PDA

צפייה בגרסה מלאה : כול כאלב ביג'י יומו (או איך יוצאים שפויים מחתונה?)

אומי5
29-03-14, 19:51
יומי הגיע, ירדתי על הברך ושמתי לה האצבע חתיכת מתכת ששווה כמו אחלה שדירוג לאוטו.
עכשיו הגיע הזמן לתכנן את הארוע. כן אני יודע שזה לא תלוי בי, אבל אני צריך לפחות מידע על אופציות השפויות.
אנחנו רוצים משהו קטן יחסית מקווים להתכנס ל150-200 איש.
לא צריך זיקוקים, הכלה לא תרד ממסוק, ואף אחד לא חושב שמישהו יזכור משהו מהארוע חוץ ממה שנראה בשלוש תמונות שהיא תגדיל.

אם יש כאן חבר'ה שעשו אירועים צנועים, אשמח לשמוע עצות, נתונים, רעיונות ואזהרות.

(יש לה חברה שסגרה ארוע ב5000 ש"ח (חמשת אלפים!!!). אם נצליח בעשרים גם נהייה מרוצים.)

opl
29-03-14, 19:56
יש לך אפשרות לעשות בבית? ז"א - יש חצר?

מנסיון של חבר שעשה בבית אירוע ל150~ איש 20K לא הספיק.
השאלה על מה מוכנים לוותר ומה חובה
קייטרינג
צלם
די גיי

Saar
29-03-14, 20:02
ראשית, כל הכבוד על הנכונות, בזמן האחרון אני שומע על חתונות בעלויות מטורפות...
ההוצאה הגדולה ביותר היא בד״כ גן הארועים/אולם/קייטרינג.
נסה לחסוך שם, אם יש לך אפשרות להזמין קייטרינג עצמאי לחצר או משהו בסגנון.
שמלה - רק השמלה היום מתקרבת ל 50% מהעלות שציינת, שווה לבדוק עם תופרת פרטית ואח״כ למכור את השמלה - לפעמים זה זול יותר משכירות, לא תמיד.

בכל מקרה,
מזל טוב ובהצלחה,
סער

(גילוי נאות: בזמן האחרון יוצא לי להיות בחתונות כמפעיל דוכן שערות סבתא :). בחיי... )

אלי ספרן
29-03-14, 20:06
אני גר במושב בשרון, אנחנו משכירים את בית העם לארועים
מקום יש
קייטרינג תלוי במספר האנשים צלם אני נשוי כבר 10 שנים עדיין לא ראיתי את הווידאו מהחתונה
דיגי חובה
מזל טוב
ואם צריך עזרה חופשי תתקשר 0506075827 אלי

asafk
29-03-14, 20:07
קודם כל... על הרבנות והרב אפשר לחסוך לא מעט. אחרי זה הקייטרינג כבר לא חייב להיות עם תעודה וזה גם עשוי לחסוך.
ויש עוד ...

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

אומי5
29-03-14, 20:11
התגובה שלה : וידאו ? מי רוצה וידאו???

במקום רב כנראה תהייה טיסה, אבל זה סכום נפרד מהחישוב הזה.
האוכל יהיה קשר כי המשפחה שלי דתיים.

opl
29-03-14, 20:14
היום יש גם שמלות באינטרנט, חברה קנתה לחתונה שמלה ב600 שקל ושילמה עוד קצת להתאמות. הבעיה בדרך כלל היא לא בעיצוב אלא באיכות הבד, הוא לרוב לא הכי נעים ונושם.

- - - Updated - - -

בדרך כלל ההורים הם אלה שלוחצים בנושא הרב.

שגיא S
29-03-14, 20:15
ראיתי עכשיו בפייסוק כל מניי קבוצות שרצות בשביל להוריד את מחירי החתונות...
מאפרות ב300-500 שקל בערך
שמלות להשכרה ב1000 שקל בערך

לגבי DJ/צלם/ וכו' תנסה לדבר עם אחד מהם ושהוא יביא חבר שלו ויעשו לך מחיר...

חוצמזה - יש לי עוד זמן עד השטויות האלה שיהיה לך בהצלחה!

יגאל81
29-03-14, 20:35
קודם כל... על הרבנות והרב אפשר לחסוך לא מעט.

ההוצאות הגדולות בחתונה זה לא באמת הרבנות. פתיחת תיק עולה 600 שקל + עלות של תמונות פספורט. אם אחד מבני הזוג סטודנט אז יש 40% הנחה.
התשלום הזה כולל את הרב עצמו אם הוא מגיע מהרבנות ולא מזמינים מישהו פרטי. רק צריך לשלם לו הוצאות נסיעה של מונית.
נהוג לשלם מעבר לזה, אבל ממש לא חובה.

ההוצאות הגדולות בחתונה הן האוכל ושתיה לפי דעתי. ועל 200 איש, אז אתה בקלות עובר את ה-20 אלף.
אם אתה הולך לכיוון של ממש מינימום הוצאות תצטרך לקצץ בכיוון הזה, או לחשוב על משהו יצירתי - אוכל שאנשים מביאים, פלאפלים במדורה ביער (אחת החתונות הטובות שהייתי) או משהו דומה.

אירוע בחצר של בית לא בהכרח יצא יותר זול מאולם, ובדרך כלל אפילו יקר יותר. יש הרבה מאוד הוצאות והכנות על תאורה/חימום/קירור/כסאות/שולחנות וכדומה. וזו המון התעסקות.

אפשרות טובה לדעתי (שאצלי האישה פסלה) היא שתי מסיבות נפרדות. חופה למשפחה הקרובה בחצר ומסיבה לחברים באיזה פאב.

אתה מוזמן לפנות בפרטי להמלצות יותר ספיצפיות ואקסל יחסית מעודכן שיש לי.

טיפ אחרון והכי חשוב - כדאי לך להסגר אם זה 150 או 200 איש. או כמה בדיוק. ההבדל במספרים האלה מאוד משמעותי בבחירה של מקומות שאתה יכול לעשות ובעלויות. וקח בחשבון שיותר מ-10% מהמוזמנים לא מגיעים גם ככה.

אמיר ב.א
29-03-14, 20:40
אנחנו עשינו ארוע בטבע ,

שכרנו מרשות הטבע והגנים את "חוות משמר הכרמל" לערב אחד ב3K ש"ח (לפני כמה שנים)

הארוע היה של משהו כמו 150 איש.

אני מניח שאתה יכול למצוא מקום דומה בטבע , באיזור שלך,

יש חברות שמתמחות בלארגן ארועים כאלה - מארגנים הכל בשבילך ויוצא יותר יקר ,

אתה יכול לארגן הכל לבד ולחסוך בהוצאות...

כמובן יש הרבה דברים שצריך לחשוב עליהם - קייטרינג , גנרטור , שירותים ניידים מערכת הגברה , וכו'

עוד אופציה שאנשים שאני מכיר עשו - חתונה בחוף ים + מסיבה , אתה צריך בעיקר מערכת הגברה , ואוכל - מתאים יותר לאנשים צעירים...

asafk
29-03-14, 20:53
חתונות בחוץ זה כאב ראש. כמו שכתבו.. שרותים גנרטור ועוד ועוד... זה יקר.
בחצר זה גם כאב ראש אבל בעבודה עצמית בהחלט אפשרי.
ובשביל מה יש את הקיבוץ..??

ובעניין מה שכתבתי קודם.. כשר יכול להיות גם ללא התעודות שהרבנות דורשים.

אסף.

itayhi
30-03-14, 01:25
5K? 20K??? עדיין יש לך מנוי בבלוקבאסטר? :p
נעזוב רגע בצד את העובדה שתמיד בחצר/בבית יהיה יקר יותר.
ונחשוב שאפשר בהתכלבות להוציא מנה ב100 ש"ח.
כפול 200 איש אתה כבר ב20K.
זה עוד לפני הכיסאות והשולחנות והשירותים.

