שחור ולבן - החשק מנצח.
כבר יש לו רכב, מה יעזור לו לדעת שאתם הייתם בוחרים סיקס?

מתן, לפני הכל חשוב לי להזכיר לך: קח בקלות. אתה כאן לעשות כיף.
אתה מתחיל פרויקט שכל תכליתו להמיר כסף בהנאה - אם רק תהנה מהתהליך, אין לך איך להפסיד.
הצלחה טכנית של בניית הרכב רק תגדיר את משך ההנאה....

עדיין לא ענית על השאלות המהותית:
מה האמצעים שלך?
מה מתוך הפרויקט אתה מבצע בעצמך (או עם חברים), ומה אתה מוציא לבעלי מקצוע?
ומה התקציב?

אם מדובר ברכב "לטווח ארוך" - יש שני דברים שלא הייתי מתפשר עליהם:
חשמל ותיקוני פחחות יסודיים.

כל השאר ניתן לביצוע בהדרגה. כמובן שכדאי לעשות יישור קו מכני, אבל צריך לזכור שרכב מתוכנן גם לתיקון... תמיד תוכל להחליף מנוע, סרנים וכו' - אבל לפרק את הבודי ולתקן פחחות זה משהו שעושים פעם אחת, וחשמל של סמוראי לרוב מכיל ערימות של קומבינות שמובילות לצרות.

סולי
09-03-14, 12:41
סתם טיפ.
לאנשים רבים יש נטייה להגביה את הגיפ לשמיים עם מערכות מתלים רחוקות מהמקור.
אני ממליץ להשאיר את המערכת מתלים הכי קרוב למקור ולהכניס את הגלגל הכי גדול שהמערכת כוח תדע לקבל.
במקרה שלנו 33" על 10.5רוחב. רק צריך לחזק את בתי הסרנים והציריות. תקבל אותו נוח מאוד, עביר מאוד והכי חשוב צפוי מאוד.
את הפינוי בתי גלגל עושים אצל הפחח הנבחר כדי שיהיה מקום לגלגלים הגדולים.

GodsFather
09-03-14, 12:54
e-Pit@m, עקרונית אני מסכים איתך, אבל לSPOA יש גם משמעות מבחינת קלירנס מתחת לבודי. אפשר שיהיה מתון ולא מעורגל, אבל עדיין לדעתי צריך להרים את המערכת מעל הסרנים. בשילוב עם ההצעה שלך זה יכול להיות מצוין.

מתן, בהצלחה. תשאר עם הסמוראי ותעבוד עליו. תתכנן כראוי לפני שאתה מקליק על "רכוש עכשיו", תקרא היטב גם בפורומים בחו"ל ותקבל יותר רעיונות ומושג.

בתעשיה הזו ובחבורה הזו יש הרבה מאד מוצרים שרצים במחסנים ואצל כל מיני גורואים. אתה יכול למצוא ציוד ורעיונות רק מלהסתובב בין החבר'ה. פתאום לאחד זרוקים סרנים, לשני ספייסרים, להוא קיט הפחתה, חיזוק, קרבורטור משופר ועוד. על הדרך תמצא כל מיני קוסמטיקות נחמדות כמו באקטים, הגה ספורט ושאר ירקות. חלק מחווית הבניה היא הקהילה שמסביב.

עקרונית יש פה קו שהרבה מסכימים לו -

1.6

6.5

33"

----------------------------

ימים טובים הגיעו.

im_ri
09-03-14, 16:38
רון אתה מלך.
הנוער של היום זה לא הנוער של פעם. היום כולם מתלהבים ממדבקות ולדים וקוראים לזה שיפורים או שיפוצים :)
אולי בסוף אני גם אפתח שרשור על השיפוץ....

רון נחמן
09-03-14, 17:33
הנוער של היום זה לא הנוער של פעם. היום כולם מתלהבים ממדבקות ולדים וקוראים לזה שיפורים או שיפוצים :)

הלואי! ג'יפולוג קיים בדיוק בשביל פרויקטים כמו זה שאתה עושה- ככה, בחצר, בלי ספונסרים..
מקווה שמתן באותו כיוון.

שגיא S
09-03-14, 18:50
רון אתה מלך.

