PDA

צפייה בגרסה מלאה : SJ410K הטנדר של עימרי – פרויקט שיפוץ סמוראי טנדר 84'

עמודים : [1] 2

im_ri
25-04-14, 23:15
שלום לכולם,
ספוילר: למי שאין כוח לקרוא סיפורים ורוצה להגיב לעניין מספיק לקרוא את הקטע הבא:

המטרה היא לשחזר את הטנדר למצבו המקורי עם נגיעות קטנות בעיקר קוסמטיות ופרקטיות.
הייעוד של הטנדר בעיני הוא להיות רכב אספנות, סידורים של שישי, נסיעה בכיף ואולי איזה טיול שבילים בקטנה באזור עם פק"ל קפה.
בנוסף, החלום הוא לסיים את הפרויקט ולצאת לטיול חוצה ישראל. קליל מבחינה טכנית אבל נסיעה וביקור חברים מדן ועד אילת.

הנה זה מתחיל, פרויקט השיפוץ הראשון שלי. הרכב היום יומי שלי גם הוא מאותה המשפחה. ג'ימני 08' ידני, שמור בפדנטיות, נעול, מוגבה ומשופצר היטב. עד כה התנסיתי במגוון פרויקטים על הג'ימני שכללו לא מעט שפצורים, בניית מיגון סף, תאי אחסון מעץ, החלפת בולמים וקפצים ועוד כמה פרויקטים הקשורים למערכת החשמל (פנסים קדמיים, מקסטרק, מערכת סאונד עם מגברים וסאב) – לרובם ניתן למצוא שרשור בפורום סוזוקי.
עם השיגעון של SJ410k התחלתי לפני שנה וחצי. תמיד רציתי לשפץ רכב ישן ובלי קשר לרכב אספנות, סמוראי תמיד היה חלום שלי (אפילו הג'ימני עלה בעבר ל'יד 2' לטובת החלום לאיזה יום יומיים). אך מהר מאוד נזכרתי שאני מבלה לא מעט ברכב וצריך רכב שישרת אותי בנוחות יחסית ביום יום עם עלויות האחזקה סבירות ויכולת שטח לא מבוטלת לטיולים של יום יומיים במדבר (נשארים עם הג'ימני כרכב עיקרי).
לפני שאתחיל יש לי וידוי. איך להגיד את זה בעדינות... יש לי חולשה לטנדרים. לא יודע מה יש במרכב הזה שעושה לי את זה. הקבינה הקטנה שיושבת גבוה מעל השלדה, הארגז שנפרד מהקבינה ואולי ההרגשה שעוד רגע אני מעמיס בלות של חציר מאחורה והולך לחלוב את הפרות.
מכאן הבחירה כבר יותר ברורה. חיפשתי רכב ישן, שיהיה מיוחד ונדיר ואולי אפילו הימור על כך שיהיה לו ערך אספני בהמשך, עם הנעה כפולה, מרכב של טנדר, פשוט מספיק לפרויקט ראשון שאוכל לעשות כמעט הכל לבד, ואיך לא.. עדיף שיהיה סמוראי.
התחלתי לברר על sj410k, סמוראי פיקאפ, סמוראי טנדר או כל שם אחר שתבחרו (למרות שבתכלס הוא אפילו לא סמוראי – SJ410 הוא הדגם שלפני עידן הסמוראי עם מנוע 1,000 ו-4 הילוכים).
בשיטוטים באתרים בארץ ובעולם הבנתי שמדובר בתופעה. בכל העולם הרכב נדיר מאוד ויש פרויקטים ספורים של שיפוץ sj410k או sj413k. ומבחינתי, מי שלקח סמוראי ארוך או קצר חתך והדביק, הרכיב איזה ארגז, זה לא נחשב לטנדר.
חפרתי בכל אתר ובכל פורום, ואני דיי בטוח שלא תוכלו להפתיע אותי עם פרויקט טנדר או תמונה שלא ראיתי. בארץ וגם בעולם. מוזמנים לנסות, אשמח לראות דברים חדשים J
יאללה אפשר להתחיל.
במשך שנתיים חיפשתי טנדר סמוראי. הייתי מאוד סבלני ולבסוף הגיעה ההזדמנות. סמוראי טנדר 84' כמו שחיפשתי. עומד כבר איזה שנתיים ללא טסט. מיד נסעתי לראות אותו.
86776

הטנדר נראה מוזנח, החלודה חוגגת באזור הכנפיים, באזור הרגליים של הנהג והנוסע, מכסה המנוע באזור מנגנון הסגירה. הורכבו כסאות של וונדורה שדרשו ריתוכך מעיכה וחיתוך של התושבות הקיימות, נראה שעשו עליו הרבה עבודה עם חומר פחחים. כזו שרואים מרחוק שמישהו כיסת"ח על חלודות. אך השלדה נראת טוב, יש ניירות והמנוע מניע. חסר ברקט ימין ויש בורג גזור בבלוק. אחרי מיקוח קצר, בלי הרבה התלבטות החלטתי להביא את הכלה לחצר. לא שיש לי אופציות אחרות.
כאן מתחיל הפרויקט.
ראשית נגדיר את מטרות הפרויקט, כדי שכל מיני שגיא שכטר-ים ורון נחמן-ים לא יפתו אותי עם רעיונות מפלצתיים (בהזדמנות זו אציין שבזכות הלחץ הפיזי שהם הפעילו עליי, והשרשורים שכתבו החלטתי להצטרף לחגיגה).
המטרה היא לשחזר את הטנדר למצבו המקורי עם נגיעות קטנות של שינוי בעיקר קוסמטיות ופרקטיות.
הייעוד של הטנדר מבחינתי הוא להיות רכב אספנות, סידורים של שישי, נסיעה בכיף ואולי איזה טיול שבילים בקטנה באזור עם פק"ל קפה.
עם סייג אחד קטן, החלום הוא לסיים את הפרויקט ולצאת לטיול חוצה ישראל. קליל מבחינה טכנית אבל נסיעה לאורכה של המדינה וביקור חברים מדן ועד אילת. בעיקר כדי שאכיר את הרכב ובעיותיו לעומק.
נגיעות קוסמטיות ופרקטיות אומר שאני מוכן לשינויים קטנים מהמקור. לדוגמא, העובדה שהטנדר נמוך מידי בעיני, לכן הוא ישאר עם נדנדות מעט ארוכות יותר איתן הוא הגיע. כרגע הוא על 235 ברשיון וכך הוא ישאר (רק יעבור ל 100% שטח).
הספייר כנראה יעבור לארגז (לדעתי 235 לא נכנס מתחת לארגז). בנוסף, כחלק מהתמודדות עם בעיית המקום מתוכנן ארגז כלים גדול לארגז שיהיה שקוע מעט על חשבון החלל שבין מיכל הדלק לרצפת הארגז ואולי מיגרה נפתחת נוספת במקום הייעודי של הספייר מתחת לארגז.
מתוכננת קשת התהפכות לארגז ואולי איזה מתקן לג'ריקן דלק.
אולי אוותר על הפגוש המקורי ואבנה פגוש קדמי חדש.
אופציה לחלון אחורי נפתח מהקבינה לארגז – לא חובה.
בחיים יש אילוצים וכמובן שהפרויקט מתנהל בתקציב מוגבל. חשוב לי מאוד ללמוד מהתהליך גם אם זה מגיע על חשבון משך הזמן. המשמעות, לצערי, היא שאני לא הולך להחליף בשלב זה כל גומיה וכל בורג.
מכיוון שאני מתכנן מסע השקה, הרכב צריך לנגן יפה. אין בעיה שינגן לאט בהילוך רביעי אבל ניגון קבוע ואמין J
תוכנית עבודה:
1. פירוק הטנדר לרמת השלדה (בוצע במשך השנה האחרונה).
2. תיקון יסודי של הפחים: ריקבונות, חלדות ומכות פח.
3. צביעת חלקי הפח.
4. התזת חול וצביעה אלקטרוסטטית של השלדה.
5. טיפול בסרנים ומערכת מתלים (בולמים גמורים, עלים שקועים).
6. הרכבת הסרנים לשלדה.
7. טיפולים שונים: טרנספר, גיר מנוע (לא יודע מה מצבם עדיין).
8. ניקוי מערכת החשמל מחוטים מיותרים.
9. ניקוי, צביעה והרכבה של שאר המכלולים תו"כ אבחון בעיות והחלטה מה הכרחי בשלב זה.
התחלתי לאסוף חלפים שונים מסביב לעולם, בעיקר למנוע שידוע כנדיר יחסית (אטמים, חיישן חום ולחץ שמן), ולאסוף כל מיני חלקים מקוריים שהיו חסרים.
מצלם הרבה במהלך הפרויקט, לא לדאוג.
עכשיו תורכם J

Redoren
25-04-14, 23:25
נראה מעולה! שיהיה המון בהצלחה!
(מאוד מתחבר לפסקה על הטנדרים, וגם זכורים לי טיולים נהדרים עם אחד כזה של אבא של חבר, עוד שהייתי ילד ונכנסתי בארגז...(:)

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

dadi
25-04-14, 23:33
תמיד כיף לראות סמוראי חוזר לחיים ובמיוחד בטנדר נדיר
מחכה לתמונות

זרקו
25-04-14, 23:56
בהצלחה!
היו לי כמה חלקים מקוריים של סמוראי 84' שאולי יהיו רלוונטים- המגש מתחת לתא כפפות , כיסויי רמקולים ועוד.
אם הם לא עפו מתישהו אמצא אותם.

im_ri
26-04-14, 00:29
אוי חלקים זה נהדר :)
המגש שלי סדוק את הכיסויים לרמקולים מצאתי באי ביי ירדן :)

gmike
26-04-14, 00:46
כל הכבוד על הפרוייקט והשיתוף!
כיף לראות עוד סמוראי חוזר לחיים, עושה לי חשק לעבוד על הפרוייקט שיפוץ שלי (87 ארוך)
בהצלחה!

חן דן
26-04-14, 02:23
כל הכבוד
מאחל הצלחה רבה
אתה תהנה מאוד מתהליך הבניה/שחזור/שיקום
קדימה רעבים לתמונות

ishc
26-04-14, 03:05
בהצלחה וסחטיין. את הרכב שלך אני מכיר היטב ואפילו העברתי בו מס׳ לא מבוטל של קילומטרים. כיף לראות שהוא חוזר לחיים.
יאללה תמשיך לספר ותמונות.

איש
26-04-14, 21:05
מברוק יזלמה !
אפילו שגנבת לי אותו מתחת לאף (ולא רק אותו) .
אבל למזלך הסתדרתי בסוף :) .

זה המקום גם להגיד תודה ענקית על העזרה בפרוייקט שלי שיעלה בבוא העת ....
ושוב בפן הטכני אל תתבייש לבקש עזרה .
והכי חשוב עמרי תמונות והרבה !!

im_ri
27-04-14, 01:48
רגע לפני שאני עולה על מטוס אספר על הצעד הראשון בפרויקט. הצעד הראשון בפרויקט היה להשיג את הברקט החסר להניע ולעשות סיבוב. על פניו נראה כמשימה פשוטה אבל בזמנו לא כל כך הבנתי את עולם החלפים, לא הכרתי את האנשים הנכונים ולא הצלחתי למצוא ברקט למנוע שלי (רק תושבות מנוע). פניתי אל העולם הגדול (אי ביי) ובדרך נס מצאתי ברקט ימין למנוע 1000 בפירוק מאנגליה שהוצע למכירה במכרז. מאז אני עוקב על רוב הפרטים למנוע 1000 ולסמוראים הישנים ועדיין לא נתקלתי בעוד ברקט למכירה. לא היה קשה לזכות. אני היחידי שהציע. מזל טוב. החלק הראשון שהזמנתי לטנדר בדרך לארץ הקודש (מאז פתחתי חברת משלוחים).
הערתי את אבא שלי בשבת בבוקר, הבאנו זרוע הידראולית מהמפעל והתחלנו לפרק את המנוע. מעולם לא הוצאתי מנוע של רכב, אך יצא לי לא מעט ללוות פירוק של מנועי טנקים. והאמת, לא שונה בהרבה J
צילמתי הכל, רשמתי מה הולך לאן והמנוע יצא בקלות יחסית בחצר של ההורים.
הברקט הגיע אחרי כמה ימים, התחדשתי בסט חולצים חדש, חלצתי את הבורג הגזור והמנוע הוחזר למקומו. התחלתי לחזור על עקבותיי וכל החוטים חוברו בחזרה. בנסיון השלישי הטנדר הניע (בעיקר בגלל שלא חיברתי הכל נכון בפעם הראשונה והשניה).
האמת שזה היה מרגש. בדיוק שהתחלתי לצאת מהחניה התחיל לרדת גשם ולהפתעתי המגבים אפילו פעלו באטיות האופיינית.
סיימנו עם הצעד הראשון ואני חייב להודות שזה גרם לי לסיפוק אדיר. התחלתי להרגיש איך החלום שלי קורם עור וגידים.
הבנתי שכדי להתקדם אני חייב להרחיב ולשפר את סט כלי העבודה ופינת העבודה שלי. בהמשך רכשתי סט בוקסות, מפתחות, בוקים, מיטת מוסך ושאר ירקות.
העברתי את הטנדר למשכננו החדש במושב והתחלתי לפרק. התמונות שתראו בהמשך צולמו במשך שנה פחות או יותר. חדי העין יצליחו לראות בתמונות שמצפה לנו טוויסט קטן בעלילה בהמשך הסיפור...
בגדול בא לי להגיד שממש נהנתי מהפירוק, שלמדתי המון על מבנה הרכב ונגעתי בכל חלק והבעיות שלו. בפועל... למדתי המון אבל זה היה סיוט. למדתי בעיקר כיצד לחלץ ברגים שנגזרו מרוב שהם אכולים מחלודה וקורוזיה. הפכתי מומחה לשחרור ברגים חלודים. אני חושב שאת הברגים של הדלתות לקח לי כמה ימים להצליח לפתוח. משום מה התעקשתי לנסות ולשחרר אותם. בדיעבד, ישר הייתי צריך לרתך פלח ולסובב.
שפכתי המון WD40, שברתי מספר לא מבוטל של חולצים ומקדחים קטנים אבל התמקצעתי בחילוץ ולמדתי לעבוד עם הכלים. הרי זו אחת ממטרות הפרויקט.
ככל שקילפתי את השכבות של הפיקאפ, הבנתי כמה המצב חמור. הרבה דברים שלא שמתי לב אליהם בזמן בקניה התחילו להיחשף. רקבון מטורף מסביב להנדברקס, תושבות קבינה שלדה רקובות לגמרי – הן פשוט נשארו לי ביד כשנגעתי בהן. לקחתי את הקבינה למפעל המשפחתי כדי לבדוק עד כמה המצב חמור. התזת חול עדינה בכל מיני פינות ונקודות מועדות לפורענות חשפו את גודל האסון. בעיקר ברצפת הקבינה.
הכנפיים פחות מעניינות כי קל להשיג אחרות וגם היה קל לראות את מצבן כשקניתי את הטנדר, בסיס הארגז סביר אך דלתות הארגז רקובות אך כל אלו פחות הטרידו אותי.
רצפת הקבינה הפחידה אותי כי הבנתי שצריך לשחזר את התושבות לחלוטין וכמעט את כל הרצפה.
חבר של המשפחה, פחח בפנסיה, הגיע לבקר וישר אמר שאני צריך טיפול פסיכיאטרי דחוף וניסה לשכנע אותי לרדת מהעניין (של השיפוץ...).
הבנתי שאני בבעיה... המשבר ראשון הגיע יחסית מהר …
במקביל המשכתי לפרק ובדומה לשיטת חומה ומגדל שבכל לילה הקימו עוד ועוד ישובים עד שבנו לנו כאן מדינה, כך בכל ארוחת שבת הגעתי לבית הורי עם ארגז
חלקים שפורקו בשבוע האחרון ובלי שאמא שלי שמה לב לבסוף כל חלקי הטנדר היו מסודרים ומקוטלגים בפינת המרתף.

868258682486827 8682886826868328682986837868348683586833 868318683086839868368683886840

שגיא S
27-04-14, 12:31
שמח לראות שאתה מקשיב לי לפעמים!

הפוסט הזה יעניין הרבה מאוד קוראים, ואתה תלמד הרבה מהתהליך! בהצלחה!

GodsFather
27-04-14, 16:15
נראה מעולה! שיהיה המון בהצלחה.

יונימוג אדום
27-04-14, 21:39
כאחד שעבר שיפוץ כזה , וכעת משפץ במקביל גם סיקס וגם סיטרואן דה שבו , אני מאחל לך בהצלחה .
רגעי משבר הם חלק בלתי ניפרד מהשיפוץ , תשתדל להתעשת מהר כי ככל שעובר הזמן היאוש גובר .
את הטנדר שלי אתה מכיר - הוא אמנם יד ראשונה , אך היה חלוד כמעט כך , וראה לאן הגיע כיום - החתיך של השכונה .
הטעות שאני עשיתי היא שלא עשיתי לבד את הפחחות .
כיום שני הרכבים שאני משפץ עוברים פחחות שלי ללא קיצורי דרך ( כדרכם של בעלי מקצוע ) .
בכל אופן , בהצלחה בשיפוץ , ואם תזדקק לעזרה או ייעוץ אל תתבייש לבקש .
אתה מוזמן לסדנא שלי לראות טכניקות לכיפוף פחים וריתוך , ייצרתי מספר שבלונות לכיפוף .

אילן

AdiVitara02
27-04-14, 22:00
ואללה זה החלום שלי, מקנא בך ומקווה שגם לי ייצא לעשות פרוייקט כזה ביום מן הימים

im_ri
29-04-14, 08:08
כאחד שעבר שיפוץ כזה , וכעת משפץ במקביל גם סיקס וגם סיטרואן דה שבו , אני מאחל לך בהצלחה .
רגעי משבר הם חלק בלתי ניפרד מהשיפוץ , תשתדל להתעשת מהר כי ככל שעובר הזמן היאוש גובר .
את הטנדר שלי אתה מכיר - הוא אמנם יד ראשונה , אך היה חלוד כמעט כך , וראה לאן הגיע כיום - החתיך של השכונה .
הטעות שאני עשיתי היא שלא עשיתי לבד את הפחחות .
כיום שני הרכבים שאני משפץ עוברים פחחות שלי ללא קיצורי דרך ( כדרכם של בעלי מקצוע ) .
בכל אופן , בהצלחה בשיפוץ , ואם תזדקק לעזרה או ייעוץ אל תתבייש לבקש .
אתה מוזמן לסדנא שלי לראות טכניקות לכיפוף פחים וריתוך , ייצרתי מספר שבלונות לכיפוף .

אילן
היאוש מגיע במחזוריות.. בוקר אחד זה נראה אינסופי, ואז למחרת הכל מתקדם טוב וחוזרת התקווה. בכל אופן זה תהליך מדהים ומאתגר!

im_ri
03-05-14, 05:45
הטנדר פורק לחלוטין.
השלדה במצב טוב. הבודי במצב גרוע. כבר הזכרתי את הריקבונות בתחתית הקבינה, בכנפיים ובארגז. הרבה תיקונים ושפכטל. החלטתי שאני רוצה למצוא חלקי פח אחרים.
למרבה המזל חבר חיבר אותי לטנדר נוסף.
הפעם טבלת היתרונות/חסרונות נראתה מעט אחרת.
הטנדר הראשון – ייקרא מעכשיו הירוק היא טנדר ששימש כרכב טיולים, ראה לא מעט שטח, הרבה שנים של הזנחה, מעט שיפורים והרבה קומבינות (חשמל, ריתוך פחים וכו').
הטנדר השני – ייקרא מעכשיו האפור. שימש כטנדר עבודה בתחילת דרכו וכטנדר לחלפים בשנים האחרונות. המשמעות היא שחסרים הרבה חלקים כמו פנסים, טנספר, ידיות לדלתות ועוד כל מיני. היתרון העיקרי הוא שהכל מקורי. לא נגעו בכלום, רדיו מקורי של סוזוקי, דש בורד מקורי במצב טוב שאפילו רוב תריסי רדיאטור החימום נשארו שלמים. כסאות מקוריים שצריכים ריפוד מחדש, משענות ראש במצב חדש, והמון דברים קטנים שיקח לי הרבה זמן להשיג. יש מנוע וגיר איך אין לי מושג מה מצבם (לא נראים טוב זה בטוח). מבחינת חלודות, המצב פחות או יותר הפוך. הגג, קורת צד אחת והגב של הקבינה במצב קשה. רצפת הקבינה והכנפיים במצב טוב מבחינת רקבונות וגם דלתות הארגז סבירות. החלטתי ללכת על האפור ויש לי כבר משפחה קטנה של טנדרים.
השלבים הראשונים בבניית הטנדר הם פחחות וצביעת השילדה. כאן מתחיל שלב השיפוץ וההרכבה. מכאן אצטרך את עזרתכם המקצועית.
את פרויקט הפחחות החלטתי לקחת על עצמי. צבע ופינש סופי אצל בעל מקצוע – אשמח להמלצות.
גם השילדה תישלח לניקוי חול וצביעה – שוב אשמח לשמוע על מקום מקצועי וחומרים (צביעה אלקטרוסטטית? אבץ? וכו...)
לטובת פרויקט הפחחות, צפיתי בלא מעט הדרכות באינטרנט, רכשתי רתכת משולבת של jasic, ביקרתי אצל כמה בעלי מקצוע וכמובן אצל אילן J
יש לי נסיון מועט בריתוך עם אלקטרודות מבניית מיגון סף לג'ימני, ועוד כמה עבודות קטנות.
עכשיו נשאר לבחור איזה קבינה אני משפץ, הזה לא הייתה החלטה קלה ולבסוף החלטתי ללכת על האפור בעיקר מהסיבה שהתחתית במצב טוב ומהסיבה שנראה שהאפור לא עבר תאונה.
תמונות הרקבונות מצורפות להנאתכם. הפעם הבאה תמונות מעבודת הטלאים והפחחות.
בדיוק קיבלתי חבילה עם חלקים ל F 10 A וריפוד פנים לרצפת הטנדר.
ד"ש מווגאס.

