PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למומחי ה-GPS

zviki
28-03-14, 14:55
כבכותרת.

החזקתי בטאבלט ישן לצורכי שעשועים בניווט לווייני. המכשיר הוא GPS,עודף ציוד צבאי אמריקאי.
לעיתים -לקח לו כשעתיים עד שהחל לקלוט לווינים.

השבוע רכשתי טאבלט הרבה יותר מודרני והתופעה חוזרת על עצמה,קליטה מאוד מאוחרת כמו בישן וניתוקים.
האם זה נורמלי? האם יש מכשירים "חזקים" יותר הקולטים מיד ובפחות ניתוקים?

ידועה לי הבעיה של מיקום המקלט ביחס ללווינים. האם זה חייב להיות כך בכל מקרה? גם כשהמכשיר חדש?
תודה למשיבים.

erezgur
28-03-14, 15:03
רק כדי לוודא:

אתה מנסה לקלוט תחת שמיים פתוחים ללא הפרעה של גגות, בניינים גבוהים וכו'?

האם לוקח זמן רב גם בפעם השניהה ((למשל לאחר ששעה עברה מהשימוש הקודם)?

האם ה-GPS בטבלט החדש הוא מובנה או חיצוני?

האם מדובר בטבלט חלונות 8 עם "GPS" מובנה?

ארז גור

zviki
28-03-14, 15:16
שמיים פתוחים וודאי, ללא שום הפרעה סביבתית או מיסוך.
לוקח הרבה זמן בפעם השניההשלישית, הרביעית וכן הלאה.
ה-GPS מובנה. מכשיר GPS טהור,מיועד רק לשמש כ-GPS בלבד,אין אפשרות לחבר אותו לאינטרנט.
חלונות 8,אנטנה ייעודית , מגנטית,חיצונית עם כבל מקורי של המקלט,תוכנת נוויגייד על ווינדוס 2000.

erezgur
28-03-14, 20:24
בלבלת אותי - אני מדבר רק על המחשב החדש - חלונות 8 או חלונות 2000?
האם תוכל לציין את דגם המחשב החדש?

הערה - קיימים מספר דגמים של מחשבי טבלטים חדשים המריצים חלונות 8 ומגיעים עם "GPS" מובנה שהתברר שלא מדובר במקלט GPS כמו שאנו מכירים, אלא בסנסור המחשב את המיקום לפי פרמטירים שונים (כמו אנטנות WIFI) לשימוש בישומים מובנים של חלונות 8 כמו "מפה" וכו'. הללו ממש לא טובים לצרכי ניווט בשטח.

המידע הזה נלמד מניסיון דומה של אחד מחברי הפורום שהשקיע בטבלט החדש הזה לא מעט זמן.

ארז גור

raanan
28-03-14, 20:36
לא מבין את ההתעקשות על GPS מובנה ?
מה רע במקלט בגודל קופסת גפרורים שאתה זורק בתא הכפפות שמשדר לטבלט בבלוטוס ?
כך זה אצלי עובד שנים ללא כול תקלות !

רענן

IlanHadar
28-03-14, 21:07
זה לא צריך להיות ככה.

בטבלטים טובים רכישת האות היא די מיידית, לפעמים לוקח קצת זמן אבל לא משהו מעיק.

boaz avrahami
29-03-14, 00:31
צביקי

בתוך הרכב או מחוץ לרכב?
אם בתוך אז בצע ניסוי גם מחוץ לרכב.

איזה טאבלט?
המקלט הוא חלק אינטגרלי מהמחשב או על כרטיס פנימי? אם כרטיס אז מאיזה סוג ודגם?
האם אתה משתמש בתוכנה על מנת לראות באופן רציף את קליטת הלוויינים וקבלת הנעילה מהם?

אגב, הכיוון של רענן גם טוב.
גם אני בתקופה הפרימיטיבית שבה השתמשתי במכשירים האלו השתמשתי במקלט בלוטות׳ קטנטן שהיה תלוי על צרור המפתחות והיה בתקן sirf רגיש ומהיר

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

ד ו ר ו ן
29-03-14, 09:24
צביקי,
כמה זמן המכשיר יושב מכובה בין הדלקות?
מקלטים ישנים נדרשים להרבה זמן יחסית לאיפוס האלמנך כדי לדעת איפה הלוויינים אמורים להיות.

זה מתרחש בהפסקות שימוש מעל חודש.

נתקלתי במכשירים ישנים שלקח להם חצי-שעה אבל לא שעתיים.

zviki
29-03-14, 12:28
מכל התשובות אני שוב למד את כבר מה שידעתי.
אני זקוק להדרכה אישית [שיעורי בית] בנושא תמורת שכ"ט ראוי ותמיכה טלפונית במידה ואזדקק לה עד שאלמד היטב.
איך שגלגל מסתובב לו-שנים על גבי שנים הדרכתי ניווט קלאסי,מצפן, מפה,מד מעלות וכו' וזה עדיין כייף אמיתי.
אין לי תשובות לכל השאלות שאתם שואלים אותי. כאמור, זקוק ליסודות-איזו תוכנת ניווט מתלבשת על תוכנת המחשב? איזו לא?.איפה הטעויות שלי?בלוטוס? וכו'
זה לא אומר שעד היום לא ניווטתי בהצלחה מרובה עם הציוד הישן שלי.
הגעתי למסקנה שאני זקוק להדרכה אישית צמודה בנושא הניווט הלוויני {כאמור תמורת שכ"ט ראוי} בעיקר על הציוד שקיים כבר אצלי אבל לא רק, מוכן להתחדש.
אין לי ראש ללכת לקורסים,אלא אצלי בבית וליד הג'יפ,מעשית.
המלצות למדריך במידה ויש תתקבלנה בברכה.