אתה חייב לפתוח שרשור על השיפוץ שלך! גם אני בטוח שתקבל הרבה עזרה מחבר'ה פה.

בקשר למתן ולפרויקט - לא ניסיתי לגרום לו לרדת מזה - רק הבהרתי לו שהוא צריך קודם להחליט על הכיוון הכללי ואז לתכנן את האוטו לפי זה.

בתקציב לא מוגבל:
צמיגי 33/10.5, סרני טויוטה, קפיצים ארוכים כמה שיותר ושטוחים כמה שיותר, טרנספר הייתי שם 4.9 או משהו בסגנון - מספיק עם ה4.56 בסרני טויוטה.
אל תשכח הגה כוח. תסדר כבר את החשמל כמו שצריך מהתחלה, כלוב התהפכות.
בושינגים וגומיות - שים פוליארתן - בקפיצים/בודי/תושבות - איפה שאתה רק יכול, לשים ולשכוח להמון שנים טובות.
דריישאפטים תצטרך להתאים לטויוטה בכל מקרה אז תשים ארוכים וחזקים.
מנוע - אם אתה מחליף אז רק 1600 לדעתי. ואם יש לך כיוון וכוח להתעסק עם הזרקה עוד יותר טוב.

שלומי
09-03-14, 19:47
זכור שהיתרון של סוזוקי = היותו קל משקל.
תשתדל לא לקלקל אותו.

ליויתי מקרוב פרויקט דומה - שם נעשו כל המאמצים לא להגביה את הרכב ,
בסופו של עיניין הוא עלה ממידה 32" ל37" ב"עלות" של 2" הגבהה - זה לדעתי צריך להיות הכיוון שלך.

וסרנים - כמה שיותר רחב יותר טוב , אתה בכל החלפה הולך על אובר קיל - תתחשב גם בגודל הביצה (קלירנס מתחת לסרן)...

Matan Gottfried
09-03-14, 21:26
מבחינת אופן הפרויקט את רובו אני עושה לבד מבחינת תקציב לא תכננתי לי סכום בראש שאני מתכוון לשפוך כי זה לא ריאלי מבחינתי אבל אני יודע שאני לא מתכוון להתפזר יותר מידי מבחינת מנוע ברור לי שבשלב ששלי יחזיר את נשמתו לבורא ישב שם 1.6 הזרקה רב נקודתית אחרי שהיום עשיתי סבב ובדקתי אופציות וחשבתי מה באמת יהיה היעוד של הרכב הגעתי למסקנה שאני מתחיל באו 4/16 235/8 או 6.5 31 עם סרנים רחבים סמוראי שמראש לפני ההתקנה אני יבנה להם תושבות לספואה למקרה שאני ירצה בעתיד לשנות לספואה כרגע נראה לי שאני לא ילך על זה ומבחינת קפיצים או קלמיני או סיקס אחורה ואחורה לקדימה

סולי
09-03-14, 21:36
פרויקט סמוראי החלומות, זה כנראה לא יהיה,
יקח עוד זמן עד שיתגלגל פה סמוראי ארוך עם קוילאוברים...
ובכל זאת לסמוראי יש יתרונות חשובים כרכב טיולים ועבירות על שאר המגודלים, מנוע אומנם חלש אבל שקט מאוד.. כיף לטייל בשטח ברכב פתוח וחרישי..
המשקל הנמוך תורם לאלנגטיות במעבר מכשולים והפרה של הקרקע, במילים אחרות הרבה פחות חפירות ובמקומות שהגדולים יתקשו את תמשיך באלגנטיות האופיינית לרכבים קלים. המשקל תורם לצריכת דלק, העובדה שהרכב צר תורמת בבחירת נתיב קל יותר והגעה למחוזות רחוקים יותר, בכלל לנהוג ברכב קומפקטי משרה ביטחון ושליטה בכל מקום שהוא קצת צפוף, הרבה יותר כיף פשוט. משקל נמוך יותר אומר גם בלאי נמוך יותר וביצועים עדיפים בבלימה והאצה.
אפילו עם השיפורים של גלגלים גדולים וכו'...היתרונות נשארים בולטים.

