PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסופה פרשה כנפיים, היכונו לביאת המשיח (או כל 4X4 אחר)

barak4*4
07-07-05, 11:18
התמונה בימין כבר לא אקטואלית.
עם קצת שמחה וקצת עצבות הסופה נמכרה ועברה לבית חדש.
כמו שכתבו כאן בפורום,"כבר לא נשאר מה לתקן, אז זה הזמן לקנות פח זבל חדש" :twisted: .

עדיין לא החלטתי מה יהיה הרכב הבא, אבל הרעיונות שעלו לי בראש כוללים:

טויוטה היילקס מהמודלים היותר חדשים (לא סרן חי, אבל כן טורבו מקורי).

לנד רובר דיפנדר 110 דיזל.

אבל, אחרי עדר הסוסים הבריאים, שהיו זמינים בדריכת כף רגל בסופה, נראה לי שיהיה קצת קשה להתרגל לעגלות הדיזל המטרטרות (..." 22 קששש, מי פנוי באלנבי"... :lol: ).

טוב, בנתיים אני לוקח את הזמן לחשוב (ונוסע באנטי-תיזה לסופה : פג'ו 106 : :oops: ).

אם מחירי הדלק ירגעו קצת ממחול השדים המטורף שמתחולל מזה מספר חודשים, מצטרפים לרשימה 2 כלי רכב נוספים:

צ'ירוקי.

או... עוד סופה :lol: , מה לעשות... זה הדבר האמיתי (רק קצת כבד לנו בכיס כרגע).

תרגישו חופשי לזרוק תגובות בעד וכנגד ובכלל רעיונות אחרים שאני לא חשבתי עליהם.
ברק.

(ומי שמציע לי הסבה לגאז, אני מגיע אליו הביתה, הורג אותו, משחית לו את הגרניומים באדנית ואוכל לו את החתול. כנ"ל גם למי שיציע לי לרכוש דיסקו :twisted: :twisted: :twisted: )

זאביק
07-07-05, 13:01
כבר לא נשאר מה לתקן, אז זה הזמן לקנות פח זבל חדש" :twisted: .

לנד רובר דיפנדר 110 דיזל.

(ללא מילים) :twisted:

coas
07-07-05, 14:47
תרגישו חופשי לזרוק תגובות בעד וכנגד ובכלל רעיונות אחרים שאני לא חשבתי עליהם.
ברק.

אתה דפוק!!? מי מוכר רכב כזה? תמכור את אחותך ,אישתך, מצא פיתרון..

קנה דיפנדר ותקים תחנת מוניות ביחד עם אישתו של אביגדור...

שיהיה. בהצלחה.

AvigdorAharon
07-07-05, 15:00
קנה דיפנדר ותקים תחנת מוניות ביחד עם אישתו של אביגדור...

יש דיבוב עברי למשפט???
לא הבנתי...

אביגדור

barak4*4
07-07-05, 15:42
אתה דפוק!!? מי מוכר רכב כזה? תמכור את אחותך ,אישתך, מצא פיתרון..

כל דבר בעולם הוא למכירה.....
הכל עניין של מחיר.

בסכום הנכון גם אתה תמכור.

tomer s
07-07-05, 20:56
כל דבר בעולם הוא למכירה.....
הכל עניין של מחיר.

בסכום הנכון גם אתה תמכור

אפשר לדעת מה זה נכון :wink: [/quote]

gali
07-07-05, 21:49
איך שמעתי פעם משפט שדוסים לא אוהבים לשמוע:

"בשביל כסך אפשר לקנות בשר אדם עם חותמת של הרבנות". :twisted:

tzagi
08-07-05, 03:21
Quote:

בשביל כסך אפשר לקנות בשר אדם עם חותמת של הרבנות".

Sad but true.....

סוזי המשתוללת
08-07-05, 13:35
ברק
גם אני ב"צרה " שלך בהבדל אחד אני לא מוכר אלא קונה עוד אחד :twisted:
והתלבטתי קשות בין דיזל לבנזין
אחרי כל החשבונות על ממוצע של 20אלף ק"מ בשנה ההפרש הוא 300 ש"ח בחודש
300 ש"ח של הנעה/הנאה צרופה ולכן אני כנראה יציע בנזין :P
אבל אם נפשך חשקה בדיזל ההילקס הוא בחירה לא רעה גם ביכולת העבירות גם אם מתלה נפרד ובייחוד אם נועלים גם אותו
גם ה110 בחירה טובה (אפילו יותר טובה מהטויוטה :twisted: ) בייחוד אם חשקה נפשך ואני מצטט ,"כבר לא נשאר מה לתקן, אז זה הזמן לקנות פח זבל חדש" (סתאאאאם)
פשוט אם הטויוטה תהנה יותר בכביש

barak4*4
08-07-05, 18:28
אבל אם נפשך חשקה בדיזל ההילקס הוא בחירה לא רעה גם ביכולת העבירות גם אם מתלה נפרד ובייחוד אם נועלים גם אותו
גם ה110 בחירה טובה (אפילו יותר טובה מהטויוטה ) בייחוד אם חשקה נפשך ואני מצטט ,"כבר לא נשאר מה לתקן, אז זה הזמן לקנות פח זבל חדש" (סתאאאאם)
פשוט אם הטויוטה תהנה יותר בכביש

מסתמן שזה הכיוון: 110 או היילקס.
למרות שכולם כותבים "בצחוק" על הדיפנדר כ"פח זבל", אני מתחיל לפחד....
בכל צחוק יש קצת (או הרבה) רצינות ואיך שהוא, כל פעם שעולה השם דיפנדר, צצה ומופיעה לידו גם המילה "פח זבל" :roll: .....

ה-110 קורץ לי יותר כרכב שטח והלב נוטה אליו, אבל לעומת האמינות וחיי יום יום נעימים יותר עם ההילקס (נעימים זה עניין סובייקטיבי עם היילקס :twisted: ....), ההגיון אומר היילקס.
אם היילקס, אז אכן המגמה היא לנעול גם את החזית.

אשמח לעוד דעות במיוחד מבעלי היילקס ודיפנדרים.

asafk
09-07-05, 01:02
אין לי דרך פשוטה לומר את זה, אז הנה... בעלי דיפנדר ניחנים בהומור עצמי. בעלי היילקס- כנראה לא. הם מסתירים את הבעיות. במו אוזני ראיתי מישהו כותב בבאחד הפורומים שעד היום לא היתה לו תקלה בהיילקס, יום אחרי שהוא סיפר לי שהוא בדיוק שיפץ את התיבת הגה. תשאל אותם גם על המיסב של הדרייבשפט האחורי, ו... עזוב. זה לא משנה. אם מישהו יספר לך שלרכב שנוסע בשטח אין תקלות- אל תאמין. גם בדיפנדר יש תקלות מדי פעם אבללל (עזוב- תקרא את זה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=9399&highlight=%E4%E8%E1 %F2+%E0%E9%F0%E5+%F1%E5%E1%EC+%E7%EC%EC+ %F8%E9%F7

בשורה התחתונה- "פח זבל" זה לא. איכות ההרכבה מחפירה (רק טיפה יותר טובה משל סופה), אבל זאת הבעיה העיקרית האמיתית, וכאן יש ייתרון אמיתי וחשוב (טוב.. לי זה לא חשוב, אולי לך כן) להיילקס. בזה זה נגמר, אם שואלים אותי- הבעיות שמפחידים אותך איתן- הן הגזמה של מי שאף פעם לא החזיק דיפנדר בעצמו במשך תקופה מספיקה. לי חשוב שתהיה לי האפשרות לשטוף את האוטו גם מבפנים עם צינור, וכאלה יש מעט מאוד (והיילקס לא נמנה עליהם- יש ריפודים בקבינה). מה חשוב לך?

אסף.

חנן-ג'יפולוג
09-07-05, 01:48
לא היו בבעלותי דיפנדרים והיילקסים. כן היו ברשותי, גם מאלה וגם מאלה, וצברתי עליהם הרבה הרבה אלפי שעות בשטח ובכביש.

עם הדיפנדרים, אין רגע דל. אינסוף תקלות מהרגע שמורידים את הניילונים, רובן לא קטסטרופליות, אבל חלקן העלו את הרכב על גרר, מספר גדול של פעמים. בהיילקסים -אפס תקלות עד הרגע הצפוי שבו מכלול זה או אחר צריך לסיים את חייו, וזה קורה בקילומטרז' גבוה מאוד.

אם אני הייתי צריך להחליף את הCJ בזה או בזה לשימוש של טיולים בלבד?

בדיפנדר החלון הקדמי נפתח, ובזה נסגר הדיון, לטובת הדיפנדר. לפחות כשאתה תקוע ומחכה לגרר, אז יש אוויר :wink:

tzagi
09-07-05, 02:40
HASHAVTI SHE BISHVIL ZE YESH Air condition.......

חנן-ג'יפולוג
09-07-05, 02:43
ברכבים שלי, לפחות, המזגן לא ממש יעיל כשהמנוע מת...

יוני5
09-07-05, 03:00
בדיפנדר החלון הקדמי נפתח, ובזה נסגר הדיון, לטובת הדיפנדר. לפחות כשאתה תקוע ומחכה לגרר, אז יש אוויר :wink:

חנן,

אם בהיילקס שלי היו תקלות כמו שאתה מתאר לגבי הדיפנדרים שאתה נהגת עליהם, אז תאמין לי שהייתי שובר את החלון הקדמי מעצבים, וכך הייתי נהנה גם מהיילקס וגם מחלון פתוח.
לא? :lol: :lol:

לגבי שאלתך ברק, אני לא מאלה שעושים מאוטו אידיאולוגיה, ובטח שלא נאמנות דתית.

האמינות של ההיילקס היא סטנדרט בפני עצמו. לא יודע מה אסף שמע, אבל מהרבה בעלי היילקס שאני מכיר, התמונה אכן נכונה.

לגבי הדיפנדרים אני שומע על הוצאות אחזקה גבוהות מחד, אך מאידך אני גם רואה הרבה חברות טיולים שמשתמשות בהם. אז נכון שמדריכי טיולי השטח שאני דיברתי איתם התלוננו על תקלות, והצביעו על היות הדיפנדר בעל 9 מקומות נסיעה וממוזג, מה שכמדומני רק הוא מציע כיום, אבל השורה התחתונה היא שהם עדיין משתמשים בו, ואם הם היו צריכים להוציא אלפי שקלים בחודש, כנראה שהם היו פושטים את הרגל, כך שנראה לי שאפשר לחיות איתו.

בסוגיית ההומור העצמי אסף התבלבל לחלוטין, והאדיקות הדתית שבעלי הדיפנדרים כותבים לאורה, היא כנראה פנאטית לחלוטין ותלושה מהמציאות, אבל עדיין רבים נוסעים בהם, אז (שוב)כנראה שהשד לא נורא כל כך.

ואני מחזיר אותך לעניין האידיאולוגיה - קנה מה שתקנה, ממילא אחרי שנתיים שלוש תחליף, לא? אז תמיד תוכל לקנות את השני (וכך בעוד 5 שנים תוכל לתת חוות דעת אישית מוסמכת :lol: )

אם יש יתרון משמעותי להיילקס, הוא דווקא בכמות המוסכים המטפלים (שזה כולל בערך 50% מהמוסכים המורשים בארץ + מספר בני המיעוטים החיים בארץ ובשטחים) - מה שמביא למספר מרשים, תחרות של שוק חופשי ומחירים בהתאם. בלדנרובר רשאים לנגוע רק גורואים, וכאלה כידוע, יש מעט. למרות שלדעתי כמעט כל מוסך מדרכה יכול לטפל בדיפנדר, כי (ואני אצטט את ג'קי מאוטומיני שמאוד אמין בעיני) "זה בסך הכל טרקטור בעל טכנולוגיה מפגרת שכל דביל יכול לטפל בו".

מעבר לאמינות שבהשוואה הזו נוטה טוטלית לכיוון ההיילקס, אז ישנן עוד כמה נקודות לכאן או לכאן:
1. כפי שחנן ציין, דיפנדר אתה יכול לקנות פתוח - להשכיב חלון קדמי
2. מערכת המתלים של הדיפנדר לעומת מערכת הסאדו מאזו של ההיילקס - תשווה סקס עם אנג'לינה ג'ולי לעומת אותה פעילות עם מוחמד עלי (יש גם הבדל במיקומים: עם אנג'לינה אתה תוכל להיות מלמעלה, מלמטה ואפילו מאחור, לעומת זאת עם מוחמד אתה תהיה תמיד מקדימה, וכפוף)
3. ההיילקס בא נעול, ומה שלא נעול אתה יכול "לסגור" בזול עם לוקרייט - נעילות בדיפנדר הם סיפור יקר מאוד + חיזוק רצוי של הציריות מה שמאמיר את המחיר.

יוני5

tzagi
09-07-05, 03:09
must be a language barier
כשאתה תקוע ומחכה לגרר
to me TAKUA meens stuck (like in the mud)
MANOA MET=broken down

What are you doing up anyway.......it must be what?....2 am?

tzagi
09-07-05, 03:38
Oh.... its 3 pm your time

:on the subject
I know that you guys only have Toyotas since 1993, yet they been sold in the US for more then 35 years......and in large numbers
over 25 years ago Toyota built a reputation of making THE most reliable cars and trucks
I owned a number of them in the 80's (see my post in the Toyota section)
and I have to tell you I'm a big fan,,,,,
Unfortunatly (at least to me)
during the early 90 Toyota got too americanized for my taste
they got bigger, heavier with a price to match, yet the reliability factor remains
As a matter of fact Toyotas luxary division Lexus holds the highest rating of the US consumer for highest customer satisfaction for years now, ahead of M/B BMW and every other company in the US

on the subject of land rover.......
Thanks to Lucas the prince of darkness
the sales in the US amount to zip
since ford took them over the quality have improved dramaticly yet the sales are still very low......thanks to the astronomical prices, but keep in mind we dont have any plain janes, they all come fully loded with a price to match

The bad reputation of the old days will hount them forever
there is no way to sell British brands in the US and be profitable
(Rolls and Bently dont count)

barak4*4
09-07-05, 15:56
תודות לכולם.
סעיף סעיף:
אסף:

איכות ההרכבה מחפירה (רק טיפה יותר טובה משל סופה),
אני יודע. והפעם (אחרי הסופה) כן חשובה איכות ההרכבה (במיוחד משום שזה יהיה רכב שגם אישתי תשתמש בו ביום יום. בסופה היא השתמשה פעמים מועטות בלבד). חוץ מזה, באמת לא בא לי להתעסק כל היום בפיצ'יפקס של כפתורים גומיות ושאר זוטות שממש לא קשורים למכאניקה, גוזלים זמן וכסף יקר ולא תורמים במאום ליכולת השטח (אם כבר משקיעים לפחות שתהיה מטרה :wink: ). כך שבסעיף הזה ה-LR מאבד נקודות.

