PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד התייעצות לגבי טיול בדרום

אופיר ק.
09-04-14, 18:54
אז עם הפסח מגיע הזמן לטיול המיוחל, מלבד הדברים שהצלחתי לקבל עליהם תשובות משאר השאלות שעלו פה, נותרו לי עוד כמה נקודות שאשמח לקבל עצות לגביהן.
הטיול הוא 3 ימים לדרום הנגב והתכנון העקרוני הוא:

יום1: צניפים > חניון הר כרכום
יום2: מסלול רגלי הר כרכום > הקניון הלבן > חניון בארות עדה
יום3: מסלול רגלי בארות עדה > הר כיפה > גבי רעים > עוקף עשוש > כביש 90

הנק׳ הפתוחות:

1. יש מחשבה לנסוע לדרום בערב שלפני כדי להרוויח יום שלם היום הראשון, אז מחפש חניון לילה (אין צורך בתשתיות) שקרוב לכביש כך שאפשרי למצוא ולהתמקם בו בחושך. עדיף דרומה מצ. ציחור כדי לתקרב לצניפים.

2. לגבי המסלול בהר כרכום אם אני זוכר נכון יש שם מספיק אנשים כך שיהיה אפשרי להשאיר את הרכב לטובת המסלול הרגלי (תקנו אותי אם אני טועה), אך אני לא יודע לגבי בארות עדה, האם באחת היציאות לפחות יש מקום סביר להשאיר את הרכב בשביל לעשות את המסלול ?
כנ״ל לגבי נחל רעים (אני ממש בספק שיש מקום להשאיר רכב) ולכן אם יש המלצה למסלול אחר באיזור שכן אפשר לעשות (ברק? ורדית?) - כל זאת עם עדיפות לעקוף את ורדית.

*** הכוונה בשאלה זו היא לא לפתוח את הדיון שכבר מתחולל פה מחדש לגבי שמירה על הרכב... כולנו יודעים שיש מקומות שניתן לטייל בהם ברגל באיזור בגלל עמדה של הרט״ג או תנועת מטיילים גדולה, ולמקומות כאלה הכוונה.

3. כל המלצה אחרת לגבי המסלול תתקבל בברכה, נראה לי שרוח הדברים הרצויה מובנת, מבחינת עבירות עדיך להמנע ממעלות קשים מדי אבל בכל מחיר. (רכבים נעולים אבל עבירות היא לא המטרה בטיול הזה...)

תודה רבה!
אופיר.

השמשוני יחיעם
09-04-14, 19:12
1 חניון נחל ציחור (כביש 40) לא רחוק מהכניסה לצניפים, בעיקר שאם יש לך יום שלם עד הכרכום, היתי נכנס בציחור עד לעליה לתצפית לבקעה צחיחה ומשם חותך לנחל צניפים.

2. בחניון הר כרכום יש נוכחות של הרשט״ג ואין בעיה להשאיר את הרכב.

3. באזור בארות עדה יש תחנת מידע ליד קניון עדה ואין בעיה גם שם

סע בזהירות

-->