PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית וינקרים...

llivnat
12-07-05, 21:00
שלום לכולם!
יש לנו בעיה באיתות ב- CJ8 מודל 90 של אחי.
אשמח לעזרה מהירה משום שהטסט בפתח...

להלן תיאור הבעיה:
האיתות לא עובד, איתות החרום כן עובד- יש לו אוטומט כסוף שיושב על לוח הפיוזים בתוך הג'יפ (למרות שהבנתי שזו מערכת אחרת ולא עובדת על אותו אוטומט...).
יש לנו חשש מסויים שתלשנו בטעות אוטומט איתות בצבע לבן (אם זה משנה) שהיה תלוי מתחת להגה (למרות שאני בטוח שלא היה מחובר אליו כלום פרט למינוס מהגוף, אחי טוען שכן היה מחובר).
בנוסף, מנגנון האיתות שעל ההגה קצת שבור, אבל שומעים את ה-"קליק" כשמזיזים את הידית, בתוכנית להחליפו בהקדם, אבל אני רוצה לסדר את החשמל קודם כל!

והשאלות:
א. ראיתי בחיפוש שביצעתי באתר שמדובר על "עיגולים מפח" שהם האוטומט. איפה הם יושבים ואיך הם נראים?
ב. האם יכול להיות שהם הוחלפו במהלך חיי הרכב באוטומט אחר? איך ניתן לבדוק זאת?
ג. ואם כן, האם למישהו יש שרטוט של האוטומט כולל החיבורים שלו (רשומים מספרים ליד הקונקטורים)?
בכל מקרה, אשמח אם מישהו יוכל להאיר את עיני לגבי הדיאגרמה הכללית של האיתות, חיבורים, צבעי חוטים, חיבורים לאוטומט וכיו"ב כדי שאוכל להתחקות אחרי החיווט, המתחים והבעיה.
ושאלה תיאורטית נוספת: בהנחה שהחיבורים לאוטומט מנותקים ומנגנון ידית האיתו גם תקין, האם כאשר אני מזיז את ידית האיתות אני צריך לראות מתח באחד מהחוטים שיוצאים ממתג האיתות למחבר הארוך שנמצא מתחת להגה?

רב תודות מראש.

ליאור.

moriseven
12-07-05, 21:19
עד עכשיו האיתות כן היה עובד או שלא?
בדר"כ החיבור של האוטמט וינקר הוא בבית הפיוזים מעל לכל הפיוזים.
יש שני עיגולים כאלה כסופים אחד לאיתות רגיל ואחד לאיתותי חירום.
בקשר למעגל אם אף אחד לא יעזור לך עד מחר אני אחפש את הספר ויעלה לך שירטוט של המעגל.

coas
12-07-05, 21:24
האוטומט לוינקרים נמצא צמוד לדופן הג'יפ ליד קופסת הפיוזים, אמור להיות בצורה ריבועית על גבי הצמה. צבע לבן או חום.
http://jeepolog.com/j6library_toc.htm

http://users.adelphia.net/~john.strenk/Gauge%20web%20page/QuickFacts.htm

llivnat
12-07-05, 21:59
תודה לכולם.

מוריס:
כן, האיתות עבד באופן תקין, יחד עם זאת, אני לא יודע או זוכר (מה לעשות, הזיכרון נדפק עם הגיל...) מתי בדיוק הבעיה הופיעה. אחי טוען בתוקף שזה קרה בעקבות הסרת היחידה הלבנה. אני לעומת זאת חושב שזה לא קשור משום שהיחידה לא היתה מחוברת לכלום פרק למינוס מהגוף!
עד כמה שאני זוכר, יש מעין עיגול ירוק אחד מעל בית הפיוזים ויש מלבן כסוף תקוע בתוך לוח הפיוזים שמרעיש ורועד כאשר מפעילים את איתות החרום.
איך אני יכול לבדוק את זה? לאיפה לגשת כדי לחפש מתח? אילו חוטים, אילו פיוזים וכו'. אני צריך קצה חוט (תרתי משמע :lol: ) כדי להתחיל לבדוק את המעגל שם.
הדפסתי וכרכתי את הספרים מהאתר, כך שיש לי את כל מה שרשום שם וזה לא הרבה... אני לא מצליח להבין שם מהשרטוטים מה החיווט הנכון ולהיכן הולכים החוטים של האוטומט, שלא לדבר על כך שרשומים שם קיצורי דרך וראשי תיבות על החוטים...