תודה לכולם.

yes1952
29-03-14, 14:02
אתה עקשן פרד
אבל אם לא היית כזה לא היית צביקי
דבר איתי ואלמד אותך
אני עוד מבין את השפה שלך
את הצעירים שנולדו עם מחשב ביד שנינו לא מבינים

boaz avrahami
29-03-14, 16:07
כסף כנראה אף אחד מכאן לי יקח כי זה עוד אחד הערכים היפים שמשתמרים באי הזה.

יש חברים רבים שישמחו לסיע לך אם רק תטריח את ישבנך המלכותי ותבוא אליהם.
ויוסי צודק כנראה. אתה עקשן סתם

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

raanan
29-03-14, 16:38
יש חברים רבים שישמחו לסיע לך אם רק תטריח את ישבנך המלכותי ותבוא אליהם.
JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex
אני מתנדב אם הוא מוכן לנשום אוויר פסגות ...
למרות שנראה לי שיש כבר את כול המידע בפורום ואפילו במדריך שכתבתי .
יהיה נחמד אם מישהו יוסיף עוד נדבך של הטבלטים הנפוצים היום עם מע' הפעלה אנדרואיד ו I-OS

רענן

yes1952
29-03-14, 17:27
חברים
צביקי הוא מהדור הישן ואני מזנב אחריו בגיל לא בהרבה
עצם זה שהוא פנה לעזרה ,זה כבר צעד גדול
תבינו,אנחנו חונכנו לעשות הכל לבד וכאשר אנו לא מצליחים זה נחשב אצלנו ככישלון
וככל שהדבר פשוט יותר הכישלון הינו גדול יותר
צביקי
מחשבית זו שפה קשה ואתה צודק שאתה מחפש הדרכה,לא נולנדו עם זה
ורענן יכול לתת לך את המידע כפית אחר כפית
תאם איתו ואיתי ויחד ניסע אליו ונשגע לו את המוח

Bernard
29-03-14, 19:01
דור ישן. דור חדש...
GPS לא אמור לעבוד כמו שצביקה מתאר. משהו שם לא בסדר.
ניווט GPS אמור להיות די אינטואיטיבי גם לזקנים, אם הוא עובד כמו שצריף וכנראה שאצל צביקה יש איזו בעייה...

תעלה כמה נתונים על המכשיר ונראה מה קורה איתו בכלל...

וארז.
מעניין מאוד מה שכתבת.. אפשר הרחבה (וגם באיזה מחשב מדובר..)?

zviki
29-03-14, 20:01
יוסי,ממש לא עקשן אלא אולי בדברים שאני מומחה בהם.
היום למשל יצאתי לעשות דיונות באיזור פלמחים,כל הדרך מהבית עד הדיונות הכל עבד פיקס,עוד לא נכנסתי לדיונות והעכבר איבד קשר עם המכשיר,כל הבדיקות כשלו.בחזור-100 מטר לפני הבית העכבר קם לתחיה.

אין לי כל ספק שהרבה חברים היו מתנדבים לעזור לי.

לא זה המצב. זו לא עזרה לחצי שעה שעה,זו עזרה ארוכת טווח הכוללת הכרת הציוד שלי,ליווי ותמיכה בחנויות למחשבים במידה וארצה לקנות מחשב חדש,עזרה בהפעלת התוכנה עד שאלמד אותה היטב, הענות לטלפונים ממני למדריך במידה ואתקע על שטויות הפעלה,יש עוד אלף סיבות.

לא מעוניין להפיל את התיק הזה על אף אחד,חייב לתגמל אותו למען ההרגשה הטובה.

אעשה את זה על בסיס מסחרי ולא חברי.

תודה.

boaz avrahami
29-03-14, 20:34
או שתקנה פעם אחת מכשיר ניווט שעובד בלי לעשות טובות....
אפל או אנדרואיד ולא תצטרך טובות מאף אחד.
יקח לך כמה ימים להתרגל לתוכנת ניווט חדשה שתצליח לבצע לבד

ואם אתה מתעקש, בוא לטייל בחורשן עם יוסי ותביאו קצת בשר איתכם.
אני אגרור את רענן ונקבל גם הדרכה לטאבלט גם טיול וגם אוכל ;-)

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

zviki
29-03-14, 20:40
או שתקנה פעם אחת מכשיר ניווט שעובד בלי לעשות טובות....
אפל או אנדרואיד ולא תצטרך טובות מאף אחד.
יקח לך כמה ימים להתרגל לתוכנת ניווט חדשה שתצליח לבצע לבד

ואם אתה מתעקש, בוא לטייל בחורשן עם יוסי ותביאו קצת בשר איתכם.
אני אגרור את רענן ונקבל גם הדרכה לטאבלט גם טיול וגם אוכל ;-)

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex
אתה רואה?
גם לקניה אני זקוק לייעוץ.
החורשן?-יגיע גם יומו,אם לא יסגרו אותו בינתיים.

raanan
29-03-14, 22:46
אני לא מבין למה לאחר כול כך הרבה מלל עדיין לא יודעים באיזה טבלט/מחשב מדובר.
אני מניח שלא צריך לחתום על "שותף סוד" בשביל לקבל את שם היצרן והדגם ...

רענן

zviki
29-03-14, 23:20
ramline 510 10.4

boaz avrahami
29-03-14, 23:46
זכית.
אתה מתלונן על ה gps???
תגיד תודה שהענתיקה הזה בכלל מניע

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

zviki
29-03-14, 23:51
תודה,

raanan
30-03-14, 00:04
ramline 510 10.4
תשמע, להצדיע לך שאתה מנסה להפוך הענתיקה הזאת למכונת ניווט ...

דווקא החברה XPLORE מצויינת !
אם אתה רוצה להמשיך מסורת עם חברה זו , אז צריך לרכוש את דגם IX104C3 לפחות.
השאלה אם אתה זקוק למוקשח כזה ? אם לא, אפשר למצוא טבלטים יותר קלילים.
דבר נוסף, האם אתה מוכן לעשות שינוי ולעבור לתוכנת ניווט TWONAV ?
ועוד שאלה, הטבלט יהיה לניווט בלבד ? אם לא, מה הדרישות הנוספות ?

