PDA

צפייה בגרסה מלאה : השווה ובחירת מסיכת ריתוך

איש
23-03-14, 15:47
שלום לכולם .
ברצוני להשוות ולרכוש מסיכת ריתוך מקצועית לצרכים מקצועיים .

שתי המועמדות הן : optrel 680
מול speedglass 9100xx

שתיהן תוצרת שוויץ , עומדות בכל התקנים .
אני מתכוון להזמין אותן דרך איביי כיוון שהמחירים בארץ של אביזרי ריתוך לא ממש הוגנים .

כרגע יותר בכיוון של הoptrel , המפרט שלה טוב יותר : שליטה חיצונית בכהות ורגישות , ריתוך בצבע מלא, סולארית , והכי חשוב בעלת אופציית שדרוג למסנן אוויר.

שתיהן בחול נמכרות במחיר דומה , הoptrel מעט זולה יותר .

גלעד.

asafk
23-03-14, 16:26
לדעתי הספידגלס עדיף בגלל שיש שרות בארץ.
וכיוון שמדובר בהוצאה מוכרת, לדעתי אם הפרש המחיר לא מאוד גדול, דווקא עדיף לקנות בארץ.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

shachar
23-03-14, 18:40
תחפש בפורום בזמנו KD2 חפר את הנושא באופן יסודי

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

אמנון
23-03-14, 19:41
כתבתי פעם חוות דעת על האופטרל באיזה שרשור, אז בקצרה -

יש לי ניסיון של הרבה שעות ריתוך עם שתי המסכות - Optrel 680e וספידגלאס 9100x (כן, X אחד).
בשתיהן ריתכתי הרבה גם mig וגם tig. שתיהן מעולות. אני מעדיף את האופטרל. לי אישית היא יותר נוחה על הראש, הפיצ'ר של לחצן מצב השחזה יעיל מאוד.
מבחינת זמני תגובה וכו' הן די דומות. לדעתי אם יש לך אפשרות לנסות אותן, זו הדרך לקבוע מה אתה מעדיף, כי ברמה הזו, לדעתי, מה שמכריע את הכף הוא ההתאמה לראש.

איש
23-03-14, 20:53
אסף לצערי העסק הוא לא שלי אז לי לפחות זה לא יתקזז כהוצאה מוכרת , כן אוכל להזדכות על המעמ אבל עדיין המחירים בארץ גבוהים עד פי 2 מבחול .
באמת שללא הצדקה כי על מוצרי בטיחות אין מכס רק מעמ .

שחר אני מכיר את השרשור של kd2 (ים) שם הוא לא נגע כמעט בחברת optrel .

תודה על חוות הדעת אמנון זה בדיוק מה שציפיתי לשמוע , הייתה לי את optrel vera מסכה אומנם ישנה אבל נוחה מאוד,
כרגע אני עובד עם speedglass 9100xx מסכה מעולה , אבל הראשיה קצת מרגיזה מצועצעת מידי.

ניראה לי אז שאני באמת יזמין את הoptrel הפיצרים שלה נשמעים מאוד נוחים .

YosSima
23-03-14, 23:58
, הפיצ'ר של לחצן מצב השחזה יעיל מאוד.
.

גם ל9100 יש מצב השחזה

אמנון
24-03-14, 12:21
נכון, אבל כדי להפעיל אותו צריך ללחוץ על הכפתורים הקטנים בתוך המסיכה... לא פרקטי כמו הלחצן החיצוני הגדול של האופטרל.

IlanG
24-03-14, 13:07
היי
ראיתי את המסכות , לא מצליח למצוא את היתרון במסכה שעולה 1000 שקל ומעלה לאחת ב 300 שקל ( מחירים ב eBay ) .

lizard
24-03-14, 13:16
כשתרתך הרבה אז אתה תבין.
אי אפשר להסביר בהתכתבות.

IlanG
24-03-14, 14:38
כשתרתך הרבה אז אתה תבין.
אי אפשר להסביר בהתכתבות.

היי
לא ביקשתי שעור בריתוך :-) , רק לא מבין מה היתרון - גודל מסך ?, רמות מיסוך? , איוורור נוסף?..... עושה קפה ?:-) .
אילן

asafk
24-03-14, 14:43
קודם כל איכות המסך. כל השאר זה פיצ'רים.