רכב נהוג לבנות מלמטה למעלה, כלומר צמיגים ובמקרה שלנו - 33" על 10.5".
האמריקאים כתבו את התורה לפנינו, סרני סמוראי מחוזקים יחזיקו גלגל 33, בוודאי שצמיג בעל פרופיל צר.
תחזק את הציריות תחזק את בתי הסרן נכון וחכם ואין שום בעיה.
המחמירים יכולים לשלב סרן אחורי ויטארה ואפילו הסבה ל-full float, האחורי יגיע לחוזק ורוכב של סרן היילקס וישקול 25ק"ג פחות.
הקידמי לא יהיה עדיין חזק כמו של היילקס אבל ישקול כמעט 40ק"ג פחות. לצורך הדיון המרווח מתחת לביצים יהיה מקביל לפטרול על 35".
ברקסים - חובה טיפול, הסבה מקדימה לדיסק מאוורר והתאמת דיסק אחורי (דברים שכבר בוצעו ובקלות יחסית).
מומלץ להסב גם משאבת בלימה ראשית, מפורומים שקראתי בארצות זרות זו של הפורסטר קלה להתאמה ועושה פלאים.
מתלים - אני להבדיל מצחי ואמיר לא חושב שיהיה נכון להפריז דווקא פה.
הגבהה של 2" ולא יותר (ביחד עם הצמיגים מתקבלת הגבהה של 5", 3" הגבהה נטו של הסרנים).
ניתן ליישם את הפתרון המוכר של RUF ולשלב מגדלי בולמים גבוהים כדי למצות את מלוא המלהם שמאפשרים העלים הארוכים יותר.
למה דווקא להישאר במתכון קרוב למקור?
1. עלויות, עם קוילאוברים הפרויקט ירקיע שחקים, וגם SPOA כמו שצריך +Anti axle wrap + פתרון למערכת היגוי יהיה יקר משמעותית
2. התנהגות כביש/שביל , אני נהנה לפתוח מצערת אפילו בסמוראי, עם SPOA וסרני היי לקס מתקבל אוטו גמלוני בעל מרכז כובד גבוה משקל בלתי מוקפץ גבוה במיוחד סביר שמרחקי האצה ובלימה יעלו בנוסף ליכולת התמרון שתפגע, אפילו בטיול כיף שהרכב משתף איתך פעולה ומתנהג בהתאם לקצב שעולה ומפרגן בהיגוי יתר ולא תת היגוי מפחיד.
3. עבירות - נכון שכנראה מהלכי המתלה יהיו פחות פוטוגנים אבל סמוראי נעול כפול עם מהלכי מתלה מעט משופרים וגלגלי 33" (5" הגבהה) ידע להילחם בכבוד בכל מעלה שתזרוק אותו לצד הזחלנים הכבדים ביותר.
ולצד זה ישמרו לך מספר יתרונות שגם רנגלים משופרים יחלמו עליהם, זה מעבר למשקל נמוך מידות וזוויות נהדרות זה מרכב כובד נמוך משמעותית! והדברים הללו הופכים להיות הכי משמעותיים במצבי קיצון במעלות אקסטרים...
אז נכון שמידי פעם את תגרד את הבטן, אז?!
4. בלאי, תחזוקה - גם ההגה וגם הצלבים יעבדו פחות קשה..
5. נראות - אין ספק שהגלגלים הגדולים יבלטו אבל לא באופן שצועק לעין כמו 31" על spoa.

טרנספר - 6.5 + תושבת גיבורה.
גיר - ידני של סמוראי... מקסימום תשפץ אותו.
מנוע - עם מנוע 1.6 16V EFI כמובן עם מערכת פליטה ויניקה וחשמל שבוצעו כמו שצריך יניבו ביצועים, אמינות ויעילות שהסיקס וההיילקס (במצבם המקורי) יכולים לחלום עליהם.

מה נשאר בעצם? ברזלים, בודי , זיוודים וכו'.... לפי טעמך האישי, בהצלחה!

