PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב מ"ליסינג" - משמעויות והשלכות

barak4*4
11-07-05, 12:08
בהמשך לשרשור הזה:
הסופה פרשה כנפיים, היכונו לביאת המשיח (או כל 4X4 אחר) http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=9685
אני עדיין לא החלטתי איזה רכב לקנות, אבל אני מתחיל לרחרח סביב.

השאלה לא בהכרח קשורה לתחום השטח אלה לתחום הרכב הכללי.
ברור לי שברכבי שטח במיוחד, יש פחות חשיבות לעבר של חברה / ליסינג / ממשלתי ועוד..
אנו רואים סופות, היילקסים ועוד שלא "יורדים ממחירון" ולעיתים מקבלים גם הרבה יותר.

אבל מה קורה בשוק הרכב הכללי, מה המשמעות של ליסינג?
האם מורידים על ליסינג? האם רכב של "נהג יחיד" בליסינג סובל מירידת ערך זהה לזו של רכב חברה?

דוגמא:
היילקס 2001, מחיר מחירון 100K.
לרכב 215,000 ק"מ מליסינג. על פניו לפני בדיקה הרוב נראה תקין (בהנחה שאין שום ריג'קט רציני).
מחיר מבוקש 12% מתחת למחירון (88K). המוכר טוען שזה משום שהרכב היה בליסינג.
אבל, אם רכב יוצא מקורות, חברת חשמל וכו' מקבל מחירון, למה לרכב ליסינג מורידים?
האם זה מה שמקובל בשוק?

נמרוד
11-07-05, 13:43
ההילקסים שמקבלים מחירון למרות שהם עם עבר של חברת חשמל, הם ה97, עם הסרן החי. למה? ככה. כי המוכרים דורשים, והקונים משלמים.

איציק - 4X6ZH
11-07-05, 14:12
לצערי חברות הליסינג הם חברות שכל מה שמענין אותם זה איך להרוויח כסף .
ומאחר והכסף מדבר אז גם תחזוקת הרכב היא על בסיס כמה זה עולה !!!!
תחזוקת הרכבים היא בדרך כלל על בסיס תחזוקת שבר . ומאחר והרכבים הם חדשים
הרבה לא נשבר בשנים הראשונות .
מפעיל הרכב לא מענין אותו כלום .
גם האחראי תחבורה כל מה שמענין אותו זה שהרכב יזוז ממקום למקום .
והוא באמת נוסע בשמחה ובששון ממקום למקום וגם נמכר במחירים זולים יחסית
ואכשיו אתה קונה אותו :roll: :roll:
את ההמשך אתה תספר לנו .
איציק

barak4*4
11-07-05, 14:15
לא קונה, מרחרח :wink: .
בנוסף ישנו גם LR 110 על הכוונת.

נמרוד
11-07-05, 14:27
בנוסף ישנו גם LR 110 על הכוונת.

כל מה שנשאר זה ללחוץ על ההדקים :twisted:

http://www.simhq.com/simhq3/sims/turret/tankplatoon/m109-3.jpg

barak4*4
11-07-05, 14:34
כל מה שנשאר זה ללחוץ על ההדקים

די :!: :!:
עד שנרגעתי אתה שוב מלחיץ אותי :wink:
אסף וארז כבר שמחים שעוד אידיוט קונה (שוקל בחיוב לקנות) LR (צרת רבים נחמת יחיד :lol: ).
בסוף עוד אחזור להיילקס :lol: .

landY
11-07-05, 16:13
מהניסיון שלי - רכב פרטי בן פחות מ-3 שנים- 15% מתחת למחירון.
היו לרכב סימני ברד על הגג (שתוקן) אבל מדובר בנהג יחיד עם ק"מ לא גבוה במיוחד.

רק להתמקח ולא להשבר. אם מורידים לך 5% זה עסק טוב מבחינתם.