רענן

zviki
30-03-14, 00:12
רק עוד אינטרנט, לא חייב להיות מוקשה,מותקן מול הפרצוף,מסך מינימום 10 ועדיף נוויגייד,אני כבר מומחה בה.

raanan
30-03-14, 00:41
רק עוד אינטרנט, לא חייב להיות מוקשה,מותקן מול הפרצוף,מסך מינימום 10 ועדיף נוויגייד,אני כבר מומחה בה.
אינטרנט, אין בעיה.
נווגייד מגבילה אותך לטבלטים עם מע' הפעלה של ווינדוס.
ראית כבר TWONAV ? אם לא, יש לך הזדמנות ...

רענן

boaz avrahami
30-03-14, 00:44
תראה לו גם עמוד ענן או טופו מאפ.
לדעתי טונאב יסבך אותו מדי וימננע ממנו את הרצון להשתדרג

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

raanan
30-03-14, 00:52
לדעתי טונאב יסבך אותו מדי וימננע ממנו את הרצון להשתדרג
JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex
לא חושב כך.
אני חושב שאם מלמדים שימוש ב TWONAV לאותם תכונות שקיימות בנווגייד, אזי אין כול סיבוך.
אנשים נרתעים כאשר הם לא עומדים בפיתוי ורוצים להתנסות בשלל התכונות המתקדמות שלה ומשנים הגדרות בלי להבין.
ויותר גרוע, לא מצליחים לשחזר ההגדרות שעבדו להם היטב.

רענן

zviki
30-03-14, 01:21
נסכם בכך: אפשר רק ע"פ הדו שיח והדעות השונות ביניכם ניתן להבין עד כמה אני זקוק לייעוץ צמוד ולא בהתכתבות..
מה רע בווינדוס?

boaz avrahami
30-03-14, 01:40
אולי זה נראה מהצד אחרת אבל אני ורענן די מסכימים.
כל השאר זה התלבטויות בקול רם...

לוונדוס כמה מגרעות אבל הוא לא תמיד רע ולפעמים אפילו טוב.

המגרעות הבולטות הן:
1 זמן איתחול של המחשב מרגע שהדלקת אותו ועד שהמכשיר מוכן לעבודה הוא כמה דקות בעוד שאנדרטאיד או אייפד זה מיידית ( כנל גם בכיבוי).

2. ממשק ההגדרות של ווינדוס עמוק ודורש הבנה במחשבים לעומת נמתחרים שהזכרתי.

טאבלט שיריץ גרסה מלאה של ווינדוס כיום יעלה לדעתי הרבה יותר מהתחרות משתי סיבות.
הוא דורש חומרה יותר חזקה וגם הווינדוס עולה בעצמו מעל 100 דולר

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

zviki
30-03-14, 01:44
אין בעיה של כמה עולה,זו השקעה בי ולא במכשיר,שאר הפרטים לא חשובים לי.
חשובה גם אפשרות ההתקנה אל מול העיניים.

boaz avrahami
30-03-14, 01:50
אתה צריך מכשיר שעובד בלחיצת כפתור ולא מסבך אותך עם תפריטים והגדרות ולכן לדעתי טאבלט אנדרואיד או אייפד יתנו את הפתרון.
לגבי התוכנות זה תלוי איזה טאבלט תבחר.
לי יש אייפד עם שלושת התוכנות המובילות ואם תבוא תוכל להתרשם גם מהמכשיר וגם מנוחיות ההפעלה של כל אחת מהן.

תוותר על הנאוויגייד ותכיר עולם חדש ונוח יותר

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

zviki
30-03-14, 01:53
תודה,אדבר עימך בפרטי.

yes1952
30-03-14, 03:11
צביקי
באם תתעקש על טאבלט עם חלונות-יש לי פוג'יטסו 3400 עם מערכת הפעלה XP
קצת חבוט אך בטח יעשה את העבודה לעוד כמה שנים

Bernard
30-03-14, 03:27
תודה,אדבר עימך בפרטי.

אל תדבר איתו! הוא משוחד!!

נוח לך עם ווינדווס - תישאר עם ווינדווס. נוח לך עם נוויגייד - תישאר עם נוויגייד.
אני אומר שכלב זקן, לא מלמדים טריקים חדשים ובטח לא כלב זקן ועקשן, כמו שיוסי ציין...

יש כמה וכמה טאבלטים שמריצים ווינדווס רגיל ועולים תוך כמה שניות (מה קורה לך בועז? לא שמעת על SSD). לי יש לאפטופ (יענו נייד) של לנובו (ענתיקה X61) שלפני שנה החלפתי לו את ה-HD (יענו הדיסק הפנימי, צביקה) ל-SSD (אל תיבהל צביקה..) והוא מעלה לי XP תוך פחות מ-30 שניות..
ל-SHIMBO קנינו עכשיו נייד (לנובו עם מסך מתהפך YOGA) עםמעבד חזק ו-SSD במקור והוא מעלה WIN 8 מלא בתוך כ-10 שניות.
טאבלט שמריץ WIN 8 עולה ממש מיד (מכיבויי מוחלט. במצב רגיל, שינה/המתנה הוא עולה בהבזק עין). לא פחות מהר מאייפד של הגמדה הקטנה.

אם המחיר הוא לא בעייה (לא שזה בשמיים, פשוט, כמו שאמרו, האנדרואיד זול יותר. אפל-לא) הייתי הולך על טאבלט WIN ויש כמה טובים בשוק (לקנות בחו"ל אם אפשר).
העניין היחיד שעולה לי בראש הוא, האם נוויגייד "עובד, עם/ב WIN 8...

