PDA

צפייה בגרסה מלאה : ראש מנוע..קצת דחוףף!

שלומי סופה
06-07-05, 22:44
הלך לי ראש מנוע בג'יפ סי ג'י 6 והייתי רוצה לדעת כמה עולה לשפץ ראש מנוע ? עשיתי חיפוש בפורום וראיתי שאפשר לשים ראש מנוע של סופה וזה מעלה את הנפח רציתי לדעת כמה עולה ראש מנוע של סופה?ואם זה לא יגרום לבעיות אם אני ישים? ואם זה מעלה את הכוח של הג'יפ ?
תודה מראש

six 4 life
06-07-05, 22:54
שיפוץ ראש מנוע של סיקס עולה בסביבות ה500 ש"ח.

התאמת ראש מנוע של סופה לבלוק מנוע של סיקס כרוכה בכמה וכמה שינויים, עליהם ירחיב אשר.

-ארז 8) -

שלומי סופה
06-07-05, 23:54
איזה שינויים צריך לעשות ? זה מסובך ? וכמה בערך הכל עולה? ואם זה שווה את ההשקעה?

coas
07-07-05, 00:40
העלות היא בסביבות 2000 ש"ח תלוי ביכולת שלך להשיג חלקים ובמנוע שמורכב כרגע אצלך.

אם אתה יודע להחליף ראש מנוע אז לא צריכה להיות בעיה כלשהי.
החלק החשוב הוא סגירת מעברי מיים בראש המנוע החדש.

שנה לאחר ההחלפה אני יכול להגיד שהתוצאה בהחלט מרשימה. המנוע חזק משמעותית מכל מנוע של CJ אחר בו נסעתי ואפילו מחלק מהסופות. צריכת הדלק לא השתנתה משמעותית.

אפשר לקרוא על כך כאן:
http://monsterslayer.com/jeep/40Head/40Head.htm

http://www.off-road.com/jeep/new/40conv.html

או בפורום הזה:
http://www.cjoffroad.com/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5583&SearchTerms=head +swap

לעומת מחיר שיפוץ ראש מנוע בלבד המחיר,יחסית, גבוה. אילו הייתי במצבך, לא בטוח שהייתי בוחר בראש מנוע של סופה. הייתי במצב שונה לחלוטין.

דרך זולה יותר לשפר את המנוע היא להרכיב קרבורטור טוב יותר, MC2100 או מערכת הצתה טובה יותר. העלות של הקרבורטור ב e-bay נעה מסנט אחד ועד 200$. לפי דיווחים שקראתי ברשת התוצאה דומה להחלפת ראש המנוע.

בהצלחה.

asafk
07-07-05, 00:41
חפש בפורום CJ, יש דיון מאוד מפורט על שיפוץ ראש. בשורה התחתונה- זו יופי של עבודה למכונאי החובב, לא מסובך מדי, ולא יקר בכלל- כל עוד הולכים יד ביד עם הספר.
גם התאמה של ראש 4.0L למוע לא מסובכת מאוד, אבל דורשת לא מעט התאמות. אפשר, כמובן, להתאים ראש 4.0L ולהישאר עם קרבורטור, אפשר לעבור לTBI, ואפשר אפילו לעבור למערכת הזרקה רב נקודתית מקורית... אבל זה כבר עניין מאוד יקר ומורכב טכנית. בכל מקרה, אני הייתי מעדיף לשפץ את הראש המקורי, ובתור בונוס להסב את המנוע להזרקה חד נקודתית של GM.

אסף.

שלומי סופה
07-07-05, 01:05
תודה על כל העצות אבל נראה לי שאני ילך על השיפוץ של הראש הישן ודרך אגב..אם אתם מדברים על קרבורטור אני לא יודע איזה קרבורטור יש לי...יש לי משו מיוחד ענק ואפילו בעל מקצוע שראה אותו לא הבין מזה נראה לי שזה של רנגלר ישן ..לא יודע מזה יש לכם אולי עצות מזה?
תודה מראש

coas
07-07-05, 01:09
תמונה יכולה לעזור.
אם אין לך אפשרות לצלם את הקרבורטור אז חפש סימנים, כיתוב כלשהו.

AvigdorAharon
07-07-05, 06:29
אני החלפתי ראש מנוע לפני כשנה.
השיפוץ עלה 500 ש"ח, סט אטמים 180 ש"ח וההרכבה ערכה כ 3 שעות כולל טיפול 10K.
אתה חייב שמישהו יעזור לך להרים את ראש המנוע, כי הוא כבד מאוד!

בכל מקרה, לאחר שנהגתי בג'יפ של אשר עם הקרבורטור המקורי, אני חושב שזה מה שהייתי צריך לעשות.

...My Two Cents

אביגדור

lizard
16-07-05, 17:05
אם מחליפים לראש שמנוע של סופה, זה לא אומר שעוזבים את הקרבורטור לטובת הזרקה ממוחשבת?

moriseven
16-07-05, 21:29
לא חובה, אפשר גם להשאר עם קרבורטור כמו שראית שכתבו כמה הודעות לפני, אשר לדוגמא נשאר עם קרבורטור.
אצלי לדוגמא יש מנוע של סופה קומפלט שעובד עם קרבורטור.

lizard
16-07-05, 21:33
אוקי תודה.
קודם שיהיה לי ג'יפ. אחרי זה נחליט מה לעשות.
בעיקרון אני רוצה מנוע מוזרק. עכשיו השאלה היא איך להשיג אחד כזה שיתן את המקסימום.

moriseven
16-07-05, 21:52
תשמע אם תמצא, ויש כמה כאלה, ג'יפ עם מנוע של סופה נראה לי שהדרך למנוע מוזרק תהיה יותר קלה אבל ישנה גם את הדרך של ברוך וכמו שראית גם את החלק הראשון של הכתבה של חנן.
הכי חשוב קודם תמצא את הג'יפ שישביע את רצונך ואחרי זה תתחיל לחשוב בכיוון של השיפורים שאתה רוצה.

lizard
17-07-05, 00:03
ברור. פשוט אחרי ביקור קצר בבור ראיתי CJ שנכבה כל רגע כשהוא מנסה לעבור מכשול. קצת הפחיד אותי.

six 4 life
17-07-05, 00:54
ברור. פשוט אחרי ביקור קצר בבור ראיתי CJ שנכבה כל רגע כשהוא מנסה לעבור מכשול. קצת הפחיד אותי.

תאמין לי אל תגע ב CJ, חרא של אוטו. נכבה בעליות לא סוחב בכבישש זולל דלק, וואחד גרוטאה.

(אולי עוד אפשר להציל את פורום CJ... :roll: )

-ארז 8) -

-->