PDA

צפייה בגרסה מלאה : יהירות? טיפשות? אולי סתם בורות?

ש01
20-04-14, 23:57
במהלך חוה"מ, ביום הטיול האחרון, יצאנו לכוון גבי שיש, המסלול מכביש הערבה ועד מעלה העקרבים.
האמת, עשיתי את המסלול לאחרונה לפני מס' שנים, לבד עם אשתי וטנדר באפלו וללא שום בעיה.
אבל הפעם זה היה מעט שונה.
המסלול הפך במספר נקודות למעט טכני, עם מדרגות ובטוח שאינו מתאים לג'יפונים.
בתחילת היום פגשנו אחד עם פורד אדג' ש"לפי הספר, יכול להסתדר עם המסלול" - נו שויין.
אח"כ יטי שעצר ושאל לדעתנו והבין שעדיף לא לשבור את הרכב וחזר לכביש 25.
אבל שום דבר לא הכין אותנו לסיפור הבא:
בעודנו נהנים מהמים הצוננים בגבי שיש (לאחר 4 זרימות, האחרונה בפורים, אין צורך לחשוש מזיהום במים), הופיעו חבורה של פורסטרים (מועדון סובארו) הציצו במים ולאחר שהות קצרה המשיכו בדרכם.
לאחר זמן מה יצאנו, מצאנו מקום נחמד לארוחת הצהרים, הכנו שקשוקות, סלטים ושאר מטעמים ורק לאחר מכן המשכנו בדרכנו דרומה.
ירדנו ירידות, עלינו עליות, כולל קטעים לא פשוטים כלל (אנחנו עם סופה, ויטארה XL7 מוגבהת וסילווראדו מוגבה ונעול) הבחנו לפתע מרחוק בחבורת הפורסטרים ממתינים לרגלי אחד המעלות, שלא נראה מסובך יתר על המידה (ואכן עלינו אותו ללא כל מאמץ מיותר).
הראשונה למעלה, ככל הנראה עם קלאץ שרוף (הריח נישא היטב באויר), השניה מחופרת היטב, יושבת על הגחון באמצע המעלה, וכולם עם מצב רוח דיכאוני למדי...
שלפנו רצועות ומשכנו אחת, ולאחר מכן עוד אחת למעלה.
מכאן הם אמרו שייצרו "רכבת" וימשכו למעלה אחד את השני ותודה, ואנחנו המשכנו בדרכנו (בכל זאת רכב פתוח והחלה סופת חול אדירה).
לדברי המדריך שלהם, הוא עבר במסלול זה לפני כחודש ללא כל בעייה (לאשתי הוא אמר לפני 3 חודשים...) ואף עשה זאת בעבר עם ליאונה 4X4.
למיטב ידיעתנו, טנדר שהגיע למקום ניסה אף הוא לסייע אחרי שנסענו, התדרדר אל שפת התהום ונדרש אף הוא לחילוץ (ללא נזקים או נפגעים).
הסיפור גורם לי לשאול מספר שאלות.
1. הראשונה כבר עניתי בעצמי - היה עלי להתעקב ולמשוך את 4 הרכבים שנותרו למטה.
2. אבל, כיצד מועדון סובארו מרשה לעצמו לצאת עם רכב שטח רך (ידוע לי שלפורסטר יכולת לא מבוטלת בשטח) למסלול שכזה?
3. כיצד אדם, מנוסה ככל שיהיה, יוצא להוביל טיול שכזה לא הכנה וללא נסיעה במקום לפני שלוקח עליו אחריות שכזו (אם היה מוביל רכבים גבוהים עם הילוך כוח
אזי ניתן להבין).
4. והכי חשוב, איך אף אחד מהמשתתפים לא קם, לאחר המדרגה הראשונה, המעברהטכני או המכה בגחון ואומר - די. עד כאן! ???
טיפשות?
יהירות?
שחצנות?
(כולם של המדריכים כמובן)
בקיצור, היזהרו לפני נסיעה עם "מדריכים" שכאלו.
הכנה אישית, למידה והתיעצות עם מי שהיה במקום לאחרונה חשובה ביותר.

חג שמח וטיולים מהנים לכולם.

ד ו ר ו ן
21-04-14, 01:23
לפני כמה חודשים גררנו פורסטר בדיוק באותו המסלול, בסיטואציה דומה שמוביל הקבוצה העריך שאפשר לעבור שם עם פורסטר.
המוביל, עם טרופר מוגבה, צמיגי שטח כננת ומדבקה של ARB, לא ידע/רצה, לא ברור בדיוק, למשוך את החבר שלו החוצה מהסיטואציה שהכניס אותו אליה.

raanan
21-04-14, 07:46
לדעתי, הכותרת ממצה ואין צורך בסימני השאלה.

מזוית אחרת, סיפור (מנקןדת הראות שלי) איך הכול מתחיל,

אחה"צ אביבי מגיע השכן לביקור נימוסין והתייעצות, הוא מספר לי שאשתו רוצה "ג'יפ" ! למה אני שואל, "היא רוצה אוטו גבוה וגם גיבוש משפחתי בחיק הטבע".
האמת, ידעתי את התשובה, חברה ועמיתה שלה לעבודה קנתה ג'יפ (טריוס דור ראשון ....).
או קיי, שכן מבקש, אז אני מייעץ.
מסביר עלויות אחזקה, תשומת לב נדרשת בנהיגת כביש עם מרכב גבוה, סה"כ מנסה להוריד התלהבות ולהנמיך ציפיות.
בשלב הזה כבר הגב' הצטרפה לשיחה והבנתי שהפור נפל, יהיה "ג'יפ" בחניה לידי !

אז מתחיל להסביר מה עדיף ומכוון כמובן לרכב שטח עם LOW ומסביר את נחיצותו.
עוברים על הארסנל מול התקציב ומנסה לכוון לקינג (בטיחות והתנהגות כביש) או גראנד ויטארה חדשה.
לאחר מס' ימים מעדכנים אותי שהתקבלה החלטה (טובה לדעתי), גראנד ויטארה.
אני נרתם לחיפושים ואיתור מועמד ראוי, לאחר כשבועיים יש דוגמן בחניה שלהם, פולקסווגן טיגאון ....
מה, איך ולמה אני שואל, "נדלקה על הג'יפ הזה, חבל על הזמן איזה ג'יפ חיה זה ...."
טוב, שיהיה במזל וסעו בדרכים טובות אני מאחל .

החג הגיע והשכן מעוניין להצטרף אליי לטיול בשטח, אני מסביר לו בנימוס שאני יורד דרומה לשטח באמת וגם במסלול הקל ביותר שאתכנן יהיו מס' נקודות
שהטיגאון יתקשה להתמודד, אולי גם נזקים (לצמיגי הכביש חתך נמוך, לגחון שלא ממוגן ושקצת יותר גבוה מפרייבט).
כמובן שהסביר שהוא כבר היה איתו בשטח והוא "חיה רעה ..." (אקוודוק בקיסריה זה השטח שטייל) , לבסוף התייאש מהתחנחנות הסתובב עם מבט נעלב
וסינן "לא צריך טובות, נמצא כבר בפייסבוק חברה לטיול ..."

אתמול חזרתי מהדרום ועוד לפני שפרקתי צדנית ראשונה השכן עט עליי,
"שמע רענן, אתה יכול לבוא רגע לבדוק משהו לא בסדר בג'יפ".
וואלה שיהיה, נגש לחניה שלו ומתקשה לזהות את הטיגאון (שהיה נוצץ ויפיוף בעבר), ספי דלתות עם מעיכות , טמבון קידמי שבור,
לא מנסה לדמיין בכלל איך נראה הגחון.
אני רואה שטיילתם, איך היה ? , אה, "חם מידיי ועיכבנו קצת את הקבוצה (שמצא בפייסבוק), אישתי לא בא לה יותר על טיולי שטח יותר ..."
טוב, אז מה הבעיה, "האוטו עושה רעש אבל לא סוחב, נדלקה נורית צהובה ויש ריח מוזר ".
סיבוב קצר ואני מבין שהגיר הרובוטי שרוף לחלוטין.

מסקנה,
התלהבות "לג'יפ" בחניה, רכישת צעצוע עם 4X4 שביעקרו לכביש, חוסר ניסיון, ריצוי האישה ....
התחברות לקבוצה ללא היכרות מוקדמת, יציאה לטיול בלי לדעת להיכן ורמת קושי,
זהו מתכון יקר מאד לכיס במקרה הטוב (במקרה הרע, יכול להסתיים גם בפגיעות בנפש).

רענן

eysham
21-04-14, 07:56
אין השוואה בין פורסטר לטיגואן, אבל הרעיון ברור ונכון. טפשים ויהירים יש בכל מקום.

ובינתיים אני רק אשים את זה פה...
היו שלוש כאלה... כולם ליסינגטומטיות עם ילדים קטנים.

http://img.tapatalk.com/d/14/04/21/usatyny6.jpg

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

יואב פולס
21-04-14, 08:15
למה מחקת את המספר...?

ש01
21-04-14, 09:23
[QUOTE=eysham;571534]אין השוואה בין פורסטר לטיגואן, אבל הרעיון ברור ונכון. טפשים ויהירים יש בכל מקום.

קטונתי...
אנחנו עם ה(ליסינג) מהצבא לא העזנו לרדת אפילו לדרכי נוף של קק"ל.
חבל שמחקת את המספר.

לבחור מגיע לקבל מכתב מסויים (לפי הרכב הוא גם בכיר בארגון...).

wonderd
21-04-14, 09:31
עוד מעט נראה במכירה/קנייה דרישה לחלקים לפורסטרים.. :rolleyes:

איציק - 4X6ZH
21-04-14, 09:36
מה זה מענין אותכם
זאת בעיה שלו
אתה רוצה לעזור תעזור
מה אתה מתחשבן איתו כאילו אתה הבוס שלו

איציק

eysham
21-04-14, 10:06
איציק,

עצרנו לעזור בשמחה. הם הבינו שעשו שטות הרבה לפני שהגענו ולא ממש נזקקו להטפות המוסר שלנו בשביל זה.

אני לא מתחשבן או מחנך ולא ממש מטריד אותי מה הבוסים של שלושתם יגידו לו על הנזקים.
בדיוק מהסיבה הזו נמחקו המספר ומדבקת הלוגו של החברה (המוכרת יש לאמר) שעל הדופן.

אבל זה לא מונע להראות את הדוגמה לטיפשות שנתקלים בה בדרך.
ובעיקר שזה הזכיר לי את השטויות שאני עשיתי עם רכב החברה של אבא שלי לפני קצת יותר מ-20 שנה. (מישהו אמר נסיון כמעט מוצלח לעלות את מעלה יאיר עם פג'ו 405??)

איל

opl
21-04-14, 10:22
זה נהייה בעיה שלך כשהם סותמים לך את נתיב הטיול עם רכב שלא היה לו שום סיכוי לעבור... ואתה מבין שהאופציות שלך הן או לחלץ או למצוא מעקף.

אומי5
21-04-14, 10:28
לא שלא יצא לי להטיף לאיזה חי בסרט שהרכב שלו זה לא בדיוק רכב שטח.
אבל אני חייב לשאול שאלה. אם חבורה של סיקסים/דפנדרים/אונימוגים יעמדו תקועים בנגב בגלל אחד שהתהפך או נתקע בעבירות קשה זו חוויה, למה חבורה של פורסטרים זו טיפשות?
בדיוק כמו הג'יפים הם מחפשים חוויות ומוצאים אותן בקלות. הם חסרי נסיון? כולנו היינו פעם חסרי נסיון. הם לא מודעים ליכולות הרכב שלהם? שירים את היד האחד כאן שלא נתקע מעולם.

אם נדליק פה שיחת "עם זה רכב הכי טיפשי טיילתי" כולם יתחילו לספר על הפיאסטה במדבר יהודה, וסיפורים דומים.
אז נכון שכל בעל טיגוואן בטוח שיש לו דיסקברי, בעיה שלו, אתה רוצה לעזור ולחץ, תעזור. אתה לא רוצה? חבל ....

opl
21-04-14, 10:37
מאותה סיבה שלא תטפס את האוורסט עם שורטס

ד ו ר ו ן
21-04-14, 11:05
אומי,
זה דבר אחד ללכת באופן פרטי ולשבור את הראש, הרכב והכיס מבחירה אישית במעלה ״זומזום״.