Matan Gottfried
09-03-14, 21:54
מבחינת ברקסים קדימה ויטרה ארוכה שכבר יש לי ואחורה אם יתאים לי ויספיק לי הדראמים של הויטרה ארוכה מה טוב אם לא נבנה תושבות ונעבור לקליפרים ציריות מחוזקות במידה ויהיה צורך נשים מקדימה למרות שבזמנו אם ה4/16 שברתי פעם באף פעם ורוב הסיכויים שאני ילך שוב על ה4/16 כי לפי מה שאני הבנתי 6.5 זה יותר מידי טרקטור אבל צריך לעשות סיבוב על 6.5 ולראות תתגובות

GodsFather
09-03-14, 22:06
אני שב ומדגיש בעניין הSPOA - אם עושים נכון, לא רואים. לא עם 31, לא עם 235 ובטח לא עם 33.

קלירנס במקרה הזה הוא כל אורך העלה + כל החבילה של העלים והסקידפלייט. לא נעים לגרד סלעים על זה.

זויות דרייבשאפטים זה שולי כי אתה גם ככה מחליף למחוזק ואפשר גם לסובב את הסרן טיפה אז נגעת בנושא.

שינוי בהיגוי זה גם בדיחה - מוטZ או הייסטיר, הוצאה שולית בהשוואה.

אבל! לא אלך עם זה לרבנות. אם ירצה, ישדרג. זה קל מאד.

אגב, חוץ מקוילאובר יש עוד סוג אפשרי - airshocks (איירשוק - כותב גם בעברית למען מנוע החיפוש)

קפיץ-בולם משולב זול יחסית ובעל יכולות לא מבוטלות, במיוחד ברכבים קלים מאד כמו הסמוראי. (באיביי אפשר למצוא באיזור ה250 דולר ליחידה. אני יודע שגם היבואן בארץ מוכר לא רחוק מהמחירים האלה אחרי חישוב של משלוח ומע"מ).

http://www.ridefox.com/product.php?m=offroad&t=shocks&p=3360&ref=filter

כל מה שזורקים פה בפורום ואפילו לינק או תמונה למוצר או מפלץ לדוגמה אין. תתביישו לכם! :)

אני מצפה מכל אחד מכם מומחים להעלות תמונות, המחשות, שרטוטים וכן הלאה. אני אשתדל גם כן.

מתן, אגב, אם אתה רוצה שבהמשך נפצל את השרשור או נעביר אותו לREADERS-RIDES, בשמחה.

GodsFather
09-03-14, 22:21
6.5 זה כיף, אבל לא כולם מתחברים לזה. האיטיות הזו פשוט מדהימה.

אם אתה מתכוון להעמיס את הרכב, יש ליחס הזה יתרון בHIGH של4.16 אין או הולך ופוחת עם המשקל. וזה חשוב להתנהלות היומיומית או לכל הפחות לנסיעה בכביש ובשבילים המהירים כשלא צריך את הLOW.

Matan Gottfried
09-03-14, 22:22
אתה חושב שיהיה צורך בדריישאפט מחוזק עם 235/8 4/16 ? פשוט הייתי נוסע ככה תקופה יפה ושברתי צלב פעם או פעמים וציריה קדמית ארוכה פעם אחת ככה שאני לא נעול על זה שיהיה צורך בדריישאפטים מחוזקים וציריות מחוזקות ובעניין הספואה מראש ציינתי שלפני ההרכבה של הסרנים אני יכין תושבות שיהיה לכל מקרה פשוט עוד לא נסעתי אם ספואה ולא ראיתי תתגובות ומה בדיוק זה מצריך אז אני לא מקבל החלטה בעניין הזה כרגע אבל משאיר תאופציות פתוחות

סולי
09-03-14, 22:29
אפשר לתכנן סקידפלייד כך שיחליק.
spoa ועוד איך רואים ועוד איך מרגישים.
ביקשת דוגמאות, אני אחפש תמונות..
לגבי הצלבים מחוזקים או לא אם לא יהיו בזוויות הנכונות הם יתבלו. ואת הסרן הקידמי אתה לא רוצה לסובב כי תפגע בזווית קאסטר.
היי סטיר זו לא עלות זניחה, מוט Z בולט מאוד בכביש וגם עולה יותר מלייצר פשוט מוט מחוזק. בהגבהה של 2" לא צריך אפילו זרוע פיטמן מונמכת ההיגוי מתנהג כמו במקור, לטעמי קריטי כשמסתכלים על הגובה הכללי שהוא ב-12.5ס"מ יותר גבוה מהמקור.
האייר שוק לא כנראה לא יתאים לסמוראי ארוך מזווד לטיולים, גם לא לקצר למען האמת, בטח לא בנסיעת שבילים מהירה.
אמיר רצית לטבל את העניינים , בבקשה, סרטון דווקא של קצרים, האחד סוס חבוט האחר פוני חדש בנסיעת מבחן, בשניהם סטאפ דומה של 2" RUF, האחד על 31" נעול כפול האחר על 33"X12.5" עוד לפני נעילות וציריות מחוזקות.

