PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו מכיר את שם הדגם של משאית "סיקס" צבאית, שהייתה בצהל בסוף שנות השישים?

רמי גלבוע
29-03-14, 14:47
מחפש את הדגם של משאית הסיקס, אלה שקדמו ל'ריו'.
על הדרך, מה הדגם של ג'יפ הסיור שקדם לג'פס הקטן? אני מתכוון לג'יפ עם שני הסרנים החיים, דומה מאוד ל CJ5.

אלו היה הכלים של השירות הסדיר שלי... הג'פס עם המתלים העצמאיים עוד לא התגייס לצה"ל בתקופה ההיא

בתודה, רמי

asafk
29-03-14, 15:19
אתה מתכוון למשאיות gm ? משפחת m211 ?
הג'יפ מן הסתם הוא m38

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

yaronp
29-03-14, 21:48
בסוף שנות ה-60 בצה"ל היו גיפים מדגם CJ-5 שהורכבו בארץ בשינויים המתבקשים מהיותם גיפים צבאיים.

דרור ברלי
29-03-14, 23:12
הכוונה ל-M38A1. נראה כמו CJ5 שהוא שם הדגם האזרחי.

משאית "סיקס" היא מתוצרת GMC, היתה סוס העבודה של צבא ארה"ב במלחמת העולם השנייה. אבא שלי חי שנים בסיני בקרון שהיה מורכב על משאית כזו...

yaronp
30-03-14, 19:00
אני מכיר את מגוון דיגמי הגיפים על בוריים.

לא היו M38A1 בצה"ל....רק CJ-5 שעברו שינויים כפי שציינתי.

sagi ben
31-03-14, 08:28
תבדוק פה
http://www.nostal.co.il/Site.asp?table=Terms&option=single&serial=3779&subject=%FA%E7%E1%E5%F8%E4%20%E1%F6%E4%9 4%EC&portal=%F8%EB%E1%20%E5%FA%E7%E1%E5%F8%E4

gp1
02-04-14, 20:24
http://www.ewillys.com/2010/01/12/images-from-the-mid-east/comment-page-1/

tzagi
03-04-14, 06:04
אני מכיר את מגוון דיגמי הגיפים על בוריים.

לא היו M38A1 בצה"ל....רק CJ-5 שעברו שינויים כפי שציינתי.

לא רק שהיו, חלקם עדיין קיימים, אני אישית מכיר יותר מאחד(בידיים אזרחיות) במצב שדורש שיפוץ יסודי. (כן אני יודע איך להבדיל בינייהם)
נכון שהם גם עברו שנויים מקומיים שונים ומשונים (לדוגמה נושא תולר) ואגב אכות העבודה דאז היתה לא רעה בכלל.
לידיעה כללית, בצהל היה(ועדיין יש עד לנקודה מסויימת) מהכול ולא נרחיב, כולל כול אקזוטיקה אפשרית. סתם לדוגמה בואו ניקח את מבצע אנטבה שבו הגיעו עם מרצדס 600 פולמן
בדיוק כמו של אידי אמין, מאיפה אתם חושבים שהיא הגיעה?
זה לא כאילו התקשרו למרצדס והזמינו אחת למבצע, ה600 נבנו על פי הזמנה אישית, וזה היה לוקח חודשים רבים, כלומר הרכב היה קיים במלאי.

דרור ברלי
03-04-14, 08:13
איזה פולמן...
לקחו מונית 220D וצבעו אותה בשחור...

tzagi
03-04-14, 09:02
לא הייתי שם , ממה שקראתי על הנושא זה היה פולמן., לא נראה לי ש W123 יכול להתחזות לפולמן

דרור ברלי
03-04-14, 09:07
כמו כל רודן ראוי לשמו, גם אידי אמין אהב מאוד מכוניות מרצדס והיו לו כמה וכמה כאלה מדגמים שונים.

אל תשכח שאת כל המבצע הזה ארגנו בשלוף מהמותן בזמן שיא.
בשביל לבוא בלילה ולבלבל כמה חיילים אוגנדים למספר שניות (שהיו האחרונות בחייהם), מונית 220D מוארכת מתחילת שנות ה-70 שרוססה בצבע שחור, ממש הספיקה.

yaronp
03-04-14, 09:40
לא רק שהיו, חלקם עדיין קיימים, אני אישית מכיר יותר מאחד(בידיים אזרחיות) במצב שדורש שיפוץ יסודי. (כן אני יודע איך להבדיל בינייהם)
נכון שהם גם עברו שנויים מקומיים שונים ומשונים (לדוגמה נושא תולר) ואגב אכות העבודה דאז היתה לא רעה בכלל.
לידיעה כללית, בצהל היה(ועדיין יש עד לנקודה מסויימת) מהכול ולא נרחיב, כולל כול אקזוטיקה אפשרית. סתם לדוגמה בואו ניקח את מבצע אנטבה שבו הגיעו עם מרצדס 600 פולמן
בדיוק כמו של אידי אמין, מאיפה אתם חושבים שהיא הגיעה?
זה לא כאילו התקשרו למרצדס והזמינו אחת למבצע, ה600 נבנו על פי הזמנה אישית, וזה היה לוקח חודשים רבים, כלומר הרכב היה קיים במלאי.

