PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיזר - תמונות ראשונות מטיול שומרון 6.3

דרור ברלי
09-03-14, 19:17
כן, רק טיזר, כי עוד לא עברנו על כל התמונות ועוד לא אספנו את כל הרשמים לכדי סיפור.
מה שהתחיל כטיול עם כוונות טובות הפך למסע עבירות/הישרדות של ממש... זה היה הכל, חוץ מסתם טיול.
כוחותינו שבו בשלום לבסיסם, אבל מסקנות רבות הוסקו ולקחים חדשים נלמדו.

לפתיחת התיאבון: נוף בקעת תרצה מהר כביר

85012

והירידה מהר טמון (השיפועים - אללה יוסתור - באורך של 150-200 מטרים כל אחד ואמיתיים לגמרי... וכמובן שהעלייה היתה סרט בפני עצמו).
850108500985011

אביעד פ.
09-03-14, 22:01
עוד!

אומי5
09-03-14, 22:16
נראה אם סביון מזהה את חולצת ג'יפולוג בתמונה.

איזה חוויה, הנוף, האנשים, השריטה, העבירות. מחכה בכליון עיניים לפעם הבאה...

boaz avrahami
09-03-14, 23:22
תותחים!

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

asafk
09-03-14, 23:28
הר טמון.
קיץ 93. ממש זמן קצר לפני הסכמי אוסלו.
פלוגת חי"ר בקו. יש מודיעין שתושבי טמון מתאמנים בנשק סמוך לפסגת הר טמון, על המדרון הצפוני.
סיור מקדים. עולים על המדרון המזרחי, והמפקדים מבינים שזה לא אידאלי כי נהיה חשופים. אמנם זו העליה הקלה יותר, אבל עדיף שלא. גפ"ס בודד מחרבן קוביות ומצליח לעלות גם הוא מהמדרון המזרחי, כשחלק מהזמן הוא נישא על כפיים.
כמה ימים לאחר מכן. מטפסים בשקט על המדרון הדרומי. עם פק"לים והכל. תלול שאין דברים כאלה. וגבוה. מפה אף רכב לא יכול לעלות. נראה לי שהצאן גם לא יכול לטפס כאן. מגיעים למעלה. מתכוננים לפשוט על המטווח שאת הקולות שלו שומעים היטב. ואז אורות. ורעש של מנוע מוכר. הרס"פ שמע שאנחנו עולים ברגל על ההר אז הוא הביא פריסה נסע דרך טמון בדרך הטובה.. כשהאביר הגיע כבר לא היה על מי לפשוט. אבל לחם פרוס עם ריבה דווקא כן היה.

...ואז באים גיתאי ודרור והחברים שלהם, ומראים לנו שגם מהמדרון הדרומי אפשר לטפס עם ג'יפים. נו, ככה להרוס סיפור טוב של 20 שנה? אין בושה?

אסף.

דרור ברלי
09-03-14, 23:47
ואנחנו היינו בטוחים שאנחנו הולכים להיות הראשונים אי פעם להעלות ג'יפ - בנסיעה - כלומר בכוחות עצמו (או בכוח הכננת) - מבקעת תרצה להר טמון, כלומר מהמדרון הדרומי, הקשה.
אז ויתרנו על שינה בלילה, יצאנו מהבית בשעה לא נורמלית, ונסענו, והגענו, והתאמצנו, ופירפרנו, והזענו, ומשכנו בכננות את אלה שהיה להם קשה, וירקנו דם/שמן/נוזל קירור לרוב, רק כדי לגלות שלפני 20 שנה היו מי שסחבו לשם על הגב איזה ג'פ"ס מצ'וקמק?.... מבעס. מייאש.

boaz avrahami
09-03-14, 23:57
לפחות אבל אין שם פקחים של הרט״ג

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

דרור ברלי
10-03-14, 00:08
עוד כמה:

ירידה מהר כביר עם אור ראשון
85037

הטיפוס על הטמון: ה-CJ של אריק נמשך בכננת עם עיגון לשני ג'יפים שכבר עלו
85035

וכדי שתקבלו פרופורציות במה מדובר ואיך נראה המדרון הזה. וזה עוד החלק היותר מתון.
85036

רכס חיים
10-03-14, 00:30
דרור ,עכשו גילית ?

בשלוש השנים האחרונות - מאז שהעברנו לברקן את המפעל - אני עושה טיולי טוסקנה בכל שטחי ממלכת יהודה. זה ממש כאן,וחוסך המון דלק. לטיולים מתווספים שעתיים שלוש של נסיעה מנהלתית,ועל הנופים אין מה להכביר מילים - הרי ראית.

היות ואני לבד קצת קשה לי להתקרב למקומות מועדים להתפרעויות - אך גם ככה יש המון לאן לטייל.

