PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית קרוואן לשטח

עמודים : 1 2 3 [4]

im_ri
23-04-18, 15:41
מדהים!
שלח לינק למוצר.
השבשבת מרעישה? לאיזה גודל זה מתקפל? מיועד גם לנסיעה או רק לעמידה?

avikkllk
23-04-18, 16:57
אם תיסע ולאחר מכן תחנה ללילה זה יפיק חשמל או מתוך נסיעה (או עמידה ברוח)?
מדהים

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן גולומבק
23-04-18, 17:34
אהלן חברים.

סיימתי את ההתקנה רק היום אז אני עדיין לא ממש יודע מה היא שווה.
ליד הבית שלי אין מספיק רוח והיא לא נותנת יותר מ 4 וולט. היא לא מתקפלת וזה אחד החסרונות שלה, היא דיי בומבילה...

אני אנסה לנסוע איתה ונראה מה יהיה, התקנתי אותה כך שניתן להוריד אותה דיי בקלות אבל לתוך הקרוואן היא לא נכנסת, לפרק אותה כל פעם זה פרויקט, ולשים אותה ברכב לא כדאי כי היא תתפוס את כל תא המטען.

היא אמורה להיות דיי שקטה, זה אחד היתרונות של שבשבת רוח וורטיקלית.

הרעיון הוא שהיא תיטען את המצברים בזמן חנייה במקביל לטעינה של הפאנלים הסולארים אבל אם אני נוסע איתה 80 קמ"ש אז היא אמורה לטעון גם בזמן נסיעה.

הנה קישור למוצר באי ביי

https://www.ebay.com/itm/400W-VAWT-12V-24V-Lanterns-Wind-Turbine-Generator-Vertical-Axis-Controller-SET-/142756970811?var=&hash=item213cfa813b

איל מ
24-04-18, 08:10
אני לא יודע איפה אתה חונה, אבל רוב הסיכוים שכדי לקבל טעינה נורמלית תצטרך להיות במקומות שלא נעים להיות בהם בגלל הרוח.

חנן גולומבק
24-04-18, 20:04
אני לא יודע איפה אתה חונה, אבל רוב הסיכוים שכדי לקבל טעינה נורמלית תצטרך להיות במקומות שלא נעים להיות בהם בגלל הרוח.

זה בסדר, אני אוהב רוח :cool:

erezgur
25-04-18, 16:25
אני מניח שהיום יכולת למדוד ערכי שיא :)

חנן גולומבק
08-07-18, 08:39
כך זה נראה באוסטרליה, איזו שלמות , אינעל העולם...

ואם בא לכם להחליף את ציר הגלגל ולהחליף את הקפיצים בכריות אוויר, אתם מקבלים את החדשים ארוזים כאילו זה FUCK'N מוצרי עילית עשוים זהב...

avikkllk
08-07-18, 09:58
מטורף
במקרה ראיתי אתמול תוכנית בדיסקברי לא חשוב שמות .. ׳האחים דיזל״
עשו פרויקט עם הכריות אוויר היה מושלם
משהו שבהחלט חייב להשיג בארץ מתישהו

חנן גולומבק
15-08-18, 18:34
הפאנלים הגמישים איבדו מהיעילות של מהר מאד, כנראה שהשמש והחום טחנו להם תצורה, אז העפתי אותם והתקנתי 3 פאנלים " אמיתיים " כל אחד 150 וואט. עכשיו באמת אני מוציא לשמש את המיץ :cool:

YoavR
16-08-18, 04:51
יפה!
הרווחת גם הצללה לגג:)

חנן גולומבק
16-08-18, 17:46
יפה!
הרווחת גם הצללה לגג:)

נכון וזה ממש משפיע לטובה.

חנן גולומבק
17-08-18, 15:12
ולכבוד שבת הזמנתי את זה...

zivo
17-08-18, 15:22
לקרוואן או לגורר (לרכב)?

חנן גולומבק
17-08-18, 16:54
לקרוואן או לגורר (לרכב)?

לקרוואן.

נדב42
17-08-18, 17:04
שים לב שהם חייבים להיות מנופחים תמיד למינימום 5psi אחרת הם מועדים להצבט ולהתפנצ׳ר, מנסיון ... חוצמזה מוצר מצויין ☺

נדב42
17-08-18, 17:06
הפאנל הסולארי שמצולם בפח נראה דומה באופן מטריד לפאנלים שלי, תוכל לפרט קצת יותר לגבי מה שקרה להם ?

חנן גולומבק
18-08-18, 07:53
שים לב שהם חייבים להיות מנופחים תמיד למינימום 5psi אחרת הם מועדים להצבט ולהתפנצ׳ר, מנסיון ... חוצמזה מוצר מצויין ג˜÷

תודה, בהוראות כתוב לנפח אותם ל 25 עד 35 PSI , זה לפני שמורידים את הרכב מהג'ק או אחרי ?

- - - Updated - - -

הפאנל הסולארי שמצולם בפח נראה דומה באופן מטריד לפאנלים שלי, תוכל לפרט קצת יותר לגבי מה שקרה להם ?

זה פאנל גמיש של 100 וואט. הם פשוט הפסיקו לייצר וגם החלק העליון שלהם איבד מהברק שהיה לו , כאילו שהשמש הרסה את פני השטח. אמרו לי שהם מאד מושפעים לרעה מחום.

avikkllk
18-08-18, 08:35
חום??לא יכול להיות ברי אתה גר באחד המקומות היותר קרירים בארץ

נדב42
18-08-18, 10:07
אני מניח שהלחץ הוא אחרי שמורידים מהג׳ק. אני זוכר מקסימום של 40psi. אבל חשוב לשמור גם על המינימום, שלא יייצבטו...

לגבי הפאנלים, אני מניח שהם היו בשמש כל הזמן, גם כשלא היו בשימוש. אחרי כמה זמן הם נדפקו אצלך ?
(אצלי עד עכשיו פרופיל השימוש היה שונה, רק בטיולים, אבל אני שוקל להכניס אותם לשימוש שוטף במקום המטען שמחובר לג׳יפ בשגרה)

חנן גולומבק
18-08-18, 10:35
לגבי הפאנלים, אני מניח שהם היו בשמש כל הזמן, גם כשלא היו בשימוש. אחרי כמה זמן הם נדפקו אצלך ?

