PDA

צפייה בגרסה מלאה : קנינו סופה! יש מלא מה לעשות, ועוד יותר- שאלות...

asafpeleg
21-03-14, 17:54
טוב,
בסוף החלטנו וקנינו סופה. ארוכה, סגורה (כפי שמכונה כאן לעתים- בכפייה...).
לקח קצת זמן ומצאנו אחת 96, אזרחית מבטן ומלידה, "בודי גבוה", במצבה הכמעט מקורי, לטוב ולרע.
סידור הכיסאות- לטעמי מעולה,אך צריך להתרגל ליציאה מכיוון אחד. נשאר אחלה של תא מטען.
הנסיעה על הכביש מפתיעה לטובה- האוטו נוסע בכיף, לא מקרקש ולא משמיע קולות, מלבד רעשי רוח שנכנסת...:D
קודם כל היא תקבל טיפול, כולל שמנים בדיפ', גיר, טרנספר.
חגורות בטיחות- תיקון חגורה קיימת במושב האחורי (תפוסה) והשלמת חגורת מותניים לושב אחורי אמצעי.
אח"כ: חלונות חשמליים (מה זה הדבר הזה?? זו סופה!), ומנגנוני מעילה מרכזית יצאו. (ייתכן וזה יצא כך במקור- כגרסה "מפוארת"?
שעון דלק: תקוע על מלא- יסודר.
כל מיני דיבוריות וטלפונים צריכים לצאת. כיסא הנהג: צריך לקחת אותו קצת אחורה. ארוכה ארוכה, אבל צפופה.
בתוכנית: גגון, כלוב (אולי חיצוני), קיט קפיצים ובולמים מלא- סביב אוגוסט.
השלמה לג'נטים מקוריים, איטום דלתות, מנשא לגלגל רזרבי ועוד.
אעדכן ואשאל,
אסף

יוש
21-03-14, 18:18
יפה יפה.
פוטנציאל אדיר להשקעה כרכב טיולים רב תכליתי.
תתחדשו ותהנו.

IlanG
21-03-14, 18:30
מזל טוב נראה פצצה !!

omri_t
21-03-14, 19:35
תתחדשו!

סופה זה כיף! באמת כיף!!

יריב קלר ברוך
21-03-14, 19:55
תתחדש ותהנה נראה בסיס מצויין למפלצת

נימי
21-03-14, 20:29
תתחדש!

asafpeleg
21-03-14, 22:04
תתחדשו!

סופה זה כיף! באמת כיף!!
מה זה כיף? אושר אמיתי!
בדרך דרומה מהצפון, אפילו שמעתי רדיו! תענוג!

דרור ברלי
21-03-14, 22:21
תתחדש! יפה מאוד ואחלה פוטנציאל. עוד מעט לא תבין איך בזבזת זמן עם סיקס...:rolleyes:
צמיגי 31 טובים, קפיצים טובים עם 3-4 אינץ' הגבהה ונעילה אחורית ואתה כבר עם רכב טיולים משובח. נעילה קדמית מביאה אותך כבר ליכולת לשוטט חופשי כמעט בכל מקום.
לגבי ג'נטים: תעיף את הג'נטים המקוריים. צמיג קדמי 31 עליהם כבר מתגרד בקפיצים ובאמת חבל להשמיד צמיג תוך חודש-חודשיים.... הג'נט הנכון הוא 7 או 8 אינץ' עם מעט אופסט.

asafpeleg
21-03-14, 22:35
תתחדש! יפה מאוד ואחלה פוטנציאל. עוד מעט לא תבין איך בזבזת זמן עם סיקס...:rolleyes:
צמיגי 31 טובים, קפיצים טובים עם 3-4 אינץ' הגבהה ונעילה אחורית ואתה כבר עם רכב טיולים משובח. נעילה קדמית מביאה אותך כבר ליכולת לשוטט חופשי כמעט בכל מקום.
לגבי ג'נטים: תעיף את הג'נטים המקוריים. צמיג קדמי 31 עליהם כבר מתגרד בקפיצים ובאמת חבל להשמיד צמיג תוך חודש-חודשיים.... הג'נט הנכון הוא 7 או 8 אינץ' עם מעט אופסט.

על הכביש אין מה להשוות לסיקס, התחרות לא הוגנת. אבל כמו שהגלגלים יורדים לשביל, הסיקס לא שם עליה... אולי אם קפיצים טובים וצמיגים אחרים הסופה תתגמש קצת. עכשיו היא מרגישה כמו מלגזה בדרך משובשת. הצמיגים המותקנים כמו ברישיון: 235/75/15. 31 זו מידה מאושרת? יש טעם לפנות לתע"ר?

דרור ברלי
21-03-14, 22:56
הקפיצים המקוריים לא ראויים לשימוש גם כשהם חדשים. הם טובים רק למיחזור מתכות.

יש המון אפשרויות בתחום הזה. מומלץ להתייעץ ולבדוק סטים שונים.
לאוטו שלך אני ממליץ בלי לחשוב פעמיים על רוביקון אקספרס. הבעיה - קצת יקר. תבדוק אצל מתלם, הוא משווק ומתקין אותם.
יש עוד סטים, את חלקם אני לא מכיר ככה שאין לי דעה עליהם.

אחרי החלפת הקפיצים הסיקס יישאר זכרון רחוק ולא תתגעגע אליו.

31/10.5 היתה מידה אופציונלית מתע"ר. לא צריך שום אישור מיוחד והם לא דורשים שום שינוי או שיפור אחר למעט ג'נטים מתאימים.

נעילה אחורית זה המינימום לדעתי בג'יפ טיולים, קדמית גם מומלץ. לא רק בגלל העבירות אלא כי זה שומר על האוטו, חוסך לך שבירות ומאפשר לך לנסוע רגוע גם בשטח אקסטרים.
אישית, למרות שאצלי יש מקדימה נעילה נשלטת-אוויר בולסטר והיא מצויינת, אני ממליץ רק על נעילות אוטומטיות אולד סקול: דטרויט לוקר מאחור, לוקרייט/נו סליפ מקדימה. אמינות וטובות. אבל זה כבר עניין של העדפה ותקציב.

זאבי
27-03-14, 19:55
מזל טוב.
סופה "תאומה" לסופה שלי.
הכל נראה מקורי להוציא משענות הגב של הכסאות שקוצרו לטובת שדה הראיה לאחור. בנוסף, יש בלגן עם אחידות הג'אנטים.
קח כל מילה של דרור בסלע. הכל נכון כולל סדר מקצה השיפורים שציין.
מה שדרור לא ציין הוא טיפול מונע בחלודה במרזבים ובגג.
ממליץ על ניקוי חלודה רופפת במברשת פלדה וצביעה בצבע מיועד לצביעה על חלודה (המרטון וכד') ומספיק בעבודה עצמית.
אל תתפתה ללכת לפחח ולעשות "שפכטל" שיגמור את הגג.
אני מחזק גם את הצעת דרור לגבי נעילות אוטומטיות אחורית וקדמית.
עוד פרט חשוב, לצרכי עבירות ו- Rock Crawling התקן מצערת גאז ידנית והוסף קפיץ למצערת הקיימת בגלל דוושת גאז עצבנית בסופה.

