PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית קופסת נירוסטה לנשיאת קופסת קרטון ל-12 ביצים.

רכס חיים
23-03-14, 20:07
זה פרויקט ניסוי שנמשך כבר 7 שנים והוא מתקרב להצלחה בצעדים איטיים.

הקופסא האחרונה ששימשה אותי בהצלחה מעל שנה עד שנגנבה/אבדה בימים אלה - מאלצת אותי לבנות חדשה ומשוכללת יותר.

מידות קרטון ביצים סטנדרטי,קטן וסגור של 12 ביצים גדולות הינו - 30 ס''מ אורך. 9 ס''מ רוחב ו- 7 ס''מ גובה.

הקופסה הקודמת שהיתה אילתור מקופסת אלומיניום לסכו''ם - לא יכלה להכיל ביצים גדולות שנמחצו בסגירה - עקב גובהה הנמוך. היא גם הכילה 14 ביצים בגלל אורכה המקרי. עכשו אבנה תיבה ייעודית התואמת את הקופסאות הסטנדרטיות של הביצים.

היתרון של הקופסא הינו בנתונים הבאים.

01. גודל של תיבת קרטון ביצים סטנדרטית שלא מחייבת טיפול מוקדם בהכנסתן לתיבת הנירוסטה. קנה ונעל בתיבה.

02. הגנה כמעט מוחלטת משבירה עקב מידות פנים מדויקות של קופסת הקרטון - אך הגובה הפנימי גבוה ב-2 או 3 ס''מ המאפשר הכנסת מרכך קפיצי עליון ותחתון בעובי של ס''מ אחד.
זה יכול להיות סתם עיתון שנדחס או ניילון נצמד שנמחץ לכדור. מנסיון בקופסא הקודמת - הביצים לא נשברו במסעות הקשים ביותר כשהן מונחות סתם על הסיפון.

03. במקרה של שבירת ביצה התוכן נספג בקרטון או בנייר העיתון שלמטה/למעלה והקרטון נזרק לאש לאחר השימוש. אין בעיה - ברכישה הבאה יש קרטון חדש.

04. הקופסא ניתנת לקירור בקלות ואינה מתקלקלת מנוזלים.

05. בהתאם לאורך הטיול ניתן להוסיף קופסא נוספת כי המוצר מודולרי וזמין בכל מקום.

06. באם הקופסא מועמסת בציוד כבד - אין לכך השפעה על התוכן הרגיש עקב חוסנה של הקופסא.

עובי הפח יהיה 1.50 מ''מ - שהינו פשרה טובה בין חוזק למשקל עצמי. הפח יעבור הברשה ליופי המוצר. למכסה יהיו שני צירי נירוסטה ומנעול בסיסי אמין ולא ידוע עדיין. לקופסא תהיה ידית נשיאה מתקפלת לנוחיות התנועה איתה. ואני אייצר ממנה לנסיון עשר יחידות לחלוקה בתוך ג'יפאי המשפחה.
אני נוטה לעשות את כל הדפנות עם ניקובים לצורך איוורור כדי שהביצים ינשמו ולא יתקלקלו, אך אני חושש מאבק הדרכים שיחדור לקופסה.

עכשו תורכם להוסיף שיפורים חשובים שלא חשבתי עליהם.

JustDoB
23-03-14, 20:12
סחתיין על ההשקעה.
סתם נקודה למחשבה - בשביל קילו אנטריקוט לא צריך זיווד 😜
סתם צוחק - בהצלחה ושים תמונות !

Sent from my XJ

opl
23-03-14, 20:22
זה לא היית אתה שמצא איזה מפעל שמייצר אבקות מהכל (כולל ביצים) ווכה היית סוחב ציידה לשבועיים בשטח?

OFF-RoaD
23-03-14, 20:26
תשמע, אתה צריך לתת להם לחבר לך אלקטרודות למוח. צריך לחקור את הדרך בה הדבר הזה עובד, אחרת? מתפספסות פה כל כך הרבה הזדמנויות לשיפור...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

oferg22
23-03-14, 20:53
עזוב אותך חיים, קח ביצים קשות וזהו... עובד פיקס במילואים!
עופר

Bernard
23-03-14, 20:59
גם אני אהיה ככה, בגיל שלך???:rolleyes:

קיד
23-03-14, 22:14
תגיד חיים,
סתם בשביל הפרקטיות, שבור בבית את כל 12 הביצים לתוך משפך פלסטי סטנדרטי המיועד למזון. את חלקו הצר של המשפך השחל מבעוד מועד אל בקבוק פלסטי בנפח חצי ליטר ששימש למשקה כזה או אחר. כעת ניתן לאחסן את הבקבוק והביצים במקום קריר (מקרר / צידנית).
החסרון היחיד לשיטה זולה ופשוטה זו, הוא הקושי לשמור על חלמונים שלמים לחסידי השקשוקה.

לגבי הקופסא, עדיף שני אבזמים מאשר אבזם וציר. זה יקל על הכנסת הקופסא למדיח כלים לאחר הטיול, תוותר על החורים לטובת הכנת השקשוקה בתוך הקופסה, וכך תחסוך סיר. תוסיף לקופסה בושינג מתוברג המתאים לתבריג של מקל מטאטא, וכך תוכל להכין ידית להרמת הקופסה מהכיריים (ממקל מנוסר של מטאטא) כאשר אתה מכין בה את השקשוקה.
לדעתי במידה והקופסא עשוייה פלדה בעובי של 1.5 מ"מ, אז שווה להדביק גומי נאופרן בחלקה החיצוני התחתון, ואז היא תוכל לשמש כמעצור גלגל (סד עצירה) בחרום. כמובן שאופציה זו מקשה על הכנת השקשוקה על מדורה, עקב התלקחות הנאופרן.
שווה לחתוך חלון קטן במכסה, ולחבר לחלון חתיכת מגררת גסה (פומפייה בלע"ז) ואז יהיה קל יותר לגרר עגבניות עבור הביצים הקשות.

