PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש לקנטת פורד אקספלורר 2008-2009

אהוד או אודי
26-03-14, 13:13
עם וו גרירה.
רצוי עם מיגון גחון והגבהות.

Bernard
26-03-14, 16:03
בהצלחה.
תעלה תמונות כשתמצא..

raanan
26-03-14, 16:49
בהצלחה.
תעלה תמונות כשתמצא..
כנראה מרוב מבחר, יש התלבטות על הצבע ...:rolleyes:

רענן

nirs
26-03-14, 17:25
עם וו גרירה.
רצוי עם מיגון גחון והגבהות.

גיפ הוא לא.
למה אתה רוצה לקנות אותו עם מיגונים והגבהות (בהנחה שתמצא)?

אהוד או אודי
26-03-14, 18:02
ראשית אם הייתי יודע שהציניות בפורום חוגגת באחזים כאלה גבוהים, הייתי נרשם הרבה יותר מוקדם.
ולניר פשוט מאד, לא פעם בטיולי שבילים נתקלים במדרגונת כזו או אחרת, אז עדיף להיות מוכן מאשר לשלם המון, וזה אמור להיות יעודו המרכזי של הרכב (חוץ מהסעות הילדים).

asafk
26-03-14, 19:44
בשנתון הזה לא מדובר באותה שלדה כמו דיסקברי?

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Bernard
26-03-14, 20:15
בשנתון הזה לא מדובר באותה שלדה כמו דיסקברי?

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
כן. וגם low אמיתי ו-TC נהדר אבל....
קשה מאוד ונמוך וזויות נוראיות ו.. בהצלחה למצוא אחד כזה "מוכן"...

IlanG
26-03-14, 20:30
אז , אפשר להגביה , אפשר למגן , נכון זה לא יהיה Jk או אפילו לנדקרוזר אבל הוא יוכל לעשות יותר מכול הקרוסברים שמסתובבים פה

DANI1
26-03-14, 20:37
תתקשר למכונאי שלי, יש לו אחת יפה נדמה לי מודל 2008
שמו איברהים 050-7228470

nirs
26-03-14, 20:39
כתבתי את מה שכתבתי מניסיון.
נהגתי רבות בשנתון הנדון וזה פשוט לא גיפ.
בשנתון הנוכחי (שיש לאשתי) הם עוד הצליחו להתעלות על הדגם הקודם בכל הקשור לאין ביצועי שטח.

נמרוד
26-03-14, 20:44
אפשר לטייל בכיף עם אקספלורר לא משופר, הוא לא נופל ממיצובישי קינג או ניסאן פאת'פיינדר מאותה תקופה. כלומר בזהירות במעברים טכניים, לאט ועם הכוונה קרקעית עד שלומדים את הרכב.

מבחן דרכים לפורד אקספלורר 2006 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1251-jeepolog-archive)

nirs
26-03-14, 20:56
אפשר לטייל בכיף עם אקספלורר לא משופר, הוא לא נופל ממיצובישי קינג או ניסאן פאת'פיינדר מאותה תקופה. כלומר בזהירות במעברים טכניים, לאט ועם הכוונה קרקעית עד שלומדים את הרכב.

מבחן דרכים לפורד אקספלורר 2006 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1251-jeepolog-archive)

אפשר לטייל עם עוד הרבה רכבים שהם לא ממש ג׳יפים (טוסון, ליסינג ושאר הירקות)...
אקספלורר הוא לא בדיוק הפלטפורמה שאתה משקיע בהגבהות ובשיפור יכולות שטח.

נמרוד
26-03-14, 22:03
את האקספלורר של 2006-2010 ראוי לסווג באותה קבוצה של suv גדולים בעלי יכול שטח סבירה - יחד עם הפאג'רו, פאת'פיינדר, לנדקרוזר, דיסקו 3. זה רכב 4x4 אמיתי, דיפרנציאל מרכזי נעול, הילוך כוח, בקרת אחיזה יעילה, צמיגים בגודל סביר. ממש לא טוסון. אפשר כמו שהוא לטייל במסלולי הנגב הקלאסיים. כמו שאר הכלים בקבוצה, אפשר למגן ולהגביה קלות או לפחות להקשיח את המתלים, ולשים צמיגים יותר אגרסיביים, וזה רכב משפחתי רב שימושי. החסרון שלו הוא גם יתרון - מנוע V8 מעולה, וצריכת הדלק המזעזעת הנלווית אליו.