לי חשוב שתהיה לי האפשרות לשטוף את האוטו גם מבפנים עם צינור
גם לי, אבל שלך סגור, אתה עדיין שוטף אותו עם צינור מבפנים?

אם מישהו יספר לך שלרכב שנוסע בשטח אין תקלות- אל תאמין
יוני:
אני לא מאלה שעושים מאוטו אידיאולוגיה, ובטח שלא נאמנות דתית
אני איתכם - לא מאמין באגדות על הרכב הביוני שלא מתקלקל. כל רכב מתקלקל, במיוחד רכב שטח וכן..... גם TOYOTA האגדית. אז מהמיתוס הזה ירדנו, אבל עדיין נשארים עם העובדה כי הטויוטה אמינה עשרות מונים מה-LR.
חנן:

בדיפנדר החלון הקדמי נפתח, ובזה נסגר הדיון, לטובת הדיפנדר. לפחות כשאתה תקוע ומחכה לגרר, אז יש אוויר
רק סגור!
הרכב היחיד שאקנה פתוח ישא עליו את השם JEEP. (בעברי CJ8 פתוח, בשטח תענוג, אבל כל שאר הזמן עונש. היות הרכב יבלה הרבה יותר בכביש מאשר בשטח, אני הולך לכיוון הסגור).
כך שהנקודה היחידה שחנן זקף לזכות ה-LR הולכת לאיבוד גם היא :( .
יוני:

מערכת המתלים של הדיפנדר לעומת מערכת הסאדו מאזו של ההיילקס
כבוגר סופה אני יכול רק לצחוק לאתגר הזה בפנים :twisted: , בעצם זה כלל לא אתגר, הטויוטה, במיוחד עם ה-IFS נוחה עשרות מונים מסופתי (זצ"ל). ב-LR ׁהקצר של חבר שלי, אני לא אוהב כלל את הרגשת הלולב השיכור בתנועה ואת חוסר הנחת והזיעה הקרה על פרצופי בשיפועי צד - האם זה כך גם ב-110?

ההיילקס בא נעול, ומה שלא נעול אתה יכול "לסגור" בזול עם לוקרייט - נעילות בדיפנדר הם סיפור יקר מאוד + חיזוק רצוי של הציריות מה שמאמיר את המחיר. על זה אין מה להוסיף.

אם סופרים נקודות, אז ההילקס מנצח בנוקאאוט, אבל הלב עדיין זועק LR :?

tzagi, בלי להעליב, כל מה שכתבת ממש לא רלוונטי לגבי כאן בארץ הקודש (בה הכל קדוש חוץ מהחיים :roll: ).
אצלכם בארץ השפע, כמעט כל הLR הם בנזין ובכלל המעבר לחסות של פורד לא רלוונטי לשנתונים בהם אני מדבר. כנ"ל גם הסקירה ההיסטורית של טויוטה, לא מעניין אותי העבר, מעניינים אותי הרכבים האחרונים, השונים לחלוטין בכל מה שסובב את המכאניקה (חשמל, מחשב ועוד..). בכל אופן תודה על הרצון לעזור, אבל אני רוצה חוות דעת לבנטיניות :wink: .

ונחזור לתחילת השרשור - רכבים אחרים:
פתאום נראה לי יותר ויותר הכיוון של טויוטה 73 (ובמקרה יש גם אחת בלוח) או הארוך יותר (75 אם אני לא טועה? :oops: )
מלבד זמינות חלפים לא סדירה ועלות יקרה של החלפים עצמם, מישהו רואה סיבה למה לא ללכת לכיוון הזה (יש לי זמן וסבלנות לחפש).
למישהו כאן בפורום יש כזה ויכול לחוות עליו דיעה?
ושוב, האם יש רכב אחר בקבוצה אותו אני שוכח?
המשיכו להמטיר דעות.
תודה
ברק.

grand
09-07-05, 16:24
מישהו אמר בתחילת השירשור - צ'ירוקי???
במחיר של הלנד קרוזר הנדיר אתה קונה אחד משפר אותו בטירוף ונשאר עם עודף לשנתיים דלק..

barak4*4
09-07-05, 16:34
במחיר של הלנד קרוזר הנדיר אתה קונה אחד משפר אותו בטירוף ונשאר עם עודף לשנתיים דלק..

כן, אבל עדיין נשאר עם רכב "עדין"
הצ'ירוקי הוא אופציה, אבל יש לי חששות שהוא אכן עדין מידי.
נתוני הפתיחה של הטויוטה בשטח טובים יותר.
בנוסף אני מחפש שנתון כמה שיותר מתקדם (אם מדובר על צ'ירוקי) ואז כבר נשאר פחות $$$$ לשיפורים.
חוץ מזה, לא נראה לי שהצ'ירוקי והטויוטה 73 הם באותה הליגה בשטח גם לאחר שיפורים.

ארז
09-07-05, 17:30

יוני5[/size]

מעולה...יוני כבר הרבה זמן לא צחקתי ככה.....

בכל מקרה ברק, לעניין האמינות, חד משמעית ההילקס רכב אמין יותר,הדיפנדר רכב עם אמינות טובה מאוד, אבל בכל זמן נתון יהיה לך מה לתקן בו, לא משהו שיעצור אותך/יתקע אותך, אבל תמיד יש מה לתקן.
רוב ה"דיבורים" שאתה שומע על הדיפנדר הם מאנשים שכלל לא היו בעלי דיפנדר,ההוצאות על הרכבים מאוד דומות, במיוחד אם אתה מטפל לבד.
באופן אישי על הדיפנדר הנוכחי שלי(4 שנים אצלי) יש לי הוצאות מאוד,מאוד קטנות, הרכב עובר התעללות לשמה ולא מתפרק למרות זאת.
מבחינת נוחות, הילקס מנצח בהנדסה פנימית(וזה עצוב כי מדובר על עיצוב של סוברוDL משנות ה80), הדיפנדר מנצח בנוחות הנסיעה, מערכת המתלים שלו טובה בכמה רמות מכל דבר אחר(וזה לא שלרגע אחד הם(בל"ר) התכוונו שזה יצא ככה....),לי באופן אישי מאוד קשה לראות אך אני אי פעם חוזר לרכב עם קפיצי עלים(היה לי לנדקרוזר 75), עד כדי כך הדיפנדר נוח יותר....
ההילקס הוא טנדר, במחינתי לפחות זו מגרעה גדולה,מבחינה משפחתית(אצלי זה אני ,בת זוג ו8 כלבים)הדיפנדר עם כל חוסר הנוחות שבו הוא רכב משפחתי בהרבה מכל טנדר.
יכולות השטח של 2 הרכבים כשהם סטנדרטים דומים מאוד(ומדובר על הסקלה העליונה ביותר ברכבים סטנדרטים), ההילקס לדעתי לוקח בנקודות בגלל הנעילה האחורית, אם המתחילים לשפר הדיפנדר לוקח בגדול ולו רק בגלל שניתן להגדיל צמיגים בקלות יחסית, יוני מטעה לגבי מחירי השיפורים, ההבדל היחידי בין הרכבים הוא בנעילה הקדמית שחייבת להיות נשלטת בדיפנדר.
הציריות בל"ר בכללי חלשות, אבל אין בעיה גם להסתובב איתם כשנעולים מספר שנים ללא שבירות.
הסרנים של הטויוטה חזקים מאוד.

כמו שחנן אמר פעם, עם היה הילקס עם חלון קדמי יורד הייתי שוקל את זה, כך גם אני.....אבל אתה בכל מקרה רוצה סגור....
בשורה התחתונה 2 הרכבים מעולים עם אמינות ויכולות גבוהות, לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות מול השני, בסופו של יום זו שאלה של איזה מהיתרונות והחסרונות חשובים לך יותר, על 73 לא הייתי חושב אלא אם כן יש לך תקציב שיפורים גדול.

Saar
09-07-05, 17:55

כן, אבל עדיין נשאר עם רכב "עדין"
הצ'ירוקי הוא אופציה, אבל יש לי חששות שהוא אכן עדין מידי.
נתוני הפתיחה של הטויוטה בשטח טובים יותר.
בנוסף אני מחפש שנתון כמה שיותר מתקדם (אם מדובר על צ'ירוקי) ואז כבר נשאר פחות $$$$ לשיפורים.
חוץ מזה, לא נראה לי שהצ'ירוקי והטויוטה 73 הם באותה הליגה בשטח גם לאחר שיפורים.

זה פונקציה של כסף.
עם הצירוקי אפשר להגיע רחוק מאוד עם השקעה של 10-15K ש"ח.
(קיט 3.5", צמיגים טובים ונעילה (או שתיים))
ד"א,
גם עם גראנד אפשר להגיע רחוק באותה ההשקעה, אבל המחיר ההתחלתי בד"כ יהיה נמוך יותר.
(ראה את האוטו של רמי לדוגמא...)

סער.

barak4*4
09-07-05, 19:42
היום נזכרתי למה אני כל כך אוהב את האתר הזה ואת החברים בו :!:
תגובות ענייניות, מידע אמין ובעיקר אנשים טובים.
תענוג לשרשר כאן.
ארז:

היה לי לנדקרוזר 75
אשמח אם תפרט קצת יותר על נסיון העבר.

סער:

עם הצירוקי אפשר להגיע רחוק מאוד עם השקעה של 10-15K ש"ח.
(קיט 3.5", צמיגים טובים ונעילה (או שתיים))
נכון מאוד! בגלל זה גם הוא הופיע בקטגורית "המועמדים" שלי :!:
אבל (לטעמי) יתרונותיו כפרייבט הולכים לאיבוד בשטח לעומת ה- 110, ה-73/75 או ההילקס.
כולם חסונים ממנו, לכולם פחות משטחי פלסטיק ופחות נקודות פגיעות בשטח.
את הרכב של רמי אני לא מכיר, אבל אשמח להעיף מבט - אפשר עוד פרטים.

ארז
09-07-05, 20:25
הרכב היה ברשותי כשנה, במהלך השנה הו מבחינת אמינות הוא היה כמו הדיפנדר, פה ושם בעיות ,לא משהו רציני,אבל בהחלט לא משהו שצריך להתחיל לקרוא לו אגדה....

מבחינת עבירות על הפנים, כרכב סטנדרטי הוא חרא(שלי היה HD והגיע עם נעילה אחורית מקורית)....צמיגים קטנים,זויות מזעזעות,ארוך מאוד עם אף ותחת בולטים.
הוא פלטפורמה מדהימה לשיפורים, הסרנים שלו מאוד חזקים.
בגיר יש בור של קילומטר אחרי הילוך שלישי, אכות הרכבה טובה ,הנדסת אנוש סבירה מאוד ונוחות נסיעה מזוויעה(שאותה רק ההילקס מנצח(מבחינה שלילית).
יש בעיה עם חלקי חילוף(מאוד יקרים ואין בארץ).
עוד נקודה ,הרכב רק 2 דלתות....למשפחה עם רכב כזה ארוך זה עניין משמעותי וכלל לא קל להסתדר.....

לגבי הצרוקי ,הכל תלוי בסוג הטיולים שלך, אבל שיהיה ברור, הצרוקי הוא סוג של וולו סטיישן רכב מאוד לא חסון עם הרבה בעיות מובנות למי שמתכוון לרדת לשטח קשה(ואל תראו לי תמונות מחו"ל...),הסרן האחורי חלש מאוד,המרכב עצמו גם חלש והעובדה שאין שלדה בהחלט גורמת לך לחשוב פעמיים לפני עליה על סלעים....

barak4*4
09-07-05, 20:33
לגבי הצרוקי ,הכל תלוי בסוג הטיולים שלך, אבל שיהיה ברור, הצרוקי הוא סוג של וולו סטיישן רכב מאוד לא חסון עם הרבה בעיות מובנות למי שמתכוון לרדת לשטח קשה(ואל תראו לי תמונות מחו"ל...),הסרן האחורי חלש מאוד,המרכב עצמו גם חלש והעובדה שאין שלדה בהחלט גורמת לך לחשוב פעמיים לפני עליה על סלעים....

סער, מלחמה :!: :!: :evil:
מחכים לתגובתו של ה-GRAND
:twisted: :twisted: :twisted:

סוזי המשתוללת
09-07-05, 21:24
ברק
לא אמרת שהרכב הולך לשמש יו8תר כפרייבט וכי בגלל זה מכרת את הסופה ?
תבחר:איכות חיים או עבירות פאר או ספרטניות איכות או קירקושים
את הספרטנים המקרקשים אבל גם העבירים אתה מכיר וכולם עלו כאן
עכשיו תחשוב הפוך
תוותר קצת על עבירות אבל ממש קצת כי גם פוררנר רכב מאד עביר עם מעט שיפורים והרבה יותר נוח מהילקס ifs
נוחות זה לא רק מתלים זה גם כסאות וזה גם קלאץ ידית הילוכים מתגים ומנופים הגה ובלמים כניסה ויציאה מהרכב יכולת ונוחות העמסה ועוד
אם כל הכבוד לדיפנדר / סופה / הילקס זה לא ברמה של דיסקו/פג'רו /טרופר ושות' וכל הנ"ל יספקו את אותה עבירות כמו הראשונים עם נעילות
הפקטור היחיד שבאמת חשוב בעבירות הוא כמה אתה לא מרחם על האוטו
בעל פג'רו שלא מפחד לדפוק אותו יעבור הרבה יותר מאשר בעל דיפנדר שפוחד על הציריות זה בדוק כך שבפועל העבירות הסופית תיקבע רק על ידך ומגבלותיך כנהג
כבר ראיתי פג'רו בנזין סטנדרטי עולה לאחרונה את המצלעות (טוב הנהג היה חצי שיכור :twisted: )כשכל שאר המשופרים וכפולי הנעילות נעזרו בכננת
בסוף הכל מגיע לקוחונס של הנהג מבחינת עבירות אבל מבחינת הנאה מנהיגה בכביש יש דברים שאין לך שליטה עליהם - אני כבר החלטתי

Saar
09-07-05, 21:40
:D

קטונתי מלהלחם בארז :lol:
הצ'ירוקי רך מה - 110 ומההיילקס (וגם הגראנד כמובן רך מהם),
אבל זה רחוק מלחשוב לפני כל סלע.
גם לצ'ירוקי ולגראנד יש מחלות משלהם, רובן ככולן קלות לפיתרון (ולא יקרות ! טפו טפו)
הזכרת שאישתך אמורה להשתמש ברכב ביום יום,
אני לא מכיר אותה/רמת הפינוק לו היא מצפה מהרכב,
אני יכול לומר לך שאישתי היא "אנטי" רכבי שטח (אפילו את הויטרה היא לא אהבה) והיא נוהגת בצ'ירוקי ביום יום ומרוצה - נוח מזגן אוטומטי (יתרון עבורה) וכו'.