869528695386954869558695686957

asafk
03-05-14, 15:59
ולשניהם יש ניירת מסודרת?

אסף.

ד ו ר ו ן
03-05-14, 16:07
הקיפוד הגיע עם הגרוטאה?
;)

im_ri
03-05-14, 20:18
שניהם מסודרים עם ניירות.
הקיפוד נותן יד :)

Aviram
03-05-14, 21:55
יש מוכר באיביי מהודו..
אולי אפשר יהיה להשיג חלקים דרכו.

אני רכשתי ממנו פנסים אחורה חדשים לרכב בזול.

nir.samo
03-05-14, 22:23
שאפו על ההחלטה ומה שכבר עשית. ממש מצווה לשמר אותם.

im_ri
11-05-14, 01:51
מבחר תיקונים לרצפת הקבינה.

87145 87146 87147 8714887149 87150 8715187139 87138 8714087141 87142 8714387144

סיום רצפת הקבינה:
87152

ishc
11-05-14, 08:00
תענוג, ממתין להמשך

im_ri
12-05-14, 02:22
מחפש רעיונות לבניית חלון אחורי. למישהו יש מושג מאיפה מתחילים? או יודע על חלון כזה שזרוק באיזה מקום?

אני לא יודע אם החלונות בתמונות הגיעו במקור הוא נוספו בהמשך. הראשון היה מהסמוראי הגנוב של מורי ונראה מקורי.
השני זה ממש יחידה נוספת על טנדר 87', לא נראה מקורי...

87222

יונימוג אדום
12-05-14, 05:50
אתה מוזמן להעתיק את החלון אצלי בטנדר , הוא מקורי בוודאות .

אילן - 050-5249686

im_ri
12-05-14, 08:00
התכוונתי לחלון אחורי נפתח:)

im_ri
25-05-14, 20:53
עוד קצת פחחות:

874868748787488874898749087491

87492874938749487496874958749887497

סולי
25-05-14, 23:16
עבודה יפה מאוד! ח"ח.
נראה שיהיה פה עוד טנדר למופת.

(בא לי גם פרויקט כזה...)

nadavoz
28-05-14, 17:25
נראה מעולה! הלוואי שאגיע ליום שאעשה תיקוני פחחות בעצמי..
שיהיה בהצלחה, אני עוקב :)

im_ri
30-05-14, 15:10
עד כה עידכנתי אתכם במה שהספקתי לעשות בשנתיים האחרונות (עבר) ועכשיו הגענו לנקודת הזמן הנוכחית (הווה).
השלב הבא הוא שחזור מסגרת החלון הקדמי והאחורי.
אין לי מושג מאיפה להתחיל (עתיד?!?)...

מסגרת חלון קדמי:
87624 87625 87626

מסגרת חלון אחורי:
87627 87628

קניתי כמה חלקים בחו"ל פשוט כי זה היה מאוד זול (אחד החיישנים הגיע עם הכיתוב made in Israel באופן מפתיע)

לא יכולת להתאפק מלבדוק אותם על הטנדר:

87631

87629

הריפוד לא מתאים בול והוא נתפר בכלל לסמוראי סגור אבל אני מניח שאוכל לעשות את ההתאמות כדי שהוא ישב יפה כי יש הרבה עודף.

שבת שלום :)

im_ri
04-06-14, 10:18
כמה פרויקטים נבחרים מרחבי הגלובוס, חלקם סטנדרטים וחלקם עברו שינוי משמעותי.
בארץ הצלחתי להגיע ל 18 טנדרים (4 מהם עם מנוע 1300 במקור, שנת 87-88).

87953 87954 87955 87956 8795787958 87959 87960 87961 8796287963 87964 87965 87966

GodsFather
04-06-14, 16:24
מדהים.

הבעיה היחידה שנתקלתי בה היא אורך הקבינה המוגבל במקור. מה שלא מאפשר לאנשים גבוהים להתיישב כראוי.

האם זה מפריע לך?

ראיתי טנדר אחד חסר קיר אחורי וטנדר אחד שהאריכו לו הקבינה.

dingo1st
04-06-14, 17:19
ראשית... פרוייקט מדהים !!! יפה מאוד ....
אני חושב שיש לי חלון אחורי של טנדר סובארו אם תרצה דבר איתי....
המון הצלחה
ראם

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

im_ri
18-06-14, 16:31
אורך הקבינה לא מפריע לי כל כך. אני גם מגיע מג'ימני שאין בו אפשרות להרחיק את מושב הנהג ואוהב לשבת קרוב גם ככה.

חלון סובארו טנדר זה רעיון מעניין.
שוקל לבנות לבד. איזה מנגנון נעילה יש לחלון כזה בדרך כלל?

im_ri
26-06-14, 15:34
נתקלתי במקרה בדרך לעבודה. טנדר סמוראי 84' עם סגירה (לדעתי לא מקורית).

88825

GodsFather
26-06-14, 17:19
רק אני רואה פה רכב EXPEDITION פוטנציאלי ?

דרור ברלי
27-06-14, 00:26
expedition... לא הגזמתם בכלל.
אבל רכב טיולים מגניב לזוג - זה כן.
ומבין אלה שהעלית, זה גם הכי מגניב בעיני:

88858

GodsFather
27-06-14, 07:57
דרור, תחשוב מחוץ לקופסה..........כי אין מקום בתוכה

ולדעתי לאקספדישן לא יוצאים יותר מזוג וגם זה לפעמים הרבה מידי.

סולי
27-06-14, 10:31
expedition... לא הגזמתם בכלל.
אבל רכב טיולים מגניב לזוג - זה כן.
ומבין אלה שהעלית, זה גם הכי מגניב בעיני:

88858

רכב של בחור מטזמניה.. הוא גם מחזיק ג'ימיני משופר לאישה.
הרכב הזה נבנה מאפס... ולאחרונה טבל במי נהר...
http://www.auszookers.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=12908&start=120
שרשור בנייה שבהחלט שווה קריאה, לא פחות ממדהים.

ד ו ר ו ן
27-06-14, 12:07
דרור, תחשוב מחוץ לקופסה..........כי אין מקום בתוכה

ולדעתי לאקספדישן לא יוצאים יותר מזוג וגם זה לפעמים הרבה מידי.
בשביל לחיות ברכב, וזו המהות של EXPEDITION, סמוראי, וגם ארוך, זה אומר חיים סגפניים מאד.
הכנסת מקרר בגודלן נורמלי וסתמת רבע רכב.
העלית ציוד לגגון, והלכה היציבות שגם ככה לא הייתה משהו..

ממש לא הרכב למסעות, אוליטיולים בקנ"מ מקומי.

GodsFather
27-06-14, 13:47
הכל אפשרי עם תכנון נכון. הדבר היחיד שאולי יהווה מכשול הוא עניין המים ודלק שדורשים נפח ומשקל רבים מאד בשביל שבאמת תהיה אוטונומיה של יותר משבוע. כל השאר בר הרכבה עם חשיבה יצירתית ושימוש בציוד מודולרי. כולל אמצעי קירור, בישול, לינה וכמובן תחזוקה במקרה הצורך.

מי יודע, אולי יום אחד תהיה פה בארץ הוכחה אחת ( או יותר ) מתגלגלת בכביש. כבר נראו דברים מתקרבים לכך אבל לא רכב שבאמת עונה על הכל.

יותר נוח לעשות את זה ברכבים גדולים יותר אבל זה לא הופך את זה ללא אפשרי.

ד ו ר ו ן
27-06-14, 14:47
מעבר למגבלת הנפח, אתה לא יכול להתגבר על מגבלת המשקל.
איך שלא תסובב את זה.

אבל זה נושא אחר.
הטנדרונים האלו פשוט יפים.

Slowly..

דרור ברלי
27-06-14, 21:34
לעשות מסמוראי כלשהו, אפילו ארוך, רכב לאקספדישן, נשמע לי, סלח לי על הביטוי - הזוי ברמות.
מה בדיוק מנסים להוכיח כאן ולמי? אין מקום באוטו! הוא קטן! כמה יצירתיות שלא תמצא, עדיין זה פיצפון. למישהו נראה שסתם בוחרים בדיפנדר 110 או בפטרול או בטויוטה 80/78 כרכב למסעות?...

כל זה לא מוריד מרמת המגניבות הבלתי נתפסת של הטנדרים האלה (למרות שאני אישית לא מסוגל להיכנס לקבינה שלהם, אני גבוה מדי)

GodsFather
27-06-14, 23:15
על סמוראי (וגם על ג'ימני) אמרו ואומרים שהזוי לעשות איתם הרבה דברים ש"הגדולים" עושים לכאורה בקלי קלות, אבל יש לא מעט שמוכיחים אחרת ואפילו יש דברים שהקטנים עושים יותר פשוט.

נכון שלא ישאר הרבה חומר מקורי מהסמוראי אבל גם בכלים הגדולים מבצעים שינויים למכביר, בהתאם לגודל האתגר.

asafk
28-06-14, 10:44
דרור... הגיון הוא לא הצד החזק של בעלי סמוראי.
דווקא נראה מגניב לקחת סמוראי טנדר עם אוהל גג, מטבח בדופן אחת של הארגז, מיכלי מים ודלק בין הארגז לשלדה ועוד נשאר מלא נפח...
ובסוף יש לך רכב מסעות חסכוני מאוד, עם יופי של תמרון, והכי חשוב.. מגניב לאללה.

אסף.

ד ו ר ו ן
28-06-14, 11:04
והכל בגיראסת ״מינימי״..
מקרר(רון), מטבח(ון),

יש כאן אי-בהירות לגבי המושג expedition, זה מושג שמתייחס למסע עם נוחיות ואיכות, עם מינימום התפשרות, ובגלל זה הכלים הבסיסיים הם אלו שמאפשרים העמסה,טווח ויכולת תמרון טובה גם כשהם עמוסים.

קח את הגמדים, ותעמיס אותם במה שאפשר להעמיס על טנדר מצוי בשביל טייל פסח/סוכות/שבועות ארוך( פרק זמן קצר מכל מה שאפשר לכנות expedition), והוא כמעט ומכפיל את המשקל המותר,והרכב לא יזוז.

תוסיף אוהל גג ופגעת קשות ביכולת התמרון בשטח.

Slowly..

דרור ברלי
28-06-14, 11:04
על רמת ה"מגניבות" אין ויכוח. הטנדרונים האלה מקסימים.
אין ויכוח גם על היכולות של סמוראי ונגזרותיו כרכב שטח.
"גמד רשע" זו מחמאה גדולה לגור של ג'יפים שהוא אולי קטן, אבל יש לו כזה....

אבל בחיאת, רכב למסעות, כזה שאפשר איכשהו "לחיות" בו?...
אין משהו פחות הגיוני מזה, ומי שנכנס לזה - זה רק מתוך רצון להוכיח שזה אפשרי, בלי לתהות יותר מדי איזה מין חיים אלה יהיו אחר כך.

ולא ש"לחיות" בדיפנדר 110 או בטויוטה 78 או בפורד F350 זה "כמו בבית" ואפילו לא כמו בדירת חדר וחצי בתחנה המרכזית... אבל בחייכם. יחי ההבדל העצום במרחב הפנימי, בגמישות, בכושר ההעמסה - בינם לבין סמוראי.

שגיא S
28-06-14, 11:38
למרות אהבתי לסמוראים ארוכים - אפילו שהייתי בעלים של כזה במשך כמה שנים, והפכתי אותו לרכב-טיולים מצוין (לצרכים שלי כמובן),
אני מסכים עם דרור ודורון, הרכבים הגדולים פשוט טובים יותר לדברים הללו. אין מה לעשות.
כשיוצאים למסע של שבוע, לא משנה מה תוואי השטח שתהיה בו, אתה תצטרך הרבה מקום אחסון: מקרר, שולחן, כסאות, צילייה, מזרונים, אוהל, כלים, כלי עבודה, חלקי חילוף, נוזלים...הכל תופס המון המון נפח.

במיוחד שמדובר על הדגמים הקצרים של סוזוקי, שם ציוד כבד על הגגון יכול ממש להביא להרגשה של חוסר ביטחון בשיפועי צד, העברות משקל וכו'.

אבל האוטו מגניב, והפרויקט של עמרי ממש מגניב. והוא גם מתקדם לא רע...

GodsFather
28-06-14, 11:38
אין ברירה... נצטרך להוכיח לדרור ודורון שזה אפשרי.

אני דיברתי על מסעות של מעל שבוע בלי גישה למים ודלק או מצרכים בסיסיים בטיעונים שלי. אני לא חושב שזה מוסיף עוד טון לרכב אבל גם עם עוד טון הרכב יזוז בסדר גמור וישייט כשצריך. וכמו כל רכב מסעות, זה מצריך תכנון נכון ושינוי מבנה כזה או אחר.

asafk
28-06-14, 11:46
והכל בגיראסת ״מינימי״..
מקרר(רון), מטבח(ון),

יש כאן אי-בהירות לגבי המושג expedition, זה מושג שמתייחס למסע עם נוחיות ואיכות, עם מינימום התפשרות, ובגלל זה הכלים הבסיסיים הם אלו שמאפשרים העמסה,טווח ויכולת תמרון טובה גם כשהם עמוסים.

קח את הגמדים, ותעמיס אותם במה שאפשר להעמיס על טנדר מצוי בשביל טייל פסח/סוכות/שבועות ארוך( פרק זמן קצר מכל מה שאפשר לכנות expedition), והוא כמעט ומכפיל את המשקל המותר,והרכב לא יזוז.

תוסיף אוהל גג ופגעת קשות ביכולת התמרון בשטח.

Slowly..
הטווח של ההגדרה מאןד רחב. מ live in ל live by וכל מה שבאמצע.

מציע לפתוח דיון חדש בנושא ולתת לדיון הזה להתקדם כרגיל..

אסף.

opl
28-06-14, 11:49
יש בחור שהוכיח שבמקום לגור בבית אפשר לגור בגימיני. היית מתחלף איתו?

GodsFather
28-06-14, 13:01
http://www.expeditionportal.com/forum/threads/53577-Suzuki-Samurai-Custom-Camper-Build

דרור ברלי
28-06-14, 13:20

גם הגיטריסט המופלא יהודה קיסר בזמנו ירד מנכסיו ובמשך תקופה לא קצרה היה ישן בתוך המיצובישי לאנסר הישנה שלו... אז כנראה שהכל אפשרי. השאלה אם אפשר לקרוא לזה חיים....

הכל יחסי, מסתבר.

בביום אויב בשנה שעברה גרתי יומיים בסופה. ממש בתוך הג'יפ. יצאתי ממנו רק פעמיים ביום - כדי להתפנות בשדה וכדי להתקלח מהג'ריקן.
היה מקום לכל מיני ציודים וצידניות ולמזרון עם מצעים ולספרים והייתי גם מקושר לעולם עם לפטופ, ממיר מתח ונטסטיק.
בסך הכל היה לי די נוח, ובכל זאת אחרי יומיים כבר לא יכולתי יותר. סופה ארוכה ממש קטנה מדי ל"אקספדישן", למרות שיש בה לא מעט מקום וגם מספיק כוח כדי לסחוב מה שנרצה. אז סמוראי?

לערום תיקים וחבילות בתוך ג'ימני ולישון באוהל לידו זה לא "רכב מסעות".
הבחור שעשה את זה יכול להגדיר את זה עד מחר כ"לגור בג'ימני" ולכתוב על זה בלוג - כי מבחינתו זה בדיוק זה.
אבל רכב למסעות כפי שאנחנו מכירים (או מקובעים לחשוב) - זה ממש לא. אולי אנחנו צריכים לשנות צורת חשיבה? יכול להיות. זה לא יוסיף לסמוראי נפח פנימי וכושר העמסה יש מאין.

GodsFather
28-06-14, 13:22
כנסו ללינק שהעליתי. כל מילה מיותרת אחרי שרואים מה הבחור עשה שם ועוד בצורה מתונה יחסית למה שאפשר.

התמונות מדברות בעד עצמן.

דרור ברלי
28-06-14, 13:39
בינינו?
מכוער תחת. אבל זה עניין של טעם.
הוא הוכיח שאפשר. נו, אז מה? זה טוב?
מדובר פה על אוטו שאנשים בגובה מעל 1.80 לא יכולים להיכנס אל מאחורי ההגה שלו. אז לישון בו? לזוז בתוכו?

ארגזים כאלה לדיפנדר, טויוטה 70, האנטר, דימקס, אמרוק וכו' (וכל טנדר בעצם) מוצגים בעשרותיהם בתערוכה השנתית בגרמניה.
ההבדל הוא ששם באמת יש מקום, והם באים גם עם גג מתרומם שנפתח לאוהל שמכסה על סוג של "מיטה זוגית".

GodsFather
29-06-14, 13:51
על טעם ועל ריח בעניין היופי. הוא גם די שמר על המידות המקוריות של הרכב, מה שהופך אותו לקצר יחסית.

בתור 1.83 ואחד שמכיר כמה וכמה גבוהים ממני שנכנסו לסמוראי, אני חולק עליך גם בעניין הזה, אבל אנחנו כבר נכנסים לקטנות.

לימים נוכיח את הנושא.

דרור ברלי
29-06-14, 17:26
ראיתי איך אתם מתקפלים לתוך סמוראי.... יש לזה מינוח מקובל - מזוכיזם.
אני מבטיח לך שהחל מגיל מסוים כבר לא תצליח לעשות את זה... אז תהנה מזה כל עוד אתה יכול.

ד ו ר ו ן
29-06-14, 18:01
הוא גר באוהל ליד הג'ימני, ולא, לא הייתי מתחלף איתו.

- - - Updated - - -

כנסו ללינק שהעליתי. כל מילה מיותרת אחרי שרואים מה הבחור עשה שם ועוד בצורה מתונה יחסית למה שאפשר.

התמונות מדברות בעד עצמן.
זה מזכיר לי את הצילום המפורסם של חייל חי"ר רוסי עומד ליד טנקיסט רוסי..
ואם אתה לא מכיר, תחפש קצת ברשת, תבין מה ההקבלה.

GodsFather
29-06-14, 18:15
אשריכם, עד שלא תראו בעיניים ותגעו בידיים תמשיכו בשלכם ואני בשלי.

asafk
29-06-14, 18:30
ראיתי איך אתם מתקפלים לתוך סמוראי.... יש לזה מינוח מקובל - מזוכיזם.
אני מבטיח לך שהחל מגיל מסוים כבר לא תצליח לעשות את זה... אז תהנה מזה כל עוד אתה יכול.
הוא כבר כתב... "אנחנו נכנסים לקטנות"...

אסף.

דרור ברלי
30-06-14, 12:20
להיכנס לקטנות זה יותר הקטע של אייל גולן ואבא שלו, לא?...............:p

עידו לוריה
30-06-14, 14:16
להיכנס לקטנות זה יותר הקטע של אייל גולן ואבא שלו, לא?...............:p

מעולה ;) .

עידו

im_ri
03-07-14, 15:28
והכל בגיראסת ״מינימי״..
מקרר(רון), מטבח(ון),

Slowly..

אחרי הכל אנחנו גרים במיני מדינה :)

im_ri
27-08-14, 18:34
אין ספק שזה היה הטלאי המורכב ביותר ובהחלט אחד היפים :)
לפני הכל לקחים. אחרי שקצת מבינים יותר לעומק מי נגד מי החיים ניהיים פשוטים הרבה יותר (כמובן שזה עניין יחסי). בכל מקום שמאוד דייקתי בהתאמת הטלאים, הרתכת כוונה כראוי, הכל רץ מהר וההשחזה פשוטה ויפה. במקומות שנוצרו מרווחים הסתבכתי עם מיני טלאים לגישור על המרווחים וזה גזל המון זמן והחליש את החיבור.
אם לא הייתה לי קבינה ספייר, ,אין סיכוי שהייתי יכול להגיע לרמה כזו של תיקו עם הציוד והכלים שברשותי.
לסיכום - תודה ל'איש' (כינוי ג'יפולוג) שנתן לי חוות דעת על כל פיק שני בהתכתבות בוואטסאפפ - תודה מלך!

