PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר בנזין או סולר, אני מפספס משהו בחישוב עלויות?

פלג_
21-04-14, 00:56
שלום

ממש לא מזמן נמכרה הפראדו הקצרה ואני מתחיל לחפש לאט לאט את המחליפה לנד קרוזר ארוך 2004-2006.

אני שומע לא מעט את העניין של אם אתה נוסע פחות מ -X ק"מ ( לרוב אני שומע זאת סביב ה 20 אלף בשנה) בשנה עדיף לקנות בנזין.
אז חשבתי אולי לקנות בנזין.
אך בחישוב זריז של 15 אלף ק"מ בשנה בעוד הדיזל עושה 1ל-9.5 והבנזין הבנתי שסביב ה 1ל-6, (ביום טוב לשניהם) ולפי מחירי הסולר\בנזין של היום
יוצא הפרש של 7000 ש"ח לשנה, שזה בערך 600 ש"ח לחודש לא מעט כסף.
וזה בהנחה ואני עושה רק 15 אלף בשנה ולא יותר.

הפראדו היתה אצלי 4 שנים ונרכשה עם 280 אלף ק"מ ונמכרה סביב ה 370 אלף ק"מ (היתה תקופה אצל אבא שנסע לא מעט)
במקביל לזה אבא שלי עם לנד קרוזר 2005 כבר יותר משנתיים שגם עשתה כ 60 אלף ק"מ אצלו.
מה שאומר שיש לנו במשפחה את המנוע הזה כבר 6 שנים במצטבר עם 150 אלף ק"מ.
אני מכיר כל בורג ברכבים ואין שום סיכוי שבשני הרכבים יחד במשך כל התקופה שהם אצלנו היו תיקונים במנוע בלבד, ( כל השאר די דומה) בעלות הגבוהה משנה אחת אפרש בין סולר לבנזין.
זה בהנחה שהבנזין לא מתקלקל.

יש איזה שיקול משמעותי שלא לקחתי בחשבון? (פילטר סולר פעם בשנה זה לגמרי שולי).

מעבר לזה, כמו שאני מכיר את הרכב\מנוע אני לא חושש לקנות רכב שמור ומטופל גם אם היה עם 250 אלף ק"מ ויותר בגרסת הדיזל.
אך איזה זה נחשב עבור מנוע בנזין? כמה ק"מ הוא נחשב סביר בהנחה שאני מתכנן לעשות עליו עוד 100 אלף במשך ה 6 שנים הקרובות.

חג שמח והמון תודה.

ד ו ר ו ן
21-04-14, 01:10
לדעתי חישוב הק״מ השנתי תלוי הרבה בסטיגמה שנגררת מהתקופה שהיו אגרות מנופחות לדיזל, עקב הסבסוד של הסולר.

עכשיו, כשאין אגרות, זה עומד רק על מבחן הוצאות, ובו, הרכבים נמדדים באחזקה בעולם האמיתי, כלומר כמה באמת מציאים יותר או פחות על דגם דיזל למרות אמירות שתיקוני דיזל יותר יקרים.
השאלה.. כמה הם באמת קורים?

לך היה דיזל, ויש לכם נסיון במשפחה, אז יהיה לך קל לעשות את החשבון.

יואב פולס
21-04-14, 08:29
לדעתי חישוב הק״מ השנתי תלוי הרבה בסטיגמה שנגררת מהתקופה שהיו אגרות מנופחות לדיזל, עקב הסבסוד של הסולר.

+1
אתה לא מפספס דבר.
מי שרוצה בנזין משכנע את עצמו שרק מעל 25,000 ק"מ יש עדיפות לדיזל, ובכלל 'אין על התחושה של הכח של מנוע בנזין'.
מי שרוצה דיזל משכנע את עצמו שמעל 5000 ק"מ כבר עדיף דיזל, והמומנט בדיזל עדיף.
האמת היא איפשהו באמצע. אותי היה מבאס לרדת לטיול לדרום לשלושה ימים (כמו זה שעשיתי לפני יומיים) ולחשוב כמה יעלה הבנזין. בדיזל, אפילו עם הגרוטאה שלי, ההוצאה היא שני שליש בערך אם לא פחות.
ההפרש בטיפולים הוא זניח בהשוואה ליתר ההוצאות שלנו על האוטו.
יואב

נ.ב. - מחפש לחבר ל"ק ארוך דיזל, או בנזין, יד ראשונה, ק"מ נמוך, שנת 2008-2010. אם אתה שומע משהו.

מוני אורבך
21-04-14, 09:38
אם יורשה לי לתרום מעט מנסיוני..
אתה לא מסתכל על הבעיה בכיוון הנכון.
אתה מסתכל מהסוף להתחלה.
ההוצאות הם רק המגבלות שלך לא המטרה.
מה שאתה צריך לעשות זה לחשוב מה אתה רוצה וצריך ברכב שטח.
נוחות? עבירות? יופי? אמינות? חיסכון בדלק ?
אחרי שתבין מה עושה לך את זה תתחיל לחשוב מה מתאים לך מבחינת תקציב.
רכב שטח לא קונים כי צריך אלא כי רוצים, וזה מהשצריך להנחות אותך
ההוצאות על רכב שטח כל כך גדולות שההבדל בין דיזל לבנזין הם די שוליות