כדי להגיע לרמת עבירות גבוהה עם הרכבים האלו לא צריך להרחיק עד אמריקה,
צריך להביא את אמריקה לכאן (משלוח...) וניתן להרכיב ללא בעיות חוקיות (קיט 3.5" + צמיגי 31 לא יקפיצו אליך את כל משטרת התנועה...).

אני לא מכיר את רמת הטיולים שלך (משפחות/עבירות?) כרכב עבירות לא בטוח שהייתי בוחר צ'ירוקי (כנראה שהייתי בוחר סופה :D )
אבל כרכב שמאפשר פשרה טובה מאוד בין משפחות לעבירות לדעתי, לצ'ירוקי/גראנד יש מה להציע.

אם תרצה להתרשם מצירוקי כמעט סטנדרטי אתה מוזמן ליצור עימי קשר (אני גר בראשל"צ)
להתרשם מה - GRAND של רמי - תצטרך לדבר איתו :D

סער.

barak4*4
09-07-05, 21:45
תבחר:איכות חיים או עבירות פאר או ספרטניות איכות או קירקושים
לא רוצה לבחור.
לטובתו של סוזי, לטובתי וכדי ששאר הקוראים יבינו במה מדובר, אפרט בדיוק מה אני מחפש:
צרפתיה, בת 25, כוכבת פורנו, 180 ס"מ הקיף חזה DD, בולעת, נימפומאנית ו... אה... שתהיה גם בתולה!
הבנתם?!?! :D

אני רוצה 100% שטח ללא פשרות - כמו סופה.
אני רוצה מקסימום אמינות - כמו טויוטה
אני רוצה נוחות נסבלת - משהו טוב יותר מסופה.
אני רוצה צריכת דלק הגיונית (לא ביקשתי 1:15, אבל הגיונית, לא 1:5-6).
אני רוצה משהו חדש יחסית, לא רכב ענתיקה שרק שותה דלק ונאבק כל שנה מחדש לעבור טסט.
אני רוצה לראות בוחני תנועה וליסוע ישר לעברם עם חיוך על הפנים (ולא להפוך חיוור וליסוע מנס-ציונה לרחובות דרך עכו בשביל להתחמק מהם).
סוזי,הייתי בסרט של SUV, לא מתאים לי.

4 RUNNER??
אני מוכן שזה יהיה רכב ההלוויה שלי :wink: , מלבד זאת, לא מוכן להראות ברכב הזה (ישן, שתיין ורובם ככולם עייפים ושחוטים)עדיף סופה, תודה.
כבר עדיף דיסקו (ודעתי עליו מופיעה בתחילת השרשור).
אז עכשיו השאלה היא מה?
חבר'ה, לא להתייאש, תמשיכו :) .

Saar
09-07-05, 22:02
אם יורשה לי לסכם את רשימת הדרישות שלך,
אתה מחפש 110.
ברגע שפסלת את זוללי הבנזין (אתה לא רוצה 1 ל 6) נשארת עם הדיזלים.
אתה מחפש נוחות סבירה ושטח ללא פשרות
הלב שלך נוטה ל - 110, אתה לא רוצה SUV...

בהצלחה בחיפושים :D
סער.

AvigdorAharon
09-07-05, 22:05
נקודה אחת שהועלתה בדיון:
אין קשר בין סוג הרכב ורצונה של האישה לנהוג בו!
אני לא יודע כמה זמן כל אחד נשוי, אבל ראיתי אישה שנהגה בסופה נעולה ביום יום והנסיעה או הנעילה לא הפריעה לה! ומהצד השני גם בדיסקברי עם ריפודי עור אוטומטי וכו', לא הסכימה הגברת לנהוג!
לכן, כל החיים זה פשרה אחת גדולה. הרכב צריך להיות ידידותי לך ולכל מי שמתעתד לנהוג בו (וידידותי זה ענין סוביקטיבי) כדי שלא תירק כל פעם על השמשה הקדמית ותאמר: "איכס איזה SHIT של אוטו". מבחינת עבירות, לך לאן שהלב לוקח, הרי 90% מהמסלולים בארץ אתה נוסע ב 4X2 ובקושי מפעיל את הסרן הקדמי...

בכל מקרה, נהגתי יום או יומיים על ההילקס של מוני ולסיכומו של ענין, הרכב עונה בצורה מרשימה על ההגדרה: רכב עבדים!
אני נאמן ל CJ בפרט ול JEEP בכלל, וכמובן שעדיף סגור אך עם ברזנט, ולא, אצלי החלון הקדמי לא יורד אף פעם!

אביגדור

יוני5
09-07-05, 23:09

יוני5[/size]

מעולה...יוני כבר הרבה זמן לא צחקתי ככה.....

הדיפנדר רכב עם אמינות טובה מאוד

גדול, כולנו מזמן לא צחקנו ככה... :lol: :lol: :lol:

ברק,

אני נגד ה 75 למרות שבחיים לא נהגתי על אחד כזה, מהסיבה הפשוטה של נדירות החלקים. לפעמים אתה הולך לחנות יקרה יותר רק משום שאין לך זמן או כוח לחפש משהו אחר, נכון?
אז כשתצטרך להחליף חלק שאינו זהה בדגמי טויוטה אחרים, אתה נותר עם ברירה אחת: להזמין מחו"ל. זה לעיתים יקר, לעיתים סיפורי מכס, לעיתים חלק לא זהה עקב טעות של חנות החלפים או עקב שוני בדגמים ותמיד, אבל תמיד זה לוקח המון זמן. ואם זה תקלה משביתה, אז אתה באמת בבעיה רצינית. תגיד מה שתגיד על דיפנדר (ויש הרבה מה להגיד כנראה) אבל תמיד תוכל לסגור את הסיפור באופן מקומי, מה גם שיש המון ידע (ג'יפולוג למשל), כשקוראת תקלה מוזרה ב75, אתה תלוי בפורומים מחו"ל והופך להיות שפן נסיונות מקומי.

יוני5

grand
09-07-05, 23:37
אין כאן מלחמות, אלא ויכוחי סרק.
אתה צריך להגדיר לעצמך דבר ראשון מה אתה מחפש. רכב עבודה עם תנאי מחיה של נ.נ שרוב נסיעותיו יהיו בשטח או SUV עם תנאי מחיה של רכב מנהלים שרוב נסיעותיו יהיו בכביש.
אם הכוונה היא רכב שטח נטו מהסוג הראשון אז כאן לא אוכל לעזור לך, היתה לך סופה ומכרת, לא נכנס לשיקולים שלך אבל גם בעבור מחיר מפתה מאוד לא שווה לפעמים להכנס לסרט חדש של רכישה ושיפורים.
אם הכוון הוא SUV שיתן הרבה ביום יום וגם לא יתבייש לתת בשטח כאן המבחר גדול אך מצטמצם לטעמי לרכבים בודדים ( לנדקרוזר 80/100, פטרול, דיסקו וצ'רוקי/גראנד) פשוט כל האחרים בעלי מתלי IFS מקדימה ופחות בנויים לשיפורים.
כיוון ששתי האופציות הראשונות נדירות ויקרות אנו נשארים עם הדיסקו והאינדיאנים, כאן גם ארז ידידנו יודה (הודה לפחות בפני) שהבחירה העדיפה היא אדום העור. למרות חוסנו הנחות לאותם רכבי עבודה עדיין יותר חסון מהדיסקו, כולל הסרן האחורי והציריות. המיתלים, הנעילות יותר זולים, והנאה גדולה מהנהיגה בו.
אני בחרתי כי הוא התאים לצרכי (טיולים) שאולי שונים מצרכיך (עבירות?).

itayhi
10-07-05, 03:13
ונחזור קצת לבדיחות...

ומי שמציע לי הסבה לגאז, אני מגיע אליו הביתה, משחית לו את הגרניומים באדנית ואוכל לו את החתול. כנ"ל גם למי שיציע לי לרכוש דיסקו :twisted: :twisted: :twisted: )

תקנה עוד סופה ותעשה הסבה לגז.... :lol:
אה, כן....אין לי גרניום באדנית :evil: להכין סכין ומזלג? :twisted:
(מזל שהדס לא נכנסת לפורום הזה...)

איתי

מוני אורבך
10-07-05, 08:48
לפני חמישה חודשים אני היתי במצב שלך.

היה לי דיסקו זצ"ל ועתה היתי צריך לבחור לאן אני הולך.

הדרישות שלי היו (לפי סדר חשיבות):
1. רכב יום יומי (שלא ישחוט בדלק, כי הוא יסע הרבה)
2. פתוח אם אפשר (ואני מוכן לשלם על חוסר הנוחות)
3. עבירות ברמה הגבוהה ביותר.
4. נוחות
5. אמינות

מדרישה 1 ברור שמדברים על דיזל. חוסר כוח במנוע אינו חשוב לעבירות (הוא רק עושה טוב על הנשמה (-: ) ולכן היתי מוכן להתפשר על זה. רכב שעושה 20K בשנה פשוט לא יכול להיות בנזין גדול (הפרשים של אלפי שקלים לשנה).
דרישה 3 משאירה רק 3 אופציות דיפנדר 110 הילקס או דיסקו.
דיפנדר ממלא דרישות 2,3 אבל הוא ממש לא ממלא את דרישת האמינות, גם מבחינת הנוחות זה לא משהו על הכביש (הנדסת אנוש והרכבה מזעזעת). כמו כן אתה חיב לשפר אותו כדי שיגיע לרמת עבירות טובה (אלפי עד עשרות אלפי שקלים)
דיסקו ממלא בגדול דרישה 4. עוד לא נסעתי ברכב נוח כמותו, גם בשטח גם בכביש. אומנם איכות הרכבה גרועה אבל עדין נוח בטרוף. האישה תלחם בך על האוטו. בנושא עבירות חיבים לשפר ובגדול. לפחות 10K אבל אז אתה מקבל רכב עביר למדי. כל השאר על הפנים, במיוחד אמינות. אפשר לחיות איתו, אבל כל שבוע משהו קטן אחר מתקלקל. וכל כמה חודשים משהו גדול.
ההילקס ממלא דרישות 3,5 באופן מלא ויותר. הרכב באופן יסודי מאוד מאוד עביר. הרבה יותר מדפנדר סטנדרט. אם אתה מוסיף נעילה קידמית ( 1.5K שקלים) אתה מגיע לליגה העליונה. תוסיף צמגי 33 (ושלא יבלבלו את הראש, כמה אלפי שקלים ויש אותם על הרכב ובצורה טובה) ואתה מגיע לרמה מדהימה. במלים אחרות מעט מאוד השקעה, הרבה מאוד עבירות. מבחינת נוחות, על הכביש נוח בצורה סבירה (יותר מדפנדר פחות מדיסקו). בשטח פחות טוב משניהם כמובן. אבל יותר טוב מסופה. ועם קצת עבודה על המתלים אתה יכול להגיע לתוצאות טובות מאוד.
מבחינת אמינות --- ליגה משל עצמו.

אישית אני חולה רכב פתוח. לכן אם היתי מוצא דיפנדר פתוח היתי הולך על זה ללא היסוס. על אף האמינות הלקויה והעבירות טעונת השיפור. הצרה היא שקשה מאוד עד בלתי אפשרי למצוא אחד. מצאתי דיפ 90 פתוח (גם זה במזל, כי הם נדרים). אבל פשוט אני לא יכול לחיות עם חוסר המקום הכרוני.

לכן הלכתי על הילקס, אבל אלו השיקולים שלי, כל אחד ושקוליו הוא...
להגיד שלא יוצאת לי הנשמה בכל פעם שאני נוסע ברכב פתוח... לא אוכל להגיד.

אולי בסוף אחזור לסידור של CJ פתוח לטיולים ופריווט ליום יום. הצרה עם הסידור הזה שחסל סדור טיולים ספונטנים. עם אתה נוסע טיול כביש ופתאום בא לך לחתוך מהשטח, בסידור הזה האופציה לא קימת !!!
כמו כן הוא יותר יקר בכמה וכמה אלפי שקלים לשנה.

barak4*4
10-07-05, 09:13
אני לא יודע כמה זמן כל אחד נשוי, אבל ראיתי אישה שנהגה בסופה נעולה ביום יום והנסיעה או הנעילה לא הפריעה לה!
כנ"ל אצלנו. זוגתי מעולם לא התלוננה, ולמעשה תנהג בכל רכב שיש בבית ללא בעיה (ראה סופתינו לשעבר - כפולת נעילות). פשוט אני מעדיף גם בשבילה וגם בשבילי רכב שסובלים בו פחות.

אני נגד ה 75
כל טיעוניך צודקים ולכן ממש לא ברור לי כיצד רכבים אלו מחזיקים מחיר כל כך גבוה??
הסחירות שלהם מדהימה, תמיד הם בחוסר ותמיד המחיר מעל המחירון, למה? :roll:

אם אתה מוסיף נעילה קידמית ( 1.5K שקלים)
הכצעקת? האם זה כל המחיר של נעילה קידמית להיילקס? (אוטומאטית, כן?).

תוסיף צמגי 33
לא רוצה להתעמת עם החוק.

AvigdorAharon
10-07-05, 10:00
האישה תלחם בך על האוטו.

אהבתי!!!

אביגדור

נמרוד
10-07-05, 10:17
אסף כתב:

לי חשוב שתהיה לי האפשרות לשטוף את האוטו גם מבפנים עם צינור, וכאלה יש מעט מאוד (והיילקס לא נמנה עליהם- יש ריפודים בקבינה). מה חשוב לך?