זו לפחות דעתי.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

נמרוד
26-03-14, 22:04
[QUOTE=נמרוד;566926]את האקספלורר של 2006-2010 ראוי לסווג באותה קבוצה של suv גדולים בעלי יכול שטח סבירה - יחד עם הפאג'רו, פאת'פיינדר, לנדקרוזר, דיסקו 3. זה רכב 4x4 אמיתי, דיפרנציאל מרכזי נעול, הילוך כוח, בקרת אחיזה יעילה, צמיגים בגודל סביר. ממש לא טוסון. אפשר כמו שהוא לטייל במסלולי הנגב הקלאסיים. כמו שאר הכלים בקבוצה, אפשר למגן ולהגביה קלות או לפחות להקשיח את המתלים, ולשים צמיגים יותר אגרסיביים, וזה רכב משפחתי רב שימושי. החסרון שלו הוא גם יתרון - מנוע V8 מעולה, וצריכת הדלק המזעזעת הנלווית אליו.

זו לפחות דעתי.

Bernard
26-03-14, 22:34
כמו שאמרתי, היה לי את הדבר הזה 6 שנים ואם לא היינו עוברים (זמנית!!) לארה"ב, גם לא היינו מוכרים אותו, למרות שאני יכול להחליף לחדש כל 3.5 שנים - רכב מעולה ואמין. 6 שנים בלי תקלות בכלל (ציינתי איפשהו, גב מושב מתנפח נהג תקול ובוכנת קיפול מושב אמצעי שנרדם.. וזהו). רכב מעולה.

גם טיילנו איתו לא מעט, מהצפון ועד הרי אילת (כולל מעלה רמון)- בתצורה המקורית... בעייתי מאוד.. מאוד. לא הייתי מעז להשוות אותו לקינג..
יש לו LOW אמיתי ן-TC מעולה והוא בהחלט לא קרוס-אובר או "ג'יפון".
הרכב קשה מאוד להקשות אותו, זה אומר להחליף את הקפיצים במוטות ישרים.
בשבילים הוא לא נוח (קשה מאוד) ובעבירויות צריך להיות מקצוען, על מנת לא לשבור משהו או להתקע כמו צב (כל הגלגלים ללא אחיזה..).

נכון, בידיים הנכונות הוא יעבור בכל מקום (TC פשוט מעולה. אין מילים. גלגל אחד עם 1/2 אחיזה והוא זז) אבל אלה חייבות להיות הידיים "הנכונות".
אתה, נמרוד (וכל יתר הבוחנים), לא בדיוק נהג חדש/מתחיל/חסר נסיון..
אפילו אני (לא בדיוק הנהג הכי טוב, פשוט עם נסיון של 6 שנים עם הפורד) נתקעתי במשך יותר מ-3/4 שעה על אבן במסלול "מזדה 3", ליד הישוב מתן - שנייה לא שמתי לב, בפרסה שגלשה מהשביל, והמתלה האחורי (גלגל ימני) נתקע על סלע שפיצי בגובה של איזה 15 סמ'..
שלא לדבר על המון סלעים במסלולים בצפון וברמה, שפשוט קורעים את כל הפלסטיקים ולא נראה לי שהמשתמש"הסביר" ישקיע 1/2 שעה בפירוק משני של הפגושים, בכל כניסה לשטח בצפון..

הגבהה...
ההגבהה אולי תפתור את בעיית מרווח הגחון אבל לא (ממש) את עניין הזויות אלא אם, כאמור, מפרקים את הפגושים.
מלבד זאת, במקרה הפרטי של האקספלור, ההגבהה היא עם ספייסרים שמקטינים עוד יותר את מהלך המתלה הלא קיים שלו (שה-TC מפצה עליו אבל..) וההגעה למגבלות המתלה כואבת.. בגב...
למגן.. אין כ"כ צורך - אם בצורתו הנמוכה והמסלולים שבכל זאת הוא עבר אצלי ולא קרה כלום...

תאמין לי, עברתי את זה (כולל הרעיון להגביה) וזה פשוט לא שווה את ההתעסקות והפשרות...

