PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש עזרה להקמת לול תרנגולות במפעל החדש.

עמודים : [1] 2

רכס חיים
08-04-14, 22:34
אני בונה כעת לול בשטח 10 מ''ר לצורך שיכון תרנגולות במפעל החדש.

כדי להתחיל באיכלוס הלול אזדקק ל- 6 נקבות וזכר אחד, שהם יגדלו דור חדש בהמשך עד שאגיע לעשרים פרטים.

אזדקק ללהקה הזו בסוף החודש.

למישהו יש מידע כיצד מוצאים את הקבוצה הראשונה ואת העלות שלה ?

אם יש כאן מישהו שיש לו עודף תרנגולות - אני מציע לרכוש אותן ממנו - או לקבל ממנו תמורת תשלום מספר תרנגולות ולאחר ריבוין להחזיר לו אותן.

תודה על מידע או על סיוע מעשי.

גלעד .ג.
08-04-14, 22:47
אשמח לעזור בנושא....תתקשר מחר בשעות הצהריים...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

רכס חיים
09-04-14, 01:13
היי גלעד.

לאיזה טלפון להתקשר ?.

תודה.

zagi
09-04-14, 19:24
חיים , אצלנו רק זכר יעלה לך 170 ש"ח בערך , אבל מהונדס גנטית ....

asafk
09-04-14, 20:31
הכי זול זה לקנות אפרוחים. לדעתי זה גם הכי כיף.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

boaz avrahami
09-04-14, 20:37
אפשר לעשות מביצים אבקת ביצים?

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

רכס חיים
09-04-14, 20:48
הפוך - מאבקה אפשר לעשות ביצים...

itayhi
09-04-14, 21:43
חיים צור קשר.
הטלפון בחתימה.

איתי

גלעד .ג.
09-04-14, 23:48
0527262666

רכס חיים
10-04-14, 01:04
אסף - כדי להתחיל באפרוחים צריך לגדל אותם בבית אימון ולא בלול - אם אין להם אמא צמודה. מעבר לעינין שלוקח להם ששה חודשי טיפול עד שהביצים מתחילות להגיע.

איתי וגלעד - תודה על הטלפונים - אתקשר בהקדם.

רמי גלבוע
10-04-14, 02:33
רכס,
תתחיל מייד עם ערוגת עגבניות, שיהיה לנו גם שקשוקה

amitaikl
10-04-14, 11:49
רכס,
תתחיל מייד עם ערוגת עגבניות, שיהיה לנו גם שקשוקה
וגם לשתול אורז, שלתרנגולת לא יהיה משעמם בסוף ;)

asafpeleg
10-04-14, 12:20
הכי זול זה לקנות אפרוחים. לדעתי זה גם הכי כיף.

אסף.

מנסיוני, מדגרות המוכרות אפרוחי (אפרוחות) מטילות, אינן מוכרות ללקוחות פרטיים שאינם לולנים מורשים ובעלי מכסה. למצוא לולן שיתן עופות כאלה, מטופלות ומחוסנות זה הקונץ.

בברכה, אסף

erezgur
10-04-14, 13:10
הפוך - מאבקה אפשר לעשות ביצים...
אז אם יש אבקה, נשאר רק לדגור על הביצים ולבנות להקה שלמה מקילו האבקה שקיבלת...

רכס חיים
10-04-14, 13:18
תצחקו - אבל שקשוקה או חביתה מביצים שהוטלו עכשיו היא בטעם אחר לגמרי.

Redoren
10-04-14, 14:30
מנסיוני, מדגרות המוכרות אפרוחי (אפרוחות) מטילות, אינן מוכרות ללקוחות פרטיים שאינם לולנים מורשים ובעלי מכסה. למצוא לולן שיתן עופות כאלה, מטופלות ומחוסנות זה הקונץ.

בברכה, אסף

סוף סוף שרשור שנוגע למקצוע שלי.

חיים היקר, אסף צודק. כל עניין תעודות המשלוח מהמדגרות היום ממוחשב ומנוהל ע"י מועצת הלול.
אם אתה לא לולן רשום בעל מכסה (עניין פעוט של 800,000 ש"ח) לא תוכל לקנות משום מדגרה אפילו לא חצי אפרוח.
מעבר לזה, השירותים הוטרינרים יצאו בשנה האחרונה נגד לולי משק בית כמו שאתה מתכנן, ויצאו נגדם בכל הכוח.
מדובר על השמדות, קנסות ומה לא. (אשמח להרחיב בפרטי)
מצד שני, היות והמפעל נמצא באזור...מרוחק נקרא לזה, אני חושב שיש פחות בעיה, אבל קח את זה בחשבון.

חוץ מזה, אתה מתפאר תמיד שיחסיך הטובים עם ה"שכנים" שמעבר לגדר, שם אין חוקים, ויש מטילות בשפע (וגם מחלות) אז אולי זה פתרון.

ועצה אחרונה, אל תשלם יותר מ(**בפרטי**).

boaz avrahami
10-04-14, 15:29
מה עניין שמיטה להר סיני?
יש תרנגולות ערביות (הציבעוניות) ויש מספיק אפשרויות לקבל תרנגולות במתנה.

את שלי נתתי לתאילנדים ואמרתי תודה שהסכימו לקחת אותן.

Redoren
10-04-14, 15:41
מה עניין שמיטה להר סיני?
יש תרנגולות ערביות (הציבעוניות) ויש מספיק אפשרויות לקבל תרנגולות במתנה.

את שלי נתתי לתאילנדים ואמרתי תודה שהסכימו לקחת אותן.

השירותים הוטרינרים מחפשים גם את התרנגולות הצבעוניוץ..

תנסו לחשוב עליהם כמו ניידת בדיקה של משרד התחבורה - הרעיון הבסיסי הוא נכון אבל המשמעות היא שאין לך חיים...

boaz avrahami
10-04-14, 15:44
אני לא חושב שיש מניעה לגדל תרנגולות באופן פרטי.
מה שאסור זה לשווק ביצים ללא מכסה.

לגבי פיקוח ויטרנירי - שקודם יטפלו בכל המשחטות החוקיות והפירטיות ויאכפו שם.
אף אחד לא ממש סופר אותם ברצינות

Redoren
10-04-14, 15:49
אני לא חושב שיש מניעה לגדל תרנגולות באופן פרטי.
מה שאסור זה לשווק ביצים ללא מכסה.

לגבי פיקוח ויטרנירי - שקודם יטפלו בכל המשחטות החוקיות והפירטיות ויאכפו שם.
אף אחד לא ממש סופר אותם ברצינות
אז לגבי החלק הראשון - אני לא חושב - אני יודע. (וזו פעם ראשונה בפורום שמדברים על משהו שהוא תחום עיסוקי היומיומי והידע שלי בו הוא מלא ומבוסס על ניסיון)
לגבי החלק השני - אתה חמוד. זה כמו להגיד למשטרה לטפל בכל עברייני התנועה שחוצים ברמזור אדום ועוקפים ב220קמ"ש בכביש החוף, ולא בגובה הבולמים של בועז. נחמד, אבל לא יקרה.

boaz avrahami
10-04-14, 16:00
אם אתה יודע תלמד גם אותנו בבקשה.....
אשמח ללמוד על סמך מה אסור לגדל תרנגולות לצריכת ביצים עצמית.
אני יודע שכל רשות קובעת מספר שונה של מטילות אבל לא מכיר איסור ארצי גורף

eysham
10-04-14, 16:09
REDOEREN, נראה לי שאתה בסדרי גודל הלא נכונים...
אני מאמין לך שאתה מבין בתחום הלולנות, אבל אנחנו לא מדברים על אותו קנה מידה.

נראה לי תמוהה שהרשות ביישובים קטנים רבים יחזיקו פינות חי בלתי חוקיות....
אולי עז מבטל תרנגולת?

לדעתי (הבלתי מלומדת בתחום) זה משהו שמעוגן בחוקים של הרשות המקומית ויכול להיות שוני בין רשות אחת לאחרת. מה שמותר במושב לא בהכרח מותר במרכז ת"א

תראה כאן:
http://lulim.co.il/index.asp

Redoren
10-04-14, 16:23
אני לא אמרתי שאסור, אמרתי שהשירותים הוטרינריים מעמיסים קשיים, ולא תמיד כל אחד יכול לעמוד בהם, גם לא לצריכה עצמית.
כמובן שכל אחד בד' אמותיו יכול לגדל מה שהוא רוצה, בדיוק כמוש כל אחד יכול להרכיב את הבודי של הג'ימיני על שלדה של סמוראי, עם בולמים של סופה וצמיגים של משאית.
אפשרי? כן. חוקי? לא.

http://www.moag.gov.il/NR/rdonlyres/145E75BD-113C-4677-85D2-130B5A780370/0/tyutat_takanot_ravchat_metilot.pdf

רכס חיים
10-04-14, 16:45
גידול תרנגולות לצריכה עצמית עד 19 פריטים מותר לכל דיכפין. 20 תרנגולות ומעלה דורש את כל האישורים כלולן.

רכישת תרנגולות אינה בעייתית הן בשווקים והן מאנשים פרטיים - כולל אפרוחים. רכישה ממדגרות אינה אפשרית כי אנו עדיין קומוניסטים.

היו לי תרנגולות 6 שנים ולא ראיתי מפקח מימי.

lizard
10-04-14, 17:42
אפשר לקנות תרנגולות חיות בשוק ברמלה. ושאר בעלי כנף.
מה שכן חיים, מה שקשה למצוא זה חיסונים. הם באים בקבוצות של מאות ואתה צריך רק 19 מקסימום (כגודל הלהקה.
ואם הבנתי נכון יש להם פג תוקף ולכן אין טעם לקנות הרבה ולשמור. אז אם תקנה קבוצה שלמה של חיסונים אז אני אשמח לקנות ממך.

Bernard
10-04-14, 18:15
קוקיות. זה מה שיש פה.
וחיים מתגרה בכולם...

חיים.
לך וקח לך כבר תרנגולות ותפסיק לעשות מכל שטות פרוייקט מילניום (מיכל ניירוסטה לביצים - 7 שנות מחקר. וו לשקית אשפה - 12 שנים..)...
גידלת שנים תרנגולות ואתה לא יודע איך להשיג... נו באמת.. בחייאת חיים...

Bernard
10-04-14, 18:20
ול"לולן".
ראית מה ההגדרה של "מטילה" בתקנה שהבאת? לא רלוונטי לחיים...
בעצם, שום דבר לא רלוונטי לחיים - הוא בקונצנזוס..

boaz avrahami
10-04-14, 18:50
קישקושי ביצים

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Redoren
10-04-14, 19:12
סליחה. שכחתי. אסור להתעסק פה עם הותיקים.

)הודעה זו תצונזר ע״י המנהל בעוד 4...3...2..1)

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

bennytel
10-04-14, 19:19
לכל העצבניים,
חזרתו של חיים מכניסה חיים לאתר. ולמי שלא נחמד לו שלא יכנס לשרשור.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

boaz avrahami
10-04-14, 19:29

התבלבלת באתר...
שים לב טוב לצבע הרקע

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Redoren
10-04-14, 19:31
נשמע מוזר מיד אחרי שכתבת קשקושי ביצים על מה שכתבתי שרק במקרה נשען על נהלים רשמיים...

itayhi
10-04-14, 19:35
redoren,
בדף שקישרת, "מטילה" מוגדרת כתרנגולת )Gallus gallus( מגיל מאה וחמישה ימים, המוחזקת לשם ייצור ביצי מאכל לשיווק;

מכיוון שאף אחד פה לא מתכוון (אני מניח) לשווק את הביצים אלה להשתמש בהן לצריכה פרטית/עצמית/משפחתית אני מניח
שהמסמך הנ"ל אינו רלוונטי לנו.

אבי גידל במשך שנים (מעל 30 שנה) תרנגולות בודדות לצריכה אישית ומעולם לא פנה אלינו אף אחד.
אני מחזיק בחצר שלי כבר 3 שנים מס' תרנגולות ועדר עיזים קטנצ'יק (6 עיזים+גדיים בעונה). משרד החקלאות מודע לכולם, העיזים מחוסנות
על ידי המשרד כל שנה, התרנגולות מחוסנות מעת לעת וכולם חיים בכיף ובשלווה על 3 דונם.
מעולם לא מכרתי ולו ביצה. כנ"ל לגבי חלב/יוגורט/גבינות שאני מכין לבד לשימוש אישי-משפחתי. לא רואה בעיה ולא מוצא קונפליקט
מול האינטרסים (הברורים פחות או יותר. בעצם פחות מיותר...) של מועצת הלול.

מי שמעוניין לראות איך מגדלים משק חי קטן ונחמד לשימוש עצמי בלבד מוזמן לפנות אלי ולבוא לבקר בשמחה.

חג חירות שמח וחופשי לכולם!

איתי

Redoren
10-04-14, 19:50
חברים יקרים,
כשמתנהלים פה שרשורים על עובי דופן, סוג צמיג ומשקל עצמי, אני כותב את דעתי כמו כל אחד אחר. מגיע אחד מכם, עם הרבה ניסיון (חלקו הגדול בפורום) ואני שותק.
איתי, אולי תופתע לגלות שהשירותים הוטרינרים על אף היותם כפופים למשרד החקלאות, בעצם מתנהלים כגוף עצמאי והרבה פעמים לצערי, גם יותר חזק.
בשום מקום, אף אחד לא כתב שאסור לגדל עופות לצריכה עצמית, או עזים או חזירים לצורך העניין. אני אישית אפילו מעודד את זה.
כל זה לא פוסל את העובדה הפשוטה שהרבה משקי בית כאלה הם מפיצי מחלות, לא מפוקחים ועלולים לסכן משקים סמוכים ואף את הענף כולו.
אני מאחל בהצלחה לחיים, לאיתי ולליזארד , ורק מזהיר אתכם מחבורת הפקחים של השו״ט. בדיוק כמו שהייתי מזהיר אתכם מניידת של משרד התחבורה.
זה לעניין המקצועי.
לעניין הזלזול במי שהוא לא חבר גווארדיה, חשבתי שאולי יגיע איזה יום ויהיה נושא שבו אני אוכל סוף סוף להשתתף בדיון כשווה בין שווים. כנראה שלא כך. חבל.

opl
10-04-14, 19:54
מה נסגר איתכם חברים?! בא בחור ומייעץ מהנסיון שלו. מה זו התוקפנות הזו?

YoavR
10-04-14, 20:14
חברים יקרים,
כשמתנהלים פה שרשורים על עובי דופן, סוג צמיג ומשקל עצמי, אני כותב את דעתי כמו כל אחד אחר. מגיע אחד מכם, עם הרבה ניסיון (חלקו הגדול בפורום) ואני שותק.
איתי, אולי תופתע לגלות שהשירותים הוטרינרים על אף היותם כפופים למשרד החקלאות, בעצם מתנהלים כגוף עצמאי והרבה פעמים לצערי, גם יותר חזק.
בשום מקום, אף אחד לא כתב שאסור לגדל עופות לצריכה עצמית, או עזים או חזירים לצורך העניין. אני אישית אפילו מעודד את זה.
כל זה לא פוסל את העובדה הפשוטה שהרבה משקי בית כאלה הם מפיצי מחלות, לא מפוקחים ועלולים לסכן משקים סמוכים ואף את הענף כולו.
אני מאחל בהצלחה לחיים, לאיתי ולליזארד , ורק מזהיר אתכם מחבורת הפקחים של השו״ט. בדיוק כמו שהייתי מזהיר אתכם מניידת של משרד התחבורה.
זה לעניין המקצועי.
לעניין הזלזול במי שהוא לא חבר גווארדיה, חשבתי שאולי יגיע איזה יום ויהיה נושא שבו אני אוכל סוף סוף להשתתף בדיון כשווה בין שווים. כנראה שלא כך. חבל.

