PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מישהו שמתעסק עם שיפור של תומקאר

ohayon14
17-03-14, 23:12
יש לי תומקאר מנוע 1000 גיר רגיל שעבר התאמה לתומקאר - המנוע קצת מגמגם ומעשן
אני רוצה להכניס מנוע 1300 גיר רגיל של דיהטסו
יש מישהו שמשפר \ מתעסק עם זה
עדיף מאזור הצפון

דרור ברלי
17-03-14, 23:29
מידע אישי כבר נעשו ניתוחים כאלה בהצלחה רבה.
מנוע 1.3 עם 100 כ"ס מדייהטסו סיריון דור קודם מתאים לגיר המקורי של התומקאר TM27 והופך אותו לטיל קטן.

אממה, זה לא בדיוק חוקי...
ולכן - הודעה ראשונה של אלמוני, שמחפש שמות של משפרים?... זהירות ושוב זהירות.

ohayon14
18-03-14, 00:13
חח מה אתה רציני?למה מה יעשו למי שמשפר או משנה תומקאר ... לפי מה שאתה אומר צריך לסגר את האתר הכל מתעסק בבאגי ושיפורים
ויש לי רישיונות לכלי וטסט הכל מסודר
אין לי את הגיר המקורי של התומקר
יש לי מנוע וגיר של סובארית 1000 או שנשפץ אותו או אני רוצה שמישהו יתאים לי שרייד גיר רגיל 94 עם קרבורטור בלי מחשב ,השרייד במצב פצצה

דרור ברלי
18-03-14, 00:31
תאמין לי, רציני לגמרי.

כל מיני נשמות טובות שעובדות עבור כל מיני מוסדות לא נחמדים שמתהדרים בסמל של מדינת ישראל, מסתובבות גם כאן ודולות מידע...
הבעיה לא בתומקאר שלך שיש לו רשיונות, אלא בסדנא שתשתיל לך מנוע לא מקורי. במדינה המפגרת הזו זה מהלך לא חוקי בעליל שיכול לסבך חזק הן אותך והן את מי שמבצע עבורך את העבודה הזו. לכן, מכיוון שאנחנו לא מכירים אותך עדיין, יש מקום להתלבטות אם להסגיר בהינף מקלדת בעלי מקצוע מוכשרים וטובים לידיהם של המנוולים האלה.

עזוב את הסוברית. זה מנוע לא מספיק חזק כדי להצדיק את המאמץ וההשקעה הכספית שלך.
לך על האופציה השניה - למרות שמנסיון אישי אני משוכנע לחלוטין שמנועי דייהטסו הם מיץ של זבל, על אחת כמה וכמה כשהם בני 20... ועדיין מנוע 1.3 של שרייד (בתנאי שהוא תקין, זה באמת לא קורה הרבה... תבדוק היטב אם מערכת המים/קירור שלו תקינה - קורוזיה ונטייה להתחממות הם שני הסימפטומים העיקריים שהורגים את המנועים האלה. אני מהמר שרוב הסיכויים שהמנוע ה"פצצתי" שלך כבר חולה אנוש, אבל הלוואי שאני טועה ואתה תופתע לטובה) יעשה לתומקאר רק טוב. בטח טוב יותר ממנוע סוברית - בכל זאת 75 כ"ס עדיפים על 45-50 כ"ס...

אגב, ההתאמה הזו לא הולכת להיות בדיוק זולה.

ohayon14
18-03-14, 00:39
הבנתי... אם זה יפגע במישהו אתה יכול לרשום לי רק בפרטי גם תקבל תמונות של הכל
השאלה מה עדיף גם מבחינת כספית , אבורול למנוע 1000 שהוא עדיין יותר חזק מהמנוע המקורי של התומקאר
או להתעסק עם ההעברה של השרייד לתומקר
ומצב פצצה זה - רדיאטור חדש,מנוע שקט,עובד עגול בלי רעשים, לא מעשן ונוסע בכיף 120 .. יש לי אוטו קומפלט

דרור ברלי
18-03-14, 00:54
מנוע דייהטסו שרייד/אפלאוז ישן (שתי גרסאות נפח של אותו דגם מנוע בסיסי) יכול להרגיש חזק ולעבוד עגול - ולהתחמם פתאום למוות תוך דקה-שתיים. וזה מפני שהוא כבר רקוב מבפנים - במעברי המים שבבלוק ובראש ובכל חלק עשוי אלומיניום שיש בו מעברי מים - כולל הקרבורטור עצמו.

