PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה שיפוץ כללי CJ - ודיון על צבעים לרכב

100shlomi
14-07-05, 00:18
שלום לכולם
נדבקתי בחיידק בשנית לפני 15 שנה היה לי CJ שנת 83 אז אולי בגלל גילו הצעיר לא היו לי תקלות בכלל .
כנראה שמצאתי את הCJ שאני מחפש ואני לפני סגירה, אשמח לקבל עזרה לשאלות בהמשך גם אם השאלות לא בסדר הנכון מבחינת שיפוץ.

צבע
פחחות אני מתכוון לעשות לבד האם לגבי צבע זה שווה מה האיכות שמקבלים בצביעה ביתית עם כל הציוד הנדרש? רק ללא תנור
אשמח לקבל עליות משוערות וכל עצה טובה

תודה שלומי :D

אביעד_הלאלי
14-07-05, 00:36
קודם כל ברוך הבא לפורום!
שנית למיטב ידיעתי צביעה בתנור, גורמת לגימור יותר טוב של הצבע-איחוד כל מולקולות הצבע, ולכן הצבע גם יחזיק זמן רב יותר.

יש כאן סיפורים על מספר אנשים שצבעו את רכביהם ונתנו לו להתייבש ברחוב...

בקשר לעלות כשאני ביררתי:
180 ש"ח גלון צבע רגיל לרכב (של טמבור- באיזה גוון שתבחר), 400 ש"ח - גלון צבע איכותי יותר, 750 ש"ח לגלון צבע מקורי.
ועוד 200 ש"ח לחומרים מסביב. (שכחתי לאיזה חומרים בדיוק התכוון המוכר: שפכטל וכו'...)

בקשר לפחחות:
גיליתי שזה ממש כיף לעבוד על הרכב. ישרתי אצלי את הכנף הקדמית (כי היה עליה איזה טון של שפכטל), ועשיתי את הצורה שלה כמו שצריך (תתפלאו אבל למדתי את זה מתוך הסתכלות בתוכנית בערוץ דיסקברי על איך הופכים שברולט ישנה-שבי 55' לאמריקן HOT-ROD). עבדתי עם פטיש וקרש מעץ עבה, וזה עבד.

שאלה אחרת: האם אתה יכול להשיג פיסטולט וקומספרסור? אחרת הצביעה תראה ממש גרוע.

ועוד משהו קטן, הבנתי מצבעי רכב שהעוצמה שהתנורים מפיקים היא לא ממש גבוהה למען האמת כמו עוצמת תנורי מקלחת (אלה עם שני גופי החימום הקטן והגדול).
אם תכניס את הרכב למקום מסויים שתוכל לאטום (מקסימום עם יריעות ניילון עבה) ותתלה שישה כאלה מסביב לרכבך (לעניות דעתי אפשר גם 4), תקבל בערך את אותו האפקט. רק דגש- שהחדר יהיה מאוד נקי, ושלא יהיו בו מים.

בהצלחה,
אביעד

100shlomi
14-07-05, 00:51
יש איזה חנות מומלצת לצבע שיכלו גם לעזור בהדרכה

אביעד_הלאלי
14-07-05, 01:03
תראה אני אישית בדקתי בטמבור, שם קיבלתי גם קצת הדרכה.
אני מאמין שאם אתה תלך לאיזה מקום ורצה לקנות הם יסבירו לך מה לעשות. מי מומלץ אני לא יודע.
אם תגיד באיזה איזור אתה נמצא זה יעזור. (לא לי ספציפית אבל לאנשים פה).

100shlomi
14-07-05, 01:25
שאלה אחרת: האם אתה יכול להשיג פיסטולט וקומספרסור? אחרת הצביעה תראה ממש גרוע.