ככה זה היה נראה בהתחלה:
90557 90558

אחרי חיתוך כל החלודה וניקוי חול לקורות שנשארו:
90559

מתחילים להתאים את הטלאים:
90560 90561 90562

ככה זה נראה לפני שפכטל:

90563

ואחרי שפכטל:
90564

צבע יסוד זמני:

90565

תכלס ממש חששתי להתחיל עם זה אפילו עד שפשוט לקחתי דיסק והתחלתי לכסח לחתוך ולרתך..

אני ממתין לא מעט זמן לקירור הפח מחשש לעיוותים, בעיקר הפעם כי מדובר בחלקי פח גדולים בגג ובגב הקבינה.

בין הפיקים מצאתי זמן לסגור עוד כמה טלאים קטנים על הדרך:

90566905679056890569

אחרי חצי שנה, אפשר להגיד שאני מריח את סוף העבודה על הקבינה. בהמשך עוברים לעבוד על הפרונט והארגז. חייב את זה רק בשביל הגיוון אחרת אשתגע...

Redoren
27-08-14, 18:57
נראה מדהים! תמשיך להנות!!

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

GodsFather
27-08-14, 20:12
תחושת הסיפוק הזו וכמוה יהיו עוד רבות, תשאר איתך לנצח. כל הכבוד על ההקפדה והעבודה הפדנטית.

יונימוג אדום
27-08-14, 20:32
עמרי כל הכבוד .
אני רואה שהתקדמת יפה , אני סיימתי פחחות על הדה שבו וכרגע עובד על עצמי על מנת לחזור לפחח את הסיקס .
מכיר היטב את רגעי השבירה הללו , פתאום הרוח יוצאת מהמפרשים , ואתה מתיישב מול הפרוייקט כמו זומבי , קרה לי כמה פעמים .
אצלי הרכב כעת בשלבי צביעה אצל צבעי אומן ( המחיר בהתאם ) , החלטתי שבשיפוץ הזה אני לא חוסך מאומה .
דרך אגב , בתמונות שצירפת למטה הטלאי הקטן , אצל בעל מקצוע טוב זה היה מסתיים בתמונה השלישית , ואילו בעל מקצוע זול היה מסיים את התיקון כבר בתמונה השנייה , על השאר מכסה החומר . אחרי שנה מתחילים הפיצוצים וכאב הלב .

בהצלחה אילן

im_ri
27-08-14, 20:38
אילן בוא נקים קבוצת תמיכה :) אתה נותן מוטיבציה!

Aviram
27-08-14, 21:36
מדהים כל הכבוד!

אתה מקבל עוד עבודות? :)

im_ri
20-09-14, 23:53
לפי לוחות הזמנים בעוד שבועיים הייתי אמור לחגוג את סיום הקבינה (טלאים ושפכטל).
אפילו תכננתי את תמונות הניצחון במאבק בחלודה עם בקבוק קווה זול וכוס פלסטיק על הדשבורד.
אך מה לעשות, שתוכניות ומציאות לא תמיד הולכים לאותו הכיוון.
ביום שישי סיימתי לתקן את כל הרקבונות בגג. ברשימת המשימות כתבתי לעצמי להציץ שוב על גשר הגיר כיוון שבעבר ראיתי שם נפיחות קלה מאוד באחד האזורים.
זה התחיל בבדיקה שגרתית של חפירה עם מברג שטוח ונגיעה עם ראש שיוף על המקדחה, והסתיים בזה:

91254 91255 91256

וזו רק ההתחלה. לא גיליתי עדיין הכל. אבל עושה רושם שבחלק גדול מגשר הגיר, היכן שיש חפיפת פחים, יש חלודות ורקבון בינהם.
מדהים שכמעט ולא זיהיתי את זה בכלל, הפח מצד התחתית היה נראה תקין לחלוטין וגם מתוך הקבינה. רק בנקודה קטנה היה סימן שהדליק נורה אדומה.

העפתי את רוב החלודה הרצינית. אני מתכנן לחשוף עוד קצת את הפח הרקוב ולנקות הכל בהתזת חול. השאלה היא, אם אני מפרק עכשיו את כל האיזור או ממשיך הלאה אחרי נקיון וסגירה של החורים?
יש סיכוי טוב שאם אמשיך לחפור אמצא עוד הפתעות..

בכל אופן זו רק מכה קלה במיגון אחרי מה שעברתי עם התקרה והקורת צד בחודשיים האחרונים :cool:

im_ri
24-09-14, 22:28
טוב, אז בנתיים הוחלט לפרק את הכל לנקות עם חול, להשלים טלאים , לצבוע ולרתך חזרה.

נראה שתפסתי את זה בזמן שאפשר עוד להציל משהו..

הפכתי את הקבינה והתחלתי לחתוך את הפיקים המקוריים מהמפעל ולחשוף את הנזק:

91375

החתיכה שהוצאתי:

91374

יונימוג אדום
25-09-14, 09:20
על החתיכה הזאת התקשקשת כל כך הרבה ??
לשחזר אותה זה לא כזה סיפור , אם תרצה עזרה אני אשמח .

חג שמח - אילן

im_ri
28-09-14, 12:09
צודק לגמרי, לשחזר אותה זה לא סיפור. הכיפופים פשוטים מאוד.
לפרק אותה בעדינות היה אתגר :)
המקדחה לא נכנסת אנכית לפונצ'וויס-ים .....

יונימוג אדום
28-09-14, 20:49
כיום שיכללתי את שיטות העבודה שלי.
משתמש עם משחזת ציר להגיע לפינות אפלות - יש לי גם כרסומים שונים המתלבשים על המשחזת וגם בניתי תושבת לדיסקית חיתוך "2 למשחזת .
כמו כן יש לי מכשיר פלאסמה לחיתוך - פשוט אדיר , מצליח להגיע לכל פינה .

אילן

im_ri
02-10-14, 10:41
המתנה שלי לשנה החדשה הגיעה:

91571

91572

עכשיו נשאר ללמוד צרפתית ;)
שנה טובה!

yehuda75
02-10-14, 10:54
jouir!
Enjoy!

GodsFather
02-10-14, 15:11
קלאסי, כל מה שצריך זה שמישהו שיש לו את הספר יסרוק אותו ויעלה לאתר :)

im_ri
13-10-14, 12:22
לא לדאוג, יש את כל הספרות. האמת שאני מעדיף הארד קופי ומלעבוד עם המחשב. אם אפשר אחד מקורי עם שאריות גריז משנת 84 מה טוב :)

91841

המתנה שלי לשנה החדשה הגיעה:

91571

91572

עכשיו נשאר ללמוד צרפתית ;)
שנה טובה!

im_ri
20-10-14, 00:37
החיזוק בתחתית גשר הגיר פורק, עבר ניקוי חול, כמה טלאים קטנים צביעה והרכבה חזרה למקום.

אחרי נקיון:
9208292083

טלאים בקטנה:
92084 92085

מלבד שפכטל לגג הקבינה ועוד כמה נקודות קטנות סיימתי בהצלחה את שלב הטלאים בקבינה. בזמן שאמשיך לעבוד על קטעים אחרים הקבינה תעמוד במבחן הזמן. אני רוצה לוודא שלא יוצאת חלודה באזור התיקונים.

עוברים לכנפיים ולמכסה המנוע.
סה"כ המצב סביר. יש מכות יחסית קלות ב2 הצדדים. רקבונות באזור המצבר (חיבור של הכנף לקבינה) וכנ"ל בצד השני.
יש חלודה בין התושבת חיזוק שנמצאת בבית הפנסים וכמה טלאים במכסה המנוע.
מחכה לסיים עם זה כבר ולהתחיל לעבוד על הארגז :)

חיבור כנף לקבינה:
92086

תושבת בבית הפנס עם רקבון מתקדם (אני הולך להוציא את התושבת כדי שאוכל לנקות ביסודיות מתחת לתושבת, להחליף קטעים רקובים ולייצר תושבת חדשה).
92088 92089

חיזוק רקוב - עמוד שאליו מתחבר מיכל המים של הווישרים:

92087

חגיגת חלודה בקצה מכסה המנוע:
92090

im_ri
29-11-14, 23:43
מכסה המנוע מאחורינו. האמת שבהתחלה קצת נרתעתי ממצבו אך בסופו של דבר יצא יפה לאללה.
אחד הלקחים הכי מעניינים מהתהליך עד כה הוא שפשוט צריך להתחיל לחתוך ולעבוד, גם אם בהתחלה זה נראה אינסופי ולא יודעים מאיפה בכלל להתחיל. פשוט לקחת את הדיסק ולהתחיל לנקות אזורים שלא משנה איך נהפוך את זה, כדי להתקדם חייבים להעיף אותם. ככה עשיתי במכסה המנוע, הרי חלקי פח אכולים כל כך בחלודה בכל מקרה לא ניתנים לשיקום.

סה"כ היו 3 טלאים. 2 בחזית ואחד קטן בצד.
אחרי שיוף קל, ככה זה היה נראה:

93558 93559

במקביל המשכתי לעבוד על הכנפיים הקדמיות, הצלחתי לפרק את התושבת באזור הפנס. יש כמה דפיקות פח בשני צדדים של הכנפיים, 2 טלאים בחלק הפנימי של בית הגלגל ושחזור התושבת. לא משהו שאמור לעכב אותי.

בנוסף, התחלתי פרויקט חדש שנקרא Project K - Share your pickup (http://www.omrigi.com/#!project-k/c1ex1)
מטרת הפרויקט - תיעוד טנדרים מסדרת מכל העולם במקום אחד. מוזמנים לבקר וכמובן לשתף!

http://www.omrigi.com/#!project-k/c1ex1

סדרת K למי שלא מכיר, כוללת בתוכה את הדגמים הבאים:
SJ410k, SJ413k, LJ81

מצרף תמונות מתהליך העבודה לאחד הטלאים במסכה המנוע.

שלבי עבודה:
1. הסרת האזור החלוד.
93560

2. הכנת טלאי מתאים לאחר ניקוי חול:
93561

3. טיפול בחלודה הפנימית - ניקוי חול + ממיר חלודה:
93562

4. ריתוך הטלאי, לאחר השחזה.
93563

5. שפכטל לשחזור הצורה המקורית:
93564

6. גלוון קר ולאחר מכן צבע יסוד זמני (עד שאקח את כל החלקים לצביעה)
93565

שבוע טוב לכולם!
עימרי

שגיא S
30-11-14, 10:12
שמע עבודה מדהימה! כל הכבוד!!

אני אומר לך התוצאה הסופית תהיה שווה הכל בסוף!

im_ri
07-02-15, 02:02
אחרי מכסה המנוע מגיעות הכנפיים
הייתי חדור מוטיבציה בשלב הזה מה שגרם לעבודה להיות מאוד יסודית. זה לקח כפול זמן מהמתכונן אך אני מקווה שאזכור להעריך את זה כשאסיים.
בהתחלה חשבתי שבסה"כ אצטרך להתמודד עם 2 כיפופי פח בצדדים:
95779 95806

אחרי סקירה יסודית הבנתי שגם החיזוק בבית הפנס מלא בחלודה מכל הכיוונים.
95780

וכמו בכל סמוראי, גם באזור חיבור הכנפיים לתא נוסעים יש רקבונות... וגם בתושבת של המצבר...
ואם כבר מגזימים, פירקתי את הקשת של הכנפונים כדי לתקן כיפוף פח קטן ובאותה ההזדמנות להעלים את כל החלודה.
95781 95788

בכללי באמת שזה לא היה נורא, ראיתי כנפיים במצב גרוע הרבה יותר ואחרי מה שעברתי בקבינה הכל נראה פשוט.
אז גייסתי פועלת נוספת ויצאתי לדרך.
95812
אז מה היה לנו?
2 טלאים בחיבור הקבינה לכנפיים.

9581095811

טלאי קטן וניקוי חול לחיזוק בבית הפנס:

95809 95787

ניקוי חול + ממיר חלודה לכנפון ולתושבת המצבר.
95813

יישור הכיפוף בצדדים:
95790

לאחר ניקוי חול עשיתי שפכטל לכיפופים בצדדים:
9580895791

שפכטל לבית כנפון וריתוך חזרה למקום:
9580795793

צבע יסוד לסיום:
95795

ותמונה אחרונה של הפרונט עם מכסה המנוע:
95796

מה בהמשך?
האמת שיש כמה החלטות לקבל. הראשונה לגבי מיקום הספייר. הטנדר נועל צמיגי 235 שכרגע לא נכנסים למתקן היעודי מתחת לאמבטיה. חשבתי לבנות מתקון חדש בצד הארגז אך אני עדיין לא שלם עם המראה של זה. אחד היתרונות הוא פינוי שטח אחסון נחמד מתחת לאמבטיה ככה שאוכל לתכנן ארגז כלים או מיכל מים.
ככה זה נראה הצמיג בארגז:
95797

אני רוצה ליצור ארגז כלים קבוע שינצל את המרווח הפנוי שבין האמבטיה למיכל הדלק. מלבד הפרקטיות זה חוסך התמודדות עם כמה רקבונות בארגז. הקנדי עשה משהו יפה:
957999579895800

אצטרך עזרה בבניית ארגז כזה, יש לכם כיוון? מישהו שמתעסק בזה או עצות לבניה עצמית? כמה זה מורכב שיהיה עמיד למים ועיוותים?

דבר נוסף, קשת התהפכות כן או לא? זה נראה דיי טוב על הרכב ומאפשר לקשור ציוד בארגז. יותר בטיחותי אבל מוסיף משקל לטנדר הקל. מה דעתכם?
95801958049580395802

שיפוץ הארגז והדלתות זה השלב האחרון בתחום הפחחות. לאחר מכן אני מתכנן לשלוח את הבודי לפינישים של פחחות וצביעה כללית. לא לפני שאבנה פגוש קדמי (עדיין מתלבט על בניה או שיפוץ המקורי).
אחרי הפחחות המטרה להתחיל לעבוד על רולינג שאסי שתכולל טיפול בסרנים ובכל רכבת ההנעה.

בלי קשר, מוזמנים לבקר בדף אנסטגרם חדש שפתחתי: כאן - SJ410K (http://instatagphoto.com/sj410k/)
עשו חיים לבנתיים!

אביעד פ.
07-02-15, 18:36
סחטיין עליך! כיף לקרוא תמשיך לתעד בהרבה תמונות...

דרור ברלי
07-02-15, 19:26
מרשים מאוד, סחתיין על הסבלנות והיסודיות.
לגבי קשת התהפכות - אם הרכב הזה צריך גם לנסוע לטייל ואולי גם בעבירות קשה - אל תוותר על הקשת וגם תבנה אותה מצינור טוב ללא תפר (סקדיואל 40, אולי אפילו תתפרע על ST52).
מוסיפה מעט משקל, אבל גם הרבה בטיחות.

GodsFather
07-02-15, 19:42
תעשה גם תעשה קשת ועליה תתקין את הגלגל האחורי. טרופי טראק סטייל. לא בצד הרכב.

asafk
07-02-15, 21:05
אני הייתי מתקין את הגלגל בארגז עומד צמוד לדופן הקדמית ובצד שמאל. או באמצע (ואז אפשר לבנות לו שקע בריצפה).

אסף.

דרור ברלי
07-02-15, 21:35
בכל מקרה, לא לוותר על הקשת.
לפני שבועיים למדתי (מראייה, לא לדאוג) כמה כלוב/קשת טובים זה חשוב ברכב שטח.
לא שלא ידעתי את זה קודם, אבל קיבלתי הוכחה/תזכורת כמה זה נכון - ובירכתי בלב בשקט על שהוספתי לכלוב המקורי של תע"ר בג'יפ שלי גם קשת קדמית שלמה (עד הריצפה, כולל מפזרי לחץ וחיבורים/חיזוקים לקורות הקדמיות בבודי).

שגיא S
07-02-15, 22:20
קשת בטיחות - חובה לדעתי. אם גם תעשה את זה כמו שאתה יודע - אני בטוח שזה יתרום למראה של הרכב אפילו.

גלגל ספייר - לדעתי לדחוף אותו מתחת לארגז יהיה הכי יפה, אבל גם בעמידה בארגז יכול להיות נחמד. מניסיוני עוד לא יצא לי להשתמש בצמיג ספייר מאז שעברתי לשטח מלא אז זה לא כזה קריטי לדעתי ;)

בקשר לארגז - אולי יהיה יותר קל ויפה לקחת ארגז יד שניה מטנדרים אחרים?

בכל מקרה סחטיין על העבודה וההשקעה. באמת שאין דברים כאלה.

זרקו
08-02-15, 06:37
לגבי הארגז בארגז.
מורי עשה בזמנו משהו יפה- כל הארגז האחורי התרומם על שתי בוכנות (כמו משאית חול למשל כשהיא פורקת) ואפשר המון גישה להמון מקום.

יופי של עבודה.

לגבי קשת- שווה מחשבה. אם מיועד לעבירות קשה- האם קשת כזו מספיקה?

GodsFather
08-02-15, 08:54
יש עניין של אסתטיקה, אם לא רוצים לקדוח בפח של הרכב בשביל צנרת, להעביר כלוב יהיה קשה יותר ואו צפוף מאד בקבינה הכל כך קטנה של הטנדר.

קשת חיצונית תעשה עבודה לא רעה כמקדם הגנה.

דרור ברלי
08-02-15, 09:42
אבל כלוב חיצוני זה שיא בלתי נתפס של כיעור.

אני מנחש שמי שעבד כל כך קשה על שחזור הבודי ס"מ אחרי ס"מ של רקבונות, טלאים, הלחמות, השחזות, שיופים, צביעה קפדנית, לא יילך לקמט את זה על סלעים בעבירויות אקסטרים.

כלוב פנימי? תלוי. אם הבנאדם קטן במיוחד, בסדר. אבל נהג במידות ממוצעות כבר בקושי נכנס לסמוראי טנדר. הקבינה צפופה ואין מקום לדברים כאלה.
אז כרגיל, החיים הם אוסף של פשרות. על קשת טובה אל תתפשר.

gmike
08-02-15, 09:45
קשת חיצונית לדעתי כדאי.
לגבי הספייר-הייתי מנסה למקם אותו על הדופן האחורית של הקבינה,וליצור לו שקע בארגז כך שלא יבלוט מעל קו החלון האחורי. אם זה לא אפשרי,אז על הדופן.
וארגז מתרומם זה גימיק נחמד, אבל לא שימושי. מה עושים כשיש ציוד בארגז, ורוצים להגיע לתאים שמתחת?
אני הייתי מנצל את השטח מתחת לארגז לטובת מיכל מים, אוויר וכו'.

im_ri
08-02-15, 21:56
דרור אתה צודק - הרכב לא צריך לטייל בעבירות קשה. ממש לא אפילו. טיולי שבילים באטיות.
קשת התהפכות בתוך הקבינה פחות מתאימה לייעוד שלי, אין לי בעיה של מקום ואני יחסית קטן, אבל זה בהחלט להחריב את הרכב.. בטח שכלוב התהפכות חיצוני.
יש משהו קרבי ויפה בקשת על הארגז כמו התמונות ששלחתי, זה שווה משהו מבחינה בטיחותית אם זה מעוגן לארגז? או שזה רק פרקטי לקשור ציוד ואת הגלגל ספייר?

אסף - גם אני חשבתי 'להשקיע' מעט את הספייר אבל זה לא מסתדר. מתחת למיקום שקרוב לדפנות הארגז יושבים התומכים של השלדה ואני לא רוצה לחתוך אותם.

אני עדיין לא מצליח להכניס את הספייר למקום הייעודי.. אולי אני מפספס משהו...אמרו לי לנסות להכניס אותו בין השלדה לסרן ולא מאחורי לוחית הרישוי כמו שניסיתי.

שגיא - על איזה ארגז יד שניה אתה מדבר? לא נראה לי שאפשר למצוא משהו מקורי בארץ במצב טוב יותר...

להרים את הארגז כמו משאית? מגניב לאללה אבל לא שווה לי את ההשקעה וכשיש ציוד זה אומר לפרוק הכל כמו שמיכאל אמר...

אם אמצא פתרון לספייר מתחת לארגז זה האופציה הכי טובה כנראה.

מה לגבי ארגז כלים קבוע בדופן הארגז שקרובה לקבינה? יש רעיונות? מכירים בעל מקצוע שיכול לעזור? אף פעם לא בניתי ארגז ואני מניח שצריך לכופף את הפחים כדי לחזק ולמנוע עיוותים..

gmike
08-02-15, 22:05
דווקא הארגז לא מסובך. תתכנן מה אתה רוצה,גש למחסן ברזל שיחתוך ויכופף לך את החומר(בד"כ בחינם או בתשלום סמלי) אני חושב ש2 ממ זה מספיק.
לחיזוק אפשר לעשות מחיצה פנימית.
את ההרכבה ריתוכים וצבע תעשה כבר לבד.

asafk
09-02-15, 01:57
אני חוזר למה שכתבתי קודם.. ולדעתי אל תשים ארגז כלים בדופן שקרובה לקבינה אלא את הספייר. ארגז כלים יותר נוח כשהוא לאורך דופן הצד. וכיוון שיש דפנות נפתחות לארגז זה אפילו מתבקש.