ואחרי שאמרתי כל זאת..
לשנות את המתלים (בעייה מאוד גדולה מאחור.. מאוד) כך שמיקום זרועות ה"A" (התחתונה והעליונה) מלפנים יהיה נמוך ב- "4 לפחות, להאריך את הציריות ולשנות (להאריך) בהתאם את כל הזרועות של המתלה האחורי ולהחליף לקפיצים+בולמים ארוכי מהלך... אח... איזה רכב שטח..
אין אף קיט שכזה (למרות שהמתלה הקדמי אמור להיות זהה/דומה לזה של ה-F150) וצריך לעשות הכל לבד...

foxy
26-03-14, 22:58
כמו שאמרתי, היה לי את הדבר הזה 6 שנים ואם לא היינו עוברים (זמנית!!) לארה"ב, גם לא היינו מוכרים אותו, למרות שאני יכול להחליף לחדש כל 3.5 שנים - רכב מעולה ואמין. 6 שנים בלי תקלות בכלל (ציינתי איפשהו, גב מושב מתנפח נהג תקול ובוכנת קיפול מושב אמצעי שנרדם.. וזהו). רכב מעולה.

גם טיילנו איתו לא מעט, מהצפון ועד הרי אילת (כולל מעלה רמון)- בתצורה המקורית... בעייתי מאוד.. מאוד. לא הייתי מעז להשוות אותו לקינג..
יש לו LOW אמיתי ן-TC מעולה והוא בהחלט לא קרוס-אובר או "ג'יפון".
הרכב קשה מאוד להקשות אותו, זה אומר להחליף את הקפיצים במוטות ישרים.
בשבילים הוא לא נוח (קשה מאוד) ובעבירויות צריך להיות מקצוען, על מנת לא לשבור משהו או להתקע כמו צב (כל הגלגלים ללא אחיזה..).

נכון, בידיים הנכונות הוא יעבור בכל מקום (TC פשוט מעולה. אין מילים. גלגל אחד עם 1/2 אחיזה והוא זז) אבל אלה חייבות להיות הידיים "הנכונות".
אתה, נמרוד (וכל יתר הבוחנים), לא בדיוק נהג חדש/מתחיל/חסר נסיון..
אפילו אני (לא בדיוק הנהג הכי טוב, פשוט עם נסיון של 6 שנים עם הפורד) נתקעתי במשך יותר מ-3/4 שעה על אבן במסלול "מזדה 3", ליד הישוב מתן - שנייה לא שמתי לב, בפרסה שגלשה מהשביל, והמתלה האחורי (גלגל ימני) נתקע על סלע שפיצי בגובה של איזה 15 סמ'..
שלא לדבר על המון סלעים במסלולים בצפון וברמה, שפשוט קורעים את כל הפלסטיקים ולא נראה לי שהמשתמש"הסביר" ישקיע 1/2 שעה בפירוק משני של הפגושים, בכל כניסה לשטח בצפון..

הגבהה...
ההגבהה אולי תפתור את בעיית מרווח הגחון אבל לא (ממש) את עניין הזויות אלא אם, כאמור, מפרקים את הפגושים.
מלבד זאת, במקרה הפרטי של האקספלור, ההגבהה היא עם ספייסרים שמקטינים עוד יותר את מהלך המתלה הלא קיים שלו (שה-TC מפצה עליו אבל..) וההגעה למגבלות המתלה כואבת.. בגב...
למגן.. אין כ"כ צורך - אם בצורתו הנמוכה והמסלולים שבכל זאת הוא עבר אצלי ולא קרה כלום...

תאמין לי, עברתי את זה (כולל הרעיון להגביה) וזה פשוט לא שווה את ההתעסקות והפשרות...

ואחרי שאמרתי כל זאת..
לשנות את המתלים (בעייה מאוד גדולה מאחור.. מאוד) כך שמיקום זרועות ה"A" (התחתונה והעליונה) מלפנים יהיה נמוך ב- "4 לפחות, להאריך את הציריות ולשנות (להאריך) בהתאם את כל הזרועות של המתלה האחורי ולהחליף לקפיצים+בולמים ארוכי מהלך... אח... איזה רכב שטח..
אין אף קיט שכזה (למרות שהמתלה הקדמי אמור להיות זהה/דומה לזה של ה-F150) וצריך לעשות הכל לבד...