לגבי כלים ופיסטולט אין בעיה אני מקבל מקום לעבוג בו במוסך של קרוב משפחה ןבשבתןת בכלל לבד

מיקום מרכז

lizard
16-07-05, 16:52
מכולה יכולה לשמש בתור חדר ייבוש לצביעה? הכוונה היא עם תנורים וכדומה.
אם כן, אולי יש לי משהו.

vito11
17-07-05, 22:53
אהלן לכולם
כבעל מקצוע בתחום אשמח לענות ןלתקן כמה דברים שנאמרו בשירשור פה
טמבור מייבאת את המותג "גלזוריט" שמי שנמצא בענף יודע שהצבע הזה הוא ברמה נמוכה יחסית לשאר המותגים שיש בשוק.
מעבר לכך את צריך לדעת עוד מס" עובדות,מטרת התנור הוא לקלות את הצבע ולגרום לייבוש סופי מהיר שמושג ב-60 מעלות צלזיוס. כיום החברות המובילות מייצרות צבעים שמיועדים לצביעה ללא קליה עם זמני ייבוש לאבק קצרים מאד וייבוש סופי של כ- 72 שעות מקסימום בחורף. הנושא מאד נרחב,יש טינרים ב-3 דרגות ייבוש,מקשים ב-3 דרגות גם כן,צבעי בסיס בברק ישיר או דו שכבתיים וזה בלי להכנס לתחום המטאלי הפנינה ועוד כל מני אפקטים.
פיסטולט וקומפרסור הם לא הדברים היחידים שצריך מעבר לזה שהם בעצמם חייבים להיות מיועדים לצביעת רכב,למשל הפיסטולט צריך להיות עם דיזה של 1.1 או 1.3 מקסימום ,הקומפרסור חייב להיות בעל הספק של לפחות 500 ליטר אוויר בדקה אחרת יהיו לך נפילות אוויר הפיסטולט חייב להיות מקצועי.
אתה חייב מייבש אוויר ,אחרת אוויר עם לחות מגיע מהקומפרסור לצבע ,לוכד שמן שיעצור את השמן שהקומפרסור מייצר וזורק,ומעבר לכל זה יד מקצועית ובעלת נסיון בפתרון בעיות שיש בדרך ויש כאלו המון,גם אם אתה בעל מקצוע א'א יש התקלות בדרך כמו סיליקונים ליכלוכים ושאר מני ירקות.
לא התכוונתי ליאש אותך אבל שתהיה מוכן ותדע לקראת מה אתה הולך.
אשמח לענות לכל שאלה שתהיה לך ולהפנות אותך למקומות עם החומרים הטובים ולא בהכרח הזולים,אני לא עושה פשרות באיכות החומרים.....בסופו של דבר זה משתלם....מנסיון.
רוני

100shlomi
17-07-05, 23:46
שלום לכולם ותודה על העזרה

מישהו יודע לגבי צבע שנקרא
אמרלוק 400 בגווני R.A.L
מחיר לגלון 450 ש"ח
לטענת היועץ צובעים ישירות על הפח ללא צבע יסוד והצבע עמיד בפני שריטות
מה איכות הצבע?
למישהו יש נסיון עם הצבע הזה?

תודה שלומי

coas
18-07-05, 00:37
צבעתי עם Standox עם טינר ומקשה מהיר והתוצאה בהחלט טובה. לא זול אבל שווה את ההשקעה. התוצאה היא בהחלט לא כמו של צבעי מקצועי אבל הדגש בצביעה היה על מניעת חלודה ורק אח"כ מראה.
את הצבע וכל הנדרש קניתי מטופ קולור בת"א.

http://img238.exs.cx/img238/7271/img00032aq.jpg

[אביגדור, מאשר?]

AvigdorAharon
18-07-05, 06:36
[אביגדור, מאשר?]

הרי ברור שיום אחד הג'יפ יעבור לידיים אחרות...

אביגדור

vito11
18-07-05, 16:51
כן המרלוק 400 צבע על בסיס אפוקסי ארומטי שאינו מתאים לצביעה חיצונית היות ואינו עמיד בקרינת u.v ישנה את צבעו בשמש תוך זמן קצר מאד. מעבר לכך צבע חזק מאד בא בכל מני וריאציות גם כזה לצביעה ישירה על חלודה.
קטלוג ral הוא קטלוג בינלאומי של גוונים שמכירים בכל העולם ולכולם יש את הנוסחאות שלהם.
מקווה שעזרתי.
ושוב אם תרצה לקנות צבע אוכל להפנות אותך....לא כדאי לחפש הרפתקאות
רוני

