PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושה עצה - טיול במדבר עם פרייבט

דרור ברלי
16-03-14, 22:25
פנו אלי בבקשת ייעוץ ועזרה.

הבחור קצין צעיר בגולני, רוצה לטייל עם בת זוגו לדרום. לראות קצת נוף ולנשום אוויר מדבר צלול.
הם רוצים להיכנס קצת לשטח, רוצים שקט, ללון במקומות "שאנטי" ולא המוניים.

הבעיה - הם לא ג'יפאים. מתניידים בפרייבט חדש אבל קטנטן. לא רק שלא יכולים לנסוע לעומק השטח, אלא גם לא יכולים לסחוב יותר מדי ציוד (אוהלים וכו'). הם ביקשו עצה ותפסו אותי קצת אבוד - מסתבר שהסטנדרטים והפרופורציות שלי הן ממרום מושב נהג של סופה. כשלא מדובר ברכב שיכול לנסוע גם כשהשביל כבר לא בדיוק ידידותי, אני ממש לא זוכר מסלולים מתאימים.

זה המקום לבקש עזרה ועצות.

1. מסלולי שטח בנגב שמתאימים גם לפרייבט 2X4 קטן ונמוך. כאלה עם פינות חמד נסתרות בלי להסתבך בתקיעות, שבירות, שקיעות וחילוצים.
2. חאנים ללינה. לא קרובים מדי לכביש או באמצע יישובים, אלא כאלה שנותנים תחושת בידוד וריחוק. חשוב מאוד שיהיו בהם חדרים/חושות אינטימיים שמיועדים לזוג... (ככה שאוהלים בדואיים גדולים למיניהם כמו בשחרות למשל, לא מתאימים)

לעזרתכם הזוג הצעיר יודה מאוד מאוד.

balmog
16-03-14, 22:33
חאן בארות, חניון לילה הר ארדון, זה הכיוון ?

דרור ברלי
16-03-14, 22:38
בארות המוני ורועש ומלוכלך, מלא משפחות עם ילדים, ולחלוטין לא אינטימי. זה הכי רחוק ממה שמחפשים. לא תודה.
לא רחוק משם, חניון הר ארדון זה לא חאן אלא חניון לילה. אחד היפים והטובים בדרום לטעמי, אבל אם אתה לא זוכר - אז באים לשם עם אוהל ולמיטב זכרוני הדהוי משהו - ממש לא בפרייבט...

הכיוון זה מקומות כמו "ראס השיטה" בחצבה, למי שזוכר. שרשמית זה אמנם בחצבה אבל בפועל לא בתוך המושב אלא בחוץ, בשטח. כדי להדגיע צריך להקיף את כל שטחי החממות ולנסוע כמה דקות טובות בשביל מדברי לכל דבר. מקום מדליק, זרוק משהו, אבל נקי ומסודר. יש מקלחות ושירותים מצוחצחים, יש חושות קטנות לזוג עם דלתות ננעלות. זה הכיוון וגם המלצתי להם על המקום הספציפי הזה שלנתי בו כמה פעמים ואני זוכר רק לטובה.
פשוט מחפשים עוד אפשרויות.

asafk
16-03-14, 22:52
לגבי לינה חאן מקמן ייתן להם בדיוק מה שהם מחפשים, גם עזוז וגם כמה מחוות הבודדים על כביש 40.
לגבי טיול... שילכו ברגל.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

zviki
17-03-14, 01:11
טיול מדברי עם רכב פרטי ורק אם הצירים פתוחים.
מציע להם לרדת את מעלה העצמאות, בהמשך הכביש את המנסרה,הבריכה ,נקרות עילי לכוון חאן בארות,עין סהרונים,המישר.פארן.
כלומר: לחצות ולנשום את המדבר על הכביש ודרכים סלולות. לינה בשלל המקומות במצפה רמון.
להתייחד: בשטח עם קוצים של שיטה בתחת,שיא הכייף,הם לא ישכחו את זה לעולם.