קודם כל, תודה על המידע ועל תרומתך לשרשור.

הדבר היחיד שלוותיקי הפורום כאן יש ולך עדיין אין זה עור עבה.
lighten up

יואב

itayhi
10-04-14, 20:34
או חזירים לצורך העניין.

דווקא חזירים למיטב ידיעתי אסור בתכלית האיסור לגדל "על אדמת ארץ הקודש" :P :D

שמח לשמוע את דעותיך ונסיונך המקצועי. ברצינות! אבל, מעיון קצר במסמך
שאתה בעצמך קישרת כנראה שמשקי הבית שאינם מגדלים לצורך *שיווק* הם יוצאים מהכלל במסמך הנ"ל.
אני מקווה שההבנה המשפטית הלא קיימת שלי אכן מסיקה בצורה נכונה את הנכתב במסמך
לגבי השירותים הווטרינריים, אני מסכים איתך שזהו גוף חולה ומגעיל עם שכרון כוח. מצד שני, גם איתם צריך לדעת איך להתמודד ;)

איתי

asafk
10-04-14, 20:45
נשמע מוזר מיד אחרי שכתבת קשקושי ביצים על מה שכתבתי שרק במקרה נשען על נהלים רשמיים...

אני חושב שמדובר באי הבנה.
בעז לא התכוון למה שכתבת, אלא באופן כללי, לשטויות של חיים, וגם זה ברוח חיובית. יענו הלצה או משחק מילים.

זה מההיכרות שלי...

ובכל מקרה, תודה על ההארות והאזהרות. אני חושב שהן במקום, גם אם זה לא מוצא חן בעיני ואם הייתי רוצה לגדל תרנגולות הייתי קונה כמה ומגדל אותן למרות זה.

אסף.

boaz avrahami
10-04-14, 20:46

קודם כל אני מתנצל כי כנראה ופגעתי בך ממש בלי כוונה.
כתבתי קישקושי ביצים בהומור על השרשור השני שמתארך ודן בביצים של חיים.
ממש לא התכוונתי לשלול את מה שכתבת.

שוב סליחה מעומק הלב אם נפגעת וחג שמח!

בועז

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Bernard
10-04-14, 22:49

גם אני לא מבין על מה המאומה שהקמת... כתבתי "לולן" רק משום שמשם המשתמש, אני לא מצליח להבין את השם שלך. לא התכוונתי להעליב.

ודווקא העובדה שמגיבים למה שאתה כותב, מראה שכן מתייחסים ומייחסים חשיבות לדברים.

לגופו של הכתוב, כמו שכבר הזכירו (ולי יש הבנה משפטית.. מסויימת), כל מה שהבאת מתייחס למקרה מיוחד שעוסק בתרנגולות מטילות ביצים לשיווק ולא לשום דבר אחר ולשם כך יש בהצעות חוק ובחוקים סעיף "פרשנות" ו/או "הגדרות" - שידעו למה מתייחס החוק/תקנה/הצעה. במקרה הזה, אין שום רלוונטיות לחיים: א) משום, כך אני חושד, הוא מעדיף צעירות מ.. מאה וחמישים ימים. ו-ב) הוא מתכוון לחטוף את הביצה "מהתחת" וישר להכין שקשוקה ולא לחלוק עם איש... הקמצן. ומסיבה זו אני גם לא מאמין לו, שלא הכין שקשוקה מאבקת הביצים..

ועור עבה זה תמיד טוב.
אין מה להעלב פה..

רכס חיים
11-04-14, 13:39
תתרגלו לכלל אחד גדול במדינת ישראל - ''המדינה נגד אזרחיה'' - וכל מה שתעשו אינו חוקי, כולל המעשים החוקיים.

זו בדיוק הסיבה שלאחר עשרות שנים בוגרות כאן אני לא סובל את המדינה ומוסדותיה - אך לצערי אוהב את הארץ בלי סוף.

חבל שלא בתקופתי תקום ממלכת יהודה שלא תהיה מבוססת על דמוקרטיה אלא על שלטון זקנים וחכמים שגילם יהיה לפחות 70 שנה ושמנהיגות העם תהיה עבודתם האחרונה.

והשרשור ההזוי הזה מצביע במדויק לאשר הרהרתי למעלה.

Bernard
11-04-14, 15:02
חיים, תפסיק להתבכיין - נראה לי שאתה דווקא עושה פה חיים משוגעים ואם אני "מוסד ממשלתי", לא הייתי רוצה "להתעסק" איתך...
פה אתה משגע את כולם, עם רעיונות הזיים.. אני לא רוצה לחשוב מה קורה כשמישהו באמת מעצבן אותך...

וממלכת יהודה זה כאן ועכשיו, כולל האלה בני ה-70... תראה מה קורה בשטחים ובשס ויהדות התורה וכו' - מי אתה חושב מנהל פה את העניינים?

boaz avrahami
11-04-14, 20:28
תתרגלו לכלל אחד גדול במדינת ישראל - ''המדינה נגד אזרחיה'' - וכל מה שתעשו אינו חוקי, כולל המעשים החוקיים.

זו בדיוק הסיבה שלאחר עשרות שנים בוגרות כאן אני לא סובל את המדינה ומוסדותיה - אך לצערי אוהב את הארץ בלי סוף.

חבל שלא בתקופתי תקום ממלכת יהודה שלא תהיה מבוססת על דמוקרטיה אלא על שלטון זקנים וחכמים שגילם יהיה לפחות 70 שנה ושמנהיגות העם תהיה עבודתם האחרונה.

והשרשור ההזוי הזה מצביע במדויק לאשר הרהרתי למעלה.

למרות המיסים הכבדים בארץ ישראל, אם ממלכת יהודה תתבסס על אנשים מיצהר או רבנים שרועים עדר מאמינים עוורים אז עדיף לה לא לקום.
גם הפילוג אינו דבר מחזק וסוף הממלכה ידוע לכולם.
מה שבטוח שלא למדנו כלום מההיסטוריה של עם ישראל.
אגב, אם זכרוני אינו מטעני בעבר ממלכת יהודה היתה העשירה מהשתים וזו שלא רצתה לסבסד את ממלכת ישראל.
כיום המצב קצת הפוך ואת זה אני כותב כתושב שומרון גאה...

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

רכס חיים
11-04-14, 20:53
הפוך הפוך - אבל זמני.

אצלנו כולם עובדים - כולל חרדים. וישראל מזמן היא מדינה שקוטלת את אזרחיה ורואה בכל אחד מהם מטרה למציצת דמו. כבר עכשיו רואים שזה לא יכול להמשך,ובכל זאת נמשך.תראו את הדור הצעיר ותבחנו את עתידו האומלל.

רק תראו מה קורה אצלנו עם החוקים והתקנות המטורפות שכל טמבל בכנסת ובשלטון מחוקקים - איזור תעשיה חדש עם עשרות אלפי מטרים רבועים ואף אחד לא יכול לקבל היתר בניה שלא לדבר על טופס 4. אזור תעשיה שלם ללא חשמל כי מישהו חשב שזה אפשרי וכשהחשמל יגיע אי אפשר יהיה להתחבר אליו מחוסר היתר בניה או טופס 4.

רק שתבינו - לפי התקנות אני צריך במפעל החדש של 34 חניות לרכב ו- 5 חניות למשאיות בתוך שטח המפעל.........כלומר עלי לבנות מגרש חניה ולא מפעל.........או שעלי לרמות את הרגולטורים בהגדרת המפעל.

וזה עוד החלק הקל של הדרישות. שנה שלישית שאנו מנסים לקבל היתר בניה,ניסיון שעלה עד היום מאות אלפי שקלים ומאות שעות ניהול מבוזבזות - ועדיין לא רואים את קצה הדרך.

אז פתאום הקמת מדינה חדשה שאין בה את כל הרוע שבישראל - ניראית משהו קוסם.

lizard
11-04-14, 22:07
חיים בחייך, אני די מחזיק ממך אבל מה שכתבת זה פשוט סוג של תמימות ילדותית.
אתה צריך במפעל חנייה וכל החרטא הזה (ואני מודה שלרוב זה חרטא) כי זאת הקדמה לטוב ולרע. חוץ מזה, המדינה כל כך מושחתת (ורק בגלל זה הייתי מאוד רוצה שיעשו ריסט ויתחילו מחדש אבל אני מספיק מפוקח לדעת שתמיד תהיה שחיתות) שבתכל'ס אתה יכול לעקוף הכול אם תשלם לאנשים המתאימים מספיק כסף.
הדבר האחרון שאנחנו צריכים זו מדינה שנשלטת על איזה עדר זקנים. להזכירך, זה לא עבד כל כך טוב למדינת היהודים הקודמת שהייתה פה.

yes1952
11-04-14, 22:59
ראשית
חיים אני לא מבין אותך בכלל-מה תאכלנה התרנגולות שעוד אין לך?
שנית מה עיניין שמיטה להר סיני?
לול תרנגולות הפך להיות שדשור קיטורים לאומי ולאומני ?בעד ונגד?
אני בכלל חושב שצריך תרנגולות בלאדי ויש יפות כאילו אצל איתי-שבכלל שאני לא מגיע אליו מפני שאני מפחד שהוא יגרש אותי בגלל אהבתי לטליים על הגריל,
שלישית-כמו בכל מקום בו אגדה מתערבבת במציאות,וישן מתגורר עם חדש,
זקנים עם זבי חוטם וכל אילו שבאמצע-גם כאן
את החומר או המידע המקצועי אנו מעריכים ומוכירים
רק יש כמה מאיתנו כולל כותב שורות אילו שאוהבים לטבל ולרדת אחד על השני ולפעמים יוצא משפט עם כמה משמעויות
בחיי,כשאני הייתי כאן חדש נעלבתי פה ושם,עד שלמדתי
ומבועז על תתרגש,הוא שונא אותי בגלל שאני קורא לסופה שלי JEEP ובגלל שהיא ירוקה ולא אינדיאנית
חיים
השגת כבר אפרוחים?ואם כן כמה?והאם יהיה להם כלוב לטיול מדברי על מנת שיאכלו מזרעוני הארץ?

רכס חיים
23-04-14, 20:21
היום התחלנו בבניית הלול ומחר נסיים אותו. הוא כבר ניראה מגניב היות ובניתי אותו על צלע הר מדורגת בצורת חצי קשת וכך קיבלתי קיר וגג ביחד. בשבת רכשתי כלי נירוסטה למים ולמזון סה''כ 3 כלים. אחד למים ,אחד לגרעינים מונבטים ואחד לשאריות מזון מהבית והמפעל.

יש כבר 50 ק''ג גרעיני חיטה שממחר אני מתחיל להנביט אותם ואולי ביום שישי או שבת כבר יתרוצצו בלול חצי תריסר תרנגולות ראשונות.

בניתי 6 ארגזי הטלה מעץ שעשויים משני ארגזי תחמושת כל אחד וריפדתי אותם בניירות גרוסים מהמגרסה המשרדית.

מחר אוסיף ללול מוטות עץ אופקיים וגבוהים כדי שהתרנגולות יוכלו ללון עליהם בלילות.

אני כבר ממתין בחוסר סבלנות לאפרוחים הראשונים שיגיעו בעוד 3 חודשים.

boaz avrahami
23-04-14, 22:20
אחח... מחר בבוקר אני בברקן ואין עדיין שקשוקה

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

רכס חיים
26-04-14, 18:14
הודות לאיתי מהפורום שיכנתי היום בלול 14 תרנגולות - בעצם פרגיות יפיפיות. 7 לבנות ו-7 אמריקאיות רוד-איילנד אדום ,דגם 2014.

עכשו להשלמת התמונה אצטרך תרנגול זכר אמריקאי מסוג ברהמה לצורך רבייה במטרה לקבל עופות במשקל 4 ק''ג האחד - שמתאים בדיוק לפויקה שלי. כך אוכל להוביל בשר חי בג'יפ ללא צורך בקירור גם שלושה ימים כשבכל יום חדש יאכל עוף חדש.

מה דעתכם על שיטת הקירור הזו ?

Redoren
26-04-14, 18:58
אתה ענק.
כבר מצפה לשרשור ״קופסה להובלת עופות חיים מאלומיניום תעופתי בשילוב עם בירצ׳ ימי, צירים של חיל התובלה היפני ונעילות ox"

ועכשיו ברצינות, תיזהר מהרוד איילנד, הן מנקרות די חזק באיסוף..

רכס חיים
01-05-14, 04:53
אז הארגז להובלת עופות כבר נבנה בדיוק לפי המפרט שציינת. בחיי, אני לא צוחק.

עכשו כשהתרנגולות הן התרפיה שלי פעמיים ביום אני פונה לבניית מדגרה. מישהו יכול לתרום עצות או למכור לי משהו שיקדם את הפרויקט ?

nitzan
01-05-14, 13:15
לא לזווג אותם אם ברהמה,מניסיון לא טעים ולא מוצלח חפש תרנגול ג׳רסי ענק.
יש לך רוד איילנד או אמריקאיות?יש הבדל. הרוד הרבה יותר מוצלחות.

עודד זנטון
01-05-14, 14:23
הודות לאיתי מהפורום שיכנתי היום בלול 14 תרנגולות - בעצם פרגיות יפיפיות. 7 לבנות ו-7 אמריקאיות רוד-איילנד אדום ,דגם 2014.

עכשו להשלמת התמונה אצטרך תרנגול זכר אמריקאי מסוג ברהמה לצורך רבייה במטרה לקבל עופות במשקל 4 ק''ג האחד - שמתאים בדיוק לפויקה שלי. כך אוכל להוביל בשר חי בג'יפ ללא צורך בקירור גם שלושה ימים כשבכל יום חדש יאכל עוף חדש.

מה דעתכם על שיטת הקירור הזו ?

איך לא יצאת מהנדס???
זו בדיוק חשיבה הנדסית לדוגמה!

ע נ ק ! ! !

רכס חיים
01-05-14, 17:00
יש לי 7 רוד איילנד ועוד 4 אמריקאיות פלימוט רוק חוץ מ-7 לבנות שאני עדיין לא יודע את הסוג שלהן. אחד מהרוד איילנד כנראה זכר ואולי אשאיר אותו עבור כולן במקום הברהמה שמאוד קשה למצוא ומאוד יקר.

עודד - אני לא מהנדס רק הנדסאי 45 שנה

boaz avrahami
01-05-14, 18:49
http://img.tapatalk.com/d/14/05/01/y6y2e3u4.jpg

רכס יוצא לטיול

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

OFF-RoaD
01-05-14, 19:10
רכס, אני מאוד מקווה שאתה צוחק.
לגרור שלוש תרנגולות בכלוב, בשטח, כמה ימים, זה התעללות מיותרת לגמרי בבעלי חיים.
אינני צמחוני או קרוב לכך, אני אוכל בשר, והמון. אבל התעללוץ מיותרת בזויה לדעתי.

asafk
01-05-14, 19:43
והריח התעללות בבני אדם.

אסף.

boaz avrahami
01-05-14, 21:25
עזוב, הוא לא בנאדם...