לי חשוב שהאוטו יניע אחרי שתשתוף אותו מבפנים :lol: אתה לא שוטף את הדפנדר עם צינור מבפנים, אל תבלבל את המוח. אם כן תשטוף אותו, זה יזכיר את סצינת המנורה באמבטיה - באיזה ג'ימס בונד זה היה? בכל מקרה זה לא נגמר טוב למי שבתוך האמבטיה... :twisted:

לעניין:

היילקס IFS - בלי שום שיפור מלבד צמיגי 31 וזה רכב שטח/כביש מאד, מאד יעיל והגיוני מבחינה כלכלית. אבל מלבד אמינות הוא לא באמת מצטיין באף אחד מהדברים שהגדרת. אם היית מזין לאיזשהו מחשב את כל הדרישות, יכול להיות שזו היתה ההמלצה - מבין כל האופציות כאן, זה היחיד שגם קיים כרכב חדש יחסית, זה ללא ספק הרכב בעל סמירת הערך הטובה ביותר (חשוב - אתה יכול לקנות אחד, לנסות, להתאכזב ולמכור - ואתה תפסיד פחות מכל אופציה אחרת, ואני כולל גם את זה שבגלל שהוא חדש יחסית ואמין יחסית, אתה תשקיע פחות עד כלום ביישור קו), נוח ברמה סבירה, נותן בהחלט תחושה הרבה יותר נעימה בקבינה מאשר דפנדר או סופה.

גופים גדולים שהזינו את הדרישות שלהם למחשב קיבלו תשובה דומה - והלכו על הפשרה הזאת. חברת חשמל, צה"ל, האינסטלטור שלי. אבל אתה לא נראה לי אחד כזה, ולכן, אתה צריך לתת משקל לרצונות שלך, ולהחליט מה אתה רוצה.

נראה לי שאתה תלך על 110. אין לך מה לפחד, דע מראש - אתה תאכל הרבה חרא - אין עשן בלי אש! ובמקרה הזה יש הרבה אש, בעלי לנדרובר ותיקים פשוט מומחים בהליכה על גחלים עד כדי כך שהם כבר משוכנעים שזה לא שורף להם בכלל - עדיין, למי שמסתכל מהצד, זה נראה כואב לאללה...

מצד שני, יש במשאיות האלו קסם, משהו שיש בג'יפים ואין בהרבה מכוניות אחרות. אם דפנדר מדבר אליך, לך על זה. אני באופן אישי לא הייתי מפחד לקנות דפנדר - אם הייתי רוצה (יכול להיות שזה יקרה יום אחד, מכה מספיק חזקה בראש, איבוד זכרון טוטאלי, אולי החלפת מוח אלקטיבית - יש תסריטים שבהם זה קורה).

מוני אורבך
10-07-05, 10:19
נעילה אוטומטית להילקס + שליחה (אך לא דרך המכס) תעלה לך 1.3 (אני שילמתי עוד 200 על השרות). דרך המכס כ 1800.
באמצעות חבר 1.1 ופחות.
אם תרצה נעילה נשלטת, זה יהיה יותר יקר, אבל לא יעבור את ה 4 אלף. יש גם מציאות בפחות, אבל נדיר.
אשר לעמות עם החוק – אפשר להכניס לרשיון, וגם לא להבליט את זה יותר מדי כדי שלא ימשוך אש ממשטרה. לדעתי זה ממש אבל ממש לא מחויב המציאות. עם 31 כפול נעילות תעבור כל מה שעברת עם סופה ויותר מזה. רק אם אתה רוצה עבירות מטורפת כדאי 33. וגם על זה יש חולקים אם זה ממש הכרחי.

אביגדור – זה היה פשוט כך. אשתי נלחמה בי על הדיסקו. כמובן שלא מדובר על שטח כי אם כביש. רכב גדול, מזגן מפוצל, חלונות חשמל, כיסאות נוחים ועוד. הרכב ברמה של רכב מנהלים מפואר

ד ו ר ו ן
10-07-05, 10:40
asafk כתב:
בעלי דיפנדר ניחנים בהומור עצמי. בעלי היילקס- כנראה לא. הם מסתירים את הבעיות. במו אוזני ראיתי מישהו כותב בבאחד הפורומים שעד היום לא היתה לו תקלה בהיילקס, יום אחרי שהוא סיפר לי שהוא בדיוק שיפץ את התיבת הגה. תשאל אותם גם על המיסב של הדרייבשפט האחורי, ו... עזוב. זה לא משנה

לא עלי מדובר אבל גם אני שיפצתי את התיבה לפני שבוע, מכירים איך זה שדקה אחרי שהוצאת סטפה רצינית על שיפור לרכב כשענני האופוריה עוד לא התפוגגו להם הרכב מחזיר לכם קונטרה בדמות תקלה מעצבנת?

אז זה קרה-נזילה מתיבת הגה, סט שיפוץ מקורי של טויוטה עלה 550ש"ח , והנה הצתרפתי למדגם של אסף אבל..
אבל זה קרה אחרי 377000 ק"מ של הרבה כביש ולא מעט שטח, אחרי כזה מרחק אני מוכן לקבל בלאי של תיבת הגה, לא שטיה קלוקלת לדעת אם נשאר שמן במכלולים השונים של הרכב ע"י נוכחות השלוליות שמן מתחת לרכב כמו בכרכרות, בהיילקס אם יש שלולית לפחות יש ידיעה שמשהו לא בסדר בדיפנדר אם אין שלולית=נגמר השמן.

וכן, הנה עוד מכה קטנה בשבוע האחרון, טרמטסטט שלא נפתח עד הסוף וגרם למנוע להגיע ל3/4 סקלת חום במעלה עמיעז, תגידו אבל 3/4 סקלה זה עדיין תקין, נכון אבל לא בהיילקס שהגיע מקס' לחצי עד היום, טרמוסטט חדש-90ש"ח.

המיסב בגל הינע האחורי ?
אצלי זה עדיין המיסב המקורי.

פשש..
איזה וידוי, איזו הקלה,היתה לי תקלה בהיילקס..
סוף סוף ירד לי הלחץ מהחזה.. :wink:

חנן-ג'יפולוג כתב:
עם הדיפנדרים, אין רגע דל. אינסוף תקלות מהרגע שמורידים את הניילונים, רובן לא קטסטרופליות

זה בדיוק מה שנאמר לי ע"י כמה וכמה בעלי דיפנדרים כשעמדתי בצומת הזו לפני כמה שנים,מה הרכב הבא והתשובה הזו סגרה לי את הפינה, אני שמטבעי שומע כל רשרוש וקרקוש ברכב ולא מסוגל להתעלם ממנו כ"כ בקלות לא יכול לחיות עם רכב כזה, הוא פשוט יספק לי תעסוקה אינסופית בתיקון כל אותן דפיקויות קטנות..

יוני5 כתב:
לגבי הדיפנדרים אני שומע על הוצאות אחזקה גבוהות מחד, אך מאידך אני גם רואה הרבה חברות טיולים שמשתמשות בהם. אז נכון שמדריכי טיולי השטח שאני דיברתי איתם התלוננו על תקלות, והצביעו על היות הדיפנדר בעל 9 מקומות נסיעה וממוזג, מה שכמדומני רק הוא מציע כיום, אבל השורה התחתונה היא שהם עדיין משתמשים בו, ואם הם היו צריכים להוציא אלפי שקלים בחודש, כנראה שהם היו פושטים את הרגל, כך שנראה לי שאפשר לחיות איתו.

אחד מאותם בעלי דיפנדרים מהסעיף הקודם בעל "צי" של 5 דיפנדרים בחברת טיולים בדרום שרואה הרבה שטח, אחרי סקירה שלו כמה הוא מוציא כל חודש על הרכבים ומה דורש ממנו להעמיד את הרכבים ובשורה התחתונה איך הם נראים בפועל(חרא) גרם לי לרדת מהדיפנדר,נניח לרגע את החיצוניות, כל הפלסטיקה מתפרקת ומתפוררת בקבינה, אוסף חוטי חשמל אינסופי שתפקידם ליצור מעקפים לקצרים ותקלות חשמל של המע' המקורית,מה שמשנה לו בסופו של עניין זה שהרכב יסע, אם אורות,בלי אורות,בלי לוח שעונים\עם לוח שעונים וכו'.
ובאמת רציתי דיפנדר..

הבחור מלא "שבחים" לגורואים עד כדי כך שרכש את הספרים המלאים של הרכב באנגליה ומטפל לבד ברכבים, לדבריו זה חוסך לו המון כסף אבל בסופו של דבר הרכב אצלו מכניס כסף כי זה האמצעי יצור בחברת טיולים וזאת הסיבה שהוא יכול להמשיך להחזיק בהם, זה והעובדה שהוא פשוט מתעלם מהתקלות הקטנות והמעצבנות שיש לדבריו לרכב על הזמן- ציטוט :"בכל זמן נתון יש משהו שלא מתפקד ברכב" וגורם לא פחות חשוב הנו שאין לו אלטרנטיבה אחרת בארץ, אם היה אולי הוא היה נוסע עם משהו אחר.

דרך אגב,
לא מעט מבעלי חברות הטיולים באזור הר הנגב מטפלים אצלו במוסך,אמנם לא מוסך רשמי אבל בעל מקצוע טוב שצבר לקוחות וכנראה שזו עוד סיבה למה הם מצליחים להמשיך לעבוד עם הרכבים האלו-הם לא מטפלים במוסך ראשי\גורו.

בשורה התחתונה,
באתי אליו לבדוק דיפנדר 110 לפני קנייה ואחרי חצי שעה של הרצאה מהבחור על יתרונות וחסרונות של דיפנדר הלכתי לחפש היילקס.
ההבדל בין הרכבים כמו שאני רואה אותו (נניח לצד לרגע את עניין המתלים שתמיד יהיה בפער לטובת הדיפנדר מבחינת רכות-מחלת ים תהייה בלעדית לדיפנדר) הוא שבדיפנדר יש לך את רצף התקלות הקטנות המעצבנות כל הזמן ומידי פעם את הבום שכל בעל רכב שטח שעושה שטח חוטף, בהיילקס זה בעיקר הבום שמגיע מידי פעם בלי כל החרא כל הזמן.
אם יש לך כושר הדחקה ויכולת להתעלם מכל אותן תקלות קטנות ומעצבנות ברצף ומהעלות הרציפה הזו של תיקונים בתמורה למה שהרכב כן נותן כנראה שדיפ' מתאים לך, אם אתה מסוג האנשים שזה רק מתסכל אותם שכח ממנו.

asafk
10-07-05, 15:28
אני, בכוונה, מתעלם מעלויות האחזקה. גם אם דיפנדר צריך יום ליטוף בכל חודש (והוא צריך), עדיין העלויות, באחזקה עצמית, לא משמעותיות. אל תספרו לי על העלויות המטורפות במוסכים ואצל גורואים- זה ג'יפולוג פה, אז זה לא מעניין.
כתבתי את זה, בעבר, והנה שוב- עלויות אחזקת שבר של רכב שטח דיזל, בין אם מדובר על 5000 ש"ח לשנה, או אפילו 8000 (ואם מישהו עובר את זה באחזקה עצמית, אז באמת יש לו בעיה), ובין אם זה 1500 ש"ח (ואם מישהו מוציא פחות מזה, מדובר בהזנחה ממש)- כל זה זניח לעומת טסט (2850)+ ביטוחים (7000)+ דלק (10000 לפחות)+ טיפולים שוטפים (מינימום 1000), שעולים ביחד לפחות 20,000 ש"ח בשנה, ובמקרים רבים אפילו יותר, ובקילומטרז' נורמלי, ההוצאות האלו יגיעו בקלות ל30,000 בשנה. אז אם יש הבדל של 2000 שקל לפה או לשם בעלויות אחזקת שבר- מבחינתי אני מוכן לספוג את זה, כי זה באמת כסף קטן לעומת כל השאר.

אני מציע לך- קח סיבוב בזה, קח סיבוב בזה, ותראה לבד איך אתה מרגיש. אם באחד מהכלים תהיה לך ממש קארמה רעה, או ממש טובה- נגמרו ההתלבטויות. אם בשניהם תרגיש טוב- נמשיך לזיין לך ת'שכל בשמחה.

אסף.

ד ו ר ו ן
10-07-05, 15:47
אסף,
מה אתה מגדיר כתחזוקת שבר?
כי אם זה באמת תחזוקה של מה שנשבר אז אני שמחשיב עצמי ללא מתפשר ומחליף\מתקן כל מה שעושה קולות של מצוקה ברכב הגעתי עד כה השנה לסכום כולל שמבחינך הוא על הגבול של הזנחה,גם אםא אני מכפיל את זה עדיין לפחות בשבילי ההבדל בין 3K ל5K בשנה הוא בעל משמעות כשקצת מעל ההפרש הזה אני מסוגל להגיע לעלות של הנעילה הקידמית.

וטפו טפו מלח וכו' אם אני ממשיך עד סוף השנה ככה (והיו שנים כאלו רק של שמן+פילטרים) אז הפרופורציות שלך של תחזוקת שבר בדיפנדר באמת לא ברות השוואה להיילקס.

asafk
10-07-05, 17:07
אני לא נכנס לסכומים שלך, אבל תחזוקת שבר, כוללת מבחינתי כל מה שהוא לא יזום- כולל החלפת נורות שרופות.
אף אחד לא מגיע ליותר מ3000 שקל בדיפנדר (ואם כן, יש בעיה, או שמדובר בשנה ספציפית של מכלל אחד שהלך, וזה קורה בכל כמה מאות אלפי ק"מ לכל רכב). אני, עם רכב ממכרז, השקעתי בזה סכומים זניחים על מחזירי שמן שונים, נורות ומנורות, ועוד כמה מאות שקלים על תיקון מזגן, שיפוץ אלטרנטור וקיט שיפוץ תיבת הגה (450 ש"ח). ושוב- זה לרכב שיצא ממכרז, לא מה שסידרתי אחרי היישור שלו- אלא הדברים שהייתי צריך לסדר במסגרת היישור.
הסכומים הגבוהים יותר שרשמתי הם לרכבים פחות אמינים, כמו דיסקברי דיזל, לדוגמה- שיש בו יותר מדי חשמל של לוקאס, וגם, בוא נקרא לזה בעדינות "מוזרות" במערכת הקירור.
אבל אתה מפספס את הנקודה:

כל זה זניח לעומת טסט (2850)+ ביטוחים (7000)+ דלק (10000 לפחות)+ טיפולים שוטפים (מינימום 1000), שעולים ביחד לפחות 20,000 ש"ח בשנה, ובמקרים רבים אפילו יותר, ובקילומטרז' נורמלי, ההוצאות האלו יגיעו בקלות ל30,000 בשנה. אז אם יש הבדל של 2000 שקל לפה או לשם בעלויות אחזקת שבר- מבחינתי אני מוכן לספוג את זה, כי זה באמת כסף קטן לעומת כל השאר.

