PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בשיפוץ טרנספר סמוראי

יוחאי
11-07-05, 13:28
שלום לכולם
יש לי נזילות שמן מהטרנספר וחשבתי אם אני כבר מחליף את מחזירי השמן
למה לא להחליף את רוב החלקים שנשחקים מהר כמו מייסבים גלגלים או רינגים
אם מישהו יוכל לתת לי קצת מידע בחומר שאפשר להעזר בו בפירוק והרכבה של
הטרנספר מכיוון שאני לא מצליח להשיג ספר רכב
כמו כן אם יש למישהו מק"טים של החלקים של הטרנספר כמו שכולם יודעים
עד כמה בעייתי למצוא חלקים
תודה על כל אופן
ישר כח חובבי הסוזוקי!!

yaly
11-07-05, 16:10
תפרט יותר .........יש בעיות נוספות.......רעש וכו,
אני הרגע סיימתי שיפוץ מלא אז נראה לי שאני יכול לעזור בהרבה שאלות
חוץ מהטרנספר אני לא מבין בכלום בסמוראי אבל מתקדמים.... :oops:

אלון_ק
11-07-05, 16:58
יוחאי,

ערכתי לך את הכותרת של ההודעה. הכותרת אמורה לומר לנו מה יש בהודעה, אין צורך לקמץ במילים.

אם אין לך ספר רכב יש שלוש אפשרויות: צילום החלק הרלוונטי ממי שיש לו כזה, הורדת הספר מהאינטרנט (יש קישורים בFAQ בראש הפורום) או להתחיל לעבוד ולשאול כאן את השאלות בליווי תמונות.

הכתבה הזו עשוייה לעזור לך:
http://www.jeepolog.com/j6tech_calmini_514_t_case%20install.htm
לכל הפחות יש בה את כל המק"טים וכו'.

ברוך הבא לפורום.

המהנדס
11-07-05, 19:26
אלון נראה לי שיש ביקוש לעניין הטרנספר - אני בפנים. :D

אלון_ק
12-08-05, 23:35
היי
אני בדיוק מפרק את הטרנספר ונתקלתי בבעיה קטנה
אני עובד עם ספר הרכב
הגעתי לשלב שבו מפרקים את האין פוט שאפשט והמכסה (החלק הכי קטן שמכסה את הטרנספר שעשוי מאלומיניום) לאחר מכן פירקתי את הברגים של שני החלקים היותר גדולים שמאכלסים את גלגלי השיניים הבעיה היא כאן...
אני לא מצליח להפריד אותם יותר מ1 ס"מ וגם לאחר דפיקות פטיש כמו שמצויין בספר בדיוק היכן לדפוק כלום לא זז עדיין אותו הרווח והתיבה עצמה לא מתפרקת כאילו משהו מבפנים תופס אותם ביחד אבל מאפשר רווח של 1 ס"מ
חשבתי אולי שהבעיה היא מהספידומטר מיכוון שלא הצלחתי לפרק אותו הוא ממש תקוע לכן
כשפירקתי את הטרנספר מהסומו הוצאתי את הספידומטר מלוח השעונים בגלל שהיה תקוע בתך הטרנספר... יתכן שהספידומטר לא נותנן לשני גופי הטרנספר להיפרד ?
זאת אומרת שיכול להיות שהספידומטר תופס את גלגלי השיניים או כל חלק שהוא ומונע מהתיבה עצמה להיפתח לשניים???
כל עזרה תתקבל בברכה! :)

בקיצור מה שאתה אומר נכון.......
אני נפלתי כמוכה באותו שלב....
הספידומטר......לא נותן לשתי החלקים הגדולים להיפתח.....יש בורג
10 שצריך לשחרר ואז הספידומטר משתחרר מהתיבה..
עכשיו פה זה לא ניגמר הכוסית הקטנה שאליה ניכנב הכבל
צריכה לצאת החוצה במשיכה היא מקור הצרה.....זה לא נראה ככה אבל כן היא לא חלק יצוק
צריך למשוך אותה עם גבקה קטנה ואז כול הטרנספר מתפרק לך בידיים.....דרך אגב לי היא לא זזה וההיתי צריך להפעיל אלימות מטורפת.....שאם החברה פה היו רואים אותי מתעלל ככה בטרנספר היו מעלים אותי על המוקד
נ.ב
ברגע שהטרנספר מתפרק לאלף ואחת חלקים לא להילחץ זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה :)