COAS:
למרות שהאתר הזה נראה לי ממש אליפות, אני לא רואה בלינק שלך משהו שקשור לאיתות. זה רק חיבורים של השעונים...

ליאור.

moriseven
12-07-05, 22:09
אוקיי, מחר אני אוריד לך את השרטוט של המעגל מהספר של צ'ילטון.
בקשר לפיוזים תסתכל טוב בבית פיוזים רשום מתחת לכל פיוז מהו (אם זה עדיין קריא אצלך) הפיוז של הוינקר רשום מתחתיו אם אני זוכר נכון HARENS או משהו כזה.
בכל אופן מחר על הבוקר אני בודק בספר(כרגע לא אצלי,שכחתי בעבודה)

llivnat
12-07-05, 23:23
מוריס, תודה רבה.
אני מחכה בכיליון עיניים...

ליאור.

תומר א.
13-07-05, 00:18
בוא נתחיל מהסטנדרט- שני "עיגולים כסופים" או בשמם האחר - אוטומטי איתות יושבים
בחלקו העליון של בית הפיוזים כאשר הימני הוא איתות רגיל והשמאלי הוא איתות חירום.
אממה, יש בעיה עם האיתות הרגיל לכן הוא בד"כ מוזז אל אי שם על הדופן לאורך הצמה.
היתרון הוא שיש לו חיבור יחודי (אני מקווה שלא היה לך חשמלאי "יצירתי") ולכן שלוף את
אוטומט החירום וחפש תושבת או ממסר עם חיבורים דומים באזור הנ"ל.
ונעבור למחבר הידית- יש לך ארבע חוטים לאיתות, שניים קדימה ושניים אחורה,
תפעיל את איתות החירום ותמצא אותם אבל קודם כדאי שתמצא את האוטומט הרגיל.
בהצלחה.

llivnat
13-07-05, 09:37
תומר,
אני אנסה למצוא את החוטים של איתות החרום. אבל כמו שכתבתי, יש למעשה אוטומט של איתות החרום שאני יכול לזהות אותו והוא מלבן כסוף קטן שיושב על לוח הפיוזים ומתחבר ללוח כמו פיוז (רק יותר גדול מן הסתם..).
אני לא יודע האם העיגול הגדול (שמשום מה הוא בצבע ירוק, אבל זה לא נראה לי קריטי) שיושב ממש מעל ובצמוד ללוח הפיוזים במצב פעיל או שמא הוא סתם יושב לו שם וניטרלו אותו כבר מזמן.

בקיצור, לפי מה שאתה אומר, ותקן אותי אם אני טועה, אם אני עוקב אחרי החיווט של איתות החרום אני יכול להגיע להבנה לגבי החיווט והאוטומט של האיתות הרגיל. אני אנסה את זה.

תודה.

ליאור.

moriseven
13-07-05, 10:58
טוב בספר שלי אני רואה שיש לי עד שנת 86 אבל זה לא משנה, בשרטוטים של החשמל של השעונים השוני הוא בחשמל של המנוע בכל אופן הנה השרטוטים:(מקווה שיצא ברור)

http://img332.imageshack.us/my.php?image=electric9pl.jpg

moriseven
13-07-05, 11:02
קודם כל אין לי מושג מאיפה צץ האייקון העצוב והקישור לא הלך אז ניסיון שני

http://img332.imageshack.us/my.php?image=electric9pl.jpg

moriseven
13-07-05, 11:04
דבר נוסף מה שאתה מחפש בשרטוט זה יש HAZARD FLASHER ו - TURN SUGNAL FLASHER וכמו שאמרתי לך אתמול בדרך כלל כתוב גם מתחת לכל פיוז למה הוא שייך.

llivnat
13-07-05, 12:44
תודה רבה מוריס.
אני אנסה להסתדר, מקווה שיהיה טוב.

אני אודיע בהמשך מה יצא.

בנתיים אשמח לעוד תגובות ורעיונות.

ליאור.

תומר א.
13-07-05, 14:45
תומר,
אני לא יודע האם העיגול הגדול (שמשום מה הוא בצבע ירוק, אבל זה לא נראה לי קריטי) שיושב ממש מעל ובצמוד ללוח הפיוזים במצב פעיל או שמא הוא סתם יושב לו שם וניטרלו אותו כבר מזמן.