אתה מבין? לא אכפת לי להוציא סכום נוסף כזה, כי זה מעט מאוד יחסית לכל השאר (כמה- 5% מסך ההוצאות על הרכב?? ), ואם זה + יום פינוק בחודש זה מה שאני צריך לשלם כדי להנות מג'יפ ולא לסבול בטנדר- יאללה, שיהיה. זה שווה את זה, מבחינתי.

אסף.

ד ו ר ו ן
10-07-05, 17:49
אני לא מפספס את הנק' העיקרית שלך,גם אם זה רק חלק קטן מההוצאה הכללית זה מטריד רוב הזמן.
אני לא רוצה לחיות עם פיצ'יפקס מטרידים כל יום או תוך זמן קצר גם אם זה אומר הפרש קטן בסוף (למרות שגם הביטוח נמוך יותר לפי הסכום שציינת-מקיף 97+תוספות=4500) אם זה היה כמו שאתה מצייר את זה הייתי עם דיפנדר.
אבל בשביל זה כל אחד שונה מהשני,אתה מוכן, אני לא.

נו טוב,
נשאיר לחתן השמחה את השיקולים שלו.

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 17:56
אם ההכנסה שלך היא X וההוצאות ההכרחיות שלך בחודש הן X-400 , אז ההבדל בין להוציא עוד 200 ש"ח בחודש על תקלות ובין להוציא 600 ש"ח על תקלות, זה מה שיקבע אם תצא לאקסטרא מסעדה כל חודש, או שתגיע לאט אבל בטוח לפשיטת רגל , וזה ללא שום קשר לגובה הX - זה נכון באותה מידה, אם הX יהיה מיליון או 3000 . לכן ההתייחסות להזנחת עלות התקלות אל מול העלות השוטפת לא נכונה, לדעתי.

עוד 2000 ש"ח תקלות בשנה זה פחות 2000 ש"ח לדלק לטיולים. זו הדרך הנכונה להסתכל על זה, לדעתי.

barak4*4
10-07-05, 19:39
אני מציע לך- קח סיבוב בזה, קח סיבוב בזה, ותראה לבד איך אתה מרגיש. אם באחד מהכלים תהיה לך ממש קארמה רעה, או ממש טובה- נגמרו ההתלבטויות. אם בשניהם תרגיש טוב- נמשיך לזיין לך ת'שכל בשמחה.
בשני הרכבים יש לי קילומטראז' לא מבוטל: היילקס 2001 של בן זוגה של אחותי ודיפנדר 90 סגור של חבר טוב.
כבר הגעתי למסקנה ששניהם מדברים אלי ועם שניהם הקארמה טובה.
עכשיו מדברים על ניצחון בנקודות, או כמו שנמרוד אמר "הזנה לתוכנת מחשב".
כשמסתכלים על זה כך, אכן הטויוטה יוצאת כשידה על העליונה, אבל למחשב אין אמוציות או מעוף מחשבתי שיכולים לגרום לו בכלל לחשוב על הדיפנדר (האמת היא שתוכנת מחשב הייתה מזהה את נתוני הדיפנדר כווירוס או סוס טרויאני ושולחת אותם להשמדה :twisted: ).
לי יש אותן ולכן למרות שכל ההגיון זועק לא לדיפנדר אני עדיין רוצה.

וכאן נכנסים הגיגיהם של חנן ודורון

אם יש לך כושר הדחקה ויכולת להתעלם מכל אותן תקלות קטנות ומעצבנות ברצף ומהעלות הרציפה הזו של תיקונים בתמורה למה שהרכב כן נותן כנראה שדיפ' מתאים לך, אם אתה מסוג האנשים שזה רק מתסכל אותם שכח ממנו.

אני לא רוצה לחיות עם פיצ'יפקס מטרידים כל יום או תוך זמן קצר גם אם זה אומר הפרש קטן בסוף

נראה לי שאני יחד איתם בדעת מיעוט, אבל בנתיים ממשיך לספוג ולהקשיב :) .

barak4*4
10-07-05, 19:48
ברשותכם, אחזור שוב לשאלה מתחילת השרשור:

ציטוט:
אני נגד ה 75

כל טיעוניך צודקים ולכן ממש לא ברור לי כיצד רכבים אלו מחזיקים מחיר כל כך גבוה??
הסחירות שלהם מדהימה, תמיד הם בחוסר ותמיד המחיר מעל המחירון, למה?

מה הסיפור עם הרכב הזה? אם אספקת החלקים ומחירם מהווים חיסרון שכזה, מה פשר מחירו :roll: ?

ובהמשך לחישוביך אסף, נראה לי שאתה מפספס משהו.
ממה שאני רואה אצל חברים ומכרים, החיסכון בעלויות האחזקה של הטויוטה מול הדיפנדר , משמעותי יותר ממה שאתה מציין, גם באחזקה עצמית.

asafk
11-07-05, 00:33
למרות שכל ההגיון זועק לא לדיפנדר אני עדיין רוצה.

ו .

רכב שטח קונים מהלב, לא מהראש. רוצה- זה השיקול הכי חשוב, לדעתי. זו גם הדרך הבטוחה לעשות שטויות, אבל לפחות ככה אפשר להנות מהחיים.

אסף.

moriseven
11-07-05, 07:54
אסף, סוף סוף טיעון כמו שצריך.
ואני מתכוון ברצינות.

ארז
11-07-05, 08:13
שממש לא ישתמע פה כאלו אני חושב שההילקס הוא רכב רע,הוא ממש לא, אני גם לא מבין את הצורך הכלכך ישראלי הזה שבשביל שהרכב שלך יהיה טוב אז כל שאר הרכבים חייבים להיות חרא...
בכל הדיון הזה אני חייב להסכים עם רמי,אם הייתי מחפש רכב משפחה נוח(משמע suv) מבחנתי הדיון היה מצטמצם ל2 רכבים, גראנד צרוקי או דיסקברי(עדיף בנזין), בטח שלא הייתי בוחר בטנדר,הדיפנדר יכול להיות רכב משפחתי אחרי החלפת הכיסאות ברכב.

לפני חמישה חודשים אני היתי במצב שלך.

היה לי דיסקו זצ"ל ועתה היתי צריך לבחור לאן אני הולך.

הדרישות שלי היו (לפי סדר חשיבות):
1. רכב יום יומי (שלא ישחוט בדלק, כי הוא יסע הרבה)
2. פתוח אם אפשר (ואני מוכן לשלם על חוסר הנוחות)
3. עבירות ברמה הגבוהה ביותר.
4. נוחות
5. אמינות

מדרישה 1 ברור שמדברים על דיזל. חוסר כוח במנוע אינו חשוב לעבירות (הוא רק עושה טוב על הנשמה (-: ) ולכן היתי מוכן להתפשר על זה. רכב שעושה 20K בשנה פשוט לא יכול להיות בנזין גדול (הפרשים של אלפי שקלים לשנה).
דרישה 3 משאירה רק 3 אופציות דיפנדר 110 הילקס או דיסקו.
דיפנדר ממלא דרישות 2,3 אבל הוא ממש לא ממלא את דרישת האמינות, גם מבחינת הנוחות זה לא משהו על הכביש (הנדסת אנוש והרכבה מזעזעת). כמו כן אתה חיב לשפר אותו כדי שיגיע לרמת עבירות טובה (אלפי עד עשרות אלפי שקלים)
דיסקו ממלא בגדול דרישה 4. עוד לא נסעתי ברכב נוח כמותו, גם בשטח גם בכביש. אומנם איכות הרכבה גרועה אבל עדין נוח בטרוף. האישה תלחם בך על האוטו. בנושא עבירות חיבים לשפר ובגדול. לפחות 10K אבל אז אתה מקבל רכב עביר למדי. כל השאר על הפנים, במיוחד אמינות. אפשר לחיות איתו, אבל כל שבוע משהו קטן אחר מתקלקל. וכל כמה חודשים משהו גדול.
ההילקס ממלא דרישות 3,5 באופן מלא ויותר. הרכב באופן יסודי מאוד מאוד עביר. הרבה יותר מדפנדר סטנדרט. אם אתה מוסיף נעילה קידמית ( 1.5K שקלים) אתה מגיע לליגה העליונה. תוסיף צמגי 33 (ושלא יבלבלו את הראש, כמה אלפי שקלים ויש אותם על הרכב ובצורה טובה) ואתה מגיע לרמה מדהימה. במלים אחרות מעט מאוד השקעה, הרבה מאוד עבירות. מבחינת נוחות, על הכביש נוח בצורה סבירה (יותר מדפנדר פחות מדיסקו). בשטח פחות טוב משניהם כמובן. אבל יותר טוב מסופה. ועם קצת עבודה על המתלים אתה יכול להגיע לתוצאות טובות מאוד.
מבחינת אמינות --- ליגה משל עצמו.

אישית אני חולה רכב פתוח. לכן אם היתי מוצא דיפנדר פתוח היתי הולך על זה ללא היסוס. על אף האמינות הלקויה והעבירות טעונת השיפור. הצרה היא שקשה מאוד עד בלתי אפשרי למצוא אחד. מצאתי דיפ 90 פתוח (גם זה במזל, כי הם נדרים). אבל פשוט אני לא יכול לחיות עם חוסר המקום הכרוני.

לכן הלכתי על הילקס, אבל אלו השיקולים שלי, כל אחד ושקוליו הוא...
להגיד שלא יוצאת לי הנשמה בכל פעם שאני נוסע ברכב פתוח... לא אוכל להגיד.

אולי בסוף אחזור לסידור של CJ פתוח לטיולים ופריווט ליום יום. הצרה עם הסידור הזה שחסל סדור טיולים ספונטנים. עם אתה נוסע טיול כביש ופתאום בא לך לחתוך מהשטח, בסידור הזה האופציה לא קימת !!!
כמו כן הוא יותר יקר בכמה וכמה אלפי שקלים לשנה.

מוני תסביר לי בבקשה מאיפה הידע על אמינות הדיפנדר, לי ולכמה מחברי אין בעיות עם הרכבים, נכון זה לא הילקס ,אבל בהחלט זה רכב סביר מאוד מבחינת אמינות(לא משנה כמה פעמיים אני או מישהו מבעלי הדיפנדר יגיד את זה מיד יקום מישהו שלעולם לא היה לו דיפנדר ויטען אחרת....)
מה גם שבדיון הזה מבחינת תקציבים מדברים על הילקס עם מתלים נפרדים(99 מעלה אם אני לא טועה), כך שמדובר על דיפנדר DT5 שאמין הרבה יותר מהדורות הקודמים וחזק מהם(122 כ"ס)

נוחות הרכב על הכביש מצוינת, מה שמאוד לא נוח ברכב ודי קל לפתור את זה זו תנוחת הישיבה של הנהג,אבל מבחינת התנהגות כביש(עד כמה שלנ"נ יכולה להיות התנהגות כביש) הוא בהחלט סביר.

רמת העבירות של הדיפנדר במצבו הסטנדרטי גבוה מאוד,כמובן שלרכב עם נעילה יהיה יתרון בדרך כלל ,אבל גם ללא נעילות לרכב הזה יש יכולות מפתיעות מאוד, אני טפסתי את מחמל כמה פעמיים עם דיפנדרים לא נעולים(בימים "הטובים" של המעלה...)

זה יפה שאתם מתעקשים לשים פה מחירים של מוצרים לפי מחירי חו"ל+הברחה לארץ....לא לכולם יש את האפשרות או היכולת לעשות את זה.
רוצה 33" בדיפנדר סטנדרטי לגמרי הם נכנסים ללא שום שינוי ואינם פוגעים בסחיבת הרכב,אז אנחנו מתחילים להתקזז בעלויות רכב העבירות שלנו, אתה צריך להוציא כמה אלפי שקלים על מתלים, אני צריך להוציא אותם על ציריות מחוזקות ועדיין בישראל יש כמה וכמה דיפנדרים שנוסעים כבר זמן רב עם צמיגי 33" ומעלה לעומת שום הילקס שנוסע עם כאלו צמיגים(כן אני יודע שיש אחד שהותקנו לו כאלו לפני שבוע/שבועיים),כך שאת התאוריות שלך לגבי 33" על הילקס אתה עדיין צריך להוכיח(ואני מקווה שתצליח).

בדיון הזה מדובר בהילקס עם מתלים נפרדים כך שבכלל תהיה בעיה להרכיב עליהם 33" ,נוחות הנסיעה שלו טובה בהרבה מזה עם 2 הסרנים החיים ועדיין לדעתי לא מתקרב כלל לנוחות נסיעה של הל"ר.

למרות הדעה הנחרצת שלך "ועם קצת עבודה על המתלים אתה יכול להגיע לתוצאות טובות מאוד" אתה רחוק מהמציאות(או שהסטנדרט שלך לגבי נוחות מאוד נמוך), תאמין לי אני עובד בזה....להגיע לתוצאות טובות מבחינת נוחות וגיהוץ על הילקס 2 סרנים זה פרוייקט לא קטן ולא זול.

ועדיין לפחות מבחינתי ההילקס רכב מצוין וראוי מאוד,כנ"ל גם הדיפנדר.

מאיר רוטברג
11-07-05, 08:42
ואני דווקא אהבתי את הדיון הזה,

רכב שטח קונים גם מהראש וגם והרבה מהלב ,

אם הייתי צריך לבחור היילקס או 110 ומי שלא יודע כבודו סבל מספיק מדיסקואים
הייתי לוקח???..?

110 ,היילקס ישן זה עגלה מתנייעת קשה מוות , נסעתי באחד חדש של חברת חשמל לירושליים בסוף היום בקושי יכולתי לצאת מהרכב בגלל כאבי הגב
רכב זה דבר אישי,
נוחיות זה אינדבדואלי
והלב?? כל אחד וליבו הוא
אני עם הסופה נשאר,
הוצאות שבר על גבול "ההזנחה" על פי אסף
הוצאות קדם שבר , סופר סביר ,טפו ,טפו ,טפו!!!!
השקעות ,ששששש שאישתי לא תשמע בגדר הטירוף,

ארז
11-07-05, 08:55
אז זה קרה-נזילה מתיבת הגה, סט שיפוץ מקורי של טויוטה עלה 550ש"ח , והנה הצתרפתי למדגם של אסף אבל..
אבל זה קרה אחרי 377000 ק"מ של הרבה כביש ולא מעט שטח, אחרי כזה מרחק אני מוכן לקבל בלאי של תיבת הגה, לא שטיה קלוקלת לדעת אם נשאר שמן במכלולים השונים של הרכב ע"י נוכחות השלוליות שמן מתחת לרכב כמו בכרכרות, בהיילקס אם יש שלולית לפחות יש ידיעה שמשהו לא בסדר בדיפנדר אם אין שלולית=נגמר השמן.