בהצלחה.

asafpeleg
27-03-14, 21:08
בסופ"ש הקרוב היא תעבור טיפול: שמן ומסנן שמן מקורי כמובן, פלאגים, ריקון ושטיפת רדיאטור ומיכל עיבוי ומילוי נוזל קירור טוב, פתיחת שני הדיפ', ניקיון ומילוי שמן טרי, בדיקת שמן ת. העברה וגיר, פירוק הדשבורד לשם שליפת חוטים של החלונות החשמליים וזריקתם לפח. הדפסתי את ספר הרכב ואת הדפים שקשורים להזרקה ומע' הדלק. השלב הבא יהיה ניקוי המזרקים. בקשר למרזבים וקוסמטיקה: כרגע אעשה צעד לשימור בלבד עד שאחליט מה יהיה הטיפול ומתי. שלחתי היום מייל לאחד המהנדסים בתע"ר לשם אישור צמיגים 31, מקווה שהוא אכן יכתוב ואשנה מידה. קפיצים ובולמים: מתכנן סביב ספטמבר, חבר חוזר מרילוקיישן עם מכולה. אולי יהיה בתוכה R.E אם אמצא סט מתאים במידה ובתקציב. חיפוש בפורום "חלונות הזזה" הביא אותי לכתבה מבעסת על סופה שנגנבה... בעל מקרה, זה מעניין אותנו מאוד, איוורור החלק האחורי. מצאתי השבוע, איכשהו היה לי קצת זמן להתעסק עם זה(...) גומיה מקורית לדלת האחורית ומנשא לגלגל החילוף, אז נראה לי שיש לי מספיק משימות לבינתיים.

Bernard
27-03-14, 22:04
חבל על הכסף, בכל הנוגע לגומי מקורי לדלת - הוא לא שווה כלום.

במרזבים הכי החשוב לפתוח את חורי הניקוז ב-4 פינות. עם השנים (צבע, תיקונים וכו') החורים נסתמים ו... חראם..

לדעתי גם ההשקעה בדטרויט מאחור, מיותרת - נכון שהוא חזק אבל גם יקר. אני נסעתי שנתיים וחצי עם NO-SLIP מאחור (כל טיול ועבירות, הרכב עמוס לחלוטין) בלי שום בעייה. עשה יופי של עבודה ובכלל (בכלל) לא מרגישים/שומעים שהוא שם.
אם יש כסף, דטרויט זה אחלה אבל..

לא מבין למה לפרק חשמל, אם החלונות עובדים. זה לא שאתה משקיע להתקין. עובד - אל תיגע... אלא אם ה"קיק" שלך הוא להתכופף ולסובב...:)

נראה מצויין - בהצלחה..

דרור ברלי
27-03-14, 23:21
בסופה, כל דבר שעובד - לא לנגוע בו!!!
חלודה במרזבים - אין מה "לשמר". צריך לטפל לעומק ומיד, כי זה סרטן שזולל את האוטו במהירות שפשוט לא תאמין. קצת חלודה במרזב יכולה להפוך תוך שנה-שנתיים לחור בגודל של אגרוף.

קפיצי רוביקון אקספרס שמביאים לך מאמריקה לא יתאימו. כלומר תצליח להתקין אותם, והם לא ישרדו.
וזה כי באמריקה לא מכירים סופה. שם יש קפיצים לרנגלר YJ שהוא ג'יפ הרבה-הרבה יותר קל מסופה ארוכה סגורה. הם פשוט ישקעו לך.
קפיצי רוביקון אקספרס שמיועדים ספציפית לסופה והמיפרט שלהם פותח בישראל על סופה (הירוקה שלי ז"ל) יש רק אצל מתלם. הוא נציג/יבואן של רוביקון אקספרס בישראל.

NO SLIP זו אחלה נעילה, אבל דטרויט לוקר זו הנעילה הטובה ביותר לטעמי. נכון שהיא יקרה יותר, אבל הבלאי אפסי ולא נדרשת שום תחזוקה. גם אחרי הרבה שנים. אם מביאים לך דברים במכולה, הייתי מכניס לשם דטרויט אחד (לדנה 60 האחורי) ונו סליפ אחת... (לדנה 30 הקדמי)

cj 64
27-03-14, 23:32
לגבי הקפיצים,
לא כדאי להזמין של סקרמבלר?זה לא יהיה יותר מאסיבי?
גל

Bernard
27-03-14, 23:46
המתלם נהדרים ואני אומר את זה ללא טיפה של ציניות.
הםניסו להתאים לסופה שלי קפיצים ועבדו קשה וייצרו (ממש כך - מולי עיני. מפסי פלדה ישרים שכמעט הותכו ונחתכו ועוגלו ועורגלו ושוחררו) 3 סטים וחייבו אותי רק על אחד.
אבא של איתי היה טיפוס או כמו שאבא שלי היה אומר "טי-פוס" ואיתי נשמה טובה.
הם אפילו הודו לי על הסבלנות ואמרו שמהנסיונות עלי ירוויחו כולם - אבל אחרי 3 סטים (אורכים ומפרט שונים), איבדתי את הסבלנות ונפרדנו כידידים.. באמת.
דרור התחיל את הסיפור שלו מיד אחרי.. ובהצלחה.

ולמה אני מספר את כל זה...
משום שמספר חודשים אחרי זה, מישהו המליץ לי על חמילבסקי בחולון.
הוא אמנם לא ייצר כלום אבל מדד את המשקל והאורך הרצוי/דרוש (התעקשתי שהקפיצים יהיו "מוכנים לקבל" ריבולברים) ורקח לי סט מוצלח מאוד, מכל הפלטות שהיו לו שם.
התוצאה היתה סופה רכה ונוחה מאוד.. מאוד.
לזה הוספתי סט בולמים של ראנצ'ו (נמרוד לא אהב את זה יותר מידי, בלשון המעטה) עם שליטה מרחוק (לחץ אויר) על הקשיות (בערך אבל זה לא המקום להסביר) שהפך את הסופה מרכה לקשה וכל מה שבאמצע, בלחיצת כפתור הכל לפי הדרישה ולפי תוואי השטח והעומס והמשקל.

מה אני אומר?
לעשות קפיצים בהזמנה (היוםן, אחרי הניסויים של דרור והתוצאה, הייתי בהחלט הולך למתלם), בלי ניסויים של קפיצים מחו"ל (אני עוד זוכר המדריך שנמרוד (נדמה לי) כתב ואיך שהקפיצים והתושבות היו צריכים לעבור התאמה...) ולהתקין בולמים מתכווננים.
הבולמים, ד"א, למרות הסיפורים והתלונות שעלו גם פה, החזיקו אצלי שנתיים וחצי בלי אף בעייה וגם כשהתחממו מאוד, זה לא הגיע לרפיסות מוחלטת - במקרים הגרועים ביותר, כיוונתי אותם ל"קשה" ביותר לכמה קילומטרים... שינוחו קצת..

- - - Updated - - -

הנה. העלתי באוב. מזל שיש פה באתר.
בשלב הזה, לפני הכלוב והשיפוץ "נגד מים", אלה הקפיצים של חמילבסקי ובולמים של ראנצ'ו "12, מתכווננים מהרכב (את התושבות גידי ריתך... היסטוריה) .. רכב משפחתי.