פלג_
21-04-14, 10:00
אני עם פראדו 4 שנים ולפני זה היילקס במשך 8 שנים, במקביל לזה יש לי גם פריווט ואני מכיר מצויין את נושא העלויות בניהם.
אני יוצא מנקודת הנחה שחוץ ממנוע ואולי גיר ההחזקה היא בדיוק אותו דבר, אני כרגע מתמקד במנוע ועלויות הדלק, אם יש אפרש של 7000 ש"ח בשנה רק בין המנועים אז זה לא מעט.
ואני יודע שאני באופן טבעי אקח את הרכב המשפחתי שניסע להורים בשיש בערב, לא נראה לי הגיוני בקטע עקרוני לנסוע ברכב שעושה פי שתיים גם אם זה בסה"כ 20 ק"מ.
אם היתה בעיה של תקציב לא היתי נכנס לרכב כזה אך זה שאני כן נכנס לזה לא אומר שצריך להזניח את כל העלויות מסביב.
בשורה התחתונה ברור לכולם שכלכלית אין שום הצדקה להחזיק רכבים כמו שלנו וניתן לסגור את האתר.

אני עדיין לא מבין איך 7000 ש"ח בשנה במקרה הטוב זאת הוצאה שולית?

יואב
זה בדיוק מה שקרה לי בטיול האחרון, עשיתי כמעט 400 ק"מ.
יצאה 298 ₪ סולר.
בבנזין זה היה יוצא 493 ₪ .
גם לי זה מרגיש מאוד משמעותי, אבל חשבתי לעצמי אולי יש איזה פרמטר בחישוב השנתי שמאזן את זה.

עוד לא נסעתי על הבנזין, אך הבנתי שזאת חוויה אחרת, אם כי הסולר בהחלט מספק אותי.

raanan
21-04-14, 10:55
חם מהתנור ...
פראדו בנזין ארוך בנסיעה בין עירונית צורך 1:7.5
טרופר בנזין ארוך באותה נסיעה צרך 1:6.5
מתבייש לכתוב כמה צרך הטרופר בשטח מול הפראדו (רמז, מרכבה סימן III ...), יטופל או לפחות אנסה למצוא למה השתיינות יתר.

בכול אופן לעיניננו,
הכסף הגדול באחזקת דיזל מודרני נובע משדרוג רמת הדרישה בפליטת מזהים (תקן יורו מחמיר).
הפועל היוצא של זה, מזרקים ברמת טכנולוגיית חלל ומחיר בהתאם !
עכשיו פלג תברר כמה היה עולה לך 4 מזרקים בפראדו (שמחזיקים מצוין) לעומת 4 מזרקים בלנדקרוזר 150
לי יוצא הרושם (לא מידע חד חד ערכי) שבלנדקרוזר בסביבות ה 150000 קמ' נדרשת החלפתם.
אז כול עוד זה לא "נופל במשמרת שלך", סבבה.
כנ"ל מסנן החלקיקים היקר להחריד במיצובישי.

רענן

פלג_
21-04-14, 11:10
היי רענן.

לא מכיר לנד קרוזר 150, מדבר על 120 וגם על 90.
אך אם נצא מנקודת הנחה שאני מחזיק את הרכב במשך 6-7 שנים ועושה בסביבות ה- 120 אלף ק"מ יצא לי פעם אחת להחליף אינגקטורים. (אם כי אצלי הם הוחלפו לראשונה לאחר 320 אלף ק"מ)
בהנחה שאני לא מתקין לבד, שזה מה שעני עושה. ולא קונה אותם בחו"ל במחיר נמוך משמעותית,
בחברה עלות האינג'קטורים פלוס החלפה היא בערך עלות של שנתיים אפרש בצריכת דלק בבנזין מול דיזל, נשארו לי עוד 4-5 שנים של חיסכון.
זה בהנחה שאני לא נוסע יותר מ-15 אלף ק"מ.
ובהנחה שהבנזין חף ממחלות.

erezgur
21-04-14, 12:19
חם מהתנור ...
פראדו בנזין ארוך בנסיעה בין עירונית צורך 1:7.5
טרופר בנזין ארוך באותה נסיעה צרך 1:6.5
מתבייש לכתוב כמה צרך הטרופר בשטח מול הפראדו (רמז, מרכבה סימן III ...), יטופל או לפחות אנסה למצוא למה השתיינות יתר.
רענן
טרופר דיזל ארוך, עמוס, טיול לדרום בחג, כ-130 ק"מ שטח והשאר נסיעה בין עירונית (ברובה המוחלט, עוד יומיים של סיבובים באזור ת"א). מזגן עובד כמעט כל הזמן, סה"כ 710 ק"מ עד לתחנת בדלק - 73 ליטר נכנסו למיכל. 9.7 קמ לליטר, בנסיעה רגועה.

nirs
21-04-14, 20:10
מה השתנה בין ה 150 ל 120 (חשבתי שאותו מנוע 3.0 ישן ומוכר)?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

raanan
21-04-14, 20:14
טרופר דיזל ארוך, עמוס, טיול לדרום בחג, כ-130 ק"מ שטח והשאר נסיעה בין עירונית (ברובה המוחלט, עוד יומיים של סיבובים באזור ת"א). מזגן עובד כמעט כל הזמן, סה"כ 710 ק"מ עד לתחנת בדלק - 73 ליטר נכנסו למיכל. 9.7 קמ לליטר, בנסיעה רגועה.
תפזר תפזר מלח ...

רענן

-->