PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת מנשאי ג'ריקן - איפה עדיף?

דרור ברלי
30-03-14, 22:49
עד מאי האחרון, היו לי שני מנשאי ג'ריקן צבאיים קלאסיים על הפגוש הקדמי.

המנשאים התעקמו בתאונה קלה, וגם קצת מעכו את קצות הכנפיים הקדמיות.

עוד לא מצאתי תקציב וזמן להחליף כנפיים/לתקן את הכנפיים הקיימות. מנשא אחד נמעך ללא תקנה וגורלו נחרץ - הוא יילך לברזל. את השני הצלחתי ליישר יפה, עם כל העדינות והרוך שברנר ופטיש 2 ק"ג מצטיינים בהם. האמת? אני קצת מופתע מכישורי הנפחות שלי... מנשא ספייר מנוקב ככברה בחורי קליעי מא"ג שופץ לתלפיות בידיו המוכשרות והמיומנות של הדר אור. היום שני המנשאים ישרים ויפים ואפילו נצבעו מחדש ומחכים לעלות על הג'יפ שוב לקראת טיול ההתבודדות המדברי השנתי שלי - כל שריונר יודע שלא משנה כמה אבק אכלת כל היום, בסוף היום אתה עושה מקלחת מג'ריקן... תענוג.

עכשיו אני רוצה לשמוע דעות מבעלי נסיון. איפה להתקין? מה שמטריד אותי זה גם היבט חלוקת המשקל באוטו כי מדובר בג'ריקנים 20 ליטר האמריקאיים הנהדרים מפלסטיק עבה בצבע בז', הם כבדים בטירוף - ג'ריקן מלא במים שוקל כ-25 ק"ג אם לא קצת יותר. לכן אני ממש לא רוצה אותם בזנב למשל.

פגוש קדמי - אני מכיר את הסידור הזה על היתרונות והחסרונות.
בעד: נוחות, הפגוש הקדמי חזק מספיק כדי לשאת אותם בלי להתרגש. המשקל הנוסף על הסרן הקדמי (עוד כ-50 ק"ג, לא צחוק) מסייע להצמיד את הגלגלים לקרקע והג'יפ אמור לטפס טוב יותר.
נגד: בולט קדימה מהפגוש = מפריע בחנייה. חמור יותר - בלילה הג'ריקנים חוסמים חלק מאלומת האור של הפנסים הקדמיים, חוץ מזה נוכחתי שכל העסק רגיש לפגיעות, הן בחנייה והן בתאונות קלות, ובמקרה כזה שוב ייגרם נזק לכנפיים.
ברור לי שיהיו מי שיאמרו ובצדק שהן כבר פגועות, אז מה אכפת... אבל זה זמני. הן יתוקנו/יוחלפו.

דפנות קדמיות (בין הדלת לבית הגלגל הקדמי. על דופן הבודי ודופן הכנף) - לא ניסיתי עד היום. אני יודע שבצבא היו מתקינים שם מנשאי ג'ריקן ואפילו גלגלי ספייר. מצד שני לצבא לא באמת אכפת משרידות הג'יפים שלו... ברור לי שאם כן, צריך להתקין עם מפזרי לחץ כדי להקל את החיים על הפח בדופן.
בעד: המשקל הנוסף נמצא בתוך בסיס הגלגלים. זה ממש טוב.
נגד: מרחיב את האוטו = לא בדיוק נחמד בחניונים צפופים. משקל נוסף מחוץ למפשק הסרנים = חשש להפרעה בשפ"צים. בנוסף, אני מאלה שבשטח טכני אוהבים להוציא את הראש החוצה מהג'יפ ולראות איפה אני מניח את הגלגלים בדיוק כירורגי. מנסיוני מצאתי שזה עוזר מאוד בעבירות טכנית. ג'ריקן שתלוי שם יסתיר לי לחלוטין את המראה המלבב.

משום מה יש לי נטיה לבחור הפעם בהתקנה על הדפנות, אין לי הסבר הגיוני מלבד שפשוט כי בסרט הזה עוד לא הייתי.
מה עדיף לדעתכם, לפני שאני קודח חורים באוטו?
עד כמה הפח בדופן יעמוד במטלה הזו? (ביומיום הג'ריקנים במחסן. הם עולים על הג'יפ רק בטיולים).

asafk
30-03-14, 23:03
על הצד זה בדיוק ברוחב של גלגלים רחבים שאין לך. אז זה יבלוט מקו הכנפונים.
לא נורא, אבל צריך להתרגל, וזה גם חוסם קצת שדה ראיה.
אפשר בצד מעל הגלגל, יותר נוח. אבל נראה מצחיק ועדיין בולט.
אפשר בצד מאחורי הגלגל (ג'יפ ארוך) - נראה פחות מצחיק, לא חוסם את שדה הראיה.

אין מה להתרגש מהעומס על הבודי עם פלטה מפזרת מצד שני.

אני בעד הדופן האחורית, ליד הגלגל, כמו בג'יפים של פעם.

אסף.

- - - Updated - - -

אגב.. בדגם AM8 הצבאי, דגם רשמי של קרייזלר, הג'ריקן היה על הדופן, בין הדלת הימנית לגלגל הקדמי.

אסף.

OFF-RoaD
30-03-14, 23:07
שים לב שזה לא חוסם לגמרי את המראות, כמו הגלגל הרזרבי בדוד הצבאי למשל.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

shmil
30-03-14, 23:08
אם זכרוני אינו מטעני, קיימת באתר איזו כתבה בה אתה מספר איך היית צריך להצמד עם הסופה לדופן ההר, שלא תחליק לתהום.
אבל הזכרון שלי, כידוע, הוא רק שלי.... :)

asafk
30-03-14, 23:08
אם ההתקנה היד בדופן הימנית לפני הדלת זה לא חוסם את המראות...

אסף.

דרור ברלי
30-03-14, 23:09
כבר מזמן לא ראית את הג'יפ שלי.
ג'נטים 8 עם אופסט יש כבר שנתיים וחצי בערך. כולל הרחבות גומי לכנפונים.
המנשא פחות או יותר בקו הכנפון המורחב והגלגל.