85596

85597

85598

yossi tzafrir
28-03-14, 00:03
תתחדש
יש לי כזה משנת 94, רכב טיולים קשוח, קל מאוד להתאהב ביכולות השטח שלו (ולשנוא את הדרך לשטח).
לא חייבים לבצע את כל השיפורים המוצעים, תלוי בסוג הטיולים אותם אתה מתכנן לבצע.
תהנה

דרור ברלי
28-03-14, 00:06
אבל זה עם ריבולברים... מוצר מת מהעבר המאוד רחוק.
אפילו באמריקה זה לא היה חוקי לכביש.
שאף אחד לא יחשוב להעיז לנסוע עם זה בכביש ציבורי...

tzagi
28-03-14, 05:19
לגבי הקפיצים,
לא כדאי להזמין של סקרמבלר?זה לא יהיה יותר מאסיבי?
גל

לא, כי אין כול קשר בין סקרמבלר לסופה
סקרמבלר זה CJ7 ארוך אבל אין הבדל ביכולת המשא(רבע טון) כלומר הקפיצים זהים.
אורגינלית היה אופציה (בארה'ב) ל3 קפיצים שונים, היו קפיצים ל4 צילינדר שהיו יותר רכים, קפיצים סטנדרטיים לרכבים עם ה6 ציל והיה קפיצים HD שבאו במקור עם אופציית מפנה שלג. כול הקפיצים האלה לא באו עם מספר העלים שהגיעו בסופה סטנדרטית, ואגב, בCJ הקפיצים הקדמיים יותר צרים מהאחוריים, כלומר לסופה אתה רוצה 4 קפיצים אחוריים(של CJ)

cj 64
28-03-14, 09:49
אז בכל אמריקה אין קפיצים?
כל המפלצות שלהם נוסעות על "פארש"
רק בישראל יש??.?לא נשמע הגיוני!,אני מאמין שיש להם סטים שונים לגיפים ולא רק לעדינים
גל

asafk
28-03-14, 09:58
יופי של ג'יפ מצאת. הבודי הוא מהסדרה של המצריים (בית גלגל שונה זה ההבדל הפרקטי העיקרי) שהם פחות מחלידים..

סט רוביקון יעשה את העבודה.. אפילו שהסט שפותח במיוחד לסופה לא הגיע לייצור סדרתי. מה שיש שמבוסס על שילוב קפיצי cj וyj עם בולמים מותאמים עובד ממש טוב.
אל תתפתה לכל מיני בולמי יוקרה. שים או את המונוטיובים שבאים עם הרוביקון או קוני וסע לשלום.

לגבי נעילות וכיוון שמדובר בג'יפ לטיולים ולא לעבירות אני מציע לך לנהוג בשטח בסופה עם קדמית אוטומטית. לדעתי האישית זה בלתי נסבל.
סופה על 31 מתלים טובים ונעילה אחורית אוטומטית תספק אותך מעל ומעבר.

תתחדש..

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

tzagi
28-03-14, 10:34
גל, אתה מחפש עם מי לריב?
יש קפיצים בשפע, והנושא נטחן בעבר דק עד דק מאד
אבל סופה זה לא YJ ואפילו אלה שהזמינו 4 קפיצים רוביקון אקספרס HD(אחוריים CJ) התלונו על עלים שבורים.
אז על מה בדיוק הויכוח?

דרור ברלי
28-03-14, 12:24
לגבי נעילות וכיוון שמדובר בג'יפ לטיולים ולא לעבירות אני מציע לך לנהוג בשטח בסופה עם קדמית אוטומטית. לדעתי האישית זה בלתי נסבל.

מנסיוני האישי (יותר מ-10 שנים) מתרגלים מהר ולא רק שלא מפריע, זה פשוט כיף.

Bernard
28-03-14, 15:23
אבל זה עם ריבולברים... מוצר מת מהעבר המאוד רחוק.
אפילו באמריקה זה לא היה חוקי לכביש.
שאף אחד לא יחשוב להעיז לנסוע עם זה בכביש ציבורי...
ראיתי את זה כבר אתמול אבל, כמו שאבא אמר, לפני שאני עונה לספור עד 10... נרדמתי בסביבות 6-7...

אני אגלה בגרות ולא אגרר לויכוח סרק, שהרי הוכח בעבר שאי אפשר לבלבל אתכם עם העובדות/מציאות...
אבל..

לא הזכרתי בכלל המלצה על ריבולברים ואני גם לא ממליץ, בכל הנוגע לשירשור הנוכחי.
ככל שזה נוגע לשיפורי מתלים, "חוקי לכביש" לא אומר כלום, כמו שאם יש סימון "חוקי לכביש" לא נותן ביטחון שזה אכן כך (ראה הגבהות של "10 ומעלה..)
אכן בכביש (רק בסיבובים חדים) זה כ"כ נחמד אבל לא חייבים לשים ריבולברים - הנה, אתה מסתדר יפה מאוד בלי (אפילו שעם 2 נעילות, אתה אפילו לא צריך מתלים אבל זה בשוליים...:)
יש אפשרות לייצר/להתקין "נועל" לריבולבר, שלא יאפשר "פתיחה" בנסיעת כביש (אז הוא מתפקד כמו שאקל רגיל, במידה רגילה) ולפתוח בשטח - משהו כמו ניתוק מהיר למוט מייצב.

ושוב, אני לא ממליץ לבחור לשים ריבולברים כך שכל זה בכלל לא רלוונטי.

גם לא המלצתי לקנות בולמים יקרים - הראנצ'ו האלה לא ברף הגבוה של המחירים.. בכלל לא. שים בהתחלה מה שיש ורק תדע שיש אופציה שנותנת יותר שליטה על יותר נוחות, במחיר של בולמים בארץ ושיש (לי) נסיון מצויין עם כאלה... בקפיצי עלים!!! לא הייתי ממליץ על סוג כזה (לא מונוטיוב) לקפיצי סליל - וגם נושא זה נדון/נטחן בעבר...

מה שאני כן ממליץ הוא לא לעשות נסויים עם סקרמבלר ו-CJ אחורי ו-HD ל-YJ וכו'.
אני ממליץ לעשות סיבוב על הסופה שלך (מנדב/מסכים) ולראות אם מתאים (לקחת בחשבון שאצלו יהיה יותר רך/נוח..) ולהתקין את הסט שלך.

cj 64
28-03-14, 16:59
גל, אתה מחפש עם מי לריב?
יש קפיצים בשפע, והנושא נטחן בעבר דק עד דק מאד
אבל סופה זה לא YJ ואפילו אלה שהזמינו 4 קפיצים רוביקון אקספרס HD(אחוריים CJ) התלונו על עלים שבורים.
אז על מה בדיוק הויכוח?
הלכת רחוק "לריב"עם מי עם המחשב?
אני באמת חושב להזמין קיט ,לאחר שנשברו לחבר 2 מאיות אחורים לא מזמן!
אם יש לך קישור אשמח,
גל

tzagi
28-03-14, 20:20
אם יש לך קישור אשמח,
גל

קישור למה?

yoav21
28-03-14, 22:58
מנסיוני האישי (יותר מ-10 שנים) מתרגלים מהר ולא רק שלא מפריע, זה פשוט כיף.

