PDA

צפייה בגרסה מלאה : רנגלר אנלימיטד- התלבטות בין ספורט לרוביקון

YDF
18-03-14, 16:35
מתכנן לרכוש אחד משני הדגמים הנ"ל- ככל הנראה חדש. יש לי נסיון לא מועט בנהיגת שטח הגם שלא מתיימר להיות "אחד מהסיירת" ותמיד שמח ללמוד
ההבדלים במפרט נהירים לי. השאלה האם מבין מסלולי הארץ השונים, הדרום אהוב עלינו במיוחד- האם לנסיונכם ישנה מגבלת עבירות אמיתית - לספורט ביחס לרוביקון מעצם היעדר הנעילות/LOW ארוך יותר/ניתוק מוט מייצב.?
ברורלי שלרוביקון יש יותר "כלים בארגז" השאלה אם לצורך של טיולים אפשר להתנייד בשטחים הנ"ל ללא שיפורים? לחלופין להוסיף את הפרש לרוביקון(יש מה לעשות עם 30K)

תודה לעונים

יובל

itayt
18-03-14, 16:48
בלי להביע ידע בנושא העבירות, קח חשבון שכאשר קונים רכב בחבילת איבזור (מקורית) עשירה יותר ויקרה יותר, גם במכירה של הרכב יש לזה מחיר ולכן זה אמנם עוד 30 אלף אבל זה לא בדיוק שכל ה 30 הולכים לאיבוד במכירה, במקרה הזה לדעתי, יש לזה אפילו תוספת ערך של סחירות טובה יותר (אבל סחירות זה משהו שנכון לנקודת זמן ספציפית).
אני לא הייתי חושב פעמיים וקונה את הרוביקון.

KOOKE
18-03-14, 18:16
ההפרש שווה כל שקל- בלי להסס רוביקון.

אל תשכח שעם האוכל בא התיאבון......

גם בדרום יש רמות קושי שונות של עבירות ואכן ברוב רובם של המקומות הספורט יעבור אבל יעשה זאת יותר בקושי עם פוטנציאל גדול יותר לנזק יקר.

מעבר ליתרון הברור של הנעילות אל תזלזל גם ביחס העברה הנמוך יותר שיש לרוביקון ובסרן הקדמי החסון יותר

בטיול בסוף השבוע האחרון נלמד הלקחהכואב על חשיבות חוסנו של הסרן הקדמי. חבר עם רנגלר ספורט ארוך שהחליף לצמיגים במידה 33 אינצ׳ ללא שום התראה וללא שום מיכשול או מכה לרכב שבר לפתע את הסרן הקדמי.

ori abr
18-03-14, 18:27
ללא ספק רוביקון. רק הההפרש בין סרן 44 עם נעילה מלפנים לסרן 30 המקולל והחלש שווה ( תחשוב על זה שסרן דנה 30 שמחייך פתאום שולח אותך לתיקון יקר אשר יגיע להפרש שציינת כיוון שאם מחליפים סרן אז מחלךיפים לכזה של רוביקון ואם עושים חיזוקים לדנה 30 אז כבר מגיעים למחירים של להחליף סרן....)

דרור ברלי
18-03-14, 23:42
מקולל?
חלש?
מירוץ החימוש בקרב בעלי ה-JK מתחיל להיראות כבר מגוחך. של מי יותר גדול ומפחיד.

אז מהר, שימו 33. יודעים מה? שימו 35. הרי לכל החברים שלכם עם JK כבר יש כאלה ולא ייתכן שרק אתם תישארו מאחור...
אז מה אם צמיגים גדולים וכבדים מייצרים מנוף מטורף על הסרנים וגורמים להם לנזקים קשים לא רק בשטח.