חכו שיפגוש את אנונימוס

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

shachar
01-05-14, 21:33
חכו שיפגוש את אנונימוס

http://anonymous.org.il/adopt-hen-project

Elihu Moran Moreno
01-05-14, 22:04
אתה מזמן לפנות במייל להכוונה מכיפה לאחר הגדרת מטרות

רכס חיים
02-05-14, 03:05
הרעיון הוא לא שלי. כך מתנהלות שיירות גמלים במדבר כבר אלפי שנים.לשיירת הגמלים מצרפים עדר עיזים שנעים יחד איתם בין מקום ישוב למקום היישוב הבא.בכל חניה של השיירה שוחטים עז אחת כאספקה לכל אנשי השיירה,כך יוצא שעד ההגעה ליישוב הבא כל העדר חוסל,ואז קונים עדר חדש להמשך הדרך.כשאבי עלה לארץ ברגל מתימן - הוא קיבל את העבודה של הולכת העדר במשך 7 חודשים במדבריות ערב עד שהגיעו לעמאן.

לגבי ההתעללות בתרנגולת שבג'יפ - ניראה לי שהשחיטה שלה קצת יותר בעייתית מבחינת ההתעללות - מה עוד שהיא מבלה יום יומיים בטיול שטח לפני השחיטה.

לא ניראה לי שאנונימוס יתעניינו בתרנגולות שלי כשבל לילה משונעות בכלובים עשרות אלפי תרנגולות בתנאי זוועה אמיתית ובלי מיזוג אוויר כשם שיש לתרנגולות שלי.

לגבי הריח ברכב - בתשובה לאסף - הבעיה בטיולי שטח זה לפגוש ג'יפאים שלא התקלחו שלושה ימים ולא תרנגולת קטנה ואכילה.

דרך אגב - עוד לא פתרתי את בעיית הנוצות שמקולפות מהתרנגולות בשטח ומה לעשות איתן.יש שלוש אפשרויות - לזרוק אותן בשטח - שזה מה שעושה שועל עם כל חוגלה שהוא תופס וזה טבעי לגמרי,לעשות מהן כריות סעודיות לאוהל לתיגבור הנוחיות בעת חניה,או להכניס אותן לפח המיחזור שאצלי בשכונה.

אשמח להעדפות הקוראים.

boaz avrahami
02-05-14, 03:54
בדקתי בשבילך את הסוגיה עם המומחים ומצאתי שיש אפשרות רביעית

http://img.tapatalk.com/d/14/05/02/u2y2y6yr.jpg

אבל אם אתה לוקח לדרום, אל תשכח למרוח לו קרם שיזוף.
זה לא טעים עוף שרוף מדי

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Pageup
02-05-14, 07:28
רכס הבעיה שלך זה לא עם הנוצות של הסוף. הבעיה היא הנוצות בזמן שהיא בכלוב ועפות עלייך
תוך כדי נסיעה (וגם הקרקורים שיכולים להוציא את הבנאדם הכי רגוע משלוותו).
מה שכן, יש לך עם מי לדבר שאתה נוסע לטיול לבד.

OFF-RoaD
02-05-14, 09:28
השחיטה תתקיים בכל מקרה. היית מעדיף שיהרגו אותך, או שיתעללו בך יומיים ואז יהרגו אותך?

קח עוף טרי או קפוא בצידנית או מקרר. לסחוב תרנגולות בכלוב זו גחמה טיפשית ומיותרת, והתעללות שלא לצורך בבעלי החיים.

boaz avrahami
02-05-14, 09:39
הוא מגשים להם משאלה אחרונה - טיול בנגב

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
02-05-14, 11:46
כדי להימנע מסחיבת התרנגולות בכלוב שלפי דעתו של אופ-רוד זה עינוי ,אני מתכנן לשלב את כל ההצעות ולהכניס אותן ישר למקרר כבר בתחילת הטיול.

זה גם יהיה טוב בשבילן בעת השחיטה כי הן יתרכזו בקור במקום במוות. חייבים לגלות אנושיות במקרים כאלה.

עכשיו אני בטוח שגם אופ-רוד יאשר את הגישה ההומנית הזו.

OFF-RoaD
02-05-14, 12:09
שמע רכס, אתה בדרן... מאחל לך (ובעיקר לתרנגולות) שתתפכח.

מוני אורבך
02-05-14, 12:23
נראה לי שמי שצריך להתפקח זה חלק מהגולשים שענו בשירשור...
צוחקים אתכם ואתם מסרבים להבין ?!

השמשוני יחיעם
02-05-14, 13:36
דרך אגב - עוד לא פתרתי את בעיית הנוצות שמקולפות מהתרנגולות בשטח ומה לעשות איתן.יש שלוש אפשרויות - לזרוק אותן בשטח - שזה מה שעושה שועל עם כל חוגלה שהוא תופס וזה טבעי לגמרי,לעשות מהן כריות סעודיות לאוהל לתיגבור הנוחיות בעת חניה,או להכניס אותן לפח המיחזור שאצלי בשכונה.

חיימקה,,,מאחר שאני בין היחידים שיודע ,,שבשעות הפנאי אתה גם סורג להנאתך,,,אולי תתחיל ליצר שמיכות פוך !!!!!

boaz avrahami
02-05-14, 13:41
שמע רכס, אתה בדרן... מאחל לך (ובעיקר לתרנגולות) שתתפכח.

קצת פרופורציות :-)
הומור יעשה רק טוב

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

talw
02-05-14, 14:34
מזכיר לי את הסיפורים מתקופת שנות הארבעים/חמישים של המאה הקודמת ,שסופרו ע״י ראשוני קודחי בארות המיים של א״י.(שכבר מזמן לא איתנו)
היו יורדים מהמרכז לאתר הקידוח כל יום ראשון,ישנים בפחונים מאולתרים באתר העבודה כל יום, וחוזרים בשישי הביתה.
מעמיסים בנוסף לצינורות והכלים ,חביות מיים לשתיה,ירקות,כיכרות לחם ולול תרנגולות מאולתר שמכיל 6 תרנגולות חיות .
היו עובדים כל יום מצאת החמה עד צאת הנשמה,אך בשעה 11:00 פוענקט על השעון היו נופלים להם הכלים מהידיים והיו יושבים לאכול מרק תרנגולת עם ירקות שישב על הגז מהבוקר בתוך סיר אלומיניום גדול.
כל יום תרנגולת אחת הספיקה לצוות של ארבעה. זה מה שהם אכלו כל השבוע- מרק תרנגולת...פעם אחת ביום.
בערב למשך כל הלילה היו קושרים את הלול המאולתר לכבל הקדיחה של מכונת הקידוח ומרימים אותו מעלה חמש מטר לאוויר בכדי שהשועלים ושאר הטורפים לא יטרידו את ״האוכל״.
תמונות משעשעות ,זמנים אחרים,נראה כזמנים קשים אך כנראה שאנו חיות הרגלים שמתאימות את עצמן לתקופה...

רכס חיים
02-05-14, 18:42
להזכירכם - שעוד לא עסקנו בשחיטה עצמה. או יותר נכון בגלגול הראש ובהפרדתו מהגוף.

לדעתי ,הכי נכון זה לכסח את כל הראש באיבחה אחת. כדי לעשות את זה נכון צריך לבנות סוג של גיליוטינה לתרנגולות. השקעתי בזה קצת מחשבה והתחלתי במכשיר בנאלי של חיתוך גליונות נייר שנמצא אצל רבים מאיתנו, סוג של ידית ארוכה שעם הורדתה למטה חותכת ישר ניירות שמונחים על שולחנון קטן. אם נצליח לשים את הראש של התרנגול במקום הנכון - הראש יגזר בקלי קלוטו. במחשבה שניה הראש לא מקובע לשולחנון כך שאם הוא יזוז כי התרנגול מתנגד לרעיון נמצא את עצמנו מחזיקים את התרנגול ביד אחת,את הידית ביד שניה ואת הראש במקומו אין מה שיחזיק. בקיצור בעייה - במיוחד שלראש יש שאיפות משלו.

בהתחלה חשבתי שאם נדביק את הראש בסופר-גלו לשולחן - נפתרה הבעיה ,אך הדבק בעצם יהיה על הנוצות ולא על הראש עצמו - מה שיאפשר לתרנגול לוותר על כמה נוצות ולהזיז את הראש מהמאכלת. כאן ניתקעתי.

מישהו יכול להשלים את הרעיון ??? פשוט - אני יוצא לירדן בעוד זמן קצר ואני זקוק להשלמת הביצוע.

boaz avrahami
02-05-14, 18:47
גם אתה צריך לדעת מתי לעצור...
מה שמתאים בפורמט חברי סביב המדורה עלול להיות חסר טעם בפורמט רחב כמו הפורום.
אותי אתה משעשע אבל כמו שראיתי - יש פה נשמות רכות שמזדעזעות בקלות

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

OFF-RoaD
02-05-14, 18:53
אם הכל בהומור, ובהתחלה היה קשה לקבוע כי אני לא מכיר את האושיה, אז משעשע.

Redoren
02-05-14, 18:56
חיים, תנסה לחשוב בכיוון של קונוס קטום ראש שמונח הפוך, ולידו במקביל מנוע קטן של מאוורר שעליו סכין אחת.
הקונוס מקבע את התרנגול ורק הראש שלו מבצבץ.

boaz avrahami
02-05-14, 19:35
מסמר בכרבולת והוא כבר לא ירים את הראש בחיים

עוד אפשרות-
קח 50 גרם ממצבור הבדיל שנשאר לך מהמצבר ותלחים לה את הראש למתקן

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Redoren
02-05-14, 21:26
אגב, לא חייב מסמר. מניסיון, אם יש לך אומץ, ונראה לי שיש, צבוט את הכרבולת למשך כמה שניות ותראה איך היא/הוא מתעלפים.
זה בדיוק הזמן להנחית את הגליוטינה.

malikmalik
02-05-14, 22:20
Redoren הנה ההוכחה שכל יום לומדים משהו חדש, גם בשרשור ביזארי שכזה.
תרנגולת מתעלפת מצביטת כרבולת?
בודק את זה עוד השבת מול לולנית ותיקה!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

רכס חיים
03-05-14, 02:28
עכשו לנושא הרציני. קבלתי אתמול תרנגול גזעי מדגם רוד-איילנד - ענק. החלפתי אותו בזכר ונקבה קטנים בני 4 חודשים כדי שיזרז את כל הלהקה בהבאת ביצים ראשונות.זה רעיון שלי שזכר בוגר ובטוח גם אגרסיבי יעשה סדר בן הבתולות שמתרוצצות לי להנאתן ולא מיצרות כלום.נראה אם זה יעזור.

והכי חשוב - רכשתי מדגרה ל- 60 ביצים ופרסמתי כי אני מוכן לקבל ביצים מופרות מכל אחד ולהתחלק באפרוחים חצי חצי. מתברר שזה הנוהג בתחום הזה.

היות ואני חדש בתחום וכבר עשר שנים שלא מגדל תרנגולות ,הופתעתי לחלוטין מהדרישה העצומה בתחום הירוק הזה ומההתענינות של אלפים בגידול תרנגולות.המחירים מאז שאני זוכר אותם שולשו,והגזעים האהובים עולים מעל 300 שקל לתרנגולת - וגם יותר. מי שלא בעינין לא יודע איזה שוק חם יש בנושא.אולי יותר חם יותר משוק הכלבים.

Redoren
03-05-14, 08:35
שים לב טוב טוב שהזכר הבטוח בעצמו לא מפרק לך את הזכרים הקטנים.
לפעמים על מנת לבסס את מעמדם כשליט הלהקה הם יכולים אפילו להרוג את שאר הזכרים.

nitzan
03-05-14, 16:47
איו קשר בין זכר יפה גדול וחתיך לבין זה שהבתולות לא מטילות,הן עדיין צעירות מדי.
תרנגולות לא זקוקות לזכר בכדי להטיל.בדרך 5 6 חודשיים מתחילות להטיל.

רכס חיים
03-05-14, 16:54
בלול יש רק זכר אחד,כדי להבטיח את שיפור הדור הבא.

boaz avrahami
03-05-14, 18:36
כמו שהסבירו לפני,
הביצים אינם תוצר של הפריה ולכן אין השפעה על ההטלה.
אפשר לדמות ביצה של תרנגולת למחזור שנמשך כמעט בלי הפסקה.
הזכר רק מפרה את הביצים המוטלות

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

חנן-ג'יפולוג
03-05-14, 18:42
נצל"ש לשאלה שמעסיקה אותי כבר כמה חודשים. שאלתי מספר חקלאים ולא קיבלתי תשובה.
מהו משך הייצור של הביצה? שעות? ימים?
אם אני אפתח תרנגולת מטילה, אני אמצא בה מעין מחסנית של ביצים בשלבי גדילה שונים או שאמצא ביצה בודדת בגודל כלשהו?

Bernard
03-05-14, 19:09
נצל"ש לשאלה שמעסיקה אותי כבר כמה חודשים. שאלתי מספר חקלאים ולא קיבלתי תשובה.
מהו משך הייצור של הביצה? שעות? ימים?
אם אני אפתח תרנגולת מטילה, אני אמצא בה מעין מחסנית של ביצים בשלבי גדילה שונים או שאמצא ביצה בודדת בגודל כלשהו?
למה לך לפתוח תרנגולת? מה נהיית, רכס?
ולשאלה - כן. תמצא ביצים בשלבים שונים של התפתחות...

boaz avrahami
03-05-14, 19:26
לא אכלת אף פעם חלמוני בטן מטוגנים עם בצל?
למיטב ידיעתי מחזור של ביצה הוא סביב 24 שעות בערך.
אם אין באג בתרנגולת אז ביצה יוצאת וחדשה נכנסת לתהליך יצור.
אם פותחים תרנגולת מטילה ניתן לרוב למצוא חלמון שפעם היה מאוד נהוג לאכול אותו כתבשיל.

http://bioteach.snunit.k12.il/upload/.ppt2/efroach.ppt

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

nitzan
03-05-14, 19:33
ונחזור לשאלה מה קדם למה.

אמיר ב.א
03-05-14, 22:09
בועז - אהבתי .... באג בתרנגולת...

השירשורים של רכס תמיד עושים כאן גלים - חיים - טוב שחזרת!

itayhi
03-05-14, 23:16
ככה נראה באג בתרנגולת.
בעצם, אולי זה פיצ'ר :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=truDCu1gYqQ

גם למיטב ידיעתי בכל רגע נתון "מיוצרת" רק ביצה אחת בתוך התרנגולת.

איתי

boaz avrahami
04-05-14, 03:32
כזה באג עוד לא ראיתי.
הכוונה שלי היתה לשני חלמונים בביצה אחת שזה באג ייסית נפוץ

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
04-05-14, 04:08
בכל רגע נתון מיוצרות מספר ביצים, בשלבים שונים של התפתחות. ממש סרט נע.
אם יש עיכוב בביצה אחת, הסרט הנע יכול להידפק ואז קורות תקלות, כמו שבסירטון.
במקרה הגרוע ביותר, עם אחת הביצים "נתקעת"/מתעכבת ב"סוף הסרט הנע", התרנגולת עלולה למות, בגלל הביצים האחרות שממשיכות "בתנועה"... עצוב מאוד..

בקיצור.
זה לא שביצה נוצרת מהתחלה ועד הסוף ורק אז מתחילה אחרת... יש ייצור שותף ורציף.

וזה הזמן לומר שהשירשור הזה נעשה די... מגעיל...:(

boaz avrahami
04-05-14, 04:54
ברנרד, זה הרקע החקלאי שלך או שיש סימוכין?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
04-05-14, 06:57
איזה חקלאי? מה נראה לך, שאני עשיר?