רכס חיים
17-03-14, 05:19
הרעיון הזה לא נראה טוב. עם הרכב הפרטי אפשר להגיע להמון מקומות לינה מבודדים - אפילו עשרות שמפוזרים בכל החוות בודדים.אך הרעיון לטיול ברכב רך על שבילים מדבריים לאחר הגשמים האחרונים,יתקעו אותם מהר מאוד באחד הערוצים הקטנים שג'יפ לא סופר.

השבוע חציתי את חולות חלוצה מרפיח לאשלים - חלק גדול מהדרך נסע לפני בדווי עם קורולה על הדיונות הרטובות - בלי שום בעיה ובמיומנות על. ברגע שהגענו לשטח נמוך עם ביצה בגודל דירה ממוצעת נפרדנו לשלום כשהוא מחפש אלטרנטיבות בשבילים גבוהים יותר.

הרי כל הצעה שלך יכולה להסתיים בחילוץ יקר מאוד לאחר 6 שעות המתנה - מה שייזכר להם לעד.

לפעמים לא כדאי להיות טוב מדי - כי עם חוסר הנסיון שלהם תוכל להיות איתם רע מדי.

זרקו
17-03-14, 06:35
+1 על עזוז

omri_t
17-03-14, 07:42
הרעיון הזה לא נראה טוב. עם הרכב הפרטי אפשר להגיע להמון מקומות לינה מבודדים - אפילו עשרות שמפוזרים בכל החוות בודדים.אך הרעיון לטיול ברכב רך על שבילים מדבריים לאחר הגשמים האחרונים,יתקעו אותם מהר מאוד באחד הערוצים הקטנים שג'יפ לא סופר.

השבוע חציתי את חולות חלוצה מרפיח לאשלים - חלק גדול מהדרך נסע לפני בדווי עם קורולה על הדיונות הרטובות - בלי שום בעיה ובמיומנות על. ברגע שהגענו לשטח נמוך עם ביצה בגודל דירה ממוצעת נפרדנו לשלום כשהוא מחפש אלטרנטיבות בשבילים גבוהים יותר.

הרי כל הצעה שלך יכולה להסתיים בחילוץ יקר מאוד לאחר 6 שעות המתנה - מה שייזכר להם לעד.

לפעמים לא כדאי להיות טוב מדי - כי עם חוסר הנסיון שלהם תוכל להיות איתם רע מדי.

איני מזלזל באזהרה, היא חשובה מאוד.
אבל אם לא מנסים, לא לומדים.
יש פרק בחיים שנועד כדי ללמוד: ללמוד את עצמך, את העולם, מהם הגבולות.
מדובר בזוג צעיר, שזה הזמן הכי נכון לעשות זאת .
לנסוע בשטח, במדבר או בדרך "לא ייעודית"-בכלל עם רכב פרטי זה משהו שרובנו עשינו ועדיין עושים.
כמובן שמראש אין מה לחפש במסלולי ג'יפים, אלא בדרכי עפר.
במקרה הגרוע, שיקחו סיכון לא נכון, הם יתקעו גג 10 דקות הליכה מהכביש. כי זה רכב פרטי.
יהיה להם יקר לחלץ- על טעויות משלמים.
כל עוד פעלו כשהם מודעים למגבלות, לסכנות, ופעלו תוך חשיבה מינימאלית- לא יקרה כלום.

ד ו ר ו ן
17-03-14, 08:15
איני מזלזל באזהרה, היא חשובה מאוד.
אבל אם לא מנסים, לא לומדים.
יש פרק בחיים שנועד כדי ללמוד: ללמוד את עצמך, את העולם, מהם הגבולות.
מדובר בזוג צעיר, שזה הזמן הכי נכון לעשות זאת .
לנסוע בשטח, במדבר או בדרך "לא ייעודית"-בכלל עם רכב פרטי זה משהו שרובנו עשינו ועדיין עושים.
כמובן שמראש אין מה לחפש במסלולי ג'יפים, אלא בדרכי עפר.
במקרה הגרוע, שיקחו סיכון לא נכון, הם יתקעו גג 10 דקות הליכה מהכביש. כי זה רכב פרטי.
יהיה להם יקר לחלץ- על טעויות משלמים.
כל עוד פעלו כשהם מודעים למגבלות, לסכנות, ופעלו תוך חשיבה מינימאלית- לא יקרה כלום.

