PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה לסטודנט – בעלי ג'ימני אנא ענו על סקר קצר

רון נחמן
29-04-14, 11:12
*אם אתם לא יודעים מה זה "מוט רדיוס", התשובה בהמשך, בתגובה לשרשור זה.

במהלך קורס "חקר הכשל" בלימודי הנדסת מכונות באפקה, נדרשתי לחקור בעצמי כשל מסוים. נזכרתי שכמעט בכל ביקור אצל ד"ר מורי עם הסמוראי נתקלתי במוטות הרדיוס של הג'ימני – לרוב, עקומים או שבורים – מונחים בפינת המוסך. חלקם הוחלפו במחוזקים, וחלקם במקוריים חדשים.

הסיבה המרכזית שהתופעה מסקרנת אותי היא דווקא האלטרנטיבה: עקב השכיחות של התופעה, השוק מפוצץ בחלפים מחוזקים. למרות זאת – היצרן רץ עם החלק הזה כבר מעל 15 שנים.

ה"מחקר" עצמו כולל 2 תחומים:
1. הפן ההנדסי-מטלורגי (משמע: גם ניתוח של העומסים שיש על המוט וגם ניתוח החומר ממנו הוא עשוי, תהליכי הייצור שעבר ועוד)
2. צד המשתמש

בפן ההנדסי אני מקבל עזרה ממורי, שתרם לי מוטות לצורך מידול ממוחשב ובדיקות מיקרוסקופיות, וכמובן מהמכללה.

לגבי צד המשתמש - כאן אתם נכנסים לתמונה.
אני זקוק למידע מכם על מנת לאפיין כל מה שאני יכול מסביב למוט הרדיוס. אופי נהיגה, סוג שטח וכו'.

חשוב לי לקבל מידע גם ממי שמעולם לא חווה את כשל כזה!

הנטייה (המבורכת, לרוב) של חברי האתר לפתח דיונים עלולה להשפיע על התוצאות במקרה הזה, ולכן אודה לכם אם תשפכו כל מה שיש לכם בנושא כאן, בסקר (http://goo.gl/VItE21) שהכנתי.
אם לא היה בבעלותכם ג'ימני אבל יש לכם מידע לתרום – אנא שלחו לי בה"פ, או ציינו זאת בהערה האחרונה בסקר.

שיתוף הפעולה שלכם הכרחי להצלחת המחקר. אודה לכם אם תשלחו את הלינק לדף זה גם לחברים בעלי ג'ימני שאינם גולשי ג'יפולוג.
אני מבטיח לפרסם כאן את תוצאות המחקר, כולל שרטוטים ואנליזות.

תודה!

רון נחמן
29-04-14, 11:22
מוט (או זרוע) רדיוס, באנגלית: Radius Rod, הוא המוט המחבר בין הסרן והשלדה.

מבלי להיכנס להסברים מעמיקים על סוגי מערכות מתלים (3 לינק, 4 לינק ועוד) – התפקיד שלהמוט הוא להשאיר את הסרן מאונך לכיוון הנסיעה כמו בשרטוט:
86864

תוך כדי השארת הסרן בכיוון זה, מוטות הרדיוס מאפשרים לסרן תנועה מעלה-מטה כמו באנימציה הקצרה הזו (https://drive.google.com/file/d/0BxXY7thHE4Awek9VMWhKNlNyWEE/edit?usp=sharing) (מקווה שזה יעבוד... פעם ראשונה שאני יוצר אנימציה ומנסה לשתף פה)

ולבסוף - בתמונה רואים מוט (כחול) של ג'ימני:
86866

דרור ברלי
29-04-14, 11:56
לגמרי לא מדעי, אלא עובדות.

"רכבי שטח" אזרחיים כפי שמגיעים מהיצרן, לא באמת מיועדים לחיות ולשרוד בשטח. נקודה.
אבל בשימוש "הגיוני" של "לקוח ממוצע" כפי שהיצרן מנתח ממחקרים ובדיקות שהוא עושה, זה לא יקרה.

תשאל כל דודה שקנתה ג'ימני אוטומטי כי הוא "ג'יפ מתוק כזה" (שזה נכון) ונוסעת איתו בעיר, אם התחמם לה הגיר אי פעם, או נשברו לה מוטות רדיוס.

תשאל כל בעל ג'ימני שמשמש אותו ביומיום, מקצר מדי פעם פקקים דרך שבילים פה ושם או עושה פעם בחודש מקסימום איזה טיול קל-בינוני, אם נתקל בבעיות הללו.

ולא חסרים כשלים ובעיות גם בכלים קשוחים יותר מג'ימני. החל מהמתלים הבלתי אפשריים בסופה (שלא מגיעה מ"יצרן" אלא ממסגריה גדולה שמתקינה ברכב רכיבים ומכלולים מהמדף, לפעמים הכי זולים ששמה עליהם יד) דרך כל מיני פטנטים כמו מוטות מייצבים חשמליים ברנגלר JK ובפטרול שפשוט מתפרקים, וכלה בכלים כמו לנדרוברים או ה-SUV הגרמניים המפוארים, שאיכותם ואמינותם לא עומדת בקנה אחד עם איכות ההנדסה/תכנון שלהם.

