PDA

צפייה בגרסה מלאה : GMC בלייזר?

pachul
11-07-03, 18:25
מחפש נתונים לגבי בלייזר כדאיות: אחזקה,עלויות והכי חשוב עבירות.
מדובר בבלייזר מודל 85' מנוע 6.5 דיזל,גלגלים 33'.
תודה מראש שרון.
נ.ב
האם יש אפשרות להתקין נעילות?

אריק זמר
11-07-03, 19:57
ישנם כמה ווריאציות...ולכן צריך יותר נתונים.
אני עם GMC שנת 86, ומבחינתי החסרון הגדול אולי של האוטו זה השנתון...למעבר ל2 טסטים בשנה.
זה יכול להוות משקל רב במיקוח לפני קניה.
המנוע שאתה מדבר עליו הוא 6.5 ? עם טורבו ? בכל אופן על פניו זה לא נראה לי המקורי...(6.2) לכן שווה לבדוק אם הכל כשר ברישוי.
מעבר לזה תבדוק איזה גיר מותקן שם (400 או 350), האם הסרנים מקוריים ?
10 בולט קדימה ו12 בולט אחורה...
את מכלולי ה12 בולט קשה למצוא בחלקי חילוף, אולם שידרוג ל14 בולט אחורי הינו בולט-און ולא יקר.
אין בעיה עם הסרנים הללו ונעילות, רק מה...המומנט של המנוע עצום (סביב ה44 קג"מ) ולכן הסרנים המקוריים יכולים להוות בעיה באם תשתולל.
טרנספר כנראה NP208...אלומיניום עם שרשרת...מה עוד ?

ג'ימי
11-07-03, 20:49
למיטב ידיעתי יכל להיות שמדובר ב-CUCV ואז אתה על הגל.
בדוק אם יש נעילה אחורית מקורית-דטרויט.

pachul
11-07-03, 21:27
המנוע לא מקורי אבל מופיע ברישיוןץ
נאמר לי על ידי בעל מוסך כי הרכבים הללו לא אמינים ומבלים המון זמן במוסך בד"כ על בעיות שיש קושי מסוים לטפל לבד כגון: שילדה .
הכצעקתה :?:
תודה שרון.

אריק זמר
11-07-03, 21:40
לדעתי, ניתן לטפל כמעט בכל לבד...שלדה ניתן לחזק או לתקן לכל רכב במקומות יעודיים...

אריה פאהן
12-07-03, 00:11
כפי שאמרת המנוע אינו מקורי אך זאת לטובה כי המנוע 6.5 הינו אמין וטוב.בעיה עיקרית הקשורה למנוע היא בעיקר במשאבת הזרקת הדלק.אם יש משאבה מכנית אז אין בעיה .
סביר שיהיה גם ללא הטורבו וטוב שכך שכן הטורבו של הסוואנות אינו זהה לטורבו של ההאמר
למרות שהינם עם מנועים זהים.
לגבי גיר סביר שיהיה גיר 350 400 או 700 בגדול תדע זאת לפי זה שב400 יש 3 הילוכים
ב-700 יש 4 הילוכים.
יתרון ה700- נוחות בנסיעה מהירה וחסכון בדלק
חסרון- פחות חזק ופחות אמין.
יתרון ה400 - חזק ואמין .
חסרון- לא נעים מעל 90 קמ"ש
סרנים - תבחין בין הסרנים לפי מס' הגוזונים אם יש 6 תדע שלעיתים תכופות תצטרך להחליף ציריות.
אם יש 8 גוזונים יש לך סרן חזק ואמין.
בעיות שלדה - בד"כ סדקים בשלדה ליד הברגים של תיבת ההגה קיים באחוז גבוהה מהרכבים
ולפעמים יש סדקים נוספים .
הייתי ממליץ להחזיק רכב כזה ובעצם כל רכב משנתון כזה רק למי שיכול ויודע לטפל בעצמו ברכב
חלקים נמצאים בשפע במגרשי פרוקים.ואצל מס' יבואנים .כך שעליות התיקונים בעיקר אם אתה קונה מפירוק אינם גבוהים במיוחד.(ניתנת אחריות)
אם תרצה פרטים ספציפיים אחרים תשאל. נתתי לך הסבר פשוט כדי שיקל עליך להבין את הרכב עוד לפני קנייתו

pachul
12-07-03, 13:54
מה לגבי עבירות כרגע אני עם סופה ומאוד מרוצה מיכולות העבירות שלה.
אני מחפש זחילת סלעים
תודה שרון

אריה פאהן
12-07-03, 21:12
עבירות- בזחילת סלעים .ובבוץ העבירות שלך תעלה לעומת הסופה כמובן לאחר הגבהה.
צמיגים 31*10.5*15 שהם המידה המאושרת חוקית אם תצליח להלביש 33*12.5*15 מה טוב
אתה חייב את הסרנים עם ה8 ברגים-נקרא 14 בולט עולים מפרוק כ-3000 ש"ח לסרן .
גיר רצוי מאד ה-400 הוא אומנם 3 הילוכים אך יחזיק מעמד

polar bear
13-07-03, 00:56
אם אתה מרוצה מהסופה, אז למה המחשבה על בלייזר?

