PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאסטר, נהג, ילד, 4 לינק, 3 לינק ומה שבניהם (או- עוד פרוייקט מבית היוצר ROCKSOLID)

YosSima
09-03-14, 16:53
לפני חודשיים פגשתי את נתי הבן של אבי הבעלים של "זוקי פרו (http://4x4pro.co.il/)" יבואנית שיפורי ג'יפים
ושאלתי אותו מתי מישהו יזמין קיט LINK 4 לטויוטה היילקס... התשובה שלו הייתה נחרצת
בסגנון: "אאהההה בחיים זה לא יקרה פה". לפני שבוע אני מזכיר לנתי את השיחה שלנו
והפעם הוא אומר לי: "NEVER SAY NEVER"

מאסטר
רובכם מכירים אותו כארנון שושני מסדנת רוקסוליד. בונה באגים ומשפר רכבים.
ארנון הוא קודם כל איש ברזלים. לפעמים נראה שהבנאדם נולד עם רתכת ביד,
אבל ארנון הוא גם הנדסאי מכונות בהתמחות רכב ומה שמפריד בינו לבין מהנדס רכב
זה כמה קוצים בתחת (הידע כבר נמצא אצלו בראש). ארנון אחראי כמעט לכל יצירה שיצאה
מפתח הסדנה וגם לא מעט פעמים שמעתי אותו עוזר לאחרים בטלפון להשלים את
היצירות הביתיות שלהם .
נהג
מיכאל חן שלא סתם דבק לו השם "שומאכר". מתחרה צעיר בתחום העבירות שלקח
בשנה שעברה את כל המקומות הראשונים בקטגוריית עממי וזכה בתואר "אלוף האלופים"
לשנת 2013 שהפתיע בתחרות החוקית הראשונה (שבה ישבתי לידו כנווט, או יותר נכון כטרמפיסט)
אפילו את עידו כהן הגדול בכמה מהלכים שביצע עם הדיסקברי החבוטה שלו וסיים את העונה
עם טויוטה היילקס חד קבינה ששופרה (לא למראית עין) על ידי טומי .
הילד
קחו שנה וחצי אחורה , הילד מתחיל לעבוד בסדנת רוקסוליד שביבנה תחת ניהולם של רפי וארנון.
עוד הרבה לפני שהתחלתי לעבוד כשוליית המאסטר, הייתי חולם על ברזל ומזיל ריר על הפרוייקטים
שהיה מנצח עליהם וכמו שכבר נאמר כאן לא מעט פעמים "אמריקה זה ביבנה" מרוקסוליד יצאו
רוב הפרוייקטים הכי מעניינים / מובילים בתעשיית רכבי השטח בארץ , אם בתחום רכבי ראלי רייד
(שידרוג מערכת המתלים הקידמית בטרופי טראק של ירון כהן, בניית באגי קלאס אחד של טל וינברג (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3279-%D7%A4%D7%99%D7%A6-%D7%A8-%D7%91%D7%90%D7%92%D7%99-%D7%A7%D7%9C%D7%90%D7%A1-1-%D7%A9%D7%9C-%D7%98%D7%9C-%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%91%D7%A8%D7% 92))
או בתחום שיפורי הג'יפים (אין ספור זוחלים , טייסים , מערכות מתלה , שיפצורים ואקססוריז-
לפי דרישות הלקוח) ותמיד בדגש על איכות ואסטטיקה .

לקראת עונת המירוצים הבאה , מיכאל חן החליט לעבור לקטגורית אדוונצ'ר ולבנות רכב עבירות חדש .
גם הפעם על בסיס טויוטה היילקס, עם מנוע פראדו 125 כ"ס ומערכת מתלים קצת שונה.
מאחור מערכת link 4 מוצלבת ששודכה לסרן אחורי של טויוטה פראדו וגשר לבולמי קוילאובר16 אינץ'
של קינג ומקדימה מערכת 3 link שמשודכת לסרן היילקס מחוזק עם בולמי קויילאובר 14 אינץ' של קינג.
כל חלקי מערכות המתלים הגיעו לארץ כקיטים של חברת "טרייל גיר" המתמחה בשיפורים לטויוטות ולזוקונים
ורוקסוליד נבחרה על ידי מיכאל לסדנה המבצעת . עדיין לא הוחלט לגבי תיכנון וביצוע הכלוב התיקני לרכב החדש
ויתכן שגם הוא יבנה בסדנה .

