PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלמים אחוריים חלשים

ערן המסוקס
11-07-03, 16:05
משום מה מאז שהחלפתי את הדראמים והרפידות האחוריות אצלי בג'יפ הרכב לא עוצר כפי שהיה עם הדראמים באוברסייז ענק ורפידות גמורות. הגלגלים האחוריים פשוט לא ננעלים, אפילו לא על דרך אפר.. בקושי כשאני עומד בשיפוע ירידה חזק מאוד. גם בלם החירום בכלל לא משהו..
את הרפידות והדראמים קניתי חדשים ומקוריים ומיאנוביץ'.. מה לעזעזל?
עשיתי מאז כבר כ 10-15K ק"מ בתיקווה שהמצב ישתפר.. לא ממש..
הרכב עוצר טוב על הכביש אבל לא כמו פעם, והלחיצה למען העצירה צריכה להיות חזקה. כמובן שכשננעלים גלגלים אלה הם הקדמיים ולא האחוריים.
עצה?

שחר 9
12-07-03, 13:47
היתה לי בעיה דומה ובסופו של דבר התברר שזה היה המשאבות .

כמובן שתבדוק קודם אם הכל מורכב כמו שצריך ואין בעיה מכנית .
אבל הרעיון הוא - אל תצא מנקודת הנחה שאם המשאבות לא נוזלות אזי הם תקינות .

בהצלחה שחר.

ערן המסוקס
12-07-03, 13:55
מה יכול להיות לא תקין במשאבות הבלם? איך זה קשור לבלם חירום שגם הוא לא מתפקד בצורה נורמאלית? הרי בלם החירום הוא מכאני לחלוטין ללא עזרת משאבות.

צביקה5
12-07-03, 22:57
ערן

חשוב מאד לאחר החלפת רפידות ודראמים לכוון את נקודת ההתחלה של הרפידות.
בחלק הפנימי של הגלגל יש חריץ ובתוך החריץ יש גלגל שיניים קטן , גלגל זה משנה את המיפתח של הרפידות כדי שבעת לחיצה על הדוושה או בעת לחיצה על דוושת הבלם רגל הרפידות ינועו מעט מאד וילחצו מיד על הדראם.

בכדי לכוון זאת יש צורך לסובב את הגלגל שיניים הקטן ( יש כלי מיוחד אך אפשר גם עם מברג שטוח ) עד שאתה מרגיש שהדראם נעצר ע"י הרפידות ואז להחזיר קצת אחורה.

ייתכן שבתחילת נסיעה יהיה מעט ריח של רפידה שרופה אך הרפידות מתאימות את עצמן.

כמובן אסור שללא לחיצה על הדוושה יהיה לחץ חזק של הרפידות על הדראם.
קצת רגש לא יזיק בעבודה מסוג זה.
צביקה

חנן-ג'יפולוג
12-07-03, 23:34
צביקה, אם מנגנון הכיוונון העצמי של הבלם עדיין מתפקד, אתה משמיד אותו אם תנסה לכוון ידנית. אם הוא קיים ועובד, אסור לכוון אותו ידנית אלא אם אתה מרחיק את הלשונית מהגג"ש בזמן הכיוונון. המתיחה נעשית על ידי סדרה של כמה נסיעות ברוורס ובלימות חזקות.

אני, בכל מקרה, לא מתלהב מהסידור האוט' ואצלי הלשונית מכופפת כך שהיא לא נוגעת בגג"ש ואת הגג"ש אני מכוון ידנית, כמו שצביקה הסביר.

אסור שהרפידה תיגע בתוף כשהבלם משוחרר ואני לא רואה שום סיבה שהבלמים יסריחו לאחר טיפול בהם.

ערן המסוקס
13-07-03, 00:44
אני יודע איך מכוונים את הבלמים. את הבלמים הנוכחים הרכבתי בעצמי, וגם את הקודמים פרקתי כמה פעמים. אצלי קיים הכוון האוטומטי וכמובן שאת הכוון הראשוני בהרכבת הבלמיםעשיתי ידנית ורק הכוונים העדינים נעשים ע"י האוטומטי. בכל מיקרה חשבתי שייקח קצת זמן עד שכל העסק יישב כמו שצריך, אבל לא כך..
מקדימה הרכבתי רפידות חדשות שהיו על הפנים עד שקבלו את הצורה הנכונה, מאחור לא הסתדר.
מוזר. בבלימה אחורה לחיצה ראשונה על הפנים ושנייה פתאום תופסים הבלמים האחוריים. בנסיעה קדימה על הפנים בכל מקרה..

שמעתי מהיכנשהו שהרפידות המקוריות האחוריות לא טובות?

שחר 9
13-07-03, 00:58
ערן .

אני לא יודע להגיד לך במפורש .

מה יכול להיות לא תקין במשאבות הבלם?