רק שהם מחפשים טיול רומנטי והגישה שלך יכולה להוביל אותם בקלות לסדנת ניהול כעסים..
״אין כמו להתקע עם הרכב במדבר לחיזוק הזוגיות״, יותר בכיוון של ״זוגיה״, זה מה שהוא יקבל.
+1 לחיים

tomer s
17-03-14, 09:06
ובכיוון אחר,
למה שלא יצאו לטייל באיזור הנגב המערבי?
הכל פורח במגוון צבעים,
השבילים נגישים גם לרכב פרטי,
יש מלא זולות פזורות לשבת לשכב ולהתבטל,
יש מלא פינות חמד,
ובמיוחד אם הטיול הוא לא למטרות אתגרי עבירות וכו אלה בעיקר "לצאת לטבע"
לא חסר איפה להיות.

יואב פולס
17-03-14, 10:42
רק לשם הדיון אני ארחיב את השאלה של ברלי.
האם מי שאין לו 4X4 לא יכול ליהנות מרזי המדבר? האם המדבר הוא רק לבעלי 4X4 וכל היתר לוקחים סיכונים 'מטורפים'?
אני זוכר את אבי עליו השלום, נוהג בקרייזלר 160 מודל 73', במסלול שעולה לבריכת המשושים, לקול צהלותינו, וצרחות אימי. האוטו הגיע בשלום.

אני מאמין שגם ללא רכב שטח אפשר לטייל במדבר, רק לא זוכר איפה בדיוק... מכתש רמון - בוודאי. כניסה למכתש הקטן ממזרח (טיול רגלי במכתש) - בוודאי. איזור צין , מעלה צין, עין עקב, שדה בוקר - בוודאי. אם אני זוכר יש שם גם כמה חניוני לילה שגם פיקנטו תגיע אליהם.

tomer s
17-03-14, 11:29
יואב
הרכבים של היום הרבה יותר עדינים רכים ונמוכים מהרכבים הפרטיים של פעם..
פעם היית יכול לפרפר אם צריך כדי לעלות/לעבור/להיחלץ.
היום לך תסביר למנגנון הבטיחות לכביש שמונע ממך לעשות את זה שאתה בסדר, ובשטח ורוצה לפרפר.

את בתחילת דרכי מחוץ לאספלט טיילתי עם סובארו DL 1600 של אמא.
היום אני אני הייתי חושש לרדת עם Q3/5/7 לאותו תא שטח.

asafk
17-03-14, 11:45
חברים... מדובר על טיול רומנטי . לא מסע. קצת שבילים קצת הליכהרגלית. העיקר זה החברה.
אני זוכר שזה היה כיף.

אסף.

שלמי
17-03-14, 12:14
נכון ללפני חודשיים אין בעיה להגיע לחניון של הארדון עם רכב פרטי (לטוב ולרע)
יש גם את חניון נחל גוונים, נגיש לרכב פרטי וקרוב למסלול של הר סהרונים ופרסת נקרות (כנ"ל חניון סהרונים)
עוד אופציה זה חניון הלילה של באר עדה, גם נגיש בד"כ עם רכב פרטי (נכון ללפני החורף), ומספר מסלולי הליכה קרובים ברגל, קצת מבודד יותר
לפני מספר שנים אפשר היה להיכנס גם לחניוני הלילה של הציחור (בעיקר זה שמערבית מהכביש), אני לא יודע מה המצב היום
לגבי חאנים, אני מכיר מעט מאוד, ובמקום זוג לבד לא הייתי הולך לכיוון הזה, אבל זו בחירה אישית כמובן
לגבי חושות אפשר לבדוק מה המצב בסוכה במדבר, יש שם כמה מסלולים יפים על גדת המכתש וכאלה שכוללים ירידה ועליה
אולי יתאים להם גם צימר בחוות האלפקות, יש להם חדרים לזוגות לדעתי

מוני אורבך
17-03-14, 12:48
ממליץ על סוכה במדבר.
אומנם אף פעם לא ישנתי שם אבל עברתי לא פעם משם.
שקט מבודד רומנטי ויפה.
ואם ממש לא מספיק מסלולי הטיול מסביב, אפשר לנסוע לטיולים במכתש, ולהתיחד כמה שרק רוצים...