אסף.

יונימוג אדום
09-02-15, 05:40
עמרי , בוקר טוב .
כל התשובות למחשבות שלך נמצאות אצלי על הטנדר .
כולל גלגל רזרבי וארגזי כלים , כמובן גם קשת בריאה .
יאללה תממש את איומך ותקפוץ לביקור .

אילן

GodsFather
09-02-15, 09:25
צלם לפה שנראה אילן

im_ri
10-02-15, 17:34
להוציא מאילן תמונות זה כמו לבקש ממכשירי תנועה רכב בלי חלודה :)

GodsFather
10-02-15, 18:17
אז לך אתה תצלם!!

im_ri
10-02-15, 19:12
לוקח על עצמי את המשימה.

יונימוג אדום
10-02-15, 19:42
חברים ,צ'טערת .
הטלפון שלי מהדור המשובח - עדיין עם חוגה ,
האמת , לרוב אני מצלם עם מצלמה , אך אין לי זמן פנוי לשטויות .
עמרי , אני ממתין .
עמרי , יש מצב שעקב הגשמים הטנדר יגיע הבייתה לכ"ס , מוזמן לחצות את המטע ולבוא לצלם .

אילן

im_ri
11-02-15, 22:24
עד שאחזור עם תמונות מאילן...
זה מה שמחכה בגזרת הארגז.

95900
95898
95899

הדופן שקרובה לקבינה עקומה לחלוטין וככל הנראה אקח מהארגז הנוסף שיש לי או שפשוט אעיף את הדופן הקיימת ואבנה את ארגז הכלים המתוכנן. כנ"ל לחור הרקבון שבתמונה - ארגז הכלים יחליף אותו.
לגבי הדלתות - קצת כיפופי פח והרבה רקבון בחלק התחתון של שלושת הדלתות.

עדיין לא הצלחתי להבין האם יש משמעות בטיחותית לקשת שמעוגנת רק לארגז ולא לשלדה?
בנתיים אתם מוזמנים להצביע לקשת המועדפת עליכם:

1. קשת קלאסית עם צינורות בקוטר בינוני. העיגונים והאלכסונים מגיעים לחלקו האחורי של הארגז. משאירה הרבה מקום לציוד.
95893

2. צינורות בקוטר קטן יותר, האלכסונים מגיעים למרכז הארגז. משיארה הרבה מקום לציוד.
95894

3. קשת מחוזקת. האלכסונים יורדים ממש במרכז הארגז מה שלדעתי מאפשר עיגון ישיר לשלדה. מגבילה מאוד העמסה על הארגז.
95895

4. צינור רחב יחסית, הרבה כיפופים ופלאס חיזוק בדופן. מורכבת לבנייה עצמית לדעתי..
95896

5. צמודה לקבינה, קוטר צר יחסית, אלכסונים קרובים לקבינה. פרקטית להגנה על הקבינה, אין הרבה מקום לקשור ציוד.
95897

עכשיו אתם... 1 - 5 ?

דרור ברלי
11-02-15, 23:13
מס' 5.
שומרת פחות או יותר על הלוק המקורי של הרכב.

GodsFather
14-02-15, 11:10
2
אגב, למה לא לבנות ארגז עצמאית מקום לשחזר אחד? יאפשר יותר יצירתיות

יונימוג אדום
14-02-15, 13:29
עמרי , לבנות ארגז לטנדר הזה ממש לא מסובך .
עלות החומרים לארגז כולל קשת לא עברה 1000ש"ח , אני הזמנתי פח מכופף בעובי 3 מ"מ ( אני מעמיס הרבה על הארגז ) , אולם ניתן להסתפק גם ב: 2 מ"מ .
הקשת בנויה מצינור 42מ"מ עם עובי דופן 4 מ"מ .
בעצם מה אני מז----- את המוח , הרי אתה חייב לי ביקור .

אילן

yscheiner
14-02-15, 20:35
הצעת ייעול,
את הארגז אל תבנה עם דלת עליונה בודדת.
1. שתי דלתות עליונות הפונות לצדדים כך שתוכל להגיע לתכולת הארגז כאשר אתה עומד בצד הרכב ולא צריך לעלות עליו.
2. מגירות היוצאות מצידיו (לתכנן את זה עם דופן הארגז).
3. בדוק את החלל שיש מתחת לרצפת הארגז, ראיתי ברכבים אחרים עם ארגז שטוח (flatbed) שיש מקום לארגז צידי או מגירה צידית.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/14/1181ffd72faf9025de6e7b1480b45d93.jpg
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/14/50a08da009ba01f00603a332608c1954.jpg
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/14/958de60c45739e7deb0a9c4a7c03437f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

im_ri
15-02-15, 13:02
2
אגב, למה לא לבנות ארגז עצמאית מקום לשחזר אחד? יאפשר יותר יצירתיות

זה פרויקט של שחזור הרכב הרבה יותר משיפור ושדרוג. לכן חיצונית הוא יראה מקורי מלבד כמה תוספות פרקטיות קטנות לצרכים שלי או ךלמראה מעט קרבי יותר.

- - - Updated - - -

פתיחת הארגז מהצד זה בהחלט נקודה מעניינת למחשבה ואופציה טובה!

הצעת ייעול,
את הארגז אל תבנה עם דלת עליונה בודדת.
1. שתי דלתות עליונות הפונות לצדדים כך שתוכל להגיע לתכולת הארגז כאשר אתה עומד בצד הרכב ולא צריך לעלות עליו.
2. מגירות היוצאות מצידיו (לתכנן את זה עם דופן הארגז).
3. בדוק את החלל שיש מתחת לרצפת הארגז, ראיתי ברכבים אחרים עם ארגז שטוח (flatbed) שיש מקום לארגז צידי או מגירה צידית.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/14/1181ffd72faf9025de6e7b1480b45d93.jpg

asafk
15-02-15, 15:13
אני אחפש לך תמונות, של ארגזים לאורך הארגז. כך שדפנות הצד הן גם המכסה של תא האיחסון וגם עם שלשלת שמחזיקה את הדופן אופקית בתור משטח עבודה.

אסף.

im_ri
15-02-15, 15:24
מעולה. אשמח לראות רפרנסים. שחושבים על זה, אני לא כל כך מכיר את עולם פתרונות האחסון של טנדרים :)

asafk
17-02-15, 11:53
עשיתי קישקוש על מפית... (מתנצל על חוסר הפרופורציה באורך הארגז)

95998

אסף.

im_ri
17-02-15, 13:24
איזה מלך! תודה.
עד עכשיו הייתי ממש נגד הרעיון של אחסון בדפנות כי זה פשוט לא מאפשר להעמיס דברים רחבים אבל זה נראה מגניב.
אני מאוד מקווה שאוכל להכניס את הגלגל מתחת לארגז. אשלח תמונה של הגלגל על הארגז לקבל פרופורציות אמיתיות.

יונימוג אדום
17-02-15, 18:13
עמרי , אצלי הארגז נקי להעמסה - 140X170 .
מתחת לארגז מותקנים : גלגל רזרבי , מגירה לכלים באורך 90 ס"מ ( מימין ועד למיכל הדלק ) ושני ארגזי כלים במידות : 38X20X44 .

אילן

סולי
17-02-15, 23:34
חייב לומר עומרי שאתה נותן השראה, עבודה קשה והתוצאה יפה בהחלט! ח"ח!

לגבי ההצעה של אסף, ממה שאני מכיר את הסמוראי טנדר אין מקום לתא אחסון צידי, מאחר והבתי גלגל תופסים את עיקר השטח הפנוי.
לדעתי הייתי ניגש לכל נושא האחסון אחרת.
כך כדוגמא את מס' 3 שהעלית, זאת האבולוצייה של הטנדר שלך, זו גרסת stockman החלומית, נדירה בטירוף ולא עתיקה כלל..
היתרון שלה מלבד סרנים רחבים, גיר 5 הילוכים מנוע 1.3 מוזרק הוא גג פריק וקבינה מורחבת, אני מניח שזו לא אופציה מבחינתך כי אתה מנסה לשמור על מקוריות..
..אבל,
תזכור שאין לך מקום של ממש בקבינה, שים לב איזה צדדים היו טענו שיפור, אם אתה לוקח נוסע לצדך אין מקום אפילו לתיק גב.
זה והעובדה שאין לך עוד סמוראי.. אני מהמר שכשהרכב יהיה במצב נסיעה הסיפוק וההנאה ממנו גם בנסיעה למכולת יהיו גדולים מהג'ימיני ואז תתחיל לשפר כל מיני שטויות שיתאימו אותו יותר ויותר לטיולים ולנסיעות של כיף.
לכן אני לא מבין למה אתה לא משדרג לרכבת כוח מעט מודרנית, חזקה, אמינה, חסכונית, בטיחותית ונוחה יותר מהמקור ולא פוגעת במאום במראה המקורי... אבל נו ניחא.. פרויקט שלך לא שלי ): ..
אתה מוכרח לטפל בנושא האחסון לפחות בצורה כזו שהרכב יכיל במצבו ה"ריק" לא מעט משקל מאחורה, אחרת הוא לא יהיה נוח אבל בעיקר לא יעבוד בצורה מיטבית בשטח.

לגבי הגלגל ספייר, מותקן על הארגז, ע"פ טעמך האישי.
מיכל דלק ומים בהתאמה אישית, שטוחים וממוקמים בדיוק בין קורות השלדה.
מעליהם, בחלל עד ריצפת הארגז, לנצל לבניית לזוג מגירות ארוכות מאוד מהקבינה ועד הפגוש האחורי, עם פתיחה אחורנית על גבי מסילות כמובן.
ולגבי הארגז, שוב מעוצב ע"פ טעמך האישי נשאר ריק ופנוי להעמסת ציוד, מלבד הגלגל ספייר כמובן, שבהחלט יכול לתרום להופעה הקרבית.
המגירות יכולות להכיל במחיצות ציוד בישול/חילוץ/כבלים להתנעה ושאר ציוד טכני בסיסי וכמובן תא לתיק גב (":

http://liveimages.carsales.com.au/carpoint/car/spec/SUZU0103.jpg?height=700&aspect=FitWithinNoPad&width=1050

im_ri
20-02-15, 23:21
בנתיים מתחיל לפרק את הארגז.
ככל הנראה אצטרך להחליף את כל דופן שקרובה לקבינה כיוון שהיא עקומה לחלוטין.

96097

מתלבט אם לעשות כאן טלאי או להתחיל לפתוח מקום לתא האחסון של הארגז:
96095

טלאי בקטנה על הדרך:
96096

הצלחתי להכניס את הספייר מתחת לארגז. הוא ישאר במיקום המקורי - נשאר להעתיק מאילן את המתקן.

עדיין מתלבט על קשת התהפכות.

im_ri
09-03-15, 13:09
על איזה מרכב בנוי ה Stockman? הסרן האחורי נראה קרוב מאוד למושבים הקדמיים והשלדה (או רק הרגז) ממשיכים הרבה מאחורי הסרן. או שכל זה אשליה אופטית בגלל שהקבינה הורחבה ?

חייב לומר עומרי שאתה נותן השראה, עבודה קשה והתוצאה יפה בהחלט! ח"ח!

לגבי ההצעה של אסף, ממה שאני מכיר את הסמוראי טנדר אין מקום לתא אחסון צידי, מאחר והבתי גלגל תופסים את עיקר השטח הפנוי.
לדעתי הייתי ניגש לכל נושא האחסון אחרת.
כך כדוגמא את מס' 3 שהעלית, זאת האבולוצייה של הטנדר שלך, זו גרסת stockman החלומית, נדירה בטירוף ולא עתיקה כלל..
היתרון שלה מלבד סרנים רחבים, גיר 5 הילוכים מנוע 1.3 מוזרק הוא גג פריק וקבינה מורחבת, אני מניח שזו לא אופציה מבחינתך כי אתה מנסה לשמור על מקוריות..
..אבל,
תזכור שאין לך מקום של ממש בקבינה, שים לב איזה צדדים היו טענו שיפור, אם אתה לוקח נוסע לצדך אין מקום אפילו לתיק גב.
זה והעובדה שאין לך עוד סמוראי.. אני מהמר שכשהרכב יהיה במצב נסיעה הסיפוק וההנאה ממנו גם בנסיעה למכולת יהיו גדולים מהג'ימיני ואז תתחיל לשפר כל מיני שטויות שיתאימו אותו יותר ויותר לטיולים ולנסיעות של כיף.
לכן אני לא מבין למה אתה לא משדרג לרכבת כוח מעט מודרנית, חזקה, אמינה, חסכונית, בטיחותית ונוחה יותר מהמקור ולא פוגעת במאום במראה המקורי... אבל נו ניחא.. פרויקט שלך לא שלי ): ..
אתה מוכרח לטפל בנושא האחסון לפחות בצורה כזו שהרכב יכיל במצבו ה"ריק" לא מעט משקל מאחורה, אחרת הוא לא יהיה נוח אבל בעיקר לא יעבוד בצורה מיטבית בשטח.

לגבי הגלגל ספייר, מותקן על הארגז, ע"פ טעמך האישי.
מיכל דלק ומים בהתאמה אישית, שטוחים וממוקמים בדיוק בין קורות השלדה.
מעליהם, בחלל עד ריצפת הארגז, לנצל לבניית לזוג מגירות ארוכות מאוד מהקבינה ועד הפגוש האחורי, עם פתיחה אחורנית על גבי מסילות כמובן.
ולגבי הארגז, שוב מעוצב ע"פ טעמך האישי נשאר ריק ופנוי להעמסת ציוד, מלבד הגלגל ספייר כמובן, שבהחלט יכול לתרום להופעה הקרבית.
המגירות יכולות להכיל במחיצות ציוד בישול/חילוץ/כבלים להתנעה ושאר ציוד טכני בסיסי וכמובן תא לתיק גב (":

http://liveimages.carsales.com.au/carpoint/car/spec/SUZU0103.jpg?height=700&aspect=FitWithinNoPad&width=1050

סולי
10-03-15, 14:19
על איזה מרכב בנוי ה Stockman? הסרן האחורי נראה קרוב מאוד למושבים הקדמיים והשלדה (או רק הרגז) ממשיכים הרבה מאחורי הסרן. או שכל זה אשליה אופטית בגלל שהקבינה הורחבה ?

אין לי מושג... תצטרך לנבור קצת ברשת.

im_ri
10-03-15, 21:43
ממך יותר מכולם ציפיתי לתשובה מהמותן :)

אין לי מושג... תצטרך לנבור קצת ברשת.

im_ri
10-03-15, 22:07
כפי שהובטח תמונות של הטנדר של אילן.
מגירה לכלי עבודה בחלל שבין הארגז לשלדה:

96564 96562 96569

מתקן לגלגל ספייר שנכנס מכיוון הסרן - פלטה שמחוברת לתחתית הארגז עם גוז'ונים לגלגל:

96567 96566 96565

האמת שיותר מהכל מדהים לראות טנדר שעוד מעט חוגג 30 שנה עובד וסוחב כמו סוס רציני.

96563

ואם כבר הזכרנו סוס רציני, שומרת הראש האישית שלי ישר נכנסה לכוננות:

96568

מסקנות:
1. המגירה לא מתאימה לאופי של הטנדר שלי מבחינת מראה - לא מספיק קלאסי מקורי ובנוסף לארגז המקורי יש כנפונן מעל הגלגל שלא יאפשר לזה להפתח.
2. בשלב זה גם תוכנית הקשת יורדת.
3. המתקן של הספייר יועתק אחד לאחד.
4. יבנה ארגז כלים בגובה הדלתות שישב על הארגז עצמו. ייתכן ועדיין אנסה לנצל את החלל הריק מתחת לארגז באמצעות מיכל מים או קומבינה אחרת לאחסון.

יאללה לסיים את הארגז!

GodsFather
10-03-15, 22:57
עשית מצווה גדולה

GodsFather
11-03-15, 09:25
ראיתי את זה פה בין היתר

http://www.suzuki-samurai.nl/special/special-eng.htm

נראה שהסטוקמן מאד נפוץ באוסטרליה לפי המודעות.

פרויקט דומה לשלך עם הטנדרים ;)

ופה יש כמה תוצאות יפות (https://www.google.co.il/search?safe=off&q=suzuki+pick+up&tbm=isch&imgil=ouoduzXFTcvGXM%253A%253BN7tFdZM6rp 9OaM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.su zuki-samurai.nl%25252Fspecial%25252Fspecial-eng.htm&source=iu&pf=m&tbs=simg:CAES6QEa5gELEKjU2AQaAggIDAsQsIy nCBpfCl0IAxIn3wTCDXHeBMcE-g33DbgEwQ2eGLUmxSvfMo8g3jKVIbMmlyGwJrYmG jDIqRTD4qLOpcqrWZSw6uiBtQVdR-sCbbn6WqIDNsSReqTT5UaJGPwquCgyPV1wB7EMCx COrv4IGgoKCAgBEgTWcCXuDAsQne3BCRpXCgwKCm F1dG9tb2JpbGUKCQoHdmVoaWNsZQoXChVzcG9ydC B1dGlsaXR5IHZlaGljbGUKDgoMbGFuZCB2ZWhpY2 xlChMKEW1vZGUgb2YgdHJhbnNwb3J0DA&fir=ouoduzXFTcvGXM%253A%252CN7tFdZM6rp9O aM%252C_&usg=__d1q_FWFreNlt53aO-v6kdhSoR84%3D)

im_ri
12-03-15, 13:15
גדול :)

ראיתי את זה פה בין היתר

http://www.suzuki-samurai.nl/special/special-eng.htm

נראה שהסטוקמן מאד נפוץ באוסטרליה לפי המודעות.

פרויקט דומה לשלך עם הטנדרים ;)

ופה יש כמה תוצאות יפות (https://www.google.co.il/search?safe=off&q=suzuki+pick+up&tbm=isch&imgil=ouoduzXFTcvGXM%253A%253BN7tFdZM6rp 9OaM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.su zuki-samurai.nl%25252Fspecial%25252Fspecial-eng.htm&source=iu&pf=m&tbs=simg:CAES6QEa5gELEKjU2AQaAggIDAsQsIy nCBpfCl0IAxIn3wTCDXHeBMcE-g33DbgEwQ2eGLUmxSvfMo8g3jKVIbMmlyGwJrYmG jDIqRTD4qLOpcqrWZSw6uiBtQVdR-sCbbn6WqIDNsSReqTT5UaJGPwquCgyPV1wB7EMCx COrv4IGgoKCAgBEgTWcCXuDAsQne3BCRpXCgwKCm F1dG9tb2JpbGUKCQoHdmVoaWNsZQoXChVzcG9ydC B1dGlsaXR5IHZlaGljbGUKDgoMbGFuZCB2ZWhpY2 xlChMKEW1vZGUgb2YgdHJhbnNwb3J0DA&fir=ouoduzXFTcvGXM%253A%252CN7tFdZM6rp9O aM%252C_&usg=__d1q_FWFreNlt53aO-v6kdhSoR84%3D)

im_ri
07-04-15, 13:22
מעכשיו כשישאלו אותי אם כבר סיימתי את הטנדר, התשובה תיהיה" כן. מנייר".

97335

97336

amit6009
07-04-15, 13:23
שאפו!

ג׳יפ קטן עם נשמה גדולה [emoji56]

im_ri
07-08-15, 00:22
התגעגעתם?
אני כן.
תקופה ארוכה ועמוסה בכל טוב, רק לטנדר לא היה מספיק זמן.
אני לקראת סיום הטלאים בארגז ודלתותיו. מה שאומר שיש הרבה מוטיבציה כי הייתי על סף שבירה, הטלאים והפחחות לקחו הרבה יותר זמן ממה שדמיינתי. אין דרך להעריך את הזמן עד שלא משייפים, מפרקים ומתחילים לחתוך.
נשארו דלתות הקבינה שבאמת אמורות להיות במצב טוב (עד עכשיו כל פעם שאמרתי את זה הסתכבתי, מקווה לחרוג ממנהגי).
בתחתית דלתות הארגז ראיתי שיש חלודה בחפיפת פחים, אין לזה סוף. כדי באמת להעלים הכל צריך לפתוח הכל לנקות עם התזת חול ולהחזיר. אני הלכתי על המקומות החמורים בהם החלפתי את הפח אבל לא פתחתי את הכל.
בנוהל, מצרף תמונות מהתהליך.
פתחתי את החלק הקדמי לחלוטין כדי לנקות גם באזור חפיפת הפחים:
100343

צבוע אחרי התזת חול – עם מעט כיפופים שצריך ליישר, ככל הנראה אשתמש גם בשפכטל, או שאבנה את ארגז הכלים הקבוע המתוכנן שיסתיר את זה.
100334

כלי מאולתר ליישר את הבטן שנוצרה באמבטיה כתוצאה מהעמסת משקל גדול – מחלה של כל הסמוראי טנדר. שוקל להוסיף חיזוק בתחתית. עד אז הנחתי את האמבטיה על חמור ודפקתי על הקרשים עם פטיש חמש. נשבע לכם שזה עבד.
100336

דלתות הארגז, נראה שמתחת לצבע יש חלודה שטחית בכל מקום – אצטרך לעשות התזת חול לדלתות לפני צביעה.
100339

100338

100337

התזת חול לאחר החיתוך
100340

כיפוף הפח החדש
100341

צביעת החלק הפנימי של הטלאים
100342

דלתות הארגז מוכנות לטלאים
100346

איך יצא?
100345100347

2 סוגיות בהן אני צריך את עזרתכם:

הראשונה, כיוון דלתות הארגז. יש רווח בין הדלתות לאמבטיה, האם אפשר ליישר את הצירים עם פטיש? או לחתוך ולרתך חדשים? או האם הרווח הזה סביר? לא ראיתי אף פעם טנדר סמוראי עם ארגז מקורי ככה שאני לא יודע איך זה אמור להראות. נראה שאצלי הצירים התעקמו מעט.
100348100344100349

סוגיה 2, צומת החלטה לגבי צביעת השלדה, מוזמנים להגיב בשרשור המתאים כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/92544).