+1
אין מה לחשוש מנעילות אוטומטיות זה אחרי נסיון של 6 שנים על סופה נעולה קדימה אחורה.
פשוט תענוג.

תתחדש נראה אחלה רכב

יואב

asafpeleg
28-03-14, 23:23
יופי של ג'יפ מצאת. הבודי הוא מהסדרה של המצריים (בית גלגל שונה זה ההבדל הפרקטי העיקרי) שהם פחות מחלידים..

סט רוביקון יעשה את העבודה.. אפילו שהסט שפותח במיוחד לסופה לא הגיע לייצור סדרתי. מה שיש שמבוסס על שילוב קפיצי cj וyj עם בולמים מותאמים עובד ממש טוב.
אל תתפתה לכל מיני בולמי יוקרה. שים או את המונוטיובים שבאים עם הרוביקון או קוני וסע לשלום.

סופה על 31 מתלים טובים ונעילה אחורית אוטומטית תספק אותך מעל ומעבר.

תתחדש..

אסף.

תודה,
אכן הבודי נראה מצויין מלמטה, ללא חלודה.
הרכב ישמש לטיולים משפחתיים.
מסגים לגבי הקפיצים והבולמים, אח"כ נעילה אחורית. נראה לי שזה יספיק בינתיים.
היום החלפתי את הגומייה של הדלת האחורית. את הגומייה שהורדתי הדבקתי למשקוף, כך יש שתי גומיות שנלחצות ואוטמות. אחרת, גם החדשה לא אטמה.
אם כבר הדלת היתה פתוחה, הצלחתי לסדר את המנעול... עכשיו יש דלת אחת ננעלת, לאחר שהסרתי את מנגנוני חלונות החשמל והנעילה המרכזית (שלא עבדו, ברנרד...).
אח"כ, היות וכבר פתחתי מקודם את הדלת, התקנתי מנשא לגלגל חילוף:
85638

עכשיו יש מקום בבגאז':

85639

גיליתי שמנוע המגב האחורי לא מחובר. למעשה, לא מגיעים לשם חוטים, אלא + לאור בלם עליון בלבד.
אם כבר חוטים, אז פירקתי את הדש בורד כדי להוציא את 2 הדיבוריות שהיו מותקנות ואת כל החיווט של החלונות החשמליים:
85640
בגלל שהשעונים היו בחוץ, בדקתי למה שעון הדלק מראה לי מלא כל הזמן, גם שהסוייצ' סגור. חשבתי שהוא תקוע מכנית, אז הזזתי לו את המחט לצד ה"ריק". כשפתחתי שוב סוויצ' הוא שוב עלה וסירב לרדת. אבדוק את המצוף מחר.
יש עוד מלא דברים לעשות, וגם צריך לנסוע לפעמים. ה 4 ליטר הזה, עם האגזוז מתחת האוזן עושה קולות מה זה נעימים...:)

Bernard
29-03-14, 00:43
רק לשם הנוחות, הגבתי בתוך המודעה שלך... גם הורדתי את התמונות, חיסכון..
כל מה שאני אומר לך, מנסיון ומחקר מעמיק - העלתי בזמנו (2002) שירשור מפורט פה וגם באתר הצהוב.
אסף ביקש/פקד/העלה רעיון שהאפוך את זה לכתבה/מאמר מסודר אך, לדעתי, בלי תמונות קשה יהיה להבין. במיוחד את כל המלל על החלק הקדמי הדולף...
אז, בכל מקרה:

תודה,
אכן הבודי נראה מצויין מלמטה, ללא חלודה.
הרכב ישמש לטיולים משפחתיים.
מסגים לגבי הקפיצים והבולמים, אח"כ נעילה אחורית. נראה לי שזה יספיק בינתיים.
היום החלפתי את הגומייה של הדלת האחורית. את הגומייה שהורדתי הדבקתי למשקוף, כך יש שתי גומיות שנלחצות ואוטמות. אחרת, גם החדשה לא אטמה - אמרתי לך...:rolleyes:.
וברצינות..
יכולה להווצר לך בעיה בעתיד (הקרוב מאוד).. הגומי לא אוטם, בין היתר, משום שבסגירה הדלת לא יושבת במקביל למשקוף ויש נקודות לחץ שונות בהיקף. יוצא, שעם הזמן, הגומי "מתאים" עצמו לעיוות בהיקף ונוצרות נקודות שלא אוטמות (לפני ואחרי נקודות הלחץ..) ומשם הדליפות של המים והאבק.
עכשיו, מה שאתה עשית, זה לקחת את הגומי המעוות והדבקת אותו לדלת, על מנת שילחץ (יותר) על הגומי החדש ויסגור את אותן נקודות "כשל". מה שלמעשה יקרה, שהגומי הישן והמעוות יצור נקודות עיוות על הגומי החדש אבל הרבה יותר מהר מאשר באופן "טבעי".

דבר נוסף, שתורם משמעותית לחוסר האטימה - הבריח של הדלת האחורית.
הבריח לא נועל את הדלת במקומה ומאפשר לה "לרקד"(בשני מיימדים. גם פנימה והחוצה) במקומה, במיוחד כשלדלת נוסף משקל הגלגל. הריקוד הזה מרחיב ומגדיל את אותן נקודות הכשל/לחץ של הגומי ו... חוזר חלילה.
דבר נוסף שקורה עם הזמן (בגלל משקל הדלת+מתקן+גלגל והגובהה, כשהכל מוחזק בנקודה קטנה אחת במרכז=המנעול) הוא עיוות הדלת למעיין קשת - החלק העליון והתחתון "מתרחקים" מהמשקוף, בשעה שהמרכז מרקד ON-OFF במנעול.
ועוד, עם הזמן, בגלל כל מה שצויין למעלה, כל החיבור של הפין שמותקן על המשקוף (זה שהמנעול "מתלבש" עליו) מתרופף..
ותוסיף לכך שהחלק העליון (הסגירה) והתחתון רוטטים בתדר שונה, במיוחד כהברגים המחברים כבר לא צעירים..

הפיתרון שאני מצאתי "לעסק"הזה, הוא נעילת הדלת בנקודת השליש העליון והשליש התחתון, ע"י מנעולים רגילים, כמו שיש מקור, במרכז הדלת ולחבר הכל לכלוב שבניתי בתוך הסופה..