זה דבר אחר לגמרי לראות קבוצה עם מדריך שמכניס אותם למקום כזה, או קבוצה לא הומוגנית בעליל עם שעטנז של רכבי שטח נורמליים וספיח שברור שיזדקק לחילוץ כי החברים שלו לא היו מספיק החלטיים להסביר לו שזה לא הרכב המתאים למסלול x.

קבוצה של אונימוגים, גם אם אחד הפוך, זאת קבוצה שמראש מוכנה נפשית לאתגר שהם הולכים אליו, ולרוב בעלי נסיון.
קשה להגיד את זה על ג׳יפונים רכים שמופיעים במקומות וסיטואציות שברור שאין כאן לא נסיון ולא חשיבה.

אומי5
21-04-14, 21:05
האם קניה של סיקס או אונימוג הופכת אדם לבעל נסיון? אין קבוצות מאורגנות של חסרי נסיון עם רנגלים, סופות ולהבדיל טרופרים לנדקרוזרים וכו'?
מה הופך אדם שמוביל שיירה למדריך?

foxy
21-04-14, 21:24
דווקא אני מכיר לא מעט שקנו ודיגמו רוביקונים והניסיון שלהם מסתכם בקריאה בגיפולוג

יונימוג אדום
21-04-14, 21:24
בעת הירידה במעלה שחרות נתקלנו בקבוצה אשר מלווה במדריך , הקבוצה הכילה : רנגלרים , לאנד קרוזרים , תוצרי ג'יפ למינהם , וגם דייהטסו טריוס ישן .
בעליה אשר רובנו אפילו לא חייבים הילוך כח או שילוב הנעה קדמית , הטריוס הגיע במהירות קפץ כמו תייש באויר , פירפר גלגלים וכמעט נתקע .
סביר להניח שבמקומות אחרים פשוט גררו אותו .
אני כבר לא מדבר על נזקים לרכב כזה , מדובר על חוסר אחריות וחוסר הגינות כלפי שאר המטיילים מצד המוביל ( שאני בטוח שגבה שכר על ההובלה ) אשר מאפשר לרכב כזה להצטרף .
דרך אגב , אני מטייל עם סיקס וגם כל הקבוצה מורכבת מסיקסים וסופות בלבד .

אילן

דרור ברלי
21-04-14, 21:25
במקרה של כאלה שיוצאים לטייל בקבוצה מאורגנת ומודרכת, ולא משנה עם איזה רכב, יש מקום לסברה שהם חסרי נסיון לכאורה.
שהרי אם הם כל כך מנוסים, הם יכולים לצאת לבד או עם החברים שלהם, גם בלי לשלם למדריך/מועדון לקוחות.

YoavR
21-04-14, 21:39
קודם כל, תודה רבה לפותח השרשור על המשיכה.
עזרה ג'יפאית במיטבה.

עכשיו, אני רוצה להבין משהו,
למה התמונה הזו (שלי) לגיטימית בעיניך?
86599

וזאת גורמת לך להניח שאני יהיר(?) טיפש(?) או בור(?)
86595

לדעתי, למעט אומי5, איבדתם פורפורציות וכל יצר הרפתקנות.
מה קרה? לראות רכבים ללא הילוך כח לידכם במדבר פוגע לכם באגו?

נכון, תכנון הטיול היה לוקה בחסר (מכמה וכמה בחינות). אבל זה בא לידי ביטוי בכך שטיול חד יומי היה לחוץ ואינטנסיבי ללא הפסקות נינוחות.
בקור רוח, עם מכוון טוב וסבלנות עברנו מכשול אחרי מכשול עד שהיגענו לעליה מאתגרת במיוחד עבור הרכבים שלנו והינו זקוקים למשיכה מלמעלה.
כמו שאומי5 טרח להזכיר לכם, משפט זה יכול לתאר גם טיול של "גיבורים".
בשום מקום לא היתה סכנה ליושבי הרכבים והנזק היחיד לקבוצה של 6 רכבים היה גומיה של מוט מיצב קדמי שקפצה החוצה.
אני, באופן אישי, שמחתי לגלות (שוב) עד כמה רחב תחום השימוש של הפורסטר. יש הגבהה בדרך ואם הייתי מנתק מוטות מייצבים הייתי מצליח לעלות את העליה המדוברת עד סופה ולא להעצר בהצלבה האחרונה. אבל עכשיו זה אני שקצת מאבד פורפורציות...;)

תהנו מהתמונות, תהנו מהשטח ובואו לא נקח את עצמנו יותר מידי ברצינות.

יואב

talilim
21-04-14, 21:48
לא שלא יצא לי להטיף לאיזה חי בסרט שהרכב שלו זה לא בדיוק רכב שטח.
אבל אני חייב לשאול שאלה. אם חבורה של סיקסים/דפנדרים/אונימוגים יעמדו תקועים בנגב בגלל אחד שהתהפך או נתקע בעבירות קשה זו חוויה, למה חבורה של פורסטרים זו טיפשות?
בדיוק כמו הג'יפים הם מחפשים חוויות ומוצאים אותן בקלות. הם חסרי נסיון? כולנו היינו פעם חסרי נסיון. הם לא מודעים ליכולות הרכב שלהם? שירים את היד האחד כאן שלא נתקע מעולם.

אם נדליק פה שיחת "עם זה רכב הכי טיפשי טיילתי" כולם יתחילו לספר על הפיאסטה במדבר יהודה, וסיפורים דומים.
אז נכון שכל בעל טיגוואן בטוח שיש לו דיסקברי, בעיה שלו, אתה רוצה לעזור ולחץ, תעזור. אתה לא רוצה? חבל ....

+1 ,,,,,

IlanHadar
21-04-14, 22:13
תהנו מהתמונות, תהנו מהשטח ובואו לא נקח את עצמנו יותר מידי ברצינות.
יואב

מסכים לחלוטין, אין לאף אחד הזכות לבקר אתכם, תעשו כרצונכם, תטיילו, תהנו, תגררו, תשברו בדיוק כמו כולנו, יתכן ואולי סף העבירות אצלכם טיפה נמוך יותר אז מה...

אני כן יוצא נגד אלה שמבורות עושים טעויות, כמו רכב ליסינג בשטח קשה או דוגמא אחרת לנסוע בכביש דו נתיבי במהירות מינימום, כי ככה בראש שלך, ולתקוע מאחוריך שיירה של מטיילים בחופשה שרוצים להספיק.

כל אחד שלא מפריע לאחר, או עושה נזק לסביבה, שיעשה מה בראש שלו (פקק במעלה בשטח זה לא להפריע לאחר לטעמי).

foxy
21-04-14, 22:35
זה מזכיר לי אחר הצהרים אחד יצאנו לדוג ואני כמו תמיד יורד כמה שיותר קרוב לחוף דרך הבור בתל ברוך יורד עד הגדר
בדרך למטה למי שמכיר את המקום יש ירידה עד למטה שכולה חול ים עמוק אני רואה פורסטר שקוע עד הדלתות ליד הרכב אישה עצבנית (מאוד)לידה שני ילדים קטנים
ובהגה יושב הבעל עם אגו מושפל להזכירכם השיפוע שם די חד והסיטואציה בכלל לא נעימה
כמובן שניגשתי לברר אם הכול בסדר גם לא היתה לי ברירה כי הוא חסם את המעבר אז משכתי אותו ובזמן שקיפלתי את הרצועה הבנתי שהרכב חדש אצלם והבעל החליט לעשות בדיקה לסובארו
אז מסקנות פורסטר זה לא רכב שטח כמובן שהכול תלוי בנהג ובשיקול הדעת אבל ללכת ולחפש מסלולים עם רכב שהוא אפילו לא מוגדר וללא הילוך כוח עם צמיגי כביש
לעשות מסלולים שהם יכולים להיות בעיתים ואולי יצטרכו שימשכו אותם חוסר אחריות ומכניס אותכם לבעיה
זו דעתי כמובן

tuchner
21-04-14, 23:09
יואב,

העניין הוא לא הכיף והאתגר שבטיול שעשיתם, זה אחלה, אלא המצוקה שחלקכם הייתם בו. זה כבר לא חבורת נהגי שטח עם אירוע חילוץ שהם מאורגנים אליו אלא קבוצת אנשים, חלקם עם תינוקות, שנקלעו לאירוע שלא התכוננו אליו והמצוקה נשמעה היטב מפי חלק מהמשתתפים. זה העניין. זה דבר אחד להיכנס לאירוע מאתגר בעיניים פקוחות ודבר אחר להיכנס למצוקה בהפתעה וללא תכנון. השעה הייתה כבר קרוב ל- 17:00 והיו לכם עוד כמה קטעים טכניים בהמשך והמדריך ידע את זה. לכל הפחות היה מגיע עם רכב ליווי מסודר שמתאים לחילוץ.
אנחנו עשינו מה שיכולנו כדי לעזור אבל גם לנו היו משפחות ברכבים. כאשר נתקלים באירוע חילוץ שעושה קבוצת ג'יפאים מנוסה, לרוב כל מה שנשאר זה לצלם. במקרה שלכם לולא העזרה שלנו שול הטנדר שהגיע מלמעלה וגם הוא כמעט התדרדר בדיעבד, הייתם נתקעים שם עד החשיכה ומחכים לחילוץ. זה כבר לא אחראי וההבדל בין מה שקרה לכם עם הרכבים הרכים ומה שהיה קורה עם רכבי שטח.
תיסעו, תיהנו, תדפקו את הרכבים, הכל טוב. אבל קצת יותר תכנון. לטובתכם ולטובת יתר משתמשי השביל בו אתם נוסעים.

ד ו ר ו ן
21-04-14, 23:43
יואב,
אם לא חבר האתר שסייע לכם, על מי בניתם שיוציא אתכם החוצה?

מסלולים בשטח, כפי שידוע לך אני מניח, לא בהכרח בעלי אותו אתגר בכל כיוון- ומה שירדת, לא בהכרח תעלה.
וזה בדיוק עניין החוסר אחריות, שאולי אתם במודע נכנסתם לאתגר, אבל הרבה אחרים פשוט לא מבינים לאן נכנסו/נכנסים, רק כי כתוב להם 4WD על הצד של הרכב.

ראיתי גם מטומטמים שהתקשו לעלות את המדרגונת של הנקרות, עם סופה נעולה ב-33..כן- גם הם סוג של לא סגורים על עצמם, אבל כאלו שלרוב מצליחים לצאת מהשטח לבד, ולא בונים על עובר אורח לסיוע.

אז אין כאן פגיעה באגו, כי לפחות אני, אחרי השתטויות לא מעטות כטיפשעשרה, הפנמתי שזה משהו שמתאים לטיפשעשרה, ולשטח מאתגר אני נכנס עם רכב שאני בטוח שיכול להוציא אותי החוצה, ללא סיוע של מזדמן טוב-לב בדרך.

tallevi
22-04-14, 00:07
מבחינתי אין אפילו דילמה, כאלה דבילים שעושים כאלו שטויות וחסרי אחריות, צריכים לשאת בתוצאות!
אין מצב שאני אפילו יורד מהרכב...
תאמינו לי, תמורת סכום "סמלי", שהם לא ישכחו אותו לעולם, הם כבר ימצאו את העזרה שמגיעה להם.

ואין לי שום מטרה לחנך אף אחד.

טל.

דרור ברלי
22-04-14, 00:29
סלח לי.

את זה אתה יכול לומר על כל מי שנתקע בשטח. "הוא לא יודע לנהוג", "הוא לקח סיכון מיותר", "הוא אידיוט", "הוא מסתכן", "הוא חסר אחריות" ועוד ועוד.
תוכל לומר את זה על כל מי שגזר ציריה, שבר צלב, הפסיד בהתמודדות מול מעלה כזה או אחרת, נתקע באמצע המדרגה של טיז אל נאבי ועיכב אותך.