גם דנה 44 ברוביקונים מחייך ולא מעט. ויש כאלה שהחיוך שלהם הופך לעווית של בכי.

asafk
19-03-14, 00:32
עם יד על הלב... כשמדובר בחדש - קח רוביקון, ולו בגלל שזה הדגם עם אוריינטציית השטח הברורה יותר. ההבדלים הקטנים במפרט הם די חשובים.
אבל
לטייל ולהנות עם דגם ה"ספורט" אחרי הגבהה הגיונית ומיגונים, תוכל, בלי שום בעיה, כמעט בכל מקום שפוי. אם המטרה היא לטייל ולא לשבור - אני חושב שהספורט יודע לספק את הסחורה, ובהפרש בינו לבין הרוביקון אפשר לקנות יופי של סט מתלים ומיגונים ולהישאר עם עודף לדברים החשובים באמת - מקרר, ארגז כלים וציוד חילוץ.

זה המבחן שעשינו בזמנו למה שכונה "סופה 3 לייט" שהיתה בעצם הרנגלר הכי זול בקטלוג בתוספת מעט שיפורים:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2310

אסף.

Bernard
19-03-14, 01:53
לפני מספר חודשים,היינו 4 ימים במואב עם שני רוביקונים סטנדרטיים (אנלימיטד), למעט הגבהת ספייסרים של "2 וגלגלי "33 (שזה "1 יותר מהמקור)= סה"כ הגבהה של "3 ו.. זהו.
אני רוצה להגיד לך שלמרות כל השטויות שעשינו (והזכרתי את זה כבר איפשהו באתר) הרכב פשוט התעלה על עצמו.
סטנדרטי + "3.. אכל הכל, בלי להתלונן ובלי לשבור כלום ובלי להתעקם ובלי להתקע אפילו פעם אחת (לא תקלות, כולה 4 ימים... עבירות). מדובר היה ברכבי השכרה, האחד 2013 עם כמה עשרות אלפי מיילים והשני 2012 עם יותר עשרות אלפים.

עכשיו, לא שאני בא לזלזל בדרום שלנו אבל אם סטנדרטי + "3 מספיק למואב....

אם הכסף הוא לא "אישיו" קריטי/מכריע.. רק רוביקון - בלי ספורט עם שיפורים וקומבינות וחיזוקים והחלפות ו"פתרונות". מקורי, עובד, מוכח...

Redoren
19-03-14, 09:30
זה המבחן שעשינו בזמנו למה שכונה "סופה 3 לייט" שהיתה בעצם הרנגלר הכי זול בקטלוג בתוספת מעט שיפורים:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2310

אסף.
קצת באיחור- כתבה נהדרת.
האם באמת יש סופה 3 למכירה לשוק הפרטי?
וכמה היא עולה?
והאם היא באמת משתווה לרוביקון?

KOOKE
19-03-14, 09:48
מקולל?
חלש?
מירוץ החימוש בקרב בעלי ה-JK מתחיל להיראות כבר מגוחך. של מי יותר גדול ומפחיד.

אז מהר, שימו 33. יודעים מה? שימו 35. הרי לכל החברים שלכם עם JK כבר יש כאלה ולא ייתכן שרק אתם תישארו מאחור...
אז מה אם צמיגים גדולים וכבדים מייצרים מנוף מטורף על הסרנים וגורמים להם לנזקים קשים לא רק בשטח.

גם דנה 44 ברוביקונים מחייך ולא מעט. ויש כאלה שהחיוך שלהם הופך לעווית של בכי.

דרור

לא ברור לי למה ״מירוץ החימוש״ של בעלי הjk מגוחך בעינייך..... הרי כולנו כאן ללא הבדל דת מין גזע או רכב מצויים במידה (תרתיי משמע) כזו או אחר במירוץ האינסופי והמטורף הזה לשפר את הרכב שלנו לשטח.

99% מהסופות בשוק היום משופרות ועם צמיגים שלא במידה המקורית....

וכן לעבירות בשטח גודל הצמיג בהחלט קובע....

נכון שלצורך טיול שפוי בדרום אפילו פולקסווגן חיפושית מספיקה... אבל מי מסתפק בזה?

landY
19-03-14, 11:15
מבחינתי הפיצ'ר הכי חזק ברוביקון - זה דווקא הזריזות שלו בכביש ביום יום בגלל יחסי העברה קצרים יותר.
אין לי מושג אם ההבדל מורגש גם בגיר האוטומטי - אבל ה"ספורט" אוטו-מת הוא הדבר הכי רחוק מספורט.