חתונה סטנדרטית של 250 איש זה 100K
בלי מסוקים ובלי זיקוקים.

בהצלחה ומזל טוב!

איתי

תתעורר מהחלום (על תכעס עלי :cool: ).
זה לא יגמר ב200 איש כי לכולנו יש פולנים במשפחה.
וזה לא יגמר בפחות מ50K וגם זה עם הרבה ויתורים

Tomer Gal
30-03-14, 05:10
אני מתחתן עוד חודשיים וסוגר ארוע מא' ועד ת' בבערך 70k
קח בחשבון שעלות הקייטרינג בלי שף ובלי כלבים נעה באזור ה200 ככה שעל 200 מוזמנים אתה עומד על 40k לפני הכל. אם רוצה התייחסות יותר מפורטת אתה יכול לשאול או לפנות בפרטי לטלפון (את השמלות [2] הזמנו מאיביי)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

eysham
30-03-14, 08:34
עוד נקודה לחיסכון זה התזמון.
חתונה ביום חמישי בערב עולה הרבה יותר מחתונה ביום שישי בצהריים.

איל

ד ו ר ו ן
30-03-14, 08:53
עצת רבנות: ״צוהר״.
בלי מאכריות, בלי רמיזות על תרומה מתחת לשולחן, אחלה טקס יהודי, ורב שהסכים להגיע עד לנוקדים לערוך חופה..

omri_t
30-03-14, 10:10
קודם כל מזל טוב!

הייתי בדיוק במצב שלך. (רק בלי ששמתי טבעת מתוך סוג של עיקרון.)
חתונות זה עסק מאוד יקר.
אם תבקש הצעת מחיר לקייטרינג לארוע,או לחתונה- המחיר קופץ.
כנ"ל הצלם, כנ"ל ה DJ וכו'

בלארגן לבד, אפשר לחסוך המון כסף. אבל ההתעסקות היא כאב ראש.
זה גם עלול להעלות את רף העצבים בבית.
אחותי בסיטואציות כאלו מוכנה לשלם יותר בטענה ש "פסיכיאטר עולה יותר"...
אבל אני באמת חושב שזה בר ביצוע כל עוד יש לכם את הזמן והאופי.

יש משהו מאוד מרשים בלעשות ארוע "שונה" שלא בגן-ארועים או באולם.
מבחינתי זה פחות צבוע, והרבה יותר שמח.

אפשר להתחתן כמעט בכל מקום עם כמות כזו של אנשים.
הייתי בחתונה בבית, הייתי בחתונה בשדה ובכרם.
גם בחוף הים. אפילו ליד בריכת דגים.
סביר שהיו זולות יותר למארגנים.
ומצד שני אני כאורח זוכר אותן ונהנתי בהן קצת יותר.

בכל מקרה, קח את זה בקלות! ומזל טוב!

אגב, אנחנו החלטנו בסוף להתחתן בבית כנסת בארוע מצומצם מאוד. לנו זה היה כיף. ולא הייתי עושה את זה אחרת.

דרור ברלי
30-03-14, 10:15
לא יכולתי להתאפק...

אבל שיהיה במזל טוב!

tomer s
30-03-14, 10:17
חתונה ב5 אלף?!?
זה אולי בחדר אוכל בקיבוץ.
תוכדי ארוחת ערב.

שמלה באי ביי, אישתו של חבר הזמינה זוג במחיר מגוחך של 1200 ש"ח, ולא היתה צריכה שום תיקון בארץ, איכות הבד והתפירה הרבה יותר טובות משל סלון שמשכיר לך שמלה ומחליף בה חלקים כל יומיים.
DJ- לא חייב מותג.
צלם- השמיים הם הגבול, אם תמונות לא כזה חשוב לך, קח כאלה עם כישרון עין ומצלמה (כמו אסף קציר :-) ) תן להם כמה שקלים מפנקים ויאללה חסכת,
(בהינתן שויתרת על וידיאו)
רבנות- חייב, בקשיש וטיפים לרב, לא חייב ולא צריך.
קייטרינג- תלוי בטעם וברצון שלך להשקיע,

אבל בנינו, תתרגל לא אתה קובע :-)

omri_t
30-03-14, 10:50
אבל בנינו, תתרגל לא אתה קובע :-)

+100000

Tourist
30-03-14, 11:07
קודם כל... על הרבנות והרב אפשר לחסוך לא מעט. אחרי זה הקייטרינג כבר לא חייב להיות עם תעודה וזה גם עשוי לחסוך.
ויש עוד ...

אסף.

צ׳מע... בד״כ התגובות שלך הן הכי ׳לעניין׳ בכל רחבי הפורום, לא יודע מה קרה הפעם....

המחיר של כל התהליך ברבנות והרב הוא זניח
קייטרינג ללא תעודה הוא זול יותר ? אפשר דוגמא ?
הייתי אומר להפך, גש לשכונה החרדית הקרובה לביתך ותשאל על קייטרינג כשר למהדרין... מחירי רצפה

חתונה בבית כנסת היא בהחלט מיוחדת, חפש אחד גדול ומפואר עם קומת אירועים או לאידך, עתיקות בית כנסת.
בזמנו ביררתי על חתונה באתרי ציפורי וברעם, אתרים יפהפיים עם מדשאות בחוץ.

אני לא הייתי משחק עם צלם.
לדעתי זה חשוב.
אני לקחתי חבר שיצלם ואני מצטער עד היום, הבחור לקה בפרץ יצירתיות והשאיר אותי עם המון תמונות אמנותיות ובלי תמונה של הדודה והסבתא....

שמלה אפשר לשכור, לא נראה לי שלובשים אותה שוב במילא, אלא אם אתם מתכננים להעבירה בירושה לבתכם הבכורה....

moshik999
30-03-14, 11:27
מנסיונם של אחרים

מתנות במזומן מכ 200 אורחים כ 40-50 אלף ש"ח

אני מקווה שזה עוזר לך בתכנון התקציבי.

חתונה במתכונת המקובלת די מיצתה את עצמה וזה חוזר על עצמו
צפוי מאד בעיקר רועש מאד די משעמם ואף פעם זה משום מה זה לא מצליח עם האוכל
בסוף נגררים לשתיה מופרזת וריקודים סתמיים לצלילי מוזיקה קצבית ומשעממת.
לאנשים שקרובים לכם באמת האירוע הזה הוא מיותר ולא ממש חשוב.

אפשר לוותר על זה.

כל זוג שאני מכיר שמוותר על המתכונת המקובלת של חתונה
אני נושם לרווחה ושמח על ההחלטה שלהם.

תשתמשו בכסף לחוויות יותר ארוכות ומשמעותיות לחיים שלכם.

יואב פולס
30-03-14, 12:13
נראה לי מטורף להזמין 150-200 אנשים לארוחה שעולה 200 שקל לאדם.
כאילו שהייתם מזמינים אותם לארוחה במוזס או בכל מקום אחר ומשלמים יותר מ 100 שקל לאדם.
ומי הם האנשים האלה שאתם מזמינים לארוחה בכזה מחיר?
ההמלצה שלי - חתונה כשרה צנועה בחיק המשפחה, וסגירת פאב למסיבה עם החברים.