.

מכיוון שאתה מתעקש להשוות אז אני עם מעל ל450K על הרכב עם תיבת הגה מקורית (לא נוזלת), אני לא היחידי בח'ברה שלי עם ק"מ כזה על הרכב כשרוב חלקיו מקוריים....
(אני אגב עשיתי לפני 10K אוברול יזום).

אריה פאהן
11-07-05, 09:34
שמכרתי בזמנו את הדיפנדר שלי קנה אותו מדריך טיולים שנהג לפני זה על סופה שהושבתה ,
כל הזמן הוא ילל לי כמה שהוא אוהב את הסופה ,וכמה הוא עצוב שהוא עובר לדיפנדר משיקולי מחירי הבנזין ,מס' מקומות וכאלה,,,,,,,,
אחרי חצי שנה פגשתי אותו בשטח מחייך מאוזן לאוזן ,נשבע שהוא מאוהב ברכב ,איזה נוחות ,איזה עבירות שהוא לא חלם עליהם עם הסופה ,עד כדי כך שהוא נסע לשליחות בארה"ב ושקל לקחת איתו את הרכב לשם ,
לי באופן אישי ההיילקס לא עושה את זה ,יכול להיות שהוא עביר ,יכול להיות שהוא אמין בטירוף אבל אני גם אוהב להסתכל על הרכב שאני נכנס אליו ,ולטעמי אין לו את זה
דבר שני מאד חשוב לי זה נוחות הנסיעה בכביש ובשטח ,גם את זה אין לו אז מבחינתי הוא ירד
כל אחד והשריטה שלו

יוני5
11-07-05, 09:37
ברק,

נתחיל מהסוף: תקנה דיפנדר. זה מה שאתה רוצה - תקנה ותהנה. אם נפלת על רכב כמו של ארז או אסף - הרווחת. ואם נפלת על רכב כמו שאחרים מתארים - הפסדת קצת כסף, לא סוף העולם, תמכור ותקנה משהו אחר.
רכב זה לא חתונה קתולית.

לגבי ה75,

הוא כנראה מאוד מאוד אמין (למרות מה שארז אומר), רכב שטח אידיאלי. איזה בעיות יש לרכב שלא מיובא סדיר לארץ : כתבתי.
למה המחיר שלו בשמיים? כי יש לו שם אגדי, ואין הרבה כאלה. זה הכל.
להזכירך, לפני שהיו לנדרוברים בארץ (וזכינו להכיר אותם כמו שהם באמת :lol: :lol: ) אז המון אנשים היו מוכנים לשלם סכומים מטורפים עבור האגדה - בייחוד שאין אותה לאף אחד.
ככה זה באופנה, כולם רוצים מה שאין לאף אחד אחר.
הצדקה למחיר המטורף שלו? מבחינתי - אין. ואני אנסה להיות יותר ברור: מעריץ גדול של הדרעק האנגלי אני לא, אבל אם הבחירה שלי היתה 75 או דיפנדר, הייתי הולך על הדיפנדר בלי היסוס.

ומילה לאסף,

כלכלית אתה צודק בהחלט בחישובים שלך. מעשית, אחד הדברים שקשה לכמת אותו הוא השקט הנפשי, או בפורמט אחר: תיאורטית,מה עדיף לשיטתך: 10 תקלות של 400 ש"ח כל אחת (ביחד 4000, נכון? ) או אחת של 5000 ש"ח?

יוני5

נמרוד
11-07-05, 10:08
(אני אגב עשיתי לפני 10K אוברול יזום).

אני היחיד שמתגלגל על הרצפה מצחוק???

לא, אני די בטוח שמי שמכיר את ארז והאוטו שלו גם. עדיין, מדובר באחוז קטן מהאוכלוסייה, וחבל שכל השאר מפספסים את התחכום ועדנות שבאמירה הנ"ל.

בואו נגיד ככה - אם הייתם קונים רכב, כלשהו, ממכרז, והמנוע עובד על שלוש בוכנות מתוך ארבע בלבד. ככה קניתם אותו. ואתם נוסעים ככה, על שלוש בוכנות, במשך שלוש שנים, משהו כזה. אני לא אומר שום דבר נגד, ארז יכתוב כאן שגם עם שלוש בוכנות הדפנדר חזק ומהיר יותר מהיילקס - ואולי הוא צודק.

ויום אחד, אחרי שלוש שנים, מצאתם סוף סוף את הזמן/כסף/שכל!!! לתקן את המנוע.

הייתם מעזים לקרוא לזה "אוברול יזום"?????

:lol: :lol: :lol: :lol:

ד ו ר ו ן
11-07-05, 10:25
ומילה לאסף,
כלכלית אתה צודק בהחלט בחישובים שלך. מעשית, אחד הדברים שקשה לכמת אותו הוא השקט הנפשי, או בפורמט אחר: תיאורטית,מה עדיף לשיטתך: 10 תקלות של 400 ש"ח כל אחת (ביחד 4000, נכון? ) או אחת של 5000 ש"ח?
יוני5
יוני,
הצלחת לבטא בקצרה את מה שאני מנסה באריכות להגיע אליו, תודה!

וואללה ארז,
לא יודע איך להגיד את זה או לקרוא לזה, יש לזה בטוח מינוח מקצועי בפסיכולוגיה,
רק מהסיפורים כאן על הרכב שלך, כולל סיפורים שלך קשה לי לקחת את הדברים כמו שאתה מציג אותם.. אתה בעצמך העדת שאתה מתעלם מהדברים הקטנים שהיו לרכב עוד מהיום הראשון שלו אצלך והמנוע שנמרוד מסתלבט עליו כאן זה דוגמא יפה..

זאת התמתצית של הדברים, לא היה לי דיפנדר אישי אבל, אני מכיר את אותם דיפנדרים לא סטנדרטיים שאתה מכיר,דוקא בגללם רציתי דיפנדר(ואולי יום יגיע ואני אגיע לאחד?? :shock: ), ואת אלו של חברים טובים ללא תכונת הדחקה בסגנון "אוברול יזום" ומשם המידע.

אגב,
יש שמועה עקשנית על דיפנדר מיושן שמסתובב בארץ עם מנוע+גיר של היילקס..

barak4*4
11-07-05, 10:34
למה המחיר שלו בשמיים? כי יש לו שם אגדי, ואין הרבה כאלה
נו! על זה בדיוק אני מדבר!
מה אף אחד לא רואה שהמלך הוא עירום? כולם טיפשים?
חסרונות כאלו גדולים וסחירות טובה עשרות מונים מזו של הדיפנדר :roll:
ובכלל מחיר מטורף 120K-200K בערך וזה גם כולל רכבים יוצאי מכרזים למינהם?

יוני5
11-07-05, 11:07
למה המחיר שלו בשמיים? כי יש לו שם אגדי, ואין הרבה כאלה
נו! על זה בדיוק אני מדבר!
מה אף אחד לא רואה שהמלך הוא עירום? כולם טיפשים?
חסרונות כאלו גדולים וסחירות טובה עשרות מונים מזו של הדיפנדר :roll:
ובכלל מחיר מטורף 120K-200K בערך וזה גם כולל רכבים יוצאי מכרזים למינהם?

בדיוק ברק. אין הגיון בשיגעון (מבחינתי).
סחירות מדהימה, רכב מצויין - דברים אלה מתבטאים במחירון - עיין ערך היילקס.
אך כשאתה מוסיף מחסור אמיתי ברכבים כאלה בארץ, אתה מקבל היסטריה (ע"ע פסיכולוגיה) שמתבטאת במחירים לא הגיוניים. יש כאלה שמוכנים לשלם הרבה ע"מ להיות ייחודיים, או שיש להם מאניה לרכב ספיציפי. קוראים לזה תחביב.
אני בטוח שאם יתחיל יבוא סדיר של הכלים הללו לארץ (והסר דאגה מליבך, זה לא יקרה בקרוב), מחיר המשומשים ירד פלאים, לרמת ההגיונית שלו, יהיה הרבה יותר ידע לגביו, חלקי חילוף, קיטים אפטרמרקט ושיפורים....
סתם דוגמה: חבר שלי בעל רכב כזה החליט להוסיף טורבו (שיפור נפוץ מאוד ברכבים הללו). מכיוון שאף אחד לא מחזיק במלאי טורבו כזה, ארגנו לו, דרך המשרד שלנו באוסטרליה + משלוח פנימי באוסטרליה + משלוח לארץ +... הבחור היום מרוצה.
אם היו כמה מאות רכבים כאלה בארץ, הוא היה יכול להתקין, כולל אחריות כולל הכל בסכום דומה.

יוני5

ניר ל
11-07-05, 12:35
אני לא הייתי נוגע ברכב שאין ולא היה יבוא סדיר שלו לארץ, לנדקרוזר 70 זה רכב עבודה נטו - מבנה קשוח, קפיצי עלים, סרנים חיים - לדעתי אין לו הרבה יתרון על היילקס למעט מנוע חזק יותר.
אם כבר ללכת על רכב ייחודי - אז שלפחות יפצה על החסרונות בזמן שהוא על הכביש, משהו כמו לנדקרוזר 80 או 100 . אנשים מוכנים לשלם עליו סכומים בלתי הגיוניים בעליל - שישלמו!

ארז
11-07-05, 18:30
צודקים מצטער......כתבתי במחשבה שכולם יודעים על המנוע שקניתי איתו את הרכב(מכאן ועד תכונות הדחקה הדרך ארוכה, תאמין לי שאני יודע טוב מאוד איזה "אוצר" יש לי ביד....).
כמו שנמרוד כתב, אני קניתי את הרכב עם מנוע לא תקין(אבל נוסע,לא מתחמם ולא אוכל שמן/מים), נסעתי ככה 3+ שנים עד שנשבר לי ואז עשיתי אוברול.
כמו שכבר כתבתי אני לא חושב שדיפנדר אמין כמו הילקס, אבל הוא בהחלט סביר,לשלי יש חיים לא קלים(גם לתיבת ההגה המקורית עם צמיגי 35") ועדיין הוא לא מתפרק כמו שאתם מציגים את זה,בעיות יש פה ושם,לא משהו נוראי כמו ב75 שהיה לי, מידי פעם לא יותר מזה.

לא ראיתי ל"ר עם מנוע וגיר של טויוטה, אבל זה בהחלט מעניין(אך הוא מתחבר לטרנספר?)
אני הייתי שמח מאוד לשים על הרכב שלי את הסרנים של ההילקס, האמת שהייתי עושה כך אם שלי לא היו כבר מחוזקים+יחס העברה)

לגבי ה75/73 המחירים שלהם בארץ מטורפים ולא מצדיקים קנייה, כמו שכתבו כאן, על אגדות אנשים מוכנים לשלם(יש מודעה על G שנת 89 למכירה ב140K, אתם חושבים שלא יגיע איזה פסיכי ויקנה?אני בטוח שכן).

asafk
11-07-05, 21:48
תיאורטית,מה עדיף לשיטתך: 10 תקלות של 400 ש"ח כל אחת (ביחד 4000, נכון? ) או אחת של 5000 ש"ח?

ההגדרות שלנו של "שקט נפשי", כנראה שונות מאוד.
תקלה של 5000 ש"ח תשאיר אותי עומד בשטח מקלל, רוקע ברגליים, ומיבב כמו ילדה קטנה שפורטוריקנים אנסו לה את הברבי בלי קונדום.
תקלה של 400 ש"ח.... מקסימום מוסיפים שמן.

ואגב כל הדיון הזה, אין לי משהו ספציפית נגד היילקס, כנראה זה רכב די מוצלח. רק שאני, אחרי לא מעט קילומטרים על בריות מסוגו, החלטתי שאני לא מוכן יותר לנסוע בתוך טנדרים קטנים, ומוכן לשלם על ההחלטה הזאת.

אסף.

ניר ל
11-07-05, 22:47
תקלה של 5000 ש"ח תשאיר אותי עומד בשטח מקלל, רוקע ברגליים, ומיבב כמו ילדה קטנה שפורטוריקנים אנסו לה את הברבי בלי קונדום.
תקלה של 400 ש"ח.... מקסימום מוסיפים שמן.

אסף, אני לא מסכים, יש מספיק תקלות קטנות שזול לתקן אבל עלולות להשאיר אותך בשטח ללא יכולת תנועה - משאבת מים, משאבת שמן, צינורות מים, צינורות קירור גיר ,מודול הצתה, אלו חלק מהדוגמאות.
כמובן שניתן לנסוע עם 1/2 טון חלפים וכלי עבודה, עשיתי את זה שנים עם הסיקס עד שהחלפתי את כל החלקים בו לחדשים, אבל קשה להגדיר את זה כ "שקט נפשי", ככל שהרכב מורכב יותר עולה גם מספר החלקים שעלולים להיכשל.
עכשיו תגיד - יש סימנים מוקדמים ולא צריך להגיע למצב שאחד מהנ"ל ישבוק בשטח ואני שוב לא אסכים אתך - חלקים שיוצרו באיכות חמרים ואיכות הנדסית ירודה, עלולים להיכשל ככה פתאום ללא אזהרה.

חימושניק
11-07-05, 22:52
חלקים שיוצרו באיכות חמרים ואיכות הנדסית ירודה, עלולים להיכשל ככה פתאום ללא אזהרה.

מילים כדורבנות :twisted: :twisted: :twisted:

חנן-ג'יפולוג
11-07-05, 22:56
ניר צודק, ובכל מקרה המשוואה:

תיאורטית,מה עדיף לשיטתך: 10 תקלות של 400 ש"ח כל אחת (ביחד 4000, נכון? ) או אחת של 5000 ש"ח?

היא מוזרה. הרי זה לא שאם הדיפנדר שלך נוטף שמן ומים ועמוס בתקלות חשמל אז המנוע, הגיר והסרנים שלו לא יגמרו. ממש לא. אתה תהנה מכל הסוכריות: גם מהתקלות הקטנות האינסופיות וגם מהגדולות פעם ב

יוני5
11-07-05, 23:23

ואגב כל הדיון הזה, אין לי משהו ספציפית נגד היילקס,
אסף.

