PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך המלצה למוסך תיקון גיר של רנו מגאן

azora1
19-04-14, 15:58
אהלן חברה,

שאלה שקצת יוצאת מהמסגרת של רכבי ה-4X4. ברוך השם הגיר של הסמוראי אוטוטו 20 שנה ומחזיק ללא אפילו סימן קל לבעיות, אבל לעומתו - הגיר של הפרייבט (מגאן קופה 1600) התחיל קצת להביע מורת רוח..

למצוא מוסך לתיקון גירים זה קל - למצוא מוסך אמין עם מחירים הוגנים, זה קצת יותר קשה. מישהו מכיר / יש לו המלצה על אחד כזה?

אפי

asafk
19-04-14, 16:14
אם אתה רק בתחילת הבעיה, החלפת שסתום ושמן עשויה לקנות לך עוד עשרות אלפי קילומטרים רבים. אני עשיתי את זה בעלות הוגנת - 1500 שח אצל "אביר הגיר".
אם התעלמת מהסימנים המקדימים והמצב כבר מחייב שיפוץ.. צפה לכמה אלפי שקלים...

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

asafpeleg
19-04-14, 17:26
אוטומט או ידני? אם אוטומט, לא יודע. אם ידני, תחסוך לעצמך זמן וכסף וסע למאירמן בפתח תקווה. במגאן שהיתה לי הוחלפו 2 גירים ידניים עד שלקחתי גיר מחוזק ממנו. (הוא מכרסם ושותל טבעת פלדה בציר הגיר)- בעייה מוכרת בגירים של מגאן/קנגו ידניים.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

azora1
20-04-14, 09:24
אם אתה רק בתחילת הבעיה, החלפת שסתום ושמן עשויה לקנות לך עוד עשרות אלפי קילומטרים רבים. אני עשיתי את זה בעלות הוגנת - 1500 שח אצל "אביר הגיר".
אם התעלמת מהסימנים המקדימים והמצב כבר מחייב שיפוץ.. צפה לכמה אלפי שקלים...

אסף.

תגדיר סימנים מקדימים. באמצע נסיעה הייתה הרגשה של מכה מתחתית הרכב ונדלק אור התקלה של הגיר. לאחר שהחנתי בצד הדרך כיביתי והתנעתי מחדש את הרכב הכל הסתדר. לאחר מספר חודשים זה קרה שוב, הרמתי אותו על ליפט וראינו שיש נזילת שמן קלה מהאזור. הסקת המסקנות של בעל המוסך (בחור אמין, אבל לא מטפל בגירים כאלו לצערי..) שהנזילה היא מהגיר. מכאן כבר פניתי אליכם..

הגיר הינו גיר אוטומטי.

אפי.

asafk
20-04-14, 09:50
אז תפסת כנראה את הבעיה בזמן.
יש במכסה הקדמי של הגיר שני שסתומים. אחד מהם מבוקר pwm ותפקידו לווסת את לחץ השמן.
המסכן הזה עובד כל הזמן, ומתעייף עם השנים. כתוצאה מזה לחץ השמן לא נכון, וגם העברות ההילוכים מדי פעם לא טובות, אבל גרוע מזה - השמן מתחיל להתחמם יותר ממה שצריך וכאן כבר נגרמים נזקים פנימיים.
החלפת השסתום בזמן עוצרת את הנזקים הפנימיים, ונוצנת ברוב המקרים עשרות אלפי קילומטרים של שקט.
חשוב שיהיה שסתום מקורי, אטם מקורי למכסה, ושמן איכותי לפי המפרט המקורי. כשביררתי את מחירי החלקים כדי להחליף לבד - זה היה בערך 1500 הכל יחד...
כמובן שמי שיעשה לך את העבודה חייב להתחיל בדיאגנוסטיקה, במקרה שלי מייד ראו שאכן השסתום מזייף.

אסף.

-->