PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושה עצתכם - קניית רכב שטח משומש ללא בדיקה?

mich
10-04-14, 19:46
שלום חברים
רק היום הצטרפתי לאתר למרות שצופה וקוראת בו כבר שנים מספר.
רציתי להסתייע בכם: מעוניינת לרכוש רכב שטח יד שנייה, הרכב בו אני מעוניינת מגיע בד"כ כבר עם מיגון ושיפורים שונים.
למרות שאני נהגת שטח די מנוסה, הרי שאין לי ידע מכני וגם אין לי חבר כזה שיכולה להסתייע בו. הבנתי שמכוני הבדיקה לא בודקים רכב ממוגן, וחברים ג'יפאים אמרו לי (ובצדק..) שאף בעל רכב שפוי לא יסכים לפירוק המיגון לצורך בדיקה. כבר היו מספר מוכרים שהציעו לי לרכוש הרכב ללא בדיקה, בתואנה שהוא עם קילומטרז' נמוך ובעצם חדש..
שאלתי: האם זה לא חסר אחריות לרכוש רכב כזה ללא בדיקה מקצועית? האם יש דרך כלשהי בה אני יכולה שעין מקצועית תבחן את הרכב?
אשמח להשכיל מכם ו... להתקדם לרכב שטח הבא שלי
תודה רבה מראש לכל מי שיתייחס

shachar
10-04-14, 19:56
קודם תתמקדי על דגם ספציפי, ואז תוכלי לבקש המלצה על מוסך מתמחה שיוכל לבדוק את הרכב.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

mich
10-04-14, 20:00
אני בהחלט ממוקדת על ג'יפ רנגלר קצר, ספורט או רוביקון. המוסך הנוכחי שלי הוא גם מוסך מורשה של ג'יפ.
האם מקובל לבקש במוסך שיבדקו את הרכב או שהם לא ירצו לקחת אחריות?

opl
10-04-14, 20:04
מקובל לדעתי, על אחת כמה וכמה אם את לקוחה קבועה ומוכרת והבעלים יודע שגם ברכב הזה תטפלי אצלו, הוא לא יקח אחריות על הבדיקה עד כמה שידוע לי וגם יתכן וידרוש כסף.

לדעתי - בדיקה טובה של מוסך עדיפה בהרבה על בדיקה של מכון

אמיר ב.א
10-04-14, 20:40
כמו שנאמר , עדיף בדיקה של המוסך שלך שאת מכירה ,

לפעמים עושים בדיקה ללא אחריות , (בתשלום או לא ) וזה עדיין עדיף.

בכל מקרה אל תקני רכב בלי בדיקה אם את לא מתמצאת.

mich
10-04-14, 22:57
תודה לכם. אפנה למוסך שלי לשמוע מה עמדתם לגבי בדיקה טרום-קנייה.

נמרוד
10-04-14, 23:19
קודם כל, אין שום צורך לפרק שום דבר, בוודאי שלא מיגונים, ובוודאי ובוודאי שלא ברנגלר, כדי לבדוק רכב.

שנית כל - בדיקה שבצידה אחריות - לא שווה כלום! זו בדיוק הבעייה של המכונים! הם נותנים אחריות - ולכן הבדיקה לעולם תהיה כסת"ח ולא בדיקה מועילה. תמיד עדיף בדיקה של מכונאי בלי שום אחריות ושום סעיפים קושרים.

אם אתה מטפלת במוסך קבוע ומרוצה מהשרות, ומתכוונת להמשיך לטפל באותו המקום - זה בהחלט ובדיוק המקום שבו הבדיקה צריכה להתבצע, ויתכן מאד שאף לא תחויבי על בדיקה, בתור לקוח וותיקה.

shahav
11-04-14, 00:44
בכול זאת יש יתרון אחד מוחץ לבדיקה רגילה, שיפור עמדת מיקוח מול המוכר.
לרוב בדיקה כזו תועיל במחיר, וטוב למעקב.
בכול מקרה מבחינת ידעת מצב הרכב, עדיף בדיקה של מוסכניק שלך.

mich
11-04-14, 08:26
תודה חברים.
לגבי פירוק המיגון - שוחחתי מראש עם מספר מכוני בדיקה שמתמחים ב 4x4, אמרו שאין בעיה לבדוק רכב ממוגן. הגעתי השבוע לבדוק רכב פוטנציאלי ונאמר לי בשני מכונים סמוכים שאינם יכולים לקשור את הרכב בגלל המיגון.
בגלל זה פניתי לעזרת הפורום.

אמיר ב.א
11-04-14, 08:37
את הרכב לא צריך לקשור , אלא להעלות על ליפט ,
פשוט המכונים לא רצו להתעסק עם הרכב , או לא מכירים אותו מספיק.

אין בעיה להעלות רכב עם מיגון לבדיקה , לא משנה איזה מיגון יש לו.

תבחרי פעם הבאה מכון אחר - או עדיף מוסך טוב.

IlanHadar
11-04-14, 15:57
בואו נעזור יותר, לרוובנו יש ניסיון רב בעניין,אם יש לך ניסיון ברכישת רכבים משומשים מה טוב, תתעלמי מחלק מהעצות.