עשרים ומשהו שנים של גידול תוכים וכל מיני תרנגולות נוי ושלוים פיצפונים... בעיקר תוכים. הרבה תוכים... הרבה מאוד.. גדולים.
לומדים משהו..

ודרך אגב.
אתה יכול לראות את זה גם במצגת שהעלת קודם, בסלייד השני - למעלה רואים בבירור את השלבים השונים של הביצים "בהפקה"..

או שבכלל התכוונת לסימוכין של "מגעיל"...:rolleyes:

boaz avrahami
04-05-14, 07:14
תהליך היווצרות הביצה:

1. 24 שעות מהרגע שהשתחררה בשחלה , נכנס לחצוצרה בדרך למגנום. שם לביצה המופרית מוסיפים את המעטפת ואת החלמון
2. 3 שעות בתוך המגנום והביצה מקבלת מעטפת נוספת.
3. 1 שעה באיסטמוס, מתחילות להיווצר הממברנות עוד עטיפה על כולם
4. 20 שעות - בקטע האחרון. הביצה יורדת לאט לאט בצורה סיבובית, וכשהציפור מטמיעה את הצבענים (מלנין) בתוך קליפת הביצה, הם מרוחים סביב כול הקליפה, בגלל התנועה הסיבובית שהביצה יורדת למטה כלפי הפליטה. פתח ההטלה.

אם לא היה מספיק ברור קודם אז התהליך לוקח 24 שעות מרגע תחילת היווצרות חומרי הביצה המוכרים לנו.
לתהליך הזה קודם תהליך של 24 שעות שמעביר לחלמון את הביצית המופרית או הלא מופרית.

זאת אומרת שתכלס בקנה יש תמיד רק ביצה אחת נראית לעין

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
04-05-14, 07:23
OK. ו...

זה מתייחס למשהו שאני אמרתי? סותר אותו?

אה. עכשיו, אחרי העריכה, זה ברור, מה רצית להגיד...

אתה רק לא מגדיר "קנה"..
אני מפנה אותך, שוב, למצגת שלך, למקום שציינתי.
בכל מיני בדיקות"פוסט-מורטום" (או איך שחנן הגדיר-פתיחת הציפור/עוף), ניתן לראות בבירור, ביצים בשלבי,הכנה, שונים... עם הצהוב.
את הציפוי האחרון, הקליפה הקשה, "מקבלים" לקראת הסוף..

לי לא היו "מטילות" אבל בגלל ה"דפקט" המובנה בהן, שבגללו הן מטילות כ"כ הרבה, אני מתאר לעצמי שאצלן מראה הביצים "המתהוות", יהיה ברור יותר מאשר אצלתוכים בעונת הרבייה ו/או תרנגולות נוי זעירות..

עודד זנטון
04-05-14, 11:46
והנה, לאחר שנים אני מוצא את ההכשרה שעברתי בילדותי מועילה למישהו!
כילד בכיתה ד' אבא החליט שאני צריך לגדל חיה ע"מ ללמוד אחריות מה היא.
ואם חיה, אז שתהיה פרודקטיבית - תרנגולת, לא אחת, עשרים.
וכיוון שאנו שומרי כשרות, מישהו צריך להוציא הפרודקטיויות לפועל, משמע, ללכת לשוחט. אז ניבחרתי.
עם פגר של תרנגולת, אין לאמא ממש מה לעשות כך שצריך לפתוח, לנקות, לפרק ולהביא למטבח אחר כבוד להמשך טיפול. שוב, ניבחרתי.
התמונה היא של ילד בן 9 שעובד על שולחן פח בגינה עם גרזן (לקיצוץ יכנפיים, הרגליים והראש) וסכין ציידים על תרנגולת אומללה שרק הבוקר אכלה גרעינים מכף ידו.
ממש ליד, ניתן לראות להקת חתולים רעבים שמחכים לראש שקוצץ בגרזן וניזרק אליהם.
ברגליים, אגב, הישתמשתי כדי להבהיל את אחותי הגדולה כאשר אני אוחז בה,מכסה את כף היד עם השרוול ומנענע את הרגל בצורה שמזכירה קבצן.
אז חשבתי שזה מגניב. אחותי חשבה אחרת ולא פעם קיבלתי ממנה סטירה, מה שלא מנע, כמובן, את הפעם הבאה...

לעניינינו,
יש "שק" של ביצים ללא עטיפה וללא קליפה, בגדלים שונים על פי סד"פ היצור שלהם.
מיד לאחר מכן , בשרשרת, מופיעות ביצים בודדות (עד 3) עטופות בציפוי דק אותו אנו מכירים מהביצים הקשות במילואים.
לאחר מכן ישנה ביצה יחידה עם קליפה דקיקה בתהליך יצור.
זו עם הקליפה המוכנה יצאה בדיוק הבוקר, ממש לפני שפס יצור הביצים כולו עבר סט אפ מחודש לפס יצור בשר.

זמן מחזור של ביצה עומד, כאמור, על 24 שעות +-

Bernard
08-05-14, 01:02
תשמע, עודד...

אולי בלי כוונה אבל עשית אותי ממש מאושר...:).

כבר חששתי ששוב מישהו פה יגיד שאני לא נותן לעובדות לבלבל אותי...

רכס חיים
08-05-14, 07:00
היי עודד.

הרשה לי לנצל את הידע הרב שלך.

התחלתי בהדגרת ביצים לאפרוחים במדגרה קטנה שרכשתי כדי להרוויח זמן. בשלב הבא אבנה לי אחת הרבה יותר טובה מהמוצרים שבשוק. בינתיים אני בפחד תמידי שאם תקרה הפסקת חשמל כל הביצים ילכו לאיבוד עקב ירידת החום מ- 37.5 מעלות - החום שבמדגרה. אך בטבע הדוגרת עוזבת את הקן לפרקי זמן ממושכים למדי ולא קורה כלום לביצים.

האם אתה יודע כמה זמן של הפסקת דגירה יקלקלו את הביצים ולא תהיה בקיעה ? לא מצאתי כלום באינטרנט. תודה.

erby
08-05-14, 07:55
שרשור מעניין מאוד.

חיים, גם לי יש רוד איילנד. זכר ו2 נקבות.
הדגרתי במדגרה תוצרת בית. בקעו כמה מהביצים. בכולן התפתח עובר.
מהניסיון שלי, וממה שקראתי ברשת, בתרנגולות גם פספוס של 2-3 מעלות לא מאוד קריטי. הבקיעה תתאחר ביום-יומיים.
ניתן לשמור בטמפ קרירה, 10-15 מעלות, ביצים במשך שבוע -10 ימים עד שתתחיל להדגיר אותן. מנסיון בחורף אצלי, אני אוסף להדגרה אחת לשבוע. בכל הביצים מתפתח עובר.

אצלי כשהחימום לא עבד חמש שעות לא היתה בעיה בהמשך התפתחות העוברים אבל במדגרה הבידוד מעולה.

איזו מדגרה קנית?

עודד זנטון
08-05-14, 10:30
היי עודד.

הרשה לי לנצל את הידע הרב שלך.

התחלתי בהדגרת ביצים לאפרוחים במדגרה קטנה שרכשתי כדי להרוויח זמן. בשלב הבא אבנה לי אחת הרבה יותר טובה מהמוצרים שבשוק. בינתיים אני בפחד תמידי שאם תקרה הפסקת חשמל כל הביצים ילכו לאיבוד עקב ירידת החום מ- 37.5 מעלות - החום שבמדגרה. אך בטבע הדוגרת עוזבת את הקן לפרקי זמן ממושכים למדי ולא קורה כלום לביצים.

האם אתה יודע כמה זמן של הפסקת דגירה יקלקלו את הביצים ולא תהיה בקיעה ? לא מצאתי כלום באינטרנט. תודה.
צר לי ידידי. לא הדגרנו אותן מעולם. קנינו אפרוחים אחת לשנה כך שאני פשוט לא יודע..

lizard
08-05-14, 11:20
למה צריך מדגרה ? אי אפשר לשים על הביצה תרנגולת? כמה תרנגולות אתה כבר צריך?

Bernard
08-05-14, 15:41
מיכה, מה נהיה לך?
שמעת פעם על תרנגולת מאלומיניום או בליץ'? זה מה שחיים רוצה - תרנגולת מתיכנון שלו...

erby
08-05-14, 16:43
הרוד איילנד שיש בארץ משום מה לא דוגרות.

רכס חיים
08-05-14, 17:46
קניתי מדגרה בסיסית שלא הופכת את הביצים. משהו מפלסטיק שהמוכר טען שהיא קנדית. אך בהחלט יכול להיות שהיא סינית טהורה.בינתיים היא עובדת.

לשאלה - רוד איילנד ועוד זנים אקזוטים לא דוגרות .גם D98 ישראליות מיועדות להטלה ולא לדגירה.

הביצים של התרנגולות האלה אינן לאכילה כי מחירןן מתחיל ב- 20 שקל לביצה ומסתיימים גם במאה שקל לאחת. בכל ביצה אתה יכול לקנות 100 ביצי מאכל. והביצים נחטפות כשהן עוד חמות.

בינתים התפגר לי היום הזכר הענק כאשר הוא נאבק עם צפע והפסיד בקרב. עכשו אני מחפש זכר חדש מסוג רוד-איילנד או ברהמה.

עודד זנטון
08-05-14, 21:27
חיים עצור!!

כמה דברים חשובים ממש.
התרנגולות מביאות עכברים ואלו מביאים נחשים כך שחשוב מאוד להיערך לעניין ומסתבר שאתה לא ערוך.
בכלוב הארנבות שהיה לי, על מנת למנוע כניסה לנחשים, עטפתי את כל הכלוב (כולל רצפה ותקרה) ברשת עם חורים של 1 ס"מ. מספר נחשים עזרו לי לגלות מספר חורים שהיו ברשת, כל אחד בתורו.
לאחר שאשתי נאבקה בזעמן שחור עם מצ'טה תוך שהיא ניכנסת לתא הלינה של הארנבות, שגודלו 80X160 גובה 110 ס"מ ולאחר שאך בקושי חילצתי אותו מכעסה הנורא על שגזל 4 גורי ארנבות, שיחררתי אותו הרחק.
לצערי, הצפע שהחליף אותו לא זכה לחנינה. הוא זכה למפגש קצר עם טוריה...
לאחר מכן סגרתי את הבסטא, שיחררתי הארנבות (עד היום כמה מהן מסתובבות בישוב, רק השחורות שרדו, עדות לכושר השרידות התימני...) ומכרתי לילדים סיפור כלשהו.

בקיצור, תקפיד על עטיפה מושלמת של רשת צפופה או שתתחיל להיתאמן בעבודה עם טוריה.
אגב, זעמן שחור זה טוב ליהודים..ולא, הצפע לא הולך להיעלם רק כי ניצח בקרב עם התרנגול שלך. אם לא הרגת את הנבלה, הוא יחזור כל יום! מבחינתו, פתחת מסעדה...

talilim
08-05-14, 21:36
חיים עצור!!

כמה דברים חשובים ממש.
התרנגולות מביאות עכברים ואלו מביאים נחשים כך שחשוב מאוד להיערך לעניין ומסתבר שאתה לא ערוך.
בכלוב הארנבות שהיה לי, על מנת למנוע כניסה לנחשים, עטפתי את כל הכלוב (כולל רצפה ותקרה) ברשת עם חורים של 1 ס"מ. מספר נחשים עזרו לי לגלות מספר חורים שהיו ברשת, כל אחד בתורו.
לאחר שאשתי נאבקה בזעמן שחור עם מצ'טה תוך שהיא ניכנסת לתא הלינה של הארנבות, שגודלו 80X160 גובה 110 ס"מ ולאחר שאך בקושי חילצתי אותו מכעסה הנורא על שגזל 4 גורי ארנבות, שיחררתי אותו הרחק.
לצערי, הצפע שהחליף אותו לא זכה לחנינה. הוא זכה למפגש קצר עם טוריה...
לאחר מכן סגרתי את הבסטא, שיחררתי הארנבות (עד היום כמה מהן מסתובבות בישוב, רק השחורות שרדו, עדות לכושר השרידות התימני...) ומכרתי לילדים סיפור כלשהו.

בקיצור, תקפיד על עטיפה מושלמת של רשת צפופה או שתתחיל להיתאמן בעבודה עם טוריה.
אגב, זעמן שחור זה טוב ליהודים..ולא, הצפע לא הולך להיעלם רק כי ניצח בקרב עם התרנגול שלך. אם לא הרגת את הנבלה, הוא יחזור כל יום! מבחינתו, פתחת מסעדה...

חתול.או חתוליים.

רכס חיים
08-05-14, 22:08
כרגע עוד אין ביצים ואפרוחים בלול,כך שאין לצפעים מה לחפש בינתיים. מה שבאמת מפחיד אותי אלה הנמיות. למכר שלי הן חיסלו בלילה אחד 45 תרנגולות מטילות. כרגע אני עסוק בהגנה ושיפורים יומיומיים כנגדן.

הצפעים מפחידים אותי מפני הכשות בעת איסוף ביצים - ונגדם אמצא משהו עד סוף החודש. בינתיים שפכתי גיר ברוחב מטר לפני ההגעה ללול - והם ממש לא אוהבים לזחול עליו.זה כתרופת אליל לבינתיים.

מישהו יכול לספק לי ביצים מופרות ונתחלק באפרוחים כשיבקיעו ?

boaz avrahami
09-05-14, 00:51
שמעתי שנחשים לא אוהבים לזחול על חצץ ...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asypeer
09-05-14, 01:11
אחד השרשורים ההזויים..אנא המשיכו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

itayhi
09-05-14, 01:21
שמעתי שנחשים לא אוהבים לזחול על חצץ ...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

ספר את זה לבנזונה שהכיש אותי לפני שנתיים על שביל החצץ בכניסה לחצר שלי.
'ססססאוחתו השבית אותי לשלושה שבועות! ואיזה כאבים...

רכס, תתאפק. 3-4 ימים ויהיו לי מספיק ביצים בשבילך.

איתי

רכס חיים
09-05-14, 02:52
וואלה. חטפת הכשה מנחש צפע ? אני שכבתי שבוע מעקיצת עקרב כשהייתי ילד ושכבתי 10 ימים בין חיים למוות. מאז אני לא לוקח סיכונים עם בעלי החיים האלה.

איך זה קרה לך ? שטח הגידול הטבעי שלך מועד לפורענויות. ועוד הילדות מסתובבות שם חופשי. דירבאלק.

ד ו ר ו ן
09-05-14, 07:53
שמעתי שנחשים לא אוהבים לזחול על חצץ ..
JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

ומה התשתית שהם זוחלים עליה במדבר?

מצע מהודק?

בקיצור, לא תופס.

erby
09-05-14, 09:02
לגבי ביצים מופרות, יש לך פרטית.
לגבי נחשים הפתרון מבחינתי הוא חתולים. הרבה חתולים. התרנגול רודף אחריהם ולא להיפך...
לגבי נמיות - תי"קו.