ולעניין המוקשח (אבק/רעידות/מכות/רטיבות) - לכל הטאבלטים הקיימים בשוק יש היום כיסויים שמספקים את כל הדרישות של מוקשח - כבר לא צריך את הלבנה שיש לך - לי היה כזה (למעשה הבאתי 3)... לא התחברתי אליו. חבר שלי מכר את שלושתם... פעם אפילו העלתי מודעת למכירה פה.
למה אני אומר את זה - משום שאחרי זה, כל טאבלט אחר שתשתמש בו יהיה שיפור אטומי, לעומת הדבר הזה...

boaz avrahami
30-03-14, 06:08
לי אין אינטרס למכור דבר כי אני לא מוכר דבר מאלו...
לתת לצביקי להוציא כסף על xp ישן מאוד שכבר אפילו אינו נתמך זה בזבוז כסף.
מיצינו, זמנם עבר.

טאבלטים חדשים עם חלונות 8 לא יאפשרו לדעתי את התקנת הנאוויגייד ברובם וגם יהיו יקרים מצד שני ומסובכים כמו שמיקרוסופט אוהבת לישות וצבעקי לא אוהב מסובך.

וזה לפני שדיברנו על ממשק האריחים שלהם שהוכרז ככשלון מוחלט.
מספר יצרני מחשבים הודיעו שהפסיקו להציע חלונות 8 אז שאני אמליץ על זה??

אני משוכנע שעמוד ענן או טופומאפ יהיו כל כך קלים לתפעול עבורו מהדקה הראשונה... יש טריקים שאפשר ללמד בכל גיל

אם לא אז שמעתי שנאווגייד מוציאים בקרב גירסה לאייפד.
או למצוא טאבלט חדיש שכן עובד עם נאוויגייד
JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
30-03-14, 06:43
צוחקים בועז,צוחקים.

לא התכוונתי שצביקה יקנה XP. ממש לא. רק נתתי דוגמה לזה שאפילו עגלה כזו,עם SSD, מקבלת מרץ (בדקתי שוב אחרי שהעלתי התגובה - פחות מ-30 שניות, כולל כל הזבל של לנובו שעולה בפתיחה והתעצלתי למחוק..)

גם אני לא אוהב את ה-8 אבל לשם זה הולך.. נרצה או לא..

כמו שאמרתי, לבדוק אם נוויגייד עולה על 8 (שיחת טלפון) ואז להחליט

raanan
30-03-14, 07:52
צוחקים בועז,צוחקים.

לא התכוונתי שצביקה יקנה XP. ממש לא.
למה לא ?
לדעתי זאת מערכת ההפעלה הטובה ביותר שאי פעם הוציאה מייקרוסופט !
גירסת הטבלט ל XP עובדת אצלי מושלם במספר טבלטים.

רענן

boaz avrahami
30-03-14, 08:07
פה אני חולק עליך בגדול.
אמנם נכון ש xp הייתה אחת המערכות הפעלה היותר טובות שמיקרוסופט הוציאה אבל היא כבר מאוד מיושנת וזה עניין של זמן קצוב עד שהתוכנות שלך יעשו בעיות בהתקנה. גירסאות חדשות לא יתמכו בה ולא תשיג דרייברים...
אני ממליץ לא לגעת ב xp בכלל כיום.
זה יותר אווילי מלקנות כיום טלביזיה מהדור הישן השמן ההוא...

למען האמת, עם יד על הלב, האם ווינדוס ככלל מתאימה לפרופיל משתמש כמו צביקי?

ושאלה קטנה רענן-
מה היתרונות והחסרונות של הטאבלט הישן שלך מול טאבלט חדיש אנדרואיד/אייפד?
תשקלל גם את המחיר בניתוח...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

raanan
30-03-14, 08:28
פה אני חולק עליך בגדול.
אמנם נכון ש xp הייתה אחת המערכות הפעלה היותר טובות שמיקרוסופט הוציאה אבל היא כבר מאוד מיושנת וזה עניין של זמן קצוב עד שהתוכנות שלך יעשו בעיות בהתקנה. גירסאות חדשות לא יתמכו בה ולא תשיג דרייברים...
אני ממליץ לא לגעת ב xp בכלל כיום.
זה יותר אווילי מלקנות כיום טלביזיה מהדור הישן השמן ההוא...

למען האמת, עם יד על הלב, האם ווינדוס ככלל מתאימה לפרופיל משתמש כמו צביקי?

ושאלה קטנה רענן-
מה היתרונות והחסרונות של הטאבלט הישן שלך מול טאבלט חדיש אנדרואיד/אייפד?
תשקלל גם את המחיר בניתוח...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex
בעז,
צביקה מסתפק בנווגייד ודפדפן לגלישה באינטרנט . אז על איזה תוכנות אתה מדבר ?

איך שוב פעם אתה מכניס את הטבלטים שלי לעניין ? באמת שאני לא מבין !
המלצתי לו על משהו כמו שלי ?

בשביל שתהיה רגוע .. היום אם אני אצטרך "לבנות" מע' ניווט לרכב, אז בוודאות זה יהיה,
מבוסס אנדרואיד, מקלט GPS עכברי אלחוטי, אינטרנט באמצעות "נקודה חמה" מהסמארטפון. תוכנת ניווט TWONAV עם מפות לבנות ושבילנט.
כול שיהיה לי לבדוק זה יכולת ההארה של המסך באור יום (מעל 400NIZ זה בסדר).

רענן

boaz avrahami
30-03-14, 08:35
אם אתה תלך על אנדרואיד ואתה סופר יוזר אז מה אתה ממליץ לו על מערכת הפעלה מתוסבכת שהיתה רלוונטית בין השנים 2001-2008 ???

זו המלצה לא נכונה בכלל ובפרט למשתמש שצריך מכשיר שעובד בלי חוכמות...
פעם, כאשר לא היו אלטרנטיבות זה היה טוב.
כיום זה רע מאוד!

