PDA

צפייה בגרסה מלאה : חימום מים למקלחת על ידי מחליף חום באגזוז, אפשרי?

Jacob80
23-04-14, 23:05
שלום,

אני מעוניין להתקין מנגנון על הרכב לחימום המים במיכל.
כמובן שניתן להתקין מחליף חום שמתלבש על צנרת החימום של הרכב אבל מטעמי הפרעה נפשית קלה ורצון לשמור ען מכלולי הרכב בצורתם המקורית אני מחפש אלטרנטיבה.
עלתה הצעה ללפף צינור נחושת מסביב לאגזוז כמה פעמים ולהזרים את המים דרכו, מישהו ניסה את זה? כי תאורטית זה נשמע לא רע.
אשמח לשמוע עצות

קובי

רכס חיים
24-04-14, 02:41
נוסה. לא יעיל לחלוטין.

יונימוג אדום
24-04-14, 05:44
מיכל תחתון 60 ליטר עם צינור גז מלופף אחרי הדוד כ: 8 ליפופים , המים נכנסים לצינור מחלקו התחתון של המיכל וחוזרים לחלק העליון .
לאחר מספר שעות בשטח יש לי מים חמים למקלחת בדיוק בטמפרטורה הרצוייה .
אין צורך במשאבת סיחרור , המים זורמים על עיקרון טרמוסיפוני , כלומר הפרשי הטמפרטורה בין הכניסה ליציאה גורמים לסיחרור המים .
בהתחלה הפחידו אותי שהמים יהיו חמים מידי , לכן התקנתי ברז על המינור אולם בפועל זה פשוט עובד מצויין .
במסע חוצה ישראל שערכנו לפני שנה , כל יום התקלחנו שלוש מקלחות ( כולל בחורה עם שיער ארוך וחפיפה יומיומית ) , והיה פשוט תענוג .
רק בעיה אחת יש לי עם זה - כל פעם בטסט מחפשים מערכת גז ;)

אילן

eysham
24-04-14, 06:31
אילן שלום,

יש סיכוי שתעלה תמונות של הסט-אפ?

וכמה שאלות:
1. בשביל עיקרון תרמוסיפוני, לא אמור להיות הפרש גבהים בין צינור הכניסה לצינור היציאה מהמיכל?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/57/Thermosiphon2.jpg/220px-Thermosiphon2.jpg

לצורך העניין בתמונה, הצינור המלופף על האגזוז הוא בעצם ה-COLLECTOR.
בדוד ביתי יש תמיד הזנה של מים קרים מהרשת ולכן הדוד תמיד מלא מעל גובה צינור היציאה. מה קורה במיכל בג'יפ שמתרוקן? איך אפשר להשתמש בכל המים שמתחת לגובה צינור היציאה החם?

2. יש סביב הצינור בידוד כלשהו?
3. יש צינורות גמישים בין הצינור נחושת שעל האגזוז לבין למיכל? או שזה נחושת כל הדרך?

בינתיים...

איל

boaz avrahami
24-04-14, 06:49
בדוד היתי גם אין קפיצות של הגג שמערבבות את המים.

לוריה בנה לפני די הרבה שנים מתקן כזה לדיפנדר.
לפי מה שאני זוכר זה היה יעיל מאוד והיה מבוסס על מיכל ריצפתי בתא המטען, ספירלת נחושת על האגזוז, משאבת סיחרור חשמלית ושסתום פריקת לחץ למקרה שמים בספירלה ירתחו באין סחרור.
אבל באמת יותר טוב שהוא יתאר זאת

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

amit1
24-04-14, 06:58
לדעתי תחכום יתר.....קיימים פתרונות פשוטים,זולים ויעילים יותר.

itay-rover
24-04-14, 07:14
עובד מצויין.
בפסח האחרון.
מיכל 80 ליטר
משאבת סיחרור מתחתית המיכל למחליף חום בייצור בייתי,צינור נחושת מלופף על האגזוז,חשוב מאוד להצמיד את הצינור ולבנות לו שרוול הגנה מאוויר הסביבה.
שעה וחצי נסיעה 80 ליטר מים ב 37 מע"צ.
בתוכנית זה לשים ברז מעקף למחליף חום מפוקד טרמוסטט של דוד שמש. זה בעיקר למצב בו כמות המים במיכל יורדת.

העליתי תמונה...לא בטוח שזה אכן קרה..

איתי.

רכס חיים
24-04-14, 09:57
המערכות האלה לא שוות את ההשקעה ואת הביצוע כי טמפרטורת המים תמיד קרה מדי או חמה מדי ואין שליטה עליה.ואתה צריך להתרחץ לפי זמן ההתקררות של המים לאחר העצירה.