בדפנות מאחור = פגיע ביותר בתמרוני חניה. זה ימעך וירטש את הפח העדין של מכוניות שאחנה לידן, והאמת היא שחבל לי על המנשאים שיימעכו. כבר קשה למצוא כאלה, ובאיביי רוצים 170$ לחתיכה חדשה (!!!....)

asafk
30-03-14, 23:16
אז לך על הקלאסי. דופן ימנית לפני הדלת ומאחורי הגלגל הקדמי.
ועוד אחד ליד הגלגל ספייר.

אסף.

דרור ברלי
30-03-14, 23:22
ליד הגלגל אי אפשר. הוא תלוי על הדלת על המינשא המקורי, פחות או יותר באמצע הג'יפ (לא בדיוק באמצע, כידוע לך). וכמובן שיש שם גם את יחידות התאורה המקוריות המצ'וקמקות שבולטות מהבודי ומפריעות לכל דבר - אבל אני לא בונה כרגע פגוש אחורי עם מינשא נפרד ולא מזיז את יחידות התאורה. לא עכשיו. אולי בעתיד.

אני מדבר על התקנת שני מנשאים. מימין ומשמאל. כנראה שעם השמאלי שמפריע לי לראות את הגלגל אני אצטרך לחיות.
בכל מקרה, צריך איזה חיזוק מיוחד לפח או שפלטת פיזור לחץ מספיקה?

asafk
30-03-14, 23:26
פלטה גדולה מספיק ואין שום בעיה. הפח באזור הזה בריא בד"כ, ויש פרופילים מכל הצדדים.

אסף.

דרור ברלי
30-03-14, 23:46
הפח באזור הזה בריא בד"כ...

נו שויין... "פח בריא" בסופה... יש דבר כזה?
הוא יוצא חולה מתע"ר, איך יהיה בריא אי פעם?...

רק לפני כמה חודשים עוד היה שם חור חלודה בגודל אגרוף.
אבל יואב הטליא שם חתיכת פח יפה מאוד. היום הפח בריא. פחות או יותר...

boaz avrahami
31-03-14, 00:22
למה נשמע לי שאתה מוכרח מיכל צורני עם מחליף חום....?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

דרור ברלי
31-03-14, 00:45
עוד משהו כבד שעולה תועפות ויתקלקל ברגע שאזדקק לו?...
עזוב. חוראני תמיד הייתי, חוראני אישאר.
מיכל מים עם מחליף חום זה לחלשים. ההעדפות וההנאות שלי לעומת זאת, התגבשו והתעצבו בסטנדרטים של טנקי מג"ח 6מ' ושל ג'פ"סים פתוחים...

eysham
31-03-14, 07:39
עוד משהו כבד שעולה תועפות ויתקלקל ברגע שאזדקק לו?...
עזוב. חוראני תמיד הייתי, חוראני אישאר.
מיכל מים עם מחליף חום זה לחלשים. ההעדפות וההנאות שלי לעומת זאת, התגבשו והתעצבו בסטנדרטים של טנקי מג"ח 6מ' ושל ג'פ"סים פתוחים...

אז אתה צריך 2 בסל צריח... ואחד ליד הרגליים של הנהג.

וברצינות, למה לא בתוך הרכב? לפחות אחד מהם.

איל

omri_t
31-03-14, 08:53
דרור, למה לא בדופנות הצד אחרי הגלגל האחורי?
הג'ריקן יכול להתלבש שם באופן כזה שלא יבלוט מהכנפון (הרחב :) )
מבחינת חניות, גם ככה אתה מסכן את הכנפון למשל. אז זה לא כזה מפגע.

נמרוד
31-03-14, 09:08
דרור, לג'יפ שלך יש אופי וחלק מהאופי זה הג'ריקנים מקדימה. מה שאתה צריך לעשות זה לבנות פגוש בצורה שיתמוך ויגן על המנשאים כמו שצריך. לא נשמע קשה מדי.

דרור ברלי
31-03-14, 14:04
החניה של ידיעות אחרונות יותר צפופה ממה שאתם חושבים. לא פעם נכנסתי/יצאתי מהג'יפ דרך הדלת האחורית...
לכבוד זה עשיתי את ההרחבה לכנפונים מגומי גמיש. לא פוצע מכוניות ואנשים.

אני באמת אוהב את הג'ריקנים מקדימה, אבל כמו שצה"ל סוף-סוף מוכן היום למלחמת יום כיפור, ככה אני בטראומה ממה שהג'ריקנים עוללו לכנפיים הקדמיות במכה ממש לא רצינית. יש גם הפרעה בחנייה כי זה באמת מאריך עוד את החרטום שגם ככה ארוך.

בקיצור - התלבטות.

joedavni
31-03-14, 16:47
שמע דרור, אמנם אין לי ג'יפ כמו שלך, ואני נוסע בלנדקרוזר ארוך, ואני גם לא שריונר אלא חירניק בן 58, אבל אולי דוקא בגלל זה ראייתי גישה שונה לגמרי: הרבה יותר קל להרים 5 ג'ריקנים של גלון מלהרים ג'ריקן של 20 ליטר. וגם הרבה יותר קל למצוא להם מקום בכל מיני רווחים, או בארגז פלסטיק או מה שבא. ואז לא צריך לרתך מנשאים, ולהגדיל את מימדי האוטו. גם להתקלח עם ג'ריקנים של גלון יותר פשוט וקל, תרתי משמע. אז זה לא נראה קרבי, ואולי מתאים לפזמניקים רמתשרונים כמוני, אבל נוח להפליא.

zviki
31-03-14, 18:26
דרור, בסיקסים שהיו לנו במקום העבודה וזה היה באמת מזמן התקנו מיכלים מתחת לכסאות עם צינור מקשר מאחד לשני. סה"כ 90 ליטר,מדובר במיכלים שטוחים שהצלחנו להשחיל ברווח בין הכיסא לריצפה לאחר הגבהה של כמה ס"מ בתושבת הכיסא.
נכון,זו לא עבודה בחצר,זו עבודה לסדנה.
חבל שאין לי תמונות מעידות.

amitaikl
01-04-14, 10:06
מה לגבי ייצור מתקן נתיק לג'ריקן?
מיקום מקדימה, על הפגוש, אבל מתחבר עם שני פינים בריאים. תחשוב על עריסה של ארגז 0.5
ביום יום המנשאים במחסן (תחשוב ימ"ח) או מקובעים בארגז מאחור. כשיוצאים לשטח, מרכיבים את המנשא מלפנים.

regev
01-04-14, 11:08
לי יש מיכל 19 ליטר של מי עדן שעל ראשו פומפה ידנית. מונח מאחור, יוצא אם צריך, ולמקלחת אפשר לשים על הגג ואחד הילדים יתן בפומפה בשביל זרם (וזה גם מעסיק אותו).