אולי סתם בלאי ומשאבה תפוסה או סתומה.
אין לי רעיון .

אני רק יודע שאצלי היה סיפור דומה ופשוט מתוך יאוש \ חוסר ברירה אחרי שהכל נשלל החלפתי משאבות והכל נהיה פתאום בסדר.

הסבר מדעי אין לי אבל בוא נאמר שזו לא יד אלוהים.

בהצלחה, שחר

Alon
13-07-03, 10:52
[/quote]בבלימה אחורה לחיצה ראשונה על הפנים ושנייה פתאום תופסים הבלמים האחוריים. בנסיעה קדימה על הפנים בכל מקרה..

אני מודה שלפעמים יש לי בעיות בהבנת הנקרא אבל אם אני מבין נכון לחיצה ראשונה כלום לחיצה שניה זה עובד מביא למסקנה שיש לך אויר המערכת או פשוט שמן מאד ישן או כמו שאמרו משאבות אחוריות דפוקות.

אלון

Alon
13-07-03, 10:53
לא יודע איך הצלחתי להפוך בין מה שכתבתי לציטוט אבל אני מאד מוכשר בזה מסתבר.

נמרוד
13-07-03, 11:02
יכול להיות גם משאבה ראשית דפוקה, עם נזילה בין הדרגה הראשונה לשנייה. אי אפשר לזהות חיצונית, אבל זה קורה, ואז שווה להחליף. זה כתוב פה בשרשור הזה שאתה מכיר, אצלי זו אכן היתה הבעייה, בדיוק. החלפתי משאבה ראשית (400 ש"ח לחדשה מקופסא) והג'יפ חזר ללבלום כמו פעם.

שחר 9
13-07-03, 14:15
פחות או יותר באותו נושא ,

בסיקס של חבר דוושת הבלם גבוהה בטרוף ממש כמו הקלאצ' ואפילו יותר .
הדבר ממש לא נוח ובנוסף לדעתי לא בטיחותי.

נאמר לו שבגלל שהמשאבה וכל המערכת לא מקורית כנראה הוחלפה אין אפשרות לכוון את גובה הדוושה.

האם יתכן דבר כזה שאי אפשר לכוו את גובה הדוושה?
אם כן איפה ואיך מכוונים את העסק הזה?

תודה , שחר

eran4x4
13-07-03, 20:54
חנן מו הסתם אתה תזכור על מה אני מדבר (כותב)

בהרכבת הרפידות של הדרמים יש חוסר סימטריה מסוים שגורם לדרמים לעצור יותר טוב בנסיעה קדימה מאשר אחורה.

יכול להיות שאצל ערן זה הפוך?

רפי
13-07-03, 23:54
הרפידה הקצרה יותר מחוברת לבלם החירום .
הארוכה נמצאת בחלק האחורי של הגלגל.

כשמחדשים רפידות (הדבקת חומר), הם בדר"כ עושים את שתיהן ארוכות.
רפידות מחודשות (מודבקות) בדר"כ באות ללא סימרור.

רפי

karlos
14-07-03, 00:08
לדעתי פשוט תעזוב את הברקס ותלחץ על הגז..... :lol:

ערן המסוקס
14-07-03, 00:50
ובכן, אצלי הרפידות מחוברות בניטים. חדשות מקוריות, וכך גם בתופים עצמם, ועוד הרבה חלקים במערכת, למעט משאבות בלם אחוריות. משאבה ראשית חדשה אף היא.
יש לציין שדוושת הבלם אינה יורדת יתר על המידה או יורדת יותר בלחיצה ראשונה. בכל מיקרה, אם משאבת הבלם אינה תקינה איך זה יכול להיות קשור לבלם חירום שלא עוצר?! (עוצר האמת אבל ממש ממש לא משהו, וזה בלחיצה הסטרית).

חנן-ג'יפולוג
14-07-03, 01:06
ביום שישי החלפתי סנדלים והבאתי את התופים לחריטה כך שהעסק די טרי בזכרוני.
הסנדלים עם הרפידות הקצרות מקדימה.
מנוף בלם היד מחובר לסנדלים האחוריים.
בפעם הקודמת (לפני כשלוש שנים) חידשו לי רפידות ובפעם הזו קיבלתי סנדלים חדשים. בסנדלים החדשים יש מרווח מקצה הסנדל הקדמי של כ4 ס"מ ללא רפידה. משני הקצוות יש מרווח כזה. ברפידות המחודשות הישנות יש מרווח כזה רק בקצה העליון של הסנדל הקדמי. לא יודע למה.