איך הגעתי לטאבלטים שלך אתה שואל?
היתה לי הרגשה שאתה עומד להמליץ על כאלו אחרי התשבוחות שנתת למערכת המיושנת שלך. ( שהיתה בזמנו מהטובות ביותר)

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

erezgur
30-03-14, 08:58
אם אני אצטרך "לבנות" מע' ניווט לרכב, אז בוודאות זה יהיה, מבוסס אנדרואיד, מקלט GPS עכברי אלחוטי
רענן

כאן אתה מאד מגביל את עצמך... להבדיל ממחשבי חלונות המוכרים לך, יהיה מאד לא פשוט למצוא טבלט אנדרואידי שיאפשר לך גם לטעון אותו וגם לחבר אליו באמצעות USB התקן חיצוני כדוגמת מקלט GPS - עניין של שימוש בשקע USB, יחיד בד"כ, או לטובת טעינה או כ- USB host לטובת חיבור התקנים.

בנוסף - אני גם לא משוכנע שיהיה מאד קל לקחת GPS המחובר לאנדרואיד עם USB ושיהיה מוכר באנדרואיד כמקלט GPS (כיצד מגדירים זאת? אין דרייברים במובן המוכר במחשבי חלונות). GPS בלותות' דווקא יהיה להבנתי קל יותר לחבר.

השבוע רכשתי טאבלט הרבה יותר מודרני
האם הטבלט החדש, שהוא הרבה יותר מודרני, מתייחס ל- ramline 510? פה ממש הצלחת להטעות אותי :) היה כדאי לתת מידע זה בתחילת השרשור והסיוע היה הרבה יותר ממוקד וקצר.
בדיוק כמו כל שאלה טכנית על רכב שטח ודיון של שני עמודים לפני שמתברר שרכב השטח החדיש והמשוכלל הוא רכב קשוח משנות התשעים המוקדמות (רק לצורך ההשוואה).

ארז גור

zviki
30-03-14, 09:28
שלא תבינו לא נכון,קצב ההתפתחות הטכנולוגית של הדברים האלה רץ במהירות 3 מאך.מה שטוב היום יהיה מיושן בעוד שבוע,אני לא משחק במשחק הזה,זה אפילו מצחיק אותי.
שלא תבינו גם שאין ביכולתי להשתלט על המתקדם ביותר,פשוט אין לי תחת לזה ,לא רוצה לדעת הכל. לא מעניין אותי כמה זמן הוא ייפתח או יסגר. הסיפור של שני השוורים על הגבעה מעל עדר הפרות.תוסיפו לזה את מה שציינתי בפתח דבריי-המכשיר לשעשועי ניווט,משחק בלבד

עומד לבחון השבוע פוג'טסו 3400 עם נוויגייד ואם לא יהיו בעיות איתו דייני,לא צריך יותר, ממילא אני משאיר אותו בג'יפ קבוע ולא מפרק בחניה. אז שיגנבו מכשיר ישן.
לעומת זאת- אני משקיע הון תועפות במערכות הטובות ביותר אחרות,מתקדמות, שחשובות לי יותר.

את בעיית האינטרנט בדרך אפתור בנפרד בעזרת לפטופ [לנובו] שקיים כבר אצלי,אז לא הכל יהיה במכשיר אחד,בסדר,ניחא.

ד ו ר ו ן
30-03-14, 10:33
צביקי,
קח צעד אחורה, מה מטרת השימוש שלך במכשיר ניווט ממוחשב?

ניווט?
נקודות עניין?
שיתוף אונליין?

zviki
30-03-14, 10:47
שעשועי ניווט בלבד,מצא חן בעיניי המשחק הזה,סוג של קנדי קראש.
אני עם המכשיר הענתיקה שלי ניווטתי הרבה שנים עד שמשהו השתבש בו.אי אפשר לסמוך עליו יותר.

raanan
30-03-14, 10:50
אם אתה תלך על אנדרואיד ואתה סופר יוזר אז מה אתה ממליץ לו על מערכת הפעלה מתוסבכת שהיתה רלוונטית בין השנים 2001-2008 ???
התגובה הייתה עבור ברנד ששלל את מע' ההפעלה XP באופן מוחלט .
בעצם התגובה טובה גם לך.

איך הגעתי לטאבלטים שלך אתה שואל?
היתה לי הרגשה שאתה עומד להמליץ על כאלו אחרי התשבוחות שנתת למערכת המיושנת שלך. ( שהיתה בזמנו מהטובות ביותר)

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex
אני מקווה שאתה רק איתי מתנהל במנעד של רגשות ...
ממש ממש לא תכננתי להמליץ על הטבלטים שלי !

אני חושב שכדאי להשקיע מאמץ על צביקה בנושא בחירת תוכנת הניווט.
כשהוא יחליט סופית, קל כבר יהיה להמליץ לו על החומרה ומע' ההפעלה.

אני יכול להציג לו השוואה ׁ(מול נווגייד) והפעלה בסיסית של TWONAV .
שאר התוכנות אין לי ידע או התקנה שלהם בטבלטים שלי.

רענן

boaz avrahami
30-03-14, 12:33
צביקי משדר מידע סותר ולא ממוקד.
מצד אחד המחיר לא חשוב ולא מסתדר בלי הדרכה עם מחשבים ותוכנות
ומצד שני מתעקש להתעסק עם כל מיני ענתיקות זולות שהן מסובכות לתפעול בידים לא מקצועיות.

לגבי רענן -
היתה לי הרגשה זה תחושה - לא מנעד רגשי.
נטיה אנושית להצדיק את הבחירות שאנחנו עושים גם אם הן כבר לא הכי טובות.
מנסיוני - אתה נוטה לכך במיוחד.
לא רוצה להיות שחצן אבל אני מזכיר לך אצל מי ראית את המוקשחים האלו בפעם הראשונה.
אני מאז כבר התנסיתי בטאבלטים דקים ומתקדמים שנותנים הרבה יותר (בלי להיתפס לפירמה) - לכן אני רואה את עצמי כבל נסיון מגוון יותר.

בכל מקרה -
נקודת המוצא המוטעית שלי היתה שצביקי רוצה מכשיר אמין ופשוט ושעושה את העבודה בלי התחכמויות ובלי לתפוס נפח גדול ברכה עם סרבול והמון חוטים.
בתכלס אני מבין שהוא מחפש מכשיר זול ומיושן ע"מ שלא יגנב ואם אפשר אז שגם יעבוד מדי פעם.