יוחאי
13-08-05, 16:52
אלימות מופרזת.. גם אני ניסתי השלב הבא היה להביא פטיש 5 וקרש ולהתחיל לדפוק
תודה

יש עוד משהו אבל אני לא ממש בטוח ..
הטרנספר שלי היה עושה רעש של מתכת שנוגעת במתכת כמו דפיקות לא אקראיות
לאחר הפתיחה של התיבה (לא של הגגשים והמיסבים) הבחנתי בגלגל שיניים(השיניים בחלק הפנימי שלו הצד החיצוני מחובר למזלג) שנמצא בין שני גלגלי השיניים שנמצאים על הציר הכי גדול בטרנספר
ממה שהבנתי תפקידו להעביר את מצב הטרנספר והוא עובר מגלגל אחד לשני ותופס אותו ומצב ביניים הוא ניוטרל אני חושב
כשתפסתי את הציר בייד(לא לאחר פירוק גגשים ומיבים) וסובבתי את גלגלי השיניים לשני הכיוונים נשמע רעש בדיוק כמו שהיה קורה בנסיעה שני מתכות דופקות אחת על השניה
בגלגל שאותו תופס המזלג (שמעביר את ההילוכים) ישנו חופש מסויים בינו לבין גלגלי השיננים הגדולים שאילו הוא מתחבר לפי העברת ההילוך
זאומרת שכשאני מסובב את הציר יש מרווח קטן (לא יותר מ2 3 מילימטר) עד שגלגלי השיניים הגדולים מתחילים לנוע וכאן נשמעת דפיקת המתכות שנגרמת מחופש בגלגל שיניים של המזלג
השאלה היא האם אמור להיות חופש בגלגל?

yaly
13-08-05, 17:08
תראה החופש הוא בסדר...........
החופש שצריך לבדוק זה בין המייסבים לציר שהם יושבים עליו אבל זה גם לא כזה חשוב....
מה שהכי חשוב לדעתי זה לבדוק את הציר המרכזי הוא חלק לגמרי ולראות אם המייסבי סיכות שעליו
יש שתיים גדולים......חרטו אותו אם אתה רואה שהוא משתנה לאורכו בעובי שלו....תחליף עולה 110 ש"ח
ולדעתי הוא היה האחראי
החופש המדובר למעלה בין הגלגלים......גם אני חשבתי שהוא אשם אבל גם אחרי ההרכבה הוא היה שם......ולמרות זאת הטרנספר מאוד שקט.....אז אני מאמין שהוא בסדר בנוגע לתיקתוקים
לא יודע ......תבדוק מה הגורם.....
:idea: לא לוותר על הציר המרכזי אם לא הבנת למה אני מתכוון תשאל
טוב..............שיהיה בהצלחה

יוחאי
13-08-05, 18:45
את מתכוון לציר שיש עליו שני מיסיבי סיכות ובינהם טבעת ברזל?
או לציר הגדול יותר שמורכבים עליו גלגלי השיניים הגדולים יותר?

nir.samo
13-08-05, 19:09
את מתכוון לציר שיש עליו שני מיסיבי סיכות ובינהם טבעת ברזל?

כן.

yaly
14-08-05, 09:16
האמת היא שאני לא זוכר אבל זה הציר החלק לגמרי בצבע ניקל
ותראה אים הוא לא משוייף......אפילו במעט אני כמעט בטוח שזה הגורם לצעקה של הטרנספר
בהצלחה..............

יוחאי
14-08-05, 19:29
וואלה אחי צדקת ... הציר משופשף עד שכמעט אי אפשר לשים לב ממש מעט
בדיוק היכן שמיסבי הסיכות יושבים
תודה 8)

יוחאי
15-08-05, 19:49
חשבתי .. יש אצלנו חנות גדולה למייסבים והם גם עושים גלגלי שינים לפי הזמנה

אולי אפשר לבנות גלגלים במידה הנכונה ולהחליף את הגגשים בטרנספר וככה ליצור יחס העברה
טוב יותר כמו הקיט של קלימני הבעיה היחידה היא המידות שפשוט אין לי מושג..