זאביק
11-07-05, 21:37
ההורים שלי קנו פוקוס ליסינג, שנת 2004.
15% פחות ממחירון.
לטעמי, שווה.
אם הייתי צריך לקנות רכב, הייתי קונה כזה.

לגבי מה שאיציק כתב, זה נכון לגבי רוב האוכלוסיה.
מעטים הם אלו שיחליפו מכלול שלא חייבים, רק בגלל שיש רעשים או שהוא מוקש או שהוא חצי בלוי.
רוב האוכלוסיה חי על תחזוקת שבר.

boaz avrahami
11-07-05, 23:44
לי היה טנדר 4X4 שהיה רשום על שם הליסינג ואני מניח שיש עוד רבים כמוני...
הרכב זכה ליחס משובח.

לפי המחירון אין הורדת ערך וכך גם היה...

למעשה ישנם שני סוגי ליסינג - מימוני ותפעולי.
בשניהם הרכב יזכה להתיחסות לא רעה אולם במימוני יש להניח שיותר טובה מאחר והרכב באחריות טיפולית של המשתמש ובד"כ מתייחסים לרכב כאילו הוא שלך שקנית בהלוואה(יקרה).

בשני המקרים ליסינג זה לא חברת השכרה ולכן לא רכב שעבר נהגים רבים (בד"כ...)
מאחר ומדובר על רכב מסחרי אז גם אין כמובן ירידת ערך על "חברה"

אני לא הייתי פוסל רכב ליסינג בכלל. גם במחיר מלא!

ישנה אפשרות אטרקטיביות לרכישת רכב כזה- ובמחיר מופחת.
ממגרש ליסינג - רכב שנלקח במהלך העיסקה בגלל אי עמידה בתשלום - חברת הליסינג תמכור גם בהרבה פחות כי היתרה נופלת על הלקוח שלא עמד בתשלומים והם רוצים כסף ומהר.
ההפרש ממילא נמצא אצלן כי הלקוח משלם מראש סכום כסף שהוא מעין ביטחון (תשלומים אחרונים מראש..)

landY
12-07-05, 07:43
אני רוצה לצטט מדיון ישן בנושא: "אני לא רואה הבדל בין רכב ליסינג לרכב חברה. כנראה ללוי יצחק יש אחוזים באחת מחברות הליסינג."

רכב מליסינג והמחירון (http://www.topspeed.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=22093)

חגי
12-07-05, 07:56
ההילקסים שמקבלים מחירון למרות שהם עם עבר של חברת חשמל, הם ה97, עם הסרן החי. למה? ככה. כי המוכרים דורשים, והקונים משלמים.

בנוסף למה שכתב נמרוד, אני יכול להוסיף שהטיפול בח"ח יותר טוב מהטיפול של חברת ליסינג או אפילו של אדם פרטי .

