PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש הסבר על מכשירי קשר.

OzNativ
23-04-14, 13:42
שלום, אשמח לקבל הסבר על מכשירי קשר, לא התעסקתי בעבר ואני לפני רכישה.
רציתי לדעת איך עובד, המלצה על מכשיר מסויים וכ'ו..
אם כבר יש שרשור בנושא, מתנצל, לא מצאתי פשוט..
תתייחסו לזה כ"הסבר למתחיל בשימוש במכשירי קשר ".

eysham
23-04-14, 13:50
קודם כל, החיפוש בפורום עובד אחלה בתקופה זו של השנה... :)

מה אתה מחפש? ידני? קבוע ברכב? לא סגור על זה?
עם מי אתה רוצה לדבר? קבוצה סגורה או עם ג'יפאים בכללי כמו רובנו כאן?

אמנם הכתבות די ישנות, אבל יתנו לך כיוון:

סקירה כללית : http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1135-jeepolog-archive
מבחן למכשירים ניידים: http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2032-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%9E%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%99-%D7%A7%D7%A9%D7%A8

איל

OzNativ
23-04-14, 14:27
תודה, איל.
מהכרותך האישית, עדיף מכשיר ידני, או קבוע ברכב?
אני מעוניין לדבר עם ג'יפאים בכללי.

eysham
23-04-14, 15:24
אני רק יכול להגיד לך מה אני עושה ומאוד נוח לי.
יש לי מקסטראק קבוע ברכב לדיבור שוטף ויותר איכותי (למרות שיש לי תקלה שעדיין לא לגמרי פתרתי עם איכות הקליטה - כנראה בעיה באנטנה)
, ועוד זוג ידניים לגיבוי, הכוונה מהקרקע או חלוקה למצטרפים שאין להם.

לי טוה ככה, זה לא אומר שאי אפשר אחרת.

איל

wonderd
23-04-14, 15:39
מצטרף לשאלה.. גם אני רוצה לרכוש ולא יודע מה,מעדיף מכשיר קבוע ויכולת לתקשר עם ג'יפאים בכללי כדי שתהיה אפשרות להתחבר לאנשים חדשים..אבל יחד עם זאת רוצה נייד או שניים בנוסף כדי לחלק לחברים שאין להם בטיול.

erezgur
23-04-14, 18:06
מעדיף מכשיר קבוע ויכולת לתקשר עם ג'יפאים בכללי כדי שתהיה אפשרות להתחבר לאנשים חדשים.
גם עם מכשיר נייד יש "יכולת לתקשר עם ג'יפאים בכללי", ההבדל המהותי עשוי להיות בעוצמת השידור, כלומר הטווח אליו אתה עשוי להגיע בעת השידור (גם בקליטה, אבל זה קשור לאנטנה וההבדל המהותי הינו בעוצמת השידור).

ארז גור

OzNativ
25-04-14, 08:30
האם יש מכשיר נייד שניתן גם לחברו לאנטנה ברכב?

ספרדי
25-04-14, 09:37
לי יש כמו אייל מכשיר קבוע ברכב ושתים ניידים שזה מאוד נוח כמו שהוא רשם המכשיר הקבוע ברכב מאוד חזק נוח לשימוש קל לתפעול ובמכשרים הניידים כמו שרשם לגיבוי וכיוון.
בנוסף למכשיר הקבוע יש קליטה חזקה יותר ממכשיר נייד.
בקשר למכשיר נייד לרכב וחזק יש את המכשרים של החברה הזאת http://www.miklor.com/#SiteSearch
אני מטייל אם מישהו שיש לו מכשיר שלהם אחלה מכשיר.
הוא קנה אותו ב eBay אבל הבעיה היא אסור להכניס אותם לארץ.
בהצלחה

MMR
25-04-14, 14:22
בנושא מכשירי קשר אני בדעה שהצעד הכי נכון הוא לקנות מכשיר קבוע: תמיד נמצא ברכב, לעולם אין בעיית טעינה\סוללות, טווח שידור וקליטה גדולים, לעיתים נדירות ממש יש תקלות במקסטרקים שהם סוסי עבודה. כשמוכרים את האוטו פשוט מעבירים את המכשיר לרכב הבא בחצי שעת עבודה.
בסה"כ אנו צריכים ליצור קשר בין קבוצת ג'יפאים כך שאין סיבה לדעתי לקנות משהו חדיש\ יקר יותר ממקסטרק רגיל.

erezgur
25-04-14, 15:31
האם יש מכשיר נייד שניתן גם לחברו לאנטנה ברכב?
כן, מכשירים כמו הבאופנג או הפוקסינג לסוגיהם השונים מגיעים עם אנטנה מתברגת וניתן להחליפה בחיבור לאנטנה הנמצאת על הגג.
חפש כאן בשרשורים על הבאופנג יש הרבה חומר כולל קישורים לאנטנות.

חשוב אכן להדגיש כי מבחינה חוקית - מותר לך לרכוש רק מכשירי קשר משפחתיים קטנים בתדרים אירופאים, כמו אלו הנמכרים בארץ ואילו כל שאר מכשירי הקשר, הקבועים וגם הניידים המוזכרים כאן - אינם חוקיים לאזרח מן השורה. אם תעבור הסמכה של חובבי הקשר תוכל להשתמש בסוגי ציוד נוספים.

ארז גור

-->