אז איך תשפוט אם הוא "דביל" או לא? מסתכן לשווא או לא? אם יש לרכב שלו הילוך כוח ונעילה, אז הוא כן בסדר?...

רבאק, כולנו היינו כאלה.
אז יש מנוסים, ויש לא מנוסים.
יש רכבי שטח אמיתיים ויש SUV רגילים ויש גם כל מיני רכים כאלה, "ג'יפים" בכאילו.
לצערנו, השטח שייך לכולם. אתה לא רוצה לעזור להם אם נתקעו - זו זכותך, אבל להתנהגות הזו יש נטיה לעבוד כמו בומרנג. היום אתה לא עוזר למישהו כי הוא אידיוט, מחר מישהו אחר ישאיר אותך באמצע המדבר עם הז...ן ביד.

אם אפשרי, אני משתדל לעזור - לא מבטיח שאפסיק את הטיול, ולא מתחייב שאשנה מסלול ובטח לא אסכן את הרכב שלי או את מי שמטייל איתי, אבל בהתאם לנסיבות - גם פרייבטים מוגבהים שנתקעו יקבלו ממני עזרה אם יזדקקו לה. לפחות אשתדל להביא אותם למצב שאינו מסוכן.

tallevi
22-04-14, 00:45
סלחתי..

טל.

אומי5
22-04-14, 07:45
אגב לסובארו טנדר 4*4 יש הילוך כוח... והוא נמוך מרוב הרכבים שצוינו בשירשור.

cgp
22-04-14, 08:07
אני לא כל כך אוהב את הכותרת, אבל
במקרה הייתי שם בצין (לא עם סובארו) וראיתי את הקבוצה, הובלתי טיול והייתי אחריהם, אחרי עשר דקות פקעה סבלנותי ,לא בגלל שאני ממהר
פשוט היה 45 מעלות ,ילדים צועקים ברכב, הרכב על סף התחממות, נסיעה לא תמיד עם מזגן, ואז סימנתי להם שייתנו לנו לעבור.
אין ספק שקצב הנסיעה הוא הרבה יותר מאמ אמא של הזחילה, וזה בסדר צריך להבין במה אתה נוסע, ואני לא מזלזל אם הייתי קונה גיפון זה כנראה היה פורסטר.

בקיצור אחרי "הפעלת לחץ" המדריך סימן להם לפנות את הדרך , הכל נעשה בחיוך מצידו ומצידי ,עברנו ואחרי חצי שעה עצרנו להפסקה.
שקשוקות וכל טוב כמיטב המסורת בערך שעה וחצי, תחילת נסיעה, ואז באיזשהי מדרגה שוב פקק!
כמובן שבוחרים את הנתיב הכי קל, בונים אבנים ובכלל צורת נהיגה אחרת, הצלבה הכי קטנה בעולם הגלגלים מסתחררים ועולים בסוף בזכות נתינת הרבה גז.

דיברתי עם האחרון שהתגאה במרווח גחון של 27 סמ ,
, כל אחד שיעשה מה הוא רוצה והשטח של כולם:

אבל קצת הרגיז שבחג שמפוצץ במטיילים צריך לעמוד בחום על כל שטות, הרי גם אם יהיו 40 גיפים לפניכם לא תרגישו אותם.

חוץ מזה שייסעו איפה שהם רוצים, רק שייפנו את הדרך שנהיה אחריהם:cool:

de fox
22-04-14, 08:17
טיול גיפים למדבר בחול המועד פסח זה כמו קניות באיקאה במוצאי שבת. בחרת לעשות את זה, תהיה מוכן לעומס ותתמודד עם זה בהתאם

Tsafrir
22-04-14, 08:37
אין השוואה בין פורסטר לטיגואן, אבל הרעיון ברור ונכון. טפשים ויהירים יש בכל מקום.

http://img.tapatalk.com/d/14/04/21/usatyny6.jpg

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

והנה תשובה חלקית למה המכוניות הפרטיות לאזרחים הפשוטים והלא מקושרים עולות יותר.

opl
22-04-14, 09:17
יואב. אין שום הבדל בין התמונות ששמת מאחר והסיטואצייה היא מתחת לגבול יכולת הרכב.

עוד נושא שלא נגעו פה ואולי לא רלוונטי ספציפית למקרה הוא כל נושא ה"מעצ"... יוצא מר שוקו עם רכבו מקרית שמונה לדרום הנגב - למעלה בלה בלה הידוע לשמצה בקושי שלו. הוא מפנטז עליו שנים ולמרות שהאוטו שלו עושה 1 ל1 בכביש מהיר הוא מחליט להגשים חלום קטן, לשרוף ים של כסף ולהגיע למעלה. כשהוא מגיע הוא מוצא שמדרגת המוות הידועה ביכולתה להרוס כל רכב שטח סטנדרתי נראת כמו הרמפה שבנו הרומאים לכיבוש מצדה וכל זאת כי קבוצת "מזדה 3 שטח קשה ברעל" החליטה שהיא כובשת את המעלה והיא כמובן לא מפרקת את פרוייקט הגינדי שהיא הקימה "שיהיה קל גם לאחרים". מאוכזב וקצת כועס הוא ממשיך בטיול רק בשביל למצוא את הקבוצה כשהמוביל שלה עומד ליד רכבו ושלולית שמן מנוע מקשטת את האדמה סביבו ו"אולי תעשה טובה קטנה" ותגרור אותו לכביש הקרוב (30 קמ) כי לאף אחד אין רצועה.

הסיפור הזה(בלי כל ההגזמות ההומורסטיות) קרה לי בהרי ירושלים

השטח שייך לכולם זכותו לעשות כל שברצונך. המקסימום שאני יעשה זה אתאכזב אחרוק שיניים ויעזור

דרור ברלי
22-04-14, 11:34
טיול גיפים למדבר בחול המועד פסח זה כמו קניות באיקאה במוצאי שבת. בחרת לעשות את זה, תהיה מוכן לעומס ותתמודד עם זה בהתאם

+1.....

ד ו ר ו ן
22-04-14, 18:08
עוד נושא שלא נגעו פה ואולי לא רלוונטי ספציפית למקרה הוא כל נושא ה"מעצ"... יוצא מר שוקו עם רכבו מקרית שמונה לדרום הנגב - למעלה בלה בלה הידוע לשמצה בקושי שלו. הוא מפנטז עליו שנים ולמרות שהאוטו שלו עושה 1 ל1 בכביש מהיר הוא מחליט להגשים חלום קטן, לשרוף ים של כסף ולהגיע למעלה. כשהוא מגיע הוא מוצא שמדרגת המוות הידועה ביכולתה להרוס כל רכב שטח סטנדרתי נראת כמו הרמפה שבנו הרומאים לכיבוש מצדה וכל זאת כי קבוצת "מזדה 3 שטח קשה ברעל" החליטה שהיא כובשת את המעלה והיא כמובן לא מפרקת את פרוייקט הגינדי שהיא הקימה "שיהיה קל גם לאחרים". מאוכזב וקצת כועס הוא ממשיך בטיול

זה אחד הנימוקים היותר אוויליים שנשמעו לגבי בעייתיות נוכחות רכבים רכים ומעוטי יכולת במסלולי טיול.

הסוגייה היא לרוב הפוכה- רכבים מעטי יכולת הורסים מעברים כי הם חופרים עצמם למוות בגלל שהם לא יכולים לעבור לאט ובצורה מבוקרת.

מצידי, שיבנו כל מדרגות לרמת כביש.
את מה שהם מכנים אתגר הרי רכב שטח ״רגיל״ גם ככה לא סופר, ובאתגרים באמת הם לא נוגעים.

cgp
22-04-14, 19:07
http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/quote_icon.png נכתב במקור על ידי de fox http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/buttons/viewpost-left.png (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=571757#post571757)
+1.....

ממש ממש לא !
אתם טועים ובגדול, נהניתי מכל רגע לא היה שום עומס ולא חשבתי על איקאה לרגע ונהניתי לפגוש גיפאים אחרים
דיברתי על העיקוב הקל בעקבות הסובארואים זהו.

נהניתי בטירוף כל הילדים נהנו המשתתפים נהנו וחזרתי עם אנרגיה טובה וטעם של עוד.

עם כל הכבוד שלי לדרור ובאמת יש המון כבוד, מאד מעריך ואוהב את הכתיבה שלך, במקרה הזה אתם טועים ובגדול, שום גיפאי לא עיקב אותנו,
לא לפנינו, לא אחורינו, ולא ממול
ושוב אני אומר בחרתי נכון והיה סופר תענוג!!!
כן וגם אני נוסע באמצע השבוע לטיולי גברים אז תחסכו ממני את ההערות, אני יודע מזה ציר המצלעות ביום רביעי בדצמבר.

ירון

JustDoB
22-04-14, 22:24
יאללה, חברה אפשר להתחיל להתכנס...
אלא אם אפשר לחבר את השרשור הזה למברגה, שנטענת מהרכב,
נראה לי שמיצינו את מלחמת הערכים והעקרונות בירידה האחראית לשטחי הספר העצומים והערבות הלא חקורות של תת היבשת ישראל....

Sent from my XJ

תנין
23-04-14, 21:25
עוד תוספת קטנה . רוב הרכבים של קהילת הגיפאים שדנה כאן בסוגייה לא באמת בנויים לגרירות ומשיכות של הרכבים הנתקעים תוסיפו לזה נהג לא מיומן שיושב ברכב המחולץ ותוקע איזה ברקס מיותר או בוחר קו התקדמות לא נכון ובקלות העומס מזיק לרכב המחלץ .אז באמת זה אצילי לעזור לאחר באמצע השטח ,וזו טפיחה לאגו שהגיפ שלך ואתה עזרתם למישהו במצוקה אבל ....המחיר לרכב המחלץ גם צריך להלקח בחשבון
אני שברתי גלגל שיניים בגיר היילקס בעזרה לרכב בשטח והיום אני ממש לא קופץ בכל פעם שמבקשים ממני עזרה ..

נעם1
23-04-14, 23:24
עוד תוספת קטנה . רוב הרכבים של קהילת הגיפאים שדנה כאן בסוגייה לא באמת בנויים לגרירות ומשיכות של הרכבים הנתקעים תוסיפו לזה נהג לא מיומן שיושב ברכב המחולץ ותוקע איזה ברקס מיותר או בוחר קו התקדמות לא נכון ובקלות העומס מזיק לרכב המחלץ .אז באמת זה אצילי לעזור לאחר באמצע השטח ,וזו טפיחה לאגו שהגיפ שלך ואתה עזרתם למישהו במצוקה אבל ....המחיר לרכב המחלץ גם צריך להלקח בחשבון
אני שברתי גלגל שיניים בגיר היילקס בעזרה לרכב בשטח והיום אני ממש לא קופץ בכל פעם שמבקשים ממני עזרה ..

בדיוק לשם כך המציאו כננות, מכפילי כח ורצועות באורכים שונים. גם השתלמות בחילוץ יכולה להועיל. נדיר שחילוץ שמתבצע עם ציוד מתאים ובמחשבה תחילה יגרום נזק למחלץ.

moshik999
24-04-14, 21:32
לראות תמונה של מזדה במעלה הזה במדבר
זה מרגש
זה אומר על הנהג שהוא אמיץ מקורי אופטימי אולי טיפש
אבל הוא בעיקר לא כל כך מתעניין במה אתם חושבים על זה.

לפעמים יש לי הרגשה שמעבר להיות הפורום הזה פורום שבא לתת מענה מקיף לנושא גיפים
הוא במידה מסויימת עוסק במיסיונריות.

Bernard
24-04-14, 21:57
וואללה, איזו חבורה של קוטרים... שחבל על הזמן...

קראתי את הכותרת וכבר חשבתי שנתקלת באיזה פולו או פיאט 600 חדשה... זה פורסטר.
רכב שטח, שמסוגל להרבה ועובדה שגם הצליח.
להיתקע, כולם יכולים גםעם רכב גיבור ומכל הסיבות הנכונות והלא נכונות.
יכול להיות הנהג הגרוע ביותר עם הרכב "הכי מוכן לשטח" ויעבור או יתקע - אז מה?

