PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ למשפחה - טרנו?

אודי פ.
10-04-14, 22:45
שלום, בשעה טובה הגיע הזמן להחליף את הווינר בג'יפ 7 מקומות.
אז:
1. כמה אתם רוצים להשקיע - 40,000, גמיש
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע - רכב שני, טיולים + 3-4 נסיעות קצרות בשבוע
3. מי נוהג בו - אשתי בעיקר
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? משפחה של 6 נפשות + 2 כלבים (גדול וקטן)
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה - כ- 12,000
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין - לא

עוד דרישות:
אמינות: שיהיה אמין, בלי צרות גדולות
תחזוקה: עצמית בדברים הנגישים - טיפולים, פרונט, בלמים, חשמל.
עבירות: הסתדרתי מצויין עם הווינר, אני לא מחפש אתגרי עבירות לשם האתגר אבל כן מצפה שהאוטו יביא אותי לאן שאני רוצה. מעדיף רכב נעול מאחורה או שאפשר לנעול. אנחנו מטיילים בצפון, ובוץ הוא אתגר העבירות המרכזי.
מנוע: רוצה להשתדרג מהווינר, לא מחפש מטוס אבל שלא יהיה עגלה.
שנתון: רוצה רכב יותר חדש (עכשיו יש לי 99), שכל הפיצ'פקעס עובדים וכו'.
הרכב גם צריך לגרור עגלה של 750 ק"ג לפעמים, גם בשטח

אני מתלבט בין לנד-קרוזר ישן יותר ועשיר בקילומטרים לבין טרנו דיזל צעיר יותר ומועט קילומטרים. טרנו בגלל יחס אמינות\עלות טוב לעומת האופציות האחרות. הבעייה המרכזית של טרנו מבחינתי היא שנראה לי שהוא קצת קטן לעומת הלנד-קרוזר. אנחנו אגב די קטנים, אבל יש לנו הרבה ציוד...
על פניו נראה לי שיותר זול להחזיק טרנו חדש מלנד-קרוזר ישן, והעלות השוטפת משמעותית לי מאוד. היתרון של הלנד-קרוזר מבחינתי זה הגודל.
מה אתם אומרים? אשמח גם לשמוע עוד הצעות :cool:

תודה,
אודי

יריב קלר ברוך
10-04-14, 23:02
היה לי טרנו ופרדו שניהם אמינים מאוד לשימוש משולב .
באופן מפתיע העליונות באמינות גורפת לטרנו וזה מהנסיון האישי עם שני כלים טובים ומתוחזקים ובכל השאר הפרדו ניצחה

raanan
10-04-14, 23:17
טויוטה בתקציב הזה ? סיכוי רב שתמצא נבלה שחוטה ...
לדעתי שווה לך לשקול פאג'רו Q ואולי גם טרופר.

רענן

אודי פ.
10-04-14, 23:25
טויוטה בתקציב הזה ? סיכוי רב שתמצא נבלה שחוטה ...
לדעתי שווה לך לשקול פאג'רו Q ואולי גם טרופר.

רענן

לגבי הטויוטה - זה החשש שלי, לכן נראה לי יותר הטרנו למרות שהוא פחות ג'יפ.
פאג'רו Q - זה רק עד 99, נכון? הוא יותר גדול מהטרנו? אמינות?
מטרופר חדש (3.0 ל') אני חושש

raanan
10-04-14, 23:38
פאג'רו עד 2000 (רכב מצוין רק מעל 250 אלף קמ' בדגם ה 2.8 יש סבירות שיזדקק לביצוע ראש מנוע ושיפוץ משאבת הזרקה).
טרופר 3.1 (עד 98) אחלה רכב שטח . רק צריך סבלנות למצוא.
טרופר 3.0 (99+ ) אכן דורש בדיקה מעמיקה ונבירה בהיסטוריה.
כנראה שרכב שמור וביצוע תחזוקה מונעת (החלפת אטמים בשרוולי המזרקים) יכולים למתן את החשש (שמוצדק לטעמי).