ולמי שתהה איפה הייתי, מוזמן לקרוא על המסע שלי לאפריקה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3607) .

עידו לוריה
07-08-15, 15:02
רווח בין המיטה לדלת מחויב , ע"פ התמונה נראה רווח אחיד כך שלא בטוח שזה לא כמו במקור , למרות שתמונה יכולה להטעות , בכול מקרה רווח של שלושה / חמישה מילמטר מחויב .

עידו

im_ri
08-08-15, 16:24
רווח בין המיטה לדלת מחויב , ע"פ התמונה נראה רווח אחיד כך שלא בטוח שזה לא כמו במקור , למרות שתמונה יכולה להטעות , בכול מקרה רווח של שלושה / חמישה מילמטר מחויב .

עידו

התמונה אכן מטעה. הוא מעט יותר צמוד בחלק שקרוב לקבינה.
איך מיישרים את הציר? ואם התשובה היא פטיש... מה ימנע מזה לקרות שוב כשהדלת תפתח לעד הסוף למטה ויופעל לחץ על הצירים?

עידו לוריה
08-08-15, 18:12
אין שום סיבה באמת שזה לא יקרה שוב , חוץ מלהחליף את הצירים לכאלו שזה לא יקרה להם .

עידו

im_ri
09-08-15, 13:24
אין שום סיבה באמת שזה לא יקרה שוב , חוץ מלהחליף את הצירים לכאלו שזה לא יקרה להם .

עידו

אם הצירים לא יתעקמו הפח יתעקם בקרבת הצירים. אולי הגבלה של פתיחת הדלת ל 90 מעלות ולא עד למטה יכולה לעזור.
יש לך תמונה של צירים עליהם אתה מדבר?

עידו לוריה
09-08-15, 13:41
יש בתחום הצירים מלא סוגים ממליץ לך לפנות לנוע פרזול יושבים בראש העין תבקש קטלוג ותבחר את המאים ביותר , אני היתי משתמש בציר פלסטיק עם ברגים יש להם כאלה לעומסים מאוד גבוהים .
הגבלה מכאנית של הדלת בהחלט תפחית הרבה בעיות צירים .http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/09/2f7edc1fab4f1a89ff636170391788fe.jpg זה ציר שאני משתמש והוא לחצי טון הפין מנירוסטה.

עידו

im_ri
10-08-15, 17:11
בשלב זה לדעתי אנסה מעט ליישר את צירי הדלתות ובהמשך לחבר שרשרת שמונעת מהדלת לפתח עד לקצה המהלך.

על הדרך מצאתי זוג דלתות במצב טוב. מלבד קרע קטן בפח הכל תקין.
פירקתי לראשונה את מנגנון הדלת, הנעילה והחלון הידני. התגעגעתי לקצת מכאניקה ופירוק תו"כ הבנה איך עובדים המכלולים.
מחכה בכיליון עינים להתחיל לעבוד על הסרנים והבלמים.

100414 100412 100413

תוכנית להמשך (זה בעיקר תיעוד וסדר לעצמי :cool:) :
1- זפת לתחתית הבודי (קבינה + קיר אש, כנפיים, ארגז)
2- פתרון בעיית הספייר.
3- פגוש קדמי
4- בחירת שלדה וצביעה
5- סרנים וברקסים
6- רכבת כוח
7- בניית ארגז כלים קבוע לארגז של הטנדר + מתקן לג'ריקן והייליפט.
8- פחחות סופית וצבע.
9- הרכבה
10- קוסמטיקה פנימית.

לא נשמע הרבה.

im_ri
22-08-15, 23:53
ככה נראת השלדה אחרי ניקוי טוב במים וסבון.

100771

Aviram
30-08-15, 00:03
יכול להיות תוספת יפה.
סט מדבקות לרכב
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=181848809985&globalID=EBAY-US

im_ri
30-08-15, 09:19
מגניב!
לא ידעתי שמוכרים כזה סט. בדיוק חשבתי איך לשמור על המדבקות המקוריות מתחת למכסה מנוע ובדלת!

weref
30-08-15, 14:16
ממש מגניב, אבל לא זול

Aviram
30-08-15, 18:21
אני הזמנתי כבר

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

im_ri
30-08-15, 18:21
כנ״ל. [emoji23]

im_ri
01-09-15, 00:04
אבן דרך רצינית בפרויקט.
אחרי עבודת הכנה קשה (שיוף, ניקוי חול מקומי, צבע יסוד וכו'...), תחתית הבודי נצבעה בזפת.
לקח לי קצת זמן להבין איך מתיזים את הזפת כמו שצריך. בגדול בדומה לצביעה בפיסטולט, צריך להשאר בתנועות רצפות במרחק 20-30 ס"מ. האקדח הייעודי שותה פחיות זפת ברגע אחד, אם לא שמים לב ולא מזיזים את האקדח מספיק מהר, נוצרת שכבה עבה שלוקח לה הרבה זמן להתייבש - זה נראה לא טוב, מבזבז חומר והרבה פחות חזק.

101009

101003

מה נשאר מבחינת הבודי?
צריך להשלים בידוד לרצפת הקבינה, למצוא פחח רציני שיסיים עם כמה יישורי פח קלים ויצבע את המרכב (עזרתכם והמלצתכם!).
כשאסיים עם רכבת הכוח, הסרנים ומערכת הדלק, ארכיב את הקבינה לנסיעת מבחן (ככה גם אדע איזה חורים מיותרים יש בקיר האש), פינישים ושפצורים אחרונים לפני צבע (מכשיר קשר, ארגז כלים קבוע, מתקן לגלגל ספייר ועוד כמה דברים).

זה הזמן לשים את הבודי בצד, לעטוף יפה בברזנט ולעבור לכיף האמיתי.
אני נרגש לבשר שהשלדה חזרה לחצר אחרי ניקוי חול וצבע (אפוקסי עשיר באבץ וצבע עליון) - כן, כן אחרי הכל דבקתי בהחלטתי המקורית לפתוח דף חדש עם השלדה למרות שמצב היה טוב והדעות חלוקות.
עדיין שוקל לחזק את הסיפור הזה עם שכבת זפת (לפחות בחלק התחתון שפונה לרצפה). האבץ והצבע על הברזל הנקי שעבר ניקוי החול, מהווים הגנה טובה מחלודה אך לדעתי הצבע הסופי אינו חזק מספיק למפגש עם אבנים (שלא נדבר על שפשוף סלע).
101005

במקביל נפתח הסרן האחורי והטיפול יתחיל בקרוב. רושם ראשוני - המצב לא רע בכלל. השמן נקי יחסית ללא שבבים או בעיות מיוחדות.

101006

היעד הבא Rolling Chassis.

asafk
01-09-15, 00:26
נראה נהדר. אתה מתקדם, ועצם ההתקדמות הזו שהיא סיזיפית משהו, מרשימה.

יישר כוח.

אסף.

עידו לוריה
01-09-15, 07:24
יפה מאוד .

עידו

אביעד פ.
01-09-15, 09:29
באמת כיף לראות את ההשקעה, הסבלנות וההתקדמות המתונה אך מתמדת שלך.
תשומת הלב לפרטים והירידה לעומק הקורה ישתלמו לך בעתיד אך דורשים הרבה תעצומות נפש תוך כדי התהליך. כל הכבוד ויישר כוח!

GodsFather
01-09-15, 09:36
מצטרף לברכות.

לא זוכר אם דובר בשרשור הזה אבל ציפוי בסגנון ROAD WORRIER / פוליאוריה יכול גם כן לעשות פלאים לבודי מבחינת עמידות שרידות והגנה ועדיין להשאר גמיש לפיתולים.

יש מספר ספקים בארץ.

Aviram
01-09-15, 09:38
עוד דבר שאולי יעניין אותך.
eBay: http://pages.ebay.com/motors/link/?nav=item.view&id=291529773579&alt=web
צמת חשמל חדשה אבל להגה ימני.לפי המוכר ניתן להפוך אותה לשמאלית.

עידו לוריה
01-09-15, 09:48
גם ל -3M יש חומר מתאים במקום זפת .

עידו
http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/31/515a182640fc5617ec27170303732a39.jpg

im_ri
01-09-15, 10:02
תודה לכם על התמיכה. באמת שזה חשוב.
מי שלא יודע אני מתעסק באפיון חווית משתמש (user experience design), התחלתי לכתוב כתבה לבלוג שלי על איך רשתות חברתיות יוצרות מחויבות ועל ידי כך ויוצרות מוטיבציה והנעה לעשייה בחיים הפיזיים. בדיוק כמו התגובות שלכם, שמעודדות אותי להעלות עד תמונות ולהראות התקדמות בפרויקט.
אז תודה לכם :)

עידו , מזה החומר הזה?

אמיר, דיברתי עם היבואן של רודוואריאר. הוא לא ממליץ להשתמש בחומר לבודי ושלדה. איו לו עמידות בחום והוא אינו מבודד מרעשים. החומר הזה יקר והייעוד שלו הוא הגנת יו וי ומניעת החלקה. יש חומרים זולים וטובים בהרבה למטרה. הרוד וואריור סקסי ויקר.

לגבי הצמה, המוכר דווקא לא בטוח אם זה יעבוד על הגה הפוך ולכן עדיין לא קניתי.

עידו לוריה
01-09-15, 10:11
זה חומר של 3M שמיושם בהתזה הוא מגיע במיכל ארוסול , הוא על בסיס פוליוריטני חומר חזק מאוד , עם תרצה פרטים נוספים אני יברר

עידו

im_ri
01-09-15, 10:18
זה חומר של 3M שמיושם בהתזה הוא מגיע במיכל ארוסול , הוא על בסיס פוליוריטני חומר חזק מאוד , עם תרצה פרטים נוספים אני יברר

עידו

למען הדורות הבאים :)
אשמח לדעת מחיר ואיפה קונים אולי אשתמש לתחתית השלדה.

LIRON5721
01-09-15, 10:20
עבודה יפה.
תהנה מכל רגע.

ishc
01-09-15, 11:20
מדהים!!! אחד השירשורים היותר מהנים פה

יונימוג אדום
01-09-15, 19:55
עמרי , יפה לך ההתמדה בפרוייקט .
מי כמוני ( שעסוק עכשיו בשלושה !!! פרוייקטים במקביל ) יודע כמה משברים מופיעים בדרך .
לגבי הצבע - השבוע ( אולי שישי ) אני כנראה מוציא את הטנדר מהצבעי , אתה מוזמן להצטרף אלי ולהתרשם מהעבודה וגם מהבחור .
כמו כן יש לי צמת חשמל של סמוראי 89 במצב נהדר , הצמה למכירה .

אילן

yehuda75
01-09-15, 23:00
עבודה נהדרת! האם דאגת ליישם את הזפת על יסוד עשיר באבץ? לזפת אין שום יכולת למנוע חלודה וקורוזיה, תפקידו לבודד מחום/קור ולשמש מצע להגנה מפני חצץ וכדומה. בניגוד למה שנאמר לך. בדליינר הוא חומר מצויין לחיפוי תחתית הרכב אבל חסרונו במחירו הגבוהה. עבודה מעולה, תמשיך ככה!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

im_ri
01-09-15, 23:09
תודה!!
בהכנת תחתית המרכב ניקיתי זפת ישנה ורופפת עד ליסוד המקורי, חלודות שטחיות נוקו בהתזת חול ונצבעו באפיטמרין סולקוט אלומיניום ב 2 שכבות. לאחר מכן נקיון במסיר שומנים ומיד התזת הזפת. מטרת הזפת היא הגנה על הצבע מפני חצץ ובידוד הקבינה כפי שכתבת.

המחיר הגבוה של רוד ווריאר בשילוב עם העבודה שהוא לא מיועד לבידוד רעשים וחום גרמו לי לא לבחור בו.
אגב, מחירה של זפת באיכות טובה לשטח כזה מתקרבת למחיר של הרוד ווריאר.

yehuda75
01-09-15, 23:19
עבודת ההכנה מעולה! סחטיין על הסולקוט אלומיניום! אני רכשתי זפת איכותי מברק בתל אביב ב 35 שח לליטר. 8 בקבוקים על תחתית רצפה של סיקס ארוך. ועוד 4 על כנפיים ומכסה מנוע. בדיעבד הייתי הולך על אפור ולא שחור... הבד ליינר שלי הגיע מחו"ל, רכשתי את הטוב ביותר שהיה אפשר לקנות בארה"ב. הגיע כקיט שלם להתזה. 4 ליטר הספיק לשתי שכבות בריאות.

im_ri
01-09-15, 23:22
לא חשבתי על מכסה המנוע.. שמת זפת מהצד הפנימי? על כל השטח? אין חשש שזה ישרף או ימס?

yehuda75
01-09-15, 23:41
עובד מעולה. בעבר החום גרם לצבע להתייבש ולהתפוצץ ולחלק מהחומר פחחים להפרד מהמתכת. המכסה מנוע של סיקס ממש ענק וגמיש ולכן גם חיזקתי אותו וביטלתי את הגמישות. שם יישמתי זפת בצבע אפור, יצא נהדר!

GodsFather
02-09-15, 10:41
עמרי, כמו שאמר יהודה - בדליינר הוא משובח.

בנוסף, כפי שציינתי, יש את המוצר שנקרא - פוליאוריאה. מנסיון על הסמוראי שהיה לי, עשה עבודה נהדרת ועם גיבוי של מספר בעלי נסיון נוספים.

זה השרשור שלי (בין היתר) (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/19301-Road-Warrior-Truck-Bed-Liner-%D7%A6%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%99-%D7%90%D7%A4%D7%95%D7%A7%D7%A1%D7%99-%D7%9C%D7%A8%D7%A6%D7%A4%D7%94?highlight =bed)

ובדרך מצאתי עוד שרשור שאולי רלוונטי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/84753-%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%9C%D7%A1%D7%91%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%96%D7%91%D7% 99%D7%AA-%D7%91%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93)

im_ri
02-09-15, 11:32
נראה טוב!
מה דעתכם לחזק את ההגנה על השלדה בשכבת זפת?

סולי
02-09-15, 13:07
זה מה שהיצרן עשה וזה מה שאני הייתי עושה.

im_ri
06-10-15, 02:12
השילדה קיבלה שכבה צנועה של זפת בעיקר בתחתית ובדפנות. מטרת הזפת בשלב הזה היא שמירה על הצבע העליון מפני אבנים ואובייקטים אחרים שמתעופפים מתחת לטנדר. הלכתי על שכבה סמלית באופן יחדי באזורים שנראו לי פגיעים, בעיקר מפני שסוף סוף הבנתי מדוע אנשים נגד ציפוי זפת. כשטיפלתי במיכל הדלק הוא נראה כל כך נקי ושלם מבחוץ. רק כששייפתי את הזפת גיליתי חלודות עמוקות. ההבדל בין צבע עליון לזפת הוא שצבע ישר נסדק ומתנפח כשיש תחתיו חלודה, בעוד שהזפת עושה רושם שהכל בסדר.
102051

אז כמו שהזכרתי, מיכל הדלק עבר טיפול יסודי שכלל ניקוי ואיטום של פנים המיכל וצביעה חיצונית. משמאל לימין: מצב התחלתי, אחרי ניקוי, אחרי איטום. ניתן לקרוא כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/72172-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%98%D7%A0%D7%A7-%D7%93%D7%9C%D7%A7?p=658884#post658884) בפירוט על התהליך של ניקוי מיכל הדלק.
102052
חלודה בחומץ:
102053
ועוד קצת חלודה..
102054

אחרי חודשים ארוכים של ריתוך והכנת טלאים, הגענו לשלב המלכלך.
102055
סרן קדמי ואחורי פורקו לגורמים. נקנה קיט שיפוץ מלא לסרן הקדמי, מיסבים לאחורי, ומתוכנן טיפול מקיף לברקסים.
כלל החלקים נוקו ונצבעו. כל זה לקח הרבה יותר זמן מכפי שחשבתי. זו הפעם הראשונה שאני מפרק סרן וזה היה מעניין ומאתגר. עבודה צמודה עם הספרות וסיוע טלפוני מחברי הפורום האדירים (e-Pit@m, gmike, weref, יונימוג אדום, איש , שגיא S).

102057

ניקוי חול:
102058

פעם ראשונה שהתנסתי בצביעה עם פיסטולט. אחרי כמה נסיונות ולא מעט זמן בהדרכות ביו טיוב יצאתי להתיז צבע. מדהים כמה יפה שזה יוצא.
102060102059

התגנבו חלקים שלא קשורים לסרן...
102061

החלקים הצבועים בשחור אלה חלקים שנצבעו בצבע עמיד בחום גבוה.
102062

בקרוב מאוד השלדה מתגלגלת.

amit6009
06-10-15, 09:06
מרתק, אתה מקבל עבודות? אני יכול להכניס אליך לחצר את הסיקס כבר ביום ראשון

GodsFather
06-10-15, 09:13
כל הכבוד על העבודה הסזיפית. אתה תהנה ממנו בסוף, אין ספק.

שגיא S
06-10-15, 09:17
עמרי אתה מהווה השראה...
ונראה לי שבמקרה שלי אתה עוד תצטער על זה!

חנן גולומבק
07-10-15, 20:48
כל הכבוד על העבודה הסזיפית. אתה תהנה ממנו בסוף, אין ספק.

סיזיפוס גלגל את הסלע במעלה ההר וכל הזמן הסלע נפל למטה ( עונש שהטיל עליו זאוס...) כלומר עבודתו של סיזיפוס הייתה לשווא.

עבודה סיזיפית היינה עבודה אין סופית ללא התקדמות...

כמובן שלא כך הוא במקרה של השיפוץ הנהדר הזה.

בהצלחה.

im_ri
07-10-15, 21:02
סיזיפוס גלגל את הסלע במעלה ההר וכל הזמן הסלע נפל למטה ( עונש שהטיל עליו זאוס...) כלומר עבודתו של סיזיפוס הייתה לשווא.

עבודה סיזיפית היינה עבודה אין סופית ללא התקדמות...

כמובן שלא כך הוא במקרה של השיפוץ הנהדר הזה.

בהצלחה.

לא הכרתי את ההסבר. אבל כל הזמן אמרתי לעצמי שלא מרגיש לי נכון שכולם אומרים שזה סיזיפי... עכשיו יש גם הסבר להרגשה :)
צריך למצוא איך מברכים מישהו על התקדמות ברוכה של השיפוץ...
כמו תתחדש על משהו חדש שקנית.. בתאבון על תחילת האוכל.. בשעה טובה על הריון... ומזל טוב על יומולדת.
אולי התמדה זו ברכה מתאימה?

GodsFather
08-10-15, 09:37
חנן, אני מכיר את הסיפור עוד לפני הפורום, תודה.

במקרה דנן, זו עדיין עבודה סזיפית בעיני, גם אם יש התקדמות והתקדמות נאה.