על דופן הסופה שלי, סביב החלונות האחוריים, יש תושבות עם אומים לרשתות נגד אבנים, זכר למקור שלה.
ריתכתי וכופפתי שני פסי פח בצורת צלב עם כיפופים בקצותיו והם מוברגים מתחת לחלון. דמיינו צורה שמחבקת את הג'ריקן משלוש פאות ודפנו צמודה לדופן הג'יפ.
בינתיים בפעמיים שנסעתי איתם זה לא נשבר. מאז עברתי למיכל מי עדן עם הפומפה הידנית ושכחתי מהם.
בסוף, ג'ריקן 20 זה נהדר ככלי מרכזי אך ג'ריקן גלון נכנס יותר נוח בהעמסה כמו שכתב joedavni למעלה.

snirjeepdreamer
03-04-14, 00:21
אני דווקא נגד הרעיון של הג'ריקן על דופן הרכב מקדימה בין הדלת לגלגל. אני חושב שלאורך זמן זה מתכון בטוח לנזק לבודי.
אם אין טמבון אחורי עם מנשאים אני מציע שתנסה לחשוב ולאתר את השטחים המתים בתוך הרכב.
כלומר, היות ויש לך רכב ארוך אני בטוח שקיימים שאם תחשוב טוב תמצא שטחים שתמיד הם בעלי שימוש פחות ביותר.
שם הייתי מקבע מנשאים.
לדוגמא, אצלי בסופה איתרתי שהמקום זה הוא בדיוק בפינות האחוריות של הרכב, על בית הגלגל שממשיך עד הסוף, עד הפינה.
שהבנתי את זה קיבעתי מצד אחד קומפרסור ובצד השני קופסא יעודית ע"פ מידות שם אני מאחסן בעמידה את הג'ק בקבוק של הרכב.

ואם בכל זאת תחליט על מנשא בדופן הרכב אז עדיף על החלק האחורי, זה הצד היותר חזק.

לגבי מנשאים דרור יקירי, לא צריך להרחיק עד אי ביי. את הטלפון שלי אתה מכיר.

שניר

דרור ברלי
03-04-14, 09:27
אם תקרא שוב את ההקדמה של נמרוד לפרויקט מתקן הגלגל שהוא גם מיכל מים, תמצא שם את המשפט "להוציא החוצה מהג'יפ".
אז נכון שבסופה ארוכה יש קצת יותר ספייס מאשר ב-XJ הקומפקטי, ונכון שאני כבר לא מייצר עוד ילדים (4 צאצאים משתי נשים זה מספיק, בחיי) ושעוד אין לי כלב, אבל אני רוצה שכמה שיותר דברים יצאו מתוך הג'יפ החוצה וישאירו את החלל הפנימי שלו פנוי ככל האפשר. גם ככה אני סוחב ארגז פגזים 105 מ"מ שמכיל ציוד חילוץ, וארגז כלים, וברגיה, ועוד כל מיני...

טכני היה אפשר לקבע את מנשאי הג'ריקנים על בתי הגלגל, אבל הספסלים נמצאים שם.
חוץ מזה שג'ריקן לא צריך להיות בתוך הג'יפ. הוא תופס מקום, נוזל וכו'. מקומו בחוץ., שם הוא גם אמר להתלהט בשמש ולספק לי מים חמימים למקלחת של אחה"צ/לפנות ערב.

נראה לי שבסוף לא תהיה ברירה אלא לחזור לפגוש הקדמי.

boaz avrahami
03-04-14, 09:43
הבעיה היא שאתה רוצה בחינם.
פתרונות טובים צריך ליצר והם עולים כסף.
מהשא גלגל, מיכל צורני, פגוש שהוא מיכל ועוד...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

השמשוני יחיעם
03-04-14, 10:04
מנסיון ,,
על דופן הרכב מקדימה בין הדלת לגלגל !!

היתרון הגדול (: מאפשר "מנוחה" לארוכי הרגליים

השמשוני יחיעם
03-04-14, 10:31
8608686087
ישנה אפשרות נוספת,,,עבודה על הכנפיים הקידמיות

או הפתרון הישן על הצד

דרור ברלי
03-04-14, 10:45
[QUOTE=boaz avrahami;568631]הבעיה היא שאתה רוצה בחינם.

אצלכם זה ככה. אינדיאנים אתם קןראים לעצמכם? אתם צפונבונים ומפונקים עם תנאי החמישה כוכבים דה-לוקס שלכם.
אצלכם הכל צריך להיות מהמדף, בולט און. או עבודה של מומחה. צורני, משתלב, מתחכם.
בג'יפ האמיתי אתה קודח, מבריג, מתקין לבד. תולה עליו ג'ריקן. זה לא יקלקל לו את הלוק ואת מקדם הגרר. לא יגרום לרוח לשרוק יותר. או פחות.
ה"בחינם" זה רק בונוס.

boaz avrahami
03-04-14, 11:49
אז תחזיר לפגוש מקדימה ותוסיף קרני ראם לפניו על מנת שבפעם הבאה שיתקיף אותך איזה פרייבט בחניה תקרע לו תתחת עד הבשר.
שידע לא להתעסק עם מסוקסים 😝

נ.ב - הצבעת כבר לאוטו שלך בתחרות תמונות?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אבנר ברוך
03-04-14, 12:49
8608686087
ישנה אפשרות נוספת,,,עבודה על הכנפיים הקידמיות

או הפתרון הישן על הצד

אהבתי.

asafk
03-04-14, 13:16
שלא תחשוב שהוא עשה את השיפור לבד. ככה זה בא. מהחנות.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

אבנר ברוך
03-04-14, 13:28

אסף.