הקמ' השנתי שאתה צופה דיי גבולי, שווה לך לשקול גם אופציה שרכב השטח יהיה מונע בבנזין.

רענן

אודי פ.
11-04-14, 00:45
תודה רענן. עוד שאלות:
מ- SUV דיזל אני מצפה ל- 8.5-9 ק"מ לליטר בין עירוני. כמה שותה טרופר בנזין? כי אם מדובר על 1 ל-6, ההבדל בדלק מגיע ל- 4500-5000 ש"ח שנתי...
מה לגבי טרופר בנזין מוסב לגז? בעייתי? בנוסף, יש עוד מחלות לטרופרים חוץ מהמנוע 3.0 ל'?

raanan
11-04-14, 08:17
מ- SUV דיזל אני מצפה ל- 8.5-9 ק"מ לליטר בין עירוני.
אפשר לצפות לצריכה כזאת.
בעקרון בדיזל יש מעט אנומליה, ככול שהמנוע מודרני יותר, הוא חזק יותר וחסכוני.
אבל הכוח והחסכון באים על חשבון מע' הזרקה מתוחכמת ויקרה לתיקון כשנדרש.
כך שדווקא המנוע 3.0 של הטרופר הוא החזק בחבורה (משהו כמו 167 כ"ס) והחסכוני יותר (ובגלל זה דורש התייחסות אחרת ומעקב צמוד).

כמה שותה טרופר בנזין? כי אם מדובר על 1 ל-6, ההבדל בדלק מגיע ל- 4500-5000 ש"ח שנתי...
הדגם עד שנת 98 הוא עם מנוע 3200 סמ"ק ומשהו כמו 186 כ"ס אך עם יחסי העברה בסרנים של 1:4.56
כול זה מביא אותו לצריכת דלק של 1:7 לערך.
בדגם החדיש יותר 99+ , המנוע הוא 3500 סמ"ק בהספק של 215 כ"ס אך עם יחסי העברה 1:4.1
כול זה מביא אותו לצריכת דלק של 1:5 ובנסיעת סבתא בכביש 6 (100 קמ"ש ) מכסימום 1:6.5

מה לגבי טרופר בנזין מוסב לגז? בעייתי?
אני לא חסיד של מערכות הגז !
למנוע ה 3500 לא הייתי ממליץ להתקין מע' גז.
מהטעם הפשוט שמנוע כזה אין כמעט בפירוקיות , ואם מייבאים המחיר יכול לעלות ל 13 אלף ש"ח וצפונה.
כך שאם בכול זאת גז, אז עדיף בדגם עם המנוע 3200 שניתן להשיגו בפירוקיות ובמחיר שפוי

בנוסף, יש עוד מחלות לטרופרים חוץ מהמנוע 3.0 ל'?
לא משהו קריטי .
מוטות הגה שבירים. זה פתיר תמורת 400 ש"ח חד פעמי למוטות הגה מחוזקים ואפשר לשכוח מבעיה זו.
בגרסת המנוע 3500 הגיר האוטומטי דורש תוספת קולר בריא .
גם לגרסת מנוע 3200 נדרש קולר גיר אבל שם זה פחות קריטי (בזכות יחסי ההעברה בעיקר ומשקל והספק נמוך מגרסת מנוע ה 3500 ).

מקווה שמידע זה יסייע לך בקבלת החלטה.
לגבי הדיזל שאני לא בקיא בו, ממליץ שתחכה לתגובות מנדב או רון שהם בקיאים במנוע זה (תראה שרשורים והתיחסות שלהם בפורום איסוזו).

בהצלחה בבחירה
רענן

אודי פ.
14-04-14, 23:53
תודה על המידע רענן.
דווקא האנומליה בדיזל נראית לי נורמלית - זה נקרא טכנולוגיה...

עוד אופציה - יונדאי טאראקן - זה 7 מקומות? אמין? צריכת דלק? הוא בר השוואה מבחינת יכולת שטח נניח לטרנו? כי אף פעם לא ראיתי טאראקן משופר...
אם הוא נחות מטרנו ובלתי ניתן לשיפור אז לא.

תודה וחג שמח,
אודי

-->