PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה suv לחפש במקום הסופה?

yes1952
25-03-14, 18:42
א-רכב יום יומי
ב-שטח קצת יותר משבילים
ג-מנוע גדול-מעל 3ליטר פלוס
ד-צרכת וצריחת דלק לא משמעותי לי
ה-מערכת 4על4 והילוך כח (רצוי כמה שיותר מכני ) לא כמו בGMC ודומיו
ו-חייב להיות אוטומט
ז-חייב מנוע בנזין
ו-חייב 4 דלתות מינימום
ז-תא מטען מספיק לעגלה (לא של סופר)
ח-שנת ייצור עד 2006-אפשר כמובן נמוך יותר
ט-לא שחוט

חשבתי על רודיאו אך לא מצאתי משהו ששמור יפה-ויטרה 2ליטר ירד מהפרק-והאמת

תודה לעונים

דרור ברלי
25-03-14, 18:45
גרנד צ'רוקי כמובן.
עונה לכל הדרישות ועדיין נשאר במשפחה.
אין שום אפשרות אחרת.

Bernard
25-03-14, 18:52
מה, לא ירדנו מנושא החלפת הסופה?

ודווקא דיברתי שלשום עם חבר, שכנראה אני צריך לחזור לסופה...:rolleyes:
הסכמנו שכל אלטרנטיבה טובה יותר מריינג', שלא נוסע..:(

אפרופו, ריינג'.
לא יודע מה התקציב אבל אם אני הייתי צריך לקנות היום (בארץ) והפרוטה מצוייה בכיסי (:(:() הייתי שוקל ברצינות (ברצינות) ריינג' 2005 ומעלה...אמין, בלי מחלות ילדות ורכיבים חסונים ביותר...

yes1952
25-03-14, 19:00
ברנרד
יכול להיות מאוד שזה יהיה הכיוון באם אמצע אחד שמור
עם יד על הלב.תמיד רציתי אחד
ולגבי הסופה?
נקרע לי הלב-היתה תקופה מאושרת (עדיין יש)אך כנראה לא הצליחו לתקן אותי פיקס-ואני קצת מתפרק
נו אני תוצרת הארץ ועל תוצרת הארץ אין אחריות לכל החיים,ואיןלי חשק שיתחילו לרתך לי את השסי עוד פעם

דרור ברלי
25-03-14, 19:07
דיר באלאק יוסי.
זה מפתה אבל אתה תלוי באוטו. שלא תעיז...

asafk
25-03-14, 19:08
יוקון עם החלפת סרן אחורי ופרונט לשל הדגם 2500 + הגבהה קטנה.
אן סאברבן אבל זה רק למי שיודע לנהןג... (אני לא מסתלבט על יוסי... רק נזכרתי במדרגה "ההיא" ) ...

יש כאן באתר לפחות גולש אחד שעשה את הדרך מסופה ליוקון ואמר שהוא מרוצה.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Bernard
25-03-14, 19:12
דיר באלאק יוסי.
זה מפתה אבל אתה תלוי באוטו. שלא תעיז...

אנשים רעים.. צרי עין...

nirs
25-03-14, 19:17
כנראה שטיוטה (ואני כותב את זה בצער כי זה לא דומה בכלום לגיפ אמיתי)

grand
25-03-14, 19:18
הגוף שלו דפוק, אתם רוצים שגם הראש ידפק לו?

אתה רגיל לאודי מזרחי, הוא לא מבין בריינג' , הוא מבין הכי טוב בגראנד צ'רוקי.
מה יש כאן בכלל לחשוב?

דרור ברלי
25-03-14, 19:53
אנשים רעים.. צרי עין...

בגלל שהוא חבר שלי ואני אוהב אותו, אני מרגיש צורך לעשות כל מה שביכולתי כדי שהוא לא ייפול למלכודת הדבש הזו...