לאחר מספר חודשי שימוש כבר ראיתי שהתפוקה שלהם יורדת, הם היו כשנה וחצי על הגג של הקרוואן.

zivo
18-08-18, 10:38
חנן,
אני עם כריות כאלו כבר רכב 3! ברציפות (ואני מדבר על למעלה מ 12 שנה), ולפני זה עם פתרונות אוויר אחרים, כך שאותי לא צריך לשכנע (וכתבתי את זה פה כמה פעמים).
אבל....
למה הקרוואן צריך את זה? המשקל נסיעה שלו, די קבוע, לכאורה לא צריכה להיות בעיה להתאים קפיץ קבוע ( אלא אם אתה "מנסה" לתקן טעות בתיכנון ויש לך קפיץ חלש מדי?).
לגבי הרכב הגורר, ובעיקר על הסרן האחורי שלו, יש הבדלי משקל גדולים בין רכב ריק שלא גורר, לבין זמן טיול, רכב עם אנשים וציוד + גרירה.
זה בדיוק! המקרה הקלאסי של הכריות האלו, בסרן האחורי של רכב שגורר קרוואן. בקיצור, אם כבר אתה מכיר את המוצר ומשקיע, הייתי משקיע גם ברכב עצמו.
דרך אגב, אם הכריות במידה נכונה, הבעיה של צביטה שנדב מדבר עליה, לא קיימת.

נדב42
18-08-18, 11:25
הכריות אצלי נבחרו בתיאום עם החברה אחרי ששלחתי להם מידות מדוייקות של פנים הקפיצים, ולחץ אוויר מינימלי זה חלק מהוראות המוצר...

ד ו ר ו ן
18-08-18, 11:37
אני שוקל להכניס אותם לשימוש שוטף במקום המטען שמחובר לג׳יפ בשגרה)
אני עושה את זה כמעט שנה לסירוגין עם פאנל קטן 20w בנפרד מהפאנל של הטיולים.

נדב42
18-08-18, 13:02
צודק, יותר הגיוני. עם איזה בקר ?

ד ו ר ו ן
18-08-18, 13:13
צודק, יותר הגיוני. עם איזה בקר ?
בקר זהה לבקר של הפאנל הגדול.

כזה רק של 10A

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F312209512515

נדב42
18-08-18, 13:50
התצוגה לא גוזלת חשמל יקר בלילה ?

ד ו ר ו ן
18-08-18, 14:54
בבוקר עדיין מראה 12.5, אבל אני מנתק בלילה בגלל הספק שנשאר לי..

חנן גולומבק
21-08-18, 20:50
למה הקרוואן צריך את זה? זה נושא חדש עבורי ( כריות אוויר ) ואני פשוט רוצה לשחק עם עם זה קצת.

- - - Updated - - -

התצוגה לא גוזלת חשמל יקר בלילה ?

הצריכה של התצוגה היא אפסית.

tallevi
25-08-18, 09:59
שים לב שהם חייבים להיות מנופחים תמיד למינימום 5psi אחרת הם מועדים להצבט ולהתפנצ׳ר, מנסיון ... חוצמזה מוצר מצויין ☺תלוי מה המטרה שלהם, התחום המותר לפי הוראות יצרן הוא עד 35 psi.

למשל אני על המקסימום כל הזמן (כשהרכב נוסע...), כי זה מה שאני צריך, ועדיין לא קרה לכריות כלום. נדמה לי שהיצרן נותן אחריות מאוד ארוכה למוצר.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נדב42
25-08-18, 10:45
לא התנסחתי במדוייק: אסור לתת ללחץ האוויר לרדת מתחת ל- 5psi. חייב להיות מנופח תמיד, כי אם אין לחץ אוויר בכרית היא עשוייה להצבט.

חנן גולומבק
27-08-18, 19:25
לא התנסחתי במדוייק: אסור לתת ללחץ האוויר לרדת מתחת ל- 5psi. חייב להיות מנופח תמיד, כי אם אין לחץ אוויר בכרית היא עשוייה להצבט.

סבבה.

בינתיים עד שהכריות יגיעו שדרגתי את הטלויזיה עם אנטנה חיצונית . אם זה שווה משהו נדע רק כשנתרחק מאילת. לפי היצרן היא אמורה לקלוט כ 100 ק"מ.

tallevi
28-08-18, 09:31
סבבה.

בינתיים עד שהכריות יגיעו שדרגתי את הטלויזיה עם אנטנה חיצונית . אם זה שווה משהו נדע רק כשנתרחק מאילת. לפי היצרן היא אמורה לקלוט כ 100 ק"מ.רק זה מה שחסר לי...להביא את הטמבלוויזיה הזאת לשטח...🤮

חנן גולומבק
28-08-18, 11:21
רק זה מה שחסר לי...להביא את הטמבלוויזיה הזאת לשטח...🤮

האמת ? צודק.

חנן גולומבק
05-09-18, 15:37
הכריות הגיעו, האמת ? נראה דיי מצ'וקמק...נתקין ונראה.

ד ו ר ו ן
05-09-18, 17:04
הן מסוגלות להחזיק משקל גם בלי הסליל סביב?

tallevi
05-09-18, 18:02
אל תראה אותן ככה...לא פראייריות בכלל...
כריות מאוד עמידות. דורון - נראה לי גם יחזיקו משקל מסויים ללא הסליל.

הנה כמה תמונות מההתקנה שלי.

לאחר מכן הוספתי ספייסרים מתחת לכריות על מנת שיגבילו את מהלך הסגירה של הקפיץ.

טל.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/22cb8fa62ba6bc0fef02b14a4f840717.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/c9a9f284dd9c976d0f250488cafd399b.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/d923b9122c93a05af10781db1ca1b898.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/72babdacc26f986ea921f243b297d409.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/75f425d88e4b64b1b8d00a3ae6939fd3.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/1ab21c271c5e4339e4ba032667327a85.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/7bd0a201546853103b7942f7882582c5.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180905/b641537cda270e29dea67bab1d4d9ead.jpg

נדב42
05-09-18, 19:06
הן מסוגלות להחזיק משקל גם בלי הסליל סביב?לא. הן לא מיועדות לזה, יתפוצצו לך מיד. אבל יש לאותה חברה גם מוצרים לשימוש כזה.

tallevi
05-09-18, 19:07
לא. הן לא מיועדות לזה, יתפוצצו לך מיד. אבל יש לאותה חברה גם מוצרים לשימוש כזה.ניסית??

נדב42
05-09-18, 19:10
לא. התפרקו לי גם עם הקפיץ מסביבן, יש להן מעין "תפר" באמצע שהוא נקודת תורפה גם עם קפיץ ששומר שהכרית לא תתעוות, אז בלעדיו על אחת כמה וכמה.

ושוב, יש להם מוצר לשימוש הזה בדיוק, לרכבים עם קפיצי עלים.

חנן גולומבק
05-09-18, 19:28
אני מבין שמנפחים אותם אחרי שמורידים את הרכב מהג'ק , נכון ?

tallevi
05-09-18, 19:33
לא. התפרקו לי גם עם הקפיץ מסביבן, יש להן מעין "תפר" באמצע שהוא נקודת תורפה גם עם קפיץ ששומר שהכרית לא תתעוות, אז בלעדיו על אחת כמה וכמה.

ושוב, יש להם מוצר לשימוש הזה בדיוק, לרכבים עם קפיצי עלים.לרכב בוודאי שלא...

אכן יש לחברה כריות אוויר סטנדרטיות לרכבים.