איציק - 4X6ZH
12-07-05, 09:30
.
בעבר היה לנו רק רכב פרטי ( כל אחד לעצמו )
והיו רכבים של חברות השכרה . כל מי ששילם כסף קיבל רכב ושילם לפי ק"מ .
כל בעלי הרכב ( כולל חברות השכרה ) היו דואגים לרכב והתיחסו אליו בכבוד סה"כ הרכוש היה שווה הרבה כסף .
מנהלי החשבונות של החברות היו עושים חישובי ערך ופחת והכל היה בבקרה ושליטה .
קציני הרכב היו במעקב על עלויות תחזוקה סה"כ קמ שיש לכל רכב / סוגי שימוש / ערך הרכב למכירה / ועל פי זה היו קובעים מי נמכר מתי ובכמה ( ראה חברת חשמל ) .
בשנים האחרונות לאחר שינוי חוקי המס בארץ נוצרו כמה פריצות פיננסיות שאיפשרו לחברות מימון שונות לחדור לענף הרכב .
מהר מאד קיבלנו את מה שאנחנו מכירים היום כחברת ליסינג למעשה חברות מימון המאפשרות לנו לרכוש \ לשכור \ רכבים בכל מיני דרכי מימון שונות ומשונות כאשר לאחרונה העיסקות כוללות גם ביטוח וגם תחזוקה לרכב . ( וגם למי שלוקח את הרכב על בסיס ליסינג מימוני )
בפועל רוב כלי הרכב הנמכרים היום ( מעל 60% ) הם רכבים הקשורים לליסינג כל שהוא .!
ואז לא פעם יש רכב הנמצא ברשות מנהל " גדול " והרכב למעשה מתוחזק בחוזה תחזוקה
על ידי יבואן הרכב והתחזוקה מתבצעת בנוהלי תחזוקה ..... לפי הוראות היצרן ולתפארת יצרן הרכב . :lol: :lol: :lol:
יש לשים לב כל הרכבים נמכרים על גבול האחריות ומשתדלים להעביר בעלות כאשר לרכב יש עדיין אחריות יצרן . ולאחרונה יש חברות הנותנות אחריות נוספת למספר מיכללים .
המנועים לא הולכים כל כך מהר 60.000-100.000 ק"מ אין בעיה .
אבל מהר מאד מתחילים לגלות הוצעות מוזרות מנגנון חלון 4000 ש"ח
מנוע חשמלי למושב 3000 שח
מדחס מזגן ...... 7000 שח
חיישן זיהום אויר 1500 שח וברכב יש 2 חישנים ( לפעמים יש גם 4 )
הרכב החדש זה של השנים האחרונות לא יחזיק מעמד יותר מ 7-10 שנים וגם זה בספק !
פתאום דפרנציאלים מתפרקים כל טיול
פתאום ראש מנוע הולך בכל התחממות
פתאום המנוע מעלה טורים והלך המנוע
פתאום הגיר לא מחליף הילוכים והלך הגיר
וכל תיקון תיקון .
וזה רק קצה קצה הקרחון עתיד הרכב יהיה מאד מענין ויקר .
והכל עם חיוך באולמות מכירה מפוארים ואנשי מכירות ..... :cry:
ולתוך כל המערבולת הזאת אפשר להכניס גם את חברות הביטוח והיה ולרכב היתה תאונה
גם על זה אפשר לכתוב מגילה .
נכון יש סיכוי גדול לרכב משומש שיהיה קשור לליסינג כל שהוא .
וכאשר מקבלי החלטות תחזוקת הרכב הם אנשי כספים את התוצאות אנחנו הנהגים מרגישים מהר מאד.
החל מטיול שלא נגמר ועד לטלפונים ממנהל הבנק .
איציק

barak4*4
12-07-05, 09:39
איציק, לא ממש הבנתי את תגובתך.
אתה מדבר על רכב ספציפי או על תופעה כללית?

איציק - 4X6ZH
12-07-05, 09:47
כמובן שעל תופעה כללית
זה תאור המצב היום יומי של שוק הרכב המשומש .
איציק

חנן-ג'יפולוג
12-07-05, 10:31
אני מכיר את הדיעה הרווחת הזו ,שאיציק הביע אותה, לגבי רכבי ליסינג.

איכשהו, ויתכן בהחלט שמה שאני מכיר לא מייצג את רוב שוק הרכב, אני עם רכבי ליסינג כבר כמעט שש שנים, מחברות שונות, והמצב שאני מכיר הוא שונה לחלוטין:

אתה בתור משתמש קצה, משלם על הרכב תשלום קבוע לא קטן בכלל, ומאידך אתה לא משלם על תיקונים/טיפולים. לכן אתה לא מוכן לסבול שום פיפס ברכב, ועל כל תקלה הכי מזערת אתה מתלונן לקצין הרכב ומתקנים אותה מיידית. כי הם חייבים לך את זה. טיפולים נעשים בדיוק בזמן. צמיגים בלויים/ישנים מוחלפים מבעוד מועד.
אני כמובן לא יכול להעיד על מה שקורה כשהרכב במוסך ואיך הוא מטופל, אבל אני יכול להעיד שנסעתי על כמה וכמה רכבים עם מעל 150K ק"מ, והם הרגישו מצוין. פיקס.