כפיתרון זמני/מיידי, הייתי מסיר את הגומי הישן, שהדבקת "מול" החדש ובמקומו מדביק גומי ספוגי רך הרבה יותר (עבה) שיאטום (זמנית) אבל לא ילחץ מידי על הגומי החדש ויהרוס אותו מוקדם..
יש גומי/ספוג כזה ממש בזול - אפור עם דבק בצד אחד ברוחבים שונים. עולה כמה גרושים למטר..
כבר הזכרתי שהכל מנסיון??:(
אם כבר הדלת היתה פתוחה, הצלחתי לסדר את המנעול... עכשיו יש דלת אחת ננעלת, לאחר שהסרתי את מנגנוני חלונות החשמל והנעילה המרכזית (שלא עבדו, ברנרד...) מה שלא עובד - לפח!! וכמה שיותר מהר..:).
אח"כ, היות וכבר פתחתי מקודם את הדלת, התקנתי מנשא לגלגל חילוף: אם כבר התקנת, אז התקנת.
אני הייתי הולך על מנשא גלגל שמתחבר לפגוש, אם התקציב מאפשר. עליו הייתי מתקין "לוחץ" שיסייע לקבע את הדלת למקום (הפטנט הזה של המנשא המקורי, גורם להרבה בעיות..ראה למעלה..).. אם יש תקציב:)

עכשיו יש מקום בבגאז':

גיליתי שמנוע המגב האחורי לא מחובר. למעשה, לא מגיעים לשם חוטים, אלא + לאור בלם עליון בלבד.
אם כבר חוטים, אז פירקתי את הדש בורד כדי להוציא את 2 הדיבוריות שהיו מותקנות ואת כל החיווט של החלונות החשמליים:

בגלל שהשעונים היו בחוץ, בדקתי למה שעון הדלק מראה לי מלא כל הזמן, גם שהסוייצ' סגור. חשבתי שהוא תקוע מכנית, אז הזזתי לו את המחט לצד ה"ריק". כשפתחתי שוב סוויצ' הוא שוב עלה וסירב לרדת. אבדוק את המצוף מחר אצלי זה היה קצר בחוטים, שגרם לאותה תופעה בדיוק....
יש עוד מלא דברים לעשות, וגם צריך לנסוע לפעמים. ה 4 ליטר הזה, עם האגזוז מתחת האוזן עושה קולות מה זה נעימים...:)

האגזוז...
לא יודע מה המצב אצלך אבל הרבה פעמים, עם הזמן ואיכות ההרכבה ושיפורים למיניהם, הבידוד שמעל צינורות האגזוז "נעלם" והחום מתחיל לבשל את הרגליים ובכלל מחמם מאוד את תא הנוסעים (הסגור) והורס את הריצפה, מבחוץ (הברזל פשוט מתקלף בשכבות מהחום/קור).
הייתי בודק את זה ומתקין בידוד כלשהו מען צינורות הפליטה, לכל אורך הרכב - יש מקומות שהם ממש קרובים לריצפה.
אני (חשבתי ש) פתרתי את זה ע"י ליפוף של רצועות מבודדות חום מעולות ויקרות (מיועדות לסעפות פליטה ברכבי מרוץ וכאלה). זה עשה יופי של עבודה עד שהכל נרטב והתכסה בבוץ ו.. נהרס והבעייה חזרה (שלא לדבר שהיכן שהבדוד "החזיק" צינור הפליטה נהרס...) - חכמולוג.
בקיצור, תבדוק ותדאג לבידוד - שווה.

ואולי כל מה שכתבתי לא רלווטי לך והדגם ה"מצרי" הגיע ללא כל המחלות של בן דודו הישראלי:)

תהנה, בהצלחה.

asafpeleg
29-03-14, 08:20
אין שיפורים! מעל צינור הפליטה יש את אותה פלטת פח איפה היא צריכה להיות. לגבי החוטים המקוצרים של מד הדלק- נקודה מעניינת. הנטייה שלי היתה לבדוק כעת את המצוף, ומד דלק חדש עושה דרכו ארצה בימים אלה. מיהרתי לקנות...
עוד דבר שצריך לסדר:
אצלי, בגלל שהיו מנגנוני נעילה מרכזית בדלתות, חסרים המוטות שמקשרים בין הצלינדר למנעול ובין ידית הנעילה (הצ'ופציק פלסטיק השחור בדלת) למנעול עצמו. את אלו אני מחפש.

shmil
29-03-14, 08:43
ורק אני (?) סבור שחבל שזרקת את הנעילות וחלונות החשמל.
עם סידור חשמל נכון הכל עובד, גם בשטח, וניתן גם לעשו ניתוק מהיר כדי להוריד דלתות כשרוצים.
כבעל משפחה, יותר נח ומהיר לנעול ולפתוח עם המרכזית, ובטח היכולת להיות לבד ולפתוח/לסגור חלון ימני כשרוצים.
עוד לא מאוחר, אם לא זרקת...

omri_t
29-03-14, 09:19
לגבי נעילה , אצלי בסופה אחורית אוטומאטית no-slip קדמית אוטומאטית לוקרייט.
אין שום בעיה. עובד מעולה.
נעילה קדמית אינה חובה. ב 95% מהמכשולים תעבור גם בלעדיה.
ההבדל כשמוסיפים אותה הוא ביטחון שהרכב עובר באמת ה-כ-ל. לאט, בלי דרמות.
(והאמת שרכב שטח כפול נעילות גם לא מצריך כישורי נהיגה..)

לגבי הדלת האחורית, היתה לי בעבר סגירת מתכת.
הדלת האחורית היתה צרה-צרורה.
לא הצלחתי לסדר את המוטות נעילה כמו שצריך.
בהתחלה היתה נפתחת לבד. בטיול הראשון איתה נאלצתי לקשור רצועה כדי שתישאר סגורה.
משקל הגלגל גורם לה להטלטל ומקשה על המנגנון.
בניגוד לרכבים נורמאליים אין בסופה שום דבר שמחזיק את כיוונון הדלת פרט לבריח עצמו.
ולמרות שהצירים חסונים, ובתוך הדלתיש חיזוקים למתקן גלגל- הדלת לא ננעלת מספיק חזק לדעתי.
בקיצור- רע מאוד.
מציע להפחית משקל מהדלת ולבנות מתקן לרזרבי.
לגבי אטימה, אצלי בכלל לא היתה גומיה מאחורה.
אבק היה נכנס לפעמים.
מים לא באו משם.

לגבי החשמל, גם אני השתדלתי להעיף כמה שיותר.
חלונות חשמל, נעילה מרכזית- לדעתי כל אלו מיותרים.
חלק מהחוויה ברכב זה כזה זה הפשטות שלו.
זה לא SUV, זה רכב שטח אמיתי.

IlanG
29-03-14, 09:28
זה מה שקורה שאתה בה מסיקס :-) אתה מחפש איך לפשט כול דבר , כמה שפחות חשמל וחוטים וכמה שיותר ברזלים .

דרור ברלי
29-03-14, 10:10
אצלי בסופה הסגורה היו חלונות חשמליים. SPAL הכי פשוטים.
זה תמיד עבד מצוין אז לא ראיתי שום סיבה לנגוע בזה.

לגבי כל נושא הדלתות והמנעולים:
בסופה סגורה בפח אין שום דבר שמחזיק את הדפנות. הן מתנדנדות בכל טריקת דלת והבודי "עובד" בשטח. יש לו גמישות וחופשים, מה שסודק אותו עם הזמן והוא מקרקש בלי סוף - זה הורס את מנגנוני המנעולים בכל הדלתות, כולל האחורית, גורם להם להתפרק, לדלתות לסרב להיפתח/להיסגר ושאר מרעין בישין.