דרור ברלי
19-03-14, 12:39
יניב הזריזות של הרוביקון שלך, למרות שהוא עם המנוע "הישן" והעצל, מוסברת לא רק ביחסי ההעברה הנכונים אלא במה שכתוב בחתימה שלך - הוא ידני.
בוודאות, מה שרוצח את ביצועי ה-JK ומסביר גם את צריכת הדלק המפלצתית שלו - זה הגיר האוטומטי.

לעניין גלגלים גדולים...
אין ויכוח על תרומת קוטר הגלגל לעבירות.
אבל לגלגל גדול יש מחיר כבד תרתי משמע.

פגיעה בנוחות נסיעה.
פגיעה בדיוק היגוי.
פגיעה ביכולת הבלימה.
פגיעה בביצועים.
עליה בצריכת הדלק.
בלאי מוגבר של מיסבי גלגל, בולג'וינטים, תפוחי היגוי, תיבת הגה, בלמים, ציריות, צלבים, מה לא...

ולעניינינו - עומס מוגבר על מכלולי מערכת ההנעה ובמיוחד על הסרנים, ולא רק בהיבט של חוזק ציריות. יחסי העברה קצרים יותר פותרים את בעיית הביצועים וציריות מחוזקות מקטינות את סכנת השבירה אבל... משקל הצמיג הגדול (+ג'נט עם אופסט שמגדיל את הכוחות שמופעלים) הוא מנוף גדול יותר על קצוות הסרן. עיקומי סרנים ואף שבירת ההאוזינגים הם ידועים ונפוצים ב-JK רוביקון. תעשו חיפוש ברשת. גם לזה יש פתרונות כמובן, אפילו פשוטים יחסית (לא צריך לרוץ ולהשקיע עשרות אלפי ש"ח בסרנים אקזוטיים של קורי או דיינטראק) אבל שלא תחשבו שזו מחלה של דנה 30 בלבד...

בכל מקרה - לשאלה מה עדיף, רוביקון או ספורט? בוודאי רוביקון. איזו שאלה.

נמרוד
19-03-14, 15:55
בוודאות רוביקון! אין סיבה בעולם שלא. ההבדל במחיר בקנייה כחדש בהחלט שווה את זה, גם אם עקרונית אתה לא צריך, כי גם כשתמכור יהיה עדיפות מוחלטת בשוק לדגמי רוביקון. בעוד כמה שנים כשתמכור הקונים שלך יגיעו ברובם מכאן או שיהיו לכל הפחות מושפעים מהדעות בפורומיםה האלו וכל רוכש פוטנציאלי יעדיף רוביקון. באחוזים מהמחיר, ההפרש בין רוביקון לספורט רק יגדל עם השנים בשוק המשומשות.

וזה בנוסף לכל מה שנכתב עד עכשיו, על היתרונות הטכניים המובהקים הם בביצועים והן בעמידות ושרידות של מכלולי הרוביקון.

KOOKE
19-03-14, 16:16
כן דרור אני יודע שגם הדנה 44 יכול להיות מועד לפורענות ול"חיוך"....

לכן, במיקום דיי גבוה של ה- to do list בג'יפ אצלי נמצא חיזוק הסרנים לרבות חיזוק ההאוזינג.

Zod
19-03-14, 16:37
אני בעל ספורט קצר יבוא אישי שהגיע עם הרבה תוספות כולל צמיגי 32 ברישיון ובלי נעילות , מאז השקעתי 30k להפוך אותו לרוביקון:) הגבהות ובולמים , ספייסרים , מדרגות , צמיגי שטח מלא , ניתוק מוט מייצב ידני ( טוב יותר ברוביקון ) ונעילה . בינתיים לא היה משהו שרכב הזה לא עבר בכל הטיולים גם לפני התקנת הנעילה ( ואני חובב שטח די אדוק כל שבוע ) .
לך על רוביקון אבל תשאיר לך כסף חובה כדי להגביה ולשים צמיגי שטח מלא ורצוי 32 לפחות .