בכל מקרה, מהיכרות פנימית עם חלק ממוסכי ישראל, גם משתמשים פרטיים שמכניסים את הרכב למוסך, לא תמיד זוכים לטיפול נאות, אם הם זוכים לטיפול בכלל, ואני עוד עדין במה שאני כותב. האמת רעה הרבה יותר.

אני מכיר גם את הדיעה הרווחת לגבי התייחסות של משתמשים ברכבי ליסינג. אני לא מכיר את זה בסביבה שלי. כמובן שזה יתכן, אבל רוב המשתמשים של הליסינג הם אנשים בוגרים בעלי משפחות, חלקם הגדול אקדמאיים, לא ממש מעניין אותם לעשות מסלול 4X4 עם הפרייבט שלהם, ובטח שהם לא בעניין של חראקות ברמזורים. זו אגדה אורבנית.

איציק - 4X6ZH
12-07-05, 10:46
על זה בדיוק מדובר חנן אתה צודק
מי שמחזיק את הרכב יד ראשונה אין לו בעיות .
דואגים שהוא משתמש הקצה הראשון לא תיהיה לו כל בעיה .
והיה ויש בעיה כל שהיא הרכב מטופל ובבעיה השניה הוא מוחלף !!
חברות הרכב יודעות בדיוק איפה נקודת השבר .
מהנדסי הרכב דואגים שהרכב יחזיק בדיוק כמו שכתוב בספר .
ואז הרכב מחליף בעלות וזה כבר לא כך כמו שכתוב בספר .
איציק

barak4*4
12-07-05, 10:50
רוב המשתמשים של הליסינג הם אנשים בוגרים בעלי משפחות, חלקם הגדול אקדמאיים, לא ממש מעניין אותם לעשות מסלול 4X4 עם הפרייבט שלהם, ובטח שהם לא בעניין של חראקות ברמזורים. זו אגדה אורבנית.

חנן, לא נעים לי, אז אהיה עדין:
כאן הופיעו צירוף מילים בתת רמה ולכן נמחקו
צורת התבטאות זו מקומה לא בג'יפולוג ולא נסבול אותה.
מי שרוצה להתבטא בצורה כזו ככלל, ובוודאי כלפי חנן, יעשה טובה לכולנו ויפטור אותנו מנוכחותו.

לכל אחד מאותם מבוגרים יש בן תשחורת שעושה את כל הנ"ל.
כמעט כולם משתוללים מכסחים והורסים למטרת הכיף - למה? כי הם חארות וזה לא מעניין אותם.
זוכר את הדיון שלנו בעבר על "פוקוס ליסינג" - דגם השטח החדש של פורד שלועס סופות ודיפנדרים לארוחת בוקר? :roll:

חנן-ג'יפולוג
12-07-05, 11:05
ברק, לא אהבתי את סגנון ההתבטאות.

בכל מקרה, כתבתי, שיתכן שזה לא מייצג אבל ממה שאני מכיר מסביבי זה המצב. אתה יכול לנסות להתווכח על זה אבל זה יהיה מגוחך.
רובנו בגילאים של סוף ה20 תחילת ה30, הילדים שלנו בגיל גן, עם ג'יפים ומכוניות חשמליות מפלסטיק, ואחרי שנהגתי בחלק ניכר מהמכוניות של הפרטנרים שלי לעבודה, תיארתי את המצב. זה מגוחך להתווכח על העובדה שתיארתי. אתה בהחלט יכול לטעון שזה לא מייצג, אבל את זה כבר כתבתי מראש.

