PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקויון פילטר אויר

levitsik
21-04-14, 13:31
שלום לכולם
אחרי טיול בחג לדרום עם פרדו 2002
והיה הרבה אבק האם ישנה שיטה מסויימת לניקיון או שפשוט עדיף לקנות חדש ?
תודה לעוזרים !
והאם זה הגיוני שהרכב עשה 1 ל6 קמ או שזה היה בגלל פילטר סתום ?

opl
21-04-14, 13:49
יש כאלה שמנקים בטפיחות ויש כאלה שמנקים בלחץ אוויר ממרחק של 15-20 ס"מ. אני לא מת על זה ולא מת על זה... מחזיק את הפילטר הישן מהטיפול הקודם (אם מצבו סביר) ומרכיב בטיולי אבק, לאחר מכן לפח והפילטר ה-יומיומי חוזר למקומו, זה פיתרון סביר לדעתי למי שמטייל בסביבה מאובקת מאוד פעם ב... אם הייתי במצבך - הייתי מחליף בחדש אם הפילטר מעבר למחצית מועד ההחלפה. פילטר סתום אכן יכול לגרום לעליה בתצרוכת הדלק.

ד ו ר ו ן
21-04-14, 14:11
אם זה פילטר מקורי של טויוטה, הוא אמור להחזיק מעמד בתנאי שטח כ-40k קמ לפי הספר.

אם לא, הייתי זורק ושם מקורי.

נקיון:
בספר רכב מתואר ניקוי עם לחץ אויר מהצד הפנימי החוצה, וטפילות כדי לשחרר מוצקים ודברים גדולים.

אני לא מתלהב מניקוי בלחץ אויר, ואם כבר אז בעדינות, כדי לא לקרוע את אלמנט הסינון.

לגבי הדלק:
פילטר סתום משפיע, יחד עם שטח ואגב עמוס לטיול+יום חם והכל מתאים.

יונתןמצפה
21-04-14, 15:54
מחזיק את הפילטר הישן מהטיפול הקודם (אם מצבו סביר) ומרכיב בטיולי אבק

אני לא בטוח שזה רעיון כ"כ מוצלח.
המטרה של מה שאתה עושה היא לשמור על הפילטר, בעוד שהמטרה של הפילטר היא לשמור על המנוע...
לדעתי, פילטר שכבר עבר את תקופת השימוש המומלצת שלו יהיה פחות יעיל מפילטר חדש וטרי.
במיוחד כשמדובר בשטח מרובה אבק- לדעתי עדיף לשמור על המנוע ולהשתמש בפילטר במצב טוב.

levitsik
21-04-14, 16:11
תודה לעונים
על הפילטר מצויין שרטוט של ניקיון עם אויר ואחר כך מים אני לא מצליח להעלות את התמונה
האם מישהו שמע על זה ?

opl
21-04-14, 16:18
יונתן - מסכים איתך אך אני נוטה להחליף פילטרים לפני המועד הרצוי... משהו באיזור ה75ֵ%

ד ו ר ו ן
21-04-14, 16:42
תודה לעונים
על הפילטר מצויין שרטוט של ניקיון עם אויר ואחר כך מים אני לא מצליח להעלות את התמונה
האם מישהו שמע על זה ?

כן.
אבל גם לצורת הייבוש יש משמעות רבה על מנת לשמר את תכונות האלמנט סינון.

אישית, מעדיף להחליף.
מרגיש יותר נכון והחסכון ביחס לנזק פוטנציאלי זניח.

תנין
23-04-14, 21:44
בטרקטורים השיטה היום היא אלמנט סינון מנייר דומה למסננים ברכב רק גדול יותר ואיכותי יותר ובתוכו מסנן נוסף הקרוי אינדיקטור מכיוון שכאשר אתה מזהה עליו אבק אתה מסיק שהמסנן החיצוני סיים את תפקידו ומחליף את שניהם .. ביחד עם pre cleaner מתקבל אלמנט סינון יעיל מהאלמנט ברכב שטח מה גם שהמחיר זול מחלקי רכב מקוריים ..
למה רכבי השטח לא מתקדמים באביזרי הסינון ?ולמה אנ לא מתקין סנן של טרקטור בהיילקס

amimiller
24-04-14, 17:26
בטרקטורים השיטה היום היא אלמנט סינון מנייר דומה למסננים ברכב רק גדול יותר ואיכותי יותר ובתוכו מסנן נוסף הקרוי אינדיקטור מכיוון שכאשר אתה מזהה עליו אבק אתה מסיק שהמסנן החיצוני סיים את תפקידו ומחליף את שניהם .. ביחד עם pre cleaner מתקבל אלמנט סינון יעיל מהאלמנט ברכב שטח מה גם שהמחיר זול מחלקי רכב מקוריים ..
למה רכבי השטח לא מתקדמים באביזרי הסינון ?ולמה אנ לא מתקין סנן של טרקטור בהיילקס
כבר שנים שאני נוסע עם pre cleaner .שומר על פילטר נקי.

-->