PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכס תקוע בנחל ירמות מערבית לרמת בית שמש - זקוק לסיוע

רכס חיים
22-03-14, 12:00
נ.צ.
197267E
624676N

טלפון 055-6655665

נדרשת כננת וכלי רציני

תודה

ishc
22-03-14, 12:17
לא חשבתי שלעולם אני אראה מודעה של חיים רכס תקוע.
לי לצערי אין איך לעזור אבי אני אשתף, בהצלחה.

opl
22-03-14, 13:06
לפי פייסבוק - חולץ.

raanan
22-03-14, 14:03
לפי פייסבוק - חולץ.
וואי וואי וואי , רק שלא חילץ אותו איזה לנדרובר או סופה חבוטה ...
רק בשביל כבוד סדרת ה 70, צריך לחלץ מינימום יונימוג או טטרה ...

רענן

רכס חיים
22-03-14, 14:59
רכס חולץ.
תודה לכולם.

foxy
22-03-14, 17:00
צחוק הגורל אחרי כול מה שנרשם לטובת הטויוטה ניתקעת

ד ו ר ו ן
22-03-14, 17:14
חיים,
״תקיעה״ מכנית או עבירותית?

boaz avrahami
22-03-14, 17:40
זה כנראה רק בילד אפ .
טויוטה 70 לא נתקע לעולם 😄

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
22-03-14, 19:00
הסיפור במלואו די פשוט.
יצאתי להתפנן בשמש מתחת לעץ מצל עם קצת יין ופיצוחים.נכנסתי לשטח ההררי דרומית לבית שמש ואז גיליתי שאני בשמורת טבע שהיא רכוש פרטי של הרט''ג.כדי שאוכל להבעיר אש בתנור המונגולי שלי כדי לצלות משהו הייתי צריך לצאת מהשמורה. פניתי צפונה במעלה ההר וירדתי מגובה 350 מטר לתחתית העמק בשביל שלא נסעו בו כבר הרבה זמן.במורד השביל התגלו ערוצים ענקיים שחיתרתו המים בחורף האחרון.לחזור לאחור כבר לא יכולתי עקב רוחב הדרך ולנסוע קדימה גבל בהתאבדות. בהתגלגלות של קילומטר ליומיים עברתי את הערוצים בירידה המטורפת כשאני מגיע לשיפועי צד שרק משקל הקפיצים שלמטה עם כל מערכת הזיווד והמים שעל הסיפון מנעו את ההתהפכות הוודאית עם רכב ריק.

כשהגעתי לעמק גיליתי נחל מים בגובה 30 ס''מ קצת מבוצבץ מסביב אך לא ניראה רציני לחציה.רוחב הנחל במעבר היה כחמישה מטר וכשהגעתי לשני המטר האחרונים נפל הרכב רק עם הגלגלים הקדמיים לבור בעומק מטר - ובהפתעה מוחלטת. מיד - ולפני שכל הרכב יבלע בזרימה לקחתי לאחור והתפלאתי כיצד הרכב נשלף בקלות.

בשלב זה חיפשתי מוצא אחר מתא השטח הקטן שהייתי לכוד בו ונסעתי במעלה הנחל כדי לאתר מעבר.במעלה הנחל התברר שהוא זורם בתוך תעלה ענקית שעומקה שני מטר ורוחבה שלושה מטר עם דפנות בוציות ורכות.

לעלות חזרה למעלה אי-אפשר,כל הצד מאחור הינו הרים סלעיים מכוסי צמחיה עבותה ומלפני הנחל לכל אורכו עם מעבר אחד שיש בו בור עמוק במרכזו.

החלטתי שאם להתקע מוטב לעשות זאת מוקדם ככל האפשר - וניסיתי לעקוף את הבור משמאל - זה לגמרי לא צלח ושקעתי עד הטמבון עם שני הגלגלים הקדמיים ועם גלגל ימין אחורי.

בשלב זה יצאתי לריקון אויר למחצית הלחץ ובעדינות רבה ניסיתי להחלץ. לא הצלחתי אך גם לא תקעתי את הרכב עמוק יותר באופן סופי.