כמו שאמרו אחרים, רוצה לעזור - תעזור. לא רוצה - אל תעזור. זה אומר עליך, הרבה יותר מאשר על זה שצריך את העזרה...

מתלוננים על "פקקים בשטח"..
תכף תגידו לי שאף פעם לא "נתקעתם" אחרי חבורת "גיבורים" (15-20), עם רכבים "גיבורים" שניסו לעלות את עשוש ולכל רכב יש 3-5 מכוונים, שכל אחד אומר משהו אחר ואתם יושבים באוטו (עם המשפחה) ומחכה שהם יגמרו כבר את התחרות ויגיע תורכם לעבור - משום שאצלם "זה" הטיול ואצלכם זה בדרך לחניון...

וכמה פעמים נתקעתם אחרי שיירה של 4 לאנד-קרוזר V8 חדשים, שהקפיצים שלהם כ"כ קשים, שהם לא מעיזים לעבור את ה-10 קמ"ש ואין להם את הנימוס לעמוד בצד ולתת לעבור (או אפילו להסתכל במראה ולראות שהם מפריעים)...

יוצאת חבורה של פורססטרים ששניים מהם נתקעים - אולי זה הנהג ואולי לא אבל זה לא רכב שתלוש לגמרי המקום.. זה בהחלט לא הקאמרי (או מה שזה לא יהיה) בתמונה ההיא..

ודבר אחרון.
אני מתפלא שאף אחד לא זכר/הזכיר את הכתבה/מאמר של יואב קווה, מלפני מספר שבועות...
ללא כל יהירות וטפשות מוכרזת ואני חושב שאף אחד גם לא ייחס לו תכונות שכאלה, יואב המליץ בדיוק על כלי רכב כמו הפורסטר, ללימוד נהיגת שטח בכל המעלות הקשים...
הנה, יצאה חבורה שאימצה את הוראות מומחה נהיגה וכולם קופצים ומשווים אותם לנהגי מאזדה 3...

ודורון.
אם היית שכן טוב (סתאם מקניט. אל תענה..), לפני שממליצים ומשכנעים וכו', לוקחים את הבחור וזוגתו (שבטח היא המחליטה/החליטה) ל"סיבוב" שטח מייצג. לא חייבים למדבר. רק דוגמא למה הם (חושבים) מתכוונים ולהסביר מה מתאים לכל שטח (שבילי קק"ל, עבירות בינונית ומשהו קצת יותר) ואז היתה נחסכת מהם עוגמת הנפש והוצאה...
ככה מתחילים.. ככה אני עשיתי עם חברים שעברו לרכבי שטח..
לא כולם יודעים מה שלשקול ואיך לבחור, דבר שלנו די ברור..בשלב הזה.
אני דווקא מאוד מרחם עליו... לא נעים וממש בלי קשר לטיפשות וכו'... חראם עליו..

דרור ברלי
24-04-14, 22:24
אני מתפלא שאף אחד לא זכר/הזכיר את הכתבה/מאמר של יואב קווה, מלפני מספר שבועות...
ללא כל יהירות וטפשות מוכרזת ואני חושב שאף אחד גם לא ייחס לו תכונות שכאלה, יואב המליץ בדיוק על כלי רכב כמו הפורסטר, ללימוד נהיגת שטח בכל המעלות הקשים...
הנה, יצאה חבורה שאימצה את הוראות מומחה נהיגה וכולם קופצים ומשווים אותם לנהגי מאזדה 3...

וגם על זה נאמר מה שנאמר... (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3265-%D7%93%D7%A2%D7%94-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%AA%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%99%D7% 9D-%D7%9C%D7%A0%D7%94%D7%92-%D7%94%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C)
שכל אחד ייצא לשטח עם מה שהוא רוצה. או עם מה שיש לו, וייהנה ככל שיוכל.
רק שיהיה מודע למגבלות ולנזקים האפשריים. כי אי הידיעה עולה בכסף ובעוגמת נפש.
על זה אנחנו כותבים, מזה אנחנו מזהירים. זו לא יהירות, זו לא התנשאות. אנחנו פשוט מתייחסים לתחביב הזה שלנו ברצינות. אולי קצת יותר מדי.

לא יעזור לאף אחד - כל מיני ג'יפונים רכים, חלקם (כמו פורסטר) טובים יותר, רובם טובים פחות - זה לא באמת רכב שטח. זה כמעט, זה כאילו, לפעמים זה ממש קרוב, אבל זה לא בדיוק זה. נהג מיומן - אולי יגיע איתם רחוק. נהג לא מיומן - כמעט בטוח שישבור אותם וייתקע איתם מאוד מהר. אבל זה נכון לכל רכב בכל שטח, וכבר ראינו גם רוביקון חדש וגיבור עם נהג בעל נסיון שטח של יומיים שלמים (!!!...) שהתעקש להצטרף למסלול מעט מאתגר ונשבר על איזו מדרגונת טיפשית שכלים ששווים 5% ממנו עלו בלי בעיה.
השטח, בכל מקרה - של כולם. מי שאין לו סבלנות לחכות עד שאחרים יעלו, מצידי שיילך לדפוק ת'ראש על אבן, או שייצא מהבית שעה קודם, או שיעקוף משביל אחר, או שייצא לטיולים שלו בימים פחות עמוסים.

כל נושא העזרה לתקועים/שקועים כבר נטחן עד דק. ומי שרוצה לעזור - שיעזור, ויבורך, ואני מאמין ש-99% מקהילת הג'יפאים כאן הם כאלה.
מי שלא רוצה לעזור - שלא יעזור ושלא יעשה טובות.

Bernard
24-04-14, 22:51
+1

ושגם לא יעזרו להם..
וכל אחד צריך לזכור את המשפט האידי הידוע - כול כאלב, ביג'י יומו.

moshik999
24-04-14, 22:59
+1

ושגם לא יעזרו להם..
וכל אחד צריך לזכור את המשפט האידי הידוע - כול כאלב, ביג'י יומו.

אשכנזים חושבים שבעברית זה : כל יום בא כלב.

Bernard
24-04-14, 23:03
מה זאת אומרת? יש פירושים אחרים? תרשום.
וואללה.. כל יום לומדים משהו חדש בג'יפולוג...

tzagi
25-04-14, 01:49
מה זה מענין אותכם
זאת בעיה שלו
אתה רוצה לעזור תעזור
מה אתה מתחשבן איתו כאילו אתה הבוס שלו

איציק

אני עם איציק, בלי מטומטמים (כמו השכנים של רענן) למוסכים לא תהיה עבודה, אז באו נשנה נקודת מבט, כול ה"כאילו ג'יפ חיה רעה" זה טוב לכלכלה.
וחכו.....זה ילך ויחמיר, כרגע הקרוסאוברים נמצאים בעליית מכירות(עולמית) ויותר ויותר יצרנים יוצאים עם מודלים חדשים, כלומר, תראו אותם בשטח יותר ויותר.

אומי5
25-04-14, 03:26
לא יעזור לאף אחד - כל מיני ג'יפונים רכים, חלקם (כמו פורסטר) טובים יותר, רובם טובים פחות - זה לא באמת רכב שטח. זה כמעט, זה כאילו, לפעמים זה ממש קרוב, אבל זה לא בדיוק זה. נהג מיומן - אולי יגיע איתם רחוק. נהג לא מיומן - כמעט בטוח שישבור אותם וייתקע איתם מאוד מהר. אבל זה נכון לכל רכב בכל שטח, וכבר ראינו גם רוביקון חדש וגיבור עם נהג בעל נסיון שטח של יומיים שלמים (!!!...) שהתעקש להצטרף למסלול מעט מאתגר ונשבר על איזו מדרגונת טיפשית שכלים ששווים 5% ממנו עלו בלי בעיה.

עזוב, גם ראינו פטרול גיבור נהוג ע"י אחד מהנהגים הותיקים והטובים בארץ נתקע במעלה שנכבש שניה קודם על ידי סופה לא נעולה.
אני בטוח שאף אחד לא יגיד שנהג הפטרול יהיר, טיפש או בור, לפעמים אבן קטנה גישה טיפ טיפה שונה או סתם חוסר מזל, יעמידו כל נהג בכל רכב.

דרור ברלי
25-04-14, 10:34
לא הייתי משווה.
למרות שגם אני הופתעתי מביצועיו המאכזבים של הפטרול הנ"ל, הכלי הזה נבנה לייעוד שונה לחלוטין (מסעות ארוכים) משמש לפרנסתו של בעליו ואני יודע שהוא חשש להתעלל בו.

Bernard
25-04-14, 11:18
אפרופו פטרול...

בביקור האחרון בארץ, בשל העובדה שהריינג' עדיין "נח", נופק לי פטרול של חבר.
קפיצים גבוהים קמעה + בולמי 7100 עם מיכלים חיצוניים + צמיגי "32.
יומיים לדרום, מיד אחרי הסדר + יומיים לרמת הגולן.

בדרום, ביחד TD5 עם צמיגים בגודל מקורי וגראנד 2002 עם "4, הפטרול הוכיח עצמו כ... בעל מרווח הגחון הנמוך ביותר!
הסרנים האדירים האלה פשוט הצליחו לגרד כל סלע ששני האחרים עברו בלי כל בעייה/שיפשוף..

בצפון, הפטרול התחרה בשיפשופים רק באיסוזו טרופר "מקורי", כשאפילו דיסקברי TDI 1997, התנהל טוב ממנו, מבחינת מרווח גחון ומפגשים קרובים עם סלעים.

דבר נוסף הוא הראות לדרך - אתה יושב "בתוך" הרכב (אני עוד הוספתי כרית) וצופה בעיקר ב.. מכסה המנוע. במעברים מסובכים ו/או זרועים מכשולים אתה נוהג בעיקר על סמך הזיכרון של התוואי, שראית לפני שמכסה המנוע הסתיר הכל - לא פעם כעסתי על חבר שהתעכב (סתם התעכב, לצלם... מעצבן) ואני הספקתי לשכוח איפה בדיוק היתה האבן או הסלע או הבור...
הזכיר לי נהיגה בטנדר אמריקאי ענק..

רכב מאכזב, שבאמת מיועד למסעות מדבר, ללא סיבובים ואם אפשר, על חולות כבושים... מיותר לגמרי, ללא שינויי/שיפור מאסיבי..

אפילו SHIMBO התגעגעה לריינג'...

amirk
25-04-14, 14:52
וואי, ברנרד השטיוית לפעמים אתה פולט פה, באמת מוסיפות צבע לפורום.
אך, בעיקר את ההכרה שכדאי לקחת בערבון מוגבל מאוד מה שנאמר\מומלץ ברשת כי אתה לא באמת יודע מי "המייעץ".
לכו לטייל.

Bernard
25-04-14, 16:39
מה?
עצב חשוף, אמיר?
רוצה לערוך מדידות?
וברשת... הכל צריך לקחת בערבון מוגבל ולא להתעצבן/להעלב.. כמו שאני עושה..:rolleyes:

amirk
25-04-14, 16:55
חלילה, הכל ברוח טובה ובחיוך

Sent from my Patrol

Bernard
25-04-14, 17:18
הכי טוב ככה.

ומה בדיוק השטויות, שעליהן התכוונת?
המסלול הרלוונטי, היה אותו מסלול בדיוק. הדפרנציאלים של הפטרול גירדו והשתפשפו כשאלה של הWJ וה-TD5 לא.
בשבילי רמת הגולן ובדישון, אותו סיפור רק שהיו גם DTI וטרופר.. הטרופר גירד את גשר הגיר ואני.. דיפרנציאלים, כשהיתר התפלאו...

החבר עם ה-TD5, לא הבין מה אני מתעצבן, בכמה פעמים שעצר לפני. הכנסתי אותו למושב הנהג בפטרול (עם ובלי הכרית) וביקשתי ממנו לסמן לי מתי הא רואה את כפות רגלי, כשאני מתרחק מכיוון מכסה המנוע... ההשוואה הזו בין הפטרול ל-TD5 לא עשתה טוב לפטרול.