מה אתם אומרים ..?
ואם למישהו יש דגשים או הצעות .. יעזור מאד

חימושניק
15-08-05, 20:35
חשבתי .. יש אצלנו חנות גדולה למייסבים והם גם עושים גלגלי שינים לפי הזמנה

אולי אפשר לבנות גלגלים במידה הנכונה ולהחליף את הגגשים בטרנספר וככה ליצור יחס העברה
טוב יותר כמו הקיט של קלימני הבעיה היחידה היא המידות שפשוט אין לי מושג..

מה אתם אומרים ..?
ואם למישהו יש דגשים או הצעות .. יעזור מאד

יש פה כמה נעלמים - העיקרי שבהם הוא האם הגג"שים שתזמין מחוסמים כמו אלו שבקיט של קלמיני?
האם הם מיוצרים בטולרנסים המתאימים?
מאיזו פלדה צריך לייצר אותם?
מה המידות של הגג"שים?

בכל מקרה העלות של עבודות חריטה ייחודיות גבוהה מאוד. לדעתי הקיט של קלמיני ייצא לך זול בהרבה מלייצר גג"שים באופן חצי-עצמאי. מה עוד שזהו קיט שנוסה כבר פעמים רבות והוא BOLT-ON, בלי להזיע יותר מדי, בלי לחשוש, ובלי לבזבז כסף על ניסוי וטעייה.

אלון_ק
16-08-05, 02:19
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=792&highlight=%E9%E7%F1% E9+%E4%F2%E1%F8%E4

בלתי אפשרי, לפחות במסגרת תקציבים הגיונית.

יוחאי
18-08-05, 19:54
אז ככה.. הרכבתי את הטרנספר הכל הכל לפי הכול אולי טעיתי במשהו אבל הסתכלתי אלף פעם על כל דבר שעשיתי
כשאוטו עמד על איטונג ושיחקתי עם ההילוכים ועים הטרנספר הכל היה בסדר
אבל כשהרכבתי גלגלים ויצאתי לדרך קרה משהו מפחיד
רעשים חזקים של מתכות דופקות אחת בשניה
חשבתי אולי צלב מהגיר לטרנספר אבל לא
עכשיו ב4 על 4 הוא לא עושה שום רעש(הוא = אין לי מושג מי זה הוא) ב2 על 4 הדפיקות חזקות ובכל דפיקה מרגישים גם האטה פיטאומית אבל כל ההילוכים עוברים חלק חשבתי אולי מהטרנספר
אבל אחרי שנכנסתי מתחת לרכב הגיר היה כל כך לוהט לעומת הטרנספר חשבתי שאין שמן
למיטב הפתעתי יצא מחור הניקוז יותר מליטר וחצי עודף שמן שלא נראה לי הגיוני בכלל
פעם אחרונה שבדקתי היה כרגיל כמו שצריך להיות
אשמח לקבל עזרה

תודה

יוחאי
18-08-05, 21:33
עוד משהו .. למרות שאין לי מושג מאיפה בא רעש הדפיקות המתכתי
ב2 על 4 זה עוש דפיקות איומות בכל ההילוכים
ב4 על 4 גם היי וגם לוו אין שום רעש ... מכאן שהבעיה בטרנספר אולי
מה שאני לא מבין זה שבזמן הדפיקות ידית ההילוכים של הגיר זז עם הדפיקה לעומת ידית הטרנספר שלא זזה בכלל
יכול להיות שמצב הנסיעה של הטרנספר 2 על 4 יוצר את הרעש בגיר עצמו וכשאני שם נמוך הרעש נעלם מהגיר? נשמע מוזר לא יודע אם יכול להיוצר מצב כזה
מישהו אמר לי כאן שאולי אלה הקפיצים של הקלאץ שהשתחחרו יתכן שקפיצים כאלה קטנים יכולים לעשות רעש כזה חזק..??? ואני מדבר על מישהו שלוקח פטיש דיי חמוד ודופק לי בכח בינוני מתחת לסומו
לא רעש עדין של קפיץ שמטייל בחלק הקידמי של הגיר

סוזי המשתוללת
18-08-05, 22:42
תבדוק תושבת גיר אחורית קרועה

יוחאי
19-08-05, 08:41
הוחלפה תושבת לפני פחות מחודש

יוחאי
19-08-05, 09:19
עוד משהו חדש.. כשאני משלב 4 על 4 גבוהה הרכב נוסע כמה מטרים ואז לא מגיב גם עם גז
והיילוך בטרנספר נתקע בנמוך זה לא קורה בכלל וגם לא הנקישות
ו2 על 4 נקישות חזקות כל כמה מטרים אני חושב מכיוון הטרנספר
למישהו יש רעיון מה זה יכול להיות?