הבעיה מבחינתי הם כלבים שמסתובבים חופשי במושב

עודד זנטון
09-05-14, 10:01
ערימות של חתולים לא עזרו לי למנוע הגעת צפעים.
היחיד שמנע צפעים באזור היה זעמן שחור ענק...(לא ארסי!)
הצפעים לא באים רק לגוזלים ולביצים. הם בעיקר באים לעכברים שנמצאים תמיד בסביבת הלול (חוק טבע כזה...)
הברירה היחידה שאני מכיר היא רשת צפופה תפורה ביסודיות האוטמת את הלול.
קח בחשבון, היכן שאפשר לדחוף אצבע, אפשר לדחוף נחש! (גם נחש ענק יכול לשנות היקפים בצורה מדהימה. ראיתי את זה במו עיני!)
לגבי נמיות, כל עוד הכלוב סגור היטב, תודה להן ותטפח אותן. זו חיה נהדרת שניתנת לביות וזוללת כל מה שעומד בדרכה - צפעים, זעמנים, עכברים, עכברושים, ילדים קטנים ומעצבנים של השכן ומה לא...
אצל הורי בחצר ישנה להקת חתולים ענקית שלא מנעה אף פעם הימצאות של נחשים.
לפני כחצי שנה, התנחלה אצלם משפחת נמיות בת 5 פרטים, מאז לא ראיתי אף נחש שם (האמת שגם אוכלוסיית גורי החתולים הצטמצמה באופן מחשיד..)

לגבי הכלבים המשוטטים, הם מאוד אוהבים נקניקיות ולא טורחים לבדוק את תכולתן, אני בטוח שתמצא איך להשתמש בנתון זה..

lizard
09-05-14, 10:38
אני לפני בניית לול תרנגולות ותוכים בעצמי והקטע עם הנחשים קצת מלחיץ אותי.
אם חצי מטר מהרצפה אני אדאג לרשת צפופה מאוד/קירות עץ או איזכורית, האם זה מספיק נגד נחשים?

עודד זנטון
09-05-14, 12:04
חד משמעית לא.
אם תצפה את הלול בגובה מטר מהרצפה בלוח חלק (פח / דיקט) ותדאג תמיד שלא יהיה מונח על הרצפה עד מטר מהכלוב כלום ובנוסף, תדאג שהכלוב לא יהיה מתחת עץ, קיר עם מדפים או כל דבר אחר - אז אתה מוגן.

יותר קל לבנות את כל הכלוב, כולל רצפה ותקרה מרשת צפופה.

ד ו ר ו ן
09-05-14, 13:33
חתולים מתעסקים רק עם חיות קטנות מהם, ולא מהגיבורות במיוחד.

הם יודעים טוב לעשות את ההבדלה בין נחשים ארסיים כמו צפע, שהם בוחרים לא להתעסק איתם, ובמקביל לטבוח בנחשים הלא ארסיים שהיית שמח שיהיו לך בחצר.

החתולים שלנו, כמה שהם נחמדים- עובדים יפה בכל מה שקשור לעכברים ציפורים ונחשים לא ארסיים, וחסרי יעילות מול הצפעים.

lizard
09-05-14, 14:14
הכלוב יהיה מרושת כולו, חלק ממנו יהיה עם בטון יצוק וחלק אדמה. זה יהיה מבנה של 3 מטר על 3 מטר. יש עץ ליד.

Bernard
09-05-14, 16:37
גידלתי תוכים (ותרנגולות ושלווי נוי פיצפונים) למעלה מעשרים וחמש שנים. היו לי 6-7 כלובים גדולים (2X2X1.5 ו-2X3X4) ועוד המון כלובים קטנים יותר.
הכלובים נבנו מ"פלטות" רשת יעודיות (2X1) ומעולם לא היו אצלי צפעים - אצל השכנים היו, אצלי לא. צפעים לא יכולים להכנס דרך הרשתות האלה.
כמה פעמים, במשך השנים, נכנסו זעמנים" ו"במכה" אחת עשו שמות בתאי ההטלה - פשוט עברו אחד-אחד וגמרו כל מה שהיה שם (הורים, גוזלים וביצים) - כל פעם נזק של אלפי שקלים.

רשתות צפופות בסיגנון "רשת תרנגולות" או "רשת יונים", כמו שהן נקראות (מין "ריקמה" של משושים כזו) יעילות לזמן מוגבל.

הרשתות האלה מתרופפות עם הזמן ונחשים צעירים (החומים) מצליחים להשתחל פנימה. לתרנגולות זה פחות משמעותי אבלל תוכים...
הרשתות האלה גם מחלידות די מהר (למרות הגילוון) ונקרעות, כשהתרנגולים/ות רבים/ות.
הן גם מפריעות לראות מה קורה בתוך הכלוב - משמעותי לתוכים - יש שם אינטראקציות שחבל על הזמן..

לעכברים... אין פיתרון טוב.

אם יש נחשים שחורים - אין עכברים אבל בסופו של דבר הנחשים לא שוכנים קבע באותו מקום ויש גם את עניין הדיעות הקדומות.
אם יש חולדות/עכברושים - אין עכברים... וגם אין תרנגולות ואפרוחים ו... הכל הולך, עם הזמן. הם מכרסמים את כל הרשתות "הרקומות" וחופרים מתחת (אפילו ל) 20 סמ' של יציקות בטון.

נמיות זה דבר מבורך - אין מה להוסיף... חוץ מזה שהחיות/ציפורים/תוכים/עופות צריכים להיות להיות בתוך כלוב חסין נמיות...

בקיצור.
אחרי המון נסיונות בהרבה שנים, מה שהייתי ממליץ הוא:

להשתמש ב"פלטות" רשת - דומות לרשתות כלובים שנמכרים בחנויות. מגיעות בגודל של מטרXשניים וברווחים שונים.
כלוב גדול/תעופה - ריצפת יציקת בטון, של כמה סמ' ובתוכה לשתול את "פלטות" הרשת... ולהמשיך משם.
מאותן "פלטות" ניתן לבנות כלובים בכל מידה (אצלי היו כמה של 1X1X2) ולהרים אותם על רגליים בגובה של מטר - רוב הנחשים לא "אוהבים" לטפס על צינורות מתכת מגולבנים (פעם צפיתי במשך יותר משעה, בנחש שחור צעיר (חום כזה, כמעט מטר) מנסה לטפס... לא הלך לו), אלא אם הוא נחש שחור בוגר - מה שהם מסוגלים לעשות... מפחיד. צפעים לא מטפסים בכלל.
אם אין צינורות ומשתמשים בבזנט/ברזל זוית, להתקין חרוט הפוך (הרחב כלפי מטה) מפח מגולבן, בגובה של כ-70 סמ' ובקוטר של 20-30 - גם חולדות לא מצליחות לעבור את זה - בדוק. הבעייה שהן קופצות על הכלוב מעצמים קרובים (אפילו מ1-2 מטר).
כלובים קטנים (גם ה-1X2X2) ניתן לתלות מקונסטרוקציה.

דבר נוסף, שלא דיברו עליו - תינשמות וכוסים.
הדברים המועילים האלה (נגד עכברים וחולדות) חוטאים, מידי פעם, וחוטפים את דיירי הכלובים... דרך הסורגים (פה דווקא רשת הלולים עדיפה).
מי שלא ראה תנשמת מתנפלת על שלו גמדי/תוכן/אפרוח (יקר פחד היה האפרוח. עוף מדרום אמריקה, שלא היה בארץ ועדיין אין..), דרך הסורגים ופשוט מוציאה אותו בחתיכות, לא ראה מחזה מחריד/מאלף מימיו...

כמובן שרוב הדברים מיותרים ו"אובר-קיל" לתרנגולות בגודל שחיים מדבר עליו - הן בכלל הורגות עכברים..

nitzan
09-05-14, 16:40
תוכים בחצר מתכון מנצח להימצאות נחשים,הרבה פחות מתרנגולות.
תהיה ערוך עם רשת לול צפופה,שמרווח בפתיחת הדלת יהיה במילימטרים.
אני הוצאתי 2 צפעים מכלוב תוכים אחרי סעודה ,פשוט לא יכלו לצאת ,ממש כמו במשל השועל והכרם.

רכס חיים
09-05-14, 17:05
אני קורא כאן ומחוויר. לא נשאר לי אלא להמתין לגורלי המר. נראה לי שאכין רשת מחשמלת לפני קירות הלול,על מנת להרוג ללא התרעה מוקדמת. הלול הזה עומד לפרנס את כל העולם ואישתו - נחשים,נמיות,שועלים,חתולים,כלבים,עורבים ומה לא - ואני האחרון שאהנה ממנו,אבל הראשון לסבול מההרג.

חנן-ג'יפולוג
09-05-14, 21:11
אצלי כלוב הארנבות והשרקנים היה בגובה של מטר שמונים, אז גם הרווחתי שלא הגיעו אליו חיות זרות וגם היה לי מקום אחסון מקורה מתחתיו.
במקור בניתי את הכלוב ככה בגלל חשש מהכלבים שלי אבל בדיעבד זה הועיל נגד חיות אחרות, לא קרואות.

חוץ מזה, בילדותי גידלתי להקת תרנגולות תקופה ארוכה בכלוב על הקרקע. בד"כ הן הסתובבו חופשיות בחצר ובמושב. לא זוכר התקלויות מיוחדות כפי שתוארו כאן.

Bernard
10-05-14, 00:30
כמו שאמרתי, תרנגולות פחות "רגישות" לנחשים/עכברים/חולדות וכו'.
לפני "עידן התוכים" שלי, גידלנו בחצר תרנגולות וברווזים (הגיעו לבד, נודדים ונשארו והתרבו..הברווזים) ושתי ארנבות שחורות... כולם חיו בשלום בחצר פתוחה (ללא כלובים, רק תאי שינה פתוחים), ביחד עם הכלבה (רועים בלגי שחורה גדולה), שהרגה כל מה שהתקרב לחצר, מלבד החיות "שלה"...

כנראה השתנו הזמנים...

רכס חיים
10-05-14, 05:33
מתוכנן להשבוע להכניס למדגרה מעל 50 ביצים בשותפות עם בעלי הביצים.

בינתיים במדגרה 9 ביצים של ברהמות - תרנגולות במשקל של 4 ק''ג לנקבות ו-6 ק''ג לזכרים. אלה התרנגולות היקרות ביותר בשוק ונמכרות ב - 700 שקל לזוג. לא להאמין.

עד עכשו אני מושקע בלול בכ - 7,000 ש''ח בערך - שכולל את הקמת הלול. חלק מההשקעה צריך להגיע מתנובת ביצים ובשר לצריכה עצמית, וחלק צריך להגיע ממכירת ביצים ואפרוחים.
אני חסיד של החזרי השקעה גם מהתחביבים - הטויוטה שלי עושה הובלות של מוצרים למפעל ומכניסה כ- -.2,000 ש''ח לחודש - וזה מכסה את העלויות שלה לטיולים.

amit1
10-05-14, 06:56
רכס, תהיה לי בריא....
7000 שקל = 7000 ביצים = 19 ביצים/יום....

רכס חיים
10-05-14, 13:15
זה בסך הכל הובי זול. ההשקעה הראשונית לא קטנה אך זה בא במקום מועדון כושר,שגם הוא לא זול.......

עכשו הכנסתי למדגרה 9 ביצים של ערן מביצרון - והם יהיו בשותפות של חצי חצי מהאפרוחים שיצאו. על הביצים אני רושם תאריך של סילוק הביצה באם לא בקעה.

אני צריך רעיון כיצד לסמן את האפרוחים עם טבעת על הרגל כמו שעושים בהטבעות של ציפורים. מישהו יודע איך הפריט הזה נראה ? אפשר לקנות אותו או שאצטרך לייצר כאלה ?
. יכול להיות שאפשר להשתמש באזיקונים מפלסטיק שניתן לרשום עליהם נתונים.

Bernard
10-05-14, 16:59
תאמין לי, חיים.
אם לא היית, אף אחד לא יכול היה להמציא אותך...

boaz avrahami
10-05-14, 18:40
תשים להם עגיל באוזן.
פעם היו טושים כאלו מסוג של צבע שמן שהינו מסמנים איתו עגלים אבל הוא לדעתי טוב גם לאפרוחים

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
10-05-14, 19:10
ולשאלתך, חיים.
יש לקנות טבעות רגל לכל הציפורים/עופות בכל המידות ועם איזה כיתוב שאתה רוצה...
הכי הפשוט - תן קפיצה לשוק של כפר קאסם בשבת (או רמלה ברביעי - עדיף קאסם, לצורך העניין) ושם תמצא כל מה שאתה רוצה לציפורים/עופות, כולל טבעות.
תוכל גם למצוא עופות "בזול" - רק אל תגיד איפה אתה גר/מגדל...:rolleyes:

- - - Updated - - -

דרך אגב..
בהמשך לפוסט מוקדם יותר (אי-אז, לפני עידנים), בכפר קאסם, בשבת, יש לקנות גם כל סוגי החיסונים (כולל פג תוקף) בכל כמות..

IlanG
10-05-14, 20:11
וואלה זה ההההשירשור ההזוי ביותר לגיפולוג לשנת 2014 .. עד עכשיו אני צוחק ....

Real Jeep don't die - they get rebuilt

רכס חיים
10-05-14, 20:27
מישהו יכול להעלות כאן צילום של טבעת עבור ציפורים ? והסבר איך היא נסגרת ?

malikmalik
12-05-14, 21:58
ממליץ על תכנית של ערוץ 4 הבריטי בשם Food Unwrapped.
פרק 7 של עונה 3. easter special מראה באופן מדויק איך זה נראה מבפנים.
מעניין מאד.
כמובן לא לטבעונים צמחונים ושאר רכי לבב...

אמיר ב.א
14-05-14, 09:12
87292

http://www.yardbirdsil.info/daf/migration.files/image006.jpg

רכס חיים
14-05-14, 15:27
היי אמיר - תודה. אני יכול לייצר אותן לבד בסדנת הצורפים שיש לי בבית.

בינתיים כל שבוע מתפגרות שתי תרנגולות ואני לא יודע את הסיבה. הן ניראות ממש בסדר אך בבוקר אחת מהן נמצאת מוטלת מתה בתוך הלול במצב לגמרי שלם - עם שרירים מוקשחים.

השתיים האחרונות היו ביום שלפני מותן עייפות,איטיות ואדישות. מה עושים לעצור את זה ? ואיך יודעים ממה התופעה ?

Redoren
14-05-14, 15:32
שלחתי לך בפרטי.

lizard
14-05-14, 22:30
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4519504,00.html

נראה לי שנחשים עדיפים לא? אי אפשר לסמוך על אף אחד...

gp1
15-05-14, 00:06
פזר פס רחב של סיד סביב השטח שלך. זה אמור לעבוד נגד נחשים. (שוב. אני מקווה שהם יודעים את זה. כי מרו לי כמה אנשים שונים שכן) .

Bernard
15-05-14, 02:21
מזכיר לי את השיטה הידועה לציד שועלים (או מה שזה לא היה..) - לשים להם מלח על הזנב..

zagi
17-05-14, 13:17
תרנגולות מסוג רוס רגישות מאוד לחום ולחות , כמו כן גם לעודף אוכל .
אם התרנגולות מסתובבות כל הזמן עם פה פתוח זאת אומרת שחם להן .
אם תרנגולת מתה מעודף מזון תוכל לראות אם תפתח לה את הפה שהכל מלא תערובת .
120 גרם תערובת לתרנגולת צעירה צריך להספיק .
17-18 מעלות בממוצע זה הטמפרטורה שהן אוהבות .

רכס חיים
17-05-14, 18:12
ZAGI - תודה על המידע. אבדוק את נסיבות היפרדותן מהעולם הזה.

בינתיים היום הופיעו שתי הביצים הראשונות. לאחר שחמש תרנגולות נפחו את נשמן,אך צריך להיות אופטימי.