לאחר הפרסום באתר התמקמתי לכוס יין עם פיצוחים בהמתנה לטלפון שאולי יגיע. נאדה. תומר צלצל אלי לאחר שנחלצתי ותודתי לרצונו הטוב.

דימקס שעבר בסביבה עם גבר גבר בשם מנש מכפר טרומן - הסכים לרתום את הרכב שלו לאחד הווים האחוריים שלי ולמשוך אותי בתשעים מעלות כך שהרכב יסתובב על ציר המנוע ויתישר עם כיוון זרימת הנחל.כי למשוך קדימה לא היה אפשרי בגלל עומק הבוץ בחזית הרכב שלי. למשוך אחורה אי אפשר כי לכך הוא צריך לחצות את הנחל - כך שמכות חזקות לצד כשהבוץ עזר להחלקת הרכב התישרתי עם זרימת הנחל- ומרוב הצלחה נפל הרכב מחדש לבור הידוע שכל כך נזהרתי ממנו - עם גלגל אחורי שמאלי בלבד.

הגלגלים הקדמיים התרוממו מאוד והרכב עמד בשיפוע עצום כשרק הרצועה מונעת את ההתהפכות היות והיא נקשרה לאוזן של גלגל ימין.כאן לא היה כבר מה לעשות חוץ מלנסות להחלץ בכוחות משותפים של שני הרכבים - מה שהצליח להפתעה העשירית שלי בשעתיים האחרונות.

אז תודה לכולם על הדאגה-אם לא על העזרה ושנפגש רק בשמחות.

ומילה אחרונה על הטויוטה - כל רכב אחר במקומו היה יוצא מהתרגיל הזה כמעוין שווה צלעות.

- - - Updated - - -

שכחתי רק לציין - שהגבר - מנש - הוזמן למפעל כדי לקבל מטבח שדה חדש כהוקרת תודה מכל הלב על התנהלותו השקטה בכל האירוע.

ואני אדאג שאם הוא לא יגיע - המטבח יגיע אליו.

tomer s
22-03-14, 19:36
רכס שבוע טוב.
אהבתי את ההסבר והסיפור.
מבחינתי בלי תמונות שיוכיחו את הסיפור
אני מאמין שזה רק אליבי לבעיה מכאנית שתקעה אותך. והמטבח מתנה זה מס שתיקה.

רכס חיים
22-03-14, 19:58
יש לי רק תמונה אחת - בתוך הבוץ עד הפגוש.פחדתי על הטלפון מרוב רטיבות.

נראה איך להעלות אותה - למען הלשונות הרעות.......

foxy
22-03-14, 20:43
טוב לשמוע שהארוע נגמר בעוד חוויה מאתגרת והכרות עם איש צדיק

איל מ
22-03-14, 21:49
אם לא צולם - לא קרה.
מעבר לכך השתעשעתי מאד מהתיאורים הסופר ציוריים שלך (כרגיל)! ;)

נ.ב.
תופתע לגלות שסיבוב רכב על צירו (לעתים בזווית של יותר מ-90 מעלות) ע"י משיכה במכות נמרצות מאוזן הנמצאת על הטמבון היא תרגולת רשמית מוכחת גם ברכבים שאינם פאר היצירה והאמינות ומשמשת במתארים מסוימים גם רכבים הכבדים משלך ומבלי להפוך אותם ל "מעוין" (מה שכן, זה לא גורם להם להפסיק לטפטף שמן:p).
נ.ב. 2
אין באמירה זאת שום רצון ללעוג או להפחית מערך המכונה המופלאה ומזוודת לעילא שלך (אין כאן גרם של ציניות) ובטח לא לעורר עוד דיון "כרכרות מול מכונות תפירה", רק לנדב לך מידע לידע כללי.

Bernard
22-03-14, 22:00
ואני אומר שאם היית נשאר לטייל בישראל, כל זה לא היה קורה.
מה בכלל יש לך לחפש בג'ונגלים של דרום אמריקה...?

-->