tomer s
18-07-05, 20:25
האמרלוק 400 מ ע ו ל ה לצביעה מה גם שהוא יסוד+עליון (מה שאומר שלא צריך יסוד....(פרט למקרים קיצוניים במיוחד)
בין היתר האמרלוק 400 מומלץ לצביעת גשרים מזחים(מזח ברבים :wink: ) ורציפים ששם אגב אלו תנאים מ א ו ד קיצוניים (חשיפה ממושכת למליחות ולחות...)
ולגבי משנה גוון בחשיפה לשמש.......אין חיה כזאת :!: :!:
חוץ מזה יש לו "חוסן מכני גבוהה" :twisted: (ז"א יותר עמיד לשריטות ושפשופים )מרוב הצבעים בשוק ופה גם החיסרון שלו..... :shock: :shock: אני אסביר :אם חלילה אלמנט צבוע מקבל מכה חזקה הצבע נסדק/נישבר (בין היתר בגלל שזה אפוקסי) ואז מתחיל להתפרק/להתקלף בקיצור סרט רע :evil:
אני יודע שיש קצת ניגודים בשביל זה הג'נטים שלי לו יצבעו האמרלוק לצורך הניסוי...

vito11
18-07-05, 21:00
פה הטעות שלך ידידי...
ואני לא מנסה להתווכח חלילה....אני בעל מקצוע בתחום שנים...אם תרצה תשאיר ראש פתוח ותלמד....
היות וידוע שלמכוניות יש נטיה משונה כזו לקבל מכה פה ושם ולהתנגש עם כל מני דברים משונים כמו....עוד מכוניות למשל לדוגמא...
הלכו אנשים חכמים והרכיבו צבע מיוחד למכוניות שגם עם מקדם שחיקה גבוהה ( מה שקראת לו חוזק מכני) וגם בעל תכונות אלסטיות מה שאין להמרלוק.
ולגבי אין דבר כזה משנה גוון בקרינת שמש ...עשה ניסוי קטן וקח רהיט בייתי ושים בשמש תראה מה קורה
ולסיום אם היית מספר לי שאתה מדען טילים,לא הייתי מתווכח איתך איך בונים טיל
בברכה
רוני

tomer s
18-07-05, 21:40
רוני חלילה להתווכח. ראש פתוח ללמוד יש....
"היות וידוע שלמכוניות יש נטיה משונה כזו לקבל מכה פה ושם ולהתנגש עם כל מני דברים משונים כמו....עוד מכוניות למשל לדוגמא...
הלכו אנשים חכמים והרכיבו צבע מיוחד למכוניות שגם עם מקדם שחיקה גבוהה ( מה שקראת לו חוזק מכני) וגם בעל תכונות אלסטיות מה שאין להמרלוק"-עיין סעיף לפני אחרון בהודעה שלי :wink:
"ולגבי אין דבר כזה משנה גוון בקרינת שמש ...עשה ניסוי קטן וקח רהיט בייתי ושים בשמש תראה מה קורה"ברור שיש.לאמרלוק אין :!: :!: והניסוי לא נכון כי צבע של רהיט ביתי לא צריך להיות בעל עמידות גבוהה ל קרינת שמש(UV ) מהסיבה הפשוטה שאין לך שמש ב ת ו ך הבית (אלא אם אתה בדואי ולבדואי אין רהיטים :lol:... ) בניגוד לאמרלוק...
ואגב אני לא מדען טילים אני עוסק בתחום הצבע...אז אם תרצה תשאיר ראש פתוח ותלמד... :wink: בידידות תומר 8)

vito11
18-07-05, 21:53
אשמח לדעת באיזה תחום של צבע אתה עוסק
להמרלוק כמו לכל צבע אפוקסי על בסיס ארומטי אין עמידות ב-u.v
אשמח לשלוח לך דף טכני של היצרן
רוני
ד.א בגלל שהשארתי ראש פתוח הגעתי לאן שהגעתי
צבעים על בסיס אקרילי הם העמידים ביותר ל-u.v