כמות תערובת של 120 גרם מתאים לפרגיות או למטילות ?

מישהו ממליץ לי כיצד להתמודד עם הזבובים שהתחילו להתרבות בלול ? אם אפשר משהו אקולוגי בלי רעלים למינהם.

Bernard
17-05-14, 18:39
דביקיות צהובות וגירוף יומיומי של "תוצרת" התרנגולות..

asafk
17-05-14, 20:21
צפרדעים?

אסף.

Bernard
17-05-14, 20:56
עם תרנגולות?!?!?
יחזיקו מעמד, אולי 10 דקות...

אבל חיים, אל תדאג, קצת סבלנות ואחרי הזבובים באות הצרעות וקצת אחריהן הדבורים (קמץ ב-"ד" ודגש ב-"ב") ואז... לא יהיו זבובים - ועם דבורים, אתה בטח יודע איך להסתדר...

tomer s
18-05-14, 13:54
זה רק אני או שהפוסט הזה מזכיר את חד גדיא?
ביצים.. תרנגולות.. נחש.. נמיה.. חתול.. זבובים.. צפרדעים..
שקנה חיים בתרי זוזי..

חיים,
יש מלכודת אורגנית של זבובן. שקית שמכילה תערובת מסריחה שמושכת זבובים,
מוסיפים מים והיא מוכנה לשימוש,
מנסיון אישי זה מוצר מעולה וסוג של פיתרון סופי!

אממה תקפיד לתלות אותה לא סמוך לאף שלך.. ועד מרחק של 8 מטר מהלול.
(היא מושכת זבובים אליה. אז שלא תמשוך זבובים גם ללול)

amitaikl
18-05-14, 14:30

אפשר גם להכין לבד:
חתוך את החלק העליון של קנקל 1.5 ליטר (איפה שהוא נהיה קוני)
לחלק התחתון הכנס: 1 כפית שמרים יבשים+1כפית סוכר+1כוס מים פושרים
הכנס את החלק החתוך (הקוני) לתוך הבסיס ודחוף אותו בעדינות, עד שיוחזק ע"י דפנות הבסיס. יווצר לך גליל עם "משפך" בתוכו.
שים בשמש
החלף כשיתמלא זבובים מתים (רכי הלבב עוטפים בנייר שחורים כדי להמנע ממראות שכבת הזבובים)

Redoren
18-05-14, 14:32
אפשר גם להכין לבד:
חתוך את החלק העליון של קנקל 1.5 ליטר (איפה שהוא נהיה קוני)
לחלק התחתון הכנס: 1 כפית שמרים יבשים+1כפית סוכר+1כוס מים פושרים
הכנס את החלק החתוך (הקוני) לתוך הבסיס ודחוף אותו בעדינות, עד שיוחזק ע"י דפנות הבסיס. יווצר לך גליל עם "משפך" בתוכו.
שים בשמש
החלף כשיתמלא זבובים מתים (רכי הלבב עוטפים בנייר שחורים כדי להמנע ממראות שכבת הזבובים)

+++1
עובד במאה אחוז.
אפשר גם לשים קצת סירופ במקום סוכר כדי שיהיה יותר נוזלי.
בתנועה היינו מכינים כאלה עם הילדים ומפזרים ברחבי המחנה.
גם אקולוגי, גם ממוחזר וגם יעיל.

asafk
18-05-14, 14:33
אם כבר בקבוקים...
אז תולים בקבוקים מלאים מים. ישוב שיהיו שקופים.
הזבובים רואים את ההשתקפות ונבהלים.
זה עובד.. אבל אני לא יודע לאיזהכמות זבובים.

אסף.

opl
18-05-14, 14:34
השמרים והסוכר משמשים ליצירת CO2 לטובת לכידת יתושים. זבובים לא נמשכים לCO2 (אם אני לא טועה). לזבובים - קצת מים + קצת בשר ואתה מסודר.

יואב פולס
18-05-14, 15:10
המלכודת עם השמרים - שווה לתXת. ניסיתי. הכנתי שתיים כאלה על מנת לצוד יתושים. חוץ מיתושים שטעו בניווט בווייז - אף מניאק עוקצני לא נכנס לשם.
עד היום אישתי צוחקת עלי על המלכודת הזו. (זרקתי אותה לפני שבוע.)

opl
18-05-14, 15:22
שמרי אפייה חזיקו מעמד לדעתי גג יומיים אם לא פחות. הם לא עמידים לאלכוהול שהם בעצמם מיצרים. והם מסיימים לאכול את הסוכר דיי מהר

Bernard
18-05-14, 16:30
הדברים האלה (המלכודות עם ה"פתיון" הרייחני) יותר מסריחים מהקקי של התרנגולות - לא יודע מה עדיף...
חבר שלי שם כזה במוסך שלו... לא היו זבובים... או שבעצם, בכלל לא בטוח, בגלל שגם אנחנו לא יכולנו לשבת שם... אז הוא הזיז את זה... רחוק.

opl
18-05-14, 16:37
כן... אבל חיים לא גר או עובד בלול שעות על גבי שעות

Bernard
18-05-14, 17:29
גם נכון..

רכס חיים
18-05-14, 20:57
בקבוק עם סירופ או מי סוכר ניראה לי שיעבוד. אבל איך מניחים את הבקבוק - עם הפתח למעלה ? הם יגלשו לחלק התחתון ? לא ניראה סביר.

opl
18-05-14, 21:07
87366

87367

מסביר?

amit1
18-05-14, 21:17
פיתיון לזבובים: מזוג 1/2 כוס מתערובת העופות לבקבוק, הוסף 1.5 ליטר מים, סגור את הבקבוק. המתן שבוע והנה יש לך פיתיון משובח לזבובים.
נחשים: רסס מסביב לכלוב עם תרסיס נגד גוקים....זה עובד ....

חוצמזה....יותר זול לקנות ביצים בסופר....

רכס חיים
19-05-14, 11:09
הזבובים יורדים למטה או רק דבורים ערביות - אם זיהיתי נכון ?

Redoren
19-05-14, 11:20
כל חרק יכול לנחות ו״ללכת״ לכיוון הסירופ. הבעיה היא שזבובים (כמו דבורים וכמו יתושים) יכולים להמריא רק אנכית למעלה, כמו מסוק.
לכן הקונוס ההפוך, כי הם פשוט לא יכולים להמריא.

רכס חיים
19-05-14, 12:37
אבל הם זוחלים/הולכים למטה בלי בעיה ?

Redoren
19-05-14, 12:40
אבל הם זוחלים/הולכים למטה בלי בעיה ?

בדיוק.
ואם הסירופ סמיך זה גם מפריע להם כמובן לברוח ממנו.

Bernard
19-05-14, 14:40
87367

מסביר?

הנה, כמו שאמרתי - רק צירעות... הזבובים כבר מזמן נעלמו...

ומאיפה השם הזה "דבורים ערביות"? מה ערבי בהן? הן בכלל לא דבורים... חיים, תתעדכן...
ועוד דבר - לעניות דעתי (המגובה באיזשהו נסיון:)), סירופ מתוק לא יהווה תחרות לקקי תרנגולות מהביל ועסיסי... אבל אולי כדאי לנסות..

opl
19-05-14, 14:50
חיים אתה מרכבים 10 כאלה בדקה... תנסה ותראה. שים כל מני פתיונות שהוצעו פה וספר לנו מה עבד ומה לא.

בלבנון השנייה היה לנו בבסיס בעיה קשה עם הזבובים, היינו עובדים בלילה וישנים ביום והם היו חוגגים עלינו, מלכודת עם שניצל רקוב תפסה את הזבובים, מלכודת עם פטל תפסה רק דבורים (מיכל מלא עד אפס מקום).

Redoren
19-05-14, 14:59
חיים אתה מרכבים 10 כאלה בדקה... תנסה ותראה. שים כל מני פתיונות שהוצעו פה וספר לנו מה עבד ומה לא.

בלבנון השנייה היה לנו בבסיס בעיה קשה עם הזבובים, היינו עובדים בלילה וישנים ביום והם היו חוגגים עלינו, מלכודת עם שניצל רקוב תפסה את הזבובים, מלכודת עם פטל תפסה רק דבורים (מיכל מלא עד אפס מקום).

בקרוב תגובה לנושא (או שרשור נפרד?)

מלכודת זבובים מאלומיניום מרוג 0.6 עם צלחת פיתיון מבירץ׳ ימי תלוי על שאקל פלדה מצופה אבץ בתקן הצבא הקוריאני..

amit1
19-05-14, 15:02
הזבובים יורדים למטה או רק דבורים ערביות - אם זיהיתי נכון ?

רכס, קח את הפיתיון שהמלצתי לך עליו, ייצר כל מלכודת עם פתח "משפך" ותאמין לי שזה עובד...עובד מצוין.......פעם היו סוסים ועכשיו שינמכת לתרנגולות? מה יהיה? מילא היית מגדל חוגלות אבל סתם תרנגולות? קטן עליך :)

Bernard
19-05-14, 15:34
בקרוב תגובה לנושא (או שרשור נפרד?)

מלכודת זבובים מאלומיניום מרוג 0.6 עם צלחת פיתיון מבירץ׳ ימי תלוי על שאקל פלדה מצופה אבץ בתקן הצבא הקוריאני..

ובגלל שזה לא שקוף - סנסור בפתח, שסופר את מספר הנלכדים ושולח הודעת SMS, לשלושה טלפונים, לבוא לרוקן...
בעצם, זה יותר מידי אלקטרוניקה - משקל-קפיץ רגיש ביותר (עם מחסום רוח, למען הדיוק), שבמשקל/כמות זבובים ידועים(!!!) מצלצל בפעמון או מקיש בראשו של המואזין בכפר הקרוב, שיקרא לחיים ברמקול, לרוקן..

Redoren
19-05-14, 15:35
ובגלל שזה לא שקוף - סנסור בפתח, שסופר את מספר הנלכדים ושולח הודעת SMS, לשלושה טלפונים, לבוא לרוקן...
בעצם, זה יותר מידי אלקטרוניקה - משקל-קפיץ רגיש ביותר (עם מחסום רוח, למען הדיוק), שבמשקל/כמות זבובים ידועה(!!!) מצלצל בפעמון או מקיש בראשו של המואזין בכפר הקרוב, שיקרא לחיים ברמקול, לרוקן..

חחחחחחחחח
ענק!!!!!

רכס חיים
22-05-14, 11:40
מים מעורבים באבקת סוכר - לא עובד.

מים מעורבים בתערובת לתרנגולות - לא עובד.

מים מעורבים בשמרים - לא עובד.

עכשיו תמשיכו להציע.

opl
22-05-14, 12:19
מה עם בשר? צריך לתת לזה גם להרקב...

או שפשוט תקנה זבובן וזהו

opl
22-05-14, 12:20
במים עם השמרים צריך לשים סוכר...

tomer s
22-05-14, 13:38
זה רק אני או שהפוסט הזה מזכיר את חד גדיא?
ביצים.. תרנגולות.. נחש.. נמיה.. חתול.. זבובים.. צפרדעים..
שקנה חיים בתרי זוזי..

חיים,
מנסיון אישי זה מוצר מעולה וסוג של פיתרון סופי!

אממה תקפיד לתלות אותה לא סמוך לאף שלך.. ועד מרחק של 8 מטר מהלול.
(היא מושכת זבובים אליה. אז שלא תמשוך זבובים גם ללול)

מציעים, רק תקשיב..

רכס חיים
22-05-14, 21:59
שמתי סוכר בשמרים - וזה לא עובד. תליתי היום דף הדבקה לניסיון וניראה מה יהיו התוצאות מחר. זבובן - איפה קונים ? אצלי במכולת לא מצאתי........

הבוקר נפל שדוד התרנגול היפה שקניתי ב- 60 שקל - ומיד הבאתי שני חדשים במחיר זהה.כנראה שתרנגול אחד ל- 20 בנות היה כבד עליו והוא החליט להתפגר. שתי דקות אחרי שהם נכנסו ללול 3 נקבות כבר נבעלו בלי לבקש רשות, ועוד מתרנגול אחד - הצעיר. המבוגר יותר והיפה יותר הסתפק בקריאות טריטוריאליות במקום להתחיל לעבוד.

בינתיים תפוקת הלול עלתה ל- 5 ביצים ביום ,מה שאומר שההכנסה מכסה בינתיים את הריבית על ההשקעה - לפי 10% החזר השקעה שנתי. ניראה בהמשך את ההתפתחות הכלכלית.

boaz avrahami
22-05-14, 23:27
זה הזמן לאקזיט.
עוד חודש מקסימום תוכל להנפיק

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
23-05-14, 00:05
לא יודע לגבי האקזיט אבל אחוזי התמותה שלך והתדירות... משהו שם לא בסדר!!!
אני לא הייתי נוגע בביצים...

נמרוד
23-05-14, 00:14
חיים אתה מיושן. תשקיע בתעודת סל על מדד הביצים בהונג-קונג, אותה תשואה בלי הזבובים.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

רכס חיים
23-05-14, 05:46
ממתין בסבלנות לטלפון מגוגל.

boaz avrahami
23-05-14, 07:34
http://img.tapatalk.com/d/14/05/23/sypa4a7e.jpg

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
25-05-14, 21:56
המדגרה אמורה לייצר מחר או מחרתיים את עשרת האפרוחים הראשונים. בסך הכל יש בה 43 מועמדים לאפרוחות.

אני לא חושב שהייתי כל כך בעצבים כשנולד בני הבכור או אלה שאחריו.וכמו שאני זוכר,בכלל לא הייתי בבית באותו יום.

כל שלושת השבועות של הריון הביצים אני מנסה לדייק בטמפרטורות של המדגרה - ודי מבולבל באם הצלחתי בזה - לא אתפלא אם אקבל אחרי קרוב לחודש ערימת ביצים רקובות............

אם עד סוף השבוע לא ייצא כלום - אני מתקרז בטוח.

רכס חיים
26-05-14, 03:38
האפרוח הראשון בקע לפני כשעה. הוא ניראה לי כזה חלשלוש שהוא לא ישרוד לדעתי יום אחד.

הכי דחוף לי כרגע לדעת במה להאכיל אותם אם הם בני יום אחד. הבנתי שהם יוצאים מהביצה עם מטען מזון למספר ימים. צלוחית מים ממתינה להם באומנת המחוממת.

נא עזרתכם הדחופה - במה להאכיל אותם בלי לשלוח אותי לאיביי לקנות רגלי חרגולים בשמן.

Bernard
26-05-14, 06:56
מזל טוב, אבאל'ה.

יש תערובת לאפרוחים אבל מה שההורים אוכלים, יתאים גם לאפרוחים... תפסיק להילחץ..

נמרוד
26-05-14, 12:08
אגב לגבי הזבובים - מה שהולך עכשיו הכי חזק נגד זבובים פה בבירת הזבובים המכונה "מושב" שבה אני חי - זה חומר חדש יחסית של נוברטיס שניקרא אגיטה. לקנות בחנויות הגרעין.
http://abic.bsmart.co.il/heb/HTMLs/product.aspx?C1010=12329&BSP=12271&BSS1011=12271

nitzan
26-05-14, 13:13
הכי חשוב לאפרוחים חום,אוכל ומים כמו לבוגרים אחרי שעה מתחילים להתרוצץ.
אוכלים ושותים עצמאית (זה לא גוזל).
תחמם אותם ותהיה רגוע .