Bernard
19-03-14, 16:44
אובר-קיל זה מתיד יותר טוב. זה מה שאני אומר ומאמין בו ויש לי ריינג'(שלא נוסע) ששוקל טון יותר מהמקור, כדי להוכיח את זה..

אבל אני חוזר למואב "שלי" - רכבי השכרה שעברו עשרות אלפי מיילים רק בשטח (הבחור מעביר אותם מאתר אחד לאחר, מואב לאריזונה לקליפורניה, לפי ה"עונה"), גלגלים של אינץ' יותר מהמקור (הבדל זניח לחלוטין, מבחינת העומסים) וללא שם שיפור אקזוטי - נראים נהדר,ללא תקלות (ל-2012 המוט המייצב נותק קבוע, בגלל שהמנגנון החשמלי הפסיק לעבוד) וללא סרנים עקומים/מחייכים/שבורים...
הרכב כ"כ הרשים אותי/אותנו... ורק שתבינו, למי שפיספס את התקציר שרשמתי איפשהו, בגלל טעות/יות/טיפשות עשינו 3 מסלולים קשים בשעות 15:30 עד 03:30... יצאנו מהשטח קצת אחרי שלוש וחצי לפנות בוקר.
הרוביקונים עברו הכל, כולל המעברים הקשים ביותר שתראו ביוטיוב (ובטח אם היה אור והיינו רואים משהו, לא היינו חולמים לנסות לעבור..) ללא שום ציוץ ו(כמעט)ללא שום דרמה שרואים בסירטונים.. בלי חיזוקי סרנים ובלי אופסט ובלי long/short arm ובלי בטיח..

עכשיו תגידו לי למה חיזוק הסרן צריך להיות במקום גבוה ב-to do list?

אני אומר, בלב שקט וזה בדיוק מה שהייתי עושה (אם פנים הרכב לא היה בגימור כמו איזה קוראני-דור-קודם והספסל האחורי... אוי... סבל..) אם הייתי קונה רנגלר - רק רוביקון ובהתחלה רק את השיפורים של חברת ההשכרה הזו ספייסר + "33...
אח"כ, נראה - לפי העיניים והתאבון ולהתקציב...
להתחיל עם רוביקון.. למי שיכול..:(

GodsFather
19-03-14, 16:54
כי סרן בארץ עולה פי 5 מסרן בארה"ב, אז מחזקים אותו גם אם זה לא נראה לך הגיוני.

Bernard
19-03-14, 17:14
ברור לי. אני פה שנה וחצי והעיניים יוצאות לי - יש לי רשימה אינטואיטיבית של 3 קונטיינרים להביא לארץ, כשחוזרים. עצוב מאוד..

אבל למה בכלל לחזק? אם לרכב השכרה (עם נהגים דבילים כמוני..) שעובד כל השנה, כמו שאמרתי, בלי חיזוקים (אפילו המיגונים התחתונים מקוריים) זה מספיק,למה בישראל זה לא טוב?

KOOKE
19-03-14, 17:49
ברנרד

כמו שכתבת, אוברקיל לא מזיק. במקרה האישי שלי עם צמיגי 33 אבל עם הגבהה של 4״ ועם ספייסרים בגלגלים + ג׳אנטים עם אופסט הכף נוטה לטובת החיזוק - גם מבחינת עלות/ תועלת וחישובי סיכון/ סיכוי.
עלות החיזוק אינה גבוהה לעומת הנזק שעלול להיגרם מסרן ״מחייך״......

IlanG
19-03-14, 18:34
ברור לי. אני פה שנה וחצי והעיניים יוצאות לי - יש לי רשימה אינטואיטיבית של 3 קונטיינרים להביא לארץ, כשחוזרים. עצוב מאוד..

אבל למה בכלל לחזק? אם לרכב השכרה (עם נהגים דבילים כמוני..) שעובד כל השנה, כמו שאמרתי, בלי חיזוקים (אפילו המיגונים התחתונים מקוריים) זה מספיק,למה בישראל זה לא טוב?