טל.

tallevi
05-09-18, 19:38
אני מבין שמנפחים אותם אחרי שמורידים את הרכב מהג'ק , נכון ?אני דווקא מבין הפוך. אני מנצל את התפשטות הכרית בתוך המרווחים הסליל כשהוא פתוח על מנת שתייצר התנגדות לסגירה בין כל הפסיעות של הסליל. אבל לא סגור / זוכר על הנחיות היצרן בעניין.

טל.

נדב42
05-09-18, 19:40
אני מבין שמנפחים אותם אחרי שמורידים את הרכב מהג'ק , נכון ?אני הייתי מנפח 5psi לפני שמורידים מהג׳ק, אבל זה לא נראה לי מהותי.

רק תזכור שכשהרכב/נגרר בתנועה אתה צריך שיהיה לפחות 5psi בכריות כדי שלא יינזקו. בלחץ כזה לא תרגיש אותן בכלל אבל זה שומר עליהן.

חנן גולומבק
05-09-18, 20:44
אני הייתי מנפח 5psi לפני שמורידים מהג׳ק, אבל זה לא נראה לי מהותי.

רק תזכור שכשהרכב/נגרר בתנועה אתה צריך שיהיה לפחות 5psi בכריות כדי שלא יינזקו. בלחץ כזה לא תרגיש אותן בכלל אבל זה שומר עליהן.

סבבה, תודה.

- - - Updated - - -

אני דווקא מבין הפוך. אני מנצל את התפשטות הכרית בתוך המרווחים הסליל כשהוא פתוח על מנת שתייצר התנגדות לסגירה בין כל הפסיעות של הסליל. אבל לא סגור / זוכר על הנחיות היצרן בעניין.

טל.

הרי אם אנפח נאמר ל 35 כשהגלגל באוויר ורק אז אוריד לקרקע אז הלחץ יעלה בהרבה ויש סיכוי שהכרית תתפוצץ.

קבלתי עכשיו תשובה מהמוכר, קודם לנפח 5 PSI . להוריד לקרקע ורק אז לנפח ללחץ הדרוש ולא לעבור את ה 35 PSI.

tallevi
05-09-18, 20:56
סבבה, תודה.

- - - Updated - - -

הרי אם אנפח נאמר ל 35 כשהגלגל באוויר ורק אז אוריד לקרקע אז הלחץ יעלה בהרבה ויש סיכוי שהכרית תתפוצץ.

קבלתי עכשיו תשובה מהמוכר, קודם לנפח 5 PSI . להוריד לקרקע ורק אז לנפח ללחץ הדרוש ולא לעבור את ה 35 PSI.

תיאורטית כן מעשית לא קרה.

ואם כבר תיאוריות... כאשר אתה מנפח ל 35 מה אתה חושב קורה ללחץ בסגירת מתלה...?

טל.

נדב42
05-09-18, 23:05
אם הכרית נלחצת מהמשקל של הקראוון במצב סטטי, היא ארוכה (גבוהה) מדי למתלה. במצב סטטי אמור להיות לה חופש מלמעלה/למטה. אם אין אז תחליף כריות (לקצרות יותר) או קפיצים ובולמים (לארוכים יותר)

חנן גולומבק
06-09-18, 09:21
תיאורטית כן מעשית לא קרה.

ואם כבר תיאוריות... כאשר אתה מנפח ל 35 מה אתה חושב קורה ללחץ בסגירת מתלה...?

טל.

יש משהו בדבריך.

- - - Updated - - -

במצב סטטי אמור להיות לה חופש מלמעלה/למטה. אם אין אז תחליף כריות (לקצרות יותר) או קפיצים ובולמים (לארוכים יותר)

על פי פרסום היצרן , הכרית משמשת בהחלט ליישור הרכב הגורר גם או במיוחד במצב סטטי. ולא אמור להיות לה שום חופש במצב שכזה.

אתה אולי מתכוון לחופש במצב שהרכב באוויר והקפיץ פתוח לכל אורכו .

נדב42
06-09-18, 09:34
לא, התכוונתי למה שכתבתי.

התמיכה של הכרית בקפיץ מתבססת על הלחץ שהכרית מפעילה לצדדים על הכריכות.

הכרית תעשה את העבודה גם אם במצב הסגור לגמרי היא לא תילחץ בכלל בציר האנכי שלה. וזה בדוק אצלי בויטארה, אשכרה הרימה את הרכב בחזרה כשהעמסתי שקי חול בכמות בלתי סבירה, בלי שהכרית נלחצת מלמעלה ולמטה.

הכרית תעמוד בלחיצה מסויימת גם בציר האנכי (מחייב כמובן דיסקת מגן מותאמת בצד של חיבור צינור האוויר), אבל לא יודע להגיד עד כמה. אצלי בסגירת מתלים בויטארה הכריות הקדמיות נלחצות קצת וזה הביא לעליית לחץ רגעית של כ- 20psi (היה לי שעון לחץ אנלוגי מחובר על הקו באופן קבוע), זה עשוי להיות גבולי מבחינת הוראות היצרן ללחץ המקסימלי ...

tallevi
06-09-18, 19:29
לא, התכוונתי למה שכתבתי.

התמיכה של הכרית בקפיץ מתבססת על הלחץ שהכרית מפעילה לצדדים על הכריכות.

הכרית תעשה את העבודה גם אם במצב הסגור לגמרי היא לא תילחץ בכלל בציר האנכי שלה. וזה בדוק אצלי בויטארה, אשכרה הרימה את הרכב בחזרה כשהעמסתי שקי חול בכמות בלתי סבירה, בלי שהכרית נלחצת מלמעלה ולמטה.

הכרית תעמוד בלחיצה מסויימת גם בציר האנכי (מחייב כמובן דיסקת מגן מותאמת בצד של חיבור צינור האוויר), אבל לא יודע להגיד עד כמה. אצלי בסגירת מתלים בויטארה הכריות הקדמיות נלחצות קצת וזה הביא לעליית לחץ רגעית של כ- 20psi (היה לי שעון לחץ אנלוגי מחובר על הקו באופן קבוע), זה עשוי להיות גבולי מבחינת הוראות היצרן ללחץ המקסימלי ...אני גם חשבתי ככה, אבל שאתה מתאים ספייסר בנוסף על מנת לסגור את כל הגובה אתה מקבל אפקט הרבה יותר חזק וגם אתה מגביל את סגירת המתלה. זה יוצר נוקשות מאוד גבוהה של הקפיץ "החדש" וזה ממש לא נוח, אבל זה אפשרי ויכול להתאים למי שמעוניין דווקא להגביל את סגירת המתלה על חשבון הנוחות. כמוני למשל..

טל

נדב42
06-09-18, 20:21
אם כך אז עדיף לשים קפיץ חזק יותר ...

במקרה שלי, סגירת המרווח של הכרית לקראת סוף מהלך המתלה, יצרה אצלי פרוגרסיביות בסגירה, מצב מצויין ורצוי מבחינתי.