יוש
30-03-14, 12:47
אופציה כדלקמן (מנסיון אישי) -

חתונה במסעדה כפרית במושב בשישי בצהריים.
חברים ומשפחה קרובה.
ארוחת בשרים איכותית בלי 17 מנות וקישקושים, כולל אלכוהול.
על האוכל והשתיה שולם בדיוק לפי כמה שנצרך. לא שילמנו על כמות מראש, רק הערכנו +/- כמה יבואו.
בלי דיג''יי - אני הבאתי את המוסיקה שניגנה ברקע (עד היום אנחנו שומרים את הדיסק MP3 הצרוב למזכרת).
צלם מקצועי, אבל בהתנהלות מוצנעת. לא זוכר כמה עלה. לא הרבה כלל אני בטוח.
רב מצוהר שלא לקח גרוש והיה נחמד.
קנינו שמלה יפה, לא כזו שמוגדרת כשמלת כלה. עלה כמה מאות ש"ח.
חברה של אשתי עזרה באיפור קליל.
הזמנות בעיצובינו דרך אתר באינטרנט, יצא גרושים.
120 איש ב 18,000.

ויצאנו ב"רווח" של עשיריה בערך.

אמיר ב.א
30-03-14, 12:50
גם ממליץ לגבי רבנות , מניסיון שלנו , תבחר רב מ"צהר",

גם פחות עושים צרות למתחתנים , וגם מתחייבים לא לדרוש כסף על זה.

kd2
30-03-14, 20:49
רעיון לצלמת מצויינת במחיר מצויין (גילוי נאות - משפחה).
Dana Bar-On Photography (https://www.facebook.com/baronphotography)

בהצלחה...

אומי5
31-03-14, 07:58
תודה רבה לכל המגיבים, כרגע מתגבש רעיון שאני מאוד אוהב.
אשמח לשמוע רעיונות בנושא.
האירוע מתחלק לשלוש:
1. ארוחת צהריים אצלנו בבית, משפחה עד גבול בני הדודים שלנו (ואולי נספח מיוחד אחד). אולי שכירה של כמה מחצלות פופים ומזרנים, כיסאות מהקיבוץ, אולי צליית לייקרה קטנה. וזהו.
2. על האש לחברים באותו ערב, כנראה שגם אצלנו בבית. חבר עם בר וגריל מן מתחיל, בשר בירות סלטים וצ'יפס.
כמות אנשים משוערת בכל חלק לא חוצה את המאה איש.
3. טיסה זוגית לקפריסין,רישום וכו'.
אשמח לשמוע תובנות לגבי שלושתם
אם יש למישהו רעיון טוב למיקום אחר לעל האש המוני זה ישמח את השכנים.
(אזור חולדה בגדול)

Saar
31-03-14, 08:02
יער חולדה?

אייל
31-03-14, 09:33
ההבדל בין לפני החתונה לאחריה, לפחות לזוגות חילוניים, מתבטא בדבר אחד, האגרה! תנסה לדחות את הרישום בפועל ככל האפשר עד שהרעה החולה הזאת תחלוף.

אומי5
31-03-14, 09:36
אתה מדבר על טלוויזיה?
אין לי ולא תהייה, בעבר כתבתי עבור חברתי הקודמת מכתב שאין לה ושיבואו לבדוק בכל זמן בלי התראה מראש, ביטלו את האגרה ולא באו.

asafk
31-03-14, 09:38
סעיף 3.
למה זה טוב?

אסף.

שלמי
31-03-14, 10:38
השיטה שלי לשלוט על כמות המוזמנים הייתה לשלוט על ההזמנות.
ההזמנות היו רק אצלנו, וחולקו להורים לפי רשימה שמית מפורטת, לאחר שמחקנו בערך חצי מהאנשים.
תתפלא, אבל עבר בשלום, וחסך הרבה אורחים מיותרים והוצאות.
שיהיה במזל טוב.

אומי5
31-03-14, 11:31
לא יכולתי להתאפק...

אבל שיהיה במזל טוב!

לרגע לא חשבתי שתתאפק :)

חנן-ג'יפולוג
31-03-14, 12:31
קודם כל, אני בעד צנוע, אז שאפו. אני, ולמזלי גם טלי, ממש מתעבים את הטירוף שנהיה היום מחתונות.

אנחנו התחתנו בחצר של גיסתי, עם כ110 אנשים איש מהמשפחה (ומבחינתי הייתי מוותר על 90 אחוז מהם, או מתחתן בקפריסין בלי אף אחד). היה קייטרינג. היה רב נחמד מצהר שלא לקח שקל. עם חברה שתקלטה על מערכת פשוטה בווליום עדין מאוד. עם חברה אחרת שצילמה. טלי קנתה שמלה יפה, שלא נראית בשום צורה כמו שמלת חתונה ומשמשת אותה מאז כשמלה סטנדרטית. אני קניתי כמה בגדים חדשים, סטנדרטיים.

למחרת הזמנו חברים לבשר על האש בחצר שלנו.

היה נחמד מאוד.

עלה כ11000 ש"ח ועוד מה שעלה הבשר על האש.

אומי5
31-03-14, 13:21
סעיף 3.
למה זה טוב?

אסף.

בשבילה, ובנינו זה לא באמת משנה...

חנן זה בדיוק מה שאנחנו רוצים, אשמח לקבל ממך פירוט של מחירים ודברים שכדאי לזכור.
כמה חברים היו בעל האש?

חנן-ג'יפולוג
31-03-14, 13:31
14 שנה, לך תזכור...
לא, באמת, אני לא זוכר הרבה.
נדמה לי שהקייטרינג היה כ100 ש"ח או קצת פחות למנה, אני מאמין שזה היה עם מפות וכלים.
את השולחנות והכסאות נדמה לי שגיסתי הביאה מהריכוז של המושב.
זרי פרחים אני הבאתי עם הנגרר מחנות בפ"ת. (הרכב הגורר, רנו5, רכב החתן-כלה, קרע כבל קלאץ' באמצע הגרירה לחנות הפרחים. בלית ברירה וזמן, הוא נאלץ להמשיך לגרור ולנסוע כך עד למחרת החתונה) .
שמלה של טלי, כ600 ש"ח. אני לא בטוח שלקחנו את זה בחשבון כי זה לא נכלל בחומרים המתכלים שמשמשים לשעתיים חתונה.
נדמה לי שהיו כ40 חברים.
שכחתי משהו?

חנן-ג'יפולוג
31-03-14, 13:36
אגב, לא מזמן חגגנו לבתי בת מצווה, הפעם במקום מסודר עקב היותנו הומלסים בתקופה זו.
מסעדה בגבעת השלושה, נדמה לי שנקראת "קפה בגבעה" , עם מקום צמוד לאירועים קטנים. אני מניח שזה לא בנוי ליותר ממאה אנשים, אבל לא חותם על זה.
אני לא זוכר בדיוק, אבל זה עלה משהו בסביבות ה100 ש"ח למנה (היו כ50 אנשים) , והיה ממש ממש מוצלח. הם דאגו להכול ואנחנו באנו כמו אורחים עם דיסק און קי של מה שהילדה הכינה. יש שם מערכת הגברה, מקרן ומסך של המקום.