עוד עצות בהמשך,
בברכה,
קיד.

רכס חיים
23-03-14, 22:15
האמת היא שהרבה שנים אני מחפש אבקת ביצים שהיתה פותרת את כל הבעיה. יותר מזה - האבקה מייצרת מוצרים הרבה יותר טעימים מביצים ששהו במחסן למעלה משבועיים.בארץ ניתן לרכוש רק כמות מוסדית של 10 קילו שעולים כאלף שקלים ועשויים ממאות ביציים מיובשות - כך שזה לא מעשי.

לעומת זאת בירדן מצאתי 2.50 ק''ג של אבקת חלב ומאז נושא החלב ברכב מסודר לגמרי. הבת שלי לא רצתה לשתות ממנו - אך אני ממלא קרטונים של חלב ריקים של תנובה בחלב הזה - שם אותם במקרר והיא לא יודעת ולא מרגישה שהיא שותה אבקת חלב.....

בשביל לעשות שקשוקה טובה בשטח - או שתי חביתות מנופחות משמן בריא העשויות מ- 4 ביצים כל אחת - צריך פתרון לגמרי ממוסד.

והוא בדרך.

רמי גלבוע
24-03-14, 00:29
חיים,
אתה דפוק באופן המדליק ביותר!

רק שלא תצא לך מקושקשת מדי...

רכס חיים
24-03-14, 05:30
היי רמי.

לפי הגרסה שלך מציאת פתרונות לבעיות אמיתיות - במקרה הזה לשימוש בביצים בשטח - אינה הגיונית. אך זו גישה לא עינינית אם אתה רוצה שהמסעות שלך לא יכללו איסוף וניקוי ביצים שבורות שנשפכו לך על השקש''ים,וריח ביצים מקולקלות שילווה אותך שלושה ימים באופן הכי צמוד. הרי כל ''הדפיקותיות'' הזו נובעת מעצבים שאתה מקבל כשקורה לך בלגן כזה.

תיכף תאמר על עשרות פיצ'רים שיש בנגמ''ש כי הם מצביעים על מצב נפשי ולא על נוחיות נטו בכדי למצות את מעט הזמן שאנו מקדישים להובי שלנו. קח לדוגמה את מיקום שקית האשפה בעת חניה.הרי צריך עבורה איזה שהוא וו שעליו תיקשר ידית הנשיאה של השקית. רצוי שהשקית תהיה בהישג יד קרוב למיקום הכנת האוכל ורחיצת כלים,היא חייבת להיות על הג'יפ ולא על איזה ענף בסביבה שתצטרך לחפש אותו ויהיה מרוחק ממך. הוו אמור לא לתקל אותך כשהוא לא בשימוש. ולבסוף - מיקומו אסור שיפריע לעבודה בסביבתו. כמה זמן השקעת במחשבה המטופשת הזו של מיקום קבוע לשקית זבל ? אני אומר לך - כלום. ועד היום אחרי 30 שנה בשטח אתה סובל מזה בכל טיול חדש.

לי לקח בערך אותו זמן כדי להעביר את השקית זבל ממיקום למיקום ובכל פעם הכנתי לה וו ייעודי, אבל רק אחרי 40 שנה בערך מצאתי לה את המיקום הכמעט מושלם - שאולי ישתנה בעתיד למיקום המושלם.

תתחיל להתייחס ברצינות למסעות הריפוי הפסיכולוגי שלנו.

Redoren
24-03-14, 08:19
אני מתרגש רק מלהגיב בשרשור של רכס...

לדעתי - אם חורים אז רק במכסה או בבהיקף של השני ס"מ העליונים, למקרה שאם בטעות תיקלע לאיזה נחל ברמת בית שמש, והביצים ישברו הנוזל באמת ישמר בתוך הקופסא.

לגבי הקופסא, עדיף שני אבזמים מאשר אבזם וציר. זה יקל על הכנסת הקופסא למדיח כלים לאחר הטיול, תוותר על החורים לטובת הכנת השקשוקה בתוך הקופסה, וכך תחסוך סיר. תוסיף לקופסה בושינג מתוברג המתאים לתבריג של מקל מטאטא, וכך תוכל להכין ידית להרמת הקופסה מהכיריים (ממקל מנוסר של מטאטא) כאשר אתה מכין בה את השקשוקה.
שווה לחתוך חלון קטן במכסה, ולחבר לחלון חתיכת מגררת גסה (פומפייה בלע"ז) ואז יהיה קל יותר לגרר עגבניות עבור הביצים הקשות.

אני אישית נגד בישול בקופסאות האלה, מה גם ששקשוקה דורשת כלי רחב ופתוח וכאן מדובר על קופסה בגודל ורוחב מאוד ספציפיים.
הרעיון של הפומפיה - גדול.

אבל שאלה אחת מנקרת בי ולא מוצאת מנוח - למה צריך מנעול?? אתה מפחד שמישהו יגנוב לך את הביצים??

השמשוני יחיעם
24-03-14, 08:20
חיימקה,,,,
קרטון ביצים רגיל,,עוטף אותו עם ״סרט חבלנים״ , שם במקרר,, אף ביצה אינה נשברת !!!

אמרתי לך מזמן כבר ,,,(: לא שמים ביצים בארגז כלים הבוקסות לא עושות טוב לביצים.

רכס חיים
24-03-14, 08:21
שינוי בחומר. את הקופסא אבנה מבירצ' ימי במקום מנירוסטה.