חנן גולומבק
07-09-18, 16:59
אם הכרית נלחצת מהמשקל של הקראוון במצב סטטי, היא ארוכה (גבוהה) מדי למתלה. במצב סטטי אמור להיות לה חופש מלמעלה/למטה. אם אין אז תחליף כריות (לקצרות יותר) או קפיצים ובולמים (לארוכים יותר)

בסרטון ההדרכה הזה של היצרן, ניתן לראות שבמצב סטטי הכרית נלחצת ואין לה שום חופש.

https://www.youtube.com/watch?v=cST8bRXL5UM

נדב42
07-09-18, 17:10
איפה ראית את זה ?
כשהורידו את הרכב לא רואים את הצד העליון של הכרית וגם לא התרחבות שלה. זה שהיא צנחה למטה עד לתחתית, לא אומר שלא נשאר מרווח למעלה ...

tallevi
07-09-18, 17:15
אם כך אז עדיף לשים קפיץ חזק יותר ...

ומה העלות של שני קפיצים גיבורים ביחס לכריות האלה...?
הרווחת את אותה התוצאה ואף יותר..גמישות! תמיד תוכל לרכך את המצב כשתרצה.

טל.

נדב42
07-09-18, 17:24
לכריות יש טווח פעולה מוגבל, אתה לא יכול לנפח אותן כאוות נפשך (ולצפות שיחזיקו מעמד...).

גם לרכב (או לקראוון במקרה זה) יש טווח עומסים משתנה, וכדי להינות מטווח מקסימלי (ו/או פרוגרסיביות), הקפיצים צריכים להיות מותאמים בצורה טובה לפרופיל השימוש ה"קל" יותר גם בלי תמיכת הכריות. כך מתקבל טווח פעולה מיטבי של הכריות. אם אתה זקוק לחלק מטווח הפעולה של הכרית כדי לתמוך במצב הסטטי, אתה מאבד מטווח הפעולה שלה במצבי נסיעה או עומס מוגבר, וחבל.

חנן גולומבק
07-09-18, 19:46
איפה ראית את זה ?
כשהורידו את הרכב לא רואים את הצד העליון של הכרית וגם לא התרחבות שלה. זה שהיא צנחה למטה עד לתחתית, לא אומר שלא נשאר מרווח למעלה ...

תקשיב מדקה 3 ו 30 שנ'

נדב42
07-09-18, 22:21
הקשבתי.

הם אומרים שהכרית צריכה לגעת בתחתית מצד אחד ובמגן שלה מצד שני, הם לא אומרים שהיא צריכה להילחץ ביניהם, בטח לא במצב סטטי. גם לא רואים אותה נלחצת (היית רואה את הכרית מתרחבת לתוך הכריכות של הקפיץ).

ובלי קשר לסרטון, אני כותב את הדברים לאחר התכתבויות עם אנשים טכניים (לא אנשי המכירות) בחברה, איתם התייעצתי לפני שבחרתי את הכריות לויטארה.

אתה כמובן מוזמן להתנסות בעצמך, מקסימום תפוצץ כרית או שתיים וזה לא סוף העולם, 40 דולר לכרית ...

חנן גולומבק
08-09-18, 07:07
סבבה, תודה.

חנן גולומבק
18-09-18, 08:12
טוב...אז ההתקנה לא הצליחה. המידות פשוט לא נכונות. הכרית ארוכה מדיי ורחבה מדיי. הצלחתי להכניס אותה בכח לתוך הקפיץ אבל היא יושבת שם לא יפה ולא ממש מתפקדת.

איך אומרים ? תמדוד פעמים תזמין פעם אחת ? הפעם מדדתי פעם אחת ...........

העניין הוא שלספק אין כרית במידות שאני צריך שזה 2.5 אינץ קוטר ו 7 אינץ אורך. הוא בודק עם היצרן כבר כמה ימים ולא שמעתי ממנו אז נראה לי שאין כריות כאלו.

קיצר...דמי לימוד שולמו.

לא נורא . גמר חתימה טובה לכולם ושאלו יהיו הבעיות שלנו.

tallevi
18-09-18, 09:33
זה נראה בול המבנה האידיאלי להכניס שם כריות אוויר עצמאיות, ללא קפיץ. יש להם גם מנגנון שליטה חיצוני על רמת הניפוח. אתה צריך לוותר על הקפיץ ולהוריד את התושבות שלו.

ושאלה באמת יהיו הצרות שלנו. גמר חתימה טובה.

טל.

חנן גולומבק
31-10-18, 20:37
בארבעת הימים האחרונים חניתי לבד בחניון הלילה של פארן / ציחור.

3 בדואים עם 3 טנדרים,
שביליסט אחד שהולך כבר חודשיים ( מדהימים החברה האלו...)
צבאים, יעלים, שפני סלע, ציפורים, חגבים ושאר מעופפים למיניהם.
חוץ מזה הייתה עלטה בלילה, מליוני כוכבים ושקט ממכר.

אין על המדבר שלנו.

asafk
31-10-18, 21:15
נהדר חנן. פשוט נהדר.

אסף.

im_ri
31-10-18, 22:02
איזה תענוג.
בהחלט אין על המדבר.

איל מ
31-10-18, 22:08
באמת כיף גדול.
שתי הערות:
א. עברו לידך הרבה יותר ג'יפים ממה ששמת לב. כנראה שלא היית ערני.
ב. מעניין אותי אם שמת את הדעת על הכבלים של הברקסים (נדמה לי שהנושא הוזכר, אבל בשרשור כ"כ ארוך לך תמצא.... הם במיקום קצת חשוף ופגיע, במידה ותכנס לשטח טכני, או אפילו בוץ.

עירא
31-10-18, 22:50
איזה כיף.

avikkllk
31-10-18, 22:52
מדהים

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ariel-ro
31-10-18, 23:20
תענוג!
תתחדש על הלנקרוזר, זכור לי בתמונות קודמות פראדו מסוף שנות ה-90.:)

חנן גולומבק
01-11-18, 08:42
אהלן חברים ותודה.

לעניין הכבלים של הברקסים אין לי ממש פיתרון לנושא הזה, הם חייבים להישאר ישרים ככל הניתן וגמישים אחרת לא יבצעו את פעולתם כנדרש, צריך לזכור שיש להם תפקיד נכבד בבלימת הקרוואן בירידות ולא רק כבלם חנייה.

באמת ראיתי גם ויטרה אחת ופראדו ירוק שעצר לכמה דקות והמשיך. אתה רוצה להגיד לי שעברתם ולא אמרתם שלום ??? לא יפה.

אריאל, אתה זוכר היטב, הפראדו היקר שימש אותי בנאמנות 11 שנה ומכרתי אותו לאחרונה באמת בצער גדול. פשוט לא היה לו מספיק כח בשביל הקרוואן. הפראדו הנוכחי זה כבר עולם אחר לגמרי, אין מה להשוות, הרבה מאד כח, נוחות ושקט.

ופה שיחקתי קצת עם המצלמה...