ניר ל
31-03-14, 15:39
תרשו לי לא להסכים למה שנאמר כאן .
חלום חיי היה לעמוד מתחת לחופה מעוצבת פרחי סייפן לבנים ,בחליפה תפורה במיוחד , כשלצידי אשת חלומותיי הנאווה עטוייה בשמלת כלה לבנה ומדהימה שעוצבה ע״י גלית לוי , איפור ע״י שלי גפני בכבודה ובעצמה, שיער - פיליפ וואזנה . יחד עם אחיותיה ואמה שגם הן זכו לשמלות מעצבים ללילה אחד ואופרו בכבדות עד כי לא יכלו למצמץ כל הערב.
על כל זה מנצח הצדיק והישר באדם , כבוד הרב יונה מצגר ועוזרו (שזכה לתשלום נפרד) , מעלינו תאורה מרשימה בהפקת גיל טייכמן , להקת צלמים כדי שחס וחלילה לא יזכה להנצחה שום רגע מהערב החד פעמי והמדהים הזה.
ברקע ניגן נבל ותזמורת פילהרמונית , הדי ג׳י היה המומלץ ביותר שכסף יכול לקנות (והוא באמת עשה אחלה עבודה , או שמא היה זה האלכוהול המשובח שמשום מה נעלם אח״כ מהארגזים העודפים שקיבלנו חזרה*... ), להקת ״עדן״ שזה עתה זכתה בקדם הארוויזיון מלהיבה את הקהל ( עכשיו גם חשפתי את התקופה שטרם פריחתם של האחים פרץ ואייל גולן) , בקהל נוכחים מאות אורחים שלא ראיתי מימיי ולא אראה בשארית חיי . אני ממש לא מבין איך אתם מוכנים לוותר על הגשמת חלום כזו ??!!
בחיים לא תהיה לכם הזדמנות להיתקע בלימוזינה מקושטת לבד במושב האחורי בפקק באיילון ערב חמישי בדרך לחוות רונית נבוכים מכך שכל שאר הנוכחים בכביש בוהים בכם בהשתאות !
בחיים לא תהיה לכם ההזדמנות לעמוד במרכז העניינים של אירוע בסדר גודל כזה וללחוץ את ידי הבאים !
והאוכל .... ״מזל טלה״ , כשר וטעים סוף הדרך ( ככה סיפרו לי) , סידורי הפרחים ... הזיקוקים .... על היונים הלבנות חסכנו.... חלום שהשתגשם !
אני ממש מרחם על מי שלא זכה להגשים חלום כזה . לא מבין מה זה קשור לכסף ? הרי ההורים משלמים ואתם זוכים במתנות ! כסף לא לוקחים לקבר , ואתם אפילו לא תדעו מה הפסדתם . שיהיה על מצפונכם כל אלו שמנסים להצדיק גישה כזו.
אם ההתחלה תהיה מושלמת ככה גם יהיה ההמשך !
עד היום אני מצטער שהטלתי ווטו על הנחיתה עם מסוק והפרחת היונים .... אם לא הייתי מתעקש בטח לא היינו מתגרשים .*

אומי5
31-03-14, 16:51
ניר התגובה שלך לא בסדר, צחקתי בקול בעבודה .....:)

ד ו ר ו ן
31-03-14, 18:54
אצלה היה כלל בסיס:
מזמינים רק מי שאני או זוגתי מעירים אישית.
לא חברים רחוקים של ההורים ולא דודה מדרגה שלישית שלא אמרנו שלום אחד לשני מעל כמה שנים.

ולא עדרי ילדים צורחים שבסוף מחייבים אותך עליהם בתעריף מבוגר.

עם כל ההגבלות האלו עדיין הגענו ל-150-180 איש, אבל הכרנו כל אחד.

IlanHadar
31-03-14, 22:01
אומי,

שיהיה במזל טוב.

לדעתי חתונה שהיא הוצאה כלכלית על בני הזוג / המשפחה זו טעות איומה ולכן אני מאוד תומך ברוח השרשור הזה (חנן!)

לזוג צעיר להוציא 100,000 ש"ח על ערב אחד בחיי הנישואים זו טעות כלכלית, אם מכסים בהמחאות מה טוב, אבל טעות, עדיף לעשות משהו קטן וצנוע, בני המשפחה הקרובים והחברים בכל מקרה יביאו המחאות שיתנו לזוג הצעיר איזה סכום למשהו.

אבל הבעיה כמו כל דבר בחיי נישואים זה האילוצים:
1. האישה חלמה על חתונה מגיל 6 בסגנון ברבי וקן.
2. האבא של הכלה צריך להוציא לקבלן המתחרה את העיניים (בסגנון הגשש).
3. האמא של החתן צריכה לרצות את כל הדודות שלא ראתה 100 שנה שיביאו לחתונה מתנה מעפנית.

אם אין לך את האילוצים האלה והכלה היא בחורה זהב ומבינה עניין זכית, התחלה מצויינת לחיי נישואים מאושרים. אני זכיתי, עשיתי חתונה צנועה (אפילו מאוד במונחים של היום) והכסף שהתקבל שימש כחלק מהסכום הראשוני לדירה, זה היה לפני 20 שנה, היום סכום כזה לא יספיק לכלום.

אתה גם מוציא סכום מוטרף לזוג צעיר על ערב אחד וגם מסיים את הערב בלי כוח לעשות את מה שצריך :rolleyes: איזה בזבוז.

asafk
31-03-14, 22:06
בשבילה, ובנינו זה לא באמת משנה...

זה משנה. אבל זה ב6 עיניים...

אסף.

עירא
31-03-14, 22:15
מספר תובנות,
1. גם בנושא הזה (כמו בשאלה הנצחית איזה רכב שטח יותר טוב) כל אחד מסביר איך מה שהוא עשה זה הכי טוב.
2. רוב מי שהזכיר מחירים נמוכים נשוי מעל 10 שנים.
3. אין אמת אחת, מה שמתאים לזוג מסויים (ובדרך כלל גם למעגל החברתי שלו אך לא תמיד למשפחותיו) לאו דווקא יתאים לאחר.

ושיהיה במזל טוב

עידו לוריה
31-03-14, 22:23
אומי מזל טוב .
אני התחתנתי בקפריסין אחלה חתונה אצל ראש העיר וגם לא יקר וגם חופשה מעולה , את המסיבה בבית לא רצינו אז ההורים שלי ושל אישתי לא ויתרו ועשו ובנוסף לא שכחו להזמין אותנו :cool:

עידו

itayhi
01-04-14, 12:14
זה משנה. אבל זה ב6 עיניים...

אסף.

+18 (רבנים מובטלים...)

אנחנו חגגנו חתונה כהילכתה, עם 270 מוזמנים, 100K ש"ח, צ'קים שכיסו בערך 60% מזה.
בלי מסוקים, בלי יונים אבל כם עם שמלה ב4000 ש"ח ששוכבת עד היום בארון...

מה שכן, הבאנו רב רפורמי שהגיש טקס מרגש, נעים ושיוויוני.
שילמנו לו 1300 ש"ח מזומנים ותקילין. עם קבלה!
על קפריסין/רבנות ויתרנו.
בת.ז. שלי רשום "רווק"
ממרומי 8 שנות "זוגיות רשמית"ו-2 ילדות מהממות אני אומר לך חד וחלק: הרבנות מיותרת!
כמה שיותר מאיתנו שיוותרו על שירותי הרבנות יעזרו להחליש
את כוחם של מוצצי הדם האלו.

איתי

אוקטבה
01-04-14, 16:41
הנסיון של החתונה שלי הוא מאוד ממזמן אבל תובנות יש לי כמה.

זה טיפשי מאוד כלכלית להוציא סכום של מעל 100,000 שקל על ערב אחד.

ניתן לחגוג ולהנות בכ20% מהמחיר.

תשקיע כסף בבשר טוב(אם תרצה המלצות - תקבל)

מוזיקה תן לאיזה חבר שיכין דיסק אם מה שאתם אוהבים.

תבקש מכל זוג חברים שיביאו בקבוק משקה טוב ולא צריך יותר מזה.

כן רב/לא רב דעתי אינה רלונטית.

צחי שנשוי באושר יותר מ25 שנה...

ד ו ר ו ן
01-04-14, 18:19
+18 (רבנים מובטלים...)

על קפריסין/רבנות ויתרנו.
בת.ז. שלי רשום "רווק"
ממרומי 8 שנות "זוגיות רשמית"ו-2 ילדות מהממות אני אומר לך חד וחלק: הרבנות מיותרת!