טוב , עד כאן קישקושים , הרי הכי חשוב זה התמונות
בכל מקרה תתחילו לשאול, ארנון יצטרף לשרשור בהמשך לענות על כל שאלה טכנית שתעלה ..

שלב ראשון הופרדו מרכב ושלדה

84976

הסרן האחורי של הפראדו - לפני ואחרי גילוח
8497784978

תושבת הזרועות העליונות על הסרן (נדרש חיתוך קטן בכדי להתאים למנוע הנעילה של הפראדו)
8497984980

חיבור בפיקים של הברגות מייסבי הקצה לזרועות
8498184982

גילוח 2 מהקורסממברים המרכזיים של השלדה והתאמה של הקיט למקומו וריתוך פיקים של הקוסממבר החדש
849838498484985

לאחר בדיקה שכל חלק נמצא במקומו , מתחילים לרתך סופית
849868498784988
8498984990

תצוגת תכלית לגמישות מערכת ה4לינק (כמובן שעדיין ללא גלגלים בפסטופים ובולמים) בעיקר כדי להדליק את מיכאל :)
8499184992
8499384994

ריתוך המגדלים ותושבות הקויילאוברים למקום
849958499684997

כמעט סיימנו את הרבעייה מאחור (נשאר רק למקם תושבות קויילאוברים בסרן ואולי גם שינוי של מגדלי הבולמים)
בנתיים עברנו קדימה
קיט ה3 לינק :
84998

גילוח הסרן הקידמי (מיכאל אמנם נהג אבל מוכן לעבוד קשה להגשמת החלום :) )
84999

לאחר הגילוח הסרן מונח על השולחן. זוית הפיניון נמדדה במצב נסיעה ושונתה מעט על השולחן.
לפי הזוית החדשה שנקבעה ירותכו כל התושבות על הסרן (3 זרועות + פנהרד)
850008500185002

עד כאן להיום . מבטיח לעדכן בהמשך הפרוייקט עם תמונות

דבר נוסף שרציתי להדגיש -
אנשים רבים משתתפים בבניית הרכב וכל אחד תורם בדרכו שלו להצלחת הפרוייקט . לכולם מגיעה תודה גדולה
אנסה לזכור כאן את כולם ואם טעיתי או החסרתי - אני מתנצל מראש ומיכאל מוזמן לשפוך כאן אור על הנעשה מאחורי הקלעים .
אז תודה לאלי שחר מצוות ניר , שהפרוייקט החל דרכו במוסך שלו בצומת בילו
לטומי , לאבי מזוקי פרו (PRO4X4ׂ) שאחראים על יבוא החלקים הנ"ל ועוד חלקים שלא מוזכרים כאן
לסדנת ROCKSOLID ולארנון שושני שמפקח על כל הנ"ל
לצחי מדהלה בוחן כלים תחרותיים , שמלווה את הפרוייקט
לעופר מחברת נענע גז - כנותן חסות
לארז מאלרז מכונות ניקוי מתקדמות כנותן חסות
למור וחיים ממוטלו מצברים שנתנו מצברים
לאלי מורן - בניה בע"מ על כך שמשקיע מזמנו וממרצו ועוזר למיכאל בשעות לא שעות
ולשחר שווילי הנווט

baga
09-03-14, 18:29
שאפו .

Sent from my iPhone using Tapatalk

ido vw
09-03-14, 18:31
יוסי, זה נראה מדהים!

שיהיה בהצלחה. זה נראה מבטיח.

רון נחמן
09-03-14, 18:51
לצד הפסימיות הזהירה בכל נושא הספורט המוטורי,
צצים להם עוד ועוד ניצנים של תרבות מוטורית אמתית - רכבים עם מפרט מהשורה הראשונה, שהבעלים שלהם לא מפחדים להשקיע כדי לקבל יותר...

כן ירבו הפרויקטים,
וכן ירבו המתעדים והמעלים אותם :p:cool::D

דרור ברלי
09-03-14, 19:32
רק אני שם לב שיש כאן כאלה שכותבים לא פחות טוב משהם מרתכים?.....;)
חוץ מהמחמאות לארנון ולמיכאל (שמגיעות להם בזכות ונראה לי שהם כבר רגילים אליהן), זה המקום לתת מילה טובה גם ליוסי - כל הכבוד, תמשיך לתעד.

omri_t
09-03-14, 19:39
מגניב לאלללההה!!!