מיכה100
17-03-14, 13:12
ממליץ על סוכה במדבר.
אומנם אף פעם לא ישנתי שם אבל עברתי לא פעם משם.
שקט מבודד רומנטי ויפה.
ואם ממש לא מספיק מסלולי הטיול מסביב, אפשר לנסוע לטיולים במכתש, ולהתיחד כמה שרק רוצים...
+1 בול

ishc
17-03-14, 13:47
לא מזמן ישנתי בחניון מעלה עזגד במישור אמיעז, חניון מעולה ויחסית לא עמוס ונגיש לכל פרייבט. משם יש מספיק מסלולי טיול במדבר יהודה. לגבי חאנים, הם תמיד עמוסים (לי באופן אישי לרוב זה לא מזיז.

amitaikl
17-03-14, 14:52
בסופ"ש הייתי ברמון ובין השאר נכנסנו לחניון בורות לוץ. הכל עם רכבים פרטיים, כולל עם פיאט פנדה. אין שום בעיה להגיע עד לחניון.
שיעשו טיול רגלי לראש אלות - הכל מסומן עם סימון שבילים

יואב פולס
17-03-14, 16:05
ולהתיחד כמה שרק רוצים...

מה זה "ולהתייחד כמה שרק רוצים" ?

מוני אורבך
17-03-14, 18:25
תגיד לי בן כמה אתה?
כל כך חטיאר שאתה לא זוכר מה זוג צעיר עושה בחושה נסתרת במדבר?
משחק טאקי, זה ברור לא ?

zviki
17-03-14, 18:44
אפשר גם בחאן "ספינת המדבר"-פארק גולדה,כל אפשרויות הלינה, אוהל ענק ושק"שים.
חושות לזוג או זוגיים.הקמת אוהלים + חשמל,מבני קבע מפוארים עם אפשרות חניה לידם. [אם התקציב מרשה].
מרכול ענק.
לא בטוח שיש מקום.

asafk
17-03-14, 20:17
ספינת המדבר הוא הכל חוץ מאינטימי... לידו יש את חאן מקמן המומלץ מאוד לרומנטיקה מדברית שקטה...

אסף.

דרור ברלי
17-03-14, 20:46
מכל מה שהעליתם כאן - הנטייה שלי היא להמליץ להם על "סוכה במדבר" ושיטיילו ברגל למכתש.

zviki
17-03-14, 21:16
ספינת המדבר הוא הכל חוץ מאינטימי... לידו יש את חאן מקמן המומלץ מאוד לרומנטיקה מדברית שקטה...

אסף.

STE=asafk;564922]ספינת המדבר הוא הכל חוץ מאינטימי... לידו יש את חאן מקמן המומלץ מאוד לרומנטיקה מדברית שקטה...

אסף.

נכון,לא אינטימי בעליל. אוהל ל-10000 איש יחדיו,רק כבסיס לטיולים רגלייםרומנטיים אבל עם כל השירותים. מזון,לינה, מקלחות,שירותים,גמלים,אירוח בדואי וכו'.רומנטיקה- בחיק הטבע,שקיעות,זריחות.התבודדות,שקט אבסלוטי [החשמל נשמע זורם בכבלים]וכן הלאה.
הכי חשוב-קשר עין לרכב.

השמשוני יחיעם
18-03-14, 08:25
זוג צעיר - מדבר - רומנטיקה -!!!
מזרון ושק שינה (:

1.עמק הדממה
2. חניון לילה נחל ברק + הג'קוזי בלילה

-->