יש לזה פיתרון אחד, שסוגר גם את נושא הבטיחות: אתה מוכרח לבנות כלוב פנימי. קודם כל כדי לשמור על חיי המשפחה במקרה של חו"ח התהפכות - כי סגירת הפח לא מסוגלת להחזיק את משקל הג'יפ ופשוט קורסת בהתהפכות. שנית - הכלוב מקשיח את הבודי ומבטל לחלוטין את הקרקושים, הדפנות יהיו יציבות והדלתות ייסגרו כמו שצריך.

תעשה חיפוש על "כלוב פריק לסופה סגורה" שארז בנה בזמנו בסופות זצ"ל של ד"ר אופיר רב-הון ושלי ששתיהן נגנבו. לדעתי כלוב כזה הוא חובה.

yes1952
29-03-14, 10:16
תתחדש
את כל השאר כבר אמרו

Bernard
29-03-14, 17:47
שמיל.
אני דוקא מאוד בעד.. כל דבר חשמלי (נעילה, חלונות, טרנספר, מתלים.. הכל) ובסופה שלי החלפתי 3 פעמים (בשלוש שנים) את הנעילה החשמלית. המים הרסו את המנגנות... כ פעם - מודה, בכל פעם קניתי את המנגנון האוניברסלי הזול...:(

דרור.
אתהמציע לו לקנות משהו, שהיה המכנה המשותף לסופות נגנבות....
אני לא ממשיך ... טפו,טפו, טפו... חאמסה, חאמסה, חאמסה...
כלוב, מלבד הבטיחות, אכן משפר מאוד את ה"מהודקות" של כל המכללולים... שמחברים לכלוב - צריך לחשוב על זה מראש, לפני בניית/התקנת הכלוב ולהתאים ולפברק חיבורים "יפים", שלא יפריעו ושלא יהיו בולטים..

ובאותו הקשר.
אמצעי הגנה!!! תעשה חיפוש פה.
אני הייתי עושה (לא עשיתי בשלי) סוויץ' מאוד מאוד סודי, שעובד על כמה מערכות ובכל מקרה, בערב, לוקח איתי הביתה חלק קריטי להנעה (ואת זה כן עשיתי) - פחד...

והפחית הזו שמעל הכסל'ה... לא יעילה ולא מספיקה...

דלת/תלתות.
הבעייה העיקרית של הדלתות, הן החלק העליון "הגמיש" והתחתון (פחות) - הם פשוט מקבלים כיפוף/זוית/שפיל שלא "לוחץ" אותם למסגרת/משקוף..

asafk
29-03-14, 21:20
עוד פטנט נהדר נגד גניבות הוא להחליף כנפיים מכסה מנוע ומסכה לכאלו של סיקס.. ולהחנות תמיד שיראו את הצג הקדמי.
לאריק זה לא עזר אמנם... אבל הסטטיסטיקה בעד.

אסף.

IlanG
29-03-14, 21:41
עוד פטנט נהדר נגד גניבות הוא להחליף כנפיים מכסה מנוע ומסכה לכאלו של סיקס.. ולהחנות תמיד שיראו את הצג הקדמי.

אסף.

רגע אז ככה :
חזית סיקס זה טוב נגד גנבה - היתרון לסיקס.
פחות חשמל זה טוב ( חלונות חשמל נעילה מרכזית, חיישנים ) - היתרון לסיקס .
דלתות ברזל זה דראק - יתרון סיקס ( אין דלתות ).
מפסקים סודיים , נבוט מתחת לכרית, שרשראות לנעילה - היתרון לסיקס.

מסקנה -

טוב אז .... תמכור את הסופה תחזור לסיקס :-) :-)

moriseven
29-03-14, 22:26

אסף.

הבעיה שלרוב הם גם עוקבים אחריך, ולזהות סאונד של סופה לעומת של סיקס זאת לא בעיה.
אני מכיר מישהו שגנבו לו סיקס שהיה עם סגירת מתכת של סופה, כשהם הבינו שזה סיקס הם נטשו אותו בשטח ;) והוא חזר אליו

דרור ברלי
30-03-14, 00:20
כמובן...
ברוך הבא למועדון הפחדים מפני גניבות. וזה בלי טיפת הומור. מדובר ברכב הכי מבוקש על ידי גנבים אי פעם כנראה.

שתבין - אין שום סוג של אבטחה/נעילה/ריתוק שאי אפשר להתגבר עליו. אבל הגנבים אוהבים לעבוד מהר ובשקט. התעסקות עם ברזלים מרעישה ולוקחת זמן והם לא משתגעים על זה. לכן הדבר הראשון שתשקיע בו זה ברזלים. סנדלי דנוור, שרשראות כבדות ומרעישות. מנעולים גדולים. סנדל אחד לפחות שיעבור לגור על הגלגל הרזרבי ושלא תתעצל להשתמש בו גם כשאתה מחנה בחניון של הסופר ונכנס לעשות קניה שבועית. לא תאמין כמה סופות נגנבו מחניונים של סופרמרקטים, של סופרלנד, של איקאה, של סינמה-סיטי...

בבית - תעשה יציקת בטון עם לולאות גדולות וכבדות שתקועות מטר וחצי באדמה עם עוגנים כדי לנעול אליהן את האוטו. כל דבר שעולה בדמיונך שמרתק את האוטו למקומו - כי הם לא נרתעים מאוטו שלא מניע. כדי לקחת אותו, הם יהיו מוכנים גם לגרור אותו ברצועה כמה קילומטרים, למקום שבו ממתינה משאית עם מנוף ואמבטיה שתרים אותו ואת ההתעסקות עם ההתנעה הם יעשו במקום בטוח, אי שם מאחורי הפחון בביר הדאג'. אבל מאוטו שמרותק למקום ומצריך מהם לעבוד קשה ולהרעיש, הם כן נרתעים. בשביל הסיכוי שיוותרו וימשיכו הלאה לחפש ג'יפ אחר - שווה להשקיע.

אחר כך תשקיע גם במיגונים שוללי התנעה ונסיעה למיניהם וסוג של משדר נסתר מספיק, שיאפשר מעקב אחרי מיקום האוטו.

zviki
30-03-14, 00:34
מלבד הדברים שדרור ציין-ברזלים,ברזלים,ברזלים,ברזלים,שרשראות כבדות ומרעישות,יציקות-יש לי עוד משהו להציע לך,גם מברזלים. משהו שצריך לראות בעיניים ואי אפשר לדבר עליו כאן,משהו שעמד כבר במבחן.

Bernard
30-03-14, 03:07
וואוו!!!
לא תארתי לצמי שמשפט קצרצר שלי, יצית כ"כ הרבה רגשות...:rolleyes:
אצלי לא היו ברזלים... כנראה שפחדו מאחי...:)

וברצינות.
כדי לגנוב משהו שיש עליו או מחובר אליו או הוא מחובר, כבר לא צריך לעשות הרבה רעש.. יש מיכל ספרי מסויים ומכה קטנה עם פטיש פיצפון ו... זהו.
בו נגיד שלא מזיק הרבה ברזלים אבל זה בהחלט מעיק..
אלקטרוניקה, חביבי. אלקטרוניקה.
משהו שיאפשר לסטארטר להיסתובב ואולי גם להניע לאיזה כמה שניות וינתק - שלא יבואו מוכנים לגרירה אלא יחשבו שאוטוטו מניעים ובורחים.. כמה דקות ואתה כבר מודע לסיפור...
טיימר למשאבת הדלק, טיימר להצתה וכו'.
אני לא חושף פה שום דבר סודי אבל צריך למקם את החיבורים ככה, שגם אם יודעים איפה הם (ובנינו, אין הרבה רעיונות ומקומות להחביא), שיהיה קשה להגיע ו/או לג'אמפר...
וגם, כמו שאמרתי, משהו פיזי - לפרק ולקחת הביתה. לא חוט הצתה, שאפשר לפברק ולגנוב. משהו אחר..