עומרי, כל הכבוד על ההתמדה!

im_ri
05-12-15, 00:44
היוש,
יש כמה עדכונים מהפעם האחרונה. גדולים וקטנים.
נתחיל מהחשוב מכולם, יש לנו Rolling Chassis!
104227

חלמתי על זה בלילות, זה היה קשה, מתיש, ארוך ומלא בהפתעות. בעיקר זהו תהליך למידה של אינספור דברים חדשים - ועכשיו אפשר להגיד שיותר מהכל זה היה פאקינג מספק.
זה הרכב הראשון שאני משפץ. עד לפני שנתיים לא היה לי בכלל ידע בבניית רכבים, ועכשיו הכל נראה אחרת. כל פעם פרויקט בתחום אחר – ריתוך, שחזור פחים, עבודה עם אקדח צבע, מערכת ההיגוי, בלמים, נעילה ויש עוד הרבה לפנינו.
לפני כל שלב אני קורא בספר הרכב, היינס, ג'יפולוג ומתבל עם סרטונים ביו טיוב. גם אחרי כל זה יש הפתעות ולכן נשאר לקנח עם סיוע חירום טלפוני מקצועי מחברי הפורום - עד כה, הכל התברר כאפשרי.
אני כרגע בהיי (עד המשבר הבא), הדבר הזה שנקרא שלדה מתגלגלת כל כך משמעותי בעיני. סוף סוף יש כאן איזה צורה שמזכירה מכונית, לא נעים לי להגיד כמה פעמים סובבתי את גלגל ימין ולא יכולתי להפסיק להתלהב שהשמאלי זז יחד איתו, כמו שבניתי בלגו בדיוק.
אז כמו שאתם מבינים, 'סיפוק' בא לבקר במלוא הדרו והשאיר צ'קליסט יפה של דברים שסיימנו:
1. שיפוץ מלא של הסרנים שכלל החלפת מייסבים, מחז"שים, נקיון וצביעה (מלבד מיסבים בדיפ הכל נעשה).
2. טיפול במערכת הבלמים, החלפת רפידות, אטמים, שיפוץ משאבות ברקס אחוריות.
3. התקנת נעילת דיפרנציאל לוקרייט 1520 – עושה רושם שעברה בהצלחה.
4. טיפול יסודי בתיבת ההגה.
5. העברת השלדה למשכנה החדש, שם יורכב הטנדר – סוף סוף יש לי גג אמיתי מעל הראש!
6. שליחת הבודי לסיום פחחות וצבע.
ועוד מיליון דברים קטנים שנעשו על הדרך.
שיפוץ הסרן
התחלתי מהסרן הקדמי כי נראה היה שהוא המסובך יותר. שברתי את הראש עם הספרות. ברוב המקרים מצאתי את המדריכים של ג'יפלוג כטובים ביותר, השלמתי אותם עם ספר הרכב והתמודדתי בהצלחה עם הכל. לטובת העניין נקנה קיט שיפץ מלא לקצוות הסרן, סט אטמים חדש לקליפר, רפידות בלם ועוד.
104228

104233 104229

כשפתחתי את הנאבה גילית שקורוזיה מתחת למחזיר גריז השאירה סימנים יפים.
104230
ניצלתי את ההזדמנות ותיקנתי את הפגיעות ע"י ציפוי כסף מקומי באלקטרוליזה. נכון שזה מחזיר גריז ולא צפויות נזילות משמעתיות, אבל החלטתי ללכת עד הסוף בעניין.

104231 104232
יצרתי בוקסה מאולתרת לפירוק והרכבת מכלולי קצה הסרן הקדמי. להפתעתי ושמחתי, היא שרדה גם את סגירת האום של במומנט 80NM. זה היה סיוט לקבע את הסרן בשביל להגיע למומנט הזה.

104234

כמובן שעל הדרך היה חייב להיגזר איזה בורג בגלל טעות אנוש בהזנת המומנט המתאים לסגירת הלוקר. זה רק מראה כמה חשוב להשתמש במומנט שהיצרן מכתיב. סגירת ברגים קטנים ללא מומנט יכולה להחליש אותם עד כדי גזירה בהמשך. למזלי יצאתי בזול והוא נשלף בקלות.
104235

כך נראה קצה הסרן הקדמי בסיום השיפוץ:
104236

תזכורת למכלולי הבלם האחורי לפני שיפוץ:
104247
ואחרי:
104248

התקנת נעילת 1520 Lockright:
הדפסתי את מדריך ג'יפולוג להתקנת נעילת דיפרנציאל בסמוראי ויצאתי לדרך עם התקנת הנעילה. מאתגר, מעניין, מלמד וסה"כ חוויה לא נורמלית.
אין לכם מושג כמה זה משמח שבזמן שהמדריך הכתוב מתאר את כל מה שצריך לפרק כדי להגיע לדיפרנציאל, אני יודע שנחסכה מלאכת הפירוק כי הכל כבר פתוח שוכב לי על שולחן העבודה חודש ימים.
104249
הייתי צריך למצוא שיטות מקוריות לקבע את הדיפ' לפני שפירקתי אותו לגורמים. אגב, איזה בחור העלה 4 סרטונים ליו טיוב שהוא מלמד כיצד יש להתקין נעילה בסמוראי, מומלץ למי שרוצה להתקין. בסופו של יום זה לא מורכב כמו שזה נשמע.
104250
האמת שעד שלא סגרתי את הדיפ ושמעתי את התקתוקים לא ידעתי אם 1520 מתאימה לסרן הצר של סמוראי 84. למען האמת אף אחד לא ידע להגיד את זה ולא שמעתי על מישהו שהתקין כזו בסרן צר של 84 (ששונה מסרן צר של מנוע 1300 – שם מתאימה נעילה 1510 למיטב ידיעתי).
הדבר היחיד שהצריך קצת יכולת אלתור היה השחזת המדרגה בסיידגירס המקוריים כי לא היה מספיק מקום והפין המרכזי לא נכנס בקלות.
104251

104252

תזכורת איך נראה הסרן בתחילת השיפוץ:
104253
ואיך הוא נראה עכשיו:
104254

רגע של נחת
במקביל התחלתי לעבוד על פרויקט שלט רחוק ומנוע ללגו טנדר שלי. להשיג את החלקים ולתכנן את זה היה מורכב כמו לשפץ את הסרנים (בלי צחוק). כל פעם זה נתקע על חלקים עד שאספתי הכל :rolleyes:
104255

תמונה אחרונה לפני צבע
בשעה טובה, נמצא הפחח/צבעי בר המזל, שיזכה לעבוד על הפרויקט. היו אצלי 3 פחחים ולא כל כך התחברתי אל אף אחד מהם, גם הצעות המחיר לא היו אטרקטיביות. בימים הקרובים תתחיל העבודה על המרכב. כזכור לקחתי על עצמי את כל עבודת שחזור הפחים המתישה על המרכב כולו כדי להבטיח שזו תיהיה יסודית ללא קיצורי דרך. המשמעות היא שעיקר העבודה שנשארה כוללת פינישים אחרונים לעבודת הפחחות שלי (בעיקר קצת גלים בגג ויישור דלתות הארגז) וכמובן צביעה כללית של המרכב.
הטנדר עוצר לתדלק אחרי שלראשונה נסע (נגרר) 120 קמ"ש על כביש 6
104256

הטנדר בביתו החדש לחודשיים הקרובים:
104241

טיפול לתיבת ההגה
אחרי כל זה, החלטתי לפתוח את תיבת ההגה. מצאתי בפנים הפתעה נחמדה של שברי אחת השיניים של ה Sector shaft.
104243 104242

פירוק התיבה הייתה משימה מאתגרת. בעיקר שליפת זרוע הפיטמן באמצעים ביתיים ללא פרס ופתרון סוגיית כיוון התיבה לאחר הרכבה. למזלי היו לי עוד 2 תיבות. גם הן פורקו ואחת מהן תרמה Sector Shaft תקין. במקבלי נקנו מחזירי שמן חדשים (עליון ותחתון). 104245 104246
אחרי חפירה ארוכה בגוגל מצאתי כיצד מכוונים את תיבת ההגה לאחר הרכבה. היום הרכבתי את התיבה, כיוונתי לפי הספר ולסיום מילאתי שמן כנדרש.
כיוון התיבה (אפשר לחפור על שיפוץ התיבה כא (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/32146)ן)
104260 104257 104258

מורכבת על השלדה
104237

על הדרך הוחלפו עוד ועוד דברים קטנים
104259

נראה לי שתפסתי את העניין של העבודה עם הפיסטולט ;)
104244

תמונות סיכום
איש זר עוזר לי עם השלדה (מי מזהה?)
104238

ואחרון חביב...
תזכורת של השלדה לפני...
104239

ותמונה עדכנית ביותר
104240
ד"ש לכולם. בהמשך טיפול בטרנספר, מנוע וגיר. עדיין לא ידוע מה מצבם. תחזיקו אצבעות.

גלעד .ג.
05-12-15, 05:51
תודה על השיתוף, נראה לא פחות ממושלם!

תצליח!

gmike
05-12-15, 08:57
תענוג לראות, כל הכבוד!

שגיא S
05-12-15, 09:15
אני חושב ששווה להבהיר משהו.... עמרי כותב פה כאילו הכל כזה פשוט וקליל... אבל חייבים לראות בעיניים את העבודה שלו כדי להבין
כמה סבל והשקעה יש ברכב הזה....פשוט משהו שקשה להבין בלי לעשות דבר כזה בעצמך!

כל הכבוד עמרי!
בימים כאלה שג'יפולוג עוסק בעיקר בשמועות ונבואות זעם - טוב שיש מישהו שמחזיר אותו למקורות.

אלדר
05-12-15, 19:15
נראה מצויין, כל הכבוד על העבודה וההשקעה.

אביעד פ.
05-12-15, 20:22
שמע... לא יודע מה להגיד.
אני מקנא בך, אני שמח בשבילך ואני גם מפרגן-
אתה עושה עבודה מדהימה!

לגבי החידה בגוף ההודעה האחרונה שלך-
אני רק אגיד שהזר בתמונה בא לעזור, ועל הדרך הוא כנראה לומד כמה דברים שהוא יוכל ליישם בעצמו בקרוב בפרויקט אחר.

GodsFather
05-12-15, 21:29
הפחח המיועד נקרא עמית במקרה?

im_ri
06-12-15, 12:57
תודה על התגובות :)

אמממ.. לא יודע מי זה עמית הפחח.
זה הפחח המיועד שלי:
http://magallery.co.il/

שגיא S
06-12-15, 13:24
שמע... לא יודע מה להגיד.
אני מקנא בך, אני שמח בשבילך ואני גם מפרגן-
אתה עושה עבודה מדהימה!

לגבי החידה בגוף ההודעה האחרונה שלך-
אני רק אגיד שהזר בתמונה בא לעזור, ועל הדרך הוא כנראה לומד כמה דברים שהוא יוכל ליישם בעצמו בקרוב בפרויקט אחר.

לא נראה לי שהזר שם כדי ללמוד... אולי רק בשביל שיהיה לו איך לגרום לעמרי לעשות בשבילו כמה דברים....

Samurai Kfir
12-12-15, 07:31
עמרי, תודה על השיתוף.. הפרוייקט שלך מדהים!
מזכיר לי ימים עברו :)

im_ri
16-01-16, 23:52
מתקדמים בלוח המשימות: טרנספר, משאבת בלם ראשית, אגזוז, מושבים חדשים, רדיו מקורי, ניקוי רדיאטור, שיפוץ צמת חשמל, הרכבת מנוע והנעה ראשונית!

https://www.youtube.com/watch?v=99xDVjQViPI&feature=youtu.be

הטרנספר פורק ונמצא תקין. אחרי לא מעט השוואות ומדידות, בסיוע חברי הפורום, גיליתי שיש לי טרנספר של LJ80 (הדגם שלפני SJ410). בספר מק"טים מופיע שהSJ410 הגיעו בשנים 82-83 עם טרנספר של הדגם הקודם LJ80 . המשמעות היא שיש לי יחסי העברה נמוכים יותר מטרנספר 1,000. הפחתה בהיי 1.74 (לעומת 1.58), הפחתה בלואו 3.05 (לעומת 2.51) - יחד עם העובדה שיש לי רק 4 הילוכים זה הופך את הטנדר לאיטי עוד יותר. מזל שאני לא ממהר לשום מקום J
105343
בהמשך ראיתי שעל הטרנספר מוטבע הכיתוב בעברית "יפן". ככל הנראה זה טרנספר מיבוא שהוחלף במהלך השנים.
לסיכום, הוחלפו מחזירי השמן ונבדקו המייסבים. היה תענוג לקרוא ולהבין תו"כ עבודה איך עובד הטרנספר.

105344
105346
105347
105348
עמדת עבודה של דור ה Y:
105345

105349
סעפת הפליטה עברה ניקוי יסודי. המניפולד נטבל בחומץ ובהמשך נשטף היטב עם גרניק. זו התוצאה:
105350

צבעתי אותו עם ספריי עמיד חום ייעודי לסעפות פליטה. אני בספק גדול אם זה יחזיק יותר מחודש עבודה, אבל נתתי צ'אנס.
105352

עשיתי כמה שינויים, תיקונים וחיזוקים לצנרת האגזוז. הריתוכים והחלודות נוקו בהתזת חול וגם היא נצבעה בספריי הייעודי למרות שרובה הייתה מגולוונת.
105370 105371
105351

קניתי קיט שיפוץ למשאבת הבלם המרכזית. זה היה פרויקט מעניין ומלמד. סה"כ מאוד פשוט והתוצאה נראת טוב.
105353 105354 105355 105356

כחלק משמירה על המקוריות של הטנדר הכיסאות הישנים נשלחו לרפד. המושב וגב הכיסא זכו למילוי חדש לחיזוק התמיכה. קיבלתי בפורום המלצה על חיים הרפד (שעשה עבודה מדהימה!) כשתפר להם כיסויים חדשים – כולל למשענת הראש הנפרדת!
לפני:
105357

אחרי:
105358 105359
התחלתי לעבוד על צמת החשמל. היה שבוע קר במיוחד אז עשיתי קצת בלאגן בסלון. כל החוטים הופרדו, אלתורי החשמל למינהם נוקו מהצמה וכל חיבור זכה להלחמה וחיזוק.
105361
גם כאן לקח לי המון זמן להבין לאן הולך כל חוט, בעיקר סביב האלטרנטור. להפתעתי גיליתי שיש בצמה המקורית הכנה למתג פנסי ערפל. במקביל מצאתי במחסן של ההורים דשבורד שהזמנתי באי ביי בתחילת הפרויקט ובכלל לא זכרתי – שלוש שנים, לך תזכור. להפתעתי יש לו את המתג המקורי לפנסי הערפל שמתאים להכנה בצמה!!

105360

אפילו הרדיו המקורי עובד!
105362

הראדיטור עבר ניקוי עם צינור גינה וצביעה מחדש. סה"כ נראה תקין וללא רקבונות.
105363

ועכשיו לסאגת המנוע.
המנוע הורכב לשלדה לצורך בדיקה ראשונית.
חיברתי את החשמל וכל מה שצריך מסביב והוא הניע בקלות. בניגוד לשלב הפירוק, עכשיו באמת הרגשתי שאני יודע מה אני עושה כשאני מרכיב את המנוע ולא רק משחזר לפי התמונות שצילמתי במהלך בפירוק. זה בהחלט מקל על העבודה.
בדיקת הקומפרסיה הייתה תקינה אך בהמשך גיליתי שיש בריחה של שמן מהמנוע לראדיאטור. ולכן פורק ראש המנוע ובהמשך יוחלפו כל האטמים. מחפש מכון לבדיקת אטימה וסדקים באזור המרכז – אשמח אם מישהו יוכל להכווין אותי לבדיקות נוספות שכדאי לעשות. אפשר להגיב כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96611)
105364 105365
105367 105366

אחרי שהמנוע ביאס עברתי לנקות את הגיר. יש רטיבות בחלק הקדמי ובחלק האחורי של הגיר. הוא היה כמעט ריק משמן.
לפני שאמשיל עם הגיר, מה כדאי להחליף? יש מחזיר שמן בחלק הקדמי? הגישה אליו פשוטה או דורשת פירוק?
כדי להתעודד ניקיתי אותו קצת.
105368

ולסיום חידה.
מדוע יש בגיר הזה 2 מיקרו סוייצ'ים?
105369

גלעד .ג.
17-01-16, 06:53
אל תפסיק!!!

פשוט מעורר השראה, יישר כח.

noams20
17-01-16, 08:41
פשוט אשכול מרתק איזה עבודה מיקצועית עשיתה שם כל הכבוד לך

GodsFather
17-01-16, 08:43
יפה מאד כהרגלך.

מיקרו סוויץ לאורות רוורס?

עידו לוריה
17-01-16, 11:27
רוורס וניוטראל .
מעבר לכך יפה מאוד .

עידו

OFF-RoaD
17-01-16, 12:31
למה צריך מיקרוסוויץ לניוטרל?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

עידו לוריה
17-01-16, 15:21
לא יודע מנחש [emoji12]

עידו

im_ri
17-01-16, 23:16
הסוויץ הקדמי זה אכן יוניט רוורס.
הסוויץ האחורי שקרוב לידית הילוכים נדלק כשמכניסים להילוך רביעי - ההילוך הגבוה ביותר בגיר הזה.
לא יודע אם לזה התכוון המשורר או שככה יצא :)
אין לזה בכלל חיווט בצמה או נורה בלוח השעונים.
לדגמי 84 של SJ410 יש הרבה חלקים משותפים בגיר ובמנוע לסוזוקי קארי (ST30) - הדגם שמקביל לסוברית. גם הוא הגיע לארץ בשנים האלה ואפילו היו דגמים עם גיר 5 הילוכים שמתיישב bolt-on למנוע שברשותי.
יכול להיות שמשם הגיע הגיר הזה. כל מה שנאמר כאן אינו מתבסס על כלום מלבד שמועות ופתיחה של המיקרו סוייץ כדי להבין על איזה ידית הוא יושב :)

אלדר
18-01-16, 17:39
LIKE

GodsFather
18-01-16, 19:23
יש נורה ל4x4?
אולי שלא תסע בהילוך גבוה משולב בlow?

im_ri
18-01-16, 19:26
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160118/f1daedc79cd27b78121b4898c32300b0.jpg

סתם כי שאלת :)

עמיתT
18-01-16, 22:49
צ׳מע, קראתי בשקיקה מילה במילה, פשוט מעורר השראה!
כל הכבוד

im_ri
12-02-16, 22:07
מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה. אותי זה מרגש.. ואתכם? :p
להזכירכם אחרי הנעה ראשונית של המנוע, גיליתי שעבר שמן לרדיאטור.
כתוצאה מכך, ראש המנוע פורק ונשלח לבדיקת אטימה כדי לשלול המצאות סדקים בראש המנוע. לשמחתי הבדיקה יצאה תקינה ועל הדרך נעשו עוד כמה תיקונים. ריתוכים לשברים שהיו בתחתית הראש ליד מעברי המים, החלפת סט שלייף לסתומים, השחזה, ניקוי וכיוון.
במקביל המשכתי לעבוד על המנוע, כבר פירקתי את סעפת הינקה וזו עברה ניקוי יסודי, כנ"ל בלוק המנוע ואגן השמן.
106095106061106060
למזלי קניתי סט אטמים מלא למנוע, כך שלא נתקעתי על חלקים ואחרי יומיים הרכבתי הכל בחזרה. החלפתי את מעברי מים, אטם ראש מנוע, משאבת מים, פילטרי דלק, פילטר שמן, פלגים, משאבת דלק, רצועת מאורר, רצועת טיימינג, תרמוסטט, מכסה דיסטריביוטור ורוטור ועוד...
106096 106068 106065

106064 106066
לפני שסגרתי וידאתי שאכן המרווחים בשסתומים נכונים (רק אחד היה זקוק לכיוון).
106063
החלק המעניין ביותר היה ללמוד איך עושים טיימינג. קניתי אקדח טיימינג באי ביי, קראתי בספר, נעזרתי בכמה סרטוני יו טיוב ומיטב המוחות כחברים טלפונים.
106069

לקחת לי קצת זמן, בעיקר בהכנסת המפלג לשן הנכונה. אבל זה היה כיף. גם הקרבורטור כוון והמנוע נשמע מדהים. קצת קשה לו בהנעת הבוקר אבל אחרי זה הוא עובד נהדר.
קשה להאמין כמה הידע שלי במכונאות היה אפסי עד לפני שנה. כנ"ל בריתוך ופחחות לפני שנתיים..
במקביל התגלה חור קטן ברדיאטור שטופל במהרה אצל המומחה – כנראה שאצטרך להחליף אותו בזמן הקרוב...
בקיצור, כל עניין המנוע גזל ימים ארוכים שנמשכו אל תוך הלילה והסתיימו במגש פיצה על המנוע המחודש (כנהוג בהייטק שנשארים עד מאוחר).