ואתה יודע מהיא תדירות החלפת הסרנים שם , אצלך זה לא ביג דיל להחליף סרן מחייך פעם בחצי שנה , כאן , כל החלפת סרן מצריכה שוד בנק .

Bernard
19-03-14, 19:17
אתם מתעלמים - כתבתי, רוביקונים השכרה במואב!!! סרנים מקוריים!!! לא שמחים ולא עצובים!!! גלגלים מקוריים עם צמיגים "33 - לא ספייסרים ולא אופסט ולא נעליים...

אם אצל שלמה, כבר יש ספייסרים לגלגל ואופסט... מילא. יאללה, לך על חיזוק. לא יזיק ואם לא עולה הרבה, אז בכלל..
אבל מי שקונה רוביקון חדש... סתם להוציא כסף? אני הייתי משקיע בשינויי זוית המושב האחורי האינקוויזיטורי, לפני כל השיפורים ה"קרביים"..
אבל זה רק אני, שחושב על הנוסעים/הגמדים שלי, לפני סממני ה"גבר-גבר":rolleyes:

דרור ברלי
20-03-14, 09:16
המושב האחורי הסטנדרטי בכמה וכמה דגמי קרייזלר וג'יפ - רנגלר, קומפאס, פטריוט, ג'רני וכו' לא ראוי לשימוש בני אדם. היתרון היחיד שלו באפשרות לקיפול.
בסופה 3 תע"ר החליפו אותו במושב 3 מקומות רוחבי מתוצרתם, נוח בסדרי גודל ועדיף בכל פרמטר - אבל לא מתקפל.

YDF
20-03-14, 21:41
תודה לכל מי שטרח והגיב.
סיכום ביניים:המלצה גורפת לצעו את המייל הנוסף בין הספורט והרוביקון,בשלב ראשון ללא שיפורים מהותיים. חובה לטפל לפחות בזווית הספסל האחורי. כדאי ללחוץ על היבואן להסדיר רשיון אפשרות לגלגל 32"

מיגון גחון נוסף- אם לדעתכם נדרש

אם בכל זאת ספורט- מהן השיפורים שמחוייבים בשלב א'?

יובל

Bernard
20-03-14, 21:56
אם אני לא טועה, נדמה לי שזה עלה פה איפשהו, אם יש בהיצע של היצרן את הגודל הזה (של הצמיגים/גלגלים), אז אין בעייה להעביר ברשיון, באופן רשמי...

- - - Updated - - -

ותשכח מאיזה קיט למושב האחורי - אני לא נתקלתי בכזה וחיפשתי, משום שנראה לי לא הגיוני הסידור הזה... תצטרך לעשות לבד..
בכלל,הרכב הזה בנויי ל-2, למרות שתי הדלתות הנוספות (גישה נוחה לצידנית). אף אחד פה לא יושב באמת, במושב האחורי...

KOOKE
20-03-14, 22:17
אין צורך בקיט מיוחד לתיקון זווית המושב האחורי כולה להוסיף כמה שייבות בקדמת רגלי המושב האחורי דרך הברגים המקבעים את המושב לרצפת הרכב.

מידה 32״ היא הסטנדרט בדגמי הרוביקון אין בעיה עם רישיון הרכב.

חייבים למגן את המנגנון החשמלי לניתוק המוט המייצב הקדמי שממוקם נמוך וחשוף לפגיעות מייד מאחורי הפגוש הקדמי. בנוסף חייבים למגן את מיכל הקניסטר או לשנות את המיקום שלו. כל היתר לא ממש חייבים.

ofiredri
21-03-14, 08:05
אתם מתעלמים - כתבתי, רוביקונים השכרה במואב!!! סרנים מקוריים!!! לא שמחים ולא עצובים!!! גלגלים מקוריים עם צמיגים "33 - לא ספייסרים ולא אופסט ולא נעליים...