ולעניין הרעש של ה-CJ...
אני התקנתי מעקף באגזוז, לפני המשקיט. מעיין צינור Y עם פרפר מופעל באמצעות כבל, מתוך הרכב - עלה גרושים. ממש דולרים בודדים. היום יש כאלה מופעלים חשמלית ואפשר גם לשים מתג מתחת לדוושת הגז, משהו כמו קיק-דאון.
בקיצור, צד אחד היה רגיל, דרך המשקיט וצד שני פתוח לגמרי (בהמשך חיברתי לו צינור שיצא כמו המקורי אבל לצד השני)...
הרעש, כשנותנים גז... תענוג וכם תוספת כוח משמעותית מאוד מסל"ד בינוני ומעלה... תענוג. דבילי אבל כשהמשפחה לא באוטו ואף אחד לא רואה....:rolleyes: בשביל מה יש סופה, תגיד לי...

ד ו ר ו ן
30-03-14, 09:13
אצלי לא היו ברזלים... כנראה שפחדו מא
כדי לגנוב משהו שיש עליו או מחובר אליו או הוא מחובר, כבר לא צריך לעשות הרבה רעש.. יש מיכל ספרי מסויים ומכה קטנה עם פטיש פיצפון ו... זהו.
בו נגיד שלא מזיק הרבה ברזלים אבל זה בהחלט מעיק...
ברנרד,
ניסית פעם לעשות את זה?
זה פשוט מיתוס.
כגי להקפיא מנעול בריא לדרגת פריכות אתה נכנס לתחום של קריאוגניקה, לא למיכל ספריי.
בשביל להתגבר על אלקטרוניקה אתה צריך בגדול ידע (יש להם..), סכין יפנית חוט חשמל עם תנינים ומברג=ציוד קל שאפשר לשים בכיס.

כמה פורצים מזדמנים אתה מכיר שמסתובבים עם דיסק 6״ נייד וקאטר באורך מטר? קצת בולט ברחוב.
הרעיון הוא לגרום להם ללכת לחפש רכב אחר שדורש פחות התאמצות.

השילוב היעיל הוא ניתוק אלקטרוניקה מאולתר שלא מתאים לשטנצ המוכר לכולם++ ברזלים גדולים וכבדים.

מסורבל, לוקח עוד 3 דקות בבוקר, ויעיל מאז ימי הביניים וגם היום.

Bernard
30-03-14, 18:28
דורון.

תאמין לי, יש לי קצת נסיון בנושא "מי הולך עם מה, ברחוב" - זה יפתיע אותך.. וזה כולל דיסקים נטענים ומספריים וג'קים הידראולים ומה לא..
יפתיע אותך אולי יותר, שלא המנעול הוא נקודת התורפה אלא מה שמסביב למנעול (שרשראות, פלאחים וכו') ואלה נכנעים מהר מאוד ל"ספריי"...מהר מאוד ובשקט ובלי להיות כימאי דגול. שניים שלושה מייכלים ו-6-8ממ' ברזל נשברים כמו חפיסת שוקולד.. בשקט..

וזה לא רק 3 דקות בבוקר - זה גם 6 דקות (לשים ולהסיר) בחניון/קניון ובעבודה ובגן של הגמדים ו... אין לזה סוף ובסוף מוותרים קצת ו... מתפללים.

כמו שאמרתי - אני אכן בעד "... ניתוק אלקטרוניקה מאולתר שלא מתאים לשטנצ המוכר לכולם++ ברזלים גדולים וכבדים", למי שיש זמן וכוח לזה...

asafpeleg
30-03-14, 18:42
חברים תודה. הבנתי והפנמתי ויישמתי את נושא נחשקות האוטו. אין צורך להרחיב יותר על כך בשרשור הזה...
כולם קוראים ג'יפולוג. בדוק.

בברכה, אסף

דרור ברלי
30-03-14, 18:42
מעצבן, אבל מתרגלים להכל. זה בדיוק חצי דקה לנעול.
ואח"כ לשטוף ידיים...

ד ו ר ו ן
30-03-14, 19:17
וואלה ברנרד.. לא יודע מה להגיד לך..
שרשרת מחוסמת עבה ומתכת של סנדל לא נכנעו לקומבינה הזו.

והמטרה היא לא לנצח מישהו נחוש באבי-אביו, כי אחד כזה עם סבלנות ימצא את הרגע שבוא לא נעלת.
הכוונה היא לגרום להם לבצע עלות תועלת וללכת למקום אחר.
אני יודע על יותר ממקרה אחד שזה היה שובר השוויון, כשאחד מהם היה ברכב שלי.

Bernard
30-03-14, 19:21
וואלה ברנרד.. לא יודע מה להגיד לך..
שרשרת מחוסמת עבה ומתכת של סנדל לא נכנעו לקומבינה הזו.

לא מקצועיים.
מזל שלנו, שהרי ככה ניצחנו (עד עכשיו) במלחמות... לא בגלל שאנחנו כ"כ מוצלחים...:rolleyes:

RED-STORM
01-04-14, 11:59
מה אתם אומרים על "הזעקה האחרונה" שממגנת RZR למיניהם. הם טוענים ל95 אחוז הצלחה!

מישהו התנסה בזה?

GodsFather
01-04-14, 13:50
בפורומים של אופנועים שיוצא לי להסתובב בהם, הם מקבלים הרבה פידבקים חיובים - השבת רכבים, מעקבים עד התערבות המשטרה, התרעות בזמן.

אופנוע אתה מכניס לתוך וואן ונעלם, הם הצליחו בכמה מקרים להשיב אותו / לסכל את המהלך.

לא יודע סטטיסטיקות כמו זו שאתה הצגת.

asafpeleg
03-04-14, 15:34
הגיעו ידיות ושעון דלק.
האוטו נפתח מבפנים.
86091
86092

אני כבר לא צריך להיות מנומס ולרוץ לפתוח לה את הדלת מבחוץ...
נשאר להחליף צלינדרים בדלתות.
מישהו יודע איך מוצאים את המנעולים הישנים?

kobiarava
05-04-14, 08:33
כדי להוציא את הצילינדר אתה צריך לשחרר מהלשונית שלו את השטנגה הקטנה (סיבוב הצידה של נועל מפלסטיק), ולחלוץ את הפחית שיושבת בצמוד לפנים הדופן (פחית קפיצית בצורת ח' שעוברת בחריץ על הצילינדר ומרתקת אותו אל הדופן). אני לא יודע למה היית צריך להחליף צילינדרים, אבל אם תצטרך, התאמת המפתח בין 2 הדלתות והסוייץ' זו משימה פשוטה יחסית.