tomer s
19-07-05, 07:44
בוקר טוב
צבע אקרילי זה צבע על בסיס מים (כמו סופרקריל ונירוקריל....)וזה בטוח לא מתאים לצביעה של רכב...
מה שכן מתאים יותר מהאמרלוק לצביעה זה צבע על בסיס פולואוריטני דו רכיבי (וזה ממש לא קשור לפוליאור שמכירים...) ששמו בארץ הקודש הוא: אוניספיד הצבע מהיר יבוש (יותר מהאמרלוק) צבע שמגיע במט וגם במבריק ואפילו מטאלי ואין לו בעיה של התפוצצויות כמו בצבעים על בסיס אפוקסי (ז"א צבע יותר גמיש) ואין לו שום בעיה בחשיפה לשמש

vito11
19-07-05, 22:45
זהו אני מרים ידיים
דיברת כלכך הרבה שטויות בתגובה האחרונה שלך ......
חבל על כל מילה שלי
בהצלחה
רוני

llivnat
19-07-05, 22:50
רוני, מה זאת אומרת שטויות?
תסביר בבקשה מה לא נכון למען אילו מאיתנו הבורים בתחום הצבע...
חבל שמישהו יעשה שטות אם אתה יודע משהו אחר.

ליאור.

moriseven
19-07-05, 23:17
תומר, שאלו אותך כמה הודעות לפני זה במה אתה עוסק שזה קשור לתחום הצבע כדי שנדע כמה אמין הידע שלך כי בנתיים רק אתה ועוד אחד אומרים שיש לכם ניסיון בתחום אז כדאי שנדע וככה כל אחד מאיתנו יוכל להחליט למי הוא רוצה להקשיב.

vito11
20-07-05, 00:15
א-צבע אקרילי מגיע גם על בסיס מים כמו נירוקריל וסופרקריל וגם על בסיס טינר כמו אוניספיד
ואוניקריל ובטח כמו צבעי הרכב המובילים בעולם כמו ppg, spice hecker
ב-המרלוק הוא צבע של קונצרן אמריקאי ענק בשם המרון שמייצר קשת רחבה מאד של צבעים בעיקר לצבא האמריקאי עם צבעים מאד ייעודיים כמו צבע לאוגרים של מים ללא ריחות לוואי ההמרלוק 400 הוא צבע יסוד בעיקרו שמיועד לצביעת קונסטרוקציות כמו למשל בבנית גורדי שחקים בשיטה האמריקאית לכל הרלסים של הברזל,אם רוצים יש גם המרלוקים לצביעה עליונה שעמידה בקרינת u.v . יש גם את ההמרלוק al שהוא מכיל אלומיניום ומיועד לצביעה ישירה על חלודה מאד יעיל וצבע מעולה למטרה הזו ואינו מתאים לצביעת רכב.
אני מעריך שידידנו תומר מקורב באיזושהי דרך לנירלט היות וכל המותגים שהוא מציין או מיוצרים או מיובאים על ידם.
אוניספיד או אונירלק הוא צבע מעולה בפני עצמו אך שוב אינו מתאים לצביעת רכב המטאלי שלו הוא בברק ישיר ואי אפשר להגיע לתוצאות משביעות רצון מכיוון שכך.
לכל צבע יש את המטרה שלו ואתן דוגמא,אם אחליט שאני רוצה נניח לצבוע עם אוניספיד או המרלוק רכב,ואתקל בבעיה מאד נפוצה כשצובעים רכב כמו בעיות של סיליקונים או בצורך של פוליש לאחר הצבע בגלל בעיית גרגרים או ליכלוכים,לאף אחד מהצבעים הנ"ל אין אנטיסיליקון שיתחבר איתו,או,פולישים ווקסים כי הצבעים האלו יישרפו כשאנסה לעשות להם פוליש.
ליאור...אח שלי ...גררת אותי להסבר הכי ממצה שיכולתי למרות שאיבדתי את סבלנותי
בהצלחה לכולם
רוני