אם אצל שלמה, כבר יש ספייסרים לגלגל ואופסט... מילא. יאללה, לך על חיזוק. לא יזיק ואם לא עולה הרבה, אז בכלל..
אבל מי שקונה רוביקון חדש... סתם להוציא כסף? אני הייתי משקיע בשינויי זוית המושב האחורי האינקוויזיטורי, לפני כל השיפורים ה"קרביים"..
אבל זה רק אני, שחושב על הנוסעים/הגמדים שלי, לפני סממני ה"גבר-גבר":rolleyes:

ברנרד, קוראים לזה טיפול מנע. ברור שנהיגה סופר זהירה ועדינה לא תוביל לסרן מחייך. אך מספיק טעות אחת קטנה כגון עליית דיונה במהירות ונחיתה שתגרום לסרן לחייך.
אכן ה housing של דגמי ה JK, כולל הרוביקון, חלשים יחסית ונוטים לחייך לאורך זמן.
הפתרון כה פשוט שאין לתאר. סט סליבים (sleeves) שמוכנסים לתוך הסרן כך שהחיזוק כלל אינו נראה לעין. העלות זניחה.
http://www.offroadevolution.com/store/proddetail.php?prod=EVO-44MAG
סיכוי גבוה שה JK המושכרים במואב כבר מצויידים בשיפור כזה.

boaz avrahami
21-03-14, 08:27
יש גם כאלו

http://www.ironrockoffroad.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=IROR&Product_Code=IR-SD30IASK&Category_Code=PFJK

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

KOOKE
21-03-14, 08:34
מה שאני ראיתי בארץ זו תוצרת של סדנאות מקומיות - ריתוך של מעין גשרים מעל הסרן לחיזוקו.

asafk
21-03-14, 09:48
באופן כללי, שלמה, השיפורים לרנגלרים בישראל נמדדים במקרים רבים לפי הנראות שלהם ולא לפי האפקטיביות.
כך שאם יש פצרון יעיל שלא רואים אותו ולעמתו פתרון שמרתכים מבחוץ וכולם רואיפ, השני יהיה עדיף. ואם אפשר עם פנס לד שיאיר עליו שיראו גם בלילה.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

eysham
21-03-14, 10:23
החיזוק עם הצינור הפנימי לא מחזק את הנקודה הבעייתית שהיא החיבור של הצינורות לביצה.
להבנתי החובבנית (רק 14 שנה מהנדס מכונות...:)) חיזוק חיצוני הרבה יותר טוב למניעת חיוכים.
כמובן בתנאי שהוא עשוי כמו שצריך.

איל

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

asafk
21-03-14, 10:26
לדעתי האישית.. צריך גם וגם (בדומה לחיזוק סרן אחורי בסופה)... אבל מדי פעם יוצאת לי הסתלבטות על הרנגלרים מסוג מסויים....

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Bernard
21-03-14, 16:44
הרוביקונים מההשכרה, שאנחנו לקחנו, לא הקליף האנגר.. אחר, משהו עם דבורה (BEE), לא היו משופרים. שאלתי וחקרתי ושוב שאלתי. הבחור, מאוד נחמד, אמר שהוא נגד השיפורים האלה מהסיבה הפשוטה, שהם עולים כסף....

לחזק זה תמיד טוב. על זה אפילו אני לא מתווכח (פעם עלה פה אפילו חיזוק "הכרחי" של דנה 60 בסופה... שום דבר לא עמיד בישראל). דיברתי על קדימויות...

KOOKE
21-03-14, 18:56
ברנרד, לחברה קוראים ״ פארבי״ ואנחנו הזמנו מהם את הרוביקונים לטיול שלנו שם הקרב ובא.

אני בהחלט יכול להבין את אסף, הרנגלר הפך להיות להיט בקרב אולוסיית ג׳יפאים מסויימת שאכן מתחרים זה בזה למי יש יותר גדול יותר יפה יותר ....

מכאן אני גם מבין את דרור לגבי ״מירוץ החימוש״ שמגוחך לעיתים בעינייו.