קובי

asafpeleg
05-04-14, 08:52
קובי תודה.
מנעול דלת ימין שבור ולא מזיז את הזה שמחובר לשטנגה. לא ידעתי על ההתאמה הקלה בין מפתחות הדלתות והסוויצ'. זה מעניין, כי חשבתי להחליף את שני המנעולים כדי להשתמש במפתח אחד לדלתות. איפה עושים?

בברכה, אסף

asafk
05-04-14, 10:24
כל מנעולן יוכל לעשות. אבל תלמד את המבנה של הצילינדר ותראה שיש "עלים" שזזים בהתאם לשיני המפתח. אותם אפשר להעביר או לסדר מחדש.

אסף.

asafpeleg
20-04-14, 17:17
אחרי 3 ימים בשבילי הנגב, התארכה רשימת המטלות. בסה"כ האוטו כיפי, מגיב טוב בכביש ובשבילים. התיישבנו קצת ביציאה מנחל נקרות, אבל צמיגים טובים במקום המצחיקים שיש כרגע יפתרו את הבעיה הזו וגם יתרמו קצת למרווח הדנה 60.
צריכים להוריד את כל המנשאים האלה מהפגוש האחורי ואת וו הגרירה, סרח העודף מזעזע את האוטו בחבטה בכל ירידה. ניתוק מוט מייצב קדמי בשטח הביא לשיפור משמעותי בהתנהגות, צריך לייצר מתנתקים מהירים. אוורור החלק האחורי: ראיתי באחד השרשורים כאן את הסופה של אופיר (?), עם חלונות הזזה. אם מישהו מכיר זגג שמתעסק עם זה, אשמח. ונושא אחרון לעכשיו:
המזגן הזה:
86518
זהו המזגן ה"מקורי"?
בנסיון לצנן קצת את הילדים ביום שישי האחרון הפעלתי אותו, לאחר 10 דקות פסק לעבוד לחלוטין (היחידה הפנימית לא עבדה). עדין לא מצאתי את הנתיך. לפני שאני חופר לשווא- קשור לריליי שבקופסת הריליים, או שיש עוד נתיך חבוי?
אסף

פומפוי
20-04-14, 18:01
אסף קודם כל מברוק על הגיפ ושנית יש לי את האישור של תער לגלגל 31 אז לכל מי שצריך אשמח לעזור 0506961231 מוטי . חג שמח לכולם

זאבי
21-04-14, 11:27
אפרופו מזגן, אם זה לא הנתיך, ייתכן והצטבר לכלוך במפוח ותקע אותו.
במידת הצורך ניתן להחליף מפוח (רצוי מקורי או חלופי של SPAL) עם פתח ריבועי.
כל יחידת המיזוג יורדת מהלוח המחוונים בפתיחת 4 ברגים ויש תומך זויתי למנוע בקיר האש ללא ברגים.
מוצע לראות הוראות התקנה באינטרנט עם צילומים - פשוט וקל.
לגבי קרור תא נוסעים - ניתן להתקין יח' פנימית (פורמולה או דומה) בתקרה בין שני המושבים האחוריים סמוך לדלת אחורית וזה מקפיא את הרכב ומייתר שימוש בחלונות נפתחים.
לגבי התקנת מזגן אחורי, מציע שתתיעץ עם מקצוען אמיתי וג'יפאי ותיק - עמוס מזגנים שעשה כאלה פרויקטים.(טלפון: 03-5798265)

- - - Updated - - -

אסף קודם כל מברוק על הגיפ ושנית יש לי את האישור של תער לגלגל 31 אז לכל מי שצריך אשמח לעזור 0506961231 מוטי . חג שמח לכולם

האם מישהו מחזיק אישור תע"ר לצמיגים 33 ?

asafpeleg
25-04-14, 11:26
אכן נתיך.
הוחלף ועובד. כרגע, אני עדיין לא מחפש למה הוא ניתך.
ניסיון מס' 1 לפרק את הקודנית, מצאתי את זה:

86761

מתחת הדשבורד.
מישהו יודע מה זה? לא כתוב כלום...
אסף

shmil
25-04-14, 12:13
זו יחידת השהיית המגבים.
בלעכדיה יהיו רק מהירות גבוהה ונמוכה, אך לא השהיות.

asafpeleg
25-04-14, 12:17
תודה!

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

asafpeleg
16-05-14, 14:56
לפני שבועיים פניתי לתע"ר בבקשה למכתב המאשר החלפת צמיגים מהמידה המקורית ל 31/10.5/15.
קיבלתי יחס מצויין בטלפון, עוד חזרו אלי לבקש צילום של העברת הבעלות מאוחר יותר.
תוך שבוע הגיע מכתב הכולל את מס' הרישוי, שלדה, מנוע ומאשר את גודל הצמיגים החדש (שהרכבתי).
היום עברתי טסט עם הצמיגים החדשים בתוספת האישור המיוחל.
תענוג!

Bernard
16-05-14, 15:59
יפה מאוד!.

מענייןאם יסכימו לאשר "33 ו/או "35...

asafpeleg
25-05-14, 07:22
הסופה קיבלה טיפול "מפנק" והוחלפו שמנים, מסנן דלק (החלפתו כמו צינטור- היה סתום לגמרי), מסנן אוויר בדוד המקורי הותקן (של מאגנום, מק"ט כמו בשרשור של קיד), גומיות דלתות, ניקוי בית מצערת וחיישן iac, קצת שטויות של החשמל והמזגן. צמיגים 31 אושרו במבחן השנתי. בשימוש יומיומי בחודש האחרון, 120 ק"מ ביום...
השד לא נורא כל כך, אם אני לא ממהר. אם כן אז זה אחד לחמש... עוד חודש חודשיים, עם החום הגובר יהיה זמן לטפל בשני נושאים קשורים: הורדת הסגירה לצורך חידוש מרזבים והתקנת קשת התהפכות. את הסגירה אוריד לבד ואביא לפחח, בזמן שהאוטו יהיה בהתקנת קשת, כמובן שאקח מידות עם הגג לפני ההפרדה. אם כבר אני מוריד את הסגירה, האם כדאי לבצע עוד משהו מלבד קשת? הייתי רוצה להתקין חלונות הזזה מאחור. מישהו מכיר מי יכול לעשות? כמו כן, אשמח לקבל המלצה לפחח טוב שיכול לחתוך את המרזבים ולבנות חדשים. הקונטור לא משנה לי. לאחר הקשת והמרזבים- יחידת מיזוג אחורית. הקיץ הוא הזמן הגרוע ביותר לפנות למזגניסטים, כנראה.

shmil
25-05-14, 08:12
הייתי רוצה להתקין חלונות הזזה מאחור. מישהו מכיר מי יכול לעשות? אתה, בדוק איך מתלבשים חלונות צד של רנו קנגו/אקספרס. יש כאלו בגרושים בפירוקיות ותוכל לעשות לבד.

הקיץ הוא הזמן הגרוע ביותר לפנות למזגניסטים, כנראה. נכון
...

-->