אריה - מאיפה הקביעה שהעבירות תעלה? יחסי העברה בסופה יותר טובים משמעותיתי מכל מה שיש בבליזר מקורי,זויות מרכב טובות יותר , סרנים הרבה יותר מתאימים לרכב מאשר בבליזר, משקל עדיף על מנוע מצוין.
אני דוקא היתי מצביע על יתרון של הבליזר באיכות החיים ברכב.

שרון - אם עדיין לא הנת את זה מההודעות האחרונות - תהיה יותר ספציפי לגבי הרכב,ונוכל לעזור לך יותר. תעיין במדריך לזיהוי סרנים כאן באתר.

polar bear
13-07-03, 01:01
אה , ועם כבר עלה ענין החוזק של ה 700 - דוקא לעבירות סלעים הגיר הזה עדיף עקב הילוך ראשון סופר קצר במונחים של גירים אוטומטים, משהו באיזור ה 3.2:1 לא זוכר בדיוק, החוליה החלשה שלו היא דוקא בהילוכים הגבוהים שלא עומדים בעומס צמיגים גדולים או תאוצות מטורפות .

נמרוד
13-07-03, 13:40
בכל מה שנוגע לעבירות, אין לבלייזר איזשהו יתרון עקרוני על סופה. גם לא חסרון משמעותי. הרכב יותר גדול, יותר כבד, סגור מטבעו, הסופה היא ג'יפ - קלה ופתוחה מטבעה. אני באופן אישי מאד אוהב את המכוניות האלו, וחושב יותר ויותר ברצינות להצטרף אליכם לפורום fullsize יום אחד... עם הסופר-בלייזר, Suburban. כן רבותי, לא ירדתי מהרעיון, להיפך, אני מבשל אותו כל הזמן...

אריה פאהן
13-07-03, 14:42
הקביעה שלי לגבי העבירות היא רק מנסיון על בלייזר ועל סופה ועל דיפנדר ,ידעתי שזה עלול לעורר קצת פרובוקציה שאכתוב זאת אז בשביל האיזון אכתוב גם שהבלייזר עביר יותר גם מהדיפנדר.
לגבי המספרים שכתבת .אני בטוח שאתה מדייק ביחסי העברה .ועל אף שאני יכול לפרק סרן של בלייזר ולהרכיב בעניים עצומות .מה לעשות אני לא בקיא במספרים של יחסי העברה וכדו'
אם הייתי יודע לצרף תמונות לפורום הייתי גם יכול להמחיש זאת בתמונות.
לגבי הנוחות ברכב אני היום הייתי מעדיף סופה או דיפנדר אבל זה עניין של תחושה והעדפה
פשוט בבלייזר דווקא בגלל הגודל שלו והמרווח הפנימי אתה מאבד קצת את התחושה בשטח
בו אתה נוסע .
בשטח טכני עוד אפשר להתווכח בנושא העבירות .בבוץ אין מה לדבר הבלייזר בעל עליונות מוחלטת הן כלפי סופה והן כלפי דיפנדר .
לגבי הסברבן - הא. תשמע זה חצי סטיה להסתובב עם גודל כזה בשטח ,אני לא יורד עם הוונדורה
שלי לשטח מאותה הסיבה זה פשוט לא כיף

אריק זמר
13-07-03, 14:59
אריה, לא יודע..אם אתה יכול להרשות את עלות הדלק - התמורה בשטח שווה נקודה.
לא נברתי במרווח הסרנים בבליזרים, אך בינינו, יותר ארוך כנראה יותר טוב...מה גם שצמיגים לא כלכך בולטים...
ובכלל, אם מדובר על שדרוגים של מערכת הסרנים - לרכבי הפול סייז, התאמת הסרנים החזקים יותר (הבעיה העיקרית בבלייזרים ויוקונים...) הינה בולט און מבחינת רוחב ותושבות...
אמנם איני על בלייזר אלא על משהו ארוך הרבה יותר, אך אריה, זה כיף לא נורמאלי לעבור איתו את מה שא ני אוהב וסופה לא היתה נותנת לי את זה...מנסיון, נדמה לי...
עודד, תשכלל את הגיר האוטומאטי בחישוב הזחילה ותראה שאתה לא נופל מאף אחד...מה גם שיחסי ההעברה שלך בבלייזר לרוב יהיו 3.73 בסרנים, מול 3.54 בסופה ו3.31 בסיקס.
http://imgsrv.pic4u.co.il/1855b2f1facc04163848b68f2a1788a0030000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/1855b235224ee06ee14d58a28a010ad0030000.a spx