גיסי, עם ה-TDI, שצפה בפטרול מתפתל ומתנדנד בשבילי הבזלת רמת הגולן, אמר שמזמן לא ראה ראשים של נוסעים "נזרקים" כך מצד לצד (וכך גם הרגשנו, יחסית לריינג') וזה אישר את הרגשתו כמה ימים קודם לכן, כשישב לצידי במשך יומיים בדרום - התאכזב מאוד ולא יחליף את ה-TDI בפטרול.

לריינג' שלי צמיגי "33.5 ובאותם מקומות בדיוק,כך גם זכרו האחרים, נסעתי הרבה יותר מהר ו... כלום לא התקרב לגרד ברזל ולא נרשמה מחלת ים...

אלה העובדות - מה מהן יכנס להגדרת "שטויות"?

OFF-RoaD
25-04-14, 18:57
נו, זה פשוט. כל הסימפטומים מעידים על נהג חלש...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Bernard
25-04-14, 22:21
טוב. מה לעשות.. זה מה יש...:(

כנראה נהג חלש צריך משהו אחר... לא פטרול... פורסטר אולי...

OFF-RoaD
25-04-14, 22:45
גם פורסטר לא יעזור. רק רכב חברה...

amirk
25-04-14, 23:06
את רוב הקמ בשטח אני עושה בגולן כי שם אני גר מאז שנולדתי. לא זכור לי ולו פעם אחת בה גרדתי ביצה או כל חלק אחר בפטרול או ברכב אחר.
שמחברים את הטילטולים שהזכרת, מצביע לדעתי על טכניקת נהיגה לקויה
How do you like them apples?

Sent from my Patrol

Bernard
25-04-14, 23:14
גם פורסטר לא יעזור. רק רכב חברה...

צ'טערת.. אין...

כנראה שהריינג' והדיסקו וה-WJ, פשוט מוציאים את הטוב שבי..

Bernard
25-04-14, 23:20
אה.
שכחתי לגמרי את הרסיבר של וו הגרירה, שחרש פה ושם.. ולא קרה עם ה-WJ...

כנראה שגם בזוית הנטישה של הבהמה אני אשם...

amirk
26-04-14, 00:06
אולי.
עזוב, ויכוח עקר ומיותר.

Sent from my Patrol

נעם1
26-04-14, 17:29
אה.
שכחתי לגמרי את הרסיבר של וו הגרירה, שחרש פה ושם.. ולא קרה עם ה-WJ...

כנראה שגם בזוית הנטישה של הבהמה אני אשם...

חשבת, אולי, שהחוויה השלילית שלך עם הפטרול מקורה יותר בחוסר ההיכרות שלך עם הפטרול ופחות בפטרול עצמו?

boaz avrahami
26-04-14, 18:33
אז מה ברנרד, המסקנה שלך שפטרול נחות מהלנדרובר ומה WJ?

ניסיון לקעקע אגדה מוטורית לא מוסיפה למוניטין שלך נקודות

מעניין מה המרווח בין הביצה לקרקע בכל אחד מאלו עם תצורה סטנדרטית.
אם לא זהה אז ההפרש אני משער לא יעלה על סנטימטר בודד.

בדקתי ובפטרול זה 8.7 אינטש וב WJ רק 8.3 אינטש.

אתה כנראה נוהג פחות טוב משאתה חושב :-)

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

איל מ
26-04-14, 19:21
או שאולי מישהו שכח שבפטרול הביצה האחורית לא נמצאת מול הקדמית (צד ימין) אלא באמצע... ;)

סתם צוחקים ברנרד. הכל בחברות.

Bernard
26-04-14, 20:59
הכל ביחד...

אחרי שגמרתי להעלב ומחיתי את הדמעות וגם סיפרתי לחבר שלי (בעל הפטרול), שרצה להרוג אותי, מיד עם המילה הראשונה של חוסר שביעות הרצון שלי (וואללה... סרוטים אלה, יותר מבעלי הלנד-רוברים..) נערכו תחקיר, הערכת מצב, מספר מדידות "בעין" (קצת חשוך) ובחינה של סימני השיפשוף.
להלן מסקנות חלקיות, בסדר אקראי:

ברור לי לגמרי שאני נהג פחות טוב ממה שאני חושב... אבל לדעתי הענייה, הבעייה הזו משותפת לכל מי ש"נמצא" פה..:rolleyes:
נהגתי יותר מהר מכולם אבל פחות מהר מאשר בריינג'.
הצמיגים של הפטרול שחוקים ויותר נמוכים מאשר ב-TDI.
ה-WJ נעול צימיגים חדשים לגמרי והיה הגבוה ביותר.
"הביצה" של הפטרול הנמוכה ביותר - מקדימה בפירוש, מאחור קרוב.
רוחב הסרנים של הפטרול הוא הרחב ביותר - במקומות הרלוונטיים, המכוון (אמרתי: "בדיוק אותו מסלול") העלה את הגלגלים הימניים של כל הרכבים על אותה נקודה ולדבריו, "הבייצים" התמקמו בנקודות שונות, לדבריו, בהבדל של מס' סמ' - לא יותר.
לדברי המכוון (היה רק אחד - אותו אחד בשני הטיולים) הוא ראה שהביצה של הפטרול "עומדת" לשפשף/לגרד אבל בגלל שנראתה מאסיבית, זה לא הטריד אותו עד כדי שינוי/התאמת מסלול "מיוחד" לפטרול.
לא נשכחה העובדה שהביצה האחורית באמצע.
וו הגרירה של הפטרול, מתחת לפגוש המקורי, הוא הנמוך ביותר... משמעותית..
הפטרול קשה, לא נוח ומטלטל, יותר מכל האחרים, לדברי כל המשתתפים בטיולים, שהתלהבו מהמצאותו בחבורה ו"ניסו" אותו.
המושב של הפטרול הנמוך ביותר, ביחס לשדה הראייה קדימה - לדברי כל המשתתפים בבדיקות.
כל מי שיש פטרול בבעלותו (היו שניים בבדיקות היום) משוכנע שזה הרכב הטוב ביותר הקיים ומבכה את הפסקת הייצור.
כל מי שאין בבעלותו פטרול... בחיים לא יקנה פטרול...
כל מי שאומר משהו, שיכול להתפרש נגד הפטרול, בנוכחות בעל פטרול, מסתכן בפגיעה פיזית.. קשה.
כל מי שבבעלותו פטרול אומר שאני נהג גרוע.
כל מי שאין בבעלותו פטרול אומר שאני בעל אופי גרוע..
הילדים רוצים את הריינג' בחזרה או שלא נוסעים יותר לטיול.
הילדים אומרים שהריינג' יותר מלוכלך מהפטרול אבל יותר כייף.
כולם, ללא יוצא מהכלל, שכלל את משתתפי שני הטיולים, היו מבסוט ומופתע (לטובה) שזהו הטיול הראשון במשך שנים, שהרכב שנהגתי בו לא עיכב את כולם עם מכסה מנוע פתוח ולא בוצעו שום תיקונים "תוך-כדי" והמליצו לי לקנות פטרול (אבל לא היו מוכנים לנסוע בו).

אם לסכם את כל הממצאים (האובייקטיביים והסובייקטיביים), אפשר להצביע על מגמה ברורה - הפטרול מוערך הרבה יותר ממה שמגיע לו (לפחות בכל הנוגע ל"זחילת סלעים" ומעברים צרים) אבל מסוכן מאוד להגיד את זה...

foxy
26-04-14, 21:55
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח מבריק אחד החזקים קרעת אותי

boaz avrahami
27-04-14, 05:45
עכוזך המלכותי כנראה רגיל לכריות אוויר.

אם הפטרול לא היה מתאבד עי נפיחת מ וע והוצאה של 70 אלף שח הרי זה כנראה היה אחד המבוקשים בזכות האיכויות שיש ברכב הזה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
27-04-14, 07:00
איכויות... נו, שויין.

בועז.
האוטו הזה גדול ו... זהו, כעיקרון. בסיסי לחלוטין. סרנים חיים והמון פח. ובארץ, כמו שרמזת, מנוע שקטן על הגוף בכמה וכמה מידות.
מוערך יותר מידי גם ביכולות, גם ב"איכויות" וגם ובעיקר, במחיר.
החבר'ה האלה שקונים אותו ומתמכרים אליו, כמו שאמרתי, סרוטים כמו בעלי הלנדרוברים... רק בלי חוש הומור...

אבל אני מדבר יותר מידי... בשביל מישהו שעדיין לא עלה על הטיסה. ..

מה שכן, המון המון מקום. המון. ו רכב "שלי" מדוגם במגירות ומיכל מים עם משאבה וגגון לכל אורך הגג ועוד כל מיני דברים ש... אפשר להתקין על כל רכב..
לדעתי, גלגלי "35, קפיצים שיוסיפו "4 ולהגביה את הכיסא(על ספייסרים, כמו שעשה גו' בירן לפטרול שלו) וזה אחלה רכב, ממש.
כמו שאפשר להגיד על הרבה כלימרכב, שיכולין לשמש בסיס טוב ל. .. רכב טוב. ..

boaz avrahami
27-04-14, 07:05
והוא בנוי ממכלולים טובים למעט המנוע המחורבן הזה.
זה לא האיכות הבריטית או אפילו האמריקאית וזה הבדל גדול

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

raanan
27-04-14, 07:31
והוא בנוי ממכלולים טובים למעט המנוע המחורבן הזה.
JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex
זה לא השרשור המתאים, אבל האשמה היא בבעלים.
זה בדיוק אותו סיפור של הטרופר דיזל 3.0 .
במקום לחסום את בניין היבואן עד שיתן פיתרון להחלפת מנוע מדגם אחר ואפשרי גם בהשתתפות הבעלים,
מעדיפים "לטאטא זאת מתחת לשטיח" בנסיון שלא לפגוע במחירון . כמובן שללא הצלחה לאורך זמן.
הפטרול יכל להיות ה SUV האולטמטיבי לו היה מיובא עם המנוע הגדול שמשווק בחו"ל.

רענן

אומי5
27-04-14, 08:28
לא הייתי משווה.
למרות שגם אני הופתעתי מביצועיו המאכזבים של הפטרול הנ"ל, הכלי הזה נבנה לייעוד שונה לחלוטין (מסעות ארוכים) משמש לפרנסתו של בעליו ואני יודע שהוא חשש להתעלל בו.

לא משווה, רק מזכיר שכל אחד, עם כל רכב, יכול להתקע.

sam1g
27-04-14, 08:37
וידוי
אני בעליו של פטרול
2003, מוגבה 2 אינצ, נעול. 240,000 קמ' עד עתה, מנוע מקורי !!
אצלי שבע שנים. עושה 20 K בשנה, הרבה שטח
מטייל עם חבורה של "מופרעים" בתדירות גבוהה, עבירות קשה +

אני בור מוחלט והדיוט גמור בכל הקשור למכניקה של הרכב, אפילו מגבים אנ'לא מחליף לבד
ותמיד עד כה, תמיד הרכב החזיר אותי הביתה על גלגלים.

אצלנו בחבורה כלים מכל הסוגים, בכל רמות השיפור והגימור - הפטרול עושה הכל !!!
יעידו על כך חברי.

ועוד משהו: אם.......... אם ילך מנוע - היה בהחלט שווה !!!

סמי

amit1
27-04-14, 08:42
בועז, לא מכיר את הפטרול וניזון מסיפורים. ומראש מאחל לכל הפטרוליסטים הנאה, כיף ומנוע תקין טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה אבל על אילו איכויות בדיוק אתה מדבר כשהמנוע כל כך בעייתי , חלש ויקר..........מה הערך של כל המכלולים האלו (בהנחה שהם טובים) אם המנוע חלש ושובק? אלו מסעות אפשר לעשות עם יחידת הכוח הזאת?
כמי שנוסע עם הכרכרה ונהנה כמעט מכל רגע, אני מבין את התסכול של ברנרד שהתרגל לפינוק הבריטי ודווקא בחופשת מולדת סובל מטלטולים סטייל שב"כ, תנוחת ישיבה של גמד, כאבי גב ועבירות בינונית....... :(
נ.ב
מעניין מה היה אומר דארווין על האבולוציה של השרשור הזה......מיהירות, טיפשות ובורות לפטרול וכירכרות......

