PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה לגי'פאי שסוף סוף חוזר שוב לשטח,מה לקנות ב30 -35 אלף?

rami80
18-03-14, 22:30
שלום חברים

סוף סוף הצלחתי לחסוך כמה גרושים ולשכנע את אישתי שהרכב השני הוא יהיה ג'יפ ורק בשבילי :)
אומנם הסכום לא גבוה,אבל רק רוצה להריח שוב את הבוץ ולטפס איזה מעלה בשביל להרגיש בעננים!!
צריך את עזרתכם בבחירת גי'פ,גיפ' אמיתי!
אז ככה, הג'יפ ישמש אותי כרכב יומיומי לנסיעה לעבודה וחזרה סה"כ כ60 ק"מ ביום ,אז הרכב חייב להיות חסכוני ולא שתיין,
שאוכל לטייל איתו בסופי שבוע בטיולים בינוני - קשה , טכני בלבד ,לא אוהב דיונות.
לא חייב להיות משפחתי אך עדיף. הלב תמיד רצה גרנד שירוקי ZJ אבל הצריכת דלק שלו בעיתיית בשבילי , אני נוסע הרבה.

חשבתי על מספר אפשרויות : פאגרו דיזל 97-200 קצר ידני ,אשמח אם תרחיבו על דגמי המנועים ואיזה הכי מומלץ (2500,2800,3000)
בחיים לא היה לי דיזל,אבל אני אוהב את הפאגרו ואת הנעילה האחורית שלו.

אפוציה שניה - גרנד ויטרה שנים 2000- 2003 , לא בדיוק ג'יפ אמיתי אבל יש לו יכולות וחסכוני יותר.

אפוציה אחרונה - הסוזוקי ג'מיני הרבה יכולות קצת דלק ,אבל גם קטן מאוד.

היה לי בעבר ניסן טרנו 95 מנוע 2400 נהנתי איתו מאוד ומאמינות שלו ,אבל המנוע שלו היה לי חלש מדי ורופס מדי.

בקיצור אני מבולבל וצריך את עזרכתם.

תודה רמי

Redoren
19-03-14, 10:02
שלום חברים

סוף סוף הצלחתי לחסוך כמה גרושים ולשכנע את אישתי שהרכב השני הוא יהיה ג'יפ ורק בשבילי :)
אומנם הסכום לא גבוה,אבל רק רוצה להריח שוב את הבוץ ולטפס איזה מעלה בשביל להרגיש בעננים!!
צריך את עזרתכם בבחירת גי'פ,גיפ' אמיתי!
אז ככה, הג'יפ ישמש אותי כרכב יומיומי לנסיעה לעבודה וחזרה סה"כ כ60 ק"מ ביום ,אז הרכב חייב להיות חסכוני ולא שתיין,
שאוכל לטייל איתו בסופי שבוע בטיולים בינוני - קשה , טכני בלבד ,לא אוהב דיונות.
לא חייב להיות משפחתי אך עדיף. הלב תמיד רצה גרנד שירוקי ZJ אבל הצריכת דלק שלו בעיתיית בשבילי , אני נוסע הרבה.

חשבתי על מספר אפשרויות : פאגרו דיזל 97-200 קצר ידני ,אשמח אם תרחיבו על דגמי המנועים ואיזה הכי מומלץ (2500,2800,3000)
בחיים לא היה לי דיזל,אבל אני אוהב את הפאגרו ואת הנעילה האחורית שלו.

אפוציה שניה - גרנד ויטרה שנים 2000- 2003 , לא בדיוק ג'יפ אמיתי אבל יש לו יכולות וחסכוני יותר.

אפוציה אחרונה - הסוזוקי ג'מיני הרבה יכולות קצת דלק ,אבל גם קטן מאוד.

היה לי בעבר ניסן טרנו 95 מנוע 2400 נהנתי איתו מאוד ומאמינות שלו ,אבל המנוע שלו היה לי חלש מדי ורופס מדי.

בקיצור אני מבולבל וצריך את עזרכתם.

תודה רמי

הפוך גוטה, הפוך.
אם הרכב ישמש כפרייבט רוב הזמן:
ג'ימיני - נכון, קטן וממש לא משפחתי, אבל עושה 1 ל10. (אני נוסע כל יום לעבודה 90 ק"מ), מבחינת יכולות שטח, אין מה להוסיף - מדהים.
ויטרה - כבר מתקרב למשפחתי, יכולות שטח לא רעות בכלל. אם תיפול על גרסת ה-2000 אז הרווחת, קצת יותר שתיין בדלק.
קינג - טובים וחכמים ממני יגיבו בעניין. כמובן שהוא הכי משפחתי, אבל הדלק וגרוע מכך -התיקונים והחלפים יקרים..

קח בחשבון שהתקציב נמוך יחסית (מנסיון) ותצטרך לחפש הרבה כדי למצוא אחד שמור..

בהצלחה.

raanan
19-03-14, 10:39
פאג'רו Q קצר ידני (עד 2000 ) דיזל 2500 ,
ישרוד היטב בשטח בינוני -קשה , לא שיא המהירות בכביש , מצד שני מנוע פשוט ויחסית זול לאחזקה.
דיזל 2800 יותר חזק אבל גם יעלה יותר באחזקה אם יהיו תקלות.
מנוע 3000 זה בנזין ו 99.9% יש רק אוטומט , אמין מאוד אבל צריכת דלק של 1:6 לערך .

אני הייתי פחות מליץ על הסוזוקים בגלל הדרישה לשטח טכני בינוני-קשה .
תצטרך להשקיע המון כסף בשיפורים שבסוף לא יהפכו אותו לשווה ערך לפאג'רו ,
יתרה מכך, עלות הסוזוקי + השיפורים יהיה במחיר פאג'רו או יותר.

בהצלחה
רענן

rami80
19-03-14, 22:31
תודה על התגובות חברים

הכוונה שלי הייתה לפאגרו Q קצר שנים 97-2000 ידני מנוע 2500 -2800 ,דרך אגב כמה הוא ישתה לליטר 1-8 משהו כזה,נכון?

יש ההבדלים מלבד המנועים ,נעילות,סרנים או משהו כזה?

ה2800 קצת קשה להשיג וגם קצת יקר לעומת ה2500,האם באמת יש הבדלים משמעותיים בין השניים?

ואם באמת הראש ילך לכיוון הכיס ויחליט על סוזוקי ג'מיני - הבנתי שיש הבדלים בין המנועים. משנת 2005 ישנו מנוע עם VVT

מה זה אומר לעומת המנועים משנים קודמות?

המון שאלות אני יודע, אבל רוצה לעשות את הבחירה הנכונה בעזרתכם

תודה מראש

eladpr
20-03-14, 23:04
אני שמח לראות את הפורום הזה כי גם אני בדיוק מחפש ג'ימיני.
אך השאלה אם הוא באמת מתאים לי..
אני רוצה את הג'יפ לתקופת הלימודים הנסיעה העיקרית שלי תהיה בכביש ואם יתפנה לי זמן בשבתות אגיע לשטח- לא למקומות מסובכים מידי..
אוכל לוותר על נוחות בכביש לטובת השטח.
אך האם הדהיטסו טריוס תוכל לספק לי הנאה בשטח ונסיעה נוחה בכביש?
המחירים של הטריוסים הרבה יותר נמוכים ולמצוא גימיני ידני במצב טוב במחיר סביר גובל בבלתי אפשר.
אשמח לעזרתכם!!

תודה, אלעד

-->