אין לי בעיה להפוך בשבתות את המפעל לבסיס יציאה לטיולי ישראל החדשה/ישנה.

דרור ברלי
10-03-14, 11:08
בוקר טוב חיים.

קודם כל- ברוך שובך.
שנית - כבר ארבע שנים אני חזק בקטע של טיולי עומק בשומרון ובבקעה... תחפש בג'יפולוג במאגר הטיולים את טיולי הבקעה, שמורת נחל בזק, וה"מחיצה השומרונית" א' ו-ב'.
שלישית - תודה על ההצעה. אבל שבתות במקרה של הקבוצה הזו לא באות בחשבון כי חלק גדול מהחברים דתיים... ולכן אנחנו מטיילים בימי חמישי.

six-86
10-03-14, 11:20
אין ספק שזה היה אחד הטיולים !!!!!
ושלא נדבר על המסלול והנופים .....
מחכה למפגש הבא
ראיד .

יונימוג אדום
10-03-14, 21:51
אין ספק שזה היה אחד הטיולים !!!!!
ושלא נדבר על המסלול והנופים .....
מחכה למפגש הבא
ראיד .
מה , בגלל רבי ראיד לא מטיילים בשבת ??
איזה כיף לכם שאתם יכולים ככה סתם באמצע השבוע לחתוך .
בהחלט מסלול מעניין .

אילן

Ariksk
11-03-14, 00:19
היה טיול מגניב.טיפסנו נהננו וגם נמשכנו בכננת( למרות שאת המשיכה הייתי מעדיף להחליף בנעילה קידמית).החברים מדהימים ותמיד כיף להיפגש שנית.שפו למארגנים.תודה לגל הגנן והחתן הטרי על העזרה עם הסתימה בצינור הדלק ולגיתאי על הסטרטר.ונתראה בע"ה בטיול הבא.

Ariksk
11-03-14, 00:59
ולראיד שבזכותו היו אורות דרך להגיע הביתה.
מקווה שלא שכחתי אף אחד :D...

six-86
11-03-14, 10:40
ולראיד שבזכותו היו אורות דרך להגיע הביתה.
מקווה שלא שכחתי אף אחד :D...

:cool:
;)

רפאל
11-03-14, 10:46
חברים יקרים .........

זה היה הכל חוץ מטיול !
זה היה מפגש מדהים עם חבורה מדהימה שמגשרת כל קשת פוליטית, עדתית, דתית ומינית - אכן כל אחד ואחת מהם מלח הארץ.
זה היה מסע הישרדות למקומות שכף גלגלים לא נגעה ( דרור - גם אסף סיפר כי הם עלו מהמדרון השני ולא מזה, וגם זה לא היה בנסיעה :) )
זה היה בשבילי אישית יום חופש של ניקוי ראש בתקופה לא קלה, נסיעה בסופה פתוחה - וואי כמה שנים שלא עשיתי את זה.
בילוי של יום שלם עם חברים ישנים וטובים וגילוי של חברים חדשים.
זה היה טיול "עץ" - מטיילים עד שמוצאים עץ טוב ואז הולכים לישון.
זה היה פשוט יום מדהים !

אה .........
וגם מצאתי את המקום לערוך את תחרות העבירות הבאה :) - גיתאי לטיפולך ..........

בקיצור תודה לכולם על יום מדהים
מחכה להזמנה לטיול הבא .........

GodsFather
11-03-14, 12:04
באסה שפספסתי... נקווה שתהיה פעם נוספת בהקדם.

אלעד ג
11-03-14, 22:06
אתם מטיילים במקרה בחמישי הקרוב? אשמח בכללי להצטרף עם מי לדבר?

דרור ברלי
11-03-14, 22:27
אמיר, אכן פיספסת.
גם בגלל שה"טיול" הזה לא התנהל כפי שטיולי הקבוצה הזו מתנהלים בד"כ, אלא משך ונמשך לכיוון הקיצוני יותר - וגם שם, כל החבר'ה בקבוצה הזו - עם ג'יפ או בלעדיו, יצאו גדולים.
תמיד אוהבים לדבר על חשיבות הגיבוש והדבק שיש בקבוצות טיולים טובות - ולקרוא לקבוצה הזו "טובה" יהיה אנדרסטייטמנט פראי. כי מדובר בתותחים. אחד אחד.

אבל מה אני מבלבל במוח... תנו לחזור מחו"ל ויהיה סיפור.

raanan
11-03-14, 22:30
אבל מה אני מבלבל במוח... תנו לחזור מחו"ל ויהיה סיפור.
הכתיבה שלך תמיד משובחת ! אבל לא יזיק אם יצורף סרט ....

רענן

-->