דרור ברלי
27-04-14, 09:14
זה מין חוק גודווין בגירסה הג'יפאית. כל ויכוח ולא משנה על מה, יגיע בסוף ללנדרובר נגד שאר העולם.

די. תמשיכו.

amirk
27-04-14, 10:25
אלו מסעות אפשר לעשות עם יחידת הכוח הזאת?

את זה לדוגמא:
http://www.expeditionportal.com/forum/threads/45353-unURBAN-Adventures-Alaska-to-Argentina-to-AFRICA!

amirk
27-04-14, 10:34
רכב מאכזב, שבאמת מיועד למסעות מדבר, ללא סיבובים ואם אפשר, על חולות כבושים... מיותר לגמרי, ללא שינויי/שיפור מאסיבי..

כ 15 הודעות לאחר מכן . . .

אם לסכם את כל הממצאים (האובייקטיביים והסובייקטיביים), אפשר להצביע על מגמה ברורה -
הפטרול מוערך הרבה יותר ממה שמגיע לו (לפחות בכל הנוגע ל"זחילת סלעים" ומעברים צרים)

ברנרד אני מקווה שאתה עושה מתיחות וחימום למפרקים לפני שאתה מבצע תרגילי גמישות כאלה.

עוד 15 הודעות והפטרול יהפוך לכב הטוב ביותר שיוצר אי פעם (שני לרכב של עמית1 כמובן) כאשר ה ZD30 הוא המנוע האמין ביותר שיוצר עד כה.

Bernard
27-04-14, 13:52
ומתלים גבוהים יותר, שיתאימו לאורך הרכב ולרוחק הסרנים וגלגלים/צמיגים בהתאם ומזגן מפוצל, שממש יגיע לשורה האמצעית(שלא לדבר לשלישית) ופנסים מחומר שלא מצהיב אחרי שנתיים ופלסטיקים שאפילו הקוראנים כבר עושים טובים יותר ו...

שלא תבינו אותי לא נכון.. רכב חביב. ברזלים, כמו שאני אוהב אבל. .. מוערך יותר מידי...

Bernard
27-04-14, 14:22
התגובה הקודמת היתה לרענן.. עד שלחצתי, נכנסו עוד תגובות..

אמיר.
אני לא בדיוק רואה את הקיצוניות וה"התקדמות" של מה שאני כותב...
אבל כנראה שכל אחד רואה/מבין מה שהוא רוצה...

רכב בסיסי עם הרבה מקום ו.. מגבלות יחסית לכלי רכב מודרניים יותר. . ויקרררר בלי שום פרופורציה למה שאתה מקבל... ואני לא חושב שעובי ברזלים, בכל מיני מכלולים, מצדיק את המחיר והפשרות...

אני מקווה שעכשיו הייתי קצת יותר ברור, למה הוא לא מוצא חן בעיני, כמות שהוא...

boaz avrahami
27-04-14, 14:28
ועדיין הייתי רוצה אחד בחניה שלי.
אלמלא המנוע הבלתי אמין שעולה עשרות אלפי שקלים להחליפו אולי היה לי כזה בחנייה.
מבחינתי (ולאחר אי אלו קילומטרים של נהיגה על כלי כזה משופר בשטח) זהו רכב נחשק ביותר

sam1g
27-04-14, 20:07
ומתלים גבוהים יותר, שיתאימו לאורך הרכב ולרוחק הסרנים וגלגלים/צמיגים בהתאם ומזגן מפוצל, שממש יגיע לשורה האמצעית(שלא לדבר לשלישית) ופנסים מחומר שלא מצהיב אחרי שנתיים ופלסטיקים שאפילו הקוראנים כבר עושים טובים יותר ו...

שלא תבינו אותי לא נכון.. רכב חביב. ברזלים, כמו שאני אוהב אבל. .. מוערך יותר מידי...

סליחה שאני מתערב (שוב) אבל חייבים להביא עובדות
אתה כניראה עברת לירי צרורות מהמותן, ללא אבחנה מוקדמת.

בפטרול המקורי גלגל כמעט 32 עם אפשרות להגדיל...!
בפטרול מזגן מפוצל יעיל ביותר עם יציאות גם לשורה השנייה וגם לשורה השלישית !
בפטרול פנסי זכוכית, לא פלסטיק ! אף פעם לא שייפתי, שפשפתי, חידשתי ע"מ לעבור מבחן שנתי.
בפטרול שלי, כל חלקי הפלסטיק במקומם למרות עבודת שטח מאומצת בתדירות גבוהה.

עובדות !!

סמי

asafk
27-04-14, 20:10
סמי... אף אחד עוד לא הצליח לבלבל את ברנרד עם עובדות..

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

boaz avrahami
27-04-14, 20:41
איכשהו השרשור נזל לכיוון אחר אבל הכותרת ממש מתאימה

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

asafk
27-04-14, 21:09
ועכשיו מספיק.

אסף.

Bernard
28-04-14, 05:52
דוקא שירשור מתפתח..

וחלק מה"עובדות" של סמי די מבלבלות אותי..

נראה לכם שנסעתי שבועיים ברכב, יומיום והצלחתי לפספס מזגן מפוצל? או שהפנסים שכבר ביום הראשון, שיפשפתי עם נייר מים ופוליש וציפוי גימור היו בעצם זכוכית ולא שמתי לב?
מה נהיה איתכם?

אני לא יודע על איזה דגם סמי מדבר אבל ב"שלי" (GR) אלה הן העובדות:

פנסים (ראשיים) מפלסטיק - בדוק.
מזגן לא מפוצל - בדוק.
כיסאות קדמיים (בד) נמוכים - בדוק.
פלסטיקים קשים/קשיחים/פריכים - בדוק.
גלגלים אפשר להחליף/להגדיל בכלרכב - גם כן בדוק..

עובדות!!!

raanan
28-04-14, 07:04
וחלק מה"עובדות" של סמי די מבלבלות אותי..

אני לא יודע על איזה דגם סמי מדבר אבל ב"שלי" (GR) אלה הן העובדות:

מתחיל להישמע כמו שיח של שחורדניות בים ...
מציע שתדברו בדגמים ושנתונים !

רענן

amirk
28-04-14, 07:27
GR 2001
http://img.tapatalk.com/d/14/04/28/mypuqu4u.jpg

לדעתי הוא נסע בטראנו.
ומדהים יותר בעייני שהוא לא עלה על הבעיות האמתיות והמהותיות ברכב הזה.

Sent from my Patrol

sam1g
28-04-14, 12:43
86853

ברנרד, לא יודע אם הצלחתי להעלות כאן צילום רישיון הרכב
אם כן ואחרי שתוודא שמדובר בפטרול GR, שים נא לב למידת הצמיגים הרשומה ולאופן הרישום.
לכאורה, ניתן "לשחק" עם גודל הצמיג באופן חופשי במידה האמצעית.

ואם ממש בא לך, מזמין אותך לחוויה מתקנת. כן, במושב הנהג.86853

דרור ברלי
28-04-14, 13:15
מושב נמוך זה נפלא.
להרגיש כמו בפרייבט.
לשבת בתוך האוטו ולא מעליו.
מילא בקרוסאוברים, היכן שכל ההדיוטות רוצים "לשבת גבוה" כי נוח יותר להיכנס ולצאת (נכון) ומשכנעים את עצמם שזה תורם ל"בטיחות" (קישקוש מקושקש)... אבל ברכב כזה?...

האוטו כבר גבוה. אתם צריכים לטפס אליו. אתם כבר רואים מעל לגגות של הפרייבטים. נבצר מבינתי למה אנשים כל כך אוהבים שהתקרה מלטפת להם את הראש.
ברנרד, טוב שלא התלוננת שהפטרול לא נוזל ולא מתפרק ולא מפורר ציריות ושההגה שלו ממורכז למושב ולדוושות...

פטרול אוטו אדיר. מרווח, נוח, מסיבי. פלטפורמה שמוכנה לקבל שיפורים מכאן ועד הודעה חדשה. עם מנוע יותר חזק ששורד יותר ועולה פחות, הוא היה כמעט מושלם.

סמי, מה יוצא דופן במידת הצמיג? שהמטומטמים לא הקלידו את החתך שלו?...
ברשיון של הפוקוס שלי לא רשום כמה נוסעים יכולים לשבת באוטו.
הפקידות במשרד הרישוי שמקלידות דברים כאלה הן לא העיפרון הכי מחודד בקלמר גם בסטנדרטים של משרד הרישוי עצמו. וזה באנדרסטייטמנט....

הצמיג המקורי שלך הוא 265/70R16 שזה כמעט 31'.
אתהיכול לנצל את השגיאה/השמטה/טמטום של משרד הרישוי ולעלות לחתך 75. תקבל קוטר של כמעט 32'. נחמד, אבל עדיין קטן על האוטו הענק הזה.
צמיגים באותו רוחב ובחתך גבוה יותר ספק אם תמצא.

כדילהתחיל לדבר תכל'ס, הפטרול צריך לפחות 33 והוא גם מסתדר עם זה יופי. חוקיות זה עניין אחר...

Bernard
28-04-14, 13:20
אני כבר לא בארץ ולכן אין לי גישה לתמונות/רשיונות אבל אנסה להשיג. - והקובץ שהעלת, סמי, לא עלה טוב.. לפחות אצלי לא רואים אותו.

הצמיגים על הפטרול "שלי" כמעט מה שרשום ברשיון - אני לא זוכר שברשיון היו מידות גדולות יותר, משום שכשחיפשנו צמיגים לפטרול, אני זוכר בוודאות, שלא רצינו "להגזים"... שלא יהיו בעיות עם טסט וכו'.

התמונה של הפנס שאמיר העלה, בכלל לא דומה ל"שלי"...
"שלי" פנס מפלסטיק עם מעיין מבנה של בועה/עדשה מקדימה - כלומר, במבט מהצד, נראה כאילו עם עדשה..
אני זוכר שבפטרול הקודם שלו (זה השני) אכן היה פנס אחר - אולי זכוכית. לא יודע. הנוכחי מפלסטיק.. עכור..

אני אבדוק את שאר המספרים (נדמה לי שזה דגם חדש יותר מ-2001.. כמעט בטוח) ואעלה פה.
אולי, כדי לחסוך עלויות ולהתמודד ם מחיר המתחרים, בדגמים המאוחרים יותר, החברה מניסן התחילו לעגל פינות עם פנסים מפלסטיק וגימור "רוטט"..

היום אני בודק את השנה ורמת הגימור.

דרור ברלי
28-04-14, 13:23
הגימור ה"רוטט" הזה מחזיק שנים על שנים.
להבדיל ממה שמקובל באנגליה, שמה שמתחיל לרטוט היום, נושר מחר.

Bernard
28-04-14, 13:24
לא יודע מה איתך, דרור, אבל אני אוהב לראות כמה שיותר שטח מקדימה וכמה שיותר קרוב לפגוש. בתנוחה שציינת, זה לא כ"כ ניתן.
זו הסיבה היחידה כמעט (בנוסף לפחות מקום מאחור) שלא קניתי WJ. תנוחת הנהיגה יותר קרובה לרכב פרטי וזה לא מצא חן בעיני - אחרת כבר מזמן הייתי נפטר/נפתר מבעיית הריינג' שטבעו בי... מזמן.

ודווקא בפטרול יש המון מקום, לכיסא גבוה יותר.
אחד הדברים הראשונים שג'ו בירן עשה בפטרול שלו (שהחליף את ה-TD5... בהצלחה מרובה, לדבריו) היה להגביה את הכסא עם אוקולונים - וגו' יותר גבוה ממני, עד כמה שאי זוכר.