אבל עדיין זה נראה פשוט יפה.

השמשוני יחיעם
03-04-14, 15:09

אסף.

העיקר השיפור (:

וראיתי גם שהוא למכירה במדור רכבי שטח למכירה !!!!

Bernard
03-04-14, 17:20
[QUOTE=boaz avrahami;568631]הבעיה היא שאתה רוצה בחינם.

אצלכם זה ככה. אינדיאנים אתם קןראים לעצמכם? אתם צפונבונים ומפונקים עם תנאי החמישה כוכבים דה-לוקס שלכם.
אצלכם הכל צריך להיות מהמדף, בולט און. או עבודה של מומחה. צורני, משתלב, מתחכם.
בג'יפ האמיתי אתה קודח, מבריג, מתקין לבד. תולה עליו ג'ריקן. זה לא יקלקל לו את הלוק ואת מקדם הגרר. לא יגרום לרוח לשרוק יותר. או פחות.
ה"בחינם" זה רק בונוס.

רק עכשיו עלית על זה?
הם כמו הגשש "הכל זה... כאילו... אומרים ככה ועושים ככה... יענו ישרא-ב..." - ולא רציתי להמשיך...

מה אתה חושב יותר מידי.
אני רואה שם רק אופציה (רצינית) אחת - בין הגלגל לדלת. גם מימין וגם משמאל.
ואת המנשא, לעשות נתיק - לא בעייה בכלל - מתקינים מדרגה/מדף על ציר, מתקפל כלפי מעלה. מעליו וו של סוגר/נועל. בלי ג'ריקן, הוו משמש לנעילת הבסיס/מדף/מדרגה וכשיש ג'ריקן, משמש לעיגון המנשא.
על הבסיס/מדרגה/מדף, שני מגרעות/חורים לקיבוע המנשא, שבבסיסו פינים/ברגים שנכנסים בהחלקה לתוך המגרעות/חורים ורצועה/פלאח מתכת שעולה ועוטף את הג'ריקן ומתחבר לוו שעל הכנף...

בחניית הלילה, אם מורידים את הג'ריקן/מנשא, המדרגה/מדף משמש ככיסא או לכל מיני דברים אחרים שצריך להשעין גבוה מהקרקע..
ואפשר למצוא עוד כל מיני שימושים (כמו לעלות עם הבירכיים, כשמחטטים/מתקנים בתא המנוע.. אבל לא רציתי לגרום למאנחוס..)

שלוש שעות עבודה מ כ ס י מ ו ם ...

דרור ברלי
03-04-14, 18:14
זה בדיוק הכיוון. הברגים שהמינשאים יושבים עליהם יהיו שם תמיד, המינשאים יעלו רק לכבוד טיולים.

היום בדקתי קצת בדפנות מבפנים ומבחוץ - לא הכל כל כך פשוט. צריך להתחשב בכמה דברים.
יש ריצפה מאחורי הדופן, שכדי להכעיס היא גם בנויה באלכסון כלפי מעלה, אלכסון שעובר דרך החורים שאני רוצה לקדוח. זאת אומרת שצריך למדוד היטב לפני שקודחים.
הצד הפנימי של הדופן לא חלק. יש שם פרופילים וזויות וכל מיני דברים ובליטות שמפריעים. שוב - למדוד היטב. יהיה צורך בשבלונות מקרטון כדי לעצב לפיהן את פלטות פיזור הלחץ.
כל זה אומר גם שכל בורג יצטרך לקבל פלטת פיזור לחץ מעוצבת רק לעצמו. אלא אם אני מרים את המינשא 10 ס"מ ++ למעלה. לא מתאים לי.

התוצאה היחידה של כל זה היא שאני ממשיך להתלבט אם המקום הפחות גרוע (פחות עבודה) הוא באמת על הפגוש.
מצד שני על הפגוש צריך לרתך איזו זוית שתתמוך את המינשא.

לגבי הכנפיים ה"מושטחות" - למי שלא מכיר, אלה כנפיים של ג'יפי CJ מהימ"ח שנקראו "ששת" וכללו כל מיני שינויים שימושיים קטנים ומגניבים (גם אם מכוערים) במרכב. השינוי הזה מיועד ספציפית על מנת לקלוט לשם ג'ריקן. בלי שיבלוט קדימה. הרעיון יפה, הביצוע קצת פחות. הכנף מכוערת פחד... אבל בצבא למי אכפת?... העניין הוא שקצות הכנפיים אצלי כבר פגועות ממילא ואולי זו הזדמנות לעולל שם משהו מקורי.

Bernard
03-04-14, 18:28
יודע מה...
אם אתה כבר מזכיר "שינויי שמיועד ספציפית..."... תחתוך את הכנף ותשלב מנשא/בסיס למנשא כהמשך לכנף, על הפגוש..

אבל אני עדיין, למרות החשיבה המוקדמת על מפזרי לחץ, חושב שהמיקום הזה הוא ה"יפה"/חלק ביותר... משתלב בגוף וברעיון של "הג'יפ"...

עוד רעיון.
אני לא זוכר עם יש לך מדרגות צד. להמשיך את מדרגות הצד עד למקום הרלוונטי ו"לסדר" על המדרגה תושבות למנשא... באותו מיקום של בין הדלת לגלגל...
כך אתה יורד מנושא מפזרי הלחץ וכו' וגם לא מעמיס על המרכב...

דרור ברלי
03-04-14, 18:34
יש מדרגות פח המקוריות של תע"ר...
איך הנבלה נראית כרגע, אתה יכול להתרשם בתמונה של בועז אברהמי בתחרות הצילומים עם לוגו ג'יפולוג...