חנן-ג'יפולוג
12-07-05, 11:07
אגב, זו התגובה האחרונה שלי בשרשור הזה. הבאת אותו לרמות שאנחנו לא מכירים כאן.

landY
12-07-05, 11:08
חנן,
חלק גדול מחברות הליסינג חוסכות בטיפולים ובכל מה שאפשר לשים ובזול.

למה להחליף צמיגים של מישלין במישלין חדשים, אם ברבע מחיר אפשר לקבל צמיגי KOVBOW שגם הם עגולים ובצבע שחור?

barak4*4
12-07-05, 11:17
ברק, לא אהבתי את סגנון ההתבטאות.

מתנצל אם פגעתי,סליחה, הכל בהומור הראוי.

נמרוד
12-07-05, 15:24
היו לי 2 פוקוסים בליסינג, הראשונה כל שלוש השנים, ואותנו היא עזבה במצב מצויין עד כדי כך, שכשאשתי החליפה בינהם היא עשתה את בכוונה בחושך ולבושתי לקח לי כמה דקות של נהיגה להבין שאני באוטו אחר... :oops:

אז מי שקונה פוקוס שגמרה את שלוש השנים קונה אוטו שהמצב העכשווי שלו אולי טוב מאד, ולכן זה מפתה, אבל בלי קשר להיותו ליסינג או יד פרטית, תוך שנתיים-שלוש הוא יתחיל להדרדר, וזה מה שאיציק מנסה להגיד אני חושב:

קנו מכונית חדשה, נצלו את שלוש השנים הראשונות הטובות, ותעבירו לפראייר הבא.

או, קנו מכונית ישנה בסגנון של "פעם", מהתקופה שמכוניות היו דברי ערך ולא מוצרי צריכה חד פעמיים.

ניר ל
12-07-05, 15:50
יש לי חבר שמעביר את רכב הליסינג שלו (תפעולי מהעבודה) במסלולים שהדיסקברי היה נעצר בהם, גם הוא נעצר בהם מדי פעם עם קרטר מפוצץ וכדומה, אני לא יודע עד כמה הוא מייצג - אחרי הכל הוא חבר שלי...
מה שכן, רכב שעבר התעללות - קל לזהות את זה עליו, מה גם שחברת ליסינג שמכבדת את עצמה תוציא מסמך שמפרט את כל הטיפולים והתיקונים שבוצעו ברכב. כלי רכב דפוקים נמכרים ע"י חברות הליסינג לסוחרי הרחוב ולא ישירות. אני לא חושב שניתן להבחין בין טיפול של חברת ליסינג לטיפול של אדם פרטי, נראה לי שברוב המקרים דווקא האחרון יזניח את הרכב יותר אם פגה האחריות והוא לא מחוייב לטיפולים שוטפים במוסכי היבואן.

barak4*4
13-07-05, 08:24
כלי רכב דפוקים נמכרים ע"י חברות הליסינג לסוחרי הרחוב ולא ישירות

תודה, זה המשפט שחיפשתי.
כל בדיון התחיל מזה: רכב מליסינג אצל סוחר. כנראה שמאלו צריך להיזהר.