גם אם הסתננו מס' פרטים בודדים של M38A1 לצהל - אני לא ראיתי אף אחד מקורי בארץ!!!(ייתכן וגם לקחו שלל כאלו מהמצרים) בכל אופן ומקרה עמוד השידרה של צהל לעניין גיפים היה עד ובכלל ל-מלחמת יום הכיפורים CJ-5 שהורכבו בארץ בשינויים עפ"י דרישת צהל (שלדות מחוזקות, קפיצים מוחזקים, מערכת 24 V בחלקם ועוד).

הערה - אני כבר קרוב לעשרים שנה אוסף "כלים צבאיים" ואני מעולם לא ראיתי בפירוקיות או אצל הסוחרים הרלוונטים (שאצל מרביתם הסתובבתי) M38A1, וראיתי עשרות רבות אם לא יותר של גיפים צהליים במצבי צבירה שונים. אכן נתקלתי בשילדה של כזה אצל אספן מקומי, אבל מכאן ועד לגיפ שלם הדרך ארוכה.

GodsFather
03-04-14, 16:05
כמו כל רודן ראוי לשמו, גם אידי אמין אהב מאוד מכוניות מרצדס והיו לו כמה וכמה כאלה מדגמים שונים.

בשביל לבוא בלילה ולבלבל כמה חיילים אוגנדים למספר שניות (שהיו האחרונות בחייהם), מונית 220D מוארכת מתחילת שנות ה-70 שרוססה בצבע שחור, ממש הספיקה.

אני זוכר שמוקי בצר סיפר באיזו כתבה בעיתון שהשיגו רכב כזה מאיזה עשיר שהיה בארץ שהייתה לו כזו...... כל אחד והגרסה שלו.

tzagi
04-04-14, 09:01
כן יש המון גרסאות שונות וזה הבעיה.
שוחחתי היום עם "מקורב לצלחת" שאישר שדרור צודק וזה היה 220D LWB W115, טוען שאפילו ראה את הרכב הספציפי"בעבודה"(שלו, לא של העגלה)
ירון, נראה שאתה מכיר פחות אספנים של חלודה בארה'ק ממני...וזה ממש עצוב, בהתחשבות.

סוזי המשתוללת
04-04-14, 09:15
מי זה gmc
איך אני יודע ??
כי ככה סבא שלי קורה להם :D והוא מהדור שנהג עליהם .... האמת היא שיצא לו לנהוג על משאיות סקודה עם גנטים מעץ....
תנסה בגוגל gmc sixweeler

זה מה חיפשת ??

https://www.youtube.com/watch?v=NQtkA1li4bI

asafk
04-04-14, 09:18
או כמו שכתבתי... m211

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

hadtomer
04-04-14, 18:33
לידיעה כללית, בצהל היה(ועדיין יש עד לנקודה מסויימת) מהכול ולא נרחיב, כולל כול אקזוטיקה אפשרית. סתם לדוגמה בואו ניקח את מבצע אנטבה שבו הגיעו עם מרצדס 600 פולמן בדיוק כמו של אידי אמין, מאיפה אתם חושבים שהיא הגיעה?

מכאן
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/204/664.html

yaronp
04-04-14, 23:06
מכאן
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/204/664.html

אתה מקלקל לו את "הסיפורים" עם עובדות....

yaronp
04-04-14, 23:36

אני בכלל לא בטוח שאתה יודע מה ההבדל בין M38 (כמוהו גם אני מכיר מס' בארץ) לבין M38A1.....

- - - Updated - - -

אני בכלל לא בטוח שאתה יודע מה ההבדל בין M38 (כמוהו גם אני מכיר מס' בארץ) לבין M38A1.....

boaz avrahami
05-04-14, 05:11

לפני שנים שמעתי את הגירסה הזו מפיו של מי שנהג את הרכב בזמן המבצע. ( עמיצור כפרי מנהלל)...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רמי גלבוע
05-04-14, 05:44
סוזי,
זה בדיוק ה'סיקס' שחיפשתי, בזמנו נהגתי בו בסיני, בשטחים של ביר-תמדה...
נבלה שלא תאומן, אבל לא עצרה לרגע. אני משער שהאקסמפלר שלי נסע גם בקוריאה ווויאטנם.

זה היה ב 1969-71, ביליתי ימים ולילות גם ובעיקר על ג'פס CJ5, עליו למדתי לנהוג בשטח, ולהוציא אוויר בדיונות של בלוזה.
בזמנו, הג'פ"ס עם המתלים העצמאיים, נראה כמו איזו חללית מתוחכמת, שעוד לא הגיע לשריון.
לעומת זאת, הייתה לי זלדה (M113), אחת מהבודדות בצה"ל, שלל מהצבא הירדני ב-1967.
קיבלנו את הנגמ"ש כדי להגיע בעזרתו למוצב 'טמפו' (לימים בודפשט המפורסם), דרך הביצות וחוף הים שבצפון התעלה.