איל מ
01-11-18, 10:03
קטונתי לגבי הבניה המפוארת,
אבל האם הוספת סקיד-פלייטס שיגנו על הכבלים לא תעזור?
(נ.ב. נוסע בלנדרוברים, לא יכולנו לעצור....)

חנן גולומבק
01-11-18, 10:58
קטונתי לגבי הבניה המפוארת,
אבל האם הוספת סקיד-פלייטס שיגנו על הכבלים לא תעזור?
(נ.ב. נוסע בלנדרוברים, לא יכולנו לעצור....)

רעיון מעניין שישקל בכובד ראש.

חחחחחחחח................תעברו לטויוטה ...

Gilad
02-11-18, 17:19
נראה חלומי לגמרי!

חנן - איך הציוד בתוך הקרוואן מחזיק מעמד בנסיעת שטח? האם לא "מתבלגן" הכל? אני מניח שאתה לוקח איתך כלי מטבח, פרודוקטים להכנת מזון, בגדים וכו' איך מאחסנים הכל כך שישאר במקומו במהלך הנסיעה?

תיהנה
גלעד

חנן גולומבק
04-11-18, 16:53
נראה חלומי לגמרי!

חנן - איך הציוד בתוך הקרוואן מחזיק מעמד בנסיעת שטח? האם לא "מתבלגן" הכל? אני מניח שאתה לוקח איתך כלי מטבח, פרודוקטים להכנת מזון, בגדים וכו' איך מאחסנים הכל כך שישאר במקומו במהלך הנסיעה?

תיהנה
גלעד

אהלן גלעד. הכל נשאר במקום. כל הארונות והמגירות נעולים כמו גם הדלתות של המקרר. אני מכין את הקרוואן לפני נסיעה, מוריד הכל מהמשטחים מקפיד לנעול את כל תאי האיחסון ו..........נוסע לאט ;).

חנן גולומבק
16-03-19, 20:51
החודש יצאתי שוב לחניון ציחור / פארן והפעם לחמישה ימים. המקום הזה מדהים. על ההתחלה איך שירדתי מהכביש הפתיע אותי חריץ בלתי עביר שנוצר מהגשמים ונאלצתי לרדת לערוץ הציחור דרך ירידה עם שיפוע צד שקצת הפחיד אותי אבל הקרוואן עמד בזה בגבורה. התקלה היחידה הייתה הרגל / גלגל הקדמית של הקרוואן שההברגה שלה נטחנה. חוץ מזה הכל פעל כשורה. הנה כמה תמונות מהחוויה .

יונתןמצפה
16-03-19, 20:57
איזה יופי!!!

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

עידו לוריה
16-03-19, 21:20
נראה כייף ... תמונות יפות.. מדבר פורח , מזג אוויר טוב בקיצור הנאה .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ishc
16-03-19, 21:59
נראה מדהים!!!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

אוהב נגב
09-04-19, 00:15
שלום חנן,
עקבתי אחר תהליך הבניה והתרשמתי מהגישה היסודית ומרמת הביצוע, יחד עם זה כשאני מתבונן במנח הקראוון בשבילים שאינם שטוחים עלה בדעתי שאם היית מתקין תושבות (צינורות רוחביים) ל"גלגלי עזר" שמן הסתם יבלטו משני צידיי הקראוון (עם חיבור מהיר ויחוברו בירידה לשטח) ב-4 פינות הקראוון (בתחתית הקראוון) היה הדבר מסייע בידך במעברי סכין או חריצים.
מה אתה אומר?...

אוהב נגב
09-04-19, 22:30
למען הסר ספק.... מדובר בגלגלים ללא פנימית בקוטר 25 - 30 ס"מ.

חנן גולומבק
13-04-19, 12:36
שלום חנן,
עקבתי אחר תהליך הבניה והתרשמתי מהגישה היסודית ומרמת הביצוע, יחד עם זה כשאני מתבונן במנח הקראוון בשבילים שאינם שטוחים עלה בדעתי שאם היית מתקין תושבות (צינורות רוחביים) ל"גלגלי עזר" שמן הסתם יבלטו משני צידיי הקראוון (עם חיבור מהיר ויחוברו בירידה לשטח) ב-4 פינות הקראוון (בתחתית הקראוון) היה הדבר מסייע בידך במעברי סכין או חריצים.
מה אתה אומר?...

אהלן ותודה. אני לא ממש יודע מאיפה להתחיל את התשובה. אני לא המצאתי את מבנה המרכב והמתלים. פחות או יותר העתקתי קרוואן אוסטרלי מחברה שמתמחה בבניית קרוואנים לשטח. בתחום הזה אין לאוסטרלים מתחרים ושם באוסטרליה לא תמצא משהו כזה כמו שהצעת.

מבחינה פרקטית מדובר כמובן בעוד ציוד, משקל ועבודה שצריך לעשות כשנכנסים ויוצאים מהשטח.

מבחינה פיזית מדובר בעצם במתקן שיקטין את מרווח הגחון לטובת גלגלים מה שיכול לגרום להישענות של הקרוואן על נקודה מסויימת בציר האורך וזה יכול לגרום לכוחות שכיוונם יהיה כזה שיכול לגרום תיאורטית לתלישה של הייצול מתפוח הגרירה בירידה ולהפך בעלייה.

כשניכנסים עם קרוואן לשטח צריך לתכנן מראש , לעצור ולבדוק קודם שיורדים או עולים מדרגה בעייתית. בקיצור צריך להיזהר.

חנן גולומבק
26-04-19, 09:33
ארבע ימים בנגב. כביש 10 עד לשביל הכחול ומשם לקניון הלבן. מהקניון לגב צניפים המשכנו על הכחול. מהצניפים לכביש 40 על השחור.
הקטע הראשון עד לקניון הלבן איתגר מאד !!! את הקרוואן, עברנו אבל לא בלי נזקים. מיכל מים מפוצץ, פנסים שבורים ומדרגה קרועה. כשהגענו לחניון הלילה של הקניון ראיתי שאחד הקפיצים של הקרוואן יצא מהתושבת שלו. היי ליפט עשה את העבודה והקפיץ חזר חיש קל למקומו.

מסקנות: צריך לעשות שינוי במיקום או גודל מיכל המים. אותו דבר לגבי הפנסים, לשפר את תושבות הקפיצים ואולי לוותר על מדרגת הכניסה לטובת שרפרף פשוט.

לסיכום, העבירות של הקרוואן מדהימה, עשרות מטיילים שפגשו אותנו בדרך לא האמינו שהגענו לקניון מכביש 10.

שבירת המיכל העיבה רק במעט על הטיול כי לא יכולנו להשתמש במים זורמים. יש לי ברכב עוד 70 ליטר וכמה שישיות שהספיקו לשלושה אנשים פלוס חברים שבאו לבקר במשך 4 ימים. מדהים עד כמה אפשר להסתפק במועט כשאין ברירה.

היה כייף. ועכשיו לעבודה. :)

עידו לוריה
26-04-19, 09:51
איזה כייף תענוג ...