על מערכת הבישול שלי בגז אני מניח דוד קטן של 10 ליטר ומחמם 7 דקות עד לטמפרטורה הרצויה עם מדחום. בירדן - בשלג חיממתי מים ל- 50 מעלות והתקלחתי בשעה 5 בבוקר כשטמפרטורת החוץ הייתה 6 מעלות - כשזו הייתה מקלחת חיי, בנגב אני מחמם בחורף ל- 42 מעלות ומתקלח כמו מלך בלי שום פשרות. בקיץ לא צריך לחמם כלל.בלי השקעה בלי סיבוכים ובלי מערכות מיותרות - בדיוק כפי שהתקלחנו לפני 50 שנה.

חבל להשקיע בזה 10 שקלים.

eysham
24-04-14, 11:15
המערכות האלה לא שוות את ההשקעה ואת הביצוע כי טמפרטורת המים תמיד קרה מדי או חמה מדי ואין שליטה עליה.ואתה צריך להתרחץ לפי זמן ההתקררות של המים לאחר העצירה.

על מערכת הבישול שלי בגז אני מניח דוד קטן של 10 ליטר ומחמם 7 דקות עד לטמפרטורה הרצויה עם מדחום. בירדן - בשלג חיממתי מים ל- 50 מעלות והתקלחתי בשעה 5 בבוקר כשטמפרטורת החוץ הייתה 6 מעלות - כשזו הייתה מקלחת חיי, בנגב אני מחמם בחורף ל- 42 מעלות ומתקלח כמו מלך בלי שום פשרות. בקיץ לא צריך לחמם כלל.בלי השקעה בלי סיבוכים ובלי מערכות מיותרות - בדיוק כפי שהתקלחנו לפני 50 שנה.

חבל להשקיע בזה 10 שקלים.

וזה בא מאדם שהוציא את NASA פראיירית לעומת פיתוח מארז לביצים... :)

Jacob80
24-04-14, 14:59
אני מבין שברגע שאני עושה מחליף חום על האגזוז אז אין לי דרך לשלוט בטמפרטורת המים.
ומה אם מוסיפים מגוף קטן על היציאה מהמיכל לכיוון מחליף החום? ככה ניתן לשלוט על כמות המים שיוצאת לחימום וגם ניתן לסגור את היציאה לחלוטין ולהשתמש במים במיכל כפי שהם.

הגיוני מה שאני אומר?

אומי5
24-04-14, 15:50
השאלה היא רק כמה המים שבצינור יתחממו ולאיזה לחץ יגיעו, ואם הצינור והחיבורים יוכלו לעמוד בלחץ ....

boaz avrahami
24-04-14, 16:57
אפשר לשלוט על טמפרטורת המים די בפשטות.
טרמוסטט אחראי על הפעלת משאבת הסחרור.
ברגע שמגיע לחום הרצוי המשאבה עוצרת.
המים שבצינור על האגזוז עשויים לרתוח ואז יש שסתום לחץ קפיצי פשוט שמשחרר את האדים החוצה.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Jacob80
24-04-14, 16:58
אני לא רוצה להשתמש במשאבת סחרור אלא סחרור תרמוסיפוני

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

orend
24-04-14, 17:14
ובסוף כל הפרוייקט אל תשכחו להוסיף :"זה רק בשביל האישה...אני יכול לשרוד XX ימים בלי מקלחת" :cool:
אייל - יש כבר סקיצה של מקלחון מתקפל מאלומניום?

boaz avrahami
24-04-14, 17:44
אז תשים אל חוזר וברז חשמלי שיסגר בטמפרטורה שקבעת

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

amit1
24-04-14, 18:02

חבל להשקיע בזה 10 שקלים.
רבותי, חיים צודקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקק ק

amit1
24-04-14, 18:08
אני מבין שברגע שאני עושה מחליף חום על האגזוז אז אין לי דרך לשלוט בטמפרטורת המים.
ומה אם מוסיפים מגוף קטן על היציאה מהמיכל לכיוון מחליף החום? ככה ניתן לשלוט על כמות המים שיוצאת לחימום וגם ניתן לסגור את היציאה לחלוטין ולהשתמש במים במיכל כפי שהם.