מאד מוזר שאין קיט הגבהה לכלי כזה

Bernard
26-03-14, 23:12
יש קיט ספייסרים שמתקינים מעל הקפיץ/בולם אבל אז יש בעייה של זרוע ה-A העליונה ויש קיט שמחליף את הבולם/קפיץ אבל בלי לתת עוד מהלך = אותו הדבר כמו הספייסר.
וזהו.

המתלים נחשבים מאוד מתוחכמים (במיוחד מאחור) ואף משפר לא מוכן להתעסק בזה, מה גם שלמרות הנתונים, זה לא נחשב באמת רכב שטח ומי שקונה לא משפר - בניגוד לטנדר F-150...
אפשר להשתמש בקיטים של F-150 על מנת לשדרג את המתלה הקדמי (עם קצת מודיפיקציות) אבל עדיין אתה נשאר עם האחורי הבעייתי, שאין לו שום מוצר מדף.. אף לא אחד...

- - - Updated - - -

יש לי, עכשיו, את אותה בעייה עם האקספדישן שלי -אותה מערכת מתלים בדיוק - שבא לי לבכות... שנה אני מחפש פתרון... מזל שאין פה באמת מסלולי שטח לטיולים...:(

Bernard
26-03-14, 23:25
כמה תמונות שהעלתי בפורום אקספדישן - כולם מתלהבים ממהגבה של "3.5 וכולם הלכו לבדוק מה קורה אצלם, אחרי שהעלתי את התמונות וציינתי את הבעייה - אף אחד לא בדק את זה משום שלא נוסעים בשטח... בדיוק כמו שג'ו אמר לי בהתחלה..

85551

85552

85553

בפתיחה/DROP הזרוע פשוט נשענת על הקפיץ.. בכוח! והזוית... הבול-ג'וינט הזה לא יחזיק הרבה.. בטח לא בשטח..
ו"פתיחה" אני מתכוון איזה 5-6 אינץ'.. לא משהו גרנדיוזי...

ושלא תחשבו שההגבהה עזרה לבדיחה שהם מכנים "מהלך מתלה" - הדבר הזה מצליב רק מלראות מדרכה...
85554

והמצב באקספלורר דומה, אם לא גרוע יותר (כל הזרועות שם קצרות יותר..קדימה ואחורה)..

asafk
26-03-14, 23:43
אבל יש לדיסקברי 3 יופי של קיטים עם קפיצי ברזל - למה לא לאמץ אותם?

אסף.

asafk
26-03-14, 23:51
הנה, ברנרד, תכיר את הצעצועים של Lucky8:

http://s542.photobucket.com/user/Lucky8Rental/media/L8%20shop/1899984_10151974188203927_146437057_n_zp s7722a8c9.jpg.html

ואני אומר... אם הם חולקים אותה שלדה, למה לא לאמץ?

אסף.

Bernard
27-03-14, 01:24
משום שהמתלים שונים לגמרי..
מה שגורם להמון הבדלים...

- - - Updated - - -

אני רואה שם רק רכב אחד שבאמת שווה משהו..
ואין לו גבנון על הגג...:rolleyes:

Bernard
27-03-14, 02:09
אנשים מפגרים - תראה כמה הם משקיעים בריינג'... מזכירים לי אותי:(..

ובכלל, מה זו הבלונדית הזו שקופצת על הגג שם?
הלו!
זה ריינג' רובר, לא איזה ג'יפ..

אם לא הייתי כזה פחדן, הייתי מעלה פה מה עשיתי בריינג' שלי (במתלים) - כל מה שיש שם +... כולל הגדלת מרחק הסרנים וציריות מחוזקות (הנבלה הזה, דויד אשקרופט... הייתי מוכן לשלם לו כפול ומכופל ולא הסכים לעשות מחוזקות "אנחנו עובדים על זה. אין תאריך" ובסוף הכין... אנטישמים..) ונעילה ומהלך מתלה והכל... עם קפיצי אויר!!

כמה כסף וכאב לב והנבלה מושבתת בגלל מנוע..

ואם נחזור שנייה לאקספלורר - אודי או אהוד.. חפש משהו אחר. לקחת משהו ולהפוך אותו למשהו שהוא "לא"... לא הייתי ממליץ...

Bernard
27-03-14, 02:33
סתם דוגמא.
הקפיצים, ד"א, עם מהלך של כמעט "15..
ואלה תמונות שכבר העלתי פה, בהזדמנויות שונות..