Bernard
26-05-14, 16:26
אפרופו מים..
לא "דיברנו" על זה אבל צריך לשים לב שהמים יהיו בכלים שהאפרוחים לא יוכלו להפוך ולא יוכלו להיכנס לטבילה (אם הם ירטבו... חראם..) והכי חשוב שלא יטבעו שם - יש להם, לאפרוחים, נטייה לטבוע גם בכלים שטוחים..

הכי טוב, גם לבוגרים, זה מערכת שתייה אוטומטית כזו, שממלאה מים בכלים פיצפונים או מעין פיטמות, שהם לומדים (תוך 1/2 יום, כולם מומחים) ללחוץ/לנקר על מנת שיצאו (טיפות) מים - הכי נקי ובריא ויעיל.

ותעלה תמונות של הילדים - שנוכל להתגאות גם כן... הרי כולנו היינו שותפים לחבלי הלידה... לא?

רכס חיים
26-05-14, 19:43
מסתבר שהבקיעה מהביצה הינה תהליך שמתיש את האפרוח,והוא נח יום שלם לאחר שבקע. יש אפרוחים שלא מסוגלים לפתוח את הקליפה כי היא עבה מדי ואז דינם למות בתוך הביצה.לצורך כך יש לתת להם עזרה בקילוף הביצה ושיחרורם מהכלא בכדי שלא ימותו. היום עשיתי את זה לשלוש ביצים והאפרוחים חילצו את עצמם כבר לבד. לוקח להם בערך חצי יום להתייבש במדגרה לפני שהם נעמדים על הרגליים.

נראה איך יעבור הלילה כי יש עוד מספר ביצים שאמורות לבקוע במיידי.

לא קל להיות הורה ל- 43 ביצים.

tomer s
27-05-14, 10:16
חיים אני חושב שאתה טועה, (סיפור הגולם והפרפר)
האפרוח אמור לפרק לבד את הקליפה,
אברר עם חבר שמגדל וותיק.
בלי קשר לוקח להם זמן להתאושש ולהזרים דם אחרי השלמת הבקיעה.

הורה ל43 ביצים זה קל,
יש כאלה שהורים ל43 ילדים בגלל שלא השתלטו על 2 ביצים..

amitaikl
27-05-14, 10:24
הורה ל43 ביצים זה קל,
יש כאלה שהורים ל43 ילדים בגלל שלא השתלטו על 2 ביצים..

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

אחת התגובות המבריקות שעלו כאן!

רכס חיים
27-05-14, 12:19
וואלה תשובה מלוטשת.

הלילה - לאחר שאחרון הברהמות לא הצליח לפתוח את הביצה כי היא הייתה מאוד עבה - קילפתי לו את החלק העליון השטוח וסייעתי לו לצאת. בקיצור הפכתי לפנות בוקר למנתח קיסרי של ביצים. האפרוח יצא רטוב ומכורבל אבל עם ציוצי שמחה מכאן עד להודעה חדשה. הנחתי אותו באומנת מתחת למנורה להתאוששות ועד הערב הוא כבר יתרוצץ כמו חדש.

מעניין שהאפרוחים הוותיקים לא אדישים לאפרוח החדש והם מנקרים אותו בעדינות וכאילו אומרים לו ''יאאלה תקום כבר מחכים לך......''

Bernard
27-05-14, 14:03
שלא תטעה... עדינים הם לא והם מנקרים כל דבר, לבדוק ולטעום.
אם האפרוח המנוקר לא יתאושש בזמן... ינקרו אותו, בעדינות, למוות... שם לב.

רכס חיים
28-05-14, 01:00
האימפריה מתרחבת.

עכשו יש מדגרה ,אומנת לאפרוחים ולול לבוגרים. מסתבר שחסר עכשיו לול מעבר בין האומנת ללול הבוגרים שיאכסן שם את בוגרי האומנת....משהו בגיל שמתחיל בשבועיים עד גיל חודשיים.

התחלתי בבניית לול המעבר כדי שיהיה מוכן לאפרוחים החדשים בשבוע הבא.

עכשיו נולדו בעיות חדשות - בחג שבועות אני יוצא לנגב הרחוק ל- 4 ימים של שיטוטים נעימים ואצטרך ביביסיטר למח' היולדות ,והכי גרוע - בעוד שבועיים שלוש יוצאים לירדן למשך שבוע, וזה כבר מחייב מישהו במשרה מלאה להחזקה וטיפול באימפריה הגדלה.

צרות של ג'יפאים לא נגמרות.

boaz avrahami
28-05-14, 02:12
לול המעבר נקרא בעברית צחה בית אימון.
מזל שאין לך גם רפת...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
28-05-14, 03:37
...
מזל שאין לך גם רפת...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

חכה.
עוד מעט יפתח כאן שירשור שחיים מחפש מתנדבים ותרומות להזרעה מלאכותית...

רכס חיים
28-05-14, 08:53
וואלה, בית-אימון,עכשיו נזכרתי.
תודה בועז.

רכס חיים
04-06-14, 17:32
צריך מידע - היום היו טמפרטורות של 40 מעלות - וגם המדגרה עם כל הביצים שהתה בטמפרטורה הזו כמעט יום שלם.

זה אומר שכל הביצים התקלקלו ? מה עושה תרנגולת בטבע שיש בסביבתה כזה חום ? בנגב אפשר להגיע בכל יום לטמפרטורות כאלה וכבר ראיתי ביצים של חוברות בתוך קן בחום הזה. (חוברות הן בעצם תרנגולות לכל דבר).

Bernard
04-06-14, 19:48
חיים, תחשוב על זה קצת- תרנגולות הן בעלות "דם חם"... יענו, טמפ' הגוף שלהן, נשארת, פחות או יותר, זהה גם כשחם מאוד..
בטבע, הציפורים/עופות ממשיכות לדגור, הפעם לא כדי לחמם אלא כדי ל"קרר"/לשמור על טמפ' קבועה. במקרים קיצוניים, יש ציפורים שמרטיבות את נוצות החזה, על מנת לקרר יותר.

במדגרה יש בעייה.
המדגרות התעשייתיות, מבודדות מהטמפ' החיצונית. מדגרות ביתיות תלויות בטמפ' הסביבה ולא יכולות "לקרר".
אני מתאר לעצמי, שהמדגרה שלך תלוייה בטמפ' הסביבה (ז"א מחממת) ולכן נשאר לך רק לקוות... 40 מעלות בחוץ, זה לא אומר 40 מעלות בפנים. אני מהמהר שיהיה בסד..

ובקשר לחוברות, מישהו הפחיד אותן.
ביצים "מוטרדות" יותר מטמפ' חמות מאשר קרות (בגבולות, כמובן) ובימים חמים, בד"כ, הדוגרות לא עוזבות את הקן... וולונטרית..

חוץ מזה.
לא עידכנת מה קרה/קורה עם סבב האפרוחים הראשון...

אמיר ב.א
21-06-14, 15:31
חיים במיוחד בשבילך,
מישהו פירסם עכשיו באתר אגורה שהוא רוצה למסור תרנגול רוד איילנד , למישהו שיעשה איתו משהו מועיל ...

http://www.agora.co.il/showPhoto.asp?dir=2014-06&id=1101784&title=%D7%AA%D7%A8%D7%A0%D7%92%D7%95%D7% 9C+%D7%A6%D7%A2%D7%99%D7%A8+%D7%A8%D7%95 %D7%93+%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A0%D7 %93&w=281&h=500&src=ws

רכס חיים
21-06-14, 15:56
היי אמיר - תודה.

אעמוד איתו בקשר.

רכס חיים
25-07-14, 02:50
היות ועבר כבר חודש - הנה לסיכום העדכון.

כרגע בלול יש שקט תעשייתי עקב ייצור ביצים סדיר. כל יום מגיעה התנובה לתריסר ביצים מ- 17 תרנגולות מטילות - 11 צעירות ו-6 זקנות למדי שבקרוב יבקרו בפויקה.

את התרנגולות משרתים בנאמנות מיוחדת שני תרנגולים ערביים ותרנגול רוד-איילנד גדול - אך בקרוב יוחלפו כולם בזכרי ברהמה ענקיים במשקל של 6 ק''ג לאחד. הם כבר יעשו סדר רציני אצל התרנגולות הסרבניות.

בבית האימון מתרוצצים 16 אפרוחים מתוכם 6 הם ברהמות ענקיים ששלושה מהם יצטרכו לשאת בעול הרבייה של התרנגולות הבוגרות כבר בעתיד הקרוב.

כמות הביצים הענקית מחולקת לשניים - צריכה ביתית והעברה למדגרות של חברים שמתחלקים איתי חצי חצי באפרוחים.כך שיש לי בצינור כ- 50 אפרוחים עתידיים בחודש הקרוב שמיועדים למכירה. כל חודש אני אמור לקבל 50 אפרוחים ממדגרות ו- 20 אפרוחים מדגירה עצמית בלול. האפרוחים נמכרים ביד-2 במחירים של בין 10 שקלים ל- 60 שקלים ליחידה בהתאם לזן. כך הלול יכסה את ההוצאה עליו תוך שנה.

ממש עסק קטן שנותן המון כייף כל יום.

היות ואני אמנע מלכתוב בפורום אוף-טופיק בעתיד עד - שישתנו כאן דברים, - אז נפגש בפורומים האחרים - והשרשור הזה נסגר מבחינתי.

ותודה רבה רבה לכל המסייעים כאן בהשלמת הפרויקט.

ד ו ר ו ן
25-07-14, 09:55
היות ואני אמנע מלכתוב בפורום אוף-טופיק בעתיד עד - שישתנו כאן דברים
מה קרה?
סוף-סוף משהו מעניין זז כאן..

Bernard
25-07-14, 18:32
חרמות, זה מה שקרה...
או שצריך שיקרה, על מנת שחיים יבוא על סיפוקו...

boaz avrahami
25-07-14, 19:38
זה לא עבד בעבר אז למה שמישהו עם נסיון יחשוב אחרת?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אמיר ב.א
25-07-14, 21:26
חיים - מניסיון של 10 שנים בפורום,

יש כאן הרבה אנשים , עם הרבה דעות ,

אף אחד לא רוצה להרע , לא לך ולא למישהו אחר,

לפעמים למישהו ניפלט משהו , לפעמים קצת קוטלים יותר מידי , לא לקחת קשה ...

היו במהלך ה10 שנים האלה כמה שהחרימו את הפורום בגלל תחושה שעושים משהו נגדם ,

מהכרות גם של המנהלים וגם של האנשים,

הרוב המוחלט פשוט אנשים טובים , שמידי פעם ניפלט משהו (וגם לי היו פליטות בעבר)

פשוט להמשיך הלאה - כולם אוהבים את השירשורים שמכניסים כאן הרבה פלפל :)

Bernard
26-07-14, 02:04
זה לא עבד בעבר אז למה שמישהו עם נסיון יחשוב אחרת?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אולי איומים יעזרו.
ואם לא - מנהרות!!
אני, בכל אופן, שם את המחשב על יציקת בטון - אולי לא חסין אבל יעבדו לפחות קשה..

ולמה "נפלט", אמיר?
יש פה הרבה אנשים והרבה דיעות ומקום להביע אותם ואם מישהו חושב שמה שהעלת/כתבת הוא מיותר/הזוי/טפשי/דבילי, זכותו לכתוב את זה (בגבולות, כן?) וזו מהות של "פורום"...
מי שרוצה רק חיבוקים/חיזוקים... שילך לאמא - אמא תמיד תאהב אותך... תמיד.

מצחיקים אותי כל "הנעלבים" האלה... אם אני הייתי נעלב על כל פעם שמישהו... העליב אותי פה וכתב את דעתו על השטויות שאני מעלה או שייחס לי דברים שלא התכוונתי או...
יאללה!! תתבגר חיים. גם בגילך זה עדיין לא מאוחר (ובעצם אולי לא כדאי... זה מה שיפה בך - השטותניקיות הצעירה והמרץ שאתה מוציא על.. שטויות.. האמת, הלוואי עלי)...
ובכלל, מה יקרה אם מישהו יעליב/ילעג לך בפורום "מקצועי"? גם תחרים?

opl
08-09-14, 17:49
נחזור שניה לנושא מלכודות הזבובים, אתמול תליתי בגן הציבורי מול הבית ארבע מלכודות בקבוק, זוג עם פטל וזוג עם מים וחזה עוף, אלה עם הפטל ריקות, אלה עם הבשר:
90975

רכס חיים
22-09-14, 22:49
את אשר יגורתי - בא לי.

אחרי הקמת הלול שהצליח מעל המשוער,הגעתי כבר ל-40 תרנגולות מכל הגילים ולתנובה קבועה של 12 ביצים ביום שהרבה נהנו מהן.

תמיד היה לי ברקע הפחד מחדירת נמיה ללול, והגנתי עליו בנוסף להגנת מצוקים גבוהים שעליהם הוא ניבנה ושוכן. התרנגולות חופשיות על המצוק ואת הלול השארתי פתוח בלילות כמו שצריך להיות בהתנהלות עם תרנגולות חופש.

הבוקר הגעתי ללול וראיתי את השחיטה ההמונית שהנמיה שחדרה בצעה בחצי הלול. טבח לכל דבר. תרנגולות מיוחדות ששווי כל אחת מהן 400 שקל ,הרוגות בכל השטח, וכמה מהן פצועות שאולי ירפאו בהמשך. נזק כספי של חמשת אלפים שקל והריסת תכנית השבחה גנטית של חודשים ארוכים עם זן מיוחד שדווקה הוא שילם בחייו ולא נשאר ממנו זכר.

מה יהיה הלילה אני לא יודע - כי סגרתי את כולן בלול - אך לא אתפלא אם מחר החצי השני ירצח.

בבוקר אני מתכונן להציב מלכודת אך אני מקווה שזה לא מאוחר מדי.

יש לכם עצות לטיפול באסון כזה ?

GodsFather
22-09-14, 22:53
תקרא לטל גלבוע...

דרור ברלי
23-09-14, 00:17
נמיות זו צרה רצינית. חיית טרף קטנה אבל רעה.
לפעמים הן מצליחות להרוג גם חתולים. ומי שמכיר חתולים יודע שהם לא פראיירים.

לא רוצה לתת לך עצות שחורגות לתחום העבירה על החוק, אבל לפעמים אין ברירה.

עודד זנטון
23-09-14, 00:55
תקים לול נמיות. זו חיה נהדרת ואם היה מותר בחוק, הייתי מגדל אחת בבית.

boaz avrahami
23-09-14, 02:07
להשאיר את התרנגולות חופשיות בחוץ זה כמו להשאיר את האוטו לבד פתוח עם המפתחות בפנים בבאר שבע...

סגור אותן בלילה בלול סגור היטב.
המנוולות מוצאות את החור הכי קטן וגם חופרות מעט תחת הרשת

רכס חיים
23-09-14, 04:51
מי זה טל גלבוע, ואיך הוא קשור לנמיות ?

והכל קורה לי ביום שאני צריך להכין את הג'יפ למסע הגדול של השנה, כי מחר עם שחר אני מפליג לאילת בכביש וחוזר ארבעה ימים דרך השטח.

הצרות ''הטובות'' ביותר באות בזמן הרע ביותר.

עדיאל
23-09-14, 10:07
תבנה כלוב גדול וסגור עם רשת במרוחים דקים שמחוברת לריצפה בבטון
למעלה גג נגד גשם שמש ושאר חיות מזיקות כולל גנבים

ככה זה אצלי בלול 1000 ראש שום נמיה ושום נחשים

עדיאל
23-09-14, 10:27
סתם מתוך סקרנות הנמיות עשו דאע"ש לתרנגלות ואכלו רק את הראשים ??