106070

אבל למי אכפת, יש לי רכבת כוח מלאה!
106071

מסתבר שהדרייבשאפט המרכזי לא מתאים לפאלנג' של הטרנספר. הבעלים הקודם נסע עם חורים ענקיים (נראה לי נקדחו באלכסון כי לא היה מקדח מתאים) ועם דרייבשאפט שקוטר הזכר שלו קטן מקוטר הנקבה בפלאנג' בטרנספר.
לא בבית ספרנו:rolleyes: בגרינגראס ייצרו לי טבעת מתאימה ונקדחו חורים ממורכזים בקוטר הברגים.
106072

מילאתי שמן ואפשר לצאת לסיבוב.. אז זהו שעדיין לא.. אבל מתקרבים לשם בצעדי ענק.
106080

על הדרך החלטתי לקדם משימה שהשארתי לסוף, בניית הפגוש. אם תסתכלו בתחילת השרשור כתבתי שככל הנראה פגוש זה אחד הדברים היחידים שאני מוכן לבנות בעצמי ולא להדבק לשחזור למקור. היום אני מצטער שהחלטתי את זה.. אבל שיהיה כבר נכנסתי לתהליך.
לפני כמה חודשים עניתי ל"קול קורא" של rob (ערן) מהפורום לחנוך את מכונת חיתוך הלייזר שלו ומיד הצטרף אליי עמיתT ויחד מידלנו את הקרטון שהכנתי. למחרת כבר שלחתי לערן את התוכנית והפגוש ירד לחיתוך.
קיבלתי את הפח החתוך והתושבות ואלה עמדו אצלי כמה חודשים במחסן...
106074 106075 106076

106077 106079

האמת שאיפשהו במידול משהו התעמק לנו מעט (מלשון עמוק). אפשר לקצר אותו ב-2 ס"מ והוא יראה הרבה יותר טוב. עבר הרבה זמן מאז שריתכתי פחים, כופפתי, שפכטל והרבה שפשופים. הזכיר לי את עבודת הפחחות מהשנה שעברה.. לא מאמין שעשיתי את כל הרקבונות האלה לבד. זה היה סיוט אחד ארוך ומתמשך.
הנה התוצאה:

106081106082106084

ניקוי קל, קצת שפטכל וצביעה (יסוד+עליון)
106085106086106087

תותב מוביל:
106088

הפרונט להמחשה בלבד...
106089

לקראת חזרתו של הבודי לחצר התחלתי להתעסק עם חלקי הפנים - זה הרבה יותר קרוב ממה שאתם מדמיינם – אני פשוט ממדר אתכם מהתמונות בנתיים .
רדיאטור חימום עבר ניקוי (היה זקוק לו בהחלט), בדיקת אטימות ובדיקת המנוע החשמלי. היו לי 2 , הצלחתי להרכיב אחד תקין לחלוטין ואפילו לתת ל -שגיא_אס (גם תחת), מספיק חלקים כדי שלא יוכל לבכות בטיולים שקר לו.
106090 106091

בנוסף, היו לי 2 פאנלי מזגן. זה מימין הוא האחד שהגיע עם הטנדר, את השמאלי מצאתי באי ביי. היה לי ברור שאני הולך עם השמאלי, אך רציתי להתקין את הרדיו המקורי ומישהו החליט לחתוך את כל הפלסטיק – כנראה בשביל להתקין רדיו של גדולים. כבר תכננתי איך אני חותך את התושבת פלסטיק עם החורים שמתאימה לרדיו ומשתיל אותה בחדש.
106092

לבסוף החלטתי לשפץ את המקורי שלי ולא להסתבך עם ניתוח לב פתוח. מצאתי חנות בבלגיה שמוכרת חלקים מקוריים לפי מק"ט. בין הדברים שהזמנתי היו תריסי מזגן מקוריים. פירקתי את כל הפאנל, ניקיתי, צבעתי, העברתי את מתג הערפל והמתג השני (ישמש לתאורת ארגז) והתקנתי את תריסי המזגן החדשים. באופן מפתיע יצא מדהים. הרווחתי פעמיים, גם את חורי הרדיו המקוריים וסיפוק שרק עבודה כזו יכולה לגרום (ואולי גם אמכור את הפאנל שקניתי). כהוכחה למי שלא מאמין שזה אכן הפאנל הישן, אני מציע שיסתכל טוב ויראה שמתג הערפל עבר מצד לצד :cool:
בצעדי ענק מתקדמים לקראת המפגש המרגש בין הבודי והשלדה. התמונות שהפחח האומן שלי שולח עוצרות נשימה. תמתינו בסבלנות.
106093

לכל מחפשי החלקים לסוזוקי אני ממליץ להיכנס לקישורים הבאים. יש שם חלקים מדהימים! מציאות אמיתיות.
http://www.euro4x4parts.com/
http://www.suzuki-pieces.com/

ד"ש בבית.

סולי
12-02-16, 22:54
עימרי סחטיין עלייך!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

אביב3
13-02-16, 14:54
ישר כוח נראה מעולה👍

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

GodsFather
13-02-16, 15:05
ככה זה חיי הרווקות, אפשר להגשים חלומות :)

מוטי טויוטה
13-02-16, 16:34
וואו , באמת מדהים. אפשר לקבל אישורים לאתרים נוספים שעבדת איתם? דרכי השילוח וכו?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

im_ri
14-02-16, 20:18
מלבד האתרים שרשמתי אני עובד עם כמה הודים מאי ביי. מוצרים סבירים לא ברמה גבוהה.
לגבי הקישורים שנתתי:

http://www.euro4x4parts.com/
אתר מעולה. יש להם חלקים באיכות טובה ושירות מעולה. היו לי כמה בעיות עם ההזמנה והם טיפלו בהכל, נתנו זיכוי וכל מה שצריך. מלבד זה שהם ממוקמים בספרד וכל הזמן כתבו לי "אנחנו הולכים לסיאסטה נדבר עוד שלוש שעות" הכל היה מעולה :) הם אנשי שטח אמיתיים, מטיילים הרבה ומבינים את העולם. המשלוח לארץ יוצא יקר. אני הזמנתי פעמיים, פעם אחת שביקרתי במדריד ופעם שנייה לחבר שהיה בחופשת סקי בצרפת. מחיר המשלוח בתוך אירופה בדיחה.

http://www.suzuki-pieces.com/
האתר הזה הוא אתגר אמיתי. הם יושבים בבלגיה והכל בצרפתית. לפעמים גם השירות לקוחות ענה למיילים שלי בצרפתית. אין באתר תמונות, הכל לפי מקט"ים. מצאתי שם דברים כל כך נדירים שזה היה שווה את המאמץ. כנפונים מקוריים, תריסי מזגן, כבלים למינהם ועוד. הייתי צריך לשמור על כלב של חבר בשביל לשכנע אותו לסחוב לי כנפונים מחופשת הסקי בצרפת (אתה יכול להיות בטוח שזה לא נכנס במזוודה).
רק בשביל להבין כמה הם רציניים, מצאתי שם את הגומי בין הדלתות של הארגז של הטנדר לפי מק"ט מקורי (מסומן באדום).
106143

הם לא הכי זולים ולדעתי שולחים רק לאירופה. יש להם גם שיטה מוזרה שאתה משלם על כל מה שמצאת באתר, ואחרי 24 שעות הם מתחילים לשלוח זיכויים לכל מה שהם לא הצליחו להשיג לך בזמן סביר. הם עובדים כמעט עם כל מדינות אירופה ואוספים לך חלקים מרחבי אירופה.
עדיין ממליץ עליהם בחום.

וואו , באמת מדהים. אפשר לקבל אישורים לאתרים נוספים שעבדת איתם? דרכי השילוח וכו?

rob
14-02-16, 20:48
נראה מצוין, תענוג לקרא

im_ri
18-02-16, 14:55
נראה מצוין, תענוג לקרא

תודה!

im_ri
26-03-16, 21:09
בלי הרבה הקדמות, כשבודי פוגש שלדה.
106971

במקביל כמה עדכונים שבשגרה...
התחלתי לעבוד על הדשבורד הפנימי. עטפתי את לוח הדשבורד ואת חיפויי הדלתות עם סקאי. לקח קצת זמן וכל פעם הדבקתי ולחצתי על אזור חדש עד שזה נדבק טוב בכל הכיפופים. למזלי האוטו הזה כל כך נקי ופשוט שזה לא היה אתגר גדול.
106952 106953

התחלתי לרדת לפרטים הקטנים בקבינה. החלטתי לחדש את הצביעה בכל החריצים הקטנים ברכב: ידית הילוכים, טרנספר, כפתורי הרדיו המקורי, כפתור הצו'ק ופתיחת מכסה המנוע. הידיים שלי אומנם למדו לרתך (פחות או יותר), לכופף ברזל וליצור פגוש, אך עבודה עם מכחול פחות מתאימה להן. לצורך המשימה גייסתי את אומן הקעקועים מרדיקל טאטו בסנטר. הוא אומנם חובב רכבי אספנות ושיפץ בעצמו הונדה CG125 קפה רייסר מדהים, אך יש לי הרגשה שדווקא העובדה שהוא בן דודי סייעה לי בגיוסו לפרויקט :rolleyes:
106966 106967

במקביל, בזמן שהבודי חזר לתיקון כמה בעיות שנתגלו, התחלתי בהרכבת מכלולי הדלתות. אני מקטלג את זה לדברים הכיפיים שהולכים מהר עם תוצאה מספקת.
106968

התחלתי בתכנון ובניית הארגז. בחרתי לחפות את תחתית הארגז בפרספקס שקוף בעובי 4 מ"מ. המטרה שלו היא הגנה על צבע תחתית הארגז משריטות בלי להסתיר את הכיפופים המקוריים והצבע של תחתית הארגז – גם במחיר של החלפת הפרספקס כל כמה שנים.
לקיבוע הפרספקס הכנתי 4 סרגלים מברזל (2 לרוחב, 2 לאורך) בעובי 3 מ"מ.
אני מנסה להימנע מקשירת ציוד ל-ווים הקיימים בדלתות הארגז, לכן ריתכתי אל הסרגלים טבעות לקשירת ציוד שנחתכו משרשרת ברזל עבה. הוספתי מתקן להייליפט ו-2 ג'ירקנים.
מה יקרה עם מים שימצאו את דרכם אל מתחת לפרספקס? כמה לכלכוך יצבר שם? למה אני צריך את זה? לא יודע להגיד. אבל יצא אש.
106957 106959 106958 106960

תהנו. עדכון הבא עם הגה ודוושות.

מוטי טויוטה
26-03-16, 21:15
נראה מדהים, מחכה כבר לעדכון הבא

GodsFather
26-03-16, 21:38
המתקון לגריקנים זה עבודת יד?

im_ri
27-03-16, 00:26
המתקון לגריקנים זה עבודת יד?

יש מצב. לא עבודת יד שלי לפחות :)
נקנה בכמה גרושים, לא שווה את ההתעסקות.

אביעד פ.
30-03-16, 11:58
אתה תותח, אין אין עליך.

im_ri
02-05-16, 10:35
הפעם אחסוך בתמונות ומילים ואתן לסרטון לדבר.
בגדול, חג הפסח הוקדש למערכת החשמל. לאחר חיבור כלל הצרכנים רצתי על כל החוטים בצמת המנוע ופנים הקבינה והוצאתי חוטים מיותרים.
הותקן מד מתח ומד סלד במקומות נסתרים לצרכי ביקורת בלבד, ממסר לפנסי ערפל קדמיים, הכנה לתאורה אחורית לארגז כולל מתג פנימי, חיווט למכשיר קשר קבוע, הככנסה לשקע חשמלי בארגז (מקרר/קומפרסור) והכי חשוב - engine watchdog שמצפצף במקרה של התחממות הבלוק או שנדלקת נורית לחץ שמן.
על הדרך גיליתי כל מיני הכנות מקוריות בחיווט אך לא הצלחתי להבין למה הן מיודעות. מפאנל המזגן יש מחבר עם 3 מגעים. 2 פלוסים קבועים מהסוויץ וחוט שרץ עד לקצוות הארגז מאחורה. בכל צד בקצה הארגז יש מחבר עם 2 מגיעים. הראשון הוא החוט שמגיע מהקבינה והשני פלוס קבוע. נחמד שיש פלוס קבוע מאחורה.
רעיונות?

צפייה מהנה!

https://www.youtube.com/watch?v=Cy5MqNfb3AA

GodsFather
02-05-16, 10:53
+ +1 בחלק האחורי, תרתי משמע.

im_ri
16-05-16, 22:21
הפרק הזה מתרכז בפינישים של פנים הקבינה. למרות שזה לוקח טונות של זמן זה כיף לא נורמלי. הרבה חלקים מהפאזל הענקי הזה נקנו לאורך 3 השנים האחרונות, חבילות הגיעו מכל העולם ואוחסנו עד לרגע זה - הישורת האחרונה של ההרכבות.
את סופי השבוע האחרונים השקעתי בירידה לפרטים הקטנים ביותר, אלה שעושים הבדל גדול ולוקחים את הפרויקט לליגה של הגדולים. מניקוי וצביעת הברגים, הברזת הקדחים משאריות הצבע, דרך בידוד הקבינה ועד להרכבת הכסאות המקוריים שעברו ריפוד מחדש.
אז בואו ונזכר מאיפה התחלנו:

108198 108199

את הטנדר מצאתי זרוק במושב קטן בהרי ירושלים אחרי שעמד בחוץ ללא כיסוי, עם גג שנראה כמו גבינה שוויצרית וללא חלונות צד. לא מעט שנים הוא עמד ככה, ועכשיו, כשאני מסתכל על תמונות הלפני-אחרי אני פשוט לא מאמין.
לאחר חיבור הקבינה לשלדה התחלתי בבדיקות אחרונות של צמת החשמל וליפפתי אותה באופן סופי.

108200108201108202

הוספתי מד מתח שעון טורים בתא הכפפות. הם נשלפים בקלות והחיווט הארוך מאפשר להוציא אותם לתא המנוע לטובת כיוון וטיפול בתקלות.
108203 108204

השלב הבא היה איטום הקבינה מחום ורעשים. לצורך כך, נבחרו יריעת זפת ביטומנית עם שכבת אלומניום בעובי כולל של 2 מ"מ~. להזכירכם, כחלק ממאמץ הבידוד תחתית הקבינה קיבלה שכבת זפת מהצד החיצוני והפנימי לפני הדבקת היריעה.
108205 108206

בהמשך הוספתי חתיכה לפנים הדלתות, בתי הרמקולים ותקרת הרכב.
108207 108208 108209
בנוסף הדבקתי חיפוי על חלקה הפנימי של התקרה.
108210 108211

לפני יותר משנתיים קניתי שטיח שמיועד לסמוראי פתוח מהדגמים החדשים יותר. גזרתי, סימנתי והלכתי לחיים הרפד לתיקונים. התוצאה לפניכם:
108212 108213
תווית הוראות תפעול לטרנספר, ידית הילוכים וסמלון קטן שלקח לי כמה חודשים להשיג.
108214 108215108216

ולסיום, המושבים המקוריים עם משענות הראש האותנטית אחרי שעברו סדרת טיפוח אצל אותו הרפד.
108217 108218

בימים הקרובים, הרכבת הארגז, חיבור הבלמים ותיקון בעיות שהתגלו בקרבורטור.

GodsFather
16-05-16, 22:42
יפה מאד, כרגיל

rob
17-05-16, 06:43
עבודה יפה מאוד, אין ספק שהגימור מעלה את הפרויקט כמה רמות למעלה.
תמשיך לשתף

שגיא S
17-05-16, 08:34
בתור אחד שראה מקרוב את העבודה..ואפילו יצר עוד קצת עבודה בטעות...
צריך לראות כדי להבין. הרכב מדהים. נקודה.

סחטיין עמרי על ההשקעה. בקרוב תוכל להנות מהפירות..

de fox
17-05-16, 08:58
נראה מדהים, כל הכבוד על הירידה לפרטים.
בנושא השטיח: מעבר לנושא האסטטיקה, האם שטיח ברכב שטח זה לא מקור להתעסקות בניקיון תמידי, הרי טיול ראשון וכל הרצפה תתלכלך ויהי קשה עד בלתי אפשרי לנקות אותו. מה גם במקרה של רטיבות אז בכלל.

שגיא S
17-05-16, 09:39
נראה מדהים, כל הכבוד על הירידה לפרטים.
בנושא השטיח: מעבר לנושא האסטטיקה, האם שטיח ברכב שטח זה לא מקור להתעסקות בניקיון תמידי, הרי טיול ראשון וכל הרצפה תתלכלך ויהי קשה עד בלתי אפשרי לנקות אותו. מה גם במקרה של רטיבות אז בכלל.

זה לא רכב שאמור להתלכלך.
וגם אם כן - עמרי אוהב ויודע לנקות. זה חלק מהפאן בשבילו.

im_ri
17-05-16, 10:10
זה לא רכב שאמור להתלכלך.
וגם אם כן - עמרי אוהב ויודע לנקות. זה חלק מהפאן בשבילו.

גם אני אוהב אותך שגיא.
על השטיח יש שטיחון גומי, בדיוק כמו בג'ימני. לא צופה בעיה מיוחד לנקות עם שואב אבק רגיל. השטיח גם נשלף (לא מודבק) במידה קיצונית שנכנסו מים לתוך הקבינה.

hitoy
17-05-16, 12:13
עמרי,
עבודה יפיפיה ברמה של התוכניות טלוויזיה.(איקון של LIKE)
ושאלה קטנה, מה זה החומר שהדבקת לגג?

יואב

im_ri
17-05-16, 16:16
עמרי,
עבודה יפיפיה ברמה של התוכניות טלוויזיה.(איקון של LIKE)
ושאלה קטנה, מה זה החומר שהדבקת לגג?

יואב
לא ייודע בדיוק להגדיר אותו. הרפד המליץ לי עליו. מורכב מ-2 שכבות. אחת מזכירה ספוג דק והשניה בד עדין בהיר דק. סה"כ העובי בערך חצי ס"מ.
בגדול אני חושב שהתכונה הכי חשובה היא המשקל הקל. אחרת זה שואף להתקלף עם הזמן.
אצלי לצערי, זה לא בדיוק מתאים לצבעים של סכי השמש החדשים.. לא יודע אם אוכל לחיות עם זה :rolleyes:

im_ri
03-07-16, 03:08
הפרויקט מתקרב לסיומו. בחודש האחרון קיבלתי את הצינורית החסרה וסגרתי את מערכת הבלמים. עבדתי עם משאבה חשמלית שהייתה מחוברת לבורג הניקוז וזה הקל מאוד על המילוי הראשוני של נוזל הבלמים במערכת.
אחרי ניקוז אויר מהבלמים ההתרגשות הייתה בשיאה ויצאתי לסיבוב קצר. האמת שחששתי מאוד מאלף ואחד הדברים שיכולים להשתבש. מבחינת בלמים והיגוי הכל עבר כשורה, אך הקלאץ מחליק בקיצוניות בכל פעם שהאוטו מתאמץ והטורים מעט עולים. עד כמה שזכרתי הקלאץ הישן היה תקין ולכן לא הוחלף במהלך השיפוץ.
למרות הקלאץ המחליק, לקחתי את הרכב להכנה לטסט ומשם לטסט ועברתי בהצלחה :rolleyes:. אחרי כיוון בלמים במוסך (תודות בהמשך) המצב הרבה יותר טוב. עם כמה שזה מרגש, זה סיוט לנסוע עם הקלאץ ככה וההילוכים שלא משתלבים כמו שצריך.
הייתי לפני שירות מילואים של שבועיים ואמרתי לעצמי שאין סיכוי שהטנדר עומד אצלי בחניה עם טסט וביטוח ואני לא יכול לצאת לסיבוב נורמלי לפני שאני נעלם לשבועיים.
למרות שאין לי חלקים חדשים ביד החלטתי שאין ברירה. אני מוריד גיר ומקווה לטוב. עכשיו אני יודע להעריך כמה קל היה לעבוד על רכבת הכוח כשהבודי לא היה על השלדה. ב24 השעות הבאות הגב שלי עבד מאוד קשה.
מיד כשהורדתי את הגיר ראיתי שמיסב הלחץ של הקלאץ תקוע. אני זוכר שגם בשלב הרכבת הגיר והקלאץ הכנסתי אותו בכוח. האמת שבזמנו ניסיתי להחזיר הכל לקדמותו ולא באמת הבנתי איך עובד הקלאץ. עכשיו כבר אין לי ברירה אלא לחקור לעומק.
כדי לקבל רפרנס פתחתי את הגיר שמורכב על המנוע ספייר ששוכב אצלי בחצר. מצאתי שבגיר ספייר, מיסב הלחץ נכנס ויוצא בקלות. מכאן הגעתי למסקנה שהחלק התחתון והעליון של ההאוזינג של הגיר לא יושבים טוב וזה מונע מהמיסב לרוץ בחופשיות.
פתחתי את הגיר וגילית שהמיסב הקדמי בציר הכניסה לגיר סדוק. פתחתי גם את הגיר ספייר.
109035109036

קצת משחקים בין החלקים והבנתי מה הייתה הבעיה. במהלך השיפוץ החלפתי מחזירי שמן. ככל הנראה השתמשתי במחזיר שמן שהיה עמוק בחצי מ"מ. חצי מ"מ שהספיק כדי שהמגרעת של המיסב תמנע ממנו לשבת במקום. מה שגרם לזה שמומנט סגירת ברגי האוזינג של הגיר פשוט סדקו את המיסב. מפתיע שלא נזל שמן מהגיר ושהוא בכלל עבד יחסית סביר ללא רעשים קיצוניים. כנראה שיש מקרים שמה שהולך עם קצת כוח פשוט לא בסדר.
לקחתי את סט גלגלי השיניים עם הציר והחלפתי בינהם. לקחתי את הקלאץ המקורי והרכבתי לו את מיסב הלחץ מהגיר ספייר. השתמשתי במחזיר השמן המשומש והישן מהגיר ספייר למרות שהיו סימני נזילת שמן רבים, מחרתיים אני יוצא למילואים ואין מצב שאני לא עושה סיבוב על הטנדר לפני.
הרכבתי הכל בחזרה. איך אני שמח שבחרתי לשפץ טנדר סמוראי ולא רכב גדול יותר. לא צריך יותר מאדם אחד כדי להרכיב את הגיר. הנעתי את הרכב ויצאתי לסיבוב.
עכשיו ההתרגשות באמת חצתה שיאים חדשים! הטנדר נוסע כמו שצריך. איזו הקלה. אז נכון, אצטרך להחליף בהקדם את מחזיר השמן כי הטנדר משאיר טפטוף קטן של שמן פה ושם, אבל זה עבד.
למחרת קמתי מוקדם בבוקר לצלם קצת את הטנדר בשדות של המושב ובהמשך היום גם סיבוב לעיר הגדולה. תחושת סיפוק שקשה לתאר בכל פעם שמישהו צפר, צילם או סתם חייך חיוך רחב שאמר הכל. יצא לי פאקינג טנדר מדהים.
כמה תמונות נבחרות לשיפוטכם:

109037 109038 109039

אז אל תשכחו לצפור, לצלם או סתם לחייך בקטנה גם אם נתקעתם מאחורי בכביש צר עם נתיב אחד.
טיזר לפרויקט קטן עליו אני עובד בימים אלה:

https://media.giphy.com/media/3o72F7ha6oVhc2Qbp6/giphy.gif

לפני סיום רשמי אשמח לנצל את הפורום ולהודות לכמה בעלי מקצוע.
במהלך הפרויקט הזה נחשפתי לעשרות בעלי מקצוע, למען האכזבה רובם השאירו רושם חובבני ולא יסודי. מתוך אותם עשרות פגשתי כמה אנשים מדהימים, בעלי מקצוע בחסד, שבאמת עשו מעבר למצופה בסיוע לפרויקט. בשבוע האחרון נסעתי אל כל אחד מהם להשוויץ בתוצאה, שמחתי לראות גם אותם מתרגשים מסיום הפרויקט.