ובכלל.
לא מבין מה קפצו כ"כ...
באמת לא אמרתי שיש נזילות ולא תקלות ואחרי שבוע וחצי, כמעט התרגלתי להשעיית הטורבו של מנוע הדיזל(שכבר בשנות התשעים פתרו אחרים).
להיפך, אמרתי שכולם (כולל אני) היו מבסוטים שסופסוף יש טיול רצוף, בלי תקלות תוצרת אנגליה..
כל מה שאמרתי שהוא מעורך יותר מידי ויקר מידי - יש כאלה, כנראה, שפשוט לא מוכנים לשמוע או לא מעוניינים לשים לב או מתעקשים להתעלם מה... חסרונות או, אם נהיה עדינים, מהחלקים "הפחות מושקעים" ברכב..
אני רגיל - גם חבר שלי ככה. זה הפטרול השני שלו ואם היה תלויי בו,היה קונה חדש יותר.. עכשיו..ועד אחרית הימים..

דרור ברלי
28-04-14, 13:30
מילא אני, 190 ס"מ. אבל אתה לא זכור לי כנמוך במיוחד.
בפטרול לא יעזור לך כלום - יש 2 מטר של מכסה מנוע מלפנים (כי האוטו בנוי במקור לקבל מנועי 6 בטור ארוכים. שב נמוך, שב גבוה, עדיין יש שטח מת מלפנים. כמו בסופה אגב.
כשיושבים גבוה, ההגה מונח על הברכיים. מאוד לא נוח.

לפי מה שאתה מתאר, רכב השטח האידיאלי מבחינתך זה איזה פורוורד-קונטרול כמו פינצגאואר או וולבו C303 - או בגלל שאתה מכור לזבל הבריטי - לנדרובר 101....

Bernard
28-04-14, 13:32
בלישכת הגיוס מדדו אותי כ-184 סמ'... אבל נראה לי שהשנים קיצצו משהו..:(

בשבועיים האחרונים ישבתי כל כרית של כיסא פאטיו, על מושב הפטרול והיה לי נמוך - ההגה היה בסדר לי..

דרור ברלי
28-04-14, 13:45
אין רכב שטח נטול חסרונות, אבל פטרול הוא אוטו מסיבי ונוח שגורם לי להרגיש טוב. נוח, מרווח, משרה ביטחון. עושה חשק להניע ולצאת להקיף את העולם. מהפעמים שנסעתי בפטרול, אני זוכר שיצאתי ממנו בהכרזות "אני רוצה כזה". ו"מתישהו יהיה לי כזה". מאז זה עבר לי, אבל לא הפחית מההערכה שיש לי לאוטו שבנוי כמו טנק.

נכון שמי שרגיל לדחף של הסופה או למנועי V8 בנזין גדולים, יתלונן שהמנוע של הפטרול קטן עליו. גם אני הייתי מעדיף שבמקום ZD30 מעפן יהיה שם LS3 פראי של GM או V8 טורבו-דיזל של טויוטה... בפועל, ב-99% מהזמן זה לא מפריע בכלל. הרבה יותר מפריע שהמנוע הזה מתאבד פתאום ועולה הון להחליף אותו. בכל מדינה מתורבתת מחליפים למנוע אחר - אצלנו אסור כי זה חלק מהתפיסה הבולשביקית הכוללת של השלטון אצלנו. נושא לויכוח אחר.

למה האוטו יקר? כי כמו טויוטה 80 ושאר כלים שנדירים אצלנו, כל מיני כתבי רכב בגרוש וחצי עשו ממנו "אגדה מוטורית". סיפרו עליו ניסים ונפלאות ואגדות עם על חציית יבשות ומדבריות וג'ונגלים ועל מכלולים מכניים שלעולם לא מתקלקלים. במציאות, אגדות ונסיכים על סוסים לבנים יש רק אצל שלגיה וסינדרלה. אין אוטו שלא מתקלקל, אין אוטו שלא דורש תחזוקה. מי יותר (לנדרובר?...) ומי פחות (טויוטה?...) וככל שהאוטו יהיה יותר נדיר, ככה יהיה יקר יותר לחיות איתו.

grand
28-04-14, 14:04
דרור,
הפטרול מזמן כבר לא פרה קדושה, אולי פרה שחוטה... כאשר התעניינתי בלוחות לפני מספר חדשים היה מבחר לא קטן והמחירים שלהם בשוק לא היו יקרים משמעותית מ WJ לצורך העניין, כנראה שבעית המנוע בכל זאת מרתיעה רוכשים פוטנציאלים, אותי בכל אופן זה הרתיע.

דרור ברלי
28-04-14, 14:15
גם אותי זה מרתיע.
ונניח שלא היתה בעיית מנוע - היית קונה פטרול? לא נראה לי. אתה כמוני, מכור ל-Jeep...

עדיין הפטרול רכב יקר. וגם אם תקנה אותו במחיר סביר לכאורה, אתה לוקח בחשבון החלפת מנוע בהמשך.
הפטרוליסטים הם חבורה מאוד הרדקור - יש שם אנשים שהחליפו 2 או 3 מנועים ועדיין הם מעריצים את האוטו. האמת שיש על מה.

amirk
28-04-14, 14:36
בחור מסויים, שהאמת מסתובב פה באתר הוא בעל פטרול שמשמש אותו לעבודתו הכוללת נסיעות מרובות עם עגלה כולל בשטח.
למיטב זכרוני שמעתי אותו אומר שגם אם יהיה מחליף מנוע לפטרול, עדיין סיכום העלויות היה נמוך משמעותית מול העלויות של רכבו הקודם - דיפנדר, עבור אותה תקופת זמן (כמה שנים).

תחשבו על זה,

Bernard
28-04-14, 14:40
יש תשובות חלקיות - חבר שלי בכלל לא מבין מה אני מבלבל לו את המוח בזוטות,על הרכב הכי הכי שיש...

ציטוט לא מדוייק: "דגם 2006 GR. פנסי פלסטיק. אין מזגן מפוצל ולא צריך. תפסיק לבלבל את המוח, המושב אחלה. הקודם היה יותר טוב והיו לו פנסים מזכוכית.." כשבקודם הוא מתכוון לפטרול הקודם, גם היו לו 2 נעילות ARB ("המקורית לא שווה").

ולא, דרור. אני לא מכור ללנד רובר אני פשוט "מושקע" בו יותר מידי... כמו רוב בעלי הלנדרוברים... רק שהם לא מעיזים להודות..
השקעתי ריינג' הקודם כ"כ הרבה זמן וממון שהיה לי חבל להפסדי אתכל הדברים וכשהוא "מת" פשוט העברתי הכל לריינג' אחר והוספתי - דביל..:(

אבל..
יש דברים שאי אפשר לקחת ממנו, מהריינג' P38.
כשתהיה לכם הזדמנות, תציצו למטה - תראו איך כמעט שום דבר לא בולט מקוי השילדה והסרנים כולל תושבות בולמי הזעזועים האחוריים.
ומה שכן בולט, משוטח ומוחלק ומעוגל וזורם לכיוון התנועה וחזק (מוטות רדיוס מאחור ומלפנים ומוט מייצב קדמי).
תנוחת הישיבה... מושלמת - לא פורווארד-קונטרול וגם לא פרייבט והברכיים, אם מכוונים נכון, ב-90 מעלות (חשוב לנכי גב ורגליים).
הפלסטיקים... מקרקשים ומחזיקים.
וכל היתר... מאכזב ויקר לתיקון.

אם הייתי יכול....:rolleyes:
מרכב ושילדה של P38.
סרנים של לאנד קרוזר 105 או פטרול.
מערכ' הנעה (מנוע, גיר וטרנספר) אמריקאי.. מהמבחר.

או אם מתעקשים על "כי הטוב שיש"...
פטרול ארוך עם קיצור קטן + קפיצי אויר (באוסטרליה עושים את זה הרבה, בדקתי לחבר) + מנוע אמריקאי (לא ממש חשוב אם דיזל או בנזין) ו... כיסא אחר..
גם זה היה מספק אותי.. ויותר.

ואפרופו מה שרמי ודרור הזכירו.
הפטרול הנוכחי החליף מנוע, לפני שחבר שלי קנה (במאה ומשהו). מאז הוא יותר ממאה עם המנוע המוחלף, כולל "צ'יפ" שהבאתי לו מקנדה לפני 4-5 שנים ולא עושה בעיות בכלל.
היתה לו תקופה של התחממויות (כמעט לאדום) וירידה בביצועים (LEEP MODE) שאף מוסך מרכזי//מומחה/מורשה לא הצליח לפתור.
אחרי כמה חודשים מתסכלים, מתקן רדיאטורים ניקה את הרדיאטור (שנבדק כמה פעמים בכמה מוסכים), שהיה סתום עד כדי 1/3 ו... ווואללה! הבעייה נפתרה..
אבל יש LAG מורגש, עד שהטורבו נכנס.
באוסטרליה שמים מנוע V8 GM (הולדן) - גם את זה בדקתי בשבילו... בא לבכות.

ובעייה (לפחות בדגם הקודם) של שילוב הנעילה האחורית עם הפעלת המזגן (?!?!?), שגורמת לשבר.

וכמובן... מנגנון שיחרור/נעילת המוט המייצב האחורי - רעיון נהדר אבל מנגנון רגיש ועדין שכבר כמה פעמים פירקנו ותיקננו ו... חוזר חלילה.

ואני כבר מפחד להזכיר את מליון כפתורי ההפעלה, של כל מיני האופציות, שמפוזרים בקבינה בצורה רנדומלית לחלוטין - אתה רוצה ללחוץ על ניתוק המייצב והאנטנה עולה וכו'..
ברור שמי שרגיל עושה את זה "בלי ידיים", סמי, אבל כמה זמן לקח לך ללמוד את "הסדר"?

חבר שלי היה עכשיו 3 שבועות באפריקה (משום כך זכיתי בפטרול) ופגש שם בעל שמורה שבפטרול סטנדרטי (4.2L) שהחליף לצמיגים גדולים (לא יודע כמה) וחורש את היבשת כבר שנים בלי שום תקלה... מים, שמן וזהו..
לא מאמין לבעל השמורה... לא אמינים אלה, בעלי הפטרולים. זו מן חבורה של שומרי סוד, שמגבים זה את זה... מפחידים.

אפרופו,אמיר.
מה הבעיות האמיתיות?
לפי האגדות, הבעייה היחידה שמידי פעם צריך לעצור ואשכרה למלא דלק...

amit1
28-04-14, 14:51
הגימור ה"רוטט" הזה מחזיק שנים על שנים.
להבדיל ממה שמקובל באנגליה, שמה שמתחיל לרטוט היום, נושר מחר.

רכב "מעולה" באמת מעולה. אממה בהסתברות גבוהה, מתי שהוא באמצע הקיבינימט יחידת הכוח תתאדה, ובכל זאת רכב מעולה.....ברלי.....אולי תחליף תחום?..........אולי תעבור לבימבות?. אמינות רכבת הכוח של הפטרול ששווק בארץ בשנתונים המדוברים נמוכה מאוד ושלא לדבר על הלחץ הנפשי, בו מצויים בעלי הפטרול, רק מהמחשבה התמידית שבכל רגע נתון, המנוע עלול למסור נשמתו לבורא ואתם 30-70 א"ז .
ולגבי LR, כל פעם אתה מצחיק אותי מחדש במיוחד כשאני מכיר מקרוב את הפלטפורמה המפנקת שעליה אתה רוכב....וגם ירדתי לבדוק את הנזילות בדיסקו וחוץ מהזעה מהמחז"ש האחורי אני לא מזהה שום דבר....
שוב, לכל בעלי הפטרול טפו, טפו טפו, חמסה, חמסה, חמסהההההההההההההההה תמשיכו ליהנות ושהמנוע ימשיך לתת סוסים.

amirk
28-04-14, 15:57
אפרופו,אמיר.
מה הבעיות האמיתיות?
לפי האגדות, הבעייה היחידה שמידי פעם צריך לעצור ואשכרה למלא דלק...

מנוע ה ZD30, זה הרעה החולה של הרכב הזה.
באוסטרליה שמים גם את מנועי הדיזל הגדולים של ניסאן או שמשנים את הניהול האלקטרוני של הטורבו למכאני ועוד כמה שינויים\ותוספות שהם קוראים להם NADS
Nissan
Anti
Detonation
System
הם טוענים שזה עובד.