הסיבה הראשונה - הינו המחיר הזול בהרבה. השניה - החומר זמין כאן משאריות אין סופיות שיש במפעל. השלישית - הקופסא תהיה מוכנה תוך שעתיים עוד היום. והסיבה הרביעית היא שקופסת עץ יותר ידידותית לביצים מקופסת נירוסטה.

מזל שאין עבודה היום.

ד ו ר ו ן
24-03-14, 08:30
חשבת על אלומיניום?
קל יותר, ובסוף היום, כל הדיגומים מצטברים לאט לאט להרבה משקל ונפח.

boaz avrahami
24-03-14, 08:45
לא כתבתי כלום בהתחלה כי אני מתמוגג מהיצירתיות שבך והדרך שלך לשתף אותנו בתהתלבטויות. הראש שלך כל כך פורה שזה תענוג!

במקרה של הפיתוח הנוכחי, הרשה לי להציג לך את הפריט שאני משתמש בו ביעילות כבר שנים.
זול, נפח מצומצם והחומר ידידותי למקרר וגם אטום אם יש חלילה ביצה שבורה.
זול מאוד ועובד היטב

http://img.tapatalk.com/d/14/03/24/anu7y2ar.jpg

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Redoren
24-03-14, 08:47
יש לך גם בננה גארד...? ;););)
הכל נכון, אבל מה אתה רוצה שחיים יעשה בימים כאלה שאין עבודה?

NRG
24-03-14, 08:53
בועז. זה נראה אחלה מוצר. יש בפנים ״עלים״ כאלה שעליהם יושבת הביצה או פשוט נחה לה בשקע? אם אין מה מונע תזוזה ושבירה ומה במבחן המציאות?

Sent from my iPhone using Tapatalk

יואב פולס
24-03-14, 08:58
בועז,
כשהם כותבים על האריזה שהיא מתאימה גם לאוטו קופצני, אין להסיק מכך שהביצים נבדקו בזמן אמת בטויוטה 75.
הבעיה שאתה מציג רכס היקר היא שסיטרואן כבר תכננו קופסא שבה ניתן להעביר קרטון ביצים על פני שדה חרוש מבלי שיישברו...

המשוטט
24-03-14, 09:14
שסיטרואן כבר תכננו קופסא שבה ניתן להעביר קרטון ביצים על פני שדה חרוש מבלי שיישברו...

סל ביצים ......אז לא היו קרטונים

sent from TIZ EL NABI

boaz avrahami
24-03-14, 09:24
הביצים יושבות בשקע שמתאים להם בול. בלי עלים ובלי תזוזה.
נכנס ככה למקרר ברכב ושורד טיול שלם בלי בעיות בדרך כלל.
פעם אחת נשברה ביצה אבל המתקן אטום אז הנזק היחידי היה לשטוף במים את פנים הקופסא ליבש ולהחזיר למקום

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
24-03-14, 09:29
וואלה, מתחיל להיות סוער פה. כולה ביצים. אז אחד אחד.

קודם כל - ביצים שהוכנסו לבקבוק לאחר שבירה והקפאתן לפני הטיול - נוסה כבר במאה הקודמת - ולא עבד. או שהביצים הקפואות לא הפשירו עד הצורך בהן או שלמחרת היום הן כבר התקלקלו כי הן נרקבות מהר מאוד ללא קליפה טבעית - ובקליפה הן מחזיקות אפילו שבועיים ללא קירור.

ההצעה של יחיעם בנויה על אמונות מעורבות בשכחה עקב גיל - לכן נתעלם ממנה........

ההצעות המקוריות של קיד כבר קיבלו תשובות טובות מאורן - מה עוד שהקופסא הזאת תהיה מיועדת מחר גם לסולר רזרבי.......לפי הרבשימושיות של קיד.

קופסאות הפלסטיק של בועז נשארות מפלסטיק ואני חושש שימעכו תחת משקל בהזדמנות הראשונה.בעיקרון - פלסטיק לא נכנס לנגמ''ש.

ולבסוף ,והכי חשוב - קופסת הבירצ' כבר חתוכה לפאותיה ותהיה מורכבת תוך שעה שעתיים.

Redoren
24-03-14, 09:34
וואלה, מתחיל להיות סוער פה. כולה ביצים. אז אחד אחד.

קודם כל - ביצים שהוכנסו לבקבוק לאחר שבירה והקפאתן לפני הטיול - נוסה כבר במאה הקודמת - ולא עבד. או שהביצים הקפואות לא הפשירו עד הצורך בהן או שלמחרת היום הן כבר התקלקלו כי הן נרקבות מהר מאוד ללא קליפה טבעית - ובקליפה הן מחזיקות אפילו שבועיים ללא קירור.

ההצעה של יחיעם בנויה על אמונות מעורבות בשכחה עקב גיל - לכן נתעלם ממנה........

ההצעות המקוריות של קיד כבר קיבלו תשובות טובות מאורן - מה עוד שהקופסא הזאת תהיה מיועדת מחר גם לסולר רזרבי.......לפי הרבשימושיות של קיד.

קופסאות הפלסטיק של בועז נשארות מפלסטיק ואני חושש שימעכו תחת משקל בהזדמנות הראשונה.בעיקרון - פלסטיק לא נכנס לנגמ''ש.

ולבסוף ,והכי חשוב - קופסת הבירצ' כבר חתוכה לפאותיה ותהיה מורכבת תוך שעה שעתיים.