היו ימים...
תודה על ההשתתפות הערב של כולכם, למרות שבסוף הגענו למרצדס!

shmil
05-04-14, 07:40
ג'ו, כאן אתה טועה, באחריות...
ירון אמנם לא מוכר בפורום, אך מאד מוכר בפורומים אחרים, והוא אכן אספן של ג'יפים, שמגיע לכל חור בשביל ג'יפים ישנים.
אם הוא אומר, היתי בודק את עצמי.

mark
05-04-14, 19:02
מאשר את דברים של ירון. אמנם גם אותי כמעת לא מכירים כאן,אבל מי שמכיר יודע שאני בתחום זה מספיק שנים,בשביל לעשות מסקנות.

recommender
24-04-17, 18:12
דיי בטוח שמדובר ב
M38

צור
01-05-17, 21:50
רמי
אתה מוזמן לנסיעה על החללית שתמיד רצית m151A2
התחלתי לשפץ אחד והוא במצב נסיעה
מסב לנו הרבה הנאה בשדות העמק.

ולמבינים כאן
אני רוצה להחליף את כל צמת החשמל
ומצאתי במרשתת שני סטים עם הספקים שונים
האם מה שאני מחפש זה ה 60אמפר?

Tsafrir
03-05-17, 16:34
לא הייתי שם , ממה שקראתי על הנושא זה היה פולמן., לא נראה לי ש W123 יכול להתחזות לפולמן

לפי מה שזכור ליי מפירסום, נעשה שימוש במונית מרצדס ארוכה. הגיעו אליה דרך מוסך מרצדס שהיה בזמנו ברחוב המסגר והיה בקשר עם כוחות הבטחון.
אותו בעל מוסך איתר ביפו מונית כזאת, אותה צבעו בשחור. היה צורך להחליף צמיגים כי אלו שהיו מורכבים היו גמורים. צמיגים אורגנו מפנצ'ריה באור יהודה.
השיקול היה רושם ראשוני בהפתעה למחסום האוגנדי ותו לא. לכן הסתפקו במונית המוארכת ולא הלכו על "פולמן" (שספק אם היו בכלל מסיגים בלו"ז שהיה להם).

מה שמוזר לי הוא לוחיות הזיהוי שהצמידו לה ועליהן היו מספרים בערבית (ניתן לראות זאת בצילומים בחזרה מאנטבה).
באוגנדה מעולם לא נעשה שימוש בספרות ערביות על לוחיות הזיהוי אלא בשילוב ספרות ומספרים לטיניים.

Tsafrir
03-05-17, 16:40
מחפש את הדגם של משאית הסיקס, אלה שקדמו ל'ריו'.
על הדרך, מה הדגם של ג'יפ הסיור שקדם לג'פס הקטן? אני מתכוון לג'יפ עם שני הסרנים החיים, דומה מאוד ל CJ5.

אלו היה הכלים של השירות הסדיר שלי... הג'פס עם המתלים העצמאיים עוד לא התגייס לצה"ל בתקופה ההיא

בתודה, רמי

GMC GMC CCKW Half-ton 6x6 Truck

GMC CCKW 2 1/2 Ton 6x6 Cargo Truck (G-508)

The GMC CCKW 2 1/2 Ton 6x6 Cargo Truck was produced in two chassis lengths:

CCKW-352 Short Wheel Base, 145 inches
CCKW-353 Long Wheel Base, 164 inches

The CCKW-352 was intended as an artillery prime mover while the LWB CCKW-353 was for general cargo and troop transport. In addition to the common cargo body, many other varieties were produced on the CCKW chassis including dump truck, water and fuel tanker and many others.

Early production of the "Jimmy" had a sheet metal steel cab or "hard top" with a steel bed. In mid-1942 wood beds were introduced, then replaced by a wood/steel composite bed in January 1944. After July 1943 the cab was "soft top", with canvas half-doors and roof. This reduced the steel content and made the CCKW more compact for shipping when the cab was folded down. Many other small changes were made during the long production run.

Weight (net) 10,350 lbs
Weight (gross) 15,700 lbs

http://olive-drab.com/idphoto/id_photos_cckw.php

ymandel
25-04-20, 19:06
מחיה שרשור מן האוב..
מי שרוצה משאית GMC 6*6, ומוכן להתעסק עם היבוא (בנזין, אספנות), יצא לי לפגוש אספן שמחזיק בכמה עשרות של משאיות ממלחמת העולם השנייה וכרגע מוכר חלק.
אם ממש רוצים, יש לו גם Duck, משאית אמפיבית שמבוססת על הGMC.
הוא בשוויץ...
https://youtu.be/w7KjQG_uj3Q
https://youtu.be/w7KjQG_uj3Q

-->