גל מגל
03-04-14, 18:35
לדעתי הפתרון הטוב ביותר הוא על הפגוש הקידמי. גם מבחינת משקל וגם נוחות ונגישות בחניון הלילה.
הבליטה מקדימה זניחה לעומת הנוחות.
לחבר לצד טוב לרכב צבאי לא לבודי אזרחי שצריך גם לשרוד 10 שנים...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

asafk
03-04-14, 18:41
אני מציע שתהפוך חיסרון ליתרון. אתה יודע... לימונים לימונדה וכן הלאה.
הכנפיים כבר עקומות. תחתוך את הכנפיים.
ותרתך שם פרופיל מינימלי במקום.

וזהו.

אסף.

Bernard
03-04-14, 18:47
אה, זו תמונה עדכנית? למה כ"כ נקי? זה מאחסנה יבשה?

נו, אסף. זה בדיוק למה שהתכוונתי..
לחתוך לגמרי/להסיר את הכנפיים. להתקין "כנפיים" כאלה, כמו שאמריקאים אוהבים - מסגרת צינור ובין המסגרת לגוף, פח כזה ובכל הגישעפט הזה, להתאים את המנשאים של הג'ריקן..
יכול להיות יפה מאוד - ועם יכולות העיצוב של דרור... בכלל למכור את זה לחו"ל...

ודרור.
אם יש מוכן, אז זה כנראה עובד. להעתיק וזהו.

דרור ברלי
03-04-14, 18:59
זה נקי?... הג'יפ מג'ויף. מלבד גשם פה ושם הוא לא התקלח יזום (עם סבון וכו') כבר יותר משנה. אם אני מנקה אותו הוא נוצץ.

את נושא הכנפיים המוכנות מצינורות כבר בדקתי.
יש מוצרים כאלה באמריקה, אבל להם אין את הבעיות שלנו עם משטרה וטסטים - כל המוצרים שלהם מאוד מינימליסטיים ולא מספקים פתרון לנושא כיסוי הצמיג. אז נכון שאפשר לאלתר עם חתיכת גומי ולי יש כבר נסיון טוב עם זה... אבל העלות לא נמוכה בכלל - בסכומים שזה עולה יכולתי לקנות כנפיים חדשות ולצבוע אותן אצל פחח צמרת וגם להישאר עם עודף.
בנוסף - זה כבד. כל המבנה של החלק הקדמי בג'יפים האלה גם ככה לא מאוד מסיבי כבר במקור.

עיצוב כנפיים מצינורות:
לעצב זה הכי קל.
לבצע לוקח זמן, וזה גם יקר.

ולי אין זמן.
ואני גם קצת עצלן.
וגם קצת קמצן... סליחה - חסכן... (כלומר, מי שמכיר אותי יודע שאני לא מתקמצן על הג'יפ כשמדובר בדברים החשובים כמו מכניקה, בטיחות וכו'.
שטויות כאלה זה רק בתנאי שיש כסף זמין. ואם היה, כבר הייתי מחליף כנפיים מזמן...

טוב... יש משהו במה שאסף מציע. אז נשבור את הראש איך להפוך את הלימון הרקוב/מקומט ללימונדה טעימה או לפחות סבירה.
מקסימום ייצא מכוער, ואז נצטרך להחליף כנפיים, מה שממילא היה צריך לעשות.

asafk
03-04-14, 19:11
יש את התפר הקדמי של הכנף.
תחתוך שם.
שאר הפתרון כבר יבוא מעצמו...

אסף.

דרור ברלי
03-04-14, 19:13
לחתוך בתפר זה אומר לוותר על כל החלק שמתחבר למסכה הקדמית...
כל הכיפופים בפח נותנים חוזק מבני. ברגע שנפטרים מהם, כל הכנף מתדלדלת כמו עלה ברוח. לא לשכוח שגם מכסה המנוע נשען על הכנף.

Bernard
03-04-14, 19:35
לא לא, דרור.
אני חושב שמה שאסף התכוון לעשות, זה לחתוך בנקודה ההיא ולחבר משהו שגם יתאים למנשא של הג'ריקנים. ואני הוספתי, שאתה יכול לעצב משהו שיראה יפה מאוד..

והעניין עם הצינורות לכנף.
חשבתי שרוצים להוסיף משקל קדימה..
וחוץ מזה, עושים שלד, לא מסקדואל 40, אלא צינור דק/קליותר ומספיק רחב, לכסות את רוחה הגלגל - לא ה-5 סמ' הימליים של האמריקאים..

וסבון.. מה זה סבון?
הריינג' שלי לא "ראה" סבון כבר שנים... מקסימום הוא מקבל (קיבל..) מסאז' עם גרניק...
שלא יהיה יפה ולא יקרוץ לאף אחד... אני יודע מה הוא שווה... מבפנים... מתחת לליכלוך...

asafk
03-04-14, 19:46
לא לזה התכוונתי ברנרד.
הגריקנים על הפגןש. זה מקומם.
הכנפיים חתוכות מהתפר קדימה ובמקום זה סרגל או פרופיל שמחבר חזרה למסכה.
פשוט וזול.

אסף.

דרור ברלי
03-04-14, 19:58
לא לזה התכוונתי ברנרד.
הגריקנים על הפגןש. זה מקומם.
הכנפיים חתוכות מהתפר קדימה ובמקום זה סרגל או פרופיל שמחבר חזרה למסכה.
פשוט וזול.

אסף.

אכן פשוט וזול. ומכוער תחת.
אבל כאמור - לא ננסה, לא נדע. התוצאה לא תימצא חן? בהזדמנות, הכנפיים יוחלפו וזהו.

Bernard
03-04-14, 20:17
נכון.

asafpeleg
08-04-14, 17:40
ומה עם הג'ריקן בנזין?
בסיקס היו תלויים לי 2 מאחורה (כמעט בטוח שהוא שתה גם מהם דלק לפני שמזגתי למיכל...).
איפה אתה לוקח בנזין בסופה?