http://www.youtube.com/watch?v=1tkuhQ-D8dk
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xGE6LQeH3Q0

- - - Updated - - -

אני בתור התחלה הייתי משאיר את הדרייבשאפטים המקוריים , שיהיו כפיוז, כמו שהם תוכננו להיות במקור, בהמשך הדרך אם ישבר תחליף.
אם כבר את מתכנן פחחות כוללת בכלל מזמין להרכיב גלגלים 33" , תעשה חיפוש קצר על virtual lift.
אם כבר להשקיע במשהו שיתרום לעבירות ולנוחות בצורה שמצדיקה את עצמה זה לשים גלגל גדול, לא לגעת במערכת המתלים מעבר ל- RUF, ומגדלים לבולמים ארוכים במיוחד קדימה ואחורה, אחד הדברים שתורמים לנוחות הם מהלך סגירה גדול.
הדברים הללו הם הכי נוחים לביצוע כשמפשיטים רכב לרמת השלדה וכבר עושים פחחות כללית.

GodsFather
10-03-14, 00:28
SPOA ?

https://picasaweb.google.com/lh/photo/B9_2vbtN74Q1BtQV2s1EHf63f7IF9yjVEZLMg5h0 hJE?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/B9_2vbtN74Q1BtQV2s1EHf63f7IF9yjVEZLMg5h0 hJE?feat=directlink
או פה ?

https://picasaweb.google.com/118015348631330220239/20100204?authkey=Gv1sRgCLfQxvyJ9eKiYw#54 35313663719067842

https://picasaweb.google.com/118015348631330220239/20100204?authkey=Gv1sRgCLfQxvyJ9eKiYw#54 35313663719067842

פה אני מסכים :)

https://picasaweb.google.com/lh/photo/pCTRHKy52BYqwU0SlL-Nu9HIzmTpXlsIRHQH3v3tk7w?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/pCTRHKy52BYqwU0SlL-Nu9HIzmTpXlsIRHQH3v3tk7w?feat=directlink

זרקו
10-03-14, 00:50
אתה חושב שיהיה צורך בדריישאפט מחוזק עם 235/8 4/16 ? פשוט הייתי נוסע ככה תקופה יפה ושברתי צלב פעם או פעמים וציריה קדמית ארוכה פעם אחת ככה שאני לא נעול על זה שיהיה צורך בדריישאפטים מחוזקים וציריות מחוזקות ובעניין הספואה מראש ציינתי שלפני ההרכבה של הסרנים אני יכין תושבות שיהיה לכל מקרה פשוט עוד לא נסעתי אם ספואה ולא ראיתי תתגובות ומה בדיוק זה מצריך אז אני לא מקבל החלטה בעניין הזה כרגע אבל משאיר תאופציות פתוחות

דריישפט מחוזק- אחורי בהחלט
דריישפט קדמי- גם כן, אבל מכיוון שאתה הולך על הגבהה משמעותית ממהשהייתרן תכנן. מציע לעובר מקדימה לקרדן כפול (יש להיילקס ויש למרצדס ML) תלוי בעומק הכיס שלך. ואז הוא גם מחוזק וגםנותן פתרון לזוויות.
אתה מוזמן לבוא לסיבוב על האוטו.

itay
10-03-14, 11:28
SPOA ?

או פה ?

פה אני מסכים :)

אח.... איזה ימים......

כשהייתי צעיר וחזק...... היום אני רק חזק ....

איתי.

שגיא S
10-03-14, 12:08
בקשר לויכוח של גובה מול חיתוך בתי גלגל...
אני מסכים עם אורי שכעיקרון כמה שפחות הגבהה יוצרת רכב טוב יותר מבחינת נהיגה, התנהגות וכו'.