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

avikkllk
26-04-19, 09:57
הבאת משהו יחודי לארץ,שיחקת אותה.
תענוג וקינאה.
חג שמח

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk

אוהב נגב
27-04-19, 23:45
אהלן ותודה. אני לא ממש יודע מאיפה להתחיל את התשובה. אני לא המצאתי את מבנה המרכב והמתלים. פחות או יותר העתקתי קרוואן אוסטרלי מחברה שמתמחה בבניית קרוואנים לשטח. בתחום הזה אין לאוסטרלים מתחרים ושם באוסטרליה לא תמצא משהו כזה כמו שהצעת.

מבחינה פרקטית מדובר כמובן בעוד ציוד, משקל ועבודה שצריך לעשות כשנכנסים ויוצאים מהשטח.

מבחינה פיזית מדובר בעצם במתקן שיקטין את מרווח הגחון לטובת גלגלים מה שיכול לגרום להישענות של הקרוואן על נקודה מסויימת בציר האורך וזה יכול לגרום לכוחות שכיוונם יהיה כזה שיכול לגרום תיאורטית לתלישה של הייצול מתפוח הגרירה בירידה ולהפך בעלייה.

כשניכנסים עם קרוואן לשטח צריך לתכנן מראש , לעצור ולבדוק קודם שיורדים או עולים מדרגה בעייתית. בקיצור צריך להיזהר.

הי חנן, (אני לא בניתי קראוון ומכאן שאני "חכם בדיעבד", או שאני סתם טועה בגישתי.) לאור התמונות האחרונות שהעלת, ניכר שאין לקראוון בעיה בזוית הגישה, אלא רק בזוית הנטישה, ולכן אני עדיין חושב ששני גלגלי עזר קטנים בירכתי הקראוון היו משפרים את יכולת העבירות שלך ואולי היו חוסכים את הנזק שנגרם.

חנן גולומבק
28-04-19, 10:44
הי חנן, (אני לא בניתי קראוון ומכאן שאני "חכם בדיעבד", או שאני סתם טועה בגישתי.) לאור התמונות האחרונות שהעלת, ניכר שאין לקראוון בעיה בזוית הגישה, אלא רק בזוית הנטישה, ולכן אני עדיין חושב ששני גלגלי עזר קטנים בירכתי הקראוון היו משפרים את יכולת העבירות שלך ואולי היו חוסכים את הנזק שנגרם.

הבעיה איננה בזוית הנטישה. הבעיה נובעת ממיקום/ גודל שגוי של מיכל המים והפנסים. את זה צריך לשנות וכך יעשה.

וגם...לכל דבר יש גבול, הזוויות במעבר הזה היו מטורפות.

יובל48
29-04-19, 08:55
גם טנדרים היו מגרדים שם את הפגוש האחורי.
השאלה איך עמד הלנד קרוזר במשימה,לגרור "בית" בחצץ הנחלים
של צניפים זו משימה לא פשוטה. מעבר לזה נראה מדהים.

zivo
29-04-19, 11:12
כאחד שעושה הרבה דברים לבד, אני מעריץ אותך על הפרוייקט הזה.
כל כך הרבה תחומים וטכנולוגיות, וביצוע מרשים.

אבל (וכתבתי את זה גם בשירשורים על נגררים לשטח), המסקנה שלי הפוכה מהרוח שנושבת פה.
אני לא חולק על הרעיון של טיולי קראוון או על מקרים מסויימים שיש הגיון לנגרר, אבל לדעתי, אתם מנסים לקחת את זה למקום לא נכון, וזה ימשיך להסתיים עם מחמאות, נזקים, וטיול שלם שכולו מתעסק עם הקראוון \ נגרר, ולא עם הטבע.
יכולת התמרון, מחוץ למעטפת מאוד מוגדרת, מאוד בעייתית, והמשמעות של כל חריגה \ הפתעה היא גדולה, עד בלתי הפיכה.

כל עוד, אנחנו במצב של פיתוח והתעסקות עם "המשחק" שלנו, אז פחות חשוב עם מגיעים, העיקר זה הדרך.....
אבל אם המטרה זה טיול נטו, זה לא פרופיל לטיולי קראוון.

My two cents

boaz avrahami
29-04-19, 11:18
כאחד שעושה הרבה דברים לבד, אני מעריץ אותך על הפרוייקט הזה.
כל כך הרבה תחומים וטכנולוגיות, וביצוע מרשים.

פה היית צריך לסיים ועם זה אני לגמרי מסכים ומצטרף.

משם המשכת לספר לחנן באיזו דרך אתה אוהב לטייל בו בזמן שחנן אוהב אחרת ממך ואף מוכן להזיע מאוד עבור הג׳ננה שלו.

אז חנן, שוב בפעם המי יודע כמה... מסיר בפניך את הכובע.
החוואי שהייתי יכול אפילו את הפרוייקט הראשון שלך...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
29-04-19, 12:48
פה היית צריך לסיים ועם זה אני לגמרי מסכים ומצטרף.

משם המשכת לספר לחנן באיזו דרך אתה אוהב לטייל בו בזמן שחנן אוהב אחרת ממך ואף מוכן להזיע מאוד עבור הג׳ננה שלו.

אז חנן, שוב בפעם המי יודע כמה... מסיר בפניך את הכובע.
החוואי שהייתי יכול אפילו את הפרוייקט הראשון שלך...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בועז,
אני לא מבין את הסתימת פיות והעיוותים שאתה עושה (ואני עונה לך, כי מוטיב שחוזר פה, הרבה, לאחרונה).
כתבתי את דעתי הטכנית!
ממש לא סיפרתי איך אני אוהב לטייל!
ציינתי במפורש, שאני לא נגד טיולי קראוונים (למרות שהעדפות שלי, ממש לא חשבות), פשוט כדי להגיד שאני לא מתכחש לצורת הטיול הזאת.
לא אני בחרתי את המסלול לקניון הלבן, ולא אני החלטתי לעשות אותו עם קראוון.
נסיתי להגיד שלדעתי השילוב הזה לא יעבוד.
עובדה, שזה נגמר בנזקים, ולדעתי, זה ימשיך כך עד שאופי הטיול ישתנה ויחזור יותר למקובל.

אני יודע להבחין בין קשיי התחלה (ומי כמוך יודע, למשל בפרוייקט הליתיום, כמה נכשלתי, והחלפתי, ותקנתי....) לבין פרוייקט, שמהיום הראשון אני מזהה פער בין הצפייה לבין המציאות.

My Two cents
(לך ולאחרים).
אם הייתי רוצה לעסוק בחינוך ופסיכולוגי, הייתי כנראה קורא וכותב באתרים אחרים.
תפסיקו להתעסק בחינוך, תנסו, בבקשה לחזור למהות (של הדיון הטכנולוגי).

חנן גולומבק
29-04-19, 16:10
השאלה איך עמד הלנד קרוזר במשימה,לגרור "בית" בחצץ הנחלים
של צניפים זו משימה לא פשוטה.