דרור ברלי
08-04-14, 21:28
תעשה ממנו עציץ.
בסופה אין בו צורך.
בהנחה שבשטח צריכת הדלק די דומה, הסופה פוטרת אותך מהג'ריקן הזה, אלא אם אתה ממש מתעקש בגלל הלוק שלו... ואני אסביר:

לסיקס מיכל של 50 ליטר. קצת גבולי בטיול. טווח תיאורטי של כ-250-280 ק"מ. בפועל, כבר אחרי 200 ק"מ בשטח אתה תמזוג את הג'ריקן.
לסופה מיכל של 76 ליטר. זה 6 ליטר יותר מהמיכל של הסיקס + הג'ריקן. מעשית יש לך 300-350 ק"מ טווח בשטח, די והותר לכל טיול בדרום, גם של שניים-שלושה לילות.
ועדיין נשאר לך מספיק כדי לצאת מהשטח בסיום הטיול לכיוון תחנת דלק.

חן אלינועם
10-04-14, 17:51
תעשה ממנו עציץ.
בסופה אין בו צורך.
בהנחה שבשטח צריכת הדלק די דומה, הסופה פוטרת אותך מהג'ריקן הזה, אלא אם אתה ממש מתעקש בגלל הלוק שלו... ואני אסביר:

לסיקס מיכל של 50 ליטר. קצת גבולי בטיול. טווח תיאורטי של כ-250-280 ק"מ. בפועל, כבר אחרי 200 ק"מ בשטח אתה תמזוג את הג'ריקן.
לסופה מיכל של 76 ליטר. זה 6 ליטר יותר מהמיכל של הסיקס + הג'ריקן. מעשית יש לך 300-350 ק"מ טווח בשטח, די והותר לכל טיול בדרום, גם של שניים-שלושה לילות.
ועדיין נשאר לך מספיק כדי לצאת מהשטח בסיום הטיול לכיוון תחנת דלק.

דרור ,הגריקן הוא לתדלוק בחזרה מהטיול עד לתחנת דלק שפויה,המחירים בדרום בשמיים ,הם מנצלים את העדר המבחר של תחנות דלק באיזור המדבר.

Bernard
10-04-14, 18:23
נו באמת חן.
אז מה חסכת? 20 ש"ח? בשביל זה ג'ריקן ומנשא וכל הבלאגן...
תדלק "רק" 20 ליטר ואז סע לחפש תחנה זולה...

asafk
10-04-14, 18:44
הג'ריקנים זה בשביל הלוק. והמשקל על הקפיצים. הם בכלל מלאים חול.
מים שותים מינרלים. דלק בתחנת דלק... לא?
ואצלי בסופה היו תמיד שניים עם דלק. זה נותן 5 ימי חול המועד עם עצמאות לוגיסטית..

אסף.

asafpeleg
10-04-14, 18:47
הג'ריקנים זה בשביל הלוק. והמשקל על הקפיצים. הם בכלל מלאים חול.
מים שותים מינרלים. דלק בתחנת דלק... לא?
ואצלי בסופה היו תמיד שניים עם דלק. זה נותן 5 ימי חול המועד עם עצמאות לוגיסטית..

אסף.

איפה אכסנת אותם? בפנים או בחוץ? מה מומלץ מבחינת בטיחות? כוונתי לגריקן בנזין כמובן.

בברכה, אסף

asafk
10-04-14, 18:49
בפנים. סופה קצרה סגורה. היתה עמוסה מהמושבים הקדמיים ועד הדלת האחורית מהרצפה עד הגג...

אסף.

דרור ברלי
10-04-14, 19:47
אסף, 5 ימים בדרום, וכל יום רק נסעת? לא תפסת לך איזה זולה להתרגע קצת?... בשיטה הזו 2 ג'ריקנים אולי לא יספיקו...
כן, יש בעיית בטיחות עם ג'ריקן בנזין.
בפנים הוא פחות פגיע, אבל אז אסור להדליק סיגריה... והריח... למות.
ג'ריקן בנזין רק בחוץ. ואחרי 100 ק"מ שטח בערך, למזוג את כל תכולת הג'ריקן למיכל של הג'יפ. שיהיה במקום הכי נכון ובטוח עבורו.

אגב מחירי דלק: המחירים ה"לא שפויים" בדרום מתייחסים רק לסולר, כי סולר אינו בפיקוח ו"עם כל הצער שבדבר" זה באמת לא מעניין אותנו אנשי הסופה/סיקס.
מחיר הבנזין הוא בפיקוח ולכן גם בדרום המחירים רגילים - לא הזולים ביותר אבל עם ההנחות המקובלות של 15-18 אג'. כוסות רוח למת.

ד ו ר ו ן
10-04-14, 20:53
נסעתי פעם יום שלם עם ג׳ריקן בנזין שהיה אטום ״רק״ ב-99%.
שאיפת אדי דלק במינון נמוך במשך יום הספיק לי לכל החיים.

גמרנו יום נסיעה עם כאב ראש.

Bernard
10-04-14, 22:52
וואללה, דורון.
אתה לא יודע מה טוב בחיים - בזמנו, הכרתי כמה שהיו מתים להתחלף איתך... בעצם כמה מהם באמת.. מתו..

ד ו ר ו ן
10-04-14, 23:20
וואללה, דורון.
אתה לא יודע מה טוב בחיים - בזמנו, הכרתי כמה שהיו מתים להתחלף איתך... בעצם כמה מהם באמת.. מתו..
מהבנזין אתה מתלהב,
אבל תמונות של בלונדיניות מפותחות אתה לא מעלה..
אתה בטוח שאני זה שלא יודע מה טוב בחיים?

Bernard
11-04-14, 01:46
טוב. כשאתה מציג את זה ככה...:(

דווקא יש לי תמונה..בראש. לא מצליח להעלות לאתר..

ובכלל.
מי אמר "מפותחת"?

omri_t
11-04-14, 09:53
לגבי בנזין, אני נוסע עם שני מיכלים חסיני פיצוץ של בנזין בתוך הרכב (הם קטנים ומלבניים ונכנסים בקלות מבלי להפריע)- סה"כ 10 ליטר שנועדו לשמש בחירום אם משהו יקרה.
איכשהו, גם בטיול של כמה ימים, מעולם לא הייתה לי בעיית דלק בסופה.
המיכל גדול, הצריכה בשטח נמוכה וכשמטיילים כמה ימים (בישראל) מתישהו עולים על איזה כביש ועל הדרך מתדלקים.