אני בצעתי את השינויים, ומקווה לטוב, מצד שני לפני הפטרול הייתי 6 שנים על לנדרובר אז חכם גדול אני לא.

Bernard
28-04-14, 16:23
הכל עניין של מזל.

אני, ביוזמתי, לא אמליץ לאף אחד לקנות ריינג' לפני 2006-7. מי שישאל... גם אמליץ לו שלא להתעסק ואם הוא חבר, גם ארביץ.. רק שלא יקנה כזה - למרות שרוב האגדות נגדו, מקורן בבעלים.
כשהוא נוסע, אין כמוהו...כשנוסע..
אני לא פנאטי ולמרות היתרונות הברורים (לי) של הריינג', הייתי מחליף אותו אתמול אם לא הייתי מושקע (שקוע..) בו כ"כ הרבה - שלא לדבר על מבטי ה-"אהה!!" של SHIMBO, מיד עם החלפת הנבלה..
והנה יש את עמית, שאו שיש לו המון מזל או דיסוננס חמור ביותר, שמבסוט מה-TD5 ויש לי עוד כמה חברים עם לנדרוברים בלי תקלות משמעותיות (מיעוט, אני מודה).
ומנגד יש לי את החבר עם הפטרול (השני אצלו), שגם בשעות הקשות של עליות לירושלים ב-40 קמ"ש (בדוושה מלאה..) עדיין זימר שזה הרכב הטוב בעולם... וכך גם שזחלתי ופירקתי והרכבתי כמה וכמה פעמים את מנגנון ניתוק המוט המייצב. והמנוע שלו בכלל לא עושה בעיות (בלי שינויים "מומלצים" ועם צ'יפ) טפו, טפו, טפו.
לך תבין אנשים...

בכל מקרה, אמיר (ואסף:rolleyes:)... ה"עובדות!!!" שלך, למרות שקצת בילבלו אותי, קצת שונות מהעובדות "שלי" ועדיין כולן (שלי ושלך), כנראה, נכונות..
עכשיו תגיד לי, בהינתן העובדות "שלי", הפטרול משתבח או מתדרדר עם השנים?

raanan
28-04-14, 16:39
שמע, אתה מבוזבז !
מבטיח לך שאם הרפובלקנים היו מכירים אותך, הם היו חוטפים אותך בתור כותב הנאומים ל Filibuster ...;)

רענן

Bernard
28-04-14, 16:50
בגלל שלעת זיקנה אני מכריח את עצמי (ללא הצלחה יתרה) לראות את החיובי, אקח את הדברים כמחמאה...

למרות שהרפובליקנים לא צריכים אותי - הם מצליחים להסתבך יפה מאוד בעצמם..

JustDoB
28-04-14, 21:50
יאללה
Get a room

if I wanted a Hammer, I'd call your sister

דרור ברלי
29-04-14, 11:13
[QUOTE=amit1;573143...וגם ירדתי לבדוק את הנזילות בדיסקו וחוץ מהזעה מהמחז"ש האחורי אני לא מזהה שום דבר....
.[/QUOTE]

בטח גם אויר בצמיגים אתה מודד בבעיטה...
בפעם הבאה שאתה בודק מפלס שמן, יש דבר כזה, מדיד קוראים לו...
ואם הוא נראה יבש מלמטה, תתחיל לדאוג. שלא יהיו לך הפתעות מלמעלה.... בעצם, אצלכם ב-TD5 יש מנגנון אגירת שמן ספייר. בתוך צמת המנוע.

amit1
29-04-14, 11:36
ברלי, ליידע כללי, בעיית השמן בצמת המנוע הראשית ב TD5 נפתרה מזמן, בסה"כ מחליפים את הצמה של המזרקים בעלות של 100+- ש"ח. מדובר במנוע שאחרי 280000 ק"מ לא אוכל שמן, לא מתחמם וצורך בממוצע 10-12 ק"מ /ליטר....אני לא מזהה במנוע הזה בעיות מיוחדות ולדעתי מדובר במנוע טוב. אחרי החוויה המעצבת שהיתה לי עם הטרופר אני לא נוגע גם במקל ברכב עם מנוע דפוק.....והפטרול לצערי הרב ,כי אחרת היה לי אחד כזה, יש בעיה דומה.

amit1
29-04-14, 12:01
הכל עניין של מזל.

אני, ביוזמתי, לא אמליץ לאף אחד לקנות ריינג' לפני 2006-7. מי שישאל... גם אמליץ לו שלא להתעסק ואם הוא חבר, גם ארביץ.. רק שלא יקנה כזה - למרות שרוב האגדות נגדו, מקורן בבעלים.
כשהוא נוסע, אין כמוהו...כשנוסע..
.
והנה יש את עמית, שאו שיש לו המון מזל או דיסוננס חמור ביותר, שמבסוט מה-TD5 ויש לי עוד כמה חברים עם לנדרוברים בלי תקלות משמעותיות (מיעוט, אני מודה).

ברנרד, דיסוננס כן לא, ממש לא רלבנטי. אני פשוט מרוצה מהרכב כי הוא מספק את הסחורה. נכון, אני מטפל ברכב לבדי ומשתדל לשים בו חלקים טובים אבל בסה"כ נהנה מכל רגע. נוח, עביר כמעט As-Is, אמין, טפו טפו טפו......תנוחת ישיבה נהדרת, זוויות ראייה פנורמיות, הרבה מקום, מזגן מעולה, חלקים זולים וזמינים (כולל פלסטיקה במידת הצורך) , קל לתחזוקה,מידע קיים וזמין בקיצור לדעתי, רכב מעולה. ואם הייתי בענייני אקסטרים, יכולתי לשדרגו משמעותית בעלויות סבירות ביותר.

דרור ברלי
29-04-14, 12:12
עמית, בוא ונאמר ככה...
יש אנשים שהמוח שלהם לא שטוף, שיש להם נסיון עם כלים כאלה, ויודעים לספר את האמת היבשה והיקרה.

אתה היחיד שאני מכיר, אולי בעולם כולו, שאצלו האוטו הזה "חף מתקלות"... ויש לי הרבה חברים בעלי לנדרובר שמאוהבים בו לא פחות ממך, אבל לא מתביישים לשפוך החוצה את המרורות שהוא מאכיל אותם, כולל כאלה שמבינים טוב מאוד בכסף ועשו ריכוז מסודר של ההוצאות - זה מפחיד גם אם לוקחים בחשבון שמדובר באנשים בעלי יכולת כלכלית הולמת (גם אם לא עשירים מופלגים) ויכולים להרשות לעצמם את התחביב הזה.
ולמרות זאת הם מקבלים הכל באהבה. עד שנמאס.
אז בוא לא נתחיל לדרדר את זה....

לא יהיה לי פטרול, ולא טרופר דיזל (גם לא בנזין, כי הוא אוטומטי בלבד), ולא דיסקברי.
שלושתם נוחים, מרווחים, מפנקים, נפלאים. אפשר לשדרג אותם ולהגיע לתוצאות יפות עד מדהימות.
אבל הם לא מתאימים לאופי שלי, לא לאופי הטיולים שלי, בטח לא ליכולת הכלכלית שלי. לא מתאים לי להחליף מנוע שעולה כמו שתי סופות. לא מתאים לי גירים אוטומטיים שמתחממים ונשפכים, לא מתאים לי ציריות שמתפוררות ולא דיפרנציאל מרכזי שננעל ידנית רק בזחילה מתחת לאוטו. לא אוהב טורבו שפוך ומים בסולר ויודע מה? גם סולר במים לא טעים לי, גם צמות מטוגנות בשמן מנוע עמוק עושות לי חררה וזמזמים שמתריעים מפני התחממות משגעים לי ת'שכל.
על כל מיני גמדים אלקטרוניים אני כבר לא מדבר. זה כבר מוקצה בעיני מחמת מיאוס.

גם כל מיני "אגדות מוטוריות" לא עושות עלי רושם. אני חושב שמי שרוכש איזו בהמה יפנית ענקית ונדירה בת 22 שנה ב-150,000 שקל רק כי זה "אוטו אמין שלא מתקלקל", ואחר כך שופך בו עוד עשרות אלפי שקלים על תיקונים (כי מסתבר שמתקלקל, ועוד איך מתקלקל) וחלקים נדירים ויקרים והאוטו מושבת במצטבר שבועות וחודשים עד שהחלקים האלה יגיעו - הוא קצת לא שפוי.
הפילוסופיה שלי גורסת שהאוטו שיש לי ברגע נתון צריך להתאים למקום ולסביבה בהם אני חי. אם הייתי חי באפריקה היה לי היילקס. פשוט. אטמוספרי. ואם באוסטרליה, אז טויוטה 80 דיזל או פטרול 4.2. ואם ברוסיה אז וואז או כל ערימת ברזל מקומית אחרת שמתקנים עם פטיש ואיזמל. וכן הלאה.
בתנאים של ישראל ולשימושים שלי ולאופי שלי, דווקא ערימת הברזלים החלודים המקומית - סופה - קולעת לי בול.

אני לא חי בשביל האוטו אלא הוא זה שצריך לשמש אותי. ביומיום אני לא דורש ממנו הרבה, רוב הזמן הוא בכלל עומד נעול באיזה מרתף תחת הכיסוי שלו ואני מתנייד בפוקוס חבוטה בת 12. אבל כשהוא כבר יוצא לשטח פעם בחודש חודשיים, אני פותח לו ת'תחת... ה-SUV שלך לא ישרוד בשלמותו את 300 המטרים הראשונים בטיול כזה. מבטיח לך.

אז אני מוכן לקבל עלויות דלק גבוהות בתמורה לחלקים זולים וזמינים תחת היד (לא באיביי ולא באיזה חור בקצה הארץ), בתמורה לתחזוקה עצמית פשוטה וקלה, לידידותיות מוחלטת של האוטו לכל מיני שגעונות שמעוללים לו בחצר עם דיסק ומקדחה ורתכת ומברשת צבע, ובתמורה לעלויות שוטפות נמוכות מאוד מסביב. ותמורת כל זה אני מוכן להתפשר על כל מיני פינוקים שלדעתי האישית הם מיותרים.
אבל זה לא חדש. אני איש מוזר וקשה.

katsirz
29-04-14, 14:10
קצת ספרטני אבל כל מילה נכונה...

Bernard
29-04-14, 14:20
אני דווקא חושב שאתה איש נחמד ורך ועדין, מתחת לכל ההכרזות...:)

opl
29-04-14, 14:30
הוא כמו מרשמלו במדורה... רך מבפנים. אם יספר לך על החיפושית שברחה לו מבין האצבעות תראה איך הוא נמס

boaz avrahami
29-04-14, 14:38
איכס...אתם דביקים :-)

Bernard
29-04-14, 14:56
עמית.
אתה לא צריך לשכנע אותי - תאמין לי, אני מכיר את כל הבעיות וה"בעיות" של הדיסקברי. גם ה-I וגם ה-II - ןלא חסרות בעיות ובעיות תיכנוניות דביליות ומעצבנות ויש כאלה שגם וגם.
עניין של מזל - גם לך.

גיסי וחבר טוב לא מטפלים לבד ולמעשה אפילו נורה, לפעמים, אני צריך להחליף להם - יש להם מזל. מזל שמקורו עוד בבעלים הקודמים, שלא הרס יותר.
הם לא מקפידים על חלקים "אכותיים" אלא מה שיש אצל ג'קי ולעיתים מגיעים חלקים מאנגליה.

בדיוק כמו שהטויוטה והניסן המדובר מוערכים יתר על המידה, הלנדרובר מוערך פחות ממה שהוא... לדעתי...

amit1
29-04-14, 19:31
דרור,
התחלתי להקליד מענה ארוך ומנומק.....אבל הפסקתי...מה זה משנה?
אהבתי......כמו תמיד כתיבתך משובחת...

- - - Updated - - -

קצת ספרטני אבל כל מילה נכונה...
מה נכון?

-->