asafk
20-07-05, 00:56
רוני,
תודה על ההסבר המצויין.
תומר, בלי להיכנס בדרך של ההסבר המצויין בתגובה שמעלי, ההמרלוק ודומיו, אכן לא מיועד לצביעת רכב.
עוד תוספת קטנה- ככל שאני יודע (ויתקן אותי רוני אם אני טועה) בנוסף לצבעים האקריליים שמיועדים לצביעת רכב, יש אפשרות לצבוע בצבע פוליאוריטן לינארי (או, בקיצור LP). אסור לרסס אותם- כי הם לא מתייבשים, אלא מתקשים- וכיוון שאתה נושם את האדים, גם עם מסכה- זה מאוד לא בריא. מה שטוב בצבעי LP, זה שאפשר, בקלות, לצבוע עם מברשת- וזה יוצא נהדר (אם זה מספיק טוב לבעלי יאכטות- זה מספק טוב גם בשבילנו). הם בני דודים רחוקים של צבעי האפוקסי למיניהם, ועמידים בUV (לפחות אלו שמיועדים לצביעת רכב ויאכטות)
יש גם צבעי ניטרו, שהיתרון שלהם הוא בזה שהם מתייבשים מאוד מהר, וגם נראים לא רע בצביעה חובבנית (בהתזה או בהברשה, בלי תנור). הבעיה היא שהם לא מבריקים. הצבע הצבאי של כלי הרכב וכלי הטיס הוא כזה.

אסף.

חימושניק
20-07-05, 18:21
הצבע הצבאי של כלי הרכב וכלי הטיס הוא כזה.

ועכשיו שאלה שאלתית:

הצבא האמריקני משתמש בצבע מאוד עמיד לצביעת הרכבים הקרביים שלו. שמו של הצבע הוא CARC = Chemical Agent Resistant Coating . בצבא שלנו אפשר לראות את הצבע הזה על רכבים שיוצרו בארה"ב לאחר אמצע שנות השמונים ולא נצבעו שוב בארץ (צה"ל לא צובע ב-CARC) כגון האמרים ואושקושים.

הצבע הזה מראה עמידות מרשימה לשריטות ולחומרים שיהרסו צבעים אחרים (מי אמר נוזל בלמים ???)

החסרון של הצבע הזה הוא בכיעור היחסי שלו (יש אותו רק במאט, ואני מכיר אותו רק בגוונים "צבאיים" = אני מכיר רק גוונים שונים של ירוק, חום ושחור) אבל זה לא מה שמטריד אותנו...

השאלה שלי היא האם ישנה מקבילה אזרחית ל-CARC? אם כן, אשמח לקבל פרטים...

lizard
20-07-05, 18:53
מאיפה ניתן לרכוש את ה CARC הזה והאם צריך ציוד מיוחד על מנת להשתמש בו?
צבע ירוק כהה דווקא מתאים לי :-)

vito11
20-07-05, 19:46
אהלן אסף
בגדול אתה צודק ,למעשה הגדרה מיקצועית טכנית שנקראת צבע ליניארי לא קיימת,אממה ,
כשאומרים צבע ליניארי מתכוונים למה שאמרת בדיוק-צבע שבהברשה נפתח יפה וכמעט שלא רואים את סימני ההברשה.אישית אם אינני טועה ליניארי זה משהו שלקוח מהעולם המתמטי אולי אם נבין את המושג הזה נדע למה התכוון המשורר.
לגבי צבעי הניטרו,בוא נתחיל מזה שכל צבעי הרכב מדוללים בטינר שכולל בתוכו ניטרו באחוז מסויים,בצבא משתמשים ב-95 אחוז מהמקרים בצבע על בסיס ניטרו ואתקן אותך בדבר אחד שיש צבעי ניטרו מבריקים גם. גם בשימוש הצבא ,אני מאמין שראית כלים ירוקים כמו טויוטות ומפלצות הפורד או הדודג' בברק גבוה...זה המקרה.
לגבי צביעה תעופתית אין קניה בארץ של צבעים תעופתיים,הכל נקנה ישירות ע"י הצבא מהאמריקאים הצבעים האלו עוברים היום תהליך של שידרוג מטעמים מבצעיים ומנסים אפילו צבעים על בסיס מים עד כמה שזה נשמע מוזר וצבעי אבקה,לפי מה שהבנתי בכדי לשנות את הרכבי המתכות בצבע או להסתיר. ולבלבל את מערכות הטילים וההגנה של המטוסים.
אני מקווה שעזרתי
ואליך ליזרד...פעם ראשונה שאני שומע על הצבע המדובר carc אני מבטיח לברר עליו ואני מקווה שאחזור עם תשובה

lizard
20-07-05, 19:56
נעשה לך חיים הרבה יותר פשוטים.
על איזה צבע אתה ממליץ? הדרישות הבסיסיות הן שהוא יהיה עמיד בפני הגורמים שנדונו פה ושרצוי שהציוד הנדרש לשם צביעתו לא יהיה ציוד מקצועי.
אולי אוכל לארגן קומפרסור ביתי ופיסטולס (אם הבנתי נכון זה האקדח עם המיכל צבע). אבל רוב הסיכויים שמדובר על ציוד ביתי/חובבני.