מים בג'ריקנים הם דב סופר חשוב.
נכון ששתייה בד"כ מגיעה מבקבוקים (שהיו במקרר קצת) או מטרמוס קטן שיהיה נוח לשתות מידי פעם מבי לפתוח ארגזים.
אבל שטיפת כלים, בישולים, מקלחת, צחצוח שיניים וכל אלו- אין יותר נוח מגריקנים.
אצלי אחד עם ברז עשה את הסופה למרכז שוקק חיים לכל שותפיי לטיול.
ומידי פעם מעבירים מים מהחומים לזה עם הברז.

ולכן חשוב שהג'ריקן יהיה ממוקם נוח כדי להגיע אליו ולקבל ממנו מים בנוחות.
(כן, גם אני יודע את כל התרגולות איך להתרחץ ולצחצח שיניים גם מג'ריקן שחור צהלי.
עברתי את הגיל... זה לא עושה לי את זה...

zviki
11-04-14, 11:45
גם אני עם ג'ריקן דלק 10 ליטר פנימי אך ורק לחירום.ממוקם גבוה מעל פתח התדלוק ובמידת הצורך העברת הדלק מהג'ריקן לפתח התדלוק תתבצע באמצעות שאיבת פה מצינור,לא מזיז את הג'ריקן, לא נוגע בו.

אין שום ריח,כלום.צריך לנצל את יכולת הפקק להיסגר בלחץ ולא בהברגה[ כמו בדגם הצבאי] ולהניח על פתח הג'ריקן משטח אלסטי עמיד,אני משתמש בחתיכת גומי אבובים -10X10 סוגר את מכסה הג'ריקן עד הסוף ואין שום ריח,100 אחוז אטימה.

ד ו ר ו ן
11-04-14, 12:16
לא מטריד אתכם סוגיית בטיחות של נוזל דליק מאד ברכב למקרה תאונה?

התהפכות/נפילה או תאונה ח״ח שהמיכל ירסס את כל פנים הרכב הנוזל דליק?

asafk
11-04-14, 12:25
זה מעלה זיכרונות מהניבה... שהמיכל דלק היה בתוך הרכב מתחת למושב האחורי. עם כל הצנרת..

אסף.

zviki
11-04-14, 12:35
לא מטריד אתכם סוגיית בטיחות של נוזל דליק מאד ברכב למקרה תאונה?

התהפכות/נפילה או תאונה ח״ח שהמיכל ירסס את כל פנים הרכב הנוזל דליק?
מטריד, למען האמת. למרות שאצלי ממוגן היטב עם פלטות מתכת עבות ובידוד סופג אנרגיה.
מה שהוכיח את עצמו ב-8 סלטות מפוארות של 360 מעלות. עדיין מטריד.

ד ו ר ו ן
11-04-14, 13:15
זה מעלה זיכרונות מהניבה... שהמיכל דלק היה בתוך הרכב מתחת למושב האחורי. עם כל הצנרת..
אסף.
ובעייה כרונית של ריח ברכב..

asafk
11-04-14, 13:16
חלק מהחוויה...

אסף.

דרור ברלי
11-04-14, 13:58
ריח של בנזין שמרעיל את המוח שלי ושל הילדים זו "חוויה" מפוקפקת אפילו לפלינטסטון כמוני.
זה בעייתי גם בהיבט של ניצול החלל הפנימי, שבסופה הוא ממש לא גדול. גם לא בארוכה.

חוץ מזה לצערי אני גם מעשן אז בכלל אין מה לדבר על אחסנת בנזין בתוך הרכב.

אבל בשורה התחתונה - השאלה היא איך נראים הטיולים שלכם.
בזמנו, חיים רכס תיאר איך בנה מיכלים צורניים של 250 ליטר כל אחד בוואז הרוסי שהיה לו - אבל הוא תיכנן לנסוע איתו לסיביר, או סתם לשבוע-שבועיים בנגב שהתנאי שלהם הוא שלא יוצאים לכביש...

הטיול השנתי הכי ארוך שלי לדרום הוא של פחות משבוע וכולל עצירות ארוכות (מצאתי פינה/זולה שמצאה חן בעיני? אני נשאר בה הרבה זמן) ובגלל שאני משתמש בג'ריקנים למקלחות, אני ממילא צריך לחדש את מלאי המים אחת ליומיים-שלושה. אז אני מתכנן את עצמי בהתאם - גיחה החוצה לתחנת דלק קרובה כדי למלא ג'ריקנים, ואז אפשר גם למלא דלק. בקיצור - למטייל הממוצע בסופה, ג'ריקנים לבנזין לא באמת נחוצים.

Bernard
11-04-14, 14:57
אני תמיד חשבתי לקחת בנזין "ספייר", גם בסופה וגם בריינג'ים - איכשהו זה אף פעם לא קרה ולמרות שתמיד פחדתי, גם לא היה צורך...

תמיד, תמיד, תמיד מתדלקים בתחנה הקרובה ביותר לירידה לשטח ו... זהו.
אבל אצלי, בגלל האצילות, שהרי לא יעלה על הדעת שאנגלי יתקע בלי דלק.., יש מיכל של 100 ליטר. ואם מתאמצים קצת.. 105..

בסופה היה לי מיכל מים של 60 ליטר - חבית פלסטיק לבנה עם פקקים וברזים - שהיתה קשורה לעמוד הכלוב הפנימי האחורי הימני. כולם לקחו ממני מים (ואויר, הנצלנים) ואף פעם לא נגמרו לגמרי והרעש של החבית ה-1/2 או 1/4 מלאה היה משגע אותנו... ירדנו מזה וזהו.
מאז, חוץ מבקבוקים ומיכלים קטנים יחסית (5 ליטר), לא מכניסים נוזלים לתוך האוטו..

asafk
11-04-14, 15:10
אל תשכחו שדלק הוא חלק מפקל נוזלים למקרה תקלה. למשל.. חור במיכל דלק. הלך הדלק. תיקנת את החור. עכשיו מה?