רק גרנד צ'רוקי. WJ או אפילו WK (אבל להקפיד שיהיה V8 ועם הילוך כוח ולא איזה לארדו מוגבל).

foxy
25-03-14, 20:17
ברור שגראנד צירוקי אחרי הגבהה ונעילה הכלי המושלם אגב אף רינג רובר לא מתקרב לגראנד

yes1952
25-03-14, 20:35
ככה
נתחיל דווקא עם אסף
יקירי-סאברבן לא נכנס לי לחניה-הגג נמוך מידי(וחבל)-אגב גם לא ברבן-אני לא אוהב את טעם הלוואי
ולגבי ההתיישבות ההיא?אני מתאר לעצמי שזה יקרה שוב-מה זה כבר להיתקע בין שני סלעים לעומת האושר של כל הטיול?קטן עלי
דרור-זה חלום שישאר בגדר חלום עם הריינג' יש יותר מידי סיבות נגד
גראנד ידידי-אתה מוכן לחתום על זה שהראש שלי לא דפוק?בחיי אני זקוק לחתימה כזו(הכל באהבה כן?)
דרור
בוא ותחכים אותי
האם יש גראנד עם טרנספר ידני?
האם הגראנד יותר נמוך מהסופה"(_אני צריך לא גבוה)
האם הוא יכול להתנהג כמו הרכות של הביואיק של פפריקה?
ואם על שלושת האם התשובה חיובית,אז מה לחפש ואיזו שנה?
תודה

grand
25-03-14, 20:43
גרנד WJ V8 כמה שיותר שמור ומתוחזק, רצוי עם הגבהה קטנה 2-3",
הרכב מגיע עם כיסאות עור מפנקות ורכות הרבה יותר מה WK.
לא פחות נוח מהביואיק של כוסברה?? לא יודע מי זו...
2001-2004

omri_t
25-03-14, 20:46
לדעתי- צ'רוקי ולא גרנד.
הוא קטן יחסית.
אבל עונה לכל הדרישות.
וגם חולק לא מעט עם הסופות...

foxy
25-03-14, 21:01
אם אתה באזור תא בשעות היום דבר איתי ובוא לסיבוב מבטיח לך שאחרי זה לא תחשוב פעמים

asafk
25-03-14, 21:05
יוסי.. אם יוקון לא ייכנס לך בחניה גם גראנד מוגבה לא ייכנס..

אסף.

Bernard
25-03-14, 21:34
ברור שגראנד צירוקי אחרי הגבהה ונעילה הכלי המושלם אגב אף רינג רובר לא מתקרב לגראנד
בויינה, פוקסי!!! אל תתחיל, אה!!!
כבר הזכרתי את זה, איפשהו - אני לא מכיר הרבה (בכלל, אני פשוט עדין איתך:rolleyes:) כלי רכב עם מהלך אמיתי (בדוק, מדוד ונצור!) של "13 מאחור ו-"10-"11 מלפנים.
חבר של אחי נוסע בכל חור שאתה רק יכול לדמיין עם RR 2003 סטנדרטי לחלוטין (ולהזכירך, בשנה זו אין נעילה מאחור) בלי שום תקלה מיוחדת (מודה, בשנתון הזה, יש לו מזל..).

ולעניין.

אני בכלל לא אכנס (שוב) לויכוח לגבי הריינג' (ותאמינו לי, אני מכיר את החסרונות הרבה יותר מהרבה אנשים פה...) אבל הריינג' משנת 2005 ומעלה זה סיפור אחר לגמרי.. לגמרי..

נראה לי ש-WJ קצת זקן מידי ואם כבר,אז כבר...

אני מכיר WJ ואני מכיר WK 2014. אני לא מכיר WK עד 2006 אבל..
אם רמי, שעכשיו הפךלבעליו הגאה, אומר שהוא טוב ורק "קשה" קצת יותר, לקחת כזה במצב טוב (V8) ולשים בו קיט רציני של קפיצי אויר (יעלה מקסימום, מקסימום $2-2.5K) ואז יש לך הכל - הגבהה כשצריך וכניסה לחנייה כשצריך, נוחות/רכות ב"חיוג" וסיוע/תמיכה לגוף...
המערכת שאני מדבר עליה היא ללא שום "סיבוך" נוסך לנד רובר ואמינה מאוד וההרכבה טרוויאלית. המערכת המקורית עובדת נהדר בגראנד שלנו, בלי המחיר וה"תיחכום" וה"מחיר" של לנדרובר - עובד לא פחות טוב..