85558

85559

85560

85561

85562

85563

85564

85565

- - - Updated - - -

שכחתי.
זה האוטו הזה. הגלגלים.. גדולים, כפי שניתן להתרשם מהספייר... כולם אותו גודל..
לא עליתי עד סוף הרמפה (הנעילה לא מחוברת..) בגלל שלא היה לי מכוון ולא ראיתי כלום - רמי לא הסכים להשתתף: "אתה טמבל אם אתה מעלה שם תמונות!!!"

85566

85567

נמרוד
27-03-14, 06:43
נושא השרשור הוא פורד אקספלורר 2008-2009. נא להשאר בנושא.

ברנרד - תפתח שרשור reader ride לריינג' רובר שלך בבקשה.

nirs
27-03-14, 15:59
[QUOTE=נמרוד;566926]את האקספלורר של 2006-2010 ראוי לסווג באותה קבוצה של suv גדולים בעלי יכול שטח סבירה - יחד עם הפאג'רו, פאת'פיינדר, לנדקרוזר, דיסקו 3. זה רכב 4x4 אמיתי, דיפרנציאל מרכזי נעול, הילוך כוח, בקרת אחיזה יעילה, צמיגים בגודל סביר. ממש לא טוסון. אפשר כמו שהוא לטייל במסלולי הנגב הקלאסיים. כמו שאר הכלים בקבוצה, אפשר למגן ולהגביה קלות או לפחות להקשיח את המתלים, ולשים צמיגים יותר אגרסיביים, וזה רכב משפחתי רב שימושי. החסרון שלו הוא גם יתרון - מנוע V8 מעולה, וצריכת הדלק המזעזעת הנלווית אליו.

זו לפחות דעתי.

מניסיוני, חולק על דעתך.
האירועים שתיאר ברנרד מתארים במדוייק את יכולותיו בשטח. כל suv שאני מכיר עדיף עליו (בשטח).

Bernard
27-03-14, 16:10
נושא השרשור הוא פורד אקספלורר 2008-2009. נא להשאר בנושא.

ברנרד - תפתח שרשור reader ride לריינג' רובר שלך בבקשה.

מצטער. נסחפתי.. מצידי, אפשר למחוק..

tzagi
29-03-14, 10:58
לפותח השירשור:
אני מבין את האטרקציה, רכב אמריקאי גדול(במושגים שלך) ומפנק, אבל בא נתעמק בעובדות, זה לא רכב שטח(ככה בנו אותו) ולעולם לא יהיה, לא משנה כמה כסף תזרוק לכיוון שלו.
תחשוב יותר לכיוון....מיניואן שנראה כמו SUV, זהו בדיוק ולא בערך.
רכב אמין ומעולה לסחוב את הקרציות לאיפה שאתה לוקח אותם...כול עוד זה נעשה על אספלט, ולא יותר מזה.

אהוד או אודי
31-03-14, 00:50
אני מאד מעריך את כל התגובות, כרגע אני בוחן מספר אופציות משנת 2006
באמת לרגע לא חשבתי שאני אקבל ביצועי שטח של ג'יפ סופה או אחר, אבל הייעוד הוא כפי שציינתי בהתחלה הסעות אבא באמצע שבוע, להביא את הארון/שולחן מאיקאה/הום סנטר/אייס (מחק את המיותר) וגולת הכותרת טיולי סופ"ש בשבילים, אני יודע ! ביצעתי חלק מהם ואין לי כוונה להכנס מראש למסלול בו אגיע למדרגות עם ארבעת ילדיי, לבד ?? אולי אבל לא נראה לי עם הרכב הזה. צרפתי קליפ מיו טיוב של אקספלורר 2006 מטייל בשבילים מסולעים, התמודד עם כמה אתגרים קלים ואולי אחד או שניים בינוניים כשהוא עם מתקן אופניים מאחור.
https://www.youtube.com/watch?v=5BjL0hD5Fpo (https://www.youtube.com/watch?v=5BjL0hD5Fpo)

Bernard
31-03-14, 02:32
טוב.
כשאתה מציג את זה ככה - במהירות הזו וה"אתגרים" האלה, האקספלורר מצויין גם בלי הגבהות ומיגונים...

רק שים לב שהאוטו קשה כמו אבן ו"מרים" גלגלים מכל שטות, שמראה לך כמה קשה ולא גמיש ולא נוח הרכב...
בתוך האוטו, בשטח שכזה (כל שטח שהוא לא... שטוח לגמרי) יהיה לך וכל מי שאיתך, לא כ"כ כייף...