איתי
בסוף יוצא ששילמת הרבה מאד כסף ל״כאילו רב״.
הרב של צוהר התאים את הטקס לרוח שלנו, ולא דרש כלום.

gp1
01-04-14, 19:16
+18 (רבנים מובטלים...)

על קפריסין/רבנות ויתרנו.
בת.ז. שלי רשום "רווק"

איתי

איתי

, אם תשאר נשוי אתה צודק. אבל יש גם חסרונות. ובמידה ותרצו להיפרד ...... אתה תפגוש אותם .
מתוך :
http://www.divorced.org.il/04/%D7%92%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%99%D7% 9F-%D7%96%D7%95%D7%92%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%90-%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%AA%D7%A0%D7%95-%D7%A8%D7%91%D7%A0%D7%95%D7%AA/
גירושין לזוגות שלא התחתנו ברבנותכיום זוגות רבים אינם נישאים דרך הרבנות ומתחתנים ב"טקס פרטי" ללא הממסד הרבני היכול להיערך גם בישראל. זוגות רבים, מטעמים אידיאולוגיים למשל, מתנגדים למונופול לטענתם של הרבנות הראשית בכל הנוגע לשירותי הדת ולכן בוחרים לקיים חתונות פרטיות.
במידה ושני בני זוג יהיו מעוניינים להתגרש, יהיה עליהם לעבור דרך בית הדין הרבני במידה ושניהם יהודים. חשוב מאוד לציין זאת מכיוון שגם זוג שלא נישא דרך הרבנות יהיה מחויב לעבור דרכה בהתאם לחוק.
כך למעשה כל הזוגות אשר נישאו בטקסים רפורמיים או של בטקסים של התנועה המסורתית יהיו מחויבים לגט מבית הדין הרבני. ההבדל המרכזי בבחירה כזו שונה מאוד מנישואים אזרחיים בחו"ל. זוג שנישא בקידושין פרטיים לא זכאי להירשם במרשם האוכלוסין, למעט הטבות שונות כשל ידועים בציבור (http://www.divorced.org.il/12/%D7%99%D7%93%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8/). אבל במקרה של נישואים אזרחיים, כללי המשפט הבינלאומי יגברו ויתנו תוקף אשר יאפשר רישומים שונים.
יש להוסיף כי אין כיום אפשרות חוקית לזוגות אלו להירשם כנשואים בישראל אלא דרך הרבנות. הרבנות קובעת מי מוסמך לקיים טקסי נישואין ועל כן מומלץ לבחון בכובד ראש נקיטת פעולה בדרך זו על כל ההשלכות הכרוכות בה.

itayhi
02-04-14, 00:10
דורון, כנראה שהתחתנת קצת לפני, צוהר (לפחות בשנת 2006) מאוד "התחרדו" ולא התאימו לנו.
שילמנו מה ששילמנו (אמא שילמה אבל לא חשוב) למי שאנחנו מאמינים שינהל את הטקס לפי מה שמתאים לנו
ולצו מצפונינו. זה נשמע פלצני ואולי היום קצת מוגזם ומתנשא אבל זה מה שהתאים לנו אז.

GP, כל בעל מקצוע והמידע שיש באתר שלו :cool:
וגם אם כל זה נכון ומדויק לפרטי פרטים זה לא
מה שיגרום לי להרשם לנישואים דרך הרבנות או לעלות על מטוס במיוחד בשביל זה לקפריסין.
החיים כרווק עם בת זוג ושתי ילדות משותפות דווקא נחמדים לי ;)
ממליץ בחום לכולם. אולי זה יזיז פה משהו במדינה הזאת.

איתי

ד ו ר ו ן
02-04-14, 07:53
התחתנו עם צוהר באמצע 2006..

asafk
02-04-14, 08:07
אני כמו איתי אבל בלי לשלם לרב. את הקידושין ערכה חברה יקרה של המשפחה.
ועד היום... לא מעט שנים אחרי.. לא מצאנו שום בעיה עם זה. יש אפילו כמה יתרונות קטנים.
חשוב היה לנו לנקוט עמדה בנושא שהוא חשוב לדעתנו.
משפט ששמענו ממישהו אחר..
"ביום שאני אוכל לבחור להתחתן בעיריית תל אביב כמו בעיריית ניקוסיה, אולי אבחר להתחתן ברבנות". אין בחירה - אז לא. ממש לא נורא.

אסף.

אומי5
02-04-14, 08:15
שוב תודה לכל המגיבים.
הסיפור הולך ומתגבש, יש בית קפה-מסעדה של חבר שסוגר לנו את הפינה של הארוע למשפחה.

עברנו לתכנון ה"על האש חברים".
כנראה אצטרך אוהל לייקרה, ואי אילו מחצלות ומזרונים או פוטונים, מאיפה משכירים במחיר שפוי? אולי עדיף כבר לקנות חלק ולהשאיר אצלי לחצר וטיולים?

אומי

אורי ק.
02-04-14, 08:26
אני יודע שאני הולך לשחות "נגד הזרם".. אבל סתם בכל זאת:
אנחנו התחתנו לפני כחצי שנה. חתונה סטנדרטית, גן אירועים, קייטרינג מעולה, דיג'יי, אלכוהול... מלא חברים טובים.
לא אנקוב פה במספרים מדוייקים, אבל אני יכול לומר שלאחר החתונה, כיסינו את העלויות ועוד היינו בפלוס של 15%-20%. לא שהתחתנו בשביל לעשות קופה, אבל מה שאני רוצה להגיד זה שחתונה שפויה בהחלט יכולה להחזיר את עצמה וניתן גם להרוויח קצת בסוף. גם עוד זוג חברים טובים שהתחתן שנה לפנינו, פחות או יותר על אותם מספרים ברווח. לא כל חתונה היא "אסון כלכלי". צריך להתנהל נכון ובשיקול דעת, פה קומבינה, שם וויתור... בסוף, כשאתה פורט את כל ההוצאות, ומגיע לפחות או יותר 300-320 ש"ח עלות של אורח, ברור שכמעט כל האורחים נותנים יותר בצ'ק. זו התובנה שלי לפחות.

בכל מקרה, שיהיה במזל טוב ובהצלחה!

עירא
02-04-14, 08:51
כשאתה פורט את כל ההוצאות, ומגיע לפחות או יותר 300-320 ש"ח עלות של אורח, ברור שכמעט כל האורחים נותנים יותר בצ'ק. זו התובנה שלי לפחות.
בכל מקרה, שיהיה במזל טוב ובהצלחה!

הניסיון שלי מראה שעלות למוזמן באירוע עם 300-400 מוזמנים, בהנחה שמדובר על מקום טוב, אוכל טעים, מוסיקה שמתאימה לקהל, ואלכוהול סטנדרטי, בלי להקה על הבמה, זיקוקים של יום העצמאות וכניסה לחופה בצניחה חופשית, תהיה באמת סביב ה- 300-350 ש״ח למוזמן.
לגבי ההכנסות, כאן יש שונות מאוד גבוהה בין אירוע אחד לשני וזה מאוד תלוי בגיל, שלב בחיים, חוג חברתי ומעמד משפחתי. ראיתי אירועים שההכנסה הממוצעת הייתה 200-250 ש״ח והיו ארועים עם הכנסה של 350-400 ש״ח
שימו לב שההבדלים על 300 מוזמנים נעים בין הפסד של 45,000 ש״ח לרווח של 30,000 ש״ח.

אומי5
02-04-14, 09:32
אורי באיזשהו מקום, כשאתה עושה אירוע כזה אתה "מכריח" את האורח להוציא 300 -400 ש"ח.
באירוע כמו שלי, ברור לאורח שהעלות נמוכה יותר, וכל אחד ייתן מה שהוא יכול לתת ולא מה שהוא צריך לתת.

