PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרהורים בהחלפת רכב

orenbg
13-07-05, 09:10
חברים יקרים,

מתחילה להתגלגל בראשי מחשבה על החלפת רכב, והייתי רוצה לשתף אתכם בהירהורי.
אנא שתפו, ,תקנו, הוסיפו בכל נושא.
אז ככה:
כיום יש לי ניסן טראנו ארוך 1997 דיזל ידני, 170K ק"מ - מה שאומר שה-LSD שלי פתוח לחלוטין.
אני רוצה להחליפו לרכב בעל יכולות שטח טובות יותר (נעילות בעיקר), וחדש יותר.
המגבלות:
רכב ארוך - כי זה גם רכב משפחתי, ולהכניס את התינוקות לכיסא שלהן מהדלת הקדמית לא נראה לי נוח...

1. אשמח על פירוט סוגי הדיפרנציאלים\ נעילות ברכבים שונים (כמו שמגיע בסטנדרט כמובן).
אני יודע שלפאג'רו יש נעילה אחורית נשלטת, ושהפראדו נוסע משולב קבוע לכן יש לו נעילה אורכית נשלטת (ורוחביות??).
מה קורה ברכבים אחרים?
2. לאור מחירי הסולר המאמירים, האם שווה לשקול מנוע בנזין?
3. האם ישנם טנדרים (דאבל קבינה) עם מקום ממש ממש ממש נוח לישיבה גם מאחור?
4. עלויות ביטוח\ טסט לרכבים שונים?
5. כל דבר נוסף שנראה לכם רלוונטי ייקרא בברכה.

תודה,
אורן

יוני5
13-07-05, 09:50
חברים יקרים,

מתחילה להתגלגל בראשי מחשבה על החלפת רכב, והייתי רוצה לשתף אתכם בהירהורי.
אנא שתפו, ,תקנו, הוסיפו בכל נושא.
אז ככה:
כיום יש לי ניסן טראנו ארוך 1997 דיזל ידני, 170K ק"מ - מה שאומר שה-LSD שלי פתוח לחלוטין.
אני רוצה להחליפו לרכב בעל יכולות שטח טובות יותר (נעילות בעיקר), וחדש יותר.
המגבלות:
רכב ארוך - כי זה גם רכב משפחתי, ולהכניס את התינוקות לכיסא שלהן מהדלת הקדמית לא נראה לי נוח...

1. אשמח על פירוט סוגי הדיפרנציאלים\ נעילות ברכבים שונים (כמו שמגיע בסטנדרט כמובן).
אני יודע שלפאג'רו יש נעילה אחורית נשלטת, ושהפראדו נוסע משולב קבוע לכן יש לו נעילה אורכית נשלטת (ורוחביות??).
תתפקס. אתה לא מצפה שנכתוב על כל סוגי הדיפ המותקנוים בכל הרכבים נכון?
לגבי פאג'רו אתה צודק, לגבי הפראדו, אז עד 2003 כולל, יש נעילה אחורית נשלטת (בנוסף לנעילת המרכזי האורכי) ומסוף 2003 ועד היום, מה שמכונה לנדקרוזר, יש מערכת בקרת ETC שלצורך העניין מדמה נעילות - אתה יכול למצוא המון חומר בחיפוש קצר אם אתה מעוניין.
מה קורה ברכבים אחרים?
2. לאור מחירי הסולר המאמירים, האם שווה לשקול מנוע בנזין?
כן. תלוי כמה קילומטרים אתה נוסע בשנה, כמה חשובה לך תגובת דוושה טובה (אם כי בפראדו מ2001 ובפאג'רו קינג היא טובה מאוד גם כך).
3. האם ישנם טנדרים (דאבל קבינה) עם מקום ממש ממש ממש נוח לישיבה גם מאחור?
אני משער שהטנדרים האמריקאים הגדולים נוחים יותר מאחור. לגבי האופציות הריאליות בארץ - לא.
4. עלויות ביטוח\ טסט לרכבים שונים?
תתפקס על רכב מסויים או שניים ותשאל סוכני ביטוח. וכשתעשה את זה, רצוי להוסיף כמה פרטים רלוונטים כמו מספר נהגים, גיל וכיו"ב.5. כל דבר נוסף שנראה לכם רלוונטי ייקרא בברכה.

תודה,
אורן

orenbg
13-07-05, 13:58
יוני5, תודה.

לגבי ה"תתפקס" שבסעיף הראשון, זה לא כל כך נורא לפרט.
מה עוד (במגבלה של רכב משפחתי נוח) נשאר?
טרופר, דיסקברי ואולי עוד אחד או שניים ששכחתי.

אורן

יוני5
13-07-05, 20:24
יוני5, תודה.

לגבי ה"תתפקס" שבסעיף הראשון, זה לא כל כך נורא לפרט.
מה עוד (במגבלה של רכב משפחתי נוח) נשאר?
טרופר, דיסקברי ואולי עוד אחד או שניים ששכחתי.
טוסון, רקסטון, גלופר, רודיאו, גרנד צ'ירוקי, צירוקי, ליברטי, ויטרה, גרנד ויטרה, קיה ספורטאג', מוסו ועוד חימשה או שישה שאני שכחתי
אורן

נמרוד
14-07-05, 10:15
מה שיוני מתקשה להסביר (תסלח לו, הוא מוגבל מלידה) זה שלא ציינת את נתון התקציב, שיעזור מאד לצמצם את הרשימה.

יוני5
14-07-05, 13:28
טוב, אני אנסה להסביר למרות הקשיים:
מה התקציב של הרכב. כמות קילומטרים, שנתון (אתה רוצה עד 3 שנים אחורה או חי טוב עם רכב משנת 94), מספר מושבים וכיו"ב.

יוני5

orenbg
19-07-05, 14:34
אני מקווה לרכב שנת 2000 +
אני מגרד כ-120K ש"ח
וכמו שאמרתי בהודעה המקורית, מחפש כלי עביר יותר מטראנו (גבוה יותר? נעול יותר?), אך רכב משפחתי.

תודה,
אורן

ניר ל
19-07-05, 15:02
קשה לדבר על עבירות בכל מה שנוגע לרכבי כביש/שטח, כיוון שבמצבם הסטנדרטי הם די דומים ביכולות וההבדלים בינהם נובעים בעיקר מהפרשי גובה וקיומה של נעילת דיפ'. מכאן שהטרנו לא נחות מהכלים שהזכרת למעט בעלי הנעילות/ מערכות בקרת אחיזה וניתן לשפר אותו כמובן לרמתם ע"י התקנת נעילת דיפ'.

-->