יוסי, אם אתה בוחר באופציה הזו, אני מתחייב שתקבל את מערכת האויר בבית... תקנה, שלח אלי ויגיע..:)

grand
25-03-14, 21:57
לא טענתי שה WK קשה יותר, המושבים ב WJ יותר מפנקים בסגנון אמריקן קומפורט, ב WK יותר מרגישים סטייל לנד קרוזר.
ל WJ יש סרן מקדימה, התנהגות כביש ויציבות קצת נחותה מה WK,
WK 4.7 בשנתונים 2005-2007 חלשים משמעותית מאלו של 2008 צפונה, וממה שמכירים ב WJ, מנוע 5.7 HEMI אופרה אחרת.
למצוא HEMI ראוי, משימה כמעט בלתי אפשרית.
אני לא יציע ליוסי סיבוב על ה WK שלי, לא רוצה לסבך אותו בחלומות ובנדודי שינה....
לכן יוסי, WJ כמה שיותר שמור עם כמה שפחות ק"מ.

foxy
25-03-14, 22:16
בויינה, פוקסי!!! אל תתחיל, אה!!!
כבר הזכרתי את זה, איפשהו - אני לא מכיר הרבה (בכלל, אני פשוט עדין איתך:rolleyes:) כלי רכב עם מהלך אמיתי (בדוק, מדוד ונצור!) של "13 מאחור ו-"10-"11 מלפנים.
חבר של אחי נוסע בכל חור שאתה רק יכול לדמיין עם RR 2003 סטנדרטי לחלוטין (ולהזכירך, בשנה זו אין נעילה מאחור) בלי שום תקלה מיוחדת (מודה, בשנתון הזה, יש לו מזל..).

ולעניין.

אני בכלל לא אכנס (שוב) לויכוח לגבי הריינג' (ותאמינו לי, אני מכיר את החסרונות הרבה יותר מהרבה אנשים פה...) אבל הריינג' משנת 2005 ומעלה זה סיפור אחר לגמרי.. לגמרי..

נראה לי ש-WJ קצת זקן מידי ואם כבר,אז כבר...

אני מכיר WJ ואני מכיר WK 2014. אני לא מכיר WK עד 2006 אבל..
אם רמי, שעכשיו הפךלבעליו הגאה, אומר שהוא טוב ורק "קשה" קצת יותר, לקחת כזה במצב טוב (V8) ולשים בו קיט רציני של קפיצי אויר (יעלה מקסימום, מקסימום $2-2.5K) ואז יש לך הכל - הגבהה כשצריך וכניסה לחנייה כשצריך, נוחות/רכות ב"חיוג" וסיוע/תמיכה לגוף...
המערכת שאני מדבר עליה היא ללא שום "סיבוך" נוסך לנד רובר ואמינה מאוד וההרכבה טרוויאלית. המערכת המקורית עובדת נהדר בגראנד שלנו, בלי המחיר וה"תיחכום" וה"מחיר" של לנדרובר - עובד לא פחות טוב..

יוסי, אם אתה בוחר באופציה הזו, אני מתחייב שתקבל את מערכת האויר בבית... תקנה, שלח אלי ויגיע..:)
אתה צודק איפה שהעגלה האנגלית תתקע הגראנד ימשיך להתקדם ללא בעיה לא יעזור זה לא גיפ חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

boaz avrahami
25-03-14, 22:21
במחיר של הסופה הוא רוכש שני wk
אחד גבוה ואחד נמוך ועוד ישאר לו עודף לנהג לשנה ;-)

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Bernard
25-03-14, 22:37
אתה צודק איפה שהעגלה האנגלית תתקע הגראנד ימשיך להתקדם ללא בעיה לא יעזור זה לא גיפ חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

הייתי אומר לך לשים כסף במקום דיבורים אבל... הריינג' שלי לא נוסע:(

- - - Updated - - -

אבל אם היה נוסע (והיה רוצה..)... וואיי, וואיי, וואיי...

yes1952
25-03-14, 22:40
גראנד ידידי-קרעת אותי מצחוק
פפריקה זה הכינוי של רעייתי=היא פשוט הונגריה-אפילו נולדה שם באיזור ההונגרי של סלובקיה
אך ברצינות?
ממש קשה לי עם הסיפור הזה-כל כך שמחתי שתיקנו אותי פעם האחרונה-והיה לי ברור שהג'ימי הולך ותהיה סופה-
נכון לא הבטיחו לי כלום-אך לא תאירתי לעצמי שכל כך מהר הגוף שוב בועט ומחזיר אותי לאחור(מבחינתי)
אין ספק שכל איניאני זה של JEEP אבל החלון שלו לא יורד ואין את הרגשת החופש והרוח עם האבק מלטפים את הגוף ואת האגו
ומוחקים ולו לזמן קצר את הגיל הכרונולוגי.
על צלילה נאלצתי לוותר שלא לדבר על הפלגות,ועכשיו זה,
בשקט בשקט אני יושב לי עם עצמי וחושב אולי בכלל לקנות רכב מוגבה עם 7 מקומות ללא שטח אבל עם טונות של נוחות ורכות
וואלה הסתבכתי עם עצמי