יואב פולס
02-04-14, 10:50
אישית - זרקתי את הרב של צוהר מכל המדרגות - הוא היה חוצפן ופעור יותר מכל רב אורתודוכסי שפגשתי.
בשנת 2002 - הבאתי רב מצוהר, שהוחלף ברב אורתודוכסי, וכשהחלפתי את שם הרב ברבנות לרב שנבחר - מאותו רגע קיבלתי יחס VIP. לא המתנתי יותר דקה. הייתי נכנס - כולם במקהלה מה שלומי ואיך הולך.
בדיעבד הסתבר שהרב היה אחד מהמחזירים בתשובה הכי ידועים. זה גם הסביר את נועם ההליכות שלו, והשפה שבה דיבר אלינו, את היחס הרגיש שנתן , ועוד.

נראה לי שאנחנו רשומים אצלו עדיין בבנק המטרות ככישלון... :-)

חנן-ג'יפולוג
02-04-14, 11:11
לגבי ההכנסות, ........... שההכנסה הממוצעת הייתה 200-250 ש״ח והיו ארועים עם הכנסה של 350-400 ש״ח
שימו לב שההבדלים על 300 מוזמנים נעים בין הפסד של 45,000 ש״ח לרווח של 30,000 ש״ח.

אל תיקח את זה אישית, כי המחאה שלי היא נגד התופעה בכללי ולא ברמה האישית, אבל צורת הדיבור וההתייחסות הזו דוחה אותי, הגם שהיא מאוד מקובלת בימינו.
אם יש הכנסות והוצאות, אז זה עסק, ואז אני רשאי לבחור באופן ניטרלי לגמרי אם בא לי לקנות את המוצר, או לא. זה כבר לא עניין חברי אלא עסקי.
כשאני שמעתי משכן שלי דיבור בסגנון הזה, לא באתי למסיבה שהוא אירגן. המוצר ותמורתו לא התאימו לי.

אני רואה את זה בצורה רומנטית יותר. יש לי שמחה שאני רוצה לשתף בה את החברים/משפחה וכו'. אם מישהו רוצה לתת מתנה, סבאבה. אין לזה שום קשר ומחויבות למנה שהוא קיבל.

אני מכיר מראש את התגובות שיגיעו עכשיו כי כבר הייתי בדיונים כאלה: אין ברירה, זה עולה הרבה ובלה בלה.
אל תעשו חתונות מופרעות ולא תיכנסו לפינה הזו. חזרה לשפיות. שמחה נטו.

boaz avrahami
02-04-14, 11:17
+1 לחנן.
אני מבריזן סדרתי.

אומי, מזל טוב.
אהבתי את סגנון הארוע שבחרת בסוף.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Saar
02-04-14, 13:18
חנן,

אני איתך :)
(למרות שזה כבר לא אקטואלי לגבי, השרשור הזה מופיע באיחור של 15 שנים :) )
בעיני, אין רע לחגוג בגן אירועים/אולם, אבל לא להתייחס לזה כאל עסק.

עירא
02-04-14, 14:32
אני לא לוקח אישית, למרבה הפלא אני מסכים עם רוב מה שכתבת.
אבל, המציאות מורכבת יותר מהרצון לרומנטיקה. כשיש שמחה שאני רוצה לחלוק עם חברים קרובים בארוחת ערב מושקעת בבית אני קונה גוש אנטריקוט, קצת ירקות אולי בקבוק יין זול ומארגן ערב בכיף ל6-8 אנשים וזה יעלה לי כמה מאות שקלים, הוצאה לא מבוטלת אבל עדיין אני אוציא אותה בלי לצפות שהיא תניב לי משהו פרט להנאה שבערב עם החברים. בחברה שלנו היום האקט של חגיגת החתונה עם מכרים (לווא דווקא חברים) עם מחויבויות חברתיות של המשפחות הוא אקט שמשרת לרוב עוד כמה מטרות פרט להנאה של בני הזוג.
ואם אנחנו בכיוון של רעיונות יצירתיים, למה להגביל את זה לערב או שניים?
אולי לעשות שנת חתונה שבכל שבוע מזמינים קבוצה קטנה של חברים לארוחה בבית?

Tourist
02-04-14, 14:51
הורי התחתנו מיד אחרי מלחמת יו״כ והאוירה הכללית אז היתה לעשות אירועים צנועים (אחרי שכ״כ הרבה אנשים סביבך איבדו מיקיריהם)

החופה נערכה ע״י הרב לאו (אז, רבה הראשי של ת״א) בביה״כ הגדול בת״א

את המסיבה הם עשו ב-3 משמרות בדירתם הפרטית
משמרת ראשונה משפחה וקרובים
משמרת שניה מכרים וחברים לעבודה
משמרת שלישית החברים הקרובים ביותר

ד ו ר ו ן
02-04-14, 19:20
חנן,
יש לא מעט אנשים שהשיקול הכלכלי הוא חלק בלתי נפרד מתכנון האירוע כי הם לא יכולים להרשות לעצמם בעיה כלכלית של עשרות אלפי שקלים.

חנן-ג'יפולוג
02-04-14, 20:02
בדיוק על זה דיברתי.

ד ו ר ו ן
02-04-14, 20:08
וזה פסול מצד זוג צעיר לא להגזים ולא להכנס לחובות של עשרות אלפי שקלים?

חנן-ג'יפולוג
02-04-14, 20:54
זה פסול לעשות אירוע בעשרות אלפי שקלים. בטח כשאין לך כסף מיותר בשביל זה.

אומי5
02-04-14, 21:16
מילא עשרות אלפי שקלים, חבר מהאסכולה הנפוצה אמר לי שאם אין לי 100K לסכן אולי עדיף לא להתחתן.

מטורף....

דרור ברלי
02-04-14, 21:21
עדיף לא להתחתן גם בלי קשר לזה.... אבל עזוב. אתה כבר בפנים.

opl
02-04-14, 21:33
אל תתנפלו עלי אבל... רוב המייעצים פה נשענים על מה שהיה נכון ללפני 10-15 שנה... המחירים זה כבר לא מה שהיה פעם...

דרור ברלי
02-04-14, 21:41
בטח לא מה היה לפני 20 שנה. בגלל זה אני לא נכנס למחירים ההזויים, אלא לעצם הרעיון...:D

opl
02-04-14, 22:08
מזכיר לי שכשהגיע הזמן לשלם לבעל האולם (כן רחמנא ליצלן התחתנתי באולם) אז שילמנו בצקים נפרדים מהחשבון שלי ושל אישתי. ההורים שלי התלננו לו כמו שפולנים יודעים על העובדה שאין לנו חשבון משותף. הוא סיפר שכשהתגרש הוא הבין עד כמה חשבון משותף זה בעיה...

אותו חבר שלי שהתחתן לפני שנה גם התחיל עם החשבונות... הוא החליט שבממוצע כל אחד נותן 300 וכפול 150 אורחים יש לו תקציב של 45 אלף... בסופו של יום החתונה עלתה לו משהו כמו 15 יותר מבתכנון בגלל נושאים בלתי מתוכננים כאלה ואחרים, החתונה הייתה אחת הטובות שהייתי בא עם גריל ארגנטינאי ומבשלת בירה בוטיק. עם הרווחים הם יצאו לירח דבש (תאילנד חודש בערך). אני מקבל את דברי חנן ומחבק אותם אבל לעיתים (או לפחות מה שאני רואה מהמציאות אצלי וסביבי) העניינים לא תמיד הולכים כפי שרצית או תכננת. אצלי היה רב שעלה לאבא שלי כ-1000 שקל למה? ככה... אבא החליט שזה חשוב לו ושעל זה הוא מתעקש. האישה החליטה שחייבים עיצוב וש 3 אלף זה לא הרבה כסך, למה? כי ככה היא חלמה מאז שהיא ילדה...וזה נראה לה הגיוני שלוקחים כמות כזו של כסף ל15 שולחנות שבסף הכל מורחים עליהם מפה ותוקעים באמצע פמוט וכל זה מגיע ממחסן שבאולם והמעצבת היא מעצבת הבית, כמה בית? הבת של הבעלים. שמלה + איפור 6 אלף חברה שלנו גיכחה ואמרה שזה של "הבזול" (שלה עלה 16) וזה ממשיך וממשיך וממשיך...