אבל בתכלס, אני מאד נהנה ממירוץ החימוש הזה,כמעט כל השיפורים אצלי בג׳יפ נרכשו כיד שנייה כמעט חדשים ממשפרים סדרתיים שכאלו.

boaz avrahami
21-03-14, 21:39
החיזוק עם הצינור הפנימי לא מחזק את הנקודה הבעייתית שהיא החיבור של הצינורות לביצה.
להבנתי החובבנית (רק 14 שנה מהנדס מכונות...:)) חיזוק חיצוני הרבה יותר טוב למניעת חיוכים.
כמובן בתנאי שהוא עשוי כמו שצריך.

איל

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

אייל,

אתה בטוח שהנקודת תורפה היא ליד הביצה ולא בקצוות?
לפי מה שאני רואה יש קיטים לחיזוק כמו זהhttp://img.tapatalk.com/d/14/03/22/a7a4aju8.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/03/22/uhatabum.jpg

יש גם דבר כזה אבל לא לכל הגיפים

http://img.tapatalk.com/d/14/03/22/u3uza9am.jpg

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

eysham
21-03-14, 22:01
גם וגם.

החיזוק ששמת בשתי התמונות הראשונות לא למניעת חיוכים אלא שפגאטים.
ולשני המקרים הצינור הפנימי לא תורם הרבה.

אם הייתי מחזק (וזה יקרה מתישהו אם ארצה להגדיל מעט גלגלים) יהיה שילוב של חיזוק עליון וחיזוקי קצוות.

משהו דומה למה ש-ARTEC עושים

http://www.artecindustries.com/assets/images/truss/JK/JKarmor-gif.gif

boaz avrahami
21-03-14, 22:05
מה זתומרת שפאגט?
בזה עוד לא נתקלתי

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

eysham
21-03-14, 22:12
משהו כזה
http://i905.photobucket.com/albums/ac258/bfediuk/cm2013/DSCN5504_zpsa9b328de.jpg

אולי השם לא משהו אבל זו הכוונה שלי. שמתעקם/נשבר ב-C ולא ליד הביצה.

Bernard
22-03-14, 05:00
זה טויוטה או שזה רק נדמה לי...

מי מעלה את זה לט'רדים של אמינות הטויוטה וההוא, על ה-75?

klam
22-03-14, 07:47
מה תמונות פורנוגרפיות של טויוטה עושות בשרשור של רנגלר?

ofiredri
22-03-14, 08:27
יש גם כאלו

http://www.ironrockoffroad.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=IROR&Product_Code=IR-SD30IASK&Category_Code=PFJK
JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

הרבה מתפתים וקונים את החיזוקים ללא האטמים בקצה. הסליבים של Evolution מגיעים עם אטמים נגד אבק ובוץ. מומלץ ביותר !
לגבי השפגט שאייל מתאר, ניתן בתוספת $60 לקנות חיזוקים לנאקלים. זמינים בלינק ששלחתי ...

ד ו ר ו ן
22-03-14, 08:56
זה טויוטה או שזה רק נדמה לי...
מי מעלה את זה לט'רדים של אמינות הטויוטה וההוא, על ה-75?
טויוטה שהחליפו לה את הסרן הקדמי לסרן Dana..

נראה כמו משהו עם פורטלים.
יונימוג?

יוש
22-03-14, 11:30
טויוטה שהחליפו לה את הסרן הקדמי לסרן Dana..
נו, לרגע חשבתי ששוב יתחילו לספר בשבחם של קריסת הבולג'ויט התחתונים בפראדו.

ד ו ר ו ן
22-03-14, 11:57
אתה באמת משווה מתלים נפרדים לסרן חי?

יוש
22-03-14, 13:15
בוודאי שלא, אבל זה אחד הנושאים התוססים, שלא לומר מיתולוגיים בפורום טויוטה שזה היה מתבקש.

ד ו ר ו ן
22-03-14, 13:18
רק ששם מדברים על דגמים אחרים לגמרי.

יוש
22-03-14, 21:18
ברור, ברור.
זו סמיכות ה"אירועים", שיוצרת אירוניה דקה.
דקה מדי אתה אומר?

-->