foxy
25-03-14, 22:46
הייתי אומר לך לשים כסף במקום דיבורים אבל... הריינג' שלי לא נוסע:(

- - - Updated - - -

אבל אם היה נוסע (והיה רוצה..)... וואיי, וואיי, וואיי...

יכול להיות מענין לבדוק אבל בלי קשר מקווה שתחזור לדהור בשבילים (כי אתה לא באמת יכול לנסוע איפה שגיפים אמיתים נוסעיםחחחחחחחחחחחחחח)

שפן13
25-03-14, 22:49
שאלת תם-
גראנד ויטארה XL-7 לאחר הגבהה, לא עונה על כל צרכיך במדיוק??

raanan
25-03-14, 22:52
בשקט בשקט אני יושב לי עם עצמי וחושב אולי בכלל לקנות רכב מוגבה עם 7 מקומות ללא שטח אבל עם טונות של נוחות ורכות
וואלה הסתבכתי עם עצמי
למה ללא שטח ? אם אפשר את כול מה שאתה רוצה + יכולת שטח לא רעה. זה נקרא טרופר בנזין ארוך !

רענן

yes1952
25-03-14, 23:09
שפן-אני גדלתי על ג'יפ ונשמתי ג'יפ מילדותי וזה התחיל בשנות ה-50 שהייתי עולל עם חיתולים מבד,אפילו היה לי ג'יפ פדלים
עם הכתובת JEEP עליו
רענן זה לא הטרופר או השאר ,זה לחפש את הפתרון להשאר עם אהבת המרחבים ושמירה על המותג והמגבלות שמתווספות
אך זהו פורום ג'יפאים ולא קופת חולים

foxy
25-03-14, 23:28
שאני חושב על זה יצא לי לנהוג בדיסקברי מודל 2012 בנזין הדבר הזה נוח ברמה מאוד גבוה שבע מקומות מפואר ברמות אולי זה הפיתרון עבורך רק צמיגים ומיגונים ביחוד היום במצב השוק זמן מעולה לקנות ויש המון רכבים שלא ראו שטח מעולם תחשוב על זה אחלה פתרון

Bernard
26-03-14, 01:59
בעוונותי, יצא לי לנהוג על כמה LR3 וכמה RR לפני ואחרי 2005 - אין מה להשוות בין הריינג' לדיסקברי. פשוט אין.
אם לא צריך 7 מושבים, אין בכלל שאלה..

eysham
26-03-14, 06:40
וואי... כמה חפירות בשביל למצוא את המטבע מתחת לפנס...
או WJ או WJ או WJ או WJ או אולי WJ...
כמובן 4.7 V8 לימיטד בלבד.

מקווה שהייתי מספיק ברור... :)

shmil
26-03-14, 08:31
אמנם דיברנו טלפונית, אבל כדי לחדד:
הפתרון עבורך כנראה הוא מתלה נפרד, מה שיהפוך אותו לנעים יותר בשטח.
איזה מתלה נפרד זו כבר שאלה אחרת, אליה אני לא נכנס.
בכל מקרה, עדיף תמיד לנסות לפני שתכנס לעניין..

yes1952
26-03-14, 09:36
עם שמיל היתה לי שיחה ארוכה(מסכן הבחור טחנתי לו את האוזן)והוא מעודכן לחלוטין בבעיות
אי לכך ,בבקשה תקראו את מה שהוא כתב ועיזרו לי לקבל כיוון לרכב עם מתלים נפרדים,
אם יש מישהו עם רכב כזה,אשמח לבוא לראות
דבר נוסף-האם יש רכב עם מתלים נפרדים בלי הרבה אלקטרוניקה?

asafk
26-03-14, 09:53
יוסי... אני שוקל להיעלב. הצעתי לך פתרון מושלם...