תודה
מיכה

vito11
20-07-05, 20:43
בוא אני אעשה לך חיים קלים
אתה מוזמן להגיע אלי ובשיטת יד לוחצת יד אתה תעזור לי ואני אעזור לך
גם שלי זקוק לצבע .
אני מוכן לתרום לצורך העניין את הידע הנסיון היד והמכשירים המקצועיים ואתה את הרצון והעזרה בעבודה הפיזית יותר .
????

lizard
20-07-05, 20:44
סבבה.
שישי שבת הבאים?

vito11
20-07-05, 20:51
ושכחתי לענות לך ולמען כולם,כמו שאמרתי לפני מס" תגובות שלי...אני לא מתפשר על איכות החומרים ולכן אמליץ רק על הטוב ביותר.
אתם מוזמנים לרשום מס" פון של איש יקר מחברת "אברהם שריזלי ובנו בע"מ" שמו אבירם הוא יועץ טכני ,דיברתי איתו ממש היום ושאלתי אותו אם הוא מוכן לתמוך בחברים מהאת ר שלא מקצועיים,הוא ענה לי שבשמחה,יצא לו ללוות כמה פרויקטים כמו שיפוץ ענתיקות.
החברה שבה הוא עובד מעודדת אנשים כמונו.
0523581269-אבירם
תמסרו לו שרוני הפנה אתכם
בהצלחה-רוני

vito11
20-07-05, 20:55
שישי הקרוב אני משלים את הטסט :lol:
שישי הבא אני בחורשן מייסד מועדון cj
בשבתות לצערי לפי תנאי חוזה השכירות של העבודה אי אפשר לעבוד...מצטער :cry:
ומעבר לזה זה לא פרויקט שמתחיל ונגמר בשישי אחד אלא אם אתה רוצה לחפף ואני לא מכיר את הסיקס שלך.
תתקשר אלי ונדבר או שאם אתה מגיע למפגש נדסקס שם
0525402602-רוני

lizard
20-07-05, 20:59
אין לי סיקס, אני בשלבי קניה.
אני לא יכול בזמן הקרוב. חתונה (לא שלי :!: :!: :!: ) מעבר דירה וכמה עבודות שלא סובלות דיחוי.

vito11
20-07-05, 21:34
מצטער...כנראה לא הבנתי אותך ,הייתי בטוח שיש לך סיקס ואתה רוצה לצבוע אותו...לא התכוונתי לזרות מלח על פצעיך :oops:
אני מאחל לך ג'יפ שלא זקוק לצבע
רוני

lizard
20-07-05, 22:05
לא זורע בכלל.
בתכנון, אחרי שיהיה לי את הג'יפ כמובן, לפרק אותו לגורמים וליישר קו בכל הקשור לשלדה ומרכב.

בכל מקרה, אני אשמח לעזור. פשוט עד 1.8 אני מאוד עמוס.

asafk
21-07-05, 20:21
לגבי הCARC- אחרי שאכלתי הרבה חרא עם זה, תאמינו לי- אתם לא רוצים לשמוע על הצבע הזה.

אסף.

חימושניק
21-07-05, 22:13
לגבי הCARC- אחרי שאכלתי הרבה חרא עם זה, תאמינו לי- אתם לא רוצים לשמוע על הצבע הזה.

אסף.

יא חתיכת חימושניק עצלן (במיל.)....
פרט, נמק והסבר, בבקשה!

