PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוקים לבניית באגי תחרותי / עממי ?

שפלר
28-03-14, 18:23
שלום .

אשמח לדעת היכן אני מוצא את תקנות הבניה המפורטות להוצאת רישיון עממי או תחרותי לבאגי.(קשתות מיכלים ברקסים וכו).
(לא התקנות שמצאתי באתר משרד התחבורה שבעיקר מדברות על היכן למקם את מספר הרכב).
כלומר אני מעוניין לדעתי אם הבאגי שברשותי יכול לקבל רישיון.
או אם אני ניגש לבות באגי נוסף למה עליי לשים לב בכדי שיקבל רישיון בסופו של דבר.

המון תודה
עודד.

lizard
28-03-14, 18:51
הכי טוב זה להתחיל בנייה עם ייעוץ צמוד של בוחו טכני.
באתר הרשות לנהיגה ספורטיבית יש קישור לכל התקנות והחוקים. לפחות אמור להיות.
רשיון עממי זה לרכבים בעלי מספר צהוב. באגי זה רשיון כלי תחרותי בלבד (ללא מספר צהוב).

נמרוד
28-03-14, 20:56
אין קשר לתקנות משרד התחבורה או למשרד התחבורה. התקנות לבניית באגי שיהיה כשיר לקבל מספר כסוף (רישוי של רכב תחרותי) נמצאות באתר עמותת הראלי רייד:
http://www.rallyraid.org/regulations

שים לב שהתקנות בתהליך של עדכון, ומה שבקישור הנ"ל איננו מעודכן עדיין. אך התקנות בקישור הן ב90% זהות לעדכון ועל כן בהחלט אתה יכול להתרשם מהן מה נדרש כדי לבנות באגי תחרותית חוקית בישראל. התקנות מבוססות על תרגום של תקנון Cross Country rally של הFIA ואתה יכול ללכת למקור אם נוח לך יותר אנגלית או צרפתית.

שפלר
29-03-14, 23:49
תודה רבה על התגובות המהירות.

בנוסף אשמח לדעת אם ידוע לכם מה הפרוצדורה מבחינה חוקתית לייבא מנוע מחו"ל. (של אופנוע).
ואיך זה מסתדר עם התקנות של הספורט המוטורי?
מה שאני ראיתי זה התקנות בסעיף זה :"תנאים לייבוא אישישל חלקי חילוף"

תודה רבה
עודד

חנן גולומבק
30-03-14, 09:28
חבל על הזמן הכסף והעצבים. אתה רוצה להתחרות במסגרת החוק לנהיגה ספורטיבית ? קנה אופנוע.

lizard
30-03-14, 09:55
מנוע לאופנוע תחרותי (מספר כסוף) או לאופנוע רגיל? אם לתחרותי אז אתה צריך לשלוח בקשה לרשות לנהיגה ספורטיבית.

שפלר
30-03-14, 23:03
שלום .

בהמשך לתשובתכם שאלתי הייתה לגבי קניית מנוע של אופנוע לשם בניית באגי.
אני לא בטוח שאני רוצה להתחרות, אבל ממה שאני מבין (מספר כסוף)
זו הדרך היחידה להוציא רישוין לבאגי מבניה עצמית.

תודה רבה על העזרה
עודד

asafk
30-03-14, 23:22
קודם כל
שכח ממשרד התחבורה

הכל עובר דרך הרשות לנהיגה ספורטיבית. גם הבניה, גם הרישוי, גם ייבוא החלקים. והכל קשור זה בזה - כדי לייבא חלקים צריך רשיון (למעשה מספיק מספר שלדה) לרכב. נשאלת השאלה איך תוכל לבנות שלדה על מנת לקבל מספר אם אין לך את המנוע ביד ושאר החלקים - שאלה טובה. אני בטוח שמיכה או מישהו מהבוחנים האחרים שמסתובבים כאן יוכלו לענות.

אסף.

lizard
31-03-14, 00:01
לדעתי אתה לא יכול. לכן או שאתה מתכנן את כל הבאגי מראש על מחשב ברמת הבורג ובונה שלדה (ומקווה לטוב) או שאתה משיג מנוע זמני בארץ ובונה על פיו.
אולי אם תפנה לרשות יתנו לך אישור ייבוא ללא מספר שלדה או משהו כזה. לא יודע.
איזו באגי אתה רוצה לבנות? לאיזה CLASS? אני לא יודע אם כבר הוסיפו קלאס שמשתמש במנוע של אופנוע. נדמה לי שרוורס זה חובה. ככה שלא שווה לך להתעסק עם זה לדעתי.

שפלר
31-03-14, 10:09
אני רוצה לבנות באגי כמו שיש לי היום- פירניה, אך הפעם דו מושבית.
נראה לי שזה נכנס לקטגוריה OP3000 .
והתכנון הוא כן לעשות רוורס.
לבאגי הקודמת אכן מצאתי אופנוע שלם שהורד מהכביש אך ההיצע בארץ מאוד מוגבל לאופנועים בנפח גדול.
לפי מה שאני מבין מתגובתכם בונים את כל המרכב ללא מנוע מוצאים רישיון ורק אז ניתן יהיה לייבא את המנוע?
(קצת בעייתי לבנות ללא המנוע).

תודה רבה רבה
עודד

lizard
31-03-14, 10:28
מי שכתב את הכללים לייבוא וכל השאר לא ממש ראה בעיני רוחו את הבונה הממוצע אלא את אלו שישלמו לו הרבה כסף כדי שיביא להם מנועים. זו לפחות דעתי.
כשיש לך ספורט שלפני שקם מלא בעשרות אינטרסנטים, זה מה שאת המקבל. כללים לא הגיוניים ובלתי אפשריים.

תמצא באיזה מנוע אתה רוצה להשתמש ותמדל אותו, תבנה מעץ או פיבר דגם כללי של אותו מנוע (או שתמצא כזה מנוע טוטל לוסט ותשאיר רק את הקליפה החיצונית) כי גם ככה להוציא ולהכניס את המנועים כל הזמן זה די קריעת ים תחת.
לפחות זו דעתי וככה אני עושה.

asafk
31-03-14, 10:39
או שתפנה ליוסי ניסן ראש הרשות ותסביר לו את הבעיה ובקש פתרון.
חבלי לידה...
או לא.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

-->