דבר אחד למדתי מהחבר שהתחתן שנה שעברה. אל תתבייש לדבר עם נותני השירות, את תמחק ספק כזה או אחר כי נראה לך שהוא יקר. כולם רוצים לעבוד, אם אתה יכול לבחור להתחתן שלא בעונה על אחת כמה וכמה... אבל, זה מצריך לא מעט טלפונים, לא מעט פגישות והרבה שיעורי בית.

רון נחמן
03-04-14, 09:48
אל תתנפלו עלי אבל... רוב המייעצים פה נשענים על מה שהיה נכון ללפני 10-15 שנה... המחירים זה כבר לא מה שהיה פעם...

מילא המחירים...
התובנות על נישואין פה נשענות על ניסיון של 10-15 שנה!
דיי לדכא אותנו! :p

אומי5, גם אני מתכנן חתונה עכשיו...
לצערי אינני איש בשורה בנושא התקציב,
אבל רוצה לחזק את ידיך בעצם ההחלטה :D

שגיא S
03-04-14, 10:13
מילא המחירים...
התובנות על נישואין פה נשענות על ניסיון של 10-15 שנה!
דיי לדכא אותנו! :p

אומי5, גם אני מתכנן חתונה עכשיו...
לצערי אינני איש בשורה בנושא התקציב,
אבל רוצה לחזק את ידיך בעצם ההחלטה :D

איך נפלו גיבורים...
בקשר לאזהרות - מה שנקרא : הוראות אלו נכתבו בדם.

אומי5
14-05-14, 22:29
אז כאמור זו הייתה חתונת בזק.
ולציבור המייעצים מגיע סיכום.

ראשית אם היה יותר זמן לתכנן לחשוב ולחשב יכול להיות שהיינו עושים דברים אחרת ואולי חוסכים כמה גרושים, אבל סך הכל עמדנו בתקציב צנוע יחסית ועדיין נהנינו וכך גם האורחים כנראה (אם הם דוברי אמת :) ).

שני אילוצים שהיו לנו ולא נפוצים:
1. הוחלט לתקתק עניינים בהתחלה בשביל לא למשוך את כל הלחץ הזה חצי שנה. בהמשך התברר שסבתא שלה חולה וקווינו שאם נזרז היא תוכל לבוא. (בסוף היא לא באה אבל כן עברנו אצלם לפני האירוע וזה היה חשוב ...)
2. ההורים שלי דתיים לכן הם לא חוגגים בספירת העומר להוציא ראשי חודשים.

מכיוון שרצינו מסיבה על הדשא לחברים בלי הרבה טקסים, ומכיוון שראש חודש יצא ברביעי פיצלנו את האירוע לשניים.
מסעדה למשפחה ביום רביעי בערב (הגבלנו ל100 יצא כ65 בסוף ) ומסיבה לחברים בשישי בצהריים.
כנראה שהיה נחסך סכום גדול אם האירועים לא היו מפוצלים.

האירוע במסעדה היה בקפה ורדה בסביון, שייך לחבר יקר בשם ירון חזן (ואשתו מיכל) . מעבר לזה שאוכל שם מעולה (אומנם חלבי) וכשר הבעלים והעובדים משרים אווירה ממש נעימה, יכולתי להיות שקט שהוא יטפל בכל רצון של כל אורח בנעימות ורוחב לב.
אירוע החצר היה אצלנו בבית והיה מסובך בהרבה, בסופו של דבר על האוכל ניצחו חבר שף וגיסי שמפעיל מעשנת בשר, השכרתי ציוד ישיבה נמוך, צליית ענק, שרותים ניידים מעולים, ותקליטן.
ללא ספק האנרגיות שאירוע החצר שאבו ממני היו אדירות, אבל היה כיף והיה מה שרצינו.
בסופו של דבר חסכנו המון בעליות האוכל בזכות החבר השף וגיסי וקצת התפזרנו בציוד ובשירותים כדי שבאמת יהיה נוח.(וכדי שלא נישאר עם שרותים סתומים בסוף האירוע)

מבחינת עלויות:
3 שמלות כלה (קפריסין, מסעדה, חצר-כל אחת כ300 שקל) +סנדלים חגורות וכל מה שבא לה יצא פחות מ2000.
בגדים בשבילי-כולל חולצה מכופתרת, מכנסיים ארוכים, חולצת פולו ושורט כ700 ש"ח (מוגזם בהחלט :) )+סנדלי שורש שגם ככה הייתי צריך ונעלי בלנסטון שימכרו.
צלם-לקחנו צלם מתחיל אבל טוב 1000 ש"ח לשני האירועים ביחד.
איפור למסעדה ע"י אחותי התותחית (מאפרת מקצועית )
אירוע דשא:
תקליטן-4000 ש"ח סגרנו על 3000 אבל הוא באמת נתן שם עבודה מעולה, בהתרעה של שבוע, ובהתאמה לטעם הלא פשוט בכלל שלנו.
שרותים ניידים-3100 ש"ח. גנבו את ההצגה, מזגן, מסך LSD, ואגרטל פרחים.
שכירת ציוד ישיבה+ כלי אוכל+ צלייה+ ציוד כללי כ10 אלף שקל.
אוכל+ שתיה נקנו במחירים סיטונאיים עם הנחות של כרישים בתחום, כ7000 ש"ח לבשר מאוד איכותי + שתיה+ אלכוהול+ סלטים+ תוספות. הרבה מזה חבר הכין בבית והביא איתו, ואת הבשר גיסי הכין בבוקר האירוע .
הוספנו עוד קצת חד"פ, פינת קפה, הדברה ושטויות אחרות, סה"כ בערך 25 אלף לארוע הזה.

ארוע מסעדה כ12 אלף ש"ח.

שני הארועים יצאו יחד כ40 אלף ש"ח, פלוס הטיסה לקפריסין עוד כ6000 כולל הכל.

אנחנו יצאנו מאוד מרוצים, כל מי שהיה חשוב לנו שיהנה וישמח איתנו שמח איתנו.
נשארנו במסגרת התקציב שההורים ואנחנו יכולנו להקציב לנושא.
ועשינו ארועים שהרגישו לנו שלנו.

תודה לכל המגיבים התומכים והמייעצים, נתראה בחתונה של דרור :)

בעלי המקצוע שאני מרגיש צורך לפרגן להם : נעה גלבוע (אחותי)-מאפרת מסרקת וסטייליסטית, ירון חזן-הבעלים של קפה ורדה וסינכרו :), מושיקו חורש-צלם, פליים- השכרת ציוד, לסה פסה- אופיר- תקליטן תותח.

zagi
15-05-14, 18:32
אז כאמור זו הייתה חתונת בזק.
ולציבור המייעצים מגיע סיכום.

ראשית אם היה יותר זמן לתכנן לחשוב ולחשב יכול להיות שהיינו עושים דברים אחרת ואולי חוסכים כמה גרושים, אבל סך הכל עמדנו בתקציב צנוע יחסית ועדיין נהנינו וכך גם האורחים כנראה (אם הם דוברי אמת :) ).