הבנתי שהצבע הזה קשה ליישום, אבל התוצאות (מהנסיון האישי שלי) מדברות בעד עצמן.

asafk
21-07-05, 22:20
בשביל לצבוע בCARC צריך מכשור מיוחד, שכולל תוף לחימום הצבע בזמן הערבוב, ומסיכה עם סינון טוב במיוחד (הצבע לא מתייבש- הוא מתקשה. אתה לא רוצה צבע שיתקשה לך בתוך הריאות). וזה לא נגמר כאן. תיקוני צבע- אסור לעשות עם צבע רגיל. למה? תסתכלו על כלי רכב צבאיים שתיקנו בצבע רגיל על CARC- זה מתקלף בחתיכה אחת. חוץ מזה, שגם אם לא עשית הכנה כמו שצריך, עם הפריימר המיוחד, כל הצבע יתקלף- ובחתיכה אחת. (חימושניק, גש למשאית 8X8 הקרובה למקום מגוריך, ותסתכל על המכסה של הפילטר אוויר. הבנת? )... מה עוד? אי אפשר לשטוף אותו. לי זה לא מריע, אבל כיוון שהצבע דוחה חל"כ, הוא דוחה נוזלים. שוטפים והוא נשאר יבש, ומלוכלך. אז חייבים לשטוף במים חמים.
בקיצור- היתרונות ידועים (צבע חזק בטירוף- אי אפשר לשרוט אותו גם לא עם סכין יפני, ודוחה חל"כ) אבל זה לא שווה את ההתעסקות (אלא אם אתה הצבא החזק בעולם, או הצבא הערבי החזק במזרח התיכון)

אסף.

חימושניק
21-07-05, 22:31
ונניח שאני משוגע מספיק בשביל לצבוע רכב ב-CARC (בעצם אין צורך להניח...), והשגתי את הציוד המתאים, מאיפה משיגים את הצבע הזה (ולא ממקום קרוב למקום מגוריי...)?

vito11
26-07-05, 20:49
אהלן חימושניק
מצטער שלקח לי המון זמן,ניסיתי לברר לגבי הצבע כמה שיותר
א-אסף צודק בכל מה שאמר לגבי דרך היישום ושאר הבעיות
ב-הצבע אסור לייבוא לשימוש אזרחי אפילו בארה"ב מכל מיני סיבות של איכות הסביבה כנראה
ג-הצבא משיקולייו הוא החליט שלא להשתמש בצבע הנ"ל כנראה בגלל הקושי והמורכבות שלו
ד-הצבע אכן מיוצא על ידי האמריקאים על גבי כלים צבאיים לכל ממשלה שבוש חפץ ביקרה
ה- נאס"א סוכנות החלל האמריקאית משתמשת הרבה בצבע בעיקר לכלים הנדסיים קרקעיים בבסיסים שלה
ו-מקווה שעזרתי
רוני

אביעד_הלאלי
30-07-05, 16:05
רוני,
יש לי מס' שאלות אליך:
א. דיברתי עם אדם כלשהו בעל מקצוע שאלתי לגבי צבע ופחחות לרכב והוא נתן לי את רשימת החומרים הזאת:
- חומר נגד חלודה (30 ש"ח).
- חומר פחחים קטן (30 ש"ח)
- חומר עדין קטן (35 ש"ח)
- צבע יסוד * 2 (50 ש"ח).
- גלון צבע - 4 ליטר איטלקי (180 ש"ח).
- ניירות ליטוש (בין 5-25 ש"ח).
- 2 ליטר מדלל (40 ש"ח).

יש לציין שהוא ציין בפניי את העובדה שהחומרים ללא מקשים, והוא לא אמר לי את הסוגים בדיוק.
ולהלן השאלות:
- הרשימה הזאת נראית הגיונית? (מבחינה כללית)
- איזה מידע עליי לבקש ממנו בנוגע לחומרים הללו?(יש מושגגים כמו PPG וכל מיני כאלו שאני לא מבין בזה...)
- מה היא השפעת השימוש בצבע ללא מקשים?
- במידה והתקציב שלי הוא לא ממש גדול (נניח ועד 700 ש"ח), על מה היית ממליץ?