אריה פאהן
13-07-03, 15:32
אריק הוונדורה היא דיזל ובהתייחס לקילומטר'ז העצום שאני עושה ,השיקול הוא לא הדלק לטיולים.פשוט הוונדורה היא משהו ענק ואני לא נהנה לקפץ אתו בשטח
הגודל הוא עניין של העדפה בכל זמן נתון .לא מן הנמנע שתראה אותי עוד שנה שנתיים או חמש שנים עם סברבן או יוקון ..
לדעתי אורך הוא חסרון ברוב המקרים ויתרון רק במקצתם נכון שתהיה פחות בהצלבות אבל כל הזוויות בטן שידפקו את הרכב למטה זה לא נעים .וגם תמרונים ורדיוס סיבוב של אוטובוס לא עוזרים במיוחד

אריק זמר
13-07-03, 15:52
אריה, זה ברור...ואתה צודק.
אולם יש לעשות הפרדה ולהגדיר היטב את המטרה.
אני נוהג היום באותם מקומות בהם נהגתי קודם עם הסופה...ואלו מקומות שאני אוהב ומצבים ש"עושים" לי את זה... זה לאו דווקא מה שאחרים יאהבו לעשות...וזה נקרא טריאל \ זחילת סלעים \ וכו' וכו'...
המון מצבים, שבכנות...עם סופה נעולה, צמיגי 33 וכו' היו קשים עד בלתי אפשריים - הפכו מבחינתי כיום, עם קבלות (ולא האמנתי עד כדי כך ברכב).
נכון, 131 אינצ' זה לא 104 אינצ'...אך גם צמיגים גבוהים יותר פות(ט)רים את בעית הבטן...
לגבי כל נהנתנות אחרת - זה לא האוטו הנכון...כנראה...
אך תגובותי מאז ומתמיד פחות אובייקטיביות לרכבים מסויימים המסוגלים פוטנציאלית להגיע וליגוע בתחום שאותו אני אוהב.
נ.ב. הוואנדורה, ביניהן...גם אם זה רק על צמיגי 32".

מוני דיסקו
13-07-03, 17:18
אריק - לדעתי אתה משווה ביצים לתפוזים
מה שעושה את הרכב שלך לכל כך עביר הוא במפורש הגלגלים.
בסיס גלגלים ארוך עוזר במקרים מסימים בלבד - גלגלים גדולים תמיד.
תסתכל על "משאיות המפלצת" הם עוברות רק מה שאתה תחלום לעבור - למה גודל צמגים.
אז נכון שבארץ לא חוקי לנסוע עם 37 על CJ ולכן חיבים לעבור למפלצת שלך.
אבל באמריקה מי ששולט ללא עוררין הוא הגיפ עם צמגי 35 לפחות
ובתחרויות תמצא רק בסיס גלגלים קטן יחסית עם גלגלים גדולים מאוד.

נמרוד
13-07-03, 17:31
מוני, בתחרויות היום תמצא בסיס גלגלים של 110-120 אינץ' על הרכבים הבנויים מאפס. לא הרבה פחות מה130 אינץ' של אריק. כמובן שבלי סרחי עודף בכלל. מידת הצמיג השליטה בתחרויות RC היא אחת - 37/12.5/15 , בדיוק כמו של אריק (ושל האמר).

אבל מוני צודק - גלגלים גדולים, זה מה שמבדיל בין הילדים לגברים... אין מה לעשות.

אריק זמר
13-07-03, 17:39
מוני...עד כמה שאני דווקא יודע, בתחרויות והמקצוענים...מאריכים שלדות ותמייצבים בין ה115 ל140 אינצ'...על צמיגים שבין 37 ל44...כאשר מיעוטם נשאר על 44 ורובם מתייצב סביב ה39.

polar bear
13-07-03, 23:35
אריק - לא יודע מאיפה לקחת את זה שבבליזרים יש 3.73 , גם בבליזרים עם 205 היחס היה 3.4 , כאשר עברו ל 208 היחס ירד ל 3.07 ו ל 2.73 .
{ אני לא מכניס את האוטומט כי זה כבר דיון אחר }

אל תישכחו שבראש ובראשונה בליזר זה SUV ולא רכב שטח קשוח, ככה הוא בנוי וככה הוא מתנהג עם מכלולים מקוריים.

אריק זמר
14-07-03, 14:58
עודד,
לגבי יחסי ההעברה - צודק, לרוב 3.07...
בלינק המצורף ישהו רכב שהיה פעם בלייזר...ועד שם ניתן להגיע...TTC.
http://www.bc4x4.com/fv/2002/hulk/
http://www.bc4x4.com/fv/2002/hulk/hulk-38.jpg

-->