צריך לבדוק עם סביון, אבל נראה לי שמאז שרכס חזר לפעילות התעבורה באתר עלתה באיזה 300%.
אתה כמו הבר רפאלי של ג'יפולוג, כל שרשור שאתה מופיע בו הופך להיות להיט.. :D

יואב פולס
24-03-14, 10:04
אתה כמו הבר רפאלי של ג'יפולוג, כל שרשור שאתה מופיע בו הופך להיות להיט.. :D

בררפאלי היתה מתה להיות רבע מחיים רכס.

bizon
24-03-14, 10:23
בררפאלי היתה מתה להיות רבע מחיים רכס. +++1

מור

liontamer84
24-03-14, 10:25
בר רפאלי היתה מתה להיות רבע מחיים רכס. +++1

amitaikl
24-03-14, 10:35
האמת היא שהרבה שנים אני מחפש אבקת ביצים שהיתה פותרת את כל הבעיה. יותר מזה - האבקה מייצרת מוצרים הרבה יותר טעימים מביצים ששהו במחסן למעלה משבועיים.בארץ ניתן לרכוש רק כמות מוסדית של 10 קילו שעולים כאלף שקלים ועשויים ממאות ביציים מיובשות - כך שזה לא מעשי.

למה לא אמרת קודם?
בבקשה אבקת ביצים (http://www.amazon.com/Powdered-Whole-Eggs-2-25-Pound/dp/B0006ZN4XE/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1395649621&sr=8-2&keywords=powdered+eggs) 25$ לקילו
85486

אגב, אותו יצרן מציע גם:
אבקת חמאה (http://www.amazon.com/Powdered-Butter-2-25-Pound-Can/dp/B0098Q3LX0/ref=pd_sim_gro_2?ie=UTF8&refRID=04Y70NPRRWNV2FJZ7JTJ)
אבקת גבינה (http://www.amazon.com/Freeze-Dried-Cheddar-Cheese-Pound/dp/B0096SGUPQ/ref=pd_sim_gro_81?ie=UTF8&refRID=1D3K4S2C5C1XSFW8QMAD)

ועוד ועוד (http://www.amazon.com/s/ref=bl_sr_grocery?ie=UTF8&field-brandtextbin=Honeyville+Farms&node=16310101)

השמשוני יחיעם
24-03-14, 10:54
8549285493

Redoren
24-03-14, 11:07
למה לא אמרת קודם?
בבקשה אבקת ביצים (http://www.amazon.com/Powdered-Whole-Eggs-2-25-Pound/dp/B0006ZN4XE/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1395649621&sr=8-2&keywords=powdered+eggs) 25$ לקילו
85486

אגב, אותו יצרן מציע גם:
אבקת חמאה (http://www.amazon.com/Powdered-Butter-2-25-Pound-Can/dp/B0098Q3LX0/ref=pd_sim_gro_2?ie=UTF8&refRID=04Y70NPRRWNV2FJZ7JTJ)
אבקת גבינה (http://www.amazon.com/Freeze-Dried-Cheddar-Cheese-Pound/dp/B0096SGUPQ/ref=pd_sim_gro_81?ie=UTF8&refRID=1D3K4S2C5C1XSFW8QMAD)

ועוד ועוד (http://www.amazon.com/s/ref=bl_sr_grocery?ie=UTF8&field-brandtextbin=Honeyville+Farms&node=16310101)

אם מישהו רוצה לדעת ממה מייצרים את אבקות הביצים למיניהן שיכתוב לי ואענה לו בפרטי, לא רוצה להגעיל את כולם.

אגב, יש עוד מוצר בשוק המוסדי, שאני אישית בתור מגדל ביצים מתנגד לו, אבל זה פשוט נוזל ביצים בקרטון. כמו קרטון חלב, ובעצם כמו ההצעה של הבחור עם הבקבוק.
כמובן, לא מתאים לשקשוקה, אבל כן מתאים למי שרוצה להכין חביתה ל15 איש.
אם אני לא טועה הוא גם יכול להחזיק קצת בלי מקרר.. (לא בשמש ישירה)

JustDoB
24-03-14, 11:13
סחתיין על ההשקעה.
סתם נקודה למחשבה - בשביל קילו אנטריקוט לא צריך זיווד 😜
סתם צוחק - בהצלחה ושים תמונות !

Sent from my XJ

טוב , עכשיו אני כבר אומר את זה לא בצחוק.

Sent from my XJ

יואב פולס
24-03-14, 11:32
ממה עושים אבקות ביצים? אני רציני. לא עושים אותם מביצים? (ממה עושים שמן זית? ממה עושים שמן סויה? ממה עושים שמן תינוקות? )

רכס חיים
24-03-14, 11:36
קניתי את אבקת הביצים שמציע עמית כבר היום בלי להתעמק מדי בשיטות הייצור.

רק תגיד לאן לשלוח את הכסף ? ואני מדבר בכל הרצינות .

nirs
24-03-14, 14:07
אם מישהו רוצה לדעת ממה מייצרים את אבקות הביצים למיניהן שיכתוב לי ואענה לו בפרטי, לא רוצה להגעיל את כולם.

אגב, יש עוד מוצר בשוק המוסדי, שאני אישית בתור מגדל ביצים מתנגד לו, אבל זה פשוט נוזל ביצים בקרטון. כמו קרטון חלב, ובעצם כמו ההצעה של הבחור עם הבקבוק.
כמובן, לא מתאים לשקשוקה, אבל כן מתאים למי שרוצה להכין חביתה ל15 איש.
אם אני לא טועה הוא גם יכול להחזיק קצת בלי מקרר.. (לא בשמש ישירה)

תרגיש חופשי להגעיל...

ג'ק וריאנס
24-03-14, 14:12
ממש שירשור עם ביצים!

Redoren
24-03-14, 14:34
תרגיש חופשי להגעיל...

אם יש ביקוש...
אבקת ביצים עושים מעודפי תעשיית הביצים - הווה אומר:
לא מביצים שאתה קונה בסופר, שהן לא מופרות ,
אלא מביצי רבייה שלא "הצליחו" או שהיו עודף או שמשהו בטוהר הגזע (של העוף) שלהן נפגע.
כלומר מביצים שיש בהם פוטנציאל אפרוח, ועוצרים את התפתחות האפרוח בעזרת חימום וקירור.