vito11
30-07-05, 20:28
אהלן אביעד
אם הכוונה שלך לקנות ממנו את החומרים ולצבוע לבד אז מבחינת המחירים הם זולים וסבירים וכנראה מדובר בחומרים מאיכות ירודה
לשם ההשוואה-שפכטל פחחים 2 ק'ג עולה 120 ש"ח עדין או גס לא משנה
צבע מתוצרת ppg או spice hecker לקילו עולה 80-100 ש"ח תלוי בגוון
כשאמר צבע ללא מקשה כנראה התכוון לצביעה דו שכבתית שבשיטה הזו צובעים קודם את הרקע ואח"כ את הלכה השקופה שהיא צביעה יותר איכותית,אבל אז אל תשכח שאתה צריך לקנות עוד לכה מקשה וטינר
הייתי ממליץ לך לקנות צבע בברק ישיר שאז אתה צובע במכה אחת גוון +ברק
אני חושב שכדאי לחסוך עוד קצת ולקנות חומרים איכותיים כולל מקשה מתאים וטינר איכותי ואז הצביעה תהייה הרבה יותר קלה במיוחד למי שאינו בעל מקצוע מכיוון שהם יותר ידידותיים וסלחנים כלפי המשתמש ותגיע לתוצאות טובות יותר
בחשבון גס אני מגיע לסך כל החומרים לאיזור ה-1500 ש"ח
מקווה שעזרתי
רוני

אביעד_הלאלי
31-07-05, 21:10
תודה על התשובה רוני. באמת עזרת לי.
החלטתי שאני אתן למישהו מקצועי לבצע את תהליך הצביעה/פחחות (מצאתי מישהו שמוכן להוזיל לי עלויות אם אני מביא את הצבע).
רק סיכמתי איתו שאני צריך להביא את הצבע.
מס' שאלות:
- האם גלון של צבע מספיק לצביעת הג'יפ מבפנים ומבחוץ? (CJ8 קצר)
- ק"ג צבע = ליטר צבע?
- האם לכל צבע יש מקשה משלו או שישנו מקשה אוניברסלי?

vito11
31-07-05, 23:20
אז ככה
אם הג'יפ שלך פתוח ללא סגירת פח אמור להספיק לך בין 3-4 ליטר צבע מוכן תלוי בסוג הצבע,לצבע איכותי יש כושר הסתרה גבוה יותר ולכן יספיק לך פחות חומר.וכמובן קח בחשבון שאם הג'יפ לדוגמא שחור ואתה רוצה לצבוע אותו בלבן תצטרך אפילו יותר חומר בכדי להסתיר את השחור.
ק"ג צבע הוא לא ליטר,ליטר זה מידת נפח וק"ג זו מידת משקל ,המשקל הסגולי של הצבע הוא יחסית גבוה ולכן ק"ג צבע לא יתן לך ליטר,כשאתה קונה צבע אתה קונה לפי קילו,את המקשה והטינר לפי ליטר.
כשנתתי לך את המחיר המעודכן להיום 138 ש"ח התכוונתי לליטר צבע מעורבב מוכן לעבודה אתה תצטרך כמו שאמרתי 3-4 ליטר בערך בלי לקחת בחשבון רג'קטים .
כמובן שכל יצרן מייצר גם את המקשה וגם את הטינר שמתאים לצבע הספציפי ,בגדול לא יקרה אסון אם תשתמש בטינר או במקשה שלא של אותו יצרן אבל אז תאבד את האחריות על הצבע ולא תוכל לבוא ליבואן בכל טענה .
מעבר לכך ההתאמה המושלמת והתוצאה הטובה ביותר תהיה עם חומרים מאותו בית יצרן
ישנם לכל יצרן סוגים שונים של מקשים וסוגים שונים של טינר ליישומים שונים ולתנאים שונים למשל מקשים וטינרים לטמפ" עבודה שונות לשימוש בתנור לקלית נצבע או ללא ,לצבעי מט או מבריק וכו'.
אם תסתפק בשחור או לבן המחיר יהיה נמוך יותר יש בשוק מותג איכותי שמיובא רק בשחור או לבן כאופציה זולה יותר
אם אתה צובע ביום חם במיוחד גם צריך לקחת בחשבון כי עם טינר איטי ומקשה איטי יחסי העירבוב משתנים גם הם ל-3-1-1 במקום 2-1-1
מסובך אההה?
מקווה שעזרתי ואל תתביש לשאול מה שלא היה מובן
רוני

-->