אסף.

yes1952
26-03-14, 11:10
נבדק נושא של הגובה בחניה
יש מצב שכן הצעתך היא המתאימה ביותר ולו רק אם אני קורא את העתיד לבוא
תודה אסף

דרור ברלי
26-03-14, 12:17
נוחות נסיעה היא הבעיה האחרי-אחרונה של ה-WJ. עם הסרנים החיים והכל...
האוטו מפנק ברמות, לא מפחיד בגודל ויעבור בכל מקום שעברת עם הסופה.

Saar
26-03-14, 13:37
והוא (WJ) למיטב ידיעתי גם נמוך יותר מיוקון.
ואם לא זה, פג'רו קינג יתן לך כנראה מענה מוצלח.

נמרוד
26-03-14, 14:43
יוסי האם אתה יכול להתאמץ לכיוון רנגלר JK? לא יודע בכמה הם נסחרים, אבל יש בשוק הרבה החל ממודל 2008, אתה יכול להסתפק בקצר שאני מנחש שהם פחות מבוקשים, זה ג'יפ אמיתי שיהיה מצד אחד אוטומטי ונוח הרבה יותר מהסופה, עם אופציה לפתיחת הגג ופרוק הדלתות אם וכאשר תחליט. לא צריך להגביה הרבה אם בכלל כדי להגיע לרמת עבירות מצויינת לפחות כמו שאתה רגיל אליה, לא צריכה להיות בעייה למצוא אחד עם נעילה אחורית מקורית לפחות שלא לומר משופר הרבה יותר. וזה הכי SUV מתוך הג'יפים האמיתיים, ואולי זה בעצם מה שאתה באמת מחפש.

Bernard
26-03-14, 16:15
ליוקון אין סרן קשיח/חי מאחורה?

ולמה החלטתם (אתה ושמיל) שצריך מתלה נפרד - אני לא חושב שהמתלים הנפרדים (ב4 פינות) הסטנדרטיים (יענו, לא LR או RR) יהיו רכים/נוחים יותר.

ובכלל, על כמה אנחנו מדברים (אם מותר לשאול), שהרי יש לזה השלכה מיידים וקריטית על האופציות?

asafk
26-03-14, 16:21
ליוקון יש סרן. אבל המשקל גדול והמתלים רכים ובסופו של יום הוא נוח כמעט כמו הביואיק..
החלפת מכללים לשל אחיו הגדול גם מחזקת אותו, ובשורה התחתונה סופה זה לא... אבל זה עובד.
לא הייתי מציע את האופציה הזו מסיבות שונות, אבל השילוב של הדרישות ייחודי- ולכן אני חושב שזה מתאים.

אסף.

IlanG
26-03-14, 16:23
אז מה רע בפורד אקספלורר

grand
26-03-14, 16:29
הגיע הזמן לאיזה טיול לילה רב משתתפים שבסיומו קצת אוכל ומשקאות מרוממי רוח, ככה כמו בימים הטובים,
תעבור מרכב לרכב בטיול, מן הסתם יהיו שם כל האלטרנטיבות ותחליט.

raanan
26-03-14, 16:30
ליוקון יש סרן. אבל המשקל גדול והמתלים רכים ובסופו של יום הוא נוח כמעט כמו הביואיק..
החלפת מכללים לשל אחיו הגדול גם מחזקת אותו, ובשורה התחתונה סופה זה לא... אבל זה עובד.
לא הייתי מציע את האופציה הזו מסיבות שונות, אבל השילוב של הדרישות ייחודי- ולכן אני חושב שזה מתאים.

אסף.

לא מבין מה זה "השילוב של הדרישות ייחודי" ?
אני מבין להפוך רכב לנוח בכביש, אבל נוח בשטח ? איזה סוג שטח ? לאיזה רמת עבירות ? לאיזה מהירות נהיגה ?
מניח שאפשר לקבל פשרה בכול תחום אבל לא משהו מצוין להכל.

בכלל, אני מאמין שיוסי לא באמת מתכנן למכור הסופה ....

רענן

asafk
26-03-14, 16:35
הייחודי הוא שהוא רוצה "רך" בנסיעת שטח רגועה + הרבה מקום + לא חשובה צריכת דלק

אסף.