מצד שני - יכול לגרום להרמות גלגל מפחידות כמו ברכבים עם IFS, ואז מאבדים יתרון מהותי של הסרן החי.
לדעתי הפתרון זה SPOA עם קפיצים שטוחים, ושהרכב יהיה מרוסן...איכשהו לתכנן את הקפיצים והבולמים שלא יהיו זוויות גלגול גדולות מדיי וכו'.

הסתייגות **
אם היה מדובר בסמוראי קצר הייתי אומר ללכת על הפתרון ללא SPOA. רק בגלל שמדובר על סמוראי ארוך אני אומר שעדיף עוד קצת גובה

שלומי
10-03-14, 14:14
מה שלא תעשה - יצא לך רכב גבוה ,
אני מהמר שבראיה לאחור תשמח על כל סנטימטר שתחסוך ולא להפך.
זה מתנהג יותר טוב, זה פחות מתנדנד, פחות "קופץ" לזוייות קיצונית , ואל תשכח שבהרבה מכשולים יש שיפוע צד טבעי שצריך להתמודד איתו.

מבחן שטח -

תראה איפה נהגים של רכבים מוגבהים באופן משמעותי "מאבדים את הצבע" ותחשוב אם זה מתאים לך.
חפש קצת סרטוני התהפכות של "רכבים משופרים" ותראה באיזה פתאומיות רכב שהתלהבו מהגובה שלו מתהפך במקום שכל רכב אחר היה ממשיך.
אל תשכח שאתה בלאו הכי מתכנן נעילות כך שגמישות המתלים חשובה בעיקר לנוחות - את זה משיגים בהגבהה ממש מינימלית ובעיקר מעצם העובדה שבונים מע' מתלים מרכיבים איכותיים.

מהבחינה הויזואלית -
דוקא רכב מוגבה / בתי גלגל חתוכים בנדיבות "בולע" יותר טוב צמיגים גדולים - אתה יכול לצייר על דף את אותו עיגול (גלגל) פעם ממלא את בית הגלגל ופעם בריחוק מהרכב , אני גם יכול לשלוח אותך לראות רכב עם צמיגי 37" שכל מי שרואה אותו בטוח בפעם הראשונה שמדובר בצמיגי 33" (שלח ה.פ) ,הכל עניין של פרופורציה ותו לו.

חסרון לקפיצי עלים מקוריים - מתנהגים כמו מעדר בבוץ.
אם אתה גם ככה בקטע של סלעים לא היתי מתרגש משפשופים ומסדר סקיד פליט שאכן "מחליקה".

דקל מ
10-03-14, 20:07
אם כבר סרני סוזוקי אז סרני גימיני ולא סמוראי רחב מכמה סיבות
אמרקס עובד
סרנים חדשים יותר ומודרנים יותר
רחבים יותר
פחות שבירים
זמינות חלפים

i

GodsFather
10-03-14, 22:12
דקל, נעילה קדמית בסרן של ג'ימני זה בעיה במודלים החדשים יותר, לא ?

חוץ מזה, מסכים עם ההמלצה.

ועוד משהו קטן -
פרויקט מעניין שכולל נעילה נשלטת על ידי כבל.
http://www.pirate4x4.com/forum/suzuki/1011348-gecko-cable-locker.html

סרטון מתוכו.

http://www.youtube.com/watch?v=ipu2YnGMgNo

ורעיון נוסף שראיתי ואולי אני זורק פצצה לאויר - זה יעלה הון ללא ספק, אבל שווה לשאוף גבוה לדעתי.

קיט הפחתה בקצה הסרן - AKA פורטלים!

http://img704.imageshack.us/img704/1770/suzukmesson.jpg
http://img704.imageshack.us/img704/1770/suzukmesson.jpg

שגיא S
10-03-14, 23:03
דווקא סרנים של ג'ימני פחות מתאימים לדעתי
אין להם ציריות מחוזקות, המחירים של החלפים שם יקרים יותר מלסמוראי
בעייתי להתאים נעילה קדמית
צריך לגלח את הסרן ולבנות תושבות לעלים...לא נורא אבל עדיין.
על עניין הרוחב אפשר להתגבר עם ספייסר של אינץ' או ג'אנטים

-->