PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול בגאורגיה

יניב67
22-04-14, 22:21
שלום לכולם
בעוד כבשבועיים אנחנו יוצאים 3 חבר'ה לטיול ג'יפים בגרוזיה ויש מספר שאלות שאשמח לקרוא את דעתכם עליהן (על חלקן לפחות:)

1. האם כדאי להשכיר מהארץ רכב (למרות שהמיחירים באתרים שמצאתי גבוהים באופן יחסי) או להשכיר ג'יפ כבר בגרוזיה, בהתחשב שמדובר בתחילתה של העונה?

2. האם בתקופה זו של השנה אנו צפויים להתקל באזורים וצירים סגורים בגלל שלג?

3. האם קיימת אפליקציית ניווט לאייפון או לאנדרואיד או לחלופין האם ניתן להסכיר מכשיר GPS בחברות ההשכרה?

4. האם יש צורך בהוצאת רישיון בין לאומי הכדי לשכור רכב בגאורגיה?

5. אשמח לקבל המלצות על אתרים ודרכים.

6. האם ניתן להוציא כרטיס סים מקומי? ואם כן אשמח לדעת מה העלות ואיפה ניתן להוציא סים כזה (למרות שזה פחות קושר לפורום אני מניח שעדיין אוכל לקבל טיפים בנושא...)

תודה מראש למי שיגיב, יניב.

boaz avrahami
23-04-14, 00:34
אנסה לענות על סעיף הסים אבל אסייג את דבריי מאחר ולא הייתי בגרוזיה.

במדינות חבר העמים לשעבר ובכלל בעולם השלישי, בנקים ואשראי אינם הליך נפוץ ולכן רוב המכשירים עובדים בשיטת פריפייד ( ברוסית פרי-דה-פלאטה) ולכן בכל חור תמצא סים למפעילים שונים ועוד כרטיס הטענה או עמדות הטענה.
תתיעץ עם המוכרים מה הכי טוב עבורך

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אורי ק.
23-04-14, 09:41
בוקר טוב,

אענה על שאלות 5 ו-2:
ראשית, הייתי מאוד מאוד ממליץ לך לנסות ולהגיע לחבל תושטי בצפון מערב המדינה, בגבול עם צ'צ'ניה ודגסטאן פחות או יותר. דרך 4X4 מדהימה ביופיה עם נופים מטורפים, המובילה בסופה אל כפרים שנראה כאילו הזמן עצר עליהם מלכת, ואתה נזרק בן רגע 100-200 שנה אחורה. אין חשמל למעט פאנלים סולאריים פה ושם ובכלל הכל מאוד מאוד ראשוני. הכפר הראשי הוא אומאלו, ממנו תוכלו לנסוע בדרכים שם לשנאחו, דיקלו, דארטלו ועוד מספר כפרים באזור.
הבעיה היא- וזה עונה על השאלה השנייה- אני לא לגמרי בטוח, וכדאי מאוד שתברר זאת, האם בעונה זו של השנה, הפאס (בגובה של 3500- 4000 מטר אם אני לא טועה) פתוח מבחינת שלגים. זה די תלוי כמובן בכמות השלגים שירדה, ואת המידע הזה תוכל להשיג לדעתי אך ורק מול סוכנות נסיעות מקומית בטביליסי.
לגבי ג'יפיאס- אני הורדתי בזמנו (לפני כ-3 שנים) אפליקציית ניווט פשוט לאייפון שנותנת נ.צ. וגובה, ובעזרת עבודה מול מפה טופוגראפית הניווט היה יחסית בסדר. מפות (וגם מידע על השלג לדעתי), תוכל להשיג בסוכנות "גאולנד" בטביליסי- יש פרטים מדויקים בלונלי פלאנט (ובכלל על עוד סוכנויות).

תהנה!

nitzan
27-04-14, 14:32
עשינו טיול בשנה שעברה .לא חזק בכתיבה מול מחשב השארתי לך מס טלפון בפרטי .
אנסה לעזור,דבר איתי

idor
03-05-14, 21:06
חזרנו מחופשת פסח מדהימה גאורגיה - ראה תשובות לשאלות
1. לגבי שכירת רכב שטח ממליץ על http://www.rentcarstbilisi.com/

2. בהרים ייתכן - מומלץ להוריד תוכנת מזג אויר ולעקוב אחרי תחזית שבועית לאזור הנסיעה

3. כן קיימת ועדיפה על מה שמשכירים שמבוססות על מפות רוסיות בכתב קירילי. חפש תוכנת osmand
אפשר להוריד מפות אופליין לגאורגיה. מה שכן התוכנה קצת כבדה למכשירים ישנים ולוקח לה שתי דקות לקבוע מסלול. מציע לך לנסות בארץ וללמוד את הממשק. אופציה שניה השכרת מכשיר גרמין מגיאולנד.

4. לא יודע. בהשכרה הסתפקו בפלסטיק .

5. תלוי מה אתה מעדיף וכמה זמן אתה נוסע. קרא את הכתבה של עידן באתר.

6. כן מחברת beeline. חפש חנות עם סמל של דבורה. עלות סים 1 לארי. עלות אינטרנט חופשי לחודש 7 לארי מה שכן זה עובד לאט כי הם תקועים בדור 2. חוץ מזה תטען קצת זמן שיחות פריפייד. סהכ זול ומאפשר שיחות למקומות לינה מהדרך - תכין לך מראש רשימה.

סע בזהירות. תשתית כבישים גרועה עם נהגים משוגעים וחיות שחושבות שהכביש שלהן לאורך כל הדרך.

תיהנה , ארץ מדהימה

Sent from my iPad using Tapatalk

idor
03-05-14, 21:11
יש לי את הסים אם אתה רוצה אתה מוזמן לקחת , אני מאזור מרכז. צור קשר בפרטי.
יש עליו עוד זמן שיחות לגבי דאטא תצטרך לטעון.

Sent from my iPad using Tapatalk

-->