אסף.

IlanG
24-03-14, 15:36
תודה

asafk
24-03-14, 16:17
אגב... אני מרתך מעט מאוד, ובכל זאת משתמש בספידגלס. כי יש לי רק סט אחד של עיניים...

אסף.

lizard
24-03-14, 16:32
היי
לא ביקשתי שעור בריתוך :-) , רק לא מבין מה היתרון - גודל מסך ?, רמות מיסוך? , איוורור נוסף?..... עושה קפה ?:-) .
אילן

כשתרתך הרבה עם מסכה לא איכותית אתה תרגיש בעיניים. אני לא יכול להסביר לך אבל אתה מוזמן לבוא לראות אצלי. יש לי איזה 4 סוגים שונים של מסכות. כולל מילר שעולה בארץ בערך 2000 ש"ח. וכן, גודל מסך קובע. זמן תגובה ובכלל איך שהמסכה בנויה. אני הייתי חסיד גדול של זיקה, אבל הכפתור האדום שמכוון את הכהות של העדשה נשבר מהר מאוד. ואחרי שתרתך במסכה עם מסך גדול אתה לא תבין איך עבדת לפני כן.

חוץ מזה על המסכה שלי יש ציור של להבות וזה חשוב לנושא הקוליות :cool:

איש
24-03-14, 18:28
חוץ מזה על המסכה שלי יש ציור של להבות וזה חשוב לנושא הקוליות :cool:

חשוב בהחלט :) , חבל באמת שלאופטרל אין מסכת וואס"ח .

asafk
24-03-14, 21:27
אל תזלזל בלהבות.... תבקש מיוסי שיצייר לך על המסכה החדשה...

אסף.

איש
24-03-14, 23:42
חלילה מזלזל ...
יוסי אני רוצה להבות , ולא בטיפקס בבקשה .

kd2
25-03-14, 09:13
ההבדל בין מסיכות טובות לפחות טובות כששתיהן תיקניות ובטוחות לשימוש הוא בעיקר בתחושה בסיום יום העבודה מבחינת עייפות,
למי שעובד יום יום עם הכלי הזה.
בשימוש חובבני זה פחות מורגש, אבל כשעובדים כמה ימים ברצף פתאום מבינים מה הקטע.
חשוב להתנסות ולבדוק מה עובד בשבילך.

YosSima
26-03-14, 01:35
חלילה מזלזל ...
יוסי אני רוצה להבות , ולא בטיפקס בבקשה .
:) קיבלת

חוצמזה - מה שלא אהבתי באופטל זה בדיוק העניין של הכפתורים - שהם בחוץ... קצת יותר פגיע , גם בנפילה וגם בריתוכים מעל הראש ..

IlanG
26-03-14, 06:35
טוב
קניתי את זאת בסוף, מספיק בעניי לשימוש חובבני .

http://img.tapatalk.com/d/14/03/26/na4etu9a.jpg

עידו לוריה
26-03-14, 22:05
שלום לכולם .
ברצוני להשוות ולרכוש מסיכת ריתוך מקצועית לצרכים מקצועיים .

שתי המועמדות הן : optrel 680
מול speedglass 9100xx

שתיהן תוצרת שוויץ , עומדות בכל התקנים .
אני מתכוון להזמין אותן דרך איביי כיוון שהמחירים בארץ של אביזרי ריתוך לא ממש הוגנים .

כרגע יותר בכיוון של הoptrel , המפרט שלה טוב יותר : שליטה חיצונית בכהות ורגישות , ריתוך בצבע מלא, סולארית , והכי חשוב בעלת אופציית שדרוג למסנן אוויר.

שתיהן בחול נמכרות במחיר דומה , הoptrel מעט זולה יותר .

גלעד.