ברגע שאנחנו דורשים יותר מהכלי, בטח אחד שכבר לא חדש, ואז פתאום הרבה שטח קשה, הרבה על המגבלות, מאמצים גדולים, גלגלים גדולים יותר, חלק גדול מהמכלולים הסטנדרטיים לא עומדים בזה לאורך זמן. אי אפשר לזלול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

asafk
29-04-14, 11:58
המוט הזה בנוי בצורה לא נכונה. פשוט וקל. אם צשווה למוט דומה בלנדרובר רואים מייד שאחד מתוכנן לעבוד בשטח והשני לא.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

דרור ברלי
29-04-14, 12:03
בטוח? כי בדיפנדרים ובדיסקברים שעוברים שיפורים ועובדים בשטח, מוטות רדיוס מתעקמים אחרי תקופה ומוחלפים במחוזקים.

asafk
29-04-14, 12:32
דרור אתה מדבר על האחוריים. שיטה שונה.
המוט בג'ימני בנוי בצורה של 3 בוקסות. זה אומר שכל הגמישות של המתלה מבוססת על הגמישות של הבוקסות. וכשמרחיבים את המעטפת ההעמסה הופכת למורכבת כי נגמרת הגמישות.
מוט קדמי בדיפנדר מחובר לצד השלדה באופן שנותן לו דרגת חופש נוספת. וזה הבדל משמעותי.

אסף.

רון נחמן
29-04-14, 13:09
חברים,
אני באמת מעריך את הרצון שלכם "לפתור את הבעיה", אבל בבקשה -
כל תיאוריה כזאת שנגללת פה עושה 2 נזקים:
1. מי שיפתח את השרשור לא יראה את ההפניה לסקר...
2. מי שיקרא את התיאוריות פה, יתעסק בתיאוריות ולא בתיאור המצב אצלו.

לא שאלתי מה מקור הבעיה. לא ביקשתי פתרונות.

אני מבקש ממש יפה לא להציף את השרשור, עד לעוד שבועיים-שלושה, אז אני אציג את המסקנות שלי ותוכלו לתקוף אותי באופן אישי, ולא רק את חברת סוזוקי.

רון נחמן
29-04-14, 15:40
תודה לעונים עד כה - שיניתי את השאלות הלא מובנות על אופן השימוש ברכב.

Redoren
29-04-14, 15:58
עניתי.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

שגיא S
29-04-14, 16:06
ממני קיבלת!

וכל הכבוד לך! כבר חשבתי שהפסקת ללמוד ;)

asafk
29-04-14, 16:24
אני מתנצל.

אסף.

אביעד פ.
29-04-14, 22:50
שלחתי.
מצפה לקבל את המסמך תיעוד המלא במייל.

שפן13
29-04-14, 23:34
מלאתי הטופס.
בהצלחה!

סולי
30-04-14, 09:51
הקישור שבור ...
הזרוע הכחולה מורכבת על סמןראי סלילים אגב.
עולה 290דולר אוסטרלי ליחידה והייחוד שלה שהיא מיציקה כמו הגאנק המקורי.

eyali0001
30-04-14, 12:09
מילאתי גם.
בהצלחה.

רון נחמן
30-04-14, 14:38
לי הוא עבד... הנה הקישור המלא:
https://docs.google.com/forms/d/14pmqbbJr1Oe9V-Imbl_JFN5D0tMk3pxYsXgwVInA3Lw/viewform

תודה רבה לכל המשיבים עד כה!
אתם נותנים לי המון מידע חשוב.

- - - Updated - - -

עברנו לעמוד שני... אז הנה תחילת השרשור למצטרפים החדשים:

*אם אתם לא יודעים מה זה "מוט רדיוס", התשובה בהמשך, בתגובה לשרשור זה.

במהלך קורס "חקר הכשל" בלימודי הנדסת מכונות באפקה, נדרשתי לחקור בעצמי כשל מסוים. נזכרתי שכמעט בכל ביקור אצל ד"ר מורי עם הסמוראי נתקלתי במוטות הרדיוס של הג'ימני – לרוב, עקומים או שבורים – מונחים בפינת המוסך. חלקם הוחלפו במחוזקים, וחלקם במקוריים חדשים.

הסיבה המרכזית שהתופעה מסקרנת אותי היא דווקא האלטרנטיבה: עקב השכיחות של התופעה, השוק מפוצץ בחלפים מחוזקים. למרות זאת – היצרן רץ עם החלק הזה כבר מעל 15 שנים.

ה"מחקר" עצמו כולל 2 תחומים:
1. הפן ההנדסי-מטלורגי (משמע: גם ניתוח של העומסים שיש על המוט וגם ניתוח החומר ממנו הוא עשוי, תהליכי הייצור שעבר ועוד)
2. צד המשתמש

בפן ההנדסי אני מקבל עזרה ממורי, שתרם לי מוטות לצורך מידול ממוחשב ובדיקות מיקרוסקופיות, וכמובן מהמכללה.

לגבי צד המשתמש - כאן אתם נכנסים לתמונה.
אני זקוק למידע מכם על מנת לאפיין כל מה שאני יכול מסביב למוט הרדיוס. אופי נהיגה, סוג שטח וכו'.

חשוב לי לקבל מידע גם ממי שמעולם לא חווה את כשל כזה!

הנטייה (המבורכת, לרוב) של חברי האתר לפתח דיונים עלולה להשפיע על התוצאות במקרה הזה, ולכן אודה לכם אם תשפכו כל מה שיש לכם בנושא כאן, בסקר (http://goo.gl/VItE21) שהכנתי.
אם לא היה בבעלותכם ג'ימני אבל יש לכם מידע לתרום – אנא שלחו לי בה"פ, או ציינו זאת בהערה האחרונה בסקר.

שיתוף הפעולה שלכם הכרחי להצלחת המחקר. אודה לכם אם תשלחו את הלינק לדף זה גם לחברים בעלי ג'ימני שאינם גולשי ג'יפולוג.
אני מבטיח לפרסם כאן את תוצאות המחקר, כולל שרטוטים ואנליזות.

תודה!

botzon
08-05-14, 00:04
מילאתי , בהצלחה!

im_ri
08-05-14, 09:18
Done

boxer
11-05-14, 16:08
מילאתי, מחכה לתוצאות.

Og2005
30-05-14, 08:22