בהצלחה צביקי!

zviki
30-03-14, 12:46
לא בדיוק בועז,לא מתעקש על ענתיקות.רוצה קנה ושכח מהצרות,יש לי עדיפויות שקשה להסביר אותן דרך המחשב.גם אמרתי כבר בהתחלה שזה לא יזוז בלי מנחה צמוד. זה לא בהתכתבות.

Bernard
30-03-14, 18:08
רענן.
תודה על תשובה, שניתפרה במיוחד בשבילי אבל בכלל לא רלוונטית למה שאמרתי..:)
אני מאוד אוהב את ה-XP והיא מספיקה לי בהחלט. הסיבה היחידה שאני לא ממליץ עליה, היא שאין מחשבים חדשים שעובדים איתה... מה לעשות..

צביקה.
לדעתי, אתה עושה טעות. עד היום השתמשת בעגלה שלא זזה וזה הספיק לך. העגלה מתה = הזדמנות להעלות לרכב, במקום עגלה. במקום זה,אתה לוקח (בחשבון.. נקווה, בשבילך, שזה לא יקרה..) עגלה אחרת.
אתה ממהר לותר על כל היתרונות (בלי חסרונות בכלל, יחסית למה שאתה רוצה ורגיל) שיש למחשב/טאבלט/מערכת חדשה לתת, תוך סברה, מוטעית לדעתי, שהישן (והטוב???)... עדיף.

אז בוא אני אפרט בקצרה מה הייתרונות או "על מה אתה מוותר בהינף החלטה:

מערכת שעולה מהר גם (ברוב המוחלט של המקרים ובטח באילו המדוברים פה) עובדת (הרבה) יותר מהר וננעלת על לווינים מהר יותר ומתעדכנת בשינויי מסלול מהר יותר ומחשבת מסלולים ומראה אותם מהר יותר - לא צריך לחכות שהמחשב/GPS יבין שפנינו ימינה, בשעה שהוא ממשיך ישר...
מערכת חדשה יותר (SSD לסוגיו) לא רגישה לטילטולים/מכות/באמפים/וכו' ולא צריכים לדאוג לשיכוך המתקן או לפחד שהדיסק יהרס או לחכות שיעלה מחדש אחרי שנכנכסת לפעולה מערכת ה"מכות" של המחשב הישן.
מערכת חדשה, ברוב המוחלט של המקרים, תגיע עם מסך טוב יותר לשימוש בכל התנאים (כולל אור יום ברכב וגם עם גג פתוח) ולא צריך לבדוק עם (לפוג'יטסו, במקרה שלך) המסך הוא "לבחוץ" או לשימוש בבית או אולי זו הגירסה המיוחדת שלמעשה לא עובדתטוב בשני המקרים (ותאמין לי בדקתי את הגישעפט הזה ושלא יקפצו עלי כל אלה ש"אצלם עובד יופי" - יופי לכם... השכנים שלי זרקו השבוע שתי טלוויזיות CRT, שעבדו אצלם יפה מאוד עד היום..).
עם מערכת חדשה, לא תצטרך להחזיק לנובו נוסף - יפה שאתה מוכן לעשות את זה אבל בשביל מה זה טוב - יש לי חבר, שכל פעם שנוסע לחו"ל לוקח איתו לאפטופ, טאבלט, GPS "5, עוד GPS ישן ויש לו גם סמסונג S3 שמותקנים בו וויז, MAPS ו-IGO... וכל המטענים... שיהיה... לשעת חירום...
ניווט ואינטרנט יש בכל המכשירים החדשים - אין מה ללימוד ואין מה להבין ואין כלום... אם אתה יודע לתפעל טלפון סלולארי - להוציא ולענות לשיחות, לשלוח SMS-ים ואיזו אפליקציה אחת או שתיים - אתה יודע להפעיל כל טאבלט. משום שזה הרבה יותר פשוט מלהפעיל מחשב (כולל הוא שנפטר אצלך) - אתה ממש לא צריך WIN לסוגיו אבל אם אתה ממש מתעקש, יש גם זה. אם חמותי למדה (בין רגע) לתפעל קינדל וNOOK, שהם לא הדוגמא לתיפעול קל של טאבלט - כל אחד יכול..
מערכת חדשה לא תצטרך להשאיר באוטו(ברור שאת המערכות הישנות לא תוציא - עד שמצאת מקום ועד שזה "התיישב" וזה כזה גדול/כבד/לא נכנס לתרמיל הצד..) ולא לקרוץ לגנב, שמלבד שייקח את הפיג'יטסו, יעשה גם נזק ליתר הדברים ובכלל... יחלל את הרכב..
ואני מדבר רק על הדברים שעלו בשירשור - אני כבר לא מדבר על שימושים נוספים למכשיר.

אני יכול להמשיך כך עוד הרבה ולא תמצא אחד שיגיד לך שיש למערכות הישנות (פוג'יטסו...) על החדשות...

יאללה.
מספיק עם המסכנות. אתה לא צריך הדרכה צמודה ולא אישית נוכחת. אם אתה מספיק מתוחכם ובעל יכולת לכתוב פה, אין לך שום בעייה ל"השתלט" על טאבלט חדש (אנדרואיד/אפל/WIN)...
אתה מנסה להתגבר עלכל מיני תקלות וסיבוכים שמובנים במכשירים הישנים ועושה עניין... תעזוב את זה ותעבור הלאה..
רוצה ניווט ואינטרנט - קח סמסונג "10.1 (סוס עבודה) או דומיו או אייפד (לא ממליץ) או איזה טאבלט WIN (לא RT) יקר יותר וכדיברי הגשש... "לך לגור, זוג צעיר. תיהנה"...
תקנה אחת מהאפשרויות האלה ואחרי יומיים (גג) תגיד "וואללה?!?! זה הכל?!?!? איזה טמבל...":)

ד ו ר ו ן
31-03-14, 00:51
שעשועי ניווט בלבד,מצא חן בעיניי המשחק הזה,סוג של קנדי קראש.
אני עם המכשיר הענתיקה שלי ניווטתי הרבה שנים עד שמשהו השתבש בו.אי אפשר לסמוך עליו יותר.
בתור מי שגם גדל על מצפן, תמונת כוכבים ומיקום שמש, ומתחיל שנות ה-90 גם GPS, אני לא מתחבר לטאבלטים/מחשבי ניווט מעבר למחויב מציאות של מילואים/עבודה..