כל זה קורה כי בישראל מקובל להתקמצן על נוזל קירור איכותי - רבים "חוסכים" כמה שקלים ומשתמשים במי ברז או ב"מים ירוקים" זולים מהסופרמרקט שזה מי ברז עם קצת צבע, זה הגורם העיקרי להתפתחות מהירה של קורוזיה וזה בדיוק מה שרוצח את המנועים האלה. מספיק שאי שם בעברו הישקו אותו במי ברז או בנוזל פיגולים אחר במקום בנוזל קירור איכותי, וזהו - נחתם גזר דין המוות שלו. הוא לא שוכח את זה. עכשיו לך תדע מה עבר ב-20 שנה, איך טופל וכו'.

פירורי אלומיניום אכול קורוזיה בטח כבר רצים לו חופשי במערכת, סותמים מעברים, והופ - ההתחממות יכולה להגיע בכל רגע נתון, היא מהירה כברק ואחריה אין כבר מה לנסות לשפץ את המנוע - ישר לזבל. בקושי יצלח למיחזור מתכות.

עד שלא תיתן בעיטה לבלוק מנוע ישן של דייהטסו והנעל שלך תחדור אותו בקלות שתדהים אותך, או שיישבר לך קרבורטור רקוב של דייהטסו בידיים - לא תבין.

הכל מנסיון.

ohayon14
18-03-14, 12:16
אז זה שתי האפשרויות או לעשות אוברול למנוע סובארית או להרכיב את הדייטסו
מה יהיה יותר משתלם לי ? זה או לעשות אוברול למנוע שכבר הגיר והציריות וההתאמות נעשו או לעשות הכל מחדש
אני לא הולך להשתולל עם הכלי אני הולך לטייל איתו ואני רוצה שיהיה לו כח שלא יסע על 20
הש/אלה עם אחרי אוברול לסובארית הוא יעשה את העבודה?כי ראיתי כמה באגי עם מנוע של סובארית והם נוסעים יפה מאוד ולא חסר להם כח

11guy11
19-03-14, 23:05
אם אני לא טועה כדי לשתול מנוע 1.3 צריך לחתוך את השילדה .
זאת כבר סיבה לרדת מזה

דרור ברלי
20-03-14, 10:12
"חסר כוח" זה עניין יחסי.
למנוע סובארית חדש יש בערך 50 כ"ס. לא מדהים אבל אמור להספיק לתומקאר (תומקאר TM27 עם מנוע 1.1 ליטר הסיני סיפק 58 כ"ס. לא הרגיש מאוד חזק אבל היה בסדר)
למנוע דייהטסו שרייד 1.3 עם 16 שסתומים היו 76 כ"ס כשהיה חדש וזו מכונית שעם גיר ידני היתה די נמרצת אבל הגיר האוטומטי הרג אותה לגמרי. מה נשאר מזה היום? לא יודע, אבל הוא עדיין ירגיש חזק יותר ממנוע סובארית.

תבחר באופציה שתעלה לך פחות. אם מנוע הדייהטסו תקין ובריא בדגש על מערכת קירור (וכדאי שתבדוק ותוודא את זה, כדי שלא תחטוף מהמנוע הזה את ההפתעה הרגילה שלו) הוא כנראה עדיף.

ohayon14
23-03-14, 12:34
הבעיה היחידה שיש בהעברה של השריד 1.3 לתומקר זה שאם אני מעביר את המנוע של השריד אז יש מרחק מהציריות של השרייד לציריות של התומקר
צריך להכין העברה כח אחרת או שינוי שלדה לא יודע בדיוק
בגלל זה אני מחפש מישהו שיודע להתעסק עם זה

boaz avrahami
23-03-14, 12:46
חפש בחור בשם אורי שוער. נמצא במפרץ חיפה ויש לו את הידע והיכולות והוא גם לא יקרן.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

דרור ברלי
23-03-14, 16:05
תנסה גם אצל הדר אור במושב חרות. מכיר טוב את התומקר.

ohayon14
26-03-14, 00:03
איפה אני יכול למצוא את אורי שוער?
והדר אור לפי מה שהוא בנה עושה את זה בלי בעיה ... איך אני משיג את הבחור?

asafk
26-03-14, 09:01
שלחתי לך בהפ.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

טל חסיד
26-03-14, 10:49
רק אורי שוער המון נסיון בכלים האלה, במידה ותרצה טלפון בה.פ.

טל

ohayon14
26-03-14, 13:50
אורי שוער עסוק בחודשיים הקרובים.. אני רוצה לסדר את הכלי
והמנוע שיש לי מניע ויש לו כח אבל הוא מעשן ויש לו רעש של דפיקות אבל מצד שני אמרו לי שכל המנועים של סובארית דופקים ככה

boaz avrahami
26-03-14, 15:07
אז תחכה לו בסבלנות.
חודשיים זה לא הרבה כל כך במונחי הנצח

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

דרור ברלי
26-03-14, 15:16
ומה הדר אמר לך?

ohayon14
26-03-14, 15:26
אין לי טלפון של הדר..