PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מידע על איכות החיים והקהילה בראש העין, רצוי ממי שגר שם

רמי גלבוע
10-03-14, 22:29
אהלן, חברים;
נראה שהשבוע זה שבוע המשפחה שלי...

הבן הבכור שלי (לא זה שנוסע לניו יורק...) שוקל לקנות דירה בראש העין, ברחוב ה' באייר (זה הרחוב הקיצוני ביותר כלפי צפון, כמה מאות מטרים מכביש 5 היוצא מזרחה. הדירה היא דירת גן היושבת ממש על היער שבין ראש העין לבין כביש 5). הדירה מקסימה, אחת ההתלבטויות היא הנושא החברתי, לזוג צעיר עם ילדונת. מה איכות החברה שם, חינוך, בטחון אישי? על הפרק דירה אחרת בכפר סבא, יקרה יותר.

מישהו יכול לתת תחושה על ראש העין?

בתודה (והבטחה שלא אעלה שום שאילתא על בני השלישי...),

רמי גלבוע

רמי גלבוע
11-03-14, 07:39
UP
...

boaz avrahami
11-03-14, 08:16
שאלה לא טובה.
בשביל אחד שכונה חמה עם מוסיקה מזרחית רועשת ושכנים דביקים וערסים זו איכות חיים ובשביל מישהו אחר בדיוק להיפך...

אין תחליף ללהסתובב שם ברגל במגוון שעות וימים ולהתרשם באופן אישי.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

GodsFather
11-03-14, 10:13
העיר הזו הולכת ונבנית בשנים האחרונות. הן מבפנים והן בקצוותיה, מה שמביא הרבה זוגות צעירים או זוגות בשלב הביניים שרוצים לשדרג את מצבם הנדל"ני לאיזור. עם זאת, יש מהלכים של העיריה בתחום הארנונה למשל שאין מילה אחרת להגדיר אותם ממסריחים. לפני חודש העלו את הארנונה בכ30 אחוז ללא הודעה מוקדמת לקומפלקס בניינים באיזור העצמאות (ולא רק) בטענה של "טעות במדידות". חיובי חשבונות נוספים על הוצאת תחזוקה של איזורים ציבוריים גם כן הוכנסו אחר כבוד לחשבונות התושבים וגם פה נעשה לא בהדרגה או בהודעה מוסכמת.
ראש העיר החדש מתגלה כטעות בעיני בוחריו.

אחת הבעיות הגדולות של ראש העין היא היציאה והכניסה אליה בשעות העומס. כביש 5 זה ואפילו 471 החדש יחסית לא עומדים בעומסים ואפשר לעמוד שם שעות בפקקים בבוקר בעיקר אבל גם בערב. מ471 לכיוון עינת/ראש העין יש חלקים של נתיב בודד לכיוון ורמזורים לא מסונכרנים.

בנוסף, אני לא יודע אם אתה או בנך יודעים, אבל אישרו לאחרונה פרויקט בניה רוויה באיזור הדרומי יותר שאמור להכיל כ20 אלף דירות - תחשוב מה זה יעשה לסביבה ותכניס את זה לשיקול איכות החיים עוד לפני שמסתכלים על החברה מסביב.

גם אני ראיתי את ראש העין כאופציה ויש לי משפחה שעברה לשם בשנה האחרונה אחרי כמעט 40 שנה בגבעתיים לדירה חדשה מקבלן. המהלכים האחרונים גרמו לי לחשוב פעמיים, וזה אחרי הכלה של עומס הכבישים.

zerez
11-03-14, 12:46
גרתי באזור הרבה שנים.
ראש העין היא עיר נחמדה ומפותחת וההתרשמות שלי היא שהאוכלוסיה בחלק החדש היא טובה והשירותים הם טובים וסבירים,
אין לי מושג לגבי התנהגות המועצה.

נקודת התורפה היא מה שהוזכר בתגובה לפני - עומס התנועה,
זמן נסיעה מצומת אורנית לתל אביב בשעות הבוקר הוא שעה+ ואם אתה חותך דרך הירקון זה נשאר על בערך שעה אבל נסיעה רגועה בשטח,
יש גם אפשרות להשאיר את הרכב בתחנת הרכבת ולנסוע ברכבת אבל גם זה לא חוסך זמן והרכבות של הבוקר עמוסות ולפעמים עמוסות מאוד מאוד.

תחבורה ציבורית לוקה בחסר.

סולי
11-03-14, 16:58
רמי אתה מוזמן לבקר באיזור ואני אשמח לפגוש אותך ולתת לך מנסיוני האישי והידע המקצועי.
גדלתי בראש העין מגיל 6 והיום מזה כ-3שנים אני מפקח על ההתרחבות של העיר (17,000יחידות דיור שישנו את פני העיר) מתוך רט"ג.

אני אוכל לפרוש לפניך מפה של ההתרחבויות והתיכנונים העתידיים של העיר, של פתרונות תנועה ואספר לך על שמורת הטבע שעומדת להיות מוכרזת בסמוך לעיר מעבר לשיקום הגן הלאומי הסמוך לעיר.

-->