אסף,

על ראש הגנב... ? :roll:

שאלתי שאלה תיאורטית שנכונה לכל רכב וגם למכונות כביסה, ישר אתה נחלץ להגנת הדרעק.
התוצאה אגב זהה (ברכבים ומכונות הכביסה), אין כביסה עד לבוא טכנאי: 10 פעמים או פעם אחת? ללא קשר לעלות.

עצה טובה: יש לך אחות זונה? במקום לנסות ולהוכיח שאין לך אחות, תשווק אותה לחבר'ה ותעשה מזה כסף! :lol: :lol: :lol:

זה שאתה לא אוהב טנדרים קטנים? גם אני לא. מה לעשות, יש פשרות בחיים.

ההיילקס הוא נטול מנוע - מתרגלים, נכון, אבל זה דורש המון שכנוע עצמי והבלגה.

מתלים לא נוחים - באופן אישי זה לא ממש מפריע לי, או לזוגתי, או לילדי (שמטבע הדברים לא מכירים שום דבר אחר ואף אחד לא שואל אותם - אצלנו הדמוקרטיה לא משהו, הא? )

הנדסת אנוש - בהשוואה לדיפנדר, לדעתי, ההיילקס עדיף. זה אמנם כמו סוברו שנת 80, אבל עדיין משהו שתוכנן עבור בני אדם. (מתגים, מזגן)
מושב אחורי - מצויין (עבור ילדים חסרי זכות בחירה - ראה לעי"ל, קטועי רגליים או עבור חבר'ה מהפלוגה שלי שמעדיפים את זה על ללכת ברגל וגם להם, בקונסטלציה הזו אין יותר מידי אפשרות בחירה - עיין ערך ילדים)

עבירות - מצויינת, באופן אישי הייתי מסתדר יופי עם העבירות של המגנום למשל. אני בקטע של טיולים ונופים ולא עבירות.

אמינות - אם משהו מגדיר את המושג זה ההיילקס.

אפשרות שיפורים במחיר סביר - גם כאן הכף נוטה לכיוון של ההיילקס.

עיצוב - אין כמו דיפנדר. מה לעשות, יש לו את זה.

הגדלת צמיגים - היילקס 31 (עד שמוני יוכיח אחרת), דיפנדר - במגבלת החוק והתקציב.

סחירות - אין שבוע שלא משאירים לי פתק אחד או שניים.

הנה קצת דעות לכאן או לכאן.

יוני5

נמרוד
11-07-05, 23:26
מי שהתחיל את ההשוואה בין "10 תקלות קטנות ב400 ש"ח לאחת ב5000" עשה שירות דוב לשרשור הזה, וכולם נסחפים אחריו.

זה לא שבלנדרובר מתקלקלים דברים אחרים מאשר בטויוטה (או רכב אחר) וזה לא שיש הפרשים משמעותיים במחירי חלקי החילוף ( במקרה הזה, במקרים אחרים אולי כן, אבל זה לא הנקודה).

מה ששונה, ואיך שלדעתי צריך למדוד אמינות, זה התדירות של כל תקלה. וכאן אין לי ספק, שעבור רוב רובן של התקלות שתשווה, אתה תגלה שהתדירות הממוצעת בלנדרובר גבוהה בצורה ניכרת בלנדרובר מאשר בטויוטה.

עכשיו, אין לי מידע שיכול להוכיח את זה. יש גוף שאולי אוסף מידע כזה, ואסף מכיר את הגוף הגדול הזה שמפעיל הרבה היילקסים ולא מעט לנדרוברים היטב. גם חימושניק מכיר. יש כאן עוד כמה שמכירים, בתור משתמשי קצה - אבל לכם אין גישה אמיתית למידע. נכון, תגידו שההילקסים בצה"ל משמשים למשימות שונות באופן קיצוני מהלנדרוברים, ולכן אי אפשר להשוות - צודקים.

אבל בואו ניקח בכל זאת את גוף המידע שמצטבר כאן בפורומים, בשיחות בין חברים. דבר אחד בטוח - בממוצע, כולנו עושים את אותו השימוש הם בלנדרוברים והן בהיילקסים - רכב פרטי יומיומי ורכב טיולים. רובנו המוחלט לא מעמיס טונות לא על זה ולא על זה, אנחנו לא מתחרים איתם במרוצים, וגם "רמות העבירות" זהות - הרי אנחנו מטיילים ביחד.

כמה שלא תטמנו את הראש בחול, יש הבדל תהומי בתדירות של כמעט כל תקלה אפשרית, לטובת הטויוטה. אסף הציג כאן דוגמא נגדית אחת בלבד - אוקי, אז תיבת ההגה של דפנדר מצויינת, ומחזיקה את כל אורך חיי הרכב, נגיד, לעומת טויוטה ששמתחילה לנזול אחרי 300K קילומטר.

כל דבר אחר, מתקלקל בלנדרובר בתדירות גבוהה יותר (ביחס לקילומטראז', או זמן, או מה שתרצו) מאשר בטויוטה היילקס. לא צריך ללכת לדוגמאות הקיצוניות של ציריות שנשברות בלנדרובר בסיטואציות מחפירות. מספיק לי לצטט מומחה לנדרובר שמשתתף בפורום הזה, שאמר לי ש"הוא לא מכיר דיסקברי TD300 אחד שלא החליף ראש מנוע" והוא מכיר הרבה... הוא יכול לאשר או להכחיש.

סטטיסטיקה של תדירות תקלות, MTBF אם תרצו, זו ההגדרה של אמינות, והלנדרוברים פחות אמינים, וזה לא רק עובדה בשטח, יש לזה גם הגיון, וכל מי שמסתכל בעיניים קצת טכניות על הפרטים מזהה שרמת ההנדסה, איכות העבודה והחומרים, פשוט לא טובה כמו אצל יצרנים גדולים יותר (לא רק טויוטה). גם אסף וגם ארז יסכימו.

אפשר לחיות עם זה? בוודאי! האם היתרונות האחרים, שלא בתחום האמינות, מחפרים על זה? עניין אישי, עבור הרבה אנשים כן, ואני מבין אותם לגמרי. אבל שלא יספרו סיפורים, אולי הדפנדר אמין מספיק לטעמך, אסף, וזה בסדר גמור, אבל הוא הרבה פחות אמין, סטטיסטית, מדעית, מאשר טויוטה היילקס (וסביר להניח שכל מכונית יפאנית אחרת). וזה מתבטא הן כספית, כי שקל ועוד שקל מצטברים, מה לעשות, וגם "רק 3000" בשנה, זה כסף. והן פסיכולוגית, הקטע של "שקט נפשי" שנדון כבר ארוכות.

הCJ שלי יותר גרוע מלנדרובר בהיבט הזה. אני יכול לטעון שאין בו כמעט תקלות, אבל זה רק בגלל שכמעט כל מכלול שלא קשור ישירות להנעת הג'יפ מבוטל או מקולקל. אין מזגן, אין חימום (פיזית, תלשתי את הכל החוצה), אין תאורת לוח שעונים, מד הדלק מזייף מאז ומתמיד (בשביל מה לתקן? יש ג'ריקן דלק תמיד), המגבים לא עובדים כבר שלוש שנים (אני לא נוסע בגשם), אין דלתות, אין חלונות, אין ריפודים שיתבלו, אין באוטו שום דבר בעצם. וגם האוטו נוסע לעיתים רחוקות בלבד, ככה שלא משנה מה תדירות התקלות לקילומטראז', מול זמן היא אפסית. גם אם המנוע שלי במרחק של 50 אלף קילומטר בלבד מאוברול, אני אגיע לזה עוד 10 שנים, אז למי אכפת.

אז הCJ שלי הוא מקרה קיצוני של "אמינות על פי לנדרובר". הדפנדר של ארז לא רחוק, וארז לא רחוק ממני במנטליות - אולי הוא עבר אותי, אני נוסע בלי חימום ובלי ווישרים, אבל לפחות כל הצילינדרים במנוע עובדים! (שלא לדבר על ברקסים... :wink:, או טסט )

נמרוד
11-07-05, 23:45
כתבתי יותר מדי.... :lol:

השורה התחתונה:

לנדרוברים הם כלי רכב פחות אמינים מכלי רכב יפאניים מודרניים, כי הם מתוכננים ובנויים ברמה נמוכה יותר. נקודה. אני אומר למי שמנסה "להגן" על הלנדרובר - אל תנסה להגן איפה שאתה חלש, "תמכור" את הנקודות החזקות של הרכב, ולא חסר!

six 4 life
12-07-05, 00:19
תרומתי הקטנה לשירשור.

יש לי שכן, ולו טויוטה היילקס IFS, מתלים משופרים, ועוד כהנה וכהנה.
בכל אופן
לדעתי האישית - בתצורה הנוכחית של הרכב הנ"ל עם מערכת המתלים המשודרגת,
הבחור העמיד רכב עם מנוע חזק יותר ביחס לקודמו בעל זוג הסרנים, שרמת העבירות שלו לא נופלת בהרבה מונים מרמת ההילקס כפול הסרנים.
(כמובן שכבוד כפול הסרנים מונח במקומו. אני האחרון שינסה לשכנע פסיכים שמוכנים לסבול יום יום בשביל רמת עבירות גבוהה- שזה לא שווה את זה. (מוכר לי מקרוב :wink: )

על פניו- הרכב נוח לפי דברי הבעלים, ובעיקרון (ממה שאני רואה) זה שרוב הנסיעה ברכב נעשית על ידי אישתו וילדיו הקטנים לכן אני אקח הימור ויאמר שהיא דיי נוחה כנראה.

http://pic.hevre.co.il/Files/C95E43E380D84338B0AC316C7575C231/norm_258A6578CA9E4D9DA6C0F9AA6C21CDC1.JP G

ולדעתי האישית היא גם נראית מצויין.

אני לא מכיר מישהו קרוב עם דיפנדר, לכן לא אקח צד כלשהו בריב על לנד' או טויוטה, סתם עוד נקודת מבט. :roll:

אבל ממה שנראה לי... הולך להצטרף עוד דיפנדר 110 לפורום לנדרובר. :wink:

-ארז 8) -

barak4*4
12-07-05, 10:04
האמת, אני מאוד שמח.
בראש ובראשונה הדיון הזה קידם אותי מאוד ועל כך תודתי לכולם (או הוריד אותי השאולה, תלוי איך מסתכלים על זה :twisted: )
בנוסף,הדיון הזה, מלבד העובדה שהעלה מספר רב של דעות מגוונות, הפך למשהו גדול מימדים.
כנראה שהנושא הספציפי הזה מעניין רבים מאיתנו - השוואה בין 2 רכבים כל כך דומים, אבל כל כך רחוקים.
ארז טוען שהדיון הזה התפתח למימדים אלו רק כי כולנו קשקשנים שרוצים להוכיח ש"לנו יש יותר גדול", במיוחד על ידי השמצת הטוען כנגדינו. אני טוען שהוא סתם פסימיסט.

בכל אופן, נהיה מעניין.

ארז (סיקס):

רכב עם מנוע חזק יותר ביחס לקודמו בעל זוג הסרנים, שרמת העבירות שלו לא נופלת בהרבה מונים מרמת ההילקס כפול הסרנים.
אני כבר הגעתי למסקנה הזו ולכן זו הייתה אחת מנקודות הפתיחה של שרשור זה.

אבל ממה שנראה לי... הולך להצטרף עוד דיפנדר 110 לפורום לנדרובר.
מסתמן שזה הכיוון, אבל שום דבר אינו סופי, או כמו שאומרים:
It isn’t over until the fat lady sings
:lol: :lol:

osi90
12-07-05, 14:24
שים לב שמי שממליץ לך על דיפנדר זה מי שיש לו אחד. הם תקועים איתו אז הם צריכים לעשות לו שוק בשביל שיצליחו למכור.
מי שהיה לו אומר לך בפרוש אל תיגע.
לי לא היה, אבל אני רואה אצל אחרים רק צרות.
עשה לעצמך טובה, תקנה כל רכב רק לא לנרובר - כולם גרועים!!!!!!!!!

אלון_ק
12-07-05, 19:51
1. שים לב שמי שממליץ לך על דיפנדר זה מי שיש לו אחד
2. מי שהיה לו אומר לך בפרוש אל תיגע
3. לי לא היה
על אותו המשקל:
1. מי שיש לו דיפנדר ומרוצה ממנו ממליץ לך עליו, כי הוא מרוצה (מפתיע, נכון?). יכול להיות שזה כבר השלישי שלו רצוף ושהוא לא צריך למכור - הוא מרוצה. זה כל הרעיון.
2. מי שהיה לו אחד ולא היה מרוצה, ממליץ לך נגד (מפתיע, נכון?).
3. לי לא היה אבל אני ממליץ לך בחום כי אני רואה אחרים שרק מרוצים (ואני רואה הרבה מאוד כאלו, אגב).

עשו טובה, שמרו על רמת הדיון. טיעונים כנ"ל לא מוסיפים לו.

מוני אורבך
13-07-05, 09:02
ברק אתה בכוון הנכון.

תקנה את הרכב ש"עושה" לך את זה.
כאשר אני שקלתי לקנות דיפנדר או הילקס בסוף היום בכלל לא הסתכלתי על אמינות או סחירות.
לא לחינם האמינות היתה אצלי במקום אחרון.
אם כל רכב אני שישית יכול להסתדר, אפילו דיסקברי (-:.
ההבדל הוא שעם דיסקו כל יום שישי היתי עסוק בתיקון של עוד שטות.
ועם הטיוטה אני בודק שמן מים (כדי להיות רגוע) וזהו.
אם אתה מתקן בעצמך ואפילו אם אתה הולך למוסך, כנראה שכל ההבדל יהיה כ 2K בשנה עד 3
לדעתי לא משמעותי.
ואכן לא היה לי דפנדר TD5. מהסיפורים הוא אכן יותר אמין (לא שזה ממש משנה).
במילים אחרות, אפשר לחיות אם זה, אלא אם כן אתה תפרן שכול שקל חשוב לו.

בשורה התחתונה נסעתי עם הדיפ 110 ונסעתי עם ההילקס, והדיפ פשוט לא עשה לי את זה.
מבחנתי לא היה הבדל בין דיפ להילקס (ואולי אפילו ההילקס ניצח בנקודות)
אז בשביל מה להתענות עם תקלות של דיפ ?
אם הדיפ היה מושך אותי היתי קונה אותו ללא מחשבה שניה.
עובדה, בזמנו חשבתי שאני צריך דיסקו, וקניתי ללא היסוס.