אהוד או אודי
14-05-14, 01:10
תודה לכולם, מצאתי וקניתי אקספלורר 2010 אדי באואר מליסינג במחיר טוב עבורי, בלי מיגונים תחתיים (מחפש לקנות) ובלי וו (לא דחוף לי כרגע) הרכב מפנק מאד מחד ומחייב להקים תחנת דלק משלי מאידך, טרם נסעתי איתו ברמת שבילים חוץ מאיזה שלולית בוצית שליכלכה את האוטו (דאווין חזרתי ממסע ג'יפים), אבל המבוא בבמפרים העירוניים מעיד על חווית עמוד השדרה המפוקפקת הצפויה בדרך קצת משובשת, מעניין איך אפשר יהיה לרכך את התחושה.

Bernard
14-05-14, 01:46
קודם כל, שיהיה במזל.
כמי שאמרתי, אחלה רכב.

שנית כל.
שכח מזה - לא תוכל לרכך את התחושה.. אלא אם תוריד אויר מהגלגלים... הרבה אויר..קנה צמיגים טובים.

שיהיה בהצלחה.

Orang
05-09-14, 22:48
זה רכב 4x4 אמיתי, דיפרנציאל מרכזי נעול, הילוך כוח, בקרת אחיזה יעילה, צמיגים בגודל סביר.

נמרוד, באקספלורר במודלים הללו אין דיפרנציאל מרכזי.
תיבת העברה סטנדרטית טובה ואמינה ותו לא.

בידידות, אורן

Bernard
06-09-14, 07:23
עד כמה שאני זוכר... אתה די טועה.

התיבה לגמרי לא סטנדרטית ויש אפשרות ל- 4X4 קבוע או אוטומטי (2X4 שבאיבוד אחיזה מלפנים, מעביר כוח קדימה)
ב-LOW, הדיפרנציאל המרכזי נעול 50:50.

ואני לא נכנס לאיך בדיוק הטרנספר הזה בנוי ואם יש לו גג"ש ודיפרנציאל "אמיתי" או קלאצ'ים למיניהם - לא רלוונטי בכלל, בימים אלה.
ב-LOW חלוקת הכוח קבועה 50:50 ובאוטומטי 100% אחורה ועם/אם אובדן אחיזה מלפנים, עובר כוח קדימה עד לנעילה/"נעילה" של 50:50.

tzagi
06-09-14, 07:52
There are three transfer cases used on the Ranger, Explorer and Mountaineer. There are 2 versions of the Borg Warner 13-54 (mechanical shift and electronic shift), a Borg Warner 44-05 (Control Trac) and an All Wheel Drive (AWD) transfer case.

The Borg Warner 13-54, mechanical shift transfer case, is a 3-piece aluminum part time unit. It transfers power from the transmission to the rear axle and when actuated, also the front drive axle. The unit is lubricated by a positive displacement oil pump that channels oil flow through drilled holes in the rear output shaft. The pump turns with the rear output shaft and allows towing of the vehicle at maximum legal road speeds for extended distances without disconnecting the front and/or rear driveshaft.

The Borg Warner 13-54, electronic shift transfer case, transfers power from the transmission to the rear axle and also the front drive axle, when electronically actuated.

This system consists of a pushbutton control, an electronic control module, an electric shift motor with an integral shift position sensor and a speed sensor.

The electric shift motor, mounted externally at the rear of the transfer case, drives a rotary helical cam. The cam moves the 2WD-4WD shift fork and 4H-4L reduction shift fork to the selected vehicle drive position. The system has no selectable Neutral (N) setting.

The manufacturer recommends that the Borg Warner 13-54 transfer case equipped vehicles should not be operated in 4WD (whether HI or LOW) mode on dry pavement. Severe driveline torsional wind-up will occur, possibly damaging the drivetrain components.

The Borg Warner 44-05 transfer case operates in the same manner as the 13-54, except that it also houses a transfer case clutch. This clutch, which is controlled by the Generic Control Module (GEM), enables the vehicle to be driven in 4-wheel drive on dry pavement by cycling the clutch to compensate for different front and rear driveshaft speeds (as in turning). The system has a dealer installable Neutral (N) position mode.