Bernard
26-03-14, 16:38
אז מה רע בפורד אקספלורר

ממש לא!!!!
היה לי כזה, שנקנה חדש ב-2006 ונמכר ב-2012 בלי אף תקלה והיינו מאוד מרוצים ממנו. מאוד.
אבל הוא בכלל לא רכב שטח- לשום שטח.
הוא בעל LOW מאוד יעיל ו-TC שמתפקד ממש כמו ב-LR3 ושום דבר לא עוצר אותו... מלבד אבנים/מכשולים בגובה של יותר מ-5 סמ'... הוא פשוט נמוך מאוד מאוד.
אנחנו, בניגוד לכל שיקול דעת, נסענו בו בכמה וכמה טיולי שטח (ה-RR היה מושבת.. כרגיל..) והוא לא נתקע אף פעם אבל הוא מאוד לא נוח שכל הזמן צריך לחשוב מה ישתפשף/ישבר/ייהרס...

ולהתחיל להגביה ולמגן (ראיתי שמישהו מחפש בפורום) בארץ... לא שווה את בילבול המוח וכאב הלב..

raanan
26-03-14, 16:40
הייחודי הוא שהוא רוצה "רך" בנסיעת שטח רגועה
אסף.

ואז יקבל בחילה מרכב מתנדנד .
לדרישה כזאת צריך רחפת או מע' מתלים עם מע' ריסון משתנה (מספר פעמים בשניה) חשמלית המנוהלת ע"י מחשב.

רענן

Bernard
26-03-14, 16:53
ואז יקבל בחילה מרכב מתנדנד .
לדרישה כזאת צריך רחפת או מע' מתלים עם מע' ריסון משתנה (מספר פעמים בשניה) חשמלית המנוהלת ע"י מחשב.

רענן

ו... חזרנו לריינג':)

דרור ברלי
26-03-14, 17:10
עם כל הכבוד ויש כבוד - מי שאוטו זה הרגליים שלו, לא יבחר בריינג' בן 10...

IlanG
26-03-14, 17:46
לא מבין מה זה "השילוב של הדרישות ייחודי" ?
אני מבין להפוך רכב לנוח בכביש, אבל נוח בשטח ? איזה סוג שטח ? לאיזה רמת עבירות ? לאיזה מהירות נהיגה ?
מניח שאפשר לקבל פשרה בכול תחום אבל לא משהו מצוין להכל.

בכלל, אני מאמין שיוסי לא באמת מתכנן למכור הסופה ....

רענן

ברור שיוסי לא רוצה למכור ,הרי אי אפשר לתת מחיר לילד ( בגלל זה המחיר שהגיפ פורסם בו ) אני מאמין ( זה מה שאני הייתי עושה בכול אופן ) שבסוף הוא ימכר לא בגלל סכום כסף אלה בגלל האדם שיעשה על יוסי את הרושם הכי טוב שיטפל ביל... סליחה ג׳יפ הכי טוב שאפשר .

orend
26-03-14, 20:57
שמיל, אני נאלץ לחלוק עלייך. סרן נפרד הוא לא ערובה לנוחות, מאידך - מערכת מתלים איכותית - כן.

yes1952
27-03-14, 00:38
רענן ואילן יקרים
יוסי נאלץ למכור ולא כי הוא רוצה
חברים לו היתה לי ברירה לא הייתי שוקל לרגע למכור את הרכב הכי רכב שאני מכיר
ואני לא מוכר מחיר אני מוכר סופה שיש מה שאין באף סופה בארץ,החל מחלון קדמי שיורד מבלי לגעת בגג(תמונות יתפרסמו בפורום המיועד לכך,
ועוד ועוד--יש לי סבלנות -עדיין אני לא על כסא גלגלים,
לא סתם פתחתי את השרשור הזה מפני שאני יודע כמה קשה לרדת מסופה ולקנות משהו שישאיר אותי בשטח,
אני לא לחוץ בזמן ולא בכסף-כמו שאני מצאתי את הסופה הזו,כך היא תמצא ע"י מי שיאהב אותה
ואילן אין לך מושג כמה אתה צודק-אם יגיע מישהו שאדע שהוא יהנה ויעריך את הרכב הזה -מחיר זה לא דבר קדוש,
גם לא המרחבים עם חלון פתוח-עד לפני כמה שנים מועטות קרעתי את שבילי הארץ על שני גלגלים-ונאלצתי לבחור-בין לסיים מרוסק ושבור-לבין לעזוב דרך חיים
ולשנות תפיסת מרחב,
הדבר היחיד ששאפתי אליו היה לחזור ולהיות רכוב על ג'יפ אמיתי ולא 4על4 שאינו ג'יפ,וחשבתי שהנה אני יכול לעמוד בכך באופן פיזי,
אני עדיין יכול,השאלה מה יהיה המחיר בעתיד הקרוב והאם זה כדאי
אני שמח על כל התגובות,הן נפלאות והן עוזרות לי בהחלט לגבש דעה,וברור שיהיה מה שלא יהיה עם חבורת שרוטים שכמוכם אני אשאר עד הסוף
שעוד רחוק רחוק מאיתנו

