PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה דעתכם על שברולט נוואדה כרכב שטח למשפחה?

בוזי
11-04-14, 11:15
הי,
מה דעתכם על שברולט נוואדה (K) מסוף שנות ה-90 כרכב שטח?
(מה שידוע גם בשם GMC סיירה, שברולט נוואדה, שברולט C/K)
מדובר בדגם עם ג'אנט בודד.
איך הוא בשטח? האם מסוגל לעבור מכשולים ברמת מעלה יאיר במצבו הנוכחי לדוגמה?
האם ניתן לשפר - נעילות, שיפור מתלים?

תודה
בעז

דרור ברלי
11-04-14, 11:22
אני חושב שאתה יודע את התשובות, אבל בא לך על כזה ואתה מחפש חיזוקים...

בוזי
11-04-14, 11:28
אני צריך רכב שיגרור את הקרוואן. והוא צריך לבוא במקום הג'יפ. אז אם כבר, שיהיה מוכר במס...
את החסרונות של הבהמה אני כבר מכיר, רק באמת לא ברור לי אם אפשר לטייל עם הדבר הזה, או שאני אתבאס איתו בשטח.
לא מחפש אקסטרים, בגלל זה כתבתי "משפחתי"...

asafk
11-04-14, 12:59
אפשר בקלות לשפר. יש קיטים שישימו אותו באיזה גובה שתרצה. אבל נשארת בסוף עם קבינה קטנה מדי.
לכן עדיף סאברבן. גם קבינה ענקית (יש מקום למזרון זוגי בגודל מלא מאחורי שורת המושבים השניה. לא שאתה צריך את זה, אבל זה כדי שיובן כמה הכלי גדול) וכושר הגרירה שלו כמו של נוואדה (אותה שלדה).

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

בוזי
11-04-14, 13:07
אני צריך את הארגז, הקבינה פחות חשובה כרגע. בסיקס, סירבתי להחליף את המושב האחורי למושב של שלושה, כי טענתי שארבעה ברכב זה גם ככה יותר מדי.
לענייננו, סאברבן נמכר בפי 2, כנראה שבצדק. גדול עלי.
האם במצבה המקורי, נגיד למעט בולמים סבירים, הנוואדה מסוגלת לעבור את הטיולים "שלנו" בקצב סביר ולסיים בחתיכה אחת?

asafk
11-04-14, 13:13
כן. יש לי חבר שטייל שנים עם סאברבן ואחכ קצת עם יוקון. סטנדרטיים. בלי אקסטרים אבל בלי להתבייש.
נוח זה לא... וזה די איטי... אבל מצד שני לא יקר לשפר.

אסף.

דרור ברלי
11-04-14, 13:44
האם במצבה המקורי, נגיד למעט בולמים סבירים, הנוואדה מסוגלת לעבור את הטיולים "שלנו" בקצב סביר ולסיים בחתיכה אחת?

אם כשאתה אומר "הטיולים שלנו" אתה מתכוון לפשיטות שלנו בשומרון... אז תשכח מזה.
ראית מה קורה שם לפולסייז. אפילו נעול כפול.

בפעם האחרונה, ניסאן פטרול שהוא לכל הדעות עביר יותר מנוואדה בסדרי גודל, ועם נהג מהטובים שיש, אכל הרבה חרא.

המשקל והגודל משחקים לרעתך בתרחישים האלה וכדי להיות עביר ברמה של הג'יפים (חלקם על 33 והתקשו מאוד) טנדר בגודל של נוואדה זקוק לצמיגים גדולים באמת (35 זה המינימום) ולמכניקה שתוכל לשרוד אותם.

בטיולים רגועים יותר אין שום בעיה.

בוזי
12-04-14, 11:12
הטיולים שלנו = מסלולי מדבר רגילים, עם מעלה כזה או אחר בדרך, חציית ערוצים וכיוצ"ב.

דרור ברלי
12-04-14, 11:27
שום בעיה.

בוזי
12-04-14, 21:29
תודה!
מתחיל לחפש.

shmil
12-04-14, 22:10
אני לא ממש בטוח....
היתה כזו לשניי ממכרי, אחד עוד נשאר איתה..
תומר מהפורום (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/756-%D7%AA%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%90).
גר לא רחוק ממך, דבר איתו.

רן סיטון
12-04-14, 23:59
טיילתי לא מעט עם סיירה. אז הייתה לי סינגל ג'נט חד קבינה. גם היום אני מטייל עם ג'מוס. דודג' ראם. כל עוד אתה זוכר שאתה מטייל עם תובלתית, אז אין בעיה.
אבל תשכח מטיולי עבירות קשים.
גם מעברים פשוטים כמו נקרות למשל, דורשים מכוון במינימום. לא שזה כזה גרוע. אני מטייל לא מעט, רק שיש לכזה אוטו ארוך השפעה על בחירת המסלול.
מצד שני, יש מלא מקום לעצים למדורה..

בוזי
13-04-14, 10:35
הי שמיל,
תודה על התגובה.
עם תומר שוחחתי כבר ״בסיבוב הקודם״ (כן. ככה זה אצלי. עושה כמה סיבובים הולכים וקטנים, עד שננעל על המטרה).
שמעתי ממנו על צריכת הדלק, חשמל של אמריקאית ישנה, פרונט חלש ו pmd שמת מחום. מישהו אחר סיפר לי על מערכת קרור גבולית במאמץ.
אם תוכל לפרט על סמך מה שראית והתרשמת - אשמח.
ברור לי שזה לא יהיה רכב קל תנועה ועביר כמו הסיקס (ובטח לא כמו שלי), השאלה היא, האם הוא מסוגל לעבור טיול מדבר בלי להתפרק ובלי בנייה מוגזמת על כל מכשול.
תודה לכל העוזרים וחג שמח.

בעז

hitoy
13-04-14, 11:38
"השאלה היא, האם הוא מסוגל לעבור טיול מדבר בלי להתפרק ובלי בנייה מוגזמת על כל מכשול. "

הי בוזי, למה לבנות? יהיה מספיק מקום בארגז לשפאלות באורכים שונים :rolleyes:
וברצינות.
נראה לי שלצרכים שלך, אם פול סייז אז עדיף קצר.

דרור ברלי
13-04-14, 11:45
בישראל כמעט ואין טנדרים פולסייז קצרים. בטח לא כאלה שהגיעו ביבוא רשמי ומסודר.

בוזי
13-04-14, 11:46
הי יואב, תודה על התשובה.
איזה פול סייז קצר למשל?

hitoy
13-04-14, 12:18
מצתער, אבל אין לי מוסג.

דרור ברלי
13-04-14, 12:25
פולסייזים קצרים היחידים שתמצא בארץ זה יוקון 3 דלתות או בלייזרים ישנים.

בוזי
13-04-14, 12:37
יוקון זה 1500, לא 2500, נכון?

דרור ברלי
13-04-14, 13:30
כן.

asafk
13-04-14, 13:40
וזה לא טוב. לא מבחינת המכללים ולא מבחינת המשקל. יש כאן גולש באתר שהחליף ליוקון קצר את כל ה"מתחת" למערכת מושלמת של נוואדה והכל בולט-און. אבל המשקל ברשיון נשאר.

אסף.

בוזי
13-04-14, 14:08
1500 לא טוב ליהודים.
מצד שני, מחירי הסברבנים דיזל ירדו לאיזו רמה פחות מטורפת פתאום.
אגב, זה לא נראה שהם עבדו פחות קשה מהנוואדות.

-->