מקווה שזה מובן..
תיאורטית, מדובר בחלבון וחלמון מיובשים.
מעשית - אף אחד לא יכול להבטיח לך בוודאות באיזה שלב של ההתפתחות עצרו ומכרו את הביצים לתעשייה.

NRG
24-03-14, 14:44
מעבר לעניין הטכני של הכנת אבקת ביצים...,
איפה מייצרים את זה, מי הלקוחות של זה, מה השימושים של זה, איפה זה נפוץ בעיקר ולמה?
כי בארץ לא ממש נתקלתי בזה

Redoren
24-03-14, 14:58
מעבר לעניין הטכני של הכנת אבקת ביצים...,
איפה מייצרים את זה - במפעלים ליצור חומרי גלם לאפיה ומוסדי
, מי הלקוחות של זה - מפעלי תעשייה (תעשיית האפייה, המזון ואפילו הגלידות),
מה השימושים של זה - באופן עקרוני זה מחליף את הביצים החיות בתהליכי הכנה של מזון מתועש. אם בבית כשאתה עושה קילו בצק אתה שם 3 ביצים, אז כשאתה עושה 100 טון בצק אתה לא ממש יכול/רוצה/מסוגל לשבור 300000 ביצים..
איפה זה נפוץ בעיקר ולמה? ר' לעיל - למה? כסף. עלות טון אבקה בשק היא חלקיק מעלות ביצים טריות. עלות אחסנה של אבקה יבשה היא חלקיק מעלות מקררים לכמות כזאת של ביצים שלא לדבר על השטח הנדרש לדברים כאלה. מעבר לזה גם זמינות - אם צריך כמות לא בטוח שכושר הייצור של ביצים טריות תתאים לצרכי המפעל.
...

רכס חיים
24-03-14, 15:57
כבר חשבתי שיש כתובת למשלוח הכסף עבור קילו אבקה...................

Bernard
24-03-14, 16:33
קוקיות. כולכם קוקיות!

חיים יושב במשרד, במפעל שלו, וזורק איזו שטות.. וכולכם נתפסים.
אתם לא מבינים שהוא יושב עם החבר'ה שלו וצוחק עלינו?
אם אתם לא מאמינים לי, תקראו שוב את הפתיח ותגידו שאני טועה..

וברוח הדברים..
שים את הביי-צים בכלי/מיכל עם גרגירי הפופקורן שלך. דחוף אותן בתוך הגרגירים עד 1/2 הגובה ותכסה בכמה כוסות חד פעמיות (אני יודע שמשני הדברים יש לך הרבה) וסע לשלום... בחיים לא ישבר..:)

amitaikl
24-03-14, 18:08

תעשה חיפוש בyoutube אחרי סדרה בשם Doomsday Preppers.
זאת סדרה של National Geographic על אמריקאים שבטוחים שסוף העולם מגיע (כל אחד לשיטתו: מלחמה גרעינית, אינפלציה, רעדת אדמה, הצפות יו ניים איט) ואיך הם נערכים אליו: אוספים מים, מזון, נשק, רכב...
הם הלקוחות הפרטיים של הדברים האלו (להבדיל מהלקוחות המוסדיים אליהם התייחס Redoren)
הפרק הראשון:

http://www.youtube.com/watch?v=7LZ3XWn6yoY

רכס חיים
24-03-14, 20:14
חזרנו להתחלה - ואין אבקת ביצים.

מילא - הקופסא תהיה מוכנה מחר.

ronen7k
24-03-14, 20:42
איזה שירשור קורע , הרגתם אותי ממצחוק אין כבר מה להוסיף חוץ מ :
״ ארליך! , תביא ביצים ״

עידו לוריה
24-03-14, 22:28
איזה שירשור קורע , הרגתם אותי ממצחוק אין כבר מה להוסיף חוץ מ :
״ ארליך! , תביא ביצים ״

" כמה ? "

עידו

אביעד פ.
24-03-14, 23:07
" כמה ? "

עידו

"כל מה שיש!"

GodsFather
25-03-14, 13:24
מנסיון אישי עם נוזל ביצים בקרטון - אם לא הייתי אומר לכם שזה עשוי מזה, רובכם אם לא כולכם לא הייתם חשים בהבדל. בטח לא אם מוסיפים קצת בצל מטוגן ופטריות.

למי שיש קשרים בחברת הקייטרינג שולץ, יכול למצוא כאלה בכמויות.

בתאבון.

רכס חיים
25-03-14, 14:05
אז המוצר מוכן לניסוי ראשון.

מחר אמיר ב.א מגיע למפעל ואנסה לרתום אותו להעברת צילומים לפה.

נמרוד
25-03-14, 14:14
מה הכוונה לניסוי? אני מקווה שלא יהיו פה אלתורים ואנחנו הולכים על ניסוי הרעדה לפי MIL-STD 810.

http://youtu.be/MwzcV-hsPJc

asafk
25-03-14, 14:16
במקרה של רכס עדיף להצמד ל 910d.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

נמרוד
25-03-14, 14:18
אסף אני מתכוון רק למארז הביצים, את רכס לא צריך לטלטל במכונה כדי לדעת שהוא עמיד יותר מכל תקן :rolleyes:

amitaikl
25-03-14, 15:27
שוחחתי עכשיו בטלפון עם אלי, מנהל המכירות של מפעל בשם צ'אם אשר מייצר אבקת ביצים.
הם מוכרים אבקת ביצים רק במארזים של 20 ק"ג.
הוא שאל למה אני צריך את זה ועניתי לו שאני מכיר מישהו שרוצה לעשות מזה חביתה.
התגובה שלו: "האם הוא מאוזן תרופתית?"
לסיכומו של עניין, הוא יעביר אלי קילו אבקת ביצים ואעביר אותה לחיים.
מבטיח להעלות תמונה של הטיגון לאתר

רכס חיים
25-03-14, 15:28
לפי הוידאו זה קטן על הקופסא החדשה.....

asafk
25-03-14, 17:27
במקרה של רכס עדיף להצמד ל 910d.