The All Wheel Drive (AWD) transfer case is a 2-piece aluminum, chain driven, viscous clutch type unit. The AWD transfer case is always active in 4-wheel drive, thus producing a full-time engagement. The viscous clutch automatically distributes power to both the front and rear wheels, depending on need.

Bernard
06-09-14, 16:31
ג'ו.

העלת חומר באנגלית!!!!

וד"א.
בטיול עם הגמדים, לא הגענו מערבית ליילוסטון - SHMBO קיבלה הצעת עבודה חדשה... שלא תאמין. היינו צריכים לחזור והיא טסה ליפן..
כשיהיה סגור, נדבר על זה... נתייעץ ביידע שלך..:)

כנראה שגם SEMA ירד מהפרק... שוב...:(:( נקווה שלא..

Orang
06-09-14, 23:13
עד כמה שאני זוכר... אתה די טועה.

ברנרד,

מסתבר שאתה לא כל כך זוכר ואני ממש לא טועה.
ראשית, כפי שציינתי, בשלושת סוגי הטרנספרים של B/W אין דיפרנציאל מרכזי ועל זה אין עוררין כפי שתוכל לקרוא בחומר שהדביק from autozone ידידינו ג'ו.
שנית, היות והבחור מתעניין על רכב במדינת ישראל אז ממש לא מעניין איזה טרנספר מוצע בארצות ניכר, לארץ הגיע האקספלורר כשהוא מצוייד בטרנספר מדגם אחד בלבד 13-54 של B/W עם שילוב אלקטרוני.
שלישית, ההערה שלי כוונה לנמרוד שבחן את הרכב וציין שהדיפרנציאל המרכזי נעול, משמע שהוא נעל אותו, איך ניתן לנעול דיפרנציאל שלא קיים?
כמו כן, אני מניח שבאקספלורר שהיה ברשותך (בארה"ב ?) היה מותקן הטרנספר "המשוכלל" ( 44-05 של B/W ) שגם בו אין דיפרנציאל מרכזי.

בידידות, אורן

Bernard
07-09-14, 00:41
ידידי אורן.

אתה לא כ"כ קורא מה שאני כותב ולא כ"כ מתיחס למה שג'ו העלה...

ראשית - האקספלורר היה אצלי 6 שנים, בארץ. לפני שיצאנו לארה"ב.

שנית - נמרוד לא היה צריך לנעול כלום משום שהטרנספר "נעול" ברגע שמעבירים ל-LOW..

שלישית - אמרתי/כתבתי שאני לא נכנס לפירוט והגדרות אם מדובר בטרנספר עם דפרנציאל "אמיתי" עם גג"ש או לא. במקרה המדובר, מחומר של ג'ו, מדובר בקלאץ' שמחלק את ההינע לפנים אחור או כמו שכתוב בפירוש - ד"א. אותו קלאץ' ויסקוזי עובד באותה צורה גם בריינג' וככל שהבדל המהירויות גדול יותר, כך הקלאץ' הויסקוזי "ננעל" יותר עד לנעילה מוחלטת של 50:50.

רביעית - גם אם לא כתוב בפירוש "נעול" או LOCK, אתה יכול להבין שבשילוב ל-4X4 (בטרנספר הפשוט) או ל-LOW, הדיפרנציאל נעול. אתה יכול להבין את זה מהאזהרה שלא לנסוע על כביש (דרך בעלת אחיזה טובה) מחשש לנזק למכלולים, בסיבובים.

כך לפחות אני מבין את זה - אולי אני טועה...
ג'ו?

tzagi
07-09-14, 01:31
The manufacturer recommends that the Borg Warner 13-54 transfer case equipped vehicles should not be operated in 4WD (whether HI or LOW) mode on dry pavement. Severe driveline torsional wind-up will occur, possibly damaging the drivetrain components.

כולמר...נעול כמו בטרנספר סטנדרטי מהשורה

Orang
10-09-14, 00:32
ידידי אורן.

ראשית - האקספלורר היה אצלי 6 שנים, בארץ. לפני שיצאנו לארה"ב.

ברנרד,

איזה שנה היה האקספלורר שלך שהחזקת 6 שנים בארץ ?

Bentsi
27-10-14, 21:05
גרמתם לי לחטט בעבר, אקספלורר בנוי היטב, נבנה בתקציב של $4000 כולל עלות הרכב.