KOOKE
27-03-14, 08:15
קודם כל רפואה שלמה ורק בריאות.

כדי להוסיף לשלל העצות והבילבול הייתי מציע שתשקול רכישת ניסן פטרול שנראה שעונה על כל הצרכים שלך מרחב יכולות שטח ונוחות בשטח בעיקר שיכוך. הגודל ובסיס הגלגלים משפיעים במקרה הזה רבות על נוחות הנסיעה.

חוץ מזה רק כהערה כללית - אומנם זה מובן מאליו אבל אף אחד לא העיר זאת שאם עיקר הבעיה היא שיכוך בשטח הרי שכמעט בכל רכב ניתן לשנות ו/או לבנות ו/או לכייל את מערכת המתלים כך שתגיע לרמת שיכוך ונוחות נסיעה גבוהה.

טוב נו ...חוץ מסופה כמעט כל רכב....

כן אני יודע שדרור טוען שהגיע לתוצאות מופלאות גם במתלים של סופה...

orend
27-03-14, 10:48
חוץ מזה רק כהערה כללית - אומנם זה מובן מאליו אבל אף אחד לא העיר זאת שאם עיקר הבעיה היא שיכוך בשטח הרי שכמעט בכל רכב ניתן לשנות ו/או לבנות ו/או לכייל את מערכת המתלים כך שתגיע לרמת שיכוך ונוחות נסיעה גבוהה.

טוב נו ...חוץ מסופה כמעט כל רכב....

כן אני יודע שדרור טוען שהגיע לתוצאות מופלאות גם במתלים של סופה...

למה אף אחד?? :D

דרור ברלי
27-03-14, 13:10
כי יש אנשים שמשקיעים בקוסמטיקה, ויש כאלה שמשקיעים בכיול נכון של מתלים...
זה פיספוס של כל הקונספקט של הסופה - הרי כל הקטע של הסופה זה שלא יהיה אכפת איך היא נראית וכמה שריטות ומכות היא חטפה...

אבל גם סופה עם המתלים הכי טובים בעולם + גיר אוטומטי + מעלית חשמלית לא יעזרו כאן.
האוטו גבוה מדי, גס מדי. קשה לעלות, קשה לרדת. התפעול של כל דבר בו מאוד פיזי. למעשה, כנראה ששום רכב שטח אמיתי כלשהו לא מתאים כאן.
לדעתי גם פטרול גדול מדי לחנייה הפיצפונת ורק גרנד צ'רוקי הכי קרוב למה שצריך.

שגיא S
27-03-14, 13:20
עם כל האהבה שלי לJEEP, לדעתי באמת יתאים לך SUV "רגיל"...
לי היה איסוזו טרופר בנזין שנתיים וזה אחד הרכבים הנוחים יותר שיצא לי לפגוש בשטח(לטעמי).
טרופר בנזין יהיה לך גם חזק וגם נוח, חלקים יש בשפע, המחירים שלהם זולים מאוד היום.

וגם בלי נעילות תוכל לטייל בכל המסלולים המוכרים:
https://www.youtube.com/watch?v=lEphdWFwhQc