אלון_ק
19-08-05, 14:24
אתמול פירקת את מערכות א', ב' ו-ג' והיום אחרי ההרכבה שלהן הן עושות רעש. זה לא מקרי, אין צירופי מקרים בכאלו דברים. משהו מהדברים שהרכבת חזרה - טרנספר, דרייבשאפטים או איזה פלאנג' - לא סגור כמו שצריך. זה לא מהגיר, אין לו שום סיבה להתעורר דווקא עכשיו.

מעכת את האומים של הפלאנג'?

יוחאי
19-08-05, 15:44
כן מעכתי אותם ואפילו סגרתי אותם עם ממונט כמו שמצויין בספר

הבוקר פירקתי שוב את הטרנספר.. קבלתי חום ממה שראיתי הצד הפנימי של ההברות של החלק הכי קטן של הטרנספר פשוט נשברו כנראה כי סגרתי יותר מידי חזק .. והמון שבבי היו שם וחתיכות של החומר שממנו עשויה התיבה .. הלכתי למשיהו ועם מלחם מיוחד הוא סתם ומילה את החורים של ההברגה כמובן שרק את הסוף שאליו מגיע הבורג החלק הפנימי של הטרנספר

אם יש מישהו שיש לו אולי תמונה מפירוק הטרנספר שיש לו תמונה של כל הברגים בתיבה כלומר לא בחוץ רק עד החצי כדי לדעת איזה בורג הולך לאן
אצלי צילמתי.. הבעיה מי שעשה טיפול לפניי לא סגר את הברגים לפי הסדר כך שהתמונה שלי של כל הברגים בחוץ לא שווה כלום

יוחאי
20-08-05, 09:46
אחרי פירוק שני של הטרנספר והרכבתו מחדש עדיין אותו הרעש דפיקות מתכת בכל כמה מטרים
מה שמוזר זה שרק מתי שהטרנספר 2X4 רק אז יש את רעש הדפיקות המתכתי (מכיוון הטרנספר)
פירקתי דרייב שאפט אחורי אולי הבעיה היתה ממנו או מהסרן (בדיוק לפני שבוע החלפתי אחוריים ומחזירי שמן) למרבה הפלא אין שום רעש גם כשלוחצים גז וגם בסרק אבל כשאני ב2X4 ואני שם הילוך 4 או 5 שומעים תק תק תק תק תק בהילוכים נמוכים אין כלום

הצלב שמחובר לטרנספר ומיצידו השני לגיר יש לו קצת חופש משהו כמעט כמו מ"מ 1 (בצלב שמחובר לטרנספר)

מה שאני לא מבין זה למה כשאני בהילוך 4 או 5 בסרק בלי דרייב שאפט אחורי הצלב שמתחבר מהגיר לטרנספר מתקתק (זה שרואים אותו מהיכן שנכנסת ידית העברה)
בהנחה שהוא הגורם לרעש ובהילוכים יותר נמוכים אין שום רעש גם לא עם פול גז

ב4X4 נמוך בנסיעה בכביש אין שום רעש לעומת 2X4בנסיעה כל כמה מטר נקישה ממש חזקה גם אם אני נוסע מהר והרגשה של בלימה פיתאומית ממש קטנה יחד עם רעש הדפיקה

האם יכול להיות שהסיפתומים האלה מובלים לצלב פגום ?
אחרי הכל אני לא חושב שלצלב משנה אם אני בנמוך או 2 על 4 כי בנמוך אין שום רעש וב2 על 4 יש רעש דפיקות חזק האם הוא יכול להגיב אחרת לכל מצב של הטרנספר או להילוכים בגיר וליצור את הרעש בהתאם למצב הגיר או הטרנספר?

-->