מעניין לציין שהסנדלים התבלו במשך שלוש שנים וכ10K ק"מ בלבד. עושה רושם שדווקא ברכב שלא נוסע הרבה יש בלאי גדול יותר מאשר ברכב שנוסע ביומיום. (בפרייבט שלי לא החלפתי במהלך השלוש שנים וחצי שהוא אצלי רפידות והוא עשה קילומטרז' גדול פי 7 מאשר הג'יפ, וגם הג'יפ עשה בשנתיים הראשונות אצלי כ40K ק"מ ללא נגיעה ברפידות כלל). אולי הסיבה היא שהתופים מחלידים במהלך החניה הממושכת ובכל נסיעה יורדת מהם שיכבת חלודה וחומר גדולה יחסית.

UNIX
08-03-04, 07:28
אני מעלה את השירשור הזה כי יש לי בעיה די דומה,
לפני שנה החלפתי רפידות לחדשות מיאנוביץ מאחור מאז נשעתי בערך 1500
ק"מ והלכו הרפידות, חוץ מהרבה בוץ אין לי איך להסביר את זה.
עכשיו החלפתי דראמים ורפידות שוב לחדשים וגם אצלי הגלגלים האחוריים
לא ננעלים משום מה, קראתי איפשהוא שניתן לכוון את עוצמת הבלימה מאחור ולהעלות אותה זה נכון? ואם כן אז איך עושים את זה?

ניר ל
08-03-04, 10:48
תכניסו לכם לראש ותזכרו טוב !
רפידות חדשות זה חרא !!!!! החומר קשה מדי ומקדם החיכוך שלו כנראה נמוך מאד, יש הטוענים שזה בגלל זמן אחסון ממושך מדי מרגע הייצור.
לא לקנות רפידות חדשות - אלא לשלוח דראמים ורפידות להדבקה.
אצלי עם צמיגים גדולים, ללא שום שינוי כזה או אחר במערכת הבלמים יש נעילה של ארבעת הגלגלים גם אלפי ק"מ אחרי כל כיוון. גם אצלי הכוון הוא ידני ולא אוטומאטי.

UNIX
08-03-04, 11:43
רציתי לשלוח להדבקה אבל היה מאוחר מדי הם נפסלו

נץ לבן
11-03-04, 20:38
בוץ הוא אויב מס' 1 של הסנדלים אצלינו בסיקסים.
נכון להיום אחרי כל טיול בוץ אני לא מתעצל מוריד גלגלים ודרמים ושוטף הכל במים עם צינור.
הטיפול הזה מאריך את חיי הרפידות באופן משמעותי.

נמרוד

טדי
12-03-04, 12:49
בו נתקדם לשלב המעשי
אתה הרי משוכנע שהכל בסדר ויחד עם זה משהו לא בסדר

אני ממליץ ולא על סמך נסיון אלא על סמך רעיון שעלה לי עכשיו לראש

תפתח את הדרמים ותצבע את הרפידות עם גיר לבן
תרכיב ותעשה סיבוב תוך עצירה נורמלית

תפתח את הדרמים ותראה כמה שטח מגע יש (היכן שהגיר נמחק)

במידה ואין מספיק שטח מגע תמסור את הדרמים והרפידות להתאמה
זה הפלוס בחידוש דרמים ההתאמה

שהרי הרדיוסים של הדרמים והרפידות לא בהכרך תואמים וכך נוצר שטח מגע קטן יחסית

לך על זה כי אם לפני זה הכל עבד בסדר מבחינת משאבות וכו'
אז רק בחלקים שהחלפת שם הבעיה

UNIX
13-03-04, 20:20
הבעיה נפתרה , הוצאתי אוויר בברקסים מקדימה
חיזקתי מאחור את הריגולא'ז ושחררתי טיפה שלא ישרפו הרפידות
הג'יפ עוצר טוב

טדי
13-03-04, 22:46
לרגע חשבתי שנגמרו הצרות שלך

yoavshefer
13-03-04, 23:50
ערן לפי מה שאתה מתאר, יש שתיי אפשרויות 1.אויר במערכת 2. כיוון אחורי,תרים ת'גלגל תן לו סיבוב ביד,תראה שהוא לא עושה יותר מסיבוב . אם כן צריך לכוון עד שיעשה סיבוב{בערך}. וכמובן תנקז אויר מהמערכת. שתיי התופעות האלה יכולות להסביר לחיצה שנייה חזקה יותר!

ערן המסוקס
14-03-04, 20:54
אני כתבתי:

יש לציין שדוושת הבלם אינה יורדת יתר על המידה או יורדת יותר בלחיצה ראשונה.

אין לי אויר במערכת.. הגלגלים האחוריים פשוט לא ננעלים. הג'יפ עבר טסט חוקי למהדרין ללא מאכר עם הברקסים הנ"ל. נסבול את המצב עד שאצטרך לחדש את הרפידות..
גם ככה יש לי משאבה ובוסטר של סופה כרגע ונגיעה בדוושה עוצרת את הרכב. :o

-->