וכמו שאמרתי, אם הייתי מוצא היום דיפנדר 110 פתוח, היתי רץ לעשות העברת בעלות עוד היום ללא היסוס. כי זה מה שמושך אותי.

לכן לך לכוון שהלב לוקח, ועל תיתן לשם הרע באמינות של דיפנדר להפריע לך.
הרי בסופו של דבר, רכב הוא לא חתונה קטולית. תמיד אפשר להחליף (עשיתי את זה כבר חמש פעמים).

גיא
13-07-05, 09:15
תרומתי הצנועה לשירשור הזה...

בזמן האחרון אני חושב יותר ויותר על לקנות היילקס ( או מגנום אבל זה לא קשור לשירשור )
ואני נוסע עם חברים על מנת להבין בדיוק על מה מדובר. כי נסיעה של כמה דקות באוטו שבודקים אם שווה לבדוק היא לא ממש מאפשרת להרגיש את האוטו לעומק.

האוטו מתגלה קקרש קפיצה רציני.

למשל אתמול בלילה, עליתי אם מעלה ציפורי עם ההילקס המיסתורי בעל צמיגי 33" ואמנם זה גם לא גמור וגם לא מייצג כי יש רק אחד אבל הוא לא היה ממש שונה מההילקס 31" שבשישי עליתי איתו את המוחרקה. האוטו לא ממש נוח בהמעטה. מצד שני הוא הרבה יותר חזק ( מנוע טורבו ) והנהג/בעלים שלו נהנה ללחוץ :twisted: ויש תמורה לאגרה שם ! ...

לסיכום, אתמול עלה בי חשש שאמנם אני יכול לחיות וטוב עם היילקס נטול טורבו עם צמיגי 31" אבל אני חושש שטיול אחד לדרום עם המשפחה ופה ישימו לי מקל בגלגלים ......

תתנסה באוטו על מנת לדעת לאן אתה ניכנס. לשכב כל יום מתחת לאוטו זה שיקול לרעת ל"ר אבל לצאת עם בחילה מכל נסיעת כביש קצרה זה לרעת היילקס....

אני מדגיש שאין לי כזה אוטו, אני רק מתנסה ובודק.
( לעומת זאת המגנום יצא בנזקים מהעליה הזאת :evil: )

מוני אורבך
13-07-05, 09:39
גיא – ולרעת הדיסקו (וגם הדיפנדר) אני יכול להגיד שכל נסיעה בשטח קשה (קרי בולדרים) היתה גורמת לי מחלת ים.
בשטח ישר עם בורות הדיסקו היה מגהץ בצורה מדהימה. שטחים שב CJ או הילקס היתה מקפץ ללא סוף בדיסקו (וגם בדיפ נראה לי) לא הרגשתי כלל.
לעומת זאת בשטח קשה הרכב היה מתנדנד ללא סוף. ואחרי כמה זמן זה היה ממש מעצבן.
אבל אני מודה שאני ממש לא דוגמא. נולות לא מענינת אותי.
וגם לא את אישתי (כך וכך היא לא באה).
הילדה כרגע בגיל שבו קפיצות הם חלק מהמשחק, היא נהנת מכל רגע.

גיא – עצתי הצנועה.
אם האישה לא אוהבת טיולי שטח, זה ממש לא משנה במה תסע.
דיסקו עם מושבי עור או CJ עם אפס נוחות. היא בכל מקרה לא תסע איתך.
לעומת זאת אם היא אוהבת טיולים – היא תסע בכל דבר.
לילדים זה לא משנה לכאן או לכאן – הם יסעו בהכול ובכיף (עד גיל מסוים)

וכל זה נכתב מנסיון.

barak4*4
13-07-05, 10:18
ואכן לא היה לי דפנדר TD5. מהסיפורים הוא אכן יותר אמין (לא שזה ממש משנה).
מוני, אם דיפנדר, אז ברור שאני מעדיף את הTD5 , לא רק בגלל האמינות, אלה גם כי הוא חדש יותר (מרכיב שבסופו של דבר גם כן תורם לאמינות).
גיא, אם היילקס, אז כמו שכבר אמרתי, רק עם טורבו ורק מקורי (98 צפונה). יש כאן וויתור על סרן חי, אבל תחזור אחורה בדיון ותראה מה כבר נאמר על זה, לדוגמה:

יש לי שכן, ולו טויוטה היילקס IFS, מתלים משופרים, ועוד כהנה וכהנה.
בכל אופן
לדעתי האישית - בתצורה הנוכחית של הרכב הנ"ל עם מערכת המתלים המשודרגת,
הבחור העמיד רכב עם מנוע חזק יותר ביחס לקודמו בעל זוג הסרנים, שרמת העבירות שלו לא נופלת בהרבה מונים מרמת ההילקס כפול הסרנים.
(כמובן שכבוד כפול הסרנים מונח במקומו. אני האחרון שינסה לשכנע פסיכים שמוכנים לסבול יום יום בשביל רמת עבירות גבוהה- שזה לא שווה את זה. (מוכר לי מקרוב )

כמו שכבר ציינתי, יש לי אי אילו שעות על גבי ההילקס, כך שאני יודע לאן אני נכנס.
הבעיה העיקרית שלי כרגע עם ה110 היא כבר לא סעיף האמינות , אלה העובדה שאין יותר מידי בשוק, אבל יש לי סבלנות.

תודה

landY
13-07-05, 11:14
לשם שינוי אני מסכים עם יוני5:
1. גם אני מעדיף את הדיפנדר על ה-75.
2. המחירים לכלים משומשים יצנחו אם יתחיל ייבוא סדיר. מי שמחפש דוגמא ימצא אותה ב"שנות הבצורת" של המאזדה מיאטה בישראל. המחיר למשומשות ירד ב-30 אחוז.

asafk
16-07-05, 18:50
לנדרוברים הם כלי רכב פחות אמינים מכלי רכב יפאניים מודרניים, כי הם מתוכננים ובנויים ברמה נמוכה יותר. נקודה.

אני לא חושב שלמישהו יש וויכוח איתך על זה. (ויש תת- סעיף- דיסקברי 1 פחות אמין מדיפנדר . למה? בעיקר בגלל שני דברים. לראשון קוראים לוקאס, השני- לא יודעים מהו, אבל כל בעל דיסקברי מרגיש אותו. בכל מקרה, אנחנו לא מדברים על דיסקברי)
אבל... לעומת היתרונות- זה נסבל בהחלט. ואין לי יותר מה לומר.

אסף.

KOOKE
17-07-05, 00:16
זה כבר נאמר אבל חשוב להדגיש את זה :

רכב בכלל ורכב שטח בפרט קונים מהלב...

להבדיל מיוני שמשווה רכבים למכונות כביסה אצל רוב רובם של של רוכשי רכב השטח המניע העיקרי אם לא הבלעדי להעדפת רכב כזה או אחר הוא הקטע הרגשי ....משהו שלא נמדד במונחים רציונאליים ו"הגיוניים"....

יש מי שחלון / רכב פתוח "עושה" לו את זה ויש מי שכל מה שנושא את השם המקודש JEEP עושה לו את זה ויש מי שנשבה בקסמי הממלכה הבריטית...

ברק...שום "תוכנת מחשב" וחישובי מעלות וחסרונות לא תעזור כאן..לך על בחירת הלב..

שלמה

נמרוד
17-07-05, 00:22
שלמה, תקרא טוב!

יוני לא השווה את הלנדרוברים למכונות כביסה, אלא לאחותו הזונה :twisted:

יוני5
17-07-05, 00:49
להבדיל מיוני שמשווה רכבים למכונות כביסה אצל רוב רובם של של רוכשי רכב השטח המניע העיקרי אם לא הבלעדי להעדפת רכב כזה או אחר הוא הקטע הרגשי ....משהו שלא נמדד במונחים רציונאליים ו"הגיוניים"....

שלמה

קוקי ידידי,

התיאוריה לגבי "הקטע הרגשי" לא כל כך מסתדרת עם שני דברים:
1. החיפוש אחרי אמינות
2. חשיבות שמירת הערך

באהבה רק נמרוד מחפש אישה שתהיה שווה ביום המכירה יותר ממה שהוא קנה אותה בתחילה.
איש עסקים דגול הוא כבר לא יהיה... :lol:

ונמרוד, עסקתי באחותו של אסף. אחותי שתחיה, בתולה, שמורה, ק"מ נמוך, לא ראתה שטח.
(מי אמר יד ראשונה מסוחר? ) :lol:
אני יודע שגם אצלך הן לא רואות שטח - אבל זה רק בגלל שאתה קושר להן את העיניים -
בוש והיכלם, קינקי :!:
יוני5

barak4*4
19-07-05, 11:23
הדיון הוכרע.
הוחלט על : LAND ROVER DEFENDER 110.
עכשיו לחיפוש.
תודה לכל היועצים, המגיבים ובעלי הדיעה.
ברק

DORONN
29-07-05, 09:48
אני עברתי מסופה גם משופרת ומתוחזקת יפה לדיסקברי בנזין שנת
95 אני אומר לך זה משתלם גם עביר גם נוח לנסיעה וגם זול
(על הדיסקו שלי מותקנת מערכת גז דבר שהופך את הגיפ לכדאי)
אין מה להשבות את הסופה המתפרקת הזו שכל טיויל אתה חוזר ומתקן משהו,
את הקופצנות המעצבנת הזו של הסופה בכל טיול. לעומת הדיסקו שהרבה יותר מפנק
מהסופה בכל צורה אפשרית (דיסקו עם נעילה לא נופל מסופה)

barak4*4
30-07-05, 16:21
דורון, יש לאנשים תכונה מוזרה שכזו, שאחרי שהם נפטרים ממשהו (במקרה זה רכב) ועוברים למשהו חדש (במקרה זה רכב אחר), הם מייד מתחילים לספר כמה גרוע היה הישן וכמה טוב החדש. כמובן שגם ה"חדש" (כאשר ימכר) יהפוך גם הוא לנבלה סרוחה. :roll: :roll:

אז יכולתי לשבת ולכתוב לך כאן כמה הדיסקו שלך זה *&^%$ של רכב, אבל זה באמת לא הולם את רמת הפורום וזו לא כוונתי.
תגובתי כאן באה להראות שלא הכל תמיד שחור ולבן.
אני גם לא בא "להכנס" בלנד רובר (לפי החתימה אתה אפילו רואה שאני מחפש להיכנס למשפחה), אבל אני כן רוצה להפריח כמה "מיתוסים" שאתה מעלה.
יש לך דיסקו? אתה מרוצה ממנו?
זה העיקר!
כל השאר זה זוטות.
האם "ליכלוך" על הסופה יעשה את הרכב שלך למוצלח יותר? לא נראה לי.

אני לא יודע כמה זמן היית ברשותך סופה, אני לא יודע מה היה מצבה, איך טיפלת בה וכל שאר ההיסטוריה, אבל הרשה לי לספר לך קצת על הסופה שהייתה שלי ( כמו שכבר מובן כבר אין סופה, כך שאני מאוד אובייקטיבי ואין לי כל כוונה ליפות את הדברים):

אין מה להשבות את הסופה המתפרקת הזו שכל טיויל אתה חוזר ומתקן משהו,

מה אני אומר לך, שנתיים עם הסופה וכל דקה עונג. נהניתי מהרכב מאוד בכל נסיעה. הסופה לא התפרקה בכל טיול, בעצם.....הסופה לא התפרקה באף טיול..... בעצם כשאני חושב על זה, במשך שנתיים, למעט טיפולים שוטפים, לא היו לי שום תקלות. טיפולים יזומים, הכנסת שיפורים ובלא טיבעי (מיסב גלגל, צלב וכו'...).
קניתי את הרכב במצב טוב, הבאתי אותו למצב טוב מאוד ושמרתי עליו כך (אה... כן.... בדרך לא הייתי צריך לפרק שום תוכנית חסכון במחירי החלפים :roll: ).

את הקופצנות המעצבנת הזו של הסופה בכל טיול. לעומת הדיסקו שהרבה יותר מפנק
מהסופה בכל צורה אפשרית
נכון, הסופה נוקשה, זה רכב עבודה וגם בזה אפשר לטפל בתקציב לא גבוה. הדיבידנדים לזה הם יכולת העמסה לא מבוטלת וחוסן.

דיסקברי בנזין שנת 95 אני אומר לך זה משתלם גם עביר גם נוח לנסיעה וגם זול
זול?!, דיסקו בנזין זול?!
אה.... כן... שכחתי :
לא, זה לא הופך אותו לכדאי, זה הופך אותו ללא חוקי בעליל, ללא שום יכולת לעבור טסט או ביקורת של בוחן תנועה (וגם לא מכוסה בביטוח :roll: ).

(דיסקו עם נעילה לא נופל מסופה)

אני חושב שכן, בסופה יש פחות דברים שישברו (מה לעשות אנחנו לא רוטשילדים וגם עלות התיקון היא גורם שנכנס לשיקול העבירות - האם בכלל כדאי לי לנסות לעבור שם....)
והגורם האחרון עלות החלפים של הסופה (מהנמוכים ביותר בקרב רכבי השטח).
בתמורה לכסף, אין הרבה רכבים בליגה של הסופה. התכונה השלילית ביותר היא השתיינות (על כיף צריך לשלם, מה לעשות).
סופה - יופי של רכב, אני ממליץ.
דיסקו - גם כן יופי של רכב (לא היה לי אז לא אוכל להמליץ).

הכי חשוב! כמו שאמרתי בהתחלה, תגובה זו לא באה לפגוע / לקטול / או להעליב אף אחד היא באה להעמיד דברים על דיוקם.
העיקר שכל אחד יהנה מהרכב שלו, יהיה מרוצה מהרכב שלו ויצא לשטח.
ברק.

ארז
30-07-05, 16:30
ברק בחדרה בחוב הראשי(שאין לי מושג מה שמו) יש דיפנדר למכירה במגרש מכוניות....
לא יודע מה מצבו/שנת יצור וכו' ,עברתי שם בשבת וראיתי.

AvigdorAharon
31-07-05, 07:22
ציטוט:

לא, זה לא הופך אותו לכדאי, זה הופך אותו ללא חוקי בעליל, ללא שום יכולת לעבור טסט או ביקורת של בוחן תנועה (וגם לא מכוסה בביטוח ).

ברק,
לדעתי, לרכבים משנת ייצור 95 ניתן לקבל רישוי.
אין לי אסמכתא לעניין, אך שמעתי זאת מאנשים בענף הגז.

אביגדור

-->