בסוף פורק לחלקים אחרי שהוא עשה סלטה באוויר

דרור ברלי
27-10-14, 21:53
זה שבתמונות שלך הוא בכלל 4X2. אם הוא באמת "בנוי טוב" אז בשביל לנסוע מהר בשבילים. מין פרה-ראנר לבאחה וכו'.

Bentsi
27-10-14, 21:56
אכן, מה שרבים לא מבינים שגם עם הנעה אחורית, פרונט קליל ומתלים טובים אתה נוסע הרבה מעבר לשבילים, אני חדש פה, עדיין לא יודע איפה בדיוק לפתוח שרשור לגביי הצעצועים שלנו, שנבנו עצמאית, (מצטער פותח השרשור על הסטת הנושא לרגע, תתחדש) .

Bernard
27-10-14, 23:30
ברנרד,

איזה שנה היה האקספלורר שלך שהחזקת 6 שנים בארץ ?
מצטער. פיספסתי את השאלה - יש בעיות בהגדרות של השירשורים במעקב. מדי פעם הם מעבירים את עצמם ל-"ללא הודעה" על פוסט חדש בשירשור.

בכל מקרה - האקספלורר שלי היה 2006.
נקנה חדש מהחברה ושירת אותנו 6 שנים (למרות שהייתי יכול להחליף אחרי 3 שנים, כאמור) בנאמנות, ללא כל תקלה (למעט הכיסא ו.. זהו בערך) - אחלה אוטו.

אכן, מה שרבים לא מבינים שגם עם הנעה אחורית, פרונט קליל ומתלים טובים אתה נוסע הרבה מעבר לשבילים, אני חדש פה, עדיין לא יודע איפה בדיוק לפתוח שרשור לגביי הצעצועים שלנו, שנבנו עצמאית, (מצטער פותח השרשור על הסטת הנושא לרגע, תתחדש) .

מה זה לא יודע - נכנסים לדף הראשון בקבוצה ולוחצים על "פרסום נושא חדש".
יאללה. תתחיל להעלות פוסטים והרבה תמונות...

לעניין הצעצוע שלך.
זה הדור הקודם-קודם (יענו שני דורות אחורה) של האקספלורר - יענו רכב שונה לגמרי מזה שדיברנו עליו פה.

2X4 זה אחלה למי שנוסע על "שטוח"/שבילים או בירידות (כמו בסירטון שבועז עזר לי למצוא) - טרופי-טראק.
ברגע שאתה מתחיל עליות/עבירויות/טכני 2X4 לא יקח אותך רחוק (אלא אם אתה איזה טומקאר ודומיו)...

adya
05-05-21, 16:53
את האקספלורר של 2006-2010 ראוי לסווג באותה קבוצה של suv גדולים בעלי יכול שטח סבירה - יחד עם הפאג'רו, פאת'פיינדר, לנדקרוזר, דיסקו 3. זה רכב 4x4 אמיתי, דיפרנציאל מרכזי נעול, הילוך כוח, בקרת אחיזה יעילה, צמיגים בגודל סביר. ממש לא טוסון. אפשר כמו שהוא לטייל במסלולי הנגב הקלאסיים. כמו שאר הכלים בקבוצה, אפשר למגן ולהגביה קלות או לפחות להקשיח את המתלים, ולשים צמיגים יותר אגרסיביים, וזה רכב משפחתי רב שימושי. החסרון שלו הוא גם יתרון - מנוע V8 מעולה, וצריכת הדלק המזעזעת הנלווית אליו.

זו לפחות דעתי.

אני יש לי יבוא אקספלורר 2010 V6 מנוע 4000 מעולה טיפסתי איתו בסלעי ערד וים המלח, מעולה מאוד, נוח מאוד הצריכה שלו 7.2 אני התקנתי עליו מערכת גפ"ם (ממש אמירקה) נוחיות, תגובה עוצמתית, וכח

EmanuelW
13-06-21, 21:52
גם אני בעליו המרוצה של אקספלורר 2010 V6. לא רוביקון ולא לנדקרוזר, אבל גם ללא הגבהה וללא מיגון מאפשר טיולים יפים מאד, ועולה בנחת גם במקומות שפאג'רו מתקשה....
https://www.youtube.com/watch?v=oc4VGfegftE

bazz270
13-06-21, 22:16
הכי חשוב שאתה נהנה

-->