grand
27-03-14, 13:46
שגיא, יצא לך פעם לשבת ב WJ?
זה ה SUV היחיד שהמבנה שלו דומה לרכב פרטי, שילדה אחודה המאפשרת כניסה ויציאה נוחה גם לרכב מוגבה, מושבים עם כיוון חשמלי כמעט לכל זוית ומצב אפשרי, כולל דרגת קושי בגב, זוויות לרגלים קצרות, ארוכות, ללא רג..., רכות ישיבה חסרת תחרות, אין יפני בעולם שנוח ממנו, בנסיעות ארוכות הנוהג יוצא רענן, ללא כאבי גב וראש.
עבודת המיתלים שלו, כאשר בונים אותו נכון, נהדרת, הרכב אינו מצליב, בעל מהלכי מתלה מרשימים, רוב הזמן תא הנוסעים במצב מאוזן וישר, ומה שעובד למטה הם הסרנים, בכל רכב אחר, בעל מתלים נפרדים הזויות של תא הנוסעים בשטח יהיו הרבה יותר חדות.
כאשר מערכת הורי-לוק עובדת כראוי, העבירות מצוינת, כוון את ההגה וסע, בורות, סלעים, לא מעניינים אותו.

שגיא S
27-03-14, 14:30
למען האמת יצא לי לשבת בWJ, מוגבה עם קיט של ראף קאנטרי.... לא היה הרבה הבדל מהטרופר....
מצד שני אני נסעתי על סמוראי באותה תקופה אז אולי המדד שלי לנוחות לא משהו :/

לגבי עבירות - אני בטוח שזה לא מה שמהווה קריטריון אצל יוסי כי אם הגוף שלו מתפרק אני בטוח שהוא לא יילך לפרק גם את הרכב בטיולים קשים.

Bernard
27-03-14, 16:27
אני מסכים לגמרי עם רמי (GRAND).
WJ הוא רכב נהדר ואפשר "לתפור" אותו בדיוק לפי מידה.. בדיוק.
כמות ושילוב השיפורים/שינויים שניתן להשיג בשבילו (בכל קשת המחירים) היא אין סופית כמעט.
והוא נוח לנהיגה/ישיבה/כניסה/יציאה (אפילו) עד הגבהה של "6.

אממה..
ופה אני מסכים עם דרור (יותר מידי יוצא להסכים, בזמן האחרון... צריך לראות רופא..)..
למי שהרכב הוא הרגליים.. רכב שהוא בן 12 (מינימום) זה לא הפתרון האידאלי..

אני הייתי משקיע בחיפוש גראנד חדש יותר, לפי התקציב - הרי יוסי אמר שסבלנות יש...

לעניין הפטרול.
לא העלתי אותו כאפשרות משום ש:

הוא ענק ובארץ אין את הגירסה הקצרה.
יש לו "שם" לא כ"כ טוב, מכיוון המנוע.
הוא יקר, יחסית לשנתון - כל אחד חושב שיש לו "בונבוניירה".

ואחרי שאמרתי את זה ובמיוחד כשהאופציה עלתה פה...
לחבר שלי יש פטרול (שני כבר) והוא מרוצה ממנו עד הגג (יהיה "שלי" לשלושה שבועות בפסח :confused:) - אף פעם לא נתקע ולא כשל הבעייה היחידה שצצה לו, התחממות וכניסה ל"מצב בטוח", נפתרה לפני שנתיים, אחרי חודשים של ניסויים וטעייות לאחר שנמצא רדיאטור סתום ביותר מ-50%. אה, היה עוד משהו-נעילה אחורית מקורית נשברה (בעייה שכיחה, מסתבר, בשל הקשר בין הנעילה למזגן?!?!?!) והוא השתמש בתירוץ הזה כדי להתקין ARB.. גם מלפנים..
הנסיעה במפלצת הזו נוחה מאוד, בכל שטח ולמרות הגודל והכובד הוא לא "סוגר מהלך" בשום מקרה (קפיצים ובולמים..) ועוד לא מצא מקום שהוא לא עובר בו..
בעוד מספר חודשים הבחור יוצא לשליחות לחו"ל לכמה שנים ואני מאמין שהפטרול יוצא למכירה...
אם זה רלוונטי בכלל...

KOOKE
28-03-14, 00:20
אם אני לא טועה בעיית המנוע של הפטרול לא קיימת בשנתונים הארונים ששווקו בארץ 2005 ו- 2006

עדיאל
28-03-14, 00:33
מה עם טיוטא fj
עונה על הכול .......
או ניסן פטרול כמו שהציעו קודמי

אחלה של רכבי שטח שיודעם לפנק.

Bernard
28-03-14, 01:30
הטויטה FJ זה הפראדו הישן בתחפושת קלסטרופובית...
פחות שטח חלונות ויותר חשוך מהאמר 3...

אבל יש לו ימבה שיפורים בארה"ב...

-->