רכס חיים
23-09-14, 10:59
יש לי לול אטום לנמיות - ככה אני מקווה,והלילה הן היו סגורות בלול ולא נגרם להן כל נזק. עכשו אכניס אותן כל לילה ללול עד שאלכוד את הנמיה.
הצבתי מלכודת עם קבנוס בפנים ואחכה בסבלנות לביקור שלה.

הנמיה לא ערפה להן את הראש - היא עשתה להן חור מאחורי הראש וינקה להן את הדם. הן פשוט היו נקיות מנוזלים. בהתחלה חשבתי שהתרנגול השליט רצח את הזכרים הצעירים בניקורי מקור ,אך כשגיליתי גם נקבות הרוגות זה לא ניראה סביר.

אוכל לצאת לשטח קצת יותר רגוע.

lizard
23-09-14, 11:11
אתה בטוח שזו לא להקת נמיות? או ערפדים?

zagi
23-09-14, 11:55
גם אם תתפוס את הנמיה אחרת תבוא במקומה , הם מפיצות את השמועה על אוכל קל ...
תסגור את התרנגולות כל לילה ! תשחרר אותם ביום , זה גם יתרום לתנובת ביצים יותר גבוהה . בלילה התרנגולות רוצות להרגיש בטחון ובכל מקרה לא ממש מסתובבות .

רכס חיים
23-09-14, 11:59
אוקי . עכשו הם יהיו סגורות בלילה.

מירי פוקס
23-09-14, 13:47
סגורות בלול זה פיתרון, בתנאי שיש איטום מתחת בעומק 20 ס״מ ( בלוקים, בטון...) כדי למנוע חפירה. אופציה נוספת זה כלב שירוץ על כבל לאורך הלול. הן גם מוצצות דם וגם טורפות. מ ז ע ז ע . אחת החיות האכזריות ביותר בעיני.

erby
23-09-14, 16:41
תרנגולות חופש צריכות להיות סגורות בלילה.
אצלי, אם אין מי שיסגור כשמחשיך - הן לא יוצאות באותו יום.

לגבי פיתיון שעובד כל פעם מחדש, יש לך פרטית.

asafpeleg
23-09-14, 16:58
בנוסף לכל אלה, תוודא שאין כניסה לציפורים פנימה לכלוב. אני מניח שאתה לא מטפל בתרנגולות. הציפורים, אם הן נכנסות לאכול גם מעבירות מחלות שונות.

asafpeleg
23-09-14, 16:59
בנוסף לכל אלה, תוודא שאין כניסה לציפורים פנימה לכלוב. אני מניח שאתה לא מטפל בתרנגולות. הציפורים, אם הן נכנסות לאכול גם מעבירות מחלות שונות.
סליחה. אלו תרנגולות חופש. התכוונתי ללול...

אמיר ב.א
23-09-14, 22:57
חיים - תעשה טובה אישית בישבילי , אל תהרוג אף נימיה ,
הן גם חיות מועילות , הורגות נחשים, (גם חיה מוגנת , אבל זה לא העיקר)

כמו שנאמר - תהרוג אחת תגיע אחרת , אתה צריך להגן פיזית על התרנגולות ככה ששום חיה לא תוכל להכנס ללול שלהן.

נימיה היא חיה לא פריירית , יכולה גם לנשוך כלב או חתול אם תרגיש מאויימת , אפילו נמר :)

https://www.youtube.com/watch?v=1TPn1-SJqVM

רכס חיים
24-09-14, 02:55
אמיר - מי הולך להרוג אותה - אני רק רוצח אותה.

ניראה לי שנמיה היא טרטוריאלית ,כך שהאזור הזה שייך לה וחיסולה יתן רגיעה ללול לכמה חודשים עד לכניסתה של נמיה אחרת. בינתיים למדתי לקח והחופש של התרנגולות נשלל בלילות - לצערי.

עכשו נראה אם הלול מוגן מספיק ולא ניתן לחדירה לאחר שיצקתי בטון מסביב. טראומה כזו שתחזור על עצמה פוגעת ממש בבריאות. מזל שנתתי לעצמי טיפול פסיכולוגי לאחר שפגשתי את ערימת הפגרים שהיתה מהממת ביופיה ושלו לדבר על הנזק הכספי.

boaz avrahami
24-09-14, 07:09
אני רק אוסיף שנמייה פעילה גם ביום.
אם אתה שומע שהתרנגולות צווחות תרוץ ( ואל תצעק זאב זאב)

רכס חיים
03-10-14, 14:13
וואלה, לא תאמינו. אני בא היום ללול ואני רואה במלכודת שהצבתי שועל יפיפה רובץ בפנים, בלי פחד ממני ובוחן אותי בסקרנות.
השועל הזה טרף לי תרנגולת אחת שחורה ויפה והוא לא אחראי לרצח עם של הברהמות. את זה עשתה נמיה בבטחון מוחלט.

היות ויש לי כאן נשק חשבתי לחסל איתו חשבונות במיידי....................סתאאאאאאם - נבהלתם ???????

הוא כל כך יפה במיוחד מקרוב. אני משאיר אותו במלכודת עד יום ראשון על ארוחת קבנוס משביעה ,כדי שהחבר'ה במפעל קצת ייהנו ממנו. ואחר הצהריים אקח אותו איתי 30 קילומטר מכאן - ואשחרר אותו בפרדסים של בצרה.

אם מישהו רוצה לגדל אותו הוא מוזמן לקבל אותו ביום ראשון.

עדיין ממתין בסבלנות לנמיה ובחצר מוכנות עבורה 10 מלכודות.

GodsFather
04-10-14, 19:40
תעלה תמונה שנראה.

רכס חיים
05-10-14, 00:09
אמיר - זה תמיד היה העבודה שלך. אני עדיין לא יודע להעלות תמונות.

נמרוד
05-10-14, 20:35
מה עם איזה כלב שמירה או שניים חביבים, גם לתרנגולות וגם למפעל?

boaz avrahami
05-10-14, 20:36
חד גדיא חד גדיא

נמרוד
05-10-14, 20:40
לי זה דווקא מזכיר את "ויהי ערב" -

"כל הלול מתעורר,
כל הלול מקרקר,
אין מנוח מזאת הילדה!
אפרוחים מקפצים
ובורחים ורצים
בצפצוף ובקול חרדה.
וטסות באוויר כרבולות וכנפיים
והרעש עד לב השמיים."

boaz avrahami
05-10-14, 20:51
נו, טוב... השכנות לפניה משפיעה עליך כנראה [emoji12]

רכס חיים
06-10-14, 01:10
נתחיל בזה שהיום שחררתי את שוקי השועל. לקח לי הרבה זמן לשכנע אותו לצאת מהמלכודת הפתוחה אבל בסוף עם קצת דחיפות הוא ברח לכרם זיתים סמוך.

נמרוד - לגבי כלב יש מספר בעיות. דבר ראשון נמיה לא פוחדת מכלב אך כלב פוחד מנמיה. דבר שני המפעל שלנו מלוקק מניקיון ועדיין לא המציאו כלב שלא מחרבן. אז הוא לא מתאים לבית ספרנו.

בשורה התחתונה עד עכשו חוסל חצי הלול ובמקום 40 תרנגולות בגילאים שונים נותרתי עם עשרים וכמה בלבד. מבחינת עלויות הנזק - ובגלל שרק התרנגולות היקרות חוסלו - הערך הכספי של הלול ירד ב-80%.

והכי חשוב - כשהלול היה בשיא פריחתו עם עתיד משוגע להשבחה הוא נפל ללול מרוט עם תושבים מפוחדים ותנובת ביצים נמוכה.

כמו שנאמר - ''רבות מחשבות בלב איש - ועצת אדוני היא תקום''. בקיצור - הייתי חכם גדול בעת ההצלחה והכל התהפך בלילה אחד. ללמדך,קצת ענווה לא תזיק לי.

נמרוד
06-10-14, 09:15
נמרוד - לגבי כלב יש מספר בעיות. דבר ראשון נמיה לא פוחדת מכלב אך כלב פוחד מנמיה. דבר שני המפעל שלנו מלוקק מניקיון ועדיין לא המציאו כלב שלא מחרבן. אז הוא לא מתאים לבית ספרנו.

יש לך במפעל 40 תרנגולות, חצי מהן מתות... וכלב זה מה שישנה את מצב הנקיון של המפעל...;)

רכס חיים
06-10-14, 12:28
יש כבר חצי מהתרנגולות בלבד והן נמצאות בגובה 4 מטרים במדרגה מעל מפלס המפעל. כך שכלב לא יעזור כאן. והמפעל נקי שאפשר לאכול מהרצפה.

asafk
06-10-14, 14:38
עובדה. הנמיות באות לאכול.

אסף.

amit1
06-10-14, 16:00
מעניין מתי תגלה שכל ביצה עולה לך 100 ש"ח :)

boaz avrahami
06-10-14, 16:28
זה זנים של תרנגולות שלא מחרבנות ?

רכס חיים
06-10-14, 20:54
הן אוכלות נבטים שאני זורע במשטח העליון ומחרבנות על המשטח הזה לצורך זיבול. כך נעשה מחזור טבעי של גידול ודישון - ואין זבל לפינוי.

Bernard
09-10-14, 16:20
נשמע לי שהיית בדרך למפגע תברואתי, לפני שדיללו "אותך"..

shachar
09-10-14, 19:17
אפשר להוסיף שלווים. הם מנקים אחרי התרנגולות...

רכס חיים
10-10-14, 04:43
זקוק למידע לחורף.

הלול שוכן בגובה 500 מטר מעל פני הים ומזג האוויר כאן מאוד דומה לירושליים. בחורף שעבר היה שלג במפעל והטמפרטורות צנחו למשהו כמו אפס מעלות. התרנגולות ישנות בלילה על מוטות בגובה כדרכן של תרנגולות יער, ואני חושש שהן תקפאנה בלילות האלה, מה עוד שהלול עשוי רשת גם בגג כך שהוא לא חסום לגשמים. לכן בניתי להן מחסה חם מחבילות חציר שאמור גם להגן עליהן מגשם,אך למרות הלילות שכבר קרים כאן הן מעדיפות לישון בחוץ על המוטות.

מה הסיכוי שלהן לעבור את החורף בתנאים האלה ומה כדאי לעשות כדי להבטיח זאת ?.

Bernard
10-10-14, 04:58
לא יעברו.

גג חובה והייתי בכלל מארגן להן ביתן סגור, עם פתח קטן, שיוכלו לצאת/להיכנס.
סדר להן מוטות בפנים וחציר על הריצפה.

כמו שאתה מתאר, ימיהן ספורים. הגשם יהרוג אותן מהר מאוד..:(

רמי גלבוע
10-10-14, 08:10
חיים,
החלטתי לבקר בשרשור המיתולוגי שלך, כי הייתי בטוח שאמצא שם משהו מצחיק וכמובן, לא התאכזבתי.
מעשה בתרנגולות ונמיות... האם קראת את 'השועל בלול התרנגולות' של קישון? לא קשור, אבל מצחיק רצח. לפחות בזמנו, הצחיק אותי.

לגבי החורף, כחקלאי ותיק אנינמציע לך להמתין לסופת השלגים הראשונה, ואז להעביר אותן ישירות לפריזר.

יומטוב, רמי

ד ו ר ו ן
10-10-14, 09:12
חיים,
אם הן ברות תעופה, תבנה להן שובך תרנגולות על עמוד.

לא מכיר נמייה שיודעת לטפס על עמוד חלק, והתרנגולות יכירו לבד ביתרון וחמימות של השובך.

רכס חיים
10-10-14, 09:40
דורון - הנמיה לא יכולה להכנס ללול הסגור .הבעיה עכשוזה הקור בלילות הקפואים כאן.

השאלה שלי האם הן יכנסו בקור לתא שעשוי מחבילות חציר ויתחממו שם או ישארו למעלה על המוטות ויקפאו בקור.?

ד ו ר ו ן
10-10-14, 10:46
אתה צריך להרגיל אותן.
לסגור יזום כמה לילות עד שיבינו.

לא סתם יש מינוח מוח של ציפור.

zagi
10-10-14, 10:47
השאלה שלי האם הן יכנסו בקור לתא שעשוי מחבילות חציר ויתחממו שם או ישארו למעלה על המוטות ויקפאו בקור.?

תרנגולת היא אומנם חיה טיפשה אך לא עד כדי כך . כשקר באמת - היא תחפש את המקום הכי חם .

תרנגולות אוהבות קור יותר מחם , אך הן חיבות מחסה הולם .

רכס חיים
17-06-15, 16:22
לאחר שחלפה שנה הלול שלי הצטמצם עד ל-15 פריטים (היו במקור 35 )עקב טריפות של שועלים,מחלות ומעט נסיונות של תרנגולים בפויקה. אין מה לומר - תרנגול בלאדי מהשטח יוצא עם בשר קשה לעומת תרנגולת שמנמנה שהגיעה מהסופר.

עכשו איתי דואג לי להכפלת הלול. בשבת יגיעו 15 נקבות צעירות וחדשות שיהיו חגיגה אמיתית לחצי תריסר התרגולים שבלול שיאנסו אותן לאורך כל היום וירבו שמחה בלול. עד סוף החודש יגיעו גם 20 אפרוחים בני חודשיים ,כך שיהיה מספיק טרף לשועלים שבסביבה.

עקב המחסור בביצים התגבורת הגיעה בזמן.

ד ו ר ו ן
17-06-15, 18:45
. אין מה לומר - תרנגול בלאדי מהשטח יוצא עם בשר קשה לעומת תרנגולת שמנמנה שהגיעה מהסופר.
החזרת אותי 27 שנים אחורה, ללילה בו עלינו על התובנה הזו אחרי שהורדנו מהאש את התרנגולת שסחבנו מהפינת חי..

אפילו הכלבה לא נגעה בשאריות.

boaz avrahami
17-06-15, 19:01
לפני שבוע השכן שלי שעשה אותה דרך כמו חיים בא לבקש שש ביצים...
השועלים טורפים לו תרנגולות והעורב אוכל את הביצים...

lizard
17-06-15, 22:33
הבשר יוצא קשה כי זה תרנגול או בגלל שעושים משהו לבשר בסופר?

ד ו ר ו ן
17-06-15, 22:49
הבשר יוצא קשה כי זה תרנגול או בגלל שעושים משהו לבשר בסופר?
חיות מתורבתות בכלובים/רפתות או מכלאות בעלות שטח מוגבל לא מפעילות את השרירים יותר מידי=בשר רך.

חיות בטבע, מפתחות שרירים כדי לברוח מהטורף/צייד.

אותו דבר לתרנגולות שמסתובבות חפשי, ביחס לכאלו שמוגבלות תנועה בתוך לול.

זה נכון לכל בשר צייד.

boaz avrahami
17-06-15, 22:51
תרנגולת של הסופר מגיעה למקרר בגיל 39-43 ימים ולא מספיקה לפתח שרירים.

יתר על כן, היא מהונדסת גנטית לחלקים בשרניים דוגמת חזה.
התרנגולות של חיים מגיעות לסיר בגיל בוגר יותר ולאחר שפיתחו שרירים ובנוסף הם מזן שלא הונדס לאכילה.
מצד שני, גם תרנגולת קשישה בבישול קדרה ארוך תתמוסס בפה

-->