PDA

צפייה בגרסה מלאה : דברי סיכום אודות סדנת הצילום שהתקיימה ב 18.3 וב 21.3

אבנר ברוך
26-03-14, 11:23
בטרם אתחיל בסיכום הסדנה, ראשית ברצוני להודות לגתוס על אירוח למופת ונכונות לעזור בארגון המקום ובשאלות שצצו במהלך הסדנה ולאחריה. בין שפע האביזרים והשיפורים בחלל הסדנה, גתוס הצליחה לארגן מקום ל 13 איש, וכדי להנעים את זמננו, הוצע לנו שפע מטעמים ומאפים.

תודה נוספת שלוחה לצוות ג'יפולוג ולסביון בפרט, על התיאום והעזרה בהפקה.

ועכשיו לשלב הסיכומים:

כאמור הסדנה כללה שני מפגשים: מפגש ראשון תאורטי שנמשך שלוש שעות ומפגש שני לתרגול מעשי שנמשך חמש שעות.
כל צלם בעל הכשרה כלשהיא יודע כי זהו אתגר לא קל ללמד את התאוריה במפגש אחד. וכאשר מדובר במגוון רמות שונות, המשימה הופכת למאתגרת יותר. כיצד
אם כן מעבירים את התאוריה בשלוש שעות?

מבלי להכביד בפרטים רבים אומר כי עיקר השיטה היא חשיפת תת המודע של הצופה לדוגמאות המשאירות חותם וצצות שוב בשלב המעשי. אנשי המחשבים קוראים לכך COOKIES. אני קורא לזה טכניקת מסירה מתקדמת.

במהלך המפגש התאורטי נחשפו המשתתפים לצילומים המשקפים שימוש בכלי עבודה וטכניקות צילום שכיחות. ניתחנו יחד את קבלת ההחלטות שהשפיעו על הצלם ונעזרנו בחוברת הסברים שהדפסתי מראש.

במפגש השני אווירת הכיתה התחלפה בתרגול באש חיה. שמחנו אף לגלות כי מקום המפגש הוצף במבקרים נוספים רכובים על סוסי פלדה, RZR ו 4x4 נוספים. באיזה שהוא שלב מצאתי את עצמי מתזז בין גבעה אחת לשניה, מנסה להסדיר נשימה בעוד משתתפי הסדנה משחררים נקירות במצלמות חמושות בעדשות רחבות ומקרבות.

אז מה היה לנו?

התחלנו בתרגול צילום רכב שועט (ותודה למשתתף אורן ליבוביץ על רוח ההתנדבות ו 40 ליטר בנזין), המשכנו בתרגול אפקט תנועה בעזרת מבזק (ושוב תודה לאורן על שהשאיר אותנו חיים כדי לספר על כך). משם המשכנו לצילום עבירות טכנית במצב הצלבות (תודה למשתתף גלעד מושקוביץ ולדיפנדר הדוגמן!).

לאחר מכן, תרגלנו צילום טיפוס בזוויות שונות. לעזרתנו נרתם שוב הג'ימני (מצב יצרן) חמוש בנהג חסר עכבות (ושוב תודה לאורן...). משם חזרנו לנקודת המפגש לתרגול עומק השדה וצילום דיוקן מול מקור אור עם ובלי מבזק (תודה רבה למשתתפת קרן שחר על העזרה).

בין סצנת הטיפוס על הגבעות הנאנחות וסצנת הטיפוס על כנף הדיפנדר שלי, תרגלנו בישול קפה מהביל.

לסיכום, מנקודת מבטי כמדריך, כולי תקווה כי הכלים שנרכשו ותורגלו בשני המפגשים יבואו לידי ביטוי בצילומים הבאים של המשתתפים. מבט במספר דוגמאות (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3273-%D7%A1%D7%93%D7%A0%D7%AA-%D7%A6%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9D-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%9C%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%A9%D7%99-%D7%94%D7%90%D7%AA%D7%A8) יכול להעניק הצצה חטופה לאלו שנבצר מהם להשתתף.

ומנקודת המבט של ג'יפאי וצלם, שמחתי להקיף את עצמי בעוד "מטופלים" הנהנים מחדוות היצירה, הצילום והטיול בשטח.

תודה ענקית שלוחה לכל משתתפי הסדנה,

ניפגש בשטח,
אבנר ברוך

Redoren
26-03-14, 11:32
״הייתי ככה סתם הולך, והחזה מתוח..״

תודה רבה לך אבנר, ללא ספק היתה סדנה נהדרת ואווירה מדהימה.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

-->