PDA

צפייה בגרסה מלאה : תופעה בנו-סליפ

גיתאי נוה
10-07-05, 17:41
לאחרונה התקינו אצלי (אודי מזרחי) נו-סליפ אחורית בסופה (דנה 44). הנעילה אכן מתפקדת יפה גם בשטח וגם בכביש בהתאמה, וגם 'פיצוצים' ורעידות אינן בנמצא. מה שכן יש, ובשפע, הם 'קנאקים' רבים מהסרן, כל הזמן. האוטו כבר הספיק לעשות כ-150 ק"מ מאז ההתקנה (חשבתי שאולי צריך פה מן 'תקופת הרצה') ואין שינוי. :shock:
האם למישהו יש התנסות דומה? האם זה נורמלי לנו-סליפ?

תודה,
גיתי

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 17:49
"פיצוצים" אין, אבל "קנאקים" יש? יש לך קטע אודיו? :wink:

באילו סיטואציות אתה שומע רעשים?

גיתאי נוה
10-07-05, 17:55
ובכן, אחרי שמבינים שהרעשים אינם מפרקים את הבק אקס אפילו מתחילים ליהנות מהמוסיקה :lol:
ובכל זאת, אין תופעות של זעזוע לרכב או רעשים ממש מושכי מבטים ברחוב, אלא 'קנאקים' יותר סולידיים, אבל נשמעים היטב היטב. זה קורה, נראה לי באורח טבעי, בייחוד בסיבובים במהירות נמוכה וכן בסיבובים מתונים כאשר הגלגלים אינם נמצאים על אותו מישור (כך נראה לי).

יש מושג?... :?:

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 17:58
אתה מדבר על סיבוב עם הגה עד הסוף ומצמד לחוץ? כי אם כן, תתרגל, או שתעביר לניוטרל.

גיתאי נוה
10-07-05, 18:02
אהיה יותר עירני מעכשיו לבדוק אם אכן המצמד לחוץ, ואז נראה מה הלאה. בכל אופן, חשבתי שהנו-סליפ מבטל את התופעות הנ"ל...
מה שכן, פעמים רבות בסיבובים חדים במהירות נמוכה ובהילוך נמוך, כשהמצמד אינו לחוץ, המנוע משתעל כאילו משהו חיצוני מעיק עליו וברור לי שזה לא מהמנוע עצמו. על פניו נראה שיד הנעילה מצויה גם בתופעה זאת.

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 18:14
זו אותה תופעה שכתבתי עליה. תעביר לניוטרל, או שתאיץ קלות.

asafk
11-07-05, 00:30
ההבדל בין הנו-סליפ לשאר, הוא שהנו-סליפ נפתח ונשאר פתוח, כלומר- לא מתקתק, אלא עושה "תיק" אחד בלבד.

אסף.

grand
11-07-05, 00:42
נורמאלי לנו-סליפ.
קליק קטן במהירות נמוכה בסיבובים מסוימים, כיכרות, ובמעבר לרוורס.
לא מפריע להתנהגות הרכב, ולא מזיק.

oryand
12-07-05, 20:22
נשמע טבעי או ליתר דיוק בקושי נשמע.
ככה זה גם אצלי ב NO-SLIP . מה שכן אני ממליץ לך להחליף שמן בדיפרנציאל אם עוד לא עשית את זה מאז ההתקנה, על מנת לנקות משקעים ושאר לכלוכים שאולי נמצאים שם כתוצאה מההתקנה והשימוש הראשוני.
אורין

גיתאי נוה
13-07-05, 11:45
ובכן, לאחר תשומת לב מיוחדת ומספר נסיעות עירוניות ובין-עירוניות, המסקנה היא שה'קנאקים' נשמעים בכל סוגי המצבים במהירויות נמוכות יחסית, כלומר: בפניות הדוקות וגם קלות, גם בנסיעה ישר (כגון יציאה מעמידה ברמזור), עם קלאץ' וגם בלעדיו. כמו כן, בפניות הדוקות לעיתים קרובות נשמעים מספר 'קנאקים' ולא רק אחד ש'פותח' את הנעילה.
האם זה תקין? איפה אלמנט ההשקטה כאן?

תודה,
גיתי

איציק - 4X6ZH
13-07-05, 12:38
וזה בדיוק מחזיר אותי לדיון הקודם
ושם שאלתי מה ההבדל או ליתר דיוק מה מרגיש הנהג בכל סוג נעילה
או מה צריך לעשות הנהג בסיבוב \ או מה אסור לעשות בסיבוב .
מה צריך לעשות הנהג במעלה קשה לתת גז והרבה \ לתת לחיצות קלות על הגז \ ברקס ?
לא כל נעילה מרעישה .
אבל אלה שמרעישות כל אחת מרעישה בתנאי עבודה שונים
יש נעילות שנוהמות \ מזמזמות ( בדרך כללי רכבי שביל חדישים )
יש נעילות שפשוט דופקות ( מפחיד למי שלא מכיר )
יש נעילות שמתקתקות כל זמן הסיבוב .
ובאותו ענין יש כאלה שאסור באיסור חמור לגרור את הרכב .
אז נכון זה לא בדיוק הגיפ של פעם אבל גיפ של פעם זה כבר כמעט הסטוריה
וגם לגיפ של פעם כל אחד מתקין לעצמו נעילה אחרת .
אסף אני חושב שאתה מכיר את החומר מקרוב
איציק

יובל48
13-07-05, 19:07
לא יכול להגיד חד משמעית אם זה מצב תקין, כן יכול לומר שאני נוסע על
סופה שהורכבה נעילת נו סליפ בסרן אחורי (דנה 60) לפני כמעט שנה
והרעשים שאני שומע אינם בתדירות שציינת אלא לעיתים,במצבים חריגים
(סיבוב הדוק או שינוי מהירות תוך כדי סיבוב וכדומה) ולא ברמת רעש
שמפריעה לי.

יובל

ערן המסוקס
13-07-05, 20:56
לא אמורים לשמוע שום תקתוק בנסיעה ישרה, האצה או תאוטה בקו ישר. אם אתה שומע אז משהו לא תקין, או שיש לך צלב לא תקין בגל ההינע?

בסיבובים כמעט ולא שומעים את התקתוקים, כאשר בדרך כלל לא תשמע בכלל. אם שומעים בבירור בכל סיבוב שהוא, אז או שמשהו לא תקין או שיש לך בכלל לוקרייט?

-->