כל הכבוד! אל תפסיק לצלם!

Bernard
09-03-14, 19:49
ללקק את האצבעות...

שאלה.
למה לקחת היילקס ולשנות בו הכל, כולל הכל, ולא לקחת את הדיסקברי, שבו מיכאל כבר זכה ושהוכיח עצמו, ולשנות בו קצת?
מה היתרון בבסיס שלקחתם?

מיכאל חן
09-03-14, 20:14
דרור לא רק אתה שמת לב,אני הרגע התפניתי לקרוא ואכן יוסי ''הילד'' ( הוא פשוט לא עונה כשצועקים לו יוסי ברחוב) הוא סופר לעת מצוא ומשורר חמשירים נפלא .ועכשיו לעניין עצמו,אני מרגיש שאני בידיים טובות הן מבחינת היבואן שמספק חלקים טובים ובזמן והן לגבי הסדנה שעושה עבודה מהלב וההפריה היא הדדית.שלא לדבר על המיקצועיות שכמה שחשבתי שאני מבין ארנון דאג לתת לי כאפה בכל פעם שכמעט ולקחתי החלטה שגויה.

יואב שיטאי
09-03-14, 20:33
יוסי. כדאי שתפסיק לכתוב ותתמיד בעבודה... אחרת, לא יהיה על מי לכתוב.

asafk
09-03-14, 20:54
כן... באמת.... באתי היום לראות ובלטו בחסרונם המאסטר.. והילד...

)זה ילד זה? מה אומרים הרופאים? זה עוד יגדל? )

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ishc
09-03-14, 21:06
שאפו, איזה כיף לקרוא שירשור כזה

Bernard
09-03-14, 22:01
...שלא לדבר על המיקצועיות שכמה שחשבתי שאני מבין ארנון דאג לתת לי כאפה בכל פעם שכמעט ולקחתי החלטה שגויה.

איפה היה הארנון הזה והכאפות שלו, לפני שקניתי את הריינג'ים???

מיכאל, אפשר תשובה?
למה לקחת היילקס ולשנות בו הכל, כולל הכל, ולא לקחת את הדיסקברי, שבו מיכאל כבר זכה ושהוכיח עצמו, ולשנות בו קצת?
מה היתרון בבסיס שלקחתם?

מיכאל חן
10-03-14, 01:30
ברנרד זכיתי גם עם ההילקס בשתי תחרויות..... ומכל מלמדיי השכלתי,אני מאמין בבסיס של הטויוטה ובמשקל שלה כפלטפורמה מצוינת לרכב עבירות עם קונספט של רכב קל עם מנוע אמין ולא חזק מידי שלפעמים הוא זה שמפרק את הרכב לפני המכשול....אני לא התכוונתי שארנון חלק עליי בבחירת הרכב אלא בזויות הבולמים מיקום הסרנים וכאלה,ויש לי רק להודות לכל מי שעוזר לי ומכוון אותי.אני אמנם נהג אבל הקונספט והחזון של מה שלדעתי יביא תוצאות טובות בראשי כבר הרבה זמן,מקווה שלא אתאכזב ומאמין שזו הדרך הנכונה. הדיסקברי כבד מידי לטעמי וכל החיזוקים שעושים רק גורמים לעלייה במשקל וצורך במנועים גדולים יותר וכן הלאה.... מקווה שעניתי לשאלתך במלואה,אם חסר משהו אשמח להשיב

Bernard
10-03-14, 01:49
הבנתי..:cool:

YosSima
10-03-14, 02:27
תודה רבה לכולכם :)
אני שמח שנפל בחלקי הכבוד לעשות ולתרום עוד משהו להגשמת החלום המוטרי של כל אחד מאיתנו
ופרוייקטים מהסוג שעולים כאן באתר רק מאדירים אצלי את התקווה שיום אחד נהיה גם חלק מהספורט המוטורי העולמי ...

zahi madhala
10-03-14, 22:13
אחרי מספר שעות של שיחות עם מיכאל על ההילקס וכמה כפות מארנון נראה כי סוף סוף הוא מתחיל לחשוב נכון.

מיכאל בהצלחה בפרוייקט

-->