אסף.

סליחה טעות הקלדה
901d

אסף.

Eitan_S
25-03-14, 17:38
שוחחתי עכשיו בטלפון עם אלי, מנהל המכירות של מפעל בשם צ'אם אשר מייצר אבקת ביצים.
הם מוכרים אבקת ביצים רק במארזים של 20 ק"ג.
הוא שאל למה אני צריך את זה ועניתי לו שאני מכיר מישהו שרוצה לעשות מזה חביתה.
התגובה שלו: "האם הוא מאוזן תרופתית?"
לסיכומו של עניין, הוא יעביר אלי קילו אבקת ביצים ואעביר אותה לחיים.
מבטיח להעלות תמונה של הטיגון לאתר

ברשותך, כשאתה פוגש את אלי מסור לו בבקשה שהוא סתם נקניק. אפילו לא פפרוני.

Bernard
25-03-14, 17:38
לפי הוידאו זה קטן על הקופסא החדשה.....

ברור.
הקפיצות והטילטולים שבסירטון, זה כלום לעומת מה שיש לך בטויוטה...:)

thebips
25-03-14, 18:00
יש ב EBAY

http://www.ebay.co.uk/itm/WHOLE-EGG-POWDER-for-HOME-COOKING-CATERING-ADDED-PROTEIN-/231183703816

:confused:

עופר

כבר חשבתי שיש כתובת למשלוח הכסף עבור קילו אבקה...................

אמיר ב.א
26-03-14, 23:10
עברתי היום אצל רכס למטרת הצטיידות בארגז אלומניום לטנדר החדש ,
ועל הדרך זכיתי לחזות ביצירה המוגמרת :

באמת פשוט ויעיל- קונים במכולת , מכניסים לקופסה ישר ולדרך...

85547855488554985550

Bernard
26-03-14, 23:34
עברתי היום אצל רכס למטרת הצטיידות בארגז אלומניום לטנדר החדש ,
ועל הדרך זכיתי לחזות ביצירה המוגמרת :

באמת פשוט ויעיל- קונים במכולת , מכניסים לקופסה ישר ולדרך...

ידעתי שבסוף הוא יגיע לזה... אני רק לא מבין מה זה הדבר השחור הזה, שקופסת הביצים נכנסת לתוכו...:)
ותגיד לו, לחיים, שאפשר לקנות את הביצים כבר בתוך הקופסה. לא צריך לקנות ביצים לחוד וקופסה לחוד...:rolleyes:

רכס חיים
27-03-14, 04:26
כדאי לשים לב לפרטים הקטנים.

הקופסא עשויה בירצ' ימי בעובי 6.5 מ''מ ומחוברת בסיכות 25 מ''מ - כך שהיא ממש קלה וחזקה. היות והיא נעשית משאריות בירצ' מהמפעל - חומרי הגלם לא עולים כלום,מלבד חמש דקות עבודה על המשור קרייזיק.

מסביב לקופסא יש סקוצ'ים ברוחב 5 ס''מ שחובקים את כל הקופסא פעמיים - כך שאין שום בליטה לקופסא הריבועית של צירים או נעילות והיא תופסת פחות מקום והסגירה לא מועמדת לשבירה.זאת בנוסף שהסקוצ'ים הכפולים החיצוניים מרככים מכות חיצוניות .גם הידית נעשתה מסקוצ' שהוא קל רך וחזק והכי חשוב שכידית הוא אינו בולט.

הביצים יושבות בתוך הקרטון המקורי שלהן אך הוא יושב בתוך הקרטון הקודם שנחתך לשניים וכך המצע המשכך מוכפל וגם כושר הספיגה של ביצה שבורה מוכפל. במסעות עבירות של שטח טכני ניתן לעטוף הכל ביריעת פלסטיק נצמד במספר שכבות ואז אין גבול לבטיחות הביצים.

כל הקרטון הכפול יושב בתוך חלל הקופסא הפנימי הגדול ממנו בסנטימטר אחד לכל כיוון - אורך רוחב וגובה - כך שתזוזות קלות מאפשרות לקרטון תנועות לכל הכיוונים שלא עוברות כלל לביצים,ובתזוזות חזקות החיכוך מפחית את ההתנגשות בדפנות.

יתרון נוסף - ככל שהביצים גדולות יותר הן מובטחות יותר בגלל עיגונן ההיקפי המובטח בכל שקע פרטי - ללא אפשרות תזוזה גם בתוך הקרטון.

12 ביצים מספיקות לי ליומיים עבור שני אנשים,וזה מספק 80% מהטיולים,כך שאין לי צורך בקופסא נוספת או גדולה יותר.

מי שרוצה 6 שאריות בירצ' מהמפעל לצורך בנית קופסא ושאחת ממידתן הגדולה ביותר אינה עולה על 35 ס''מ - יכול לקבלן ללא תשלום במפעל החדש בברקן.

תאום הגעה בטלפון 0556655665

amitaikl
04-04-14, 01:40
עברתי אצל חיים בבוקר ומסרתי לו קילו אבקת ביצים.
התרשמתי מאוד מהמפעל החדש וזכיתי לסיור + הדרכה על נפלאות הטויוטה.
כרגע הכדור בידיים שלנו - נא העלה תמונות ומתכון
שבת שלום
אמיתי

Bernard
04-04-14, 01:58
בשבילי עין הפוכה. אם לא - לא שווה גרוש!!!

קדימה חיים.

