PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לרכב שטח לחבר, פרטים בפנים

יואב פולס
22-04-14, 10:03
חבר שמטייל עימי כבר הרבה זמן באוטו שלי קיבל החלטה לרכוש רכב שטח, במקום הרכב של אישתו.
תקציב - באיזור 150-170 אלף שקלים.
ק"מ ממוצע - 10,000 ק"מ בשנה. אם נוסיף גם כמה טיולים שעכשיו יהיו, 13,000 ק"מ בשנה.
הרכב ישמש ביומיום את אישתו, לנסיעות בקרבת מקום המגורים.
כמה שיותר חדש, כמה שפחות ק"מ, רצוי יד ראשונה. זה זוג שעד היום תמיד קנה רכב ישירות מהיבואן.
נסיעות החל מנהג בלי נוסעים ועד נהג + 3 באוטו. שני הילדים גדולים. (20, 16).
אופי הטיולים - שטח ברמה בינונית קשה. לא מכוון למחמל וזיק, כן לורדית, עשוש וכל היתר. רכב לטיולים בשטח ולא לנסוע להעביר יום בצרעה.
האוטו יעבור הגבהה ומיגון הכרחי אם יידרש.
מינימום התעסקות ומוסכים - חובה.

המכוניות שבאות בחשבון כרגע - ל"ק ארוך, גרנד צ'ירוקי, מיצובישי קינג (2008 וצפונה), וקיאה סורנטו הדור הקודם זה עם הילוך הכח.
טויוטה לנדקרוזר ארוך - היתרונות מוכרים, החסרונות גם. אם לא יתחבר, ימכור בשניה וחצי.
חשבתי על גרנד צ'ירוקי שבתוספת הגבהה קלה, מיגון וצמיגים יעבור הכל כמו מלך, ועדיין יהיה מפנק בכביש.
מיצי - סה"כ רכב מפנק בכביש, בעל יכולות שטח טובות, מרווח. טיפולים יקרים?
קיאה - הכי פחות שטח מכל השלושה אבל יעבור הכל בעדינות, ובאמת כמה פעמים בשנה הוא יצטרך לעלות בורדית או עשוש? אני משער שאולי פעם בשנתיים/ שלוש. כל השאר יעבור בקלות.

רעיונות נוספים? המלצות?

grand
22-04-14, 14:38
ורדית וכל היתר... לא אמרת כלום.
אלא אם כן מעלה ורדית השתנה לטובה לאחרונה, לא נראה לי שקינג יעמוד בזה, למען האמת גם לא בטוח שהאחרים כן..
בכל מיקרה לגבי הגרנד צ'רוקי, אתה מדבר על שנתונים סביב 2010, וברור לך שלא כל גרנד זהה לאחיו למרות הפנים הדומות..
הגרנד צריך הגבהה, צמיגים, מיגון בדיוק כמו האחרים שציינת שגם כן זקוקים לזה,
לדעתי הלא משוחדת בכלל :) הגרנד יגיע הכי רחוק בשטח, בפינוק הגדול ביותר, אבל...עם עלות הגבוהה ביותר, בעיקר בגלל הדלק.

יואב פולס
22-04-14, 14:46
תודה.
ורדית וכל היתר - כי זה על מסלולים, כי כולם יעלו את ורדית, מי יותר קל ומי יותר קשה.
האמת היא שהייתי די סגור על הקרוזר, אבל אני מתחבט עם עצמי בשאלה, ומכיוון שאני הוא זה שאמור למצוא את הרכב, ולהמליץ על רכישתו תוך אמון מוחלט של הקונה, אני מקבל רגלים קרות.
לעצמי אין ספק - הייתי קונה קרוזר.
לחבר - אני מתחיל לחשוב שעדיף גרנד צירוקי, בדגם הכי פשוט אבל עם הילוך כח, להשקיע כמה שקלים בהגבהה, מיגון, צמיגים טובים ואולי נעילה אחורית וזהו. הגרנדים יהיו החדשים יותר עם הק"מ הנמוך ביותר. עלויות הדלק פחות מטרידות. זה רכב שאינו רכב משפחתי. הרכב המשפחתי הוא הונדה אינסייט. זה רכב לאישה במהלך השבוע ואולי 5 או 7 טיולים בשנה.

grand
22-04-14, 14:56
לחבר - אני מתחיל לחשוב שעדיף גרנד צירוקי, בדגם הכי פשוט אבל עם הילוך כח, להשקיע כמה שקלים בהגבהה, מיגון, צמיגים טובים ואולי נעילה אחורית וזהו. הגרנדים יהיו החדשים יותר עם הק"מ הנמוך ביותר.

יואב,
זה לא רכב רגיל, אתה חייב לדעת מה אתה רוכש בדיוק. ולא בערך...
הכי זול חסר הילוך כח.
כולם נסחרים פחות או יותר סביב אותו המחיר, אז למה לא לקחת את הכי הטוב?
לא צריך נעילות, יש שם, ויותר טובות ממה שיש ב ל"ק.
אם יש סבלנות, לחפש כזה שמגיע עם קוואדרה-דרייב2
עוד יותר סבלנות? עם מנוע HEMI
אם אין סבלנות.. לבדוק שמשתלב ל LOW, ושהרכב לא!!! עבר ריקול הנקרא N23 במוסך מורשה,
בקיצור... צריך להבין מה קונים.
או פשוט לרכוש ל"ק.

raanan
22-04-14, 14:56
יואב,
לדעתי כדאי לחשוב על ג'יפ ישן ומשופר לטיולים בלבד (דהיינו, רכב שלישי).
בכסף שנשאר שיקנה לה פרייבט (אפילו קטן) חדש ליום יום.

אם בכול זאת מתעקשים על ג'יפ יום יומי לאישה, אז לנדקרוזר זאת הפשרה הכי הגיונית.

רענן

יואב פולס
22-04-14, 15:01
אין מצב לרכב שלישי. פשוט אין.
מחליפים הונדה FRV (יד ראשונה ק"מ נמוך) ברכב שטח.

OFF-RoaD
22-04-14, 15:06
מה עם גראנד ויטארה מהדור האחרון? קטן מדי?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

יואב פולס
22-04-14, 15:39
אשמח לדעת איך הוא בשטח. אני יודע שניתן להגביה אותו ולמגן. האם ניתן להוסיף נעילה אחורית?

יואב פולס
23-04-14, 09:54
ביום שישי הולכים לראות ל"ק ארוך עליו קיבלתי טיפ מחבר כאן באתר.
הצגתי לחבר את כל האופציות, אל כל החסרונות וכל היתרונות של הפתרונות השונים. הבחירה שלו היתה ל"ק.
לשמחתי, יש לציין, אבל נשבע שלא כיוונתי לשם.

נמרוד
24-04-14, 09:43
אני לגמרי איתך, אם אני צריך להמליץ לחבר ורוצה להקטין למינימום את הסיכוי ליפול - אז ההמלצה השמרנית ביותר שיכולה להיות זה טויוטה. אם זה גם מתאים לו, על אחת כמה וכמה.

יואב פולס
24-04-14, 10:45
בדיוק. השיקול הכי משמעותי הוא שאם הוא לא ירצה ולא יתחבר לאחזקת רכב שטח - המכירה תהיה מאוד קלה.
אם הוא יתחבר ויחזיק את האוטו כמה שנים טובות כמו שהוא עשה עד היום, אירגנתי לעצמי עוד 6 שנים לנדקרוזר ארוך שמור ומטופל... ;-)

-->