וואללה יש לו כח ( 190 סוסים ). שמים LOW , "נועלים" היכן שצריך ויאללה ....

חנן גולומבק
29-04-19, 16:36
חברים , אני שמח שהדיון מוסט קצת גם לתחום הפילוסופי שגם בו אני מתעניין פה ושם.

זיו, שים לב שאת כל העידכונים שלי שקשורים לטיולים עם הקרוואן אני מעדכן כאן ולא בפורום טיולים. מטרת העדכונים היא קצת להראות את הטיול אבל יותר לספר על הבעיות והאתגרים הטכניים. אם תסתכל בדף שלי בפייסבוק תראה ששם אני עוסק מעט מאד בטכני והרבה יותר בטיול עצמו.

אני מאד אוהב את הטבע ובמיוחד את הטבע המדברי ( ואת הים ). מתחילת הפרויקט כששאלו אותי מה מטרת הקרוואן ומה סוג הטיולים שאני מכוון אליהם כתבתי שאני רוצה להגיע לנקודה בשטח ולשהות בה. בטיול האחרון למשל השארנו את הקרוואן בשני מקומות ויצאנו לטיולים קצרים רק עם הרכב.

אבל אהבת הטבע אצלי משולבת באהבה עזה לאתגרים טכניים ( לא אתגרי עבירות ). ולמה אני מתכוון...?

בניית הקרוואן כמו כל הפרויקטים שעשיתי בעבר איננה עומדת בפני עצמה. הבנייה לרוב תבוא לידיי לידי ביטוי בשימושיות. לכן לדוגמא אני לא עוסק כמעט בפרויקטים חזותיים. ( פעם עשיתי זאת יותר, היום פחות).

להגיע לחניון לילה בבארותיים או לחאן שיירות ניתן להגיע עם כל רכב ועם כל קרוואן. מבחינתי זו לא המטרה. המטרה שלי בפרויקט הזה, הייתה לבנות קרוואן שיוכל להגיע למקומות ששום קרוואן אחר לא יכול להגיע, זו השריטה שלי.

באחד הימים עלינו להר צניפים וירדנו דרך המעלה, אין לי כוונה לעשות את זה ( לרדת את המעלה...) עם הקרוואן כיוון שאני יודע שזה יותר מדי אבל אני בהחלט בודק את הקצוות הטכניים של היכולת שלו ואת הקצוות ( הנפשיים ) שלי . פיתוח של מכונות כאלו לא מסתיים אף פעם והדרך מבחינתי חשובה לא פחות ( ואולי יותר ) מהמטרה.

בדרך קוראים המון דברים מדהימים, גם בדרך הבנייה וגם בדרך לחניון הבא.

תודה לכולם על התגובות.

ד ו ר ו ן
29-04-19, 16:40
לא אני בחרתי את המסלול לקניון הלבן, ולא אני החלטתי לעשות אותו עם קראוון.
נסיתי להגיד שלדעתי השילוב הזה לא יעבוד.
עובדה, שזה נגמר בנזקים, ולדעתי, זה ימשיך כך עד שאופי הטיול ישתנה ויחזור יותר למקובל.
.
מקובל למה?
אין כאן נכון/לא נכון.
הוא הראשון כאן שעושה את זה..

זה שכר לימוד של פרוייקט סופר ייחודי שהלוואי ויכולתי לממש ולהתנסות בדיבאגינג של המוצר..

שכר לימוד קטן בשביל להגיע לתוצאה הזו ולשפר.

איל מ
29-04-19, 17:18
אני חשב (כמו שנאמר כבר) ששוה לתכנן איזשהם מגלשים (גלגלי עזר עבר הבהרת שלא יהיו), או משהו בסגנון, שיעזרו לקרוואן לזחול על הגחון אם צריך, בלי לגרום לנזק למכלולים (מיכל מים למשל).

zivo
30-04-19, 01:58
חנן ודורון ,

אני אחלק את התשובה לצד "הפילוסופי" ולצד הטכני.
הפילוסופי -
אני משחק עם הרבה טכנולוגיות כל הזמן. אני משקיע בזה הרבה זמן, וגם לא מעט כסף.
אבל,
בכל מה שקשור לטיולים בשטח, אני מנסה שהטכנולוגיה תשרת את הטיול, ולא הטיול את הטכנולוגיה.
אני מנסה לרתום את הטכנולוגיה, ע"מ לעשות את הבעיות כמה שיותר "שקופות" (כמו בעיית האנרגיה למקרר או המים למקלחת).
זו הנקודה שניסיתי להסביר לאסף לגבי ההשקעה שלי בתכנון מקרר (חבר, ושכח), וזו הגישה לגבי כל שיפור טכנולוגי.
אם אני לא משתכנע שאני יכול להביא את זה לרמה "שקופה" בטיול, אם זה נשאר ברמה של עוד משימה, עוד דבר שצריך לדאוג לו.....אני מוותר.
כך למשל היה גם הרומן שלי עם לוחות סולארים. שהגעתי למסקנה שזה יותר התעסקות מתועלת, מכרתי את הפאנלים (כולל אחד מהם לדורון).
דרך אגב, זה גם המוטו לגבי הרכב שטח. בכל הטיולים חזרתי על הגלגלים, אני מצליח להתמודד גם עם בעיות די מורכבות, אבל ברגע שהטיולים הופכים לסדנאות חילוצים, הרכב מוחלף בחדש יותר.
לדעתי, קראוון כזה, וטיולים כאלו, ימשיכו להיות טיולים שההתעסקות הטכנית, והנזקים, הם חלק קבוע בטיול ואצלי, זה פוגם בטיול.
זו באמת דעה סוביקטיבית, וכל אחד וההעדפות שלו.

הטכני -
מהבנתי את הקראוון הזה, ומאופי הטיולים שהוזכרו כאן (הקניון הלבן, מעלה צניפים), לדעתי, הטיולים האלו מחוץ למעטפת של הקראוון.
לא משנה כמה שיפורים יתווספו (בגבול השפיות ושמירה על תצורת נגרר), עם טיולים מהסוג הזה, הנזקים ימשיכו (במקרה הטוב רק נזקים לקראוון).
זו כבר דעה טכנית, וזה הדיון הטכני, שמעניין. פה יש רק אמת אחת. זה לא עניין לדעה אישית.

לעולם לא ניהלתי עם חנן שום דיון פילוסופי על אופי הטיולים שלו, ואין לי מושג מה יעשה אותו שמח ואם הקלה במסלולים, עדיין תספק אותו.
כל מה שאני אומר, הטיולים האלו, לא לתצורה הזו (אלא אם רוצים פרוייקט שיפורים וחקירות אין סופי).
לדעתי, מי שמחפש טיולים למקומות האלו, ורוצה קרון מגורים, הכיוון הנכון זה הפתרונות שיושבים על הארגז של pick-up \ טנדר, ולא נגררים.

boaz avrahami
30-04-19, 05:29
זיו תהיה בריא...