לדעתי זה גוזל הרבה מאד אנרגיה שיכולה וראוי שתופנה לטבע מחוץ לחלון.
אנחנו בארץ, לא חוצים את הסהרה ולא בתחרות עם אף אחד.

אין כאן אתגר ניווטי מעבר למה שמפת נייר נדרשת ויודעת לתת.
מה גם, שאין מחשב שמאפשר לפרוש את כל הגיליון על הרצפה/מכסה מנוע ולראות את כל הציר ברזולוציה שמאפשרת להבין את הטופוגרפיה וגם את הסביבה במרחב הניווט.

הכי רחוק שהלכתי, ואני מרוצה ממנו, זה "עמוד-ענן" בגירסא המלאה, בגלל נק' העניין שאנשים מוסיפים כל הזמן, ובגלל הממשק הפשוט של העלאת ציר לאתר וסנכרון על האייפון/טאבלט למי שיש וכו', ושיתוף עם חברים אחרים.

זה חוסך ממני אל כל הכאב ראש של עיגון והעלאת מפות חינמיות/סרוקות/גנובות/פרוצות וכו'.
כל האנרגיה הזו הייתה שווה מבחינתי את העלות של העמוד-ענן.

גם ניווט מפה נעה בחי על מסך, גם יכולת הקלטה ושיתוף, וגם לא מסורבל, כל המפות בפנים, לא צריך להעלות ולהתקשקש עם קבצים ידנית וכו'.

וכמובן, מפת הנייר- עליה אני מתכנן לאן נוסעים, ותמיד יוצאת החוצה לטיול איתנו- עוד לא ראיתי מפה שנשברה/נגמר לה הבטריות/אין לה קליטה/אין את הקובץ הנכון/לא מסתנכרנת וכו'.

zviki
31-03-14, 10:44
יש לי את כל הסט מנויילן [אפילו עם חתימה אישית על הכריכה של אורי דביר המנוח] לפעמים אני מנווט רק עליהן,שיא הכייף.[חלקים ממנו מפוזרים אצל חברים שתמיד שוכחים להחזיר:)] את עמוד ענן יש לי במחשב הנייח בבית ולפעמים אני סתם משוטט בו.

ברנרד-אתה צודק בכל,נגיד שעכשיו אני נכנס לחנות מחשבים ומבקש לקנות מחשב, מה אני מבקש? הוא ישאל אותי שאלות שלא תהיה לי תשובה עליהן,זה כבר קרה לי כמה פעמים ואז פניתי לעזרה בפורום,לא סתם פניתי לעזרה בפורום, מתחיל שם דו שיח ואני מרגיש כמו אילם.אז לפחות ליווי בקניה מאדם ששוחחתי אתו לפני ומכיר אותי והדרישות. תמורת שכ"ט למען ההרגשה הטובה.

לא אחד שתלוי על כרית וואקום,אחד שתלוי על התקן מכני יציב כמו שקיים כבר אצלי,זה דורש מסגרות קלה מאלומיניום,אין בעיה עם זה.

Bernard
31-03-14, 14:40
מה מחשב? איזה מחשב? חשבתי שאנחנו מדברים על טאבלט לניווט ואינטרנט... צריך גם אקסל ווורד ופאוור-פויינט (להפיק, משום שלקרוא אפשר עם כל טאבלט)?

תגיד מה התקציב ונגיד לך בדיוק מה לקנות וזהו. לא צריך לדבר עם המוכר. להכנס ולהראות לו פתק ולהגיד "רק זה. יש?" או להזמין ברשת.
אם יש לך עמוד ענן במחשב בבית ואתה יודע להפעיל מחשב בבית ויודע מה זה קנדי-קראש - אתה Over qualified להפעיל טאבלט.
ואם יש לך כבר מעמד למחשב, להתאים אותו לנשיאת טאבלט זה 20 דולר, אם קונים. אם עושים לבד.. יותר..:)

zviki
31-03-14, 15:20
הכוונה למחשב טאבלט,תן דגם ספציפי,מסך מינימום- "10, עזוב אותך מהתקציב.

Bernard
31-03-14, 15:31
אם מתעקשים על WINDOWS, הייתי הולך על האסוס טרנספורמר או על ה-DEL עם מסך "11, בקצה הנמוך של הסקאלה ועל הלנובו YOGA עם מעבד אמיתי, בקצה העליון.
אם מסתפקים באנדרואיד (לדעתי האופציה העדיפה) הייתי הולך על סמסונג גלאקסי TAB עם מסך "10.1 (יש כמה דורות במגוון מחירים) או הנקסוס 10 - ממש עכשיו הפסיקו לייצר ופה, בארה"ב, הוא OUT OF STOCK אבל יש לקנות בארץ - את שתי האפשרויות שלחתי לחברים שמשתמשים בזה, בדיוק כמו שתארת - מאוד מרוצים..
אפל - שמישהו אחר ימליץ...:rolleyes:

katsirz
31-03-14, 15:34
יש טאבלט חדש של ASUS (טרנספורמר 100) שהוא גם מחשב נייד שיכול "להתפרק" לטאבלט (רק המסך) ולמחשב נייד קל. בא באריזה מוכנה של 8.1 win , אופיס בסיסי והבנתי שנמכר בפחות מ 2000 ש"ח בקרביץ.
כאשר הוא מחשב ניתן לחבר אליו USB וכאשר הוא רק טאבלט יש לו בלוטות'. אז ניתן לחבר אליו GPS (מישהו התנסה?)
לא אמורה להיות בעיה להריץ עליו תכנת ניווט לחלונות.

zviki
31-03-14, 16:00
את ההצעה ל-ASUS קיבלתי כבר מזמן מיורם דרומי, יופי,מתאים לי. לפחות ב-8 רשתות לא מחזיקים את זה יותר ,בין היתר ב-"אופיס דיפו". אראה מה לעשות ,תודה.