אסף.

zviki
11-04-14, 15:18
אל תשכחו שדלק הוא חלק מפקל נוזלים למקרה תקלה. למשל.. חור במיכל דלק. הלך הדלק. תיקנת את החור. עכשיו מה?

אסף.

נכון כאור בצהריים.שווה להחזיק ולו רק בשביל הרגשת הבטחון. ולעיתים לצורך אינפוזיה.

Bernard
11-04-14, 16:01

אסף.

אז לוקחים מהרכב שאיתך ויוצאים מיד מהשטח...
אבל למה לפתוח פה לשטן...

asafk
11-04-14, 16:03
אה... מהרכב שאיתך....
Assumption is mother of all fuckups

אסף.

Bernard
11-04-14, 16:13
טוב... הכל תאורטי עכשיו.. הרכב לא נוסע...

ד ו ר ו ן
11-04-14, 16:44
אסף.
מלווים מחבר.
אני גם לא רואה סיטואציה שבה כל הדלק הולך לאיבוד בלי ששמת לב.

קרה לנו בעבר, שסמוראי ניקב את המיכל על סלע, זה שנסע מאחוריו ראה את הכתם הרטוב.
העמדנו אותו בשיפוע הפוך לחור, קצת פלסטלינה והטיול המשיך לעוד יומיים בלי בעיה.

ד ו ר ו ן
11-04-14, 16:46
נכון כאור בצהריים.שווה להחזיק ולו רק בשביל הרגשת הבטחון. ולעיתים לצורך אינפוזיה.
אפרופו אינפוזיה,
סט לעירוי היה תחליף מצוי למשאבת דלק ששברה בשטח.

ד ו ר ו ן
11-04-14, 17:01
הטיול השנתי הכי ארוך שלי לדרום הוא של פחות משבוע וכולל עצירות ארוכות (מצאתי פינה/זולה שמצאה חן בעיני? אני נשאר בה הרבה זמן) ובגלל שאני משתמש בג'ריקנים למקלחות, אני ממילא צריך לחדש את מלאי המים אחת ליומיים-שלושה. אז אני מתכנן את עצמי בהתאם - גיחה החוצה לתחנת דלק קרובה כדי למלא ג'ריקנים, ואז אפשר גם למלא דלק. בקיצור - למטייל הממוצע בסופה, ג'ריקנים לבנזין לא באמת נחוצים.
גם בארבעה ימים של חוצה נגב, ממצפה לאילת, בלי הצטיידות ביניים, לא נתקענו בלי דלק,וגם לא הגענו על האדים, ואלו היו ימים טרום ילדים=הרבה נסיעה.

אני מחשב כמות דלק לתזמון התדלוק האחרון לפי צריכה משולבת מחמירה שמוכרת לי היטב מהרכב שלי.
בהיילקס זה 1:8, וטווח אפקטיבי של כ-400 קמ.

לפי הק״מ בשטח וסמיכות תחנה לנק׳ הסיום אני מחליט אם לקחת ג׳ריקן 19 ליטר פלסטי שיש לי.

תוריד 30% בערך לטובת חישוב לסופה (?), כפול הליטרים ולדעתי תגיע למסקנה שאתה לא חייב ג׳ריקן דלק.

בזמנו, חבר עם סיקס היה חייב ג׳ריקן, לכל נסיעה מעל יומיים/יומיים ארוכים.

asafk
11-04-14, 17:10
עכשיו לקטע באמת מצחיק... גם בלנדרובר, דיזל אני מזכיר, סחבתי תמיד ג'ריקן בנזין... שהוכיח את נחיצותו כשלאורי טל נגמר הדלק בסיקס באמצע מעלה העצמאות...

אסף.

ד ו ר ו ן
11-04-14, 17:13
זה לא היה עירא?

asafk
11-04-14, 17:16
צודק. לאורי נגמר הדלק בעליה למעלה אדומים..

טוב.. בגילי.. מותר להתבלבל

אסף.

hitoy
16-04-14, 10:06
בטיולים ארוכים אני נוסע עם ג'ריקן 20 "צבאי" ששוכב בחלק הפנימי האחורי של ה8 שלי, כבר 4 שנים ומעולם לא היה לי ריח של דלק או סימנים לנזילה.
השנה אני מתכוון לאבטח אותו מתחת למושב האחורי (רוחבי), בצד הנוסע. כמובן שיהיה בידוד קל בין הג'ריקן לריצפה.

יואב

דרור ברלי
16-04-14, 10:17
בנזין בתוך האוטו, ועוד בג'ריקן שוכב, ואתה גם מעשן...

hitoy
16-04-14, 10:29
כן וכן.
ושוב מנסיון של כמה שנים עם הבנזין ולפני עם סולר, מעולם לא היתה נזילה. אז מה כל כך נורא?

דרור ברלי
16-04-14, 10:47
סתם, דאגה כנה לשלומך....

hitoy
16-04-14, 16:56
נמצא הפתרון.
מארז של חברת PELICAN שמתאים בדיוק למידות הג'ריקן ונכנס בדיוק מתחת למושב הרוחבי.
864548645586456

יואב

asafk
16-04-14, 16:59
ג'ריקן בתוך פליקן ! זה עוד לא ראיתי...

אסף.

hitoy
16-04-14, 17:06
העיקר שדרור יהיה רגוע, לא טוב לעצבן את היצור.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=86099&d=1396552479

asafk
16-04-14, 17:13
יש לך פליקנים מיותרים... שים אצלי בלי שאני שם לב...

אסף.

eysham
16-04-14, 17:59
עם מחירי הדלק בימינו זה דווקא עושה שכל להכניס 20 ליטר בהזין לפליקן של 2000 שקל... :-)

ואחרי שימאס לאסף לחפש איפה לדחוף את כל הפליקנים שתשים אצלו, גם אני מוכן להתנדב לפנות בשבילך נדל"ן... :D

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

JustDoB
20-04-14, 21:41
מצאתי בשיטוטי
http://www.naxja.org/forum/showthread.php?t=952501

Sent from my XJ

ד ו ר ו ן
20-04-14, 21:46
ויש את זה אפילו בארץ אבל יייקררר

-->