לך יש את הדרך שלך ולחנן את הדרך שלו.
חנן לא לקח קראוון מהחנות והלך לשבור אותו אלא חקר ולמד את הנושא היטב ואז בנה במשך תקופה ארוכה ועכשיו הוא עושה ניסויי שטח.

אם יעבוד או לא יגיד הזמן.
אני מהמר שיעבוד נהדר!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

sam1g
30-04-19, 10:25
חנן, הגיע הזמן וההזדמנות ליישם שכנות טובה
אם צריך להוציא כבל חשמל לצורך תיקונים או אחר - אשמח

חנן גולומבק
30-04-19, 16:47
חנן, הגיע הזמן וההזדמנות ליישם שכנות טובה
אם צריך להוציא כבל חשמל לצורך תיקונים או אחר - אשמח

בכייף, תודה רבה.

חנן גולומבק
01-05-19, 09:26
ובינתיים באוסטרליה...

https://www.youtube.com/watch?v=wctys_VSwRQ

איל מ
01-05-19, 11:26
ניתן לראות שם בבירור שהחלק התחתון האחורי הוא בעצם סקיד פלייט אחד גדול.
לדעתי זה הכיוון.

zivo
01-05-19, 13:50
ובינתיים באוסטרליה...

https://www.youtube.com/watch?v=wctys_VSwRQ

תשכחו מקראוון :-)
שראיתי את הסרט הזה, עלה לי הקישור הבא -
https://www.youtube.com/watch?v=f8trkgFX6wI

וואאוו

Mor Gurevich
04-05-19, 09:40
הפרויקט שלך חלומי ומעורר השראה!

בזמן שיטוט ברשת, הגעתי לחברה שמצאה פתרונות יצירתיים לבעיות רבות שנוצרות כתוצאה מהרצון לקחת קראוון-שטח לקצה.
חנן, מאמין שאתה מכיר את החברה הזו.

https://bruderx.com/brochure/exp-6/

Share

https://youtu.be/rao14joQE-4

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190504/456ca478d400b22659bdeec1e708b786.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190504/69f657d47bbabf4e7032af4224b5a0cb.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190504/870de4d8fbfe21360989d5a697c6dcf3.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190504/e3ac37ef9b50020c49b241532470c005.jpg

חנן גולומבק
04-05-19, 22:47
הפרויקט שלך חלומי ומעורר השראה!

חנן, מאמין שאתה מכיר את החברה הזו.

תודה רבה,

כן אני מכיר ואם בא לך כזה אז תכין בבקשה 100 אלף דולר ( אמריקאיים ) שם באוסטרליה :cool:

חנן גולומבק
09-09-19, 21:47
חוזרים לענינים לקראת עונת הטיולים המתקרבת...מיכל המים הוחלף בחדש קטן יותר המכיל 100 ליטר, הפנסים עלו קומה...והורכבו בולמים חדשים.

חנן גולומבק
05-11-19, 08:49
המחלה מתגברת...

עירא
05-11-19, 08:50
המחלה מתגברת...

מה שאתה לא מתכנן שם,
ישר תעשה שניים...

avikkllk
05-11-19, 09:03
רגע ..זה אומר שהקרוון יצא למכירה?????

חנן גולומבק
05-11-19, 20:29
מה שאתה לא מתכנן שם,
ישר תעשה שניים...

:confused:

- - - Updated - - -

רגע ..זה אומר שהקרוון יצא למכירה?????

האמת היא שאני אוכל לעצמי את הראש בנושא הזה כבר כמה חודשים.

למכור ולבנות משאית מאפס זו אפשרות אחת, אבל יש עוד אפשרות...

לעשות כמה שינויים לקרוואן ולשים אותו על המשאית.

boaz avrahami
05-11-19, 22:09
תשים אותו על המשאית ותשים נגרר לג׳יפ מאחור [emoji4]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

המשוטט
06-11-19, 07:56
מי אמר כבאית?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191106/12fff63b52aa985e4d62ffbc5f64a33a.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

איל מ
06-11-19, 09:34
אתם זוכרים שלפני איזה חודש חודשיים פורסמה כאן כבאית 4*4 עם קילומטראז בתולי לחלוטין?
היא אפילו היתה עם מנוף, כך שתיאורטית אפשר להעמיס את הטריילר שלו על הכבאית עם המנוף, ורק אז לפרק אותו..... ;)

חנן גולומבק
28-11-19, 19:45
אהלן חברים, בינתיים יצאתי ( וחזרתי...) ל4 לילות בצניפים. היה כרגיל כייף גדול להיות לבד בלב המדבר. הפעם חזרתי ללא תקלות חוץ ממשאבת מים ששבקה חיים ( הלך הפרסוסטט ) והוחלפה. משאבת מים רזרווית...חשוב :rolleyes:

avikkllk
28-11-19, 19:50
הקנאה הרגה אותי..מישהו יכול לחסום את המשתמש שלו?

חנן גולומבק
04-12-19, 13:13
אף אחד לא חסם אותי אז ...:rolleyes:

שדרוג למערכת המים, הוספתי אקומולטור לשיפור הזרימה.

חנן גולומבק
08-12-19, 08:59
מחכה לסנטה קלאוס...

חנן גולומבק
23-02-20, 18:53
חברים ...אני מתחיל לתכנן פרויקט חדש והקרוואן הבאמת נפלא שלי מוצע למכירה כאן...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/115223-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%90%D7%9F-%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93-%D7%9C%D7%A9%D7%98%D7%97?p=878604#post87 8604

חנן גולומבק
12-09-20, 08:33
נמכר,

ממשיכים הלאה.

JustDoB
12-09-20, 09:41
נמכר,

ממשיכים הלאה.מברוכ

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Asaf-a
18-09-20, 15:22
חנן, נראה שהגיע לידיים טובות...
https://www.masa.co.il/article/הבלוג-של-רונן-רז-מבוא-לנדודים/

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

איל מ
18-09-20, 16:27
בהחלט.
בכמה נמכר בסוף?

חנן גולומבק
19-09-20, 18:50
בהחלט.
בכמה נמכר בסוף?

במחיר טוב לשני הצדדים :)

Asaf-a
22-05-21, 21:04
חנן, נראה שהגיע לידיים טובות...
https://www.masa.co.il/article/הבלוג-של-רונן-רז-מבוא-לנדודים/

Sent from my SM-T580 using Tapatalkאני עוקב אחרי הקונה: רונן, בהחלט טיפוס מעניין.
שימו לב להתפתחות האחרונה [emoji26]

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10159098785294666&id=675179665

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

shaykelevy
23-10-21, 22:57
נראה טוב!!!

JustDoB
24-10-21, 09:01
אני עוקב אחרי הקונה: רונן, בהחלט טיפוס מעניין.
שימו לב להתפתחות האחרונה [emoji26]

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10159098785294666&id=675179665

Sent from my SM-T580 using Tapatalkהקישור לא עובד לי

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

-->