Bernard
31-03-14, 16:08
כל הטרנספורמרים של אסוס, כולל הישנים, באים עם אופציה לקנות מיקלדת. זה מוסיף לו גם עוד איזה 8 שעות עבודה.
כמו לסמסונג, יש לו כמה דורות במגוון מחירים וניתן להשיג אותו בגירסת אנדרואיד ובגירסת WIN 8.
יש לו חיבור USB (מיקרו) שמיש גם ללא המקלדת.

לכל הטאבלטים ניתן לקנות מקלדת ולהפוך אותם לעניין לאפ-טופ (10-אין סוף דולרים..).

יש עוד כל מיני אופציות אבל לא רוצה לתת לצביקה תירוץ, להגיד שזה מתוחכם מידי...:)

zviki
31-03-14, 16:16
לא צריך מקלדת, זה לא נוח בג'יפ,די לי במסך מגע, עכבר אלחוטי,מקלדת וירטואלית בגוף המסך. אפשר שיהיה בלי אינטרנט,אקח עימי את הלפטופ עם מודם סלקום. העיקר ה-GPS.

Bernard
31-03-14, 16:18
את ההצעה ל-ASUS קיבלתי כבר מזמן מיורם דרומי, יופי,מתאים לי. לפחות ב-8 רשתות לא מחזיקים את זה יותר ,בין היתר ב-"אופיס דיפו". אראה מה לעשות ,תודה.

אני מציע לא לקנות בארץ - בדיוטיפרי כן..

- - - Updated - - -

ועוד משהו.
אני לא יודע מה יורם הציע לך אבל גירסת ה-WIN יצא לא מזמן. קודם היתה גירסת אנדרואיד..

katsirz
31-03-14, 16:43
נכון לשבוע שעבר היה ברשת קרביץ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bernard
31-03-14, 16:52
טוב. יש לי כל מיני בעיות עם האתר- כל כמה זמן, בשבועיים האחרונים, יש כל מיני DATA ERROR ןכל מיני תקיעות ועכשיו לא מצליח להעלות תמונות - כל פעם נכשל...
אני אנסה מאוחר יותר...

צביקה.
תפסיק עם הגישה הזו של "לא צריך. יש לי...".

למה אתה צריך לסחוב לאפטופ/נייד בנוסף להוא של הניווט, כשיש לך הכל במכשיר אחד?
לא יותר קל, במקום לסחוב מחשב שלם (בנוסף), לקחת איתך רק מקלדת ששוקלת אולי עשירית ודקה פי חמש?
למה צריך לקחת מחשב שלם, לאינטרנט, אם כבר יש לך אינטרנט בטאבלט?

לא ברורה לי הגישה הזו..
במכשירים של היום, בכל אלה שציינתי, יש הכל - בכל זאת רוצה לקחת איתך לאפטופ ישן... לבריאות אבל תאכלס, מיותר לגמרי.. ממש.

בכל מקרה, אני אנסה להעלות תמונות של שני מכשירים שיש לי, שרלוונטיים לגמרי בשבילך ותוכל להתרשם..

- - - Updated - - -

הו. עלתה תמונה אחת, מתוך 6...

- - - Updated - - -

טוב. לא הולך. לא יודע למה.

zviki
31-03-14, 16:55
זו כבר שאלה של העדפות אישיות, אלף סיבות ,לא ניכנס לזה.

Bernard
31-03-14, 17:10
להוסיף "עוד", תמיד אפשר :)

Bernard
02-04-14, 15:37
טוב. אז ככה.
בתמונות הבאות זהו גלאקסי נוט 8,שהוא "8, עם מקלדת בלוטוט', שמשמשת גם ככיסוי קשיח (אלומיניום) וגם כמעמד לטאבלט.
אותו הדבר יש לטאבלט "10 וזה בערך אותו עובי.
הרבהיותר קל "לסחוב" מקלדת כזו (גם אם מתעקשים לא להתקין אותה ככיסויי) מאשר לאפטופ/נייד שלם...
ואם לא רוצים כזה בדיוק, יש מקלדות בלוטוט' "מלאות" (בגודל רגיל וכל מה שבין הגדלים..) וגם אותה קל יותר לסחוב מאשר מחשב נייד..

860538605486055860568605786058

.בתמונות הבאות, לעומת זאת, זה מחשב "אמיתי" של לנובו.
זהו דגם היוגה (YOGA) החדש, עםמאבד סופר חזק וסופר חסכוני (יותר מ-6 שעות עבודה רצופה).
המיוחד בו, שהמסך (מגע, כמובן וחד מאוד) מתהפך/מתקפל לגמרי ל... טאבלט (כשהוא מקופל לתצורת טאבלט, המקלדת מנוטרלת, למניעת טעויות הקלדה).
צילמתי ליד אייפון 5, לקנ"מ.
הוא יותר גדול מטאבלט אבל גם המסך גדול יותר ("11.5) - מחשב אמיתי לכל דבר וחזק ומהיר... מאוד.
דבר נוסף - ה"דיסק הפנימי" הוא SSD, שזה אומר שאין שום בעיות של טילטולים ו/או מכות ו/או כל דבר דומה.

- - - Updated - - -

והיום ראיתי שיצאו בארץ הדגמים החדשים של גלאקסי טאב(TAB), שהם זולים יותר מסידרת הנוט (NOTE) אבלהמידות די דומות (ממ' לפה או לשם..)ץץץ

-->