איציק - 4X6ZH
13-07-05, 11:29
למה בדיוק אתה מתכוון כשאתה אומר סוחר ?
מה כל אולם מכירות של כל רכב הוא לא בית מסחר למכוניות .
או כל מגרש רכב שיש בו מספר כלי רכב קונטיינר כמשרד זה סוחר מכוניות ?
הכל מתחיל ונגמר ברשיון הרכב מה כתוב ברשיון הרכב ומה מציג לפניך מוכר הרכב .
כל אלה שמוכרים כלי רכב בבית ומציגים את עצמם כבני בית \ משפחה של בעלי הרכב
הם הסוחרים המסוכנים .
אין לזה כל קשר לרכב מליסינג או לרכב מבעלות פרטית .
החוק בארץ מאפשר לסוחר לא להעביר בעלות ומכאן מתחיל תחום אפור \ שחור של מסחר סוסים .
חובה עליך לדרוש לראות את רשיון הרכב ( גם צילום בשלב ראשון זה בסדר )
בתקווה שאתה יודע מה לחפש ברשיון הרכב .
חובה עליך לבקש ממוכר הרכב המציג את עצמו כבעל הרכב להזדהות לפניך על ידי תעודת זהות .
סוחר רכב הגון \ מגרש מסחר למכוניות לא יהסס לרגע ויאפשר לך לראות את הפרטים המבוקשים . ויציג את עצמו כסוחר ולא כבעל הרכב .
רכב שיש לו הסטוריה טיפולים מסודרת הוא רכב שניתן לעקוב אחרי רמת התחזוקה שהרכב קיבל . וכמובן ניתן לזהות בקלות את אופי הנהיגה ואיזה שימוש נעשה ברכב .
( כל כמה זמן מחליפים דיסקיות ברקס ? )
כל כמה זמן מחליפים שמן \ איזה סוג שמן משתמשים .
רצף טיפולים מסודר \ הכל באותו מוסך \ אולי הרכב מדלג ממוסך למוסך .
החלפת אביזרים במעטפת הרכב מראות \ פנסים ...
אפשר ורצוי להגיעה למוסך המטפל ברכב וברשות בעל הרכב לקבל אינפורמציה מהמוסך .
אפשר ורצוי בקלות לבחון כמה מכוניות מאותו סוג ומאותו דגם אתה כבר לבד תתחיל לראות את ההבדלים .
כמה מפתחות ושלטים יש לרכב . מאד מאד חשוב לעמוד על קבלת כל המפתחות וכל השלטים
חברות ליסינג משאירות בחזקתם מפתחות רזרבים של הרכב .
עלות כספית לשיכפול מפתח ושלט יכולה להגיעה בקלות לכמה אלפי שקלים !!
וכל זה מבלי לגשת למכון בדיקה כל שהוא . ( בשלב זה אין מה להוציא כסף \ וזמן על מכוני בדיקה ) .
והיה וכל זה עובר את סף הבדיקה שלך אפשר להמשיך לבדיקה מקצועית כל שהיא .
אין מה לעשות כל זכרון דברים \ רצוי לא לעשות בשלב ראשון כל הסכם .
רק בשלב הסופי במעמד העברת הבעלות יש לסגור גם את נושא החוזה .
איציק

tsvikac
17-07-05, 12:23
נמחק - תנאי מקדים להשתתפות בפורום ג'יפולוג זה כיבוד שותפיך לדיון-המערכת

צריך להבחין בין ליסינג מימוני לליסינג תיפעולי.
ליסינג מימוני = הרכב כמו פרטי בדר"כ בידי חברה ואז הטיפול דומה לרכב חברה פרטית :oops:
ליסינג תיפעולי=חברות כמו מיפעלי ים המלח התעשיה האווירית משלמות לחברות בדר"כ יבואני הרכב על רכב וכל פיפס שהרכב עושה וכל טיפול נעשה על השעון לפי הוראות יצרן מיד מתוקן ובדר"כ אצל מוסכי היבואן.
רכישות רכב תיפעולי שכזה מחברות כאלו עדיפות ברוב המיקרים גם על פני רכב פרטי 8 שנים אצל רופא.

eran4x4
24-08-05, 20:11
צביקה,

כמה רכבי ליסינג תפעולי עברו לך מתחת לידים?
אצלי עשרות והניסיון שלי שונה מהותית - עד לרמה של הוראה לחברת הליסינג לא להחזיר את הרכב מהמוסך אלי וסיום החוזה שנה מראש ללא כל קנס או תשלום כלשהוא לחברת הליסינג על סדרה ארוכה של נזקים, כאשר אם הם היו חושבים שהם טיפלו ברכב כבדרש הם היו דורשים הרבה הרבה כסף לתיקון הנזקים ברכב....

-->