על הצבע הסופי אמון רועי רבינוביץ. באמת שאין לתאר את ההשקעה בפרטים הקטנים. לאחרונה ביקר את הפרויקט פחח עם ניסיון של 40 שנה, תוך רגע הוא הבחין בהשקעה הלא טרוויאלית של רועי בפרטים הקטנים והגדולים – התוצאה לפניכם.
109041

זוהר ממוסך צמד בכפר סבא. לזוהר יש כמה רכבי אספנות, במהלך הפרויקט התייעצתי איתו לא מעט לגבי סוגיות שונות. גם סיום הפרויקט וההכנה הסופית לטסט נעשתה בליווי של זוהר. (בתמונה הוויליס של זוהר).
109042

גרשון מבית הבורג. הבן אדם מזהה כל בורג והברגה בשניות, גם כשהגעתי לקנות בורג אחד קיבלתי את מלוא תשומת הלב. אין הרבה בתי עסק שעובדים בכאלה סדרי גודל ומוכנים למכור לפרטיים.
109044

חיים רפד. בעל מקצוע באיכות של פעם. שיפוץ את המושבים המקוריים ברמה עולמית.
109032

הרצל מאלגו. כל מחזיר שמן, מחירים הוגנים וחיוך רחב.
109043

שי מצמיגי אביגדור כחלון בכפר סבא. באמת ששיגעתי אותם, כל פעם עם צמיג אחר, ג'אנט זמני, פנצ'רים איזונים...
109033

נהנתי מכל רגע. תודה לעוקבים.
שלכם,
עימרי

יונימוג אדום
03-07-16, 05:54
כל הכבוד על הפרוייקט המעניין ועל הסיום .
אכן הטנדר נראה מדהים ומקורי .
מי כמוני ( שכרגע נמצא במהלך של שני שיפוצים במקביל ) יודע שלהתחיל שיפוץ זה פשוט אך להגיע לקו הגמר זאת משימה כבדת משקל .
לאורך פרוייקט כזה יש עליות אך יש הרבה יותר ירידות , וממש לא פשוט להתגבר על כל המכשולים ולהגיע לקו הגמר .
מפגש הטנדרים ייערך בקרוב .
את רוב בעלי המקצוע שהזכרת גם אני מכיר אישית ואכן אנשים אשר אוהבים לעזור , כל אחד בתחומו .

אילן

ishc
03-07-16, 09:22
מדהים, תתחדש

moriseven
03-07-16, 10:04
שרשור שיפוץ מדהים ומעניין.
ודרך אגב, הויליס של זוהר הוא ג'פס.

נמרוד
03-07-16, 10:14
אין לי מילים להוסיף על המחמאות שכבר קיבלת על הפרויקט הזה, על התיעוד המושקע, על הירידה לפרטים.

גם לי שימשת השראה, להתחיל אחרי קרוב לעשרים שנות 4X4 בפעם הראשונה פרויקט שיפוץ ג'יפ מאפס. מקווה לסיים ברמה קרובה לשלך.

שגיא S
03-07-16, 12:42
כמו שכולם כתבו...מעורר השראה!
הרכב שלך יצא מדהים, יפייפה.
ולמרות שהוא הטנדר השני הכי מגניב שאני מכיר, עדיין חברה שלי מעדיפה לסוע איתך ולא איתי :confused:

מרגש לראות אותך נוסע איתו, ואני בטוח שמערכת יחסים שלמה של אהבה-שנאה מתחילה עכשיו.

GodsFather
03-07-16, 15:16
מברוק. עשית מה שמעטים מצליחים.

rob
04-07-16, 06:51
נראה מצוין, כל הכבוד שהצלחת להגיע אל קו הסיום.

דרור ברלי
04-07-16, 08:15
הרבה כבוד.

boaz avrahami
04-07-16, 08:40
[emoji351][emoji595]
אין מילים!

סולי
04-07-16, 08:45
פנומנלי.......

אביעד פ.
04-07-16, 12:45
האמת. שמגיע פה פירגון ענק.
שיחקת אותה ועשית את זה על הצד הטוב ביותר.

בעברית אומר יוצא מגדר הרגיל,
באנגלית זה נשמע יותר טוב.
EXTRAORDINARY BROֱ :cool:

liontamer84
04-07-16, 13:30
נראה מעולה.

שאפו!

erezgur
04-07-16, 15:57
יצירתיות, נחישות, ידיים ימניות ודבקות במטרה - הלוואי עלי רק חלק מהיכולות הללו.

באמת כל הכבוד - התוצאה מרשימה, נראה רכב שיצא מהניילונים ביפן.

PW
04-07-16, 16:13
שרשור שיפוץ מדהים ומעניין.
ודרך אגב, הויליס של זוהר הוא ג'פס.

התכוונת M151 :-)

(גפ"ס {ר"ת "ג'יפ סיור"} הוא M151 בתצורת סיור: ללא חלון קדמי, גג ודלתות, עם מושב אחורי יחיד לאצ"א {ר"ת "איש צוות אחורי} ושמחה גדולה....)

רון נחמן
20-07-16, 22:27
מדהים ומעורר חיוך מהסוג הטוב ביותר.
כפי שכתבתי לך במקום אחר - זר לא יבין את הסיפוק הזה. לבנות פאקינג אוטו (ועוד אחד כל כך יפה...)
גורם לי לרצות להגשים את החלום הישן שלי ולהשלים גם אני את השרשור על בניית הרכב.
אולי בפנסיה.

im_ri
14-09-16, 23:20
עד כה הטנדר התנהג למופת. סיבוב קל של המפתח והמנוע מניע בקלות גם אחרי שהטנדר עמד שבוע וחצי. הנסיעה האיטית בכביש המהיר יציבה באופן יחסי ומושכת אינספור מבטים ברחבי גוש דן.
מלבד הטפטוף הקל של שמן מהגיר באמת שהכל מעולה. מידי פעם צצות בעיות קטנות אותן אני מוסיף לרשימת הליקויים שמחכה עד שאסיים את 1,000 הק"מ הראשונים ואטפל בכולן במסגרת הטיפול ראשון ומקיף.

כדי לקדם את סיום 1,000 הק"מ הראשונים יצאתי יחד עם מיטב חברי לנסיעת מבחן של שלושה ימים ברמת הגולן.
הטיול סה"כ קליל. שינה באזור הירדנית ביום הראשון, טיפוס בשטח לרמת הגולן ביום השני (נחל אל על, נחל כנף וקצת מעיינות על הדרך), שינה על גדות הירדן בלילה השני ועוד קצת מעיינות בסביבה ביום השלישי.

הנסיעה לרמה בלילה הראשון עברה חלק. שיוט במהירות 75-80 קמ"ש, מזג אויר מעולה וצריכת דלק של 1:9 – הכי טובה שהייתה לי עד כה.
ביום השני התחילו הבעיות. היה יום חם יחסית ובשעה 12 לערך התחלנו לטפס. 15 דקות אל תוך הזחילה האיטית על סלעי הבזלת במעלה הרמה ומד הטמפרטורה החליט לזנק אל הרבע העליון. הצפצוף של ה-watchdog לא איחר לבוא כשהגענו ל-103 מעלות בבלוק המנוע. מיד עצרנו, פתחנו מכסה מנוע והטמפרטורה ירדה יחסית מהר. ממשיכים לטפס.

110581
-בטיפוס לרמה, רגע לפני ההתחממות-

חלפו 3-4 דקות, הטיפוס הסתיים והמנוע חזר לטמפרטורת עבודה רגילה, אך ריח של דלק נכנס לקבינה הקטנה. עצירה מהירה ופתיחה של מכסה המנוע. הצינור המחבר בין הקרבורטור לפילטר האויר ניתק מעט ודלק שנזל מהקרבורטור שהציף טפטף באיטיות.
מכאן מצב הקרבורטור רק הלך והחמיר. בכל טלטול קל הקרבורטור הציף והמנוע נחנק. רק אחרי הרצת מנוע בעמידה בסל"ד גבוה לשריפת שאריות הדלק המערכת וקיבלתי כמה שניות של חסד בהן התערובות הייתה סבירה.
בנוסף לכל זה, בהמשך הטיפוס החלו דפיקות מתחתית הבודי. מהשתוללות ידית הטרנספר קל היה להבחין שאחת מתושבות הטרנספר החדשות סיימה את תפקידה מהר מהצפוי.
בירה קרה + חברים יקרים והתושבת הוחלפה במהירות, לא לפני שחטפתי כוויה קלה מהאגזוז הרותח. עכשיו לעולם לא אוכל לשכוח את הרגע בו נתקעתי ברמת הגולן ביום קיץ חם :)

מבחינת עבירות לא היו אתגרים משמעותיים לטנדר במסלול. הטנדר טיפס בקלות בהצלבות ובמדרגות אותן פגש. טרנספר ה LJ80 עם יחסי העברה הנמוכים והנעילה האחורית הקלו מאוד על הנהיגה ואיפשרו לי לנוע באיטיות ובבטחה יחסית. הכל כאן יחסי. יחסי לשנת 84.
מערכת המתלים פשוט לא עובדת. העלים קשים וכלל אין תנועה של הסרנים במכשולים. אפס גמישות. העדר המשקל בחלקו האחורי של הטנדר הורגש היטב. עוד משימות לפנקס :)
110579
-ללא מהלך מתלה, חביב ומגוחך כאחד-

בדרך חזרה למרכז, שוב הכל עבר חלק. הטנדר משייט על 75-80 קמ"ש, הקרבורטור מתנהג למופת ללא עשן שחור או הצפות מיותרות, צריכת הדלק טובה וגם בנסיעה ביום חם בשעה 14 הצהריים מהגולן לתל אביב לא היו סימני התחממות.
אם לסכם, כשחזרתי מהטיול הרגשתי אכזבה לא קטנה. הגעתי מוכן להתמודדות עם החום בקבינה, המתלים הקשים והאיטיות בכבישים המהירים.

תושבת הטרנספר החדשה (חלופית מאי ביי), הכשל במערכת הקירור ובעיקר הקרבורטור, תפסו אותי לא מוכן. כיוון שהיו לי בארגז קרבורטור ספייר אחרי שיפוץ ותושבת טרנספר מקורית משומשת ככל הנראה שבעיקר לא הייתי מוכן לזה רגשית.
הגעתי למרכז, הרכב נשטף בקפדנות וחזר למצב תצוגה ואיתו המוטיבציה לתקן את הליקויים.
בראש סדר העדיפויות: מערכת הקירור והקרבורטור. מקווה שהבעיות אכן קשורות לרדיאטור סתום וחלילה לא במעברי המים בבלוק. קיימת גם בריחת אויר מסעפת הפליטה. משטחים לא מיושרים או חוסר דיוק בבניית צנרת הפליטה ככל הנראה גרמו לכשל באטם שבין המניפולד לצנרת שהולכת לכיוון הדוד.
האם ייתכן שבריחת הגזים והקרבורטור המציף גרמו להתחממות?

אמשיך לעדכן, הפתעות מובטחות ממש בקרוב. מילות עידוד יתקבלו בברכה.

110582
-מראה נדיר בעולם, 2 טנדרים יחד-

110580

GodsFather
15-09-16, 09:03
אתה כותב יפה אין ספק.
שילמת את מחיר ה"חלופי" ועוד בהזמנה מחו"ל... שכר לימוד סביר בסהכ.

אתה שוקל להחליף קרבורטור לאחר?

שגיא S
15-09-16, 09:34
מהצד השני התמונה היא דווקא יותר ורודה.
סמוראי שנת 84 כזה ששורד טיול של 2 לילות ו-400 קמ נסיעה רצופה זה לא דבר טריוויאלי.
התושבת טרנספר הוחלפה תוך פחות מחצי שעה ולא פגעה יותר מדיי במהלך הטיול, איך אמרו חכמים? פה זה לא נורווגיה.
דווקא ההתחממות הייתה משעשעת בזמן אמת, ואותי הצחיק מאוד הצליל של ה-WATCHDOG בקשר.

אני מאוד התרשמתי מהרכב, שלא משנה כמה קקה הוא נסע, זה עדיין רכב שבנית בעצמך, והוא FUCKI*$G עשה את הכל וחזר בנסיעה הביתה!
ושלא נדבר על זה שהרכב יפייפה, ואפילו בנות אמריקאיות בטיול RZR נעצרו לשאול אותי על הרכב ושל מי הוא...

עדיאל
16-09-16, 10:20
יש לך קישור למערכת של הwatchdog ?
אתה מבסוט עליה?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

im_ri
16-09-16, 10:43
יש לך קישור למערכת של הwatchdog ?
אתה מבסוט עליה?

באמת שאין דברים כאלה. מצרך חובה בכל רכב ישן לטעמי. בדקנו עם אקדח חום והדיוק שלה היה בטווח המעלה.

http://www.enginewatchdog.com/tm1.html

im_ri
23-09-16, 13:11
אתה כותב יפה אין ספק.
שילמת את מחיר ה"חלופי" ועוד בהזמנה מחו"ל... שכר לימוד סביר בסהכ.

אתה שוקל להחליף קרבורטור לאחר?

אם לא אצליח לפתור הבעיות אולי לא תהיה ברירה, אך כרגע רוצה להשאר עם המקורי. יש לי 2 קרבורטורים ואני רוצה להחזיק את שניהם תקינים.
110815
מדהים שבכל פעם שאני מתקרב לאוטו אני ממשיך ללמוד.
קראתי קצת יותר בספר על אופן הפעולה של הקרבורטור ו'איש' מהפורום שפך עליי חצי טון מידע מועיל בנושא.
פתחתי את מכסה המצוף ולפי הנחיות הספר מדדתי את גובה המצוף.
מהר מאוד התגלה שהמצוף מכוון על 41.95 מ"מ, בעוד שהוא צריך להיות מכויל בטווח 44.5-46.5 מ"מ.
זה מסביר את התקלה שחוויתי. המצוף סגר את כניסת הדלק לאמבטיה מאוחר מידי והמפלס היה גבוה מהרצוי. כשהרכב היה בשיפועים או סתם קיפץ על סלעים פשוט נשפך יותר מידי דלק וכל המערכת הוצפה.
לפי ההוראות בספר הופכים את המצוף ככה שמשקל המצוף סוגר את השסתום ומודדים את גובה המצוף.
110816

במידה והוא לא מכוייל מכופפים בהתאמה את הלשונית שסוגרת את המצוף.
ההסבר בספר כל כך פשוט ויפה:
110814

110817

בנתיים הטנדר מתנהג טוב, אך עדיין לא עשיתי נסיעת מבחן משמעותית בשטח. עוקב גם אחרי צריכת הדלק לראות אם יהיה שיפור. לפני שכיוונתי את המצוף עמדתי על 1:7. בדרך לרמת הגולן הגעתי גם ל 1:9.

בנוסף סעפת הפליטה פורקה כדי להחליף את האטם שפרץ ולקצר אותה כדי שלא תפגע בשלדה.
כמה שעות של שיוף השטח בין המאניפולד לדאונפייפ וזה עדיין לא מושלם. מקווה שהאטם יכסה על הפער הקטן שנשאר שם, אך זה בהחלט טוב יותר מהמצב הקודם.
התושבות שמחזיקות את הצנרת עדיין מעט מתוחות וכנראה אצטרך לעשות מקצה שיפורים.

האטם שנפרץ ונפתח ל-2. אני מניח שזה שילוב של לחץ שהופעל על הצנרת שלא ישבה נינוחה ומשטחים לא ישרים.
110818

110820

110819

110821

נקנו תושבות מקוריות לטרנספר ולגיר והן יוחלפו בקרוב. רדיאטור מקורי חדש בדרך אלינו.

im_ri
13-10-16, 02:21
טוב, אז הבטחתי הפתעות. האמת שיש לי עוד 2 הפתעות בשרוול.
האחת מוכנה, והשנייה בשלבים סופיים.

אבל אני לא יכול להתאפק.
במהלך השנה האחרונה של הבנייה עלה לי הרעיון לתעד את כל הבניה של הטנדר. קניתי מצלמת גו פרו וכל יום עבודה בסדנא המאולתרת, מיקמתי אותה במקום אחר ונתתי לה לצלם תמונות סטיילס.

כשסיימתי את הפרויקט היו לי 42,000+ תמונות. זה המון שעות בסרטון טיימלפס.
רתמתי למשימה חבר שמתעסק קצת בעריכת וידאו, עבדתי מאוד קשה לצמצום התמונות והצלחנו להתכנס ל-4 דקות שמכילות משהו כמו 7,000 תמונות.

אני מניח שבהמשך אערוך עוד כמה סרטונים שיפרטו יותר כל שלב בתהליך. על המחשב נמצאים חומרים ממש טובים וחבל שלא יראו אור (הרכבת סרנים, הרכבת המנוע, חיבור חלקי הפנים, מערכת החשמל ועוד).

זו המתנה שלי לעוקבים אחר השרשור ולחברי ג'יפולוג בכלל לשנה החדשה!
תהנו,

https://youtu.be/9W29oqXwXv8

עימרי

עדיאל
13-10-16, 02:28
פיייי יאההה מגניבב
אלוף..

אני מבין שגם אתה לא מצליח להירדם אחרי הצום

יונימוג אדום
13-10-16, 03:58
יפה לך , ואני צריך להתענות כאן בארה''ב ?
מי כמוני מכיר את התהליך - בסרטון 4 דקות , אולם במציאות זה נמשך נצחחחח .
שלוש שנים לקח לי לשפץ דה שבו , וכעת את הסיקס.
את הטנדר הוצאתי לפחח אולם רק עבודת ההרכבה לקחה מספר חודשים .

אילן

יונתןמצפה
13-10-16, 07:55
זה כאן בארץ...?
לא להאמין!!
מקסים.
כל הכבוד.

de fox
13-10-16, 08:15
אלוף! השיפוץ, התוצאה, הסרט

סוף הדרך!!

yehuda75
13-10-16, 08:54
אלוף! עשית לי את היום!

yoav21
13-10-16, 10:06
ואווו פשוט מדהים !!!

דרור ברלי
13-10-16, 11:26
אין מילים.
כל הכבוד.

סולי
13-10-16, 17:49
שאפו!

erezgur
13-10-16, 18:23
יפה מאד!

golyat
13-10-16, 20:36
וואו.
עושה חשק להתחיל עוד פרויקט.

Mor Gurevich
13-10-16, 20:48
השארת אותי בלי מילים. מדהים, מדהים, מדהים!

Asaf-a
13-10-16, 22:09
מצטרף לשבחים, כל הכבוד על המעוף והחזון בתחילת הדרך לתעד באופן יצירתי.

danny_aaron
14-10-16, 06:33
ממש אמריקה .נראה יופי .כל הכבוד.

rob
14-10-16, 07:07
כל הכבוד!
נראה מצוין

ד ו ר ו ן
14-10-16, 08:47
4 שנים חולפות מהר בסרטון..

עבודה מדהימה!

im_ri
15-10-16, 13:09
תודה רבה על התגובות החמות!

האמת שהסרטון טס בפייסבוק לכל מיני מקומות מעניינים..
גם איזה מגזין שנקרא sub compact culture פנה אליי וכתב על זה משהו..
http://www.subcompactculture.com/2016/10/project-sjk-restoring-classic-suzuki.html#.V_-zHG60KRw.facebook

יובל48
16-10-16, 14:25
כבוד...

-->