הגיוני מה שאני אומר?
אני מציע שתפתח מחשב שיווסת את .......בחיאת רבאק, צא מהשטויות.
למקלחת טובה צריך 7-10 ליטר מים בטמפ' של 35-40 מעלות צלזיוס. ולזה מגיעים ע"י מהילת 3 ליטרים של מיים רותחים עם 7 ליטר של מיים בטמפ' 15-20 מעלות צלזיוס והמהדרים משתמשים במד חום. תוסיף לזה טוש עם משאבה טבולה בעלות זניחה ...והרי לך מקלחת חלומית........

Jacob80
24-04-14, 18:15
עכשיו קח בחשבון שיש 40 ליטר מים וארבעה אנשים שרוצים להתקלח. אתה מציע שאני אמלא חמישה או שישה של סירים עם מים ואתחיל להרתיח אחד אחד? ואז למלא אותם ולקוות לא לקבל כוויה. וכל זה כאילו אין דברים אחרים לעשות כשמתפרסים ללינת לילה? מה עם להקים אוהלים, תאורה, להכין אוכל.. הרעיון הזה שאתה מעלה אולי יכול לעבוד שאתה מטייל יחיד. לא משפחות כמו אצלנו. בטיול האחרון התקלחו קרוב לעשרים איש במקלחת אחת (את המיכל מילאנו פעמיים)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

דידו
24-04-14, 18:25
זה הדבר הכי טוב יעיל וחסכוני
http://www.eccotemp.com/eccotemp-l5-portable-tankless-water-heater/
עובד כבר 4 שנים ללא תקלות

amit1
24-04-14, 18:40
תיקון קל. 3 ליטר מיים רותחים מספיקים לחמם 17 ליטר מים בטמפ' 15-20 מעלות צלזיוס.
אנחנו משתמשים בציידנית 20 ליטר ,ששומרת על חום המים, אותה ממלאים במים חמים וממנה שואבים את המים. מספיק למקלחת זריזה אך מפנקת ל 3-4 אנשים. דרך אגב, מסתור בפני הרוח, אביזר קריטי לאיכות המקלחת.....
אם מדובר ב 20 איש אתה צריך 140 - 200 ליטר + מתקן חימום בגז ובלון גז. שוב הגורם המאלץ יהיה זמינות מים.

יונימוג אדום
24-04-14, 20:54
ערב טוב .
ובכן אצלי לא מותקנת משאבת סיחרור ולא בטיח , בסכ"ה מיכל פלסטי מתחת לבןדי ( מעל הבקאקס ) ממנו יוצאים זוג צינורות גמישים לכיוון הספירלה על האגזוז , גובה המיכל כ:20 ס"מ , מספיק על מנת לספק סירקולציה .
חברים הפחידו אותי מפני חימום יתר ולכן התקנתי על הספירלה ברז ( מיותר !!! ) , מכיוון שאין משאבת סיחרור המים עוברים לאט ומתחממים .
בסוף היום ארבעה עד חמישה אנשים נהנים ממקלחת חמה ( לא רותחת ) מעולה .
אם תרצה להציץ לי למטה ;) אתה מוזמן .
הג'יפ בפ"ת או כ"ס .

אילן - 050-5249686

אבנר ברוך
24-04-14, 21:23
אילן - מה לגבי טסט? נתקלת בבעיה כלשהיא שמעטפה לא פותרת? אתה מפרק לפני הטסט?

אני בדיוק מתלבט לגבי שדרוג הצימר.
אני בונה מטבחון נשלף ל TD5, הכוונה היא להעזר בבלון הגז לבישול ולחימום המים.
מצד שני, אני שוקל להתקין ספירלה על האגזוז ולוותר על מתקן החימום.

יונימוג אדום
24-04-14, 22:02
אילן - מה לגבי טסט? נתקלת בבעיה כלשהיא שמעטפה לא פותרת? אתה מפרק לפני הטסט?

אני בדיוק מתלבט לגבי שדרוג הצימר.
אני בונה מטבחון נשלף ל TD5, הכוונה היא להעזר בבלון הגז לבישול ולחימום המים.
מצד שני, אני שוקל להתקין ספירלה על האגזוז ולוותר על מתקן החימום.

בטסט ראו צינור גז ואז התחילו השאלות , אולם מהר מאוד הבינו ואף התלהבו מהרעיון .
אצלי מדובר בסיקס פתוח עם מנוע בנזין , אינני יודע כיצד הטמפרטורה באה לידי ביטוי במנוע דיזל .
הספירלה מלופפת לאחר דוד האגזוז ( יש רק דוד אחד ) , האמת , הצליח לי , אבל כל זה עניין של ניסוי ותהייה .

בהצלחה , אילן

OFF-RoaD
24-04-14, 23:22
ניסוי ותהייה זה טוב D: אימצתי!

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

-->