שני אילוצים שהיו לנו ולא נפוצים:
1. הוחלט לתקתק עניינים בהתחלה בשביל לא למשוך את כל הלחץ הזה חצי שנה. בהמשך התברר שסבתא שלה חולה וקווינו שאם נזרז היא תוכל לבוא. (בסוף היא לא באה אבל כן עברנו אצלם לפני האירוע וזה היה חשוב ...)
2. ההורים שלי דתיים לכן הם לא חוגגים בספירת העומר להוציא ראשי חודשים.

מכיוון שרצינו מסיבה על הדשא לחברים בלי הרבה טקסים, ומכיוון שראש חודש יצא ברביעי פיצלנו את האירוע לשניים.
מסעדה למשפחה ביום רביעי בערב (הגבלנו ל100 יצא כ65 בסוף ) ומסיבה לחברים בשישי בצהריים.
כנראה שהיה נחסך סכום גדול אם האירועים לא היו מפוצלים.

האירוע במסעדה היה בקפה ורדה בסביון, שייך לחבר יקר בשם ירון חזן (ואשתו מיכל) . מעבר לזה שאוכל שם מעולה (אומנם חלבי) וכשר הבעלים והעובדים משרים אווירה ממש נעימה, יכולתי להיות שקט שהוא יטפל בכל רצון של כל אורח בנעימות ורוחב לב.
אירוע החצר היה אצלנו בבית והיה מסובך בהרבה, בסופו של דבר על האוכל ניצחו חבר שף וגיסי שמפעיל מעשנת בשר, השכרתי ציוד ישיבה נמוך, צליית ענק, שרותים ניידים מעולים, ותקליטן.
ללא ספק האנרגיות שאירוע החצר שאבו ממני היו אדירות, אבל היה כיף והיה מה שרצינו.
בסופו של דבר חסכנו המון בעליות האוכל בזכות החבר השף וגיסי וקצת התפזרנו בציוד ובשירותים כדי שבאמת יהיה נוח.(וכדי שלא נישאר עם שרותים סתומים בסוף האירוע)

מבחינת עלויות:
3 שמלות כלה (קפריסין, מסעדה, חצר-כל אחת כ300 שקל) +סנדלים חגורות וכל מה שבא לה יצא פחות מ2000.
בגדים בשבילי-כולל חולצה מכופתרת, מכנסיים ארוכים, חולצת פולו ושורט כ700 ש"ח (מוגזם בהחלט :) )+סנדלי שורש שגם ככה הייתי צריך ונעלי בלנסטון שימכרו.
צלם-לקחנו צלם מתחיל אבל טוב 1000 ש"ח לשני האירועים ביחד.
איפור למסעדה ע"י אחותי התותחית (מאפרת מקצועית )
אירוע דשא:
תקליטן-4000 ש"ח סגרנו על 3000 אבל הוא באמת נתן שם עבודה מעולה, בהתרעה של שבוע, ובהתאמה לטעם הלא פשוט בכלל שלנו.
שרותים ניידים-3100 ש"ח. גנבו את ההצגה, מזגן, מסך LSD, ואגרטל פרחים.
שכירת ציוד ישיבה+ כלי אוכל+ צלייה+ ציוד כללי כ10 אלף שקל.
אוכל+ שתיה נקנו במחירים סיטונאיים עם הנחות של כרישים בתחום, כ7000 ש"ח לבשר מאוד איכותי + שתיה+ אלכוהול+ סלטים+ תוספות. הרבה מזה חבר הכין בבית והביא איתו, ואת הבשר גיסי הכין בבוקר האירוע .
הוספנו עוד קצת חד"פ, פינת קפה, הדברה ושטויות אחרות, סה"כ בערך 25 אלף לארוע הזה.

ארוע מסעדה כ12 אלף ש"ח.

שני הארועים יצאו יחד כ40 אלף ש"ח, פלוס הטיסה לקפריסין עוד כ6000 כולל הכל.

אנחנו יצאנו מאוד מרוצים, כל מי שהיה חשוב לנו שיהנה וישמח איתנו שמח איתנו.
נשארנו במסגרת התקציב שההורים ואנחנו יכולנו להקציב לנושא.
ועשינו ארועים שהרגישו לנו שלנו.

תודה לכל המגיבים התומכים והמייעצים, נתראה בחתונה של דרור :)

בעלי המקצוע שאני מרגיש צורך לפרגן להם : נעה גלבוע (אחותי)-מאפרת מסרקת וסטייליסטית, ירון חזן-הבעלים של קפה ורדה וסינכרו :), מושיקו חורש-צלם, פליים- השכרת ציוד, לסה פסה- אופיר- תקליטן תותח.

מזל טוב ...

asafk
15-05-14, 22:06
ירון חזן-הבעלים של קפה ורדה וסינכרו :), .

וגם TYPE 181 - הלו, פה זה ג'יפולוג אז לא מזניחים פרטים חשובים כאלה

אבל לעניין... מזל טוב!
(גם פומבית)
ותמסור לאורליה את תנחומי.

אסף.

נמרוד
15-05-14, 22:14
חתונת בזק זה רעיון טוב. לגמור עם זה מהר, כמו עקירת שן.

מזל טוב ;)

yes1952
15-05-14, 22:20
אומי מזל טוב
תרחיק מהחיים ביחד את כל עינייני האגו וכל שטויות הכבוד
ותזכה לחיים מאושרים יד ביד לנצח

boaz avrahami
16-05-14, 07:31
מזל טוב אומי.

אני מאוד מעריך את הגישה הזו לחתונה יפה וצנועה בלי הפקות ראוותניות. הלוואי ועוד זוגות יאמצו את הגישה הבריאה הזו.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

shmil
16-05-14, 07:47
אמן ואמן.
מזל טוב.

יונימוג אדום
16-05-14, 19:28
אומי , מזל טוב .
היית ממתין מעט והייתי לוקח אותכם לחופה עם הדה שבו .
כל הכבוד שהשכלתם לחתונה צנועה , בימינו זה לא קורה הרבה .
בשבוע הבא אצלי מתחתנת הילדה ( 29 ) , אנו נותנים לכל אחד מהילדים ( סכ"ה שמונה במספר ) סכום מסויים שיעשו כראות עיניהם .
אצלנו החתונה נערכת באולם מפואר , מוזמן הזמר ליאור נרקיס ( לדעתי טעות חמורה - אך מי שואל אותי ) בעלות של 40000 ש"ח .
יהיה גם טקס חינה -גם הוא איננו בחינם .
בקיצור : הזוג הצעיר "מפוצץ" על האירוע מעל רבע מיליון ש"ח - לך תבין .
כמו שכבר הזכרתי - חתונה כמו שלכם בהחלט איננה דבר טריוויאלי בימינו .

אילן

opl
16-05-14, 20:02
מזל טוב!

IlanHadar
16-05-14, 20:47
אומי שיהיה במזל, כל הכבוד על הפקת האירוע במחיר כזה, צריך עוד כמוכם.

נראה לי שכבר הבנת שהחתונה זה ערב אחד בחיים ארוכים מאוד (בשאיפה) של זוג נשוי.

דרך אגב נראה לי שהתכוונת למסך LCD, את ה LSD תשאיר לג'יפ או לחומר אחר :rolleyes:
וחלק מתגובות כאן הפילו אותי מצחוק, במיוחד האחרונה של נמרוד.

אומי5
17-05-14, 00:15
תודה למאחלים ולמפרגנים.
אסף מסרתי לה, היא עוד לא הבינה ....
אילן, באנו עם החיפושית שלי. אבל אם היה אונימוג כרכב חתן כלה הייתי מתלהב (אבל אז לא בטוח שהייתה נשארת לי כלה).
ובהחלט יש פה כמה תגובות משעשעות...כולל הLSD :)
נתראה בברית.

-->