שלב יזהר הקונה
בהנחה שאת לא הולכת לסוחר, למרות שיש לי מכרים שמצאו גם שם מציאות, שם צריך ממש להבין מה עושים אז:

פגשת קונה את יכולה כבר משלב הראיון להבין המון:
1. של מי הרכב, של אמא של אחות של אשתי :rolleyes: תודה שלום, אבל פגשת מישהו הראה לך ת"ז הרכב רשום על שמו אז הלאה:
2. יש לבחור/ה היסטוריית טיפולים חשבוניות - אין דבר כזה ג'יפ שאין לו בעיה או שהיו לו בעיות, אם מספר לך שזה אוטו בונבון לא ראה מוסך, מעולה וכו' אז שוב שלום :rolleyes: כל בעלי הג'יפים כאן יעידו שג'יפ כמה שנאהב אותו ונפנק אותו, כמו הגבר / האשה האהובה לפעמים יחטוף עליך ג'ננה ויכניס לך.
3. אין לו היסטוריית טיפולים אבל יש לו מוסך אחד או שניים שטיפל בו ומוכן ללכת איתך לשם ולהוציא היסטוריה מעולה.
4. תעשי סיבוב ארוך באוטו שימי לב ל:
א. רעידות כאשר האוטו עומד, רעידות בתנועה, סימן לבעיה או קלה בצמיגים או גלי הינע ועוד ועוד.
ב. יש דפיקות מורגשות בהגה בנסיעה, בעיה.
ג. יש רעשים מוזרים שלא מסתדרים - כמו חריקות או תיקתוקים מוזרים, בעיה
ד. אין שום מנורת אזהרה דלוקה בלוח המכוונים? אם יש מנורה צהובה לבדיקת מנוע זה סימן לרכב מוזנח להיזהר.
ה. מצב הצמיגים.
ו. סימנים למכות / תאונות.
ז. כל המתגים עובדים, אין שברים בדשבורד.
ח. שילוב להילוך נמוך כאשר אין חיווי של תקלה (ידלקו נורות כתומות זה בסדר).
ט. מערכת המידע בג'יפ נותנת הרבה מידע, צריך לראות שהיא לא אומרת שמשהו חריג כמו Service 4wd system וכו', יש הודעות זו בעיה.

5. את מרגישה שהמוכר אמין חשף את כל המידע, אז מצויין לכי למוסך שלך לבדיקה אחרונה.

מה לבדוק במוסך
הרנגלר הוא לא כלי קשה לבדיקה:
1. בדיקה חיצונית, כל מכונאי בעל עין טובה יכול להגיד לך מייד אם הרכב נפגע בתאונה ועבר תיקון בשלדה, רובנו גם יכולים לזהות את זה, יש דברים שקשה להסתיר בטח בשילדת סולם שאפשר לראות כמעט את כולה.
2. חיבור מחשב סורק של ג'יפ (לא OBDII פשוט), לקרוא קודי תקלות היסטוריות, אם הרכב טופל בסתם מוסך ולא במוסך של ג'יפ שמאפס תקלות לאחר תיקון, אז המחשב זוכר הכל, יתן את ההיסטוריה של התקלות ששמורות אצלו, המאבחן ידע לאבחן מה רציני ומה לא.
3. הרמת הרכב על הליפט (זה בשלב 1 כבר יבוצע) איתור נזילות, סימנים לנזילות מים / שמן, שמן גיר וכו'.
4. מצב הגומיות במתלים / הגה\ מצב הבולמים וכ'ו, מכונאי טוב יזהה מייד בעיות.
5. יעלה המכונאי על הרכב לנסיעת מבחן, מאבחן טוב ידע די מהר את מצב הרכב.

שווי השיפורים ברכב? כמה שיפורים יש ברכב - זה שיקול רציני בקניה, רכב שראה שטח והושקע, ראוי יותר בעיניי מרכב מדרכות בתי קפה. גם הבעלים סביר להניח יותר מ"שלנו".

קחי בחשבון שעל רנגלר משובח מבקשים בהתאם, לא להיבהל, את יודעת מה את רוצה ומוכנה לשלם, בסוף תמצאי מה שאת מחפשת.

בטח שכחתי עוד המון, יוסיפו החברים, כמו שנאמר מכון בדיקה חבל על הכסף שלך!

אה כן - מה אני בדקתי מהרשימה הנ"ל שקניתי את הרכב שלי- כמעט כלום! :) כי המוכר היה כל כך בסדר (גם אשתו) והרכב היה בלי ק"מ בכלל (רכב מדרכות), שמעתי את הסיפור זחלתי מתחת לאוטו, במקום סגרתי, אז אני כותב שטויות וככה תתיחסי לזה...

mich
11-04-14, 21:23
מודה על התגובה המושקעת שלך, אילן, ולכל מי שהתייחס. אעדכן לגבי מציאת רכב...

mich
25-06-14, 10:55
מודה על התגובה המושקעת שלך, אילן, ולכל מי שהתייחס. אעדכן לגבי מציאת רכב...

שלום חברים
רק לעדכנכם שהעצות שקבלתי פה עזרו לי - רכשתי בשעה טובה ג'יפ רנגלר קצר, לאחר שנבדק במוסך שלי.
תודה תודה

grand
25-06-14, 11:53
הרגת אותי אילן. :)

את כל רשימת ההזהרות שלך כולל הסוחר היו לי בקניה..
אבל בכל זאת קניתי.

Saar
25-06-14, 13:49
רמי,

הכללים לא תקפים לבעלי אינדיאנים בעבר/בהווה :)
בטח לא כאלו שמחפשים רכב יחודי מאוד...

IlanHadar
25-06-14, 14:43
כמו שכתבתי חברים, גם אני זרקתי את כל הכללים לפח שקניתי את הגרנד שלי. זה מהות האתר, נותנים עצות טובות, אבל למה להקשיב להם, ראו האזהרה למטה.

ג'יפ (של קרייזלר) קונים מהלב ולא מהכיס. כמו שקניתי את האלפא שלי שהייתי בן 21, לקחתי אותה לבדיקה והבוחן הכריז רשמית שאני מטורלל שקניתי את הרכב :rolleyes:

-->