בד"כ אם הוא יושב שם סימן שלא ניטרלו אותו, תפעיל איתות חירום ותוציא אותו ואז תדע.

בקיצור, לפי מה שאתה אומר, ותקן אותי אם אני טועה, אם אני עוקב אחרי החיווט של איתות החרום אני יכול להגיע להבנה לגבי החיווט והאוטומט של האיתות הרגיל. אני אנסה את זה.

אתה טועה, לעקוב אחרי חוטים בצמה מפורקת של סיקס זה קשה, בצמה מורכבת-חבל"ז.
אין קשר בין החוטים של אוטומט החירום לרגיל, הרמז הוא צורת המחבר
תודה.
על לא דבר

ליאור.

llivnat
13-07-05, 23:58
טוב תומר, אז כמו שאמרתי, האוטומט חרום הוא לא עיגול, אלא מלבן כסוף שיושב ממש על לוח הפיוזים. אני יודע לזהות אותו בודאותו ואיתו אין לי בעיה.
מה שהתכוונתי זה שאני לא יודע אם ניטרלו זה האוטומט של האיתות הרגיל. עליו אני צריך לעלות ובמידה והוא אכן נוטרל וסתם יושב לו שם אני צריך למצוא את החוטים שמתחברים לאוטומט החליפי. אין לי ברירה אלא לבצע את העבודה המגעילה הזו כי אני לא מצליח לאתר חוטים חופשיים שאמורים להתחבר לאוטומט החליפי (ושוב, אם אכן זו הבעיה...), ולכן אין לי ברירה אלא לפרק שוב את כל בלגן החוטים שמתחת להגה ולהתחיל לעקוב ולפענח את החוטים. רוצה או לא, קל או קשה- זה המצב!

לגבי החיווט של האיתות והמנגנון, אני מבין מהתשובות שאין לי ברירה אלא לפרק את ההגה ואת מנגנון האיתות (ובאותה הזדמנות כבר להחליף אותו, החלק כבר נרכש) כדי להבין סופית כמה חוטים יוצאים, לאן ולמה כדי להבין את המנגנון.

ליאור.

תומר א.
15-07-05, 11:19
האוטומט חרום הוא לא עיגול, אלא מלבן כסוף שיושב ממש על לוח הפיוזים. אני יודע לזהות אותו בודאותו ואיתו אין לי בעיה.
טוב, כי אני יודע שיש מלבן כסוף על לוח הפיוזים אבל מיקום האוטומטים הוא מעל ויש לא צורה
עגולה שקצת מפריעה למלבן.
תמונה תוכל לעזור (של לוח הפיוזים והצמה).

לגבי החיווט של האיתות והמנגנון, אני מבין מהתשובות שאין לי ברירה אלא לפרק את ההגה ואת מנגנון האיתות
איך הגעת לזה?, המחבר של ידית האיתות נמצא מצד ימין של מוט ההגה קצת מתחת לקו
לוח השעונים.

llivnat
15-07-05, 22:05
נכון תומר, המחבר של האיתות נמצא למטה מצד ימין. אבל עדיין, אני לא יודע איזה צבע שייך למה...

בכל מקרה,הנושא נסגר. קפצנו היום לחשמלאי נחמד מאוד בדרום ת"א (צומת הולץ ליתר דיוק). האיש ותיק מאוד בתחום ומכיר את הרכבים האילו טוב מאוד (כך מסתבר...). בקיצור, כמה דקות ועשרים ש"ח לאחר מכן הוברר הנושא; האוטומט המקורי בוטל, ואכן חובר אחר במקומו, על הדופן השמאלי של הרכב, מעל לדוושת בלם היד. כאשר אני הוצאתי אותו ממקומו, הוא כבר היה מנותק מכל החוטים ולכן לא הבנתי לאן הוא קשור ופשוט לא ראיתי את החוטים הקצרים מאוד בצד שמאל למעלה...

אז בכל מקרה, אם מישהו צריך חשמלאי שמכיר את הרכבים, לא יקרן ולא עושה פרצופים כשמבקשים ממנו דברים לא סטנדרטיים, אלא מנסה לעזור (מן הסתם, "על הדרך", היו לנו עוד כמה מטלות בשבילו...)- מוזמן לבקש את הטלפון בשמחה!

תודה על כל העזרה.

ליאור.

-->