אין ספק שספיידגלס יותר טובה גם לאורך שנים וגם מבחינת כול פרמטר אחר כולל נוחות עבודה , הסתרת אור מוחזר , וכו' , מעבר לכך שגם בדגם ה 9100X יש לה תא סולרי ( מה שלא בדיוק צריך לטעמי אני מעדיף כרטיס גדול ולכן יש לי את 9100XX והבטריות מחזיקות כחצי שנה עם הרבה שעות ריתוך בדרך ) , ובנוסף כול דגמי ה 9100 יש יכולת לחבר head flow ( מערכת סינון אוויר ) שליטה חיצונית אין לה שום חשיבות כי את הכיוון עושים לפני תחילת הריתוך וזה יותר מוגן כאשר זה מכלול אחד עם הכרטיס , לכול מסכות ה - 9100 יש יכולת לחיבור עדשות משקפיים ועוד מלא מוצרים נוספים , יש לי נסיון עם חברה זו כ - 23 שנה ( שתי מסכות עבדו אצלי רצוף במשך כ - 18 שנים ) יש למסכה הזו מצב השחזה + מצב לריתוך ב- 5A !!! כיוון של השהיה +כהות
למסכה שאתה רוצה יש מסך קטן יותר שווה ערך ל - 9100X ( גם ה - optrel 680 עברה תחת ידי לא מעט ויש לי חבר עם כזו בעבודה כך שאני מכיר אות טוב ) בקיצור תקנה איזו מסכה שאתה רוצה אבל מרצדס יש רק אחת :)

עידו

איש
28-03-14, 11:23
עידו אין ספק ש speed glass היא אכן מרצדס , אבל יש גם BMW בשכונה :) .
לגבי פרמטרים שתי החברות מציגות פרמטרים דיי זהים + העובדה שהן מיוצרות שתיהן בשוויצריה.
לגבי עמידות optrel גם מגיעה עם 3 שנות אחריות ומלאי חלקים מלא בebay .

לדעתי שתי המסכות הן מדהימות וניראה לי שכמו שאמנון אמר זה עניין של נוחות פראקסלנס .
לי מאוד קורצת האופציה של כפתור ההשחזה המהיר זה יכול לחסוך המון זמן והתעסקות ,

נראה לי שההתרון הגדול באמת כאן זה השירות של ממ בית , שאגב יצרו איתי קשר (על השירות כבר דיברנו ? )
אבל החסרון הגדול הוא המחיר .

אסף ד.
28-03-14, 11:33
המחיר לציוד מיגון הוא לא פונקציה לדעתי.
ריתוך היא פעולה מזיקה ביותר לעיניים, ומהן יש רק שתיים...
גם כחובבן עובד עם ה Speedglass 9100x מסכה מדהימה ונוחה, מסיים עבודות ריתוך ללא שום פגיעה בעיניים וללא עייפות בראיה.
בציוד כזה המגן על איבר כה חיוני ורגיש לא מתפשרים
בהצלחה בבחירה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איש
04-04-14, 14:45
http://img.tapatalk.com/d/14/04/04/y3a6ujus.jpg
http://img.tapatalk.com/d/14/04/04/re5ypezu.jpg
http://img.tapatalk.com/d/14/04/04/e4y4yda8.jpg
http://img.tapatalk.com/d/14/04/04/y6a7e2a8.jpg

השבוע הגיעה החברה החדשה :)
משתזפת לה לצידה של הספידגלס .

אני מאוד מרוצה ממנה, היא קלה יותר מה3m
יש לה יותר מקום באזור הפה לצורך מסכת נשימה .

משמעותית יותר נוחה לי באופן אישי , יושבת יצב וצמוד לראש , עם ראשיה מאוד מאסיבת ולא מצועצעת .

השליטה החיצונית זה פשוט גאוני , במיוחד במצבים שיש ריתוך שחלקו בצל וחלקו מאור , אפשר בסיבוב הלחצן החיצוני לשלוט במידת ההחשכה .
וגם כפתור ההשחזה ממש מועיל .

חסרון הם שאין חלונות צד כמו ל3m , וחלון ריתוך קטן משל ה9100xx , אבל בשבילי היא הידיאלית .

בסיכומו של יום אני מעדיף אותה על הספידגלס אבל לדעתי כמו שאמנון אמר , זה באמת מסתכם במה שנוח לך יותר מאשר מה יותר טוב, שתיהן מסיכות ברמה הגבוהה ביותר.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

עידו לוריה
04-04-14, 15:23
תתחדש.

עידו

איש
04-04-14, 15:43
תודה :)

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

-->