רכס חיים
04-04-14, 13:28
מחר נעשה מאבקת ביצים שקשוקה לתפארת. היות ואני לא מוסמך טעם כפי שידוע לכם - אני לוקח איתי טועם מוסמך..

תוצאות הניסוי - מחר כאן.

יונימוג אדום
04-04-14, 19:16
אני פתרתי את הבעיה - פשוט קניתי סיטרואן דה שבו :)
זהו כעת יש לי קופסת מתכת שמסוגלת להכיל הרבה יותר מתריסר ביצים , להעביר אותם בשדה חרוש והן יגיעו שלמות .
דרך אגב , הפתרון שלי יליד 1965 , כך שחיים לא המציא את הגלגל .

אילן

רכס חיים
07-04-14, 23:05
כגודל הציפיה - גודל האכזבה.

כידוע לכם - לאחר 5 שנים השגתי קילו של אבקת ביצים. הכנתי את עצמי לשקשוקה מפוארת בשטח ואפילו שאלתי את עצמי ''מה יהיה כשהקילו הזה ייגמר - מהיכן אשיג חומר נוסף''.

מיד כשפתחתי את האריזה - נדף ממנה ריח לא נעים של ביצים מקולקלות - וממש דוחה. מסתבר שזה הריח הטבעי של אבקת ביצים - והאבקה שבידי אינה מקולקלת.

ויתרתי על הרעיון החדשני והייטקי לאכול מאכלי אסטרונאוטים - ואני חוזר בצער לקופסאות הביצים הטרייות שייצרתי.

ועם הפורום הסליחה.

bizon
07-04-14, 23:14
חיים אתה פשוט ענק !

מור

NRG
08-04-14, 09:08
חיים,

אחרי 15 יום ו - 61 פוסטים, אני חושב שהיית צריך לנסות משהו,
אם לא שקשוקה מפוארת אז איזה חביתה קטנה לפחות...

רכס חיים
08-04-14, 11:24
הריח הרג אותי . אני ידוע כאנין טעם ריח מגע ועוד כמה דברים..............

boaz avrahami
08-04-14, 14:19
אבקת ביצים לג׳חנון

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

amitaikl
08-04-14, 15:33
חיים, קבל את הפתרון הבא:
86242

רק בשביל הקטע, אני לא אומר מה זה ומשאיר את זה פתוח לניחושים עד הערב.

השאלה: מה זה הדבר הזה?

גל מגל
08-04-14, 15:45
לא אהרוס לך את הניחושים. אבל כרגע הראיתי את זה לחבר בדוואי והוא כמעט הקיא שהוא קרא את מה שכתוב. והוסיף "אפילו אני לא מכניס דברים כאלה לבית"

NRG
08-04-14, 15:51
תן כיוון כללי,
המשהו שרואים, אמור להגן על הביצה או להחליף את השימוש בביצה...?

ד ו ר ו ן
08-04-14, 15:52
בעולם מודרני כיום, הסיבה היחידה להחזיק את הדבר הזה זה או פרץ נוסטלגיה לשורשים לא מוגדרים, או חציית הסהרה בלי לוגיסטיקה מינימלית.

amitaikl
08-04-14, 16:14
תן כיוון כללי,
המשהו שרואים, אמור להגן על הביצה או להחליף את השימוש בביצה...?

יותר בכיוון של

ויתרתי על הרעיון החדשני והייטקי לאכול מאכלי אסטרונאוטים

כלומר - לא תחליף ביצים, כן מזון מיובש

NRG
08-04-14, 16:19
אז לפי התמונה זה גבינת כבשים מיובשת ומשומרת בשמן דקלים...

amitaikl
08-04-14, 16:45
קוראים לזה "לאבן קיש" או "קישאק"
זה יוגורט כבשים מיובש שמגיע בצורה של כדור או גליל עם מרקם חיצוני מתפורר קלות (מרגיש קצת כמו אבן חול), כבד יחסית לגדול וקשה (מאוד).
שימש בדואים כדי לשמר חלב צאן לאורך זמן.
השימוש המסורתי הוא לחתוך (או יותר נכון - לשבור) חתיכה ולבשל במים או במרק, מה שאמור לשחזר לזה מרקם של יוגורט.
עם ה"יוגורט" שמתקבל מכינים תבשילים שונים של בשר ביוגורט (שיש בורק, למשל מתכון (http://www.mako.co.il/food-recipes/recipes_column-masterchef/Recipe-4f7b3948211ea31006.htm?Partner=interlink )) או משתמשים במרינדה לבשר כבש (באשכרה גדי בחלב אימו!).
השימוש שלי הוא לגרר את זה מעל פסטה, כמו פרמזן. איך הטעם? חמצמץ, מלוח קצת, מזכיר פקורינו בשלה מאוד וברור לגמרי שזה מגיע מצאן. (או כמו שאישתי מגדירה בשתי מילים "טעם נרכש")
ניתן לקנות בעיר העתיקה בירושלים בכמה שקלים.

NRG
08-04-14, 17:25
וואלה אתה בחור אמיץ וגם עם יכולת דימיון מאוד מפותחת...,
אתה אוכל ת'אבן חול הזו אבל בדמיונך הקולח בעצם אתה מגרד פרמזן ואוכל פקורינו...,
אחלה
מכיר NLP? :D

amitaikl
08-04-14, 17:36
מכיר NLP? :D

לא.
נשמע מעניין. אוכלים את זה? :)

NRG
08-04-14, 17:51
מה פתאום לא אוכלים את זה,
אהה, בעצם אתה יודע מה אצלך אני כבר לא יודע...;)

אביעד פ.
08-04-14, 18:18
"אומלט אבקת ביצים ואבן חול"
אני בטוח שעם השיווק הנכון אחד השפים הטרנדיים של תל אביב עוד יכול למכור את זה ב-50 שקל לחתיכה.

ד ו ר ו ן
08-04-14, 18:51
"אומלט אבקת ביצים ואבן חול"
אני בטוח שעם השיווק הנכון אחד השפים הטרנדיים של תל אביב עוד יכול למכור את זה ב-50 שקל לחתיכה.

אל תאמר : "אומלט אבקת ביצים ואבן חול"

אמור ״בייציה רזה עם קישאק מדברית מערבות ירדן״

ייקח חזק בדיל בוקר בשישי..

איל מ
14-04-14, 15:07
לא יודע אם כבר נתנו את הקישור אז אניח את זה כאן:

http://www.amgazit.co.il/pictures/Thumbs/22470(1)_260.jpg
מהאתר של אמגזית: http://www.amgazit.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-158-%D7%AA%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%9C-6-%D7%91%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%9D.aspx

שולץ האיום
14-04-14, 15:49
לא יודע אם כבר נתנו את הקישור אז אניח את זה כאן:

http://www.amgazit.co.il/pictures/Thumbs/22470(1)_260.jpg
מהאתר של אמגזית: http://www.amgazit.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-158-%D7%AA%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%9C-6-%D7%91%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%9D.aspx

גדול!

nirs
14-04-14, 16:54
איך לעזעזל מכינים שקשוקה מאבקת ביצים?
כל הרעיון זה לטבול את הלחם בצהוב!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

רכס חיים
14-04-14, 17:52
קופסת הפלסטיק נועדה לביצים קשות כשהולכים עם הילדים לשפת הים ומצרפים להן מלפפון מקולף.....הדבר הזה לא יעמוד במשימה לביצים טריות ובוודאי לא בג'יפ מטלטל. הכל כבר נוסה.

הגרוע בקופסת הפלסטיק זה כשהביצה נשברת וכל הנוזל נשפך על המזרון של בת זוגך או על המכנסיים באזור הביצים שלך - כהוא כבר מסריח מחצי יום בשמש.

ניר - ביצים לא אוכלים כשהן רכות - כולל לא בשקשוקה - סתם כדי להמשיך לחיות בלי סלמונלה.....

boaz avrahami
14-04-14, 18:13
מה שאני שמתי עומד במשימה. אומנם גרנד צירוקי נעים ולא טויוטה אבל בכל מקרה הכלי ששמתי אטום.
נשברה ביצה זה עדיין שוחה בתוך הכלי.
רוצה עוד הגנה תעטוף בספוג או אפילו תדביק ספוג מהצדדים.
זול, זמין ועובד

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
14-04-14, 19:03
ג'יפ בונים - לא קונים......... תפנימו. גם אקססוריס לג'יפ.

OFF-RoaD
20-04-14, 22:10
נסעתי השבוע יומיים תמימים עם קרטון ביצים עטוף בניילון בתחתית הצידנית. המתקן שרד בהצלחה יומיים בסלעים של רמת הגולן, כולל "ציר המוסכים", וכל הביצים שלמות ותקינות...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

עידו לוריה
20-04-14, 22:50
יותר קל לקחת תרנגולת ברכב גם יש ביצים טריות וגם בסוף יש שניצלים .

עידו

boaz avrahami
21-04-14, 08:40
אבל צריך גם אותם לשים בקופסת אלומיניום או בריץ

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

zagi
21-04-14, 15:43
יותר קל לקחת תרנגולת ברכב גם יש ביצים טריות וגם בסוף יש שניצלים .

עידו

עידו , עלית פה על סטרטאפ !!!

עכשיו אני רק צריך למצוא מי ישחט וינקה את התרנגולת .

רכס חיים
21-04-14, 18:57
אני לא רואה בעיה בלקחת גם מכונה אוטומטית למריטת נוצות שיש להוסיף לה מתקן פשוט למליקת ראשי תרנגולות.

ד ו ר ו ן
21-04-14, 19:43
אני לא רואה בעיה בלקחת גם מכונה אוטומטית למריטת נוצות שיש להוסיף לה מתקן פשוט למליקת ראשי תרנגולות.

בזמני קראו לזה ״זוג ידיים נחושות+גזייה״..

עידו לוריה
21-04-14, 21:55
עם ה" נסה ודע שעשועי מדע " של חיים אני בטוח שתוך זמן קצר יש מכונה שהופכת את הביצים של הנהג לשקשוקה ואת החזה של הנוסעת לשניצל .

עידו

שחר דורון
21-04-14, 22:13
שבוע עמודים על ארגז עם סקוצ'......

Bernard
21-04-14, 23:14
ואני התלבטתי והתלבטתי אבל בסוף מצאתי מקום לשקיתה זבל,שלחיים לקח 12 שנים,למצוא לה מקום...
בדיוק איפה שהיא נמצאת בכל הטיולים, ב12-13 השנים האחרונות... קשורה לשלוחן...

על הביצים אני כבר לא מדבר... אני רק יכול להמליץ לחיים על מוצר מדף, זול וזמין, שמייתר את כל המ"ופ של שבע השנים האחרונות...
למוצר קוראים לנד רובר דיסקברי דיזל שנת 1997...
שמנו את קרטון הביצים באוטו של אחותי. בלי פלסטיק ובלי אלומיניום ובלי בריץ ובלי עמייאת.. סתם, שני קרטונים בבגאג' של הדיסקו (עם בולמים/קפיצים די גמורים, אם זה מעניין) והן שרדו יומיים שלמים ברמת הגולן... ממש עד הסוף המר, בסיר השקשוקה...
אף אחת לא נשברה ואף אחת לא נשפכה ויחד עם קופסת הביצים הזו, אתה מקבל גם רכב עבירות לא רע... כמובן, שבמקרה שלך,אתה יכול פשוט לגרור אות הדיסקברי (ובתוכו הביצים) מאחורי הטיוטה האגדית.. אבל זה כבר תלוי בך..

-->