PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצות לטיול קל באיזור מצפה רמון רבתי +-

שמוליקו
23-03-14, 10:47
שלומות לכולכם,
בשישבת שלפני פסח, אני מוציא טיול לאיזור הדרום.

הפעם יש לי בחבורה שתי מגבלות.
האחת - טריוס - משמע טיול בעבירות קל עד בינוני עדין :)
השניה - הגבלת קילומטרז. (ועל כן אני משתדל לא להדרים יותר ממצפה רמון, אפשר קצת אבל לא הרבה :))

יום שישי נצא בבוקר מהמרכז ולכן נגיע בסביבות 11 לאיזור מצפה רמון.
אני מחפש מסלול באיזור שיוביל אותי לחניון לילה שיהיה מוגן רוחות, לא המוני, נחמד ושנגיע בשעה סבירה עם אור (לפחות קצת אור לתחילת התארגנות והקמת המאהל), לדעתי בבורות לוץ תהיה רוח חזקה (מנסיון העבר)

ביום שבת הייתי רוצה שהטיול יהיה במגמה צפונה כדי לצמצם טווחים למרכז.
היציאה בבוקר באיזור השעה 9:00 והשאיפה להגיע בשעה לא מאוחרת למרכז.

בטיול יהיו גם ילדים, צריך להתחשב בהפסקות.

אלה הנתונים.
אשמח אם מישהו יוכל לתרום לי מהידע שלו :)

תודה

נמרוד
23-03-14, 12:07
כניסה לשטח מזרחה בנחל נפחא --> מאגורות נחש צמא --> ציר הנפט דרומה, שפת המכתש, ירידה במעלה נוח --> לינה בחניון לילה הר ארדון.
למחרת - נחל רמון מערבה עד הקצה הדרום מערבי של המכתש, מפער ערוד --> יציאה לכיוון בורות לוץ.
סיבוב בחולות צבעוניים, נחל ארדון, מצד סהרונים - בלי להסתבך עם מעלה דקלים - או לפני החניון לילה או על הבוקר בהתאם ללוחות הזמנים.

זה סובב מכתש, הרבה נופים, חניון לילה מעולה, טיפל'ה עבירות בשביל שהטריוס ירגיש טוב עם עצמו.

שלמי
23-03-14, 13:39
הסתייגות אחת מהמסלול של נמרוד, הירידה בציר הנפט לנחל חווה לא משהו, עלול לחרוג מהבינוני-עדין שביקשת.
סחבתי לשם טריוס, אבל הוא היה רכב-חברה ממוגן והנהג גיבור, ירד בלי דרמות (אבל כידוע גם כדורגל מפונצ'ר יכול לרדת את מעלה זיק, זה בטח נכון גם לחווה)
אפשר לבנות על בסיס המסלול של נמרוד גם סיבוב מחוץ למכתש עם נחל נקרות לכיוון מערב ביום הראשון, לעצור בדרך לנקרות במנסרה ובחולות הצבעוניים, הר גוונים, קיר (אין) אמוניטים (הכל בהתאם לזמנים ולשקיעה), ולהגיע אחרה"צ - ערב לחניון של הר עידו. למחרת יש לך יום נחמד (וקל) במכתש, נחל רמון, נחל גוונים, עין סהרונים, נחל ארדון.
תהנו, ותימנעו מפקחים !

שמוליקו
23-03-14, 15:30
תודה לשניכם.
הטריוס ישן הנהג חדש,
אני אכוון, אבל לא הייתי רוצה פתח לצרות.
אם אני זוכר נכון (הרבה זמן לא הייתי שם) בירידה לנחל חווה יש שתי מדרגות האחרונה תוך כדי סיבוב, אם זה זה, אני מאמין שנשרוד :)
אם לא, האם יש שם משהו שקצת מע"צ לא יפתור?
שאלה נוספת לגבי מעלה נוח, אותו פעם אחרונה שעשיתי הייתה לפני הרבה שנים ואני לא זוכר משם בעיות, האם יש שם על מה לשים דגש?

זה היה לגבי המסלול של נמרוד.

לגבי המסלול של שלמי, אם אני זוכר נכון לקראת עין סהרונים יש איזה מעבר נחמד לא?
מעבר לזה יש משהו שצריך לשים לב במסלול?

שוב תודה

נמרוד
23-03-14, 15:34
המעבר הנחמד שאתה זוכר זה מעלה דקלים, אפשר לעשות אותו בירידה, לא חושב שצריכה להיות בעייה לטריוס עם כיוון קרקעי. אפשר גם לוותר, ממש לא הכרחי. בירידה בנחל חווה לא זכור לי משהו קיצוני, יש שתי ירידות אנחנו מדברים על המסודרת יותר (המערבית) כמובן. מעלה נוח כנ"ל, אין בעייה לרדת עם טריוס.

שלמי
23-03-14, 15:41
אני מנחש שאתה זוכר את המדרגונת שבירידה מנחל גוונים לעין סהרונים, אתה לא צריך לספור את זה גם עם טריוס לדעתי.
מעבר לזה לא אמורות להיות בעיות במסלול במכתש, יש מעבר נחל או שניים בנחל ערוד לכיוון מעלה ערוד שאולי הטריוס יצטרך קצת מע"צ, לא משהו רציני.
לגבי החווה אם אתה קצת נחוש תצליח לרדת עם הטריוס (אנחנו הצלחנו...), רק תקווה שלא תצטרך לעלות חזרה, כי אז יהיה לו קשה.
ושיהיה ברור - ציר הנפט בירידה לנחל חווה ממש לא קיצוני, רק לא בינוני-עדין כפי שכתבת, עם דגש על העדין.

אדר_ק
28-03-14, 08:33
בה"ד 1 -> נחל יתר -> קורקש צהוב -> נחל סירפד -> מאגורת סירפד -> נחל חורשה -> מאגורת חורשה -> נחל ניצנה -> בור חפיר -> באר רסיסים -> נחל לבן -> בורות לבן -> חורבות שבטה -> הביתה.

יש מצב למים ברוב המקומות.

עד לקראת הסוף אתה מחוץ לשמורה, אז שמור על הניקיון.

דורוןוינ
31-03-14, 00:21
לגבי הירידה לנחל חווה כפי שנמרוד כתב קח את המערבית (הימנית אם אתה מגיע מצפון) זו דרך המלך .
הדרך השמאלית כפי שכתבו היא בשיפוע חזק מאד ולא רצויה לנהג חדש .
אפשרות נוספת לטיול לכיוון צפון : נחל אילות